Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs AmigaOS / Project TIMBERWOLF
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Szerző Üzenet
Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2012. Feb. 16. 23:35


Udv nektek - egymas kozti tavolsagot s(z)arral ballisztikusan athidalo - felebarataim!
(Bele ne kossetek, hogy nem fele, hanem 10:1)

Ezt most Timberwolf betan irom fel ora gyorstesztet kovetoen. Ugye a gyorsteszt utan meg feltetlenul fel kell keresni egy szakertot is, aki majd jol megmondja, hogyan is all a dolog a tudomany jelen allasa szerint. Persze egy ilyen helyen csak szakertok vannak jelen, ugyhogy nem felek tole, hogy bizonytalansagban maradok.

A gyorsteszt mindenesetre azt mutatja, ha hosszu is lesz a vajudas ez mar megszuletik akarhogyis. Az uj joveveny egeszseget, eletrevalosagat firtato aggodalmak ilyenkor termeszetesek, megertem izgalmadat Saddam. Megnyugtatasod erdekeben bizton allithatom, hogy a kisroka lelegzik, megvan latszolag minden kulso es belso szerve, bar meg kisse lusta ugyan de ezt meg kinoheti.

Kezdeskeppen rauszitottam webtarhelyem admin feluletere, ahova egyenlore egyik OWB sem tud belepni mar egy eve. TW-vel megy vegre. En csak feluletesen hasznalok mas oprendszereken programokat, igy en egyenlore nem latok kulonbseget a FF es a TW kozott funkcionalisan.

A GUI valoban nem hazai palya, de ez nem meglepetes. Azt be kell latnunk, ez meg nem lehet prioritas. Egyenlore nem fagyott youtube-on sem, ahol a video lejatszas (na jo, diavetites) el is indul, aztan megall minden. Ennek ellenere a programbol ki lehet lepni. A memoria foglalas nem tunik veszelyesnek (foleg ha mar leszoktunk az IBrowse-rol), kb 140 MB, ami nem emelkedik drasztikusan ujabb lapokkal, ablakokkal.

A sebesseg az valoban gaz. Amig DH1 animalo avatarja lathato az ablakban, a CPU 90%-on teker, ha kigorgetem a gif animot, akkor visszaesik 10%-ra.
A scrollbar elveszti a fokuszt ha a pointer kikerul az ablakbol ez teljesen gaz, de ez a portolt GUI sajatja.

Magam is osztom a velemenyt, hogy Fab "istencsaszar", ettol fuggetlenul ez is ertekelheto eredmeny. Korabban is azt gondoltam, hogy a publikus X1000 egy kesz TW-al kell/fog kijonni, ugyhogy nagyon valoszinu, hogy ezutan gyakrabban latunk majd ujabb betakat.

Egyebkent felhivnam a melyen tisztelt Kek Trollok figyelmet arra a tenyre, hogy effektive nincs fejlodo magyar nyelven erto OS4 tabor, tehat a fikazasok teljesen meddo vitakhoz vezetnek, hacsak nem szolgaltatnak mentalis kielegulest, amely esetben viszont tenyleg ne fogjatok vissza magatokat.

Udv!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Feb. 16. 23:49


@Lazi:
Köszi az ÉRTELMES hozzászólást. Több ilyen kéne, khmm...

Kezdeskeppen rauszitottam webtarhelyem admin feluletere, ahova egyenlore egyik OWB sem tud belepni mar egy eve.

Tudom, hogy ez nem segít, de emlékeim szerint legutóbb AmiCon-on leteszteltük azt a tárhelyet és kb. az derült ki, hogy igazából a tárhely login rendszere szar (SSL certificate issue-k?), ennek ellenére persze dícséretes, hogy a TW megoldja.

ahol a video lejatszas (na jo, diavetites) el is indul,

Hang van?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Feb. 17. 00:04


YouTube:
- állítólag ha a HTML5 bétához vagy csatlakozva, akkor m0ködik.
- Timberwolf 4.0.1 beta AmigaOne 500-on (Sam460) videó (a lassúság egy része a screenrecorderből jön, szóval nem mérvadó)

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2012. Feb. 17. 00:09


Ok. Hat valoszinuleg hosszu a lista, hogy mi nincs...

- Nincs context menu.
- Nincs clipboard, drag&drop (de ezt irtak is)
- Nincs hang
- Nincs letoltes (szerintem a file selector nincs meg megoldvam, ami gondolom mindenhol rendszerfuggo)

Viszont:
- Telepitettem egy bovitmenyt es mukodik!
- A jelszo kezeles megy

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2012. Feb. 17. 00:25


Ugye OS4 userbase meretere olyan ralatasunk van, mint elemlampaval az Orion kodre, szemben a publikus MOS regisztraciokkal.

Az OS4Depot TW letoltes szamlaloja nehany nap leforgasa alatt szerintem pontos kepet fog adni az aktiv felhasznalok szamarol. (Nem fogok orulni.)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Feb. 17. 00:33 - Szerkesztve: charlie


@Lazi:
Nincs context menu.

Gondolom mert ahhoz külön ablakot kéne nyitni, hogy abba tudjanak renderelni és ez megborítana egy rakás dolgot (ablakok egymáshoz képesti prioritását kezelni kéne, és ehhez nincs koncepció a rendszerben).

Nincs clipboard, drag&drop (de ezt irtak is)

A clipboard amigán külön állatfaj, gyakorlatilag bármilyen adatot amit belepaste-elsz, IFF formátumba kell alakítani, és akkor még ott az UTF-8 kérdése is, meg hogy tömörített képeket is támogatni kell. Ráadásul mindezt visszafele kompatibilis módon. MorphOS-en is egy rakás extension került a clipboard.device-be, mielőtt a cucc felnőtt a böngészőhöz. A dragndrop meg ezt még megspékeli még BOOPSI objektumok körüli kavarással, szóval süti cucc... :)

Nincs letoltes (szerintem a file selector nincs meg megoldvam, ami gondolom mindenhol rendszerfuggo)

Azért egy asl.library-t belemappolhattak volna, bár tény, hogy az ilyesmi API-k általában Unix és Windows beidegződésekkel készültek és az amigás filekezelést beledrótozni alsó hangon is szívás. Viszont nem fogják tudni megkerülni a dolgot...

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2012. Feb. 17. 01:52


Kivancsi voltam javascript teljesitmenyre. Megneztem a kovetkezo benchmarkot es az alabbi eredmenyeket tapasztaltam:

http://v8.googlecode.com/svn/data/benchmarks/v6/run.html

Browser | Score

OWB-MUI OS4 | 147
OWB ReAction: | 125
OWB-MUI MOS (1.15) | 134
TimberWolf OS4 | 82

Ha jol ertem, itt tiszta js rutinok futnak, tehat ezen nem gyorsit majd Cairo/OpenGL/Mesa/Vesa/Visa...
Persze kitudja mennyi debug cucc van meg a kodban.
(Egyebkent a nagyobb ertek a jobb)

Vajon mitol gyengebb MOS alatt, mint OS4 alatt? Masik verzio?

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2012. Feb. 17. 01:57


Egyebkent ettol a bongeszo kurzortol nektek nem hullik a hajatok?

Az uj bongeszokkel jott Amigara is ez a hulyeseg, hogy minden ablaknak sajat kurzora van. Az ertelmet veszti el ez a villogo $zar, ha egynel tobb lehet belole.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Feb. 17. 01:57 - Szerkesztve: charlie


@Lazi:
Vajon mitol gyengebb MOS alatt, mint OS4 alatt? Masik verzio?

Szerintem igen. A WebKit ahogy lapátolják bele a feature-ket egyre lassabb lesz, plusz az utóbbi időben elvitték a Javascript motor optimalizációs területét a JIT fordító felé ami PPC-re nincs, ezért simán lehet, hogy az újabb WebKitben lassabb az "interpreteres" JS motor.

Szerk: egyébként most kipróbáltam, nekem a MorphOS verziót lelassítja az, hogy pár másodpercenként feldobálja, hogy lassú JS fut, megszakítsam-e és OK-t kell nyomni, addig pedig megállítja a script futását... Nem tudom h. ay OS4 verzióban van-e ilyen feature, ill. a popup közben megállítja-e a scriptet.

Egyebkent ettol a bongeszo kurzortol nektek nem hullik a hajatok? Az uj bongeszokkel jott Amigara is ez a hulyeseg, hogy minden ablaknak sajat kurzora van.

Egyetértek... De egyébként az 1.16-os OWB-ben pont kijavítottak néhány ezzel kapcsolatos szopást, vagyis a WebKit (elvileg) már nagyjából korrektül integrálva van a MUI-féle "aktív gadget" cyclechain-be. Már amennyire a lehetőségek engedik. Sajnos ezek a bloatware vackok nehezen akarnak integrálódni bármibe is rendesen, OS-ek az OS-en belül...

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2012. Feb. 17. 02:12 - Szerkesztve: lazi


Megneztem: MUI-OWB 1.9 MOS | 151
Ez a verzio alapjan keszult az OS4-es MUI-OWB.
Szoval megint egy picit jobb, mint OS4-en :)

@Charlie:
Holnap meg munkanap es nem birsz aludni? Hangosan horkol a negylabu?
:)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Feb. 17. 07:56


Na, akkor csak jo lesz valamire a TW. Az a lenyeg, hogy csinaljak, egyszer majd csak kesz lesz rendesen. :) Lazi, koszi az elo kozvetitest. Latom tegnap kerestel teflonon, csak lemerult a telo, most vettem eszre.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Már. 28. 15:58


Ma kijott a masodik beta ... van vegre nemi mozgas! :)

http://www.os4depot.net/index.php?function=showfile&file=network/browser/timberwolf.l ha

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2012. Már. 29. 02:11


- Splash screen when starting up (to show something is happening)
- Crash fixes. For example, clicking the zip box no longer crashes
- Right-click popup menus work now
- Downloads work now
- Timberwolf now uses a native ASL file requester instead of the alien file picker

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2012. Ápr. 18. 01:13 - Szerkesztve: Cobra


Kijott a beta 3 is:

- Tab headers now updated correctly (no more missing name)
- Keyboard shortcut keys working
- Menu checkmarks and submenu markers work now
- Windows no longer open as small stamps in the corner of the screen
- Toplevel windows are now correctly positioned and sized, even across
sessions.

Bar eleg kezdetleges meg, nalam teljesen stabil, mukodik vele jopar olyan oldal is ami egyik OWB-vel se megy rendesen (Reaction-os/MUI-s). Meg olyan alapveto dolgok hianyoznak mint clipboard tamogatas, es eleg tetu meg, Sam440-en 1 perc mire elindul, az oldalak scrollozasa pedig 2-3-szor lassabb mint az OWB (mivel semmilyen hw gyorsitas nincs meg benne).

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Jún. 29. 20:45 - Szerkesztve: charlie


Beta 4:
- clipboard support
- drag & drop
- audio support streaminghez
- ujrairt threading

Bovebben itt: http://www.amigans.net/modules/xforum/viewtopic.php?post_id=71953#forumpost71953

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2012. Jún. 29. 21:00 - Szerkesztve: alivemoon


Nekem úgy tűnik, akkor jelenik meg TW béta, amikor OS4 core-ban valamivel elkészülnek az ikrek. Talán hamarosan OS4 téren is jelenik meg valami újdonság?

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Jún. 29. 23:39


Quoting: alivemoon
Nekem úgy tűnik, akkor jelenik meg TW béta, amikor OS4 core-ban valamivel elkészülnek az ikrek. Talán hamarosan OS4 téren is jelenik meg valami újdonság?


Mondjuk uj Grim Reaper? :) Mert a fakutya azt jelenleg tudja stabilan, barmilyen tecso tartalommal. :)

(Amagad.)

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2012. Jún. 30. 09:27


Hát Firefox-ot szokták Bugzillának is nevezni. Ha tökéletesen tudnák portolni, akkor még mindig ott vannak a hibák, amik az eredeti kódban vannak.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Jún. 30. 15:49 - Szerkesztve: ratman


@AliveMOon:

<kektroll mode>

Nos, konkretan a 4.x-es Firefox volt egy bughalmaz. Hogy miert azzal kezdtek kuzdeni, azt nem tudom.
A port meg katasztrofalis, ennel a jo regi MUI-s OWB fenyevekkel jobb.
Konkret bajok:
- elbaszott lassan indul el (de progress bar van!)
- elbaszott lassu
- hajlamos random elvinni okelmet a zord kaszas
- random rendering bugok meg mindig
- tud letolteni most mar egesz jol, persze, hogy a folyamat hol tart azt meg mindig csak sejteni lehet, mert a downloads ablakban nem latszik semmi
- a tecso bug meg valszeg az altivec hianya miatt van... kabe a jelenleg kaphato hardverek kozul X1000 az amin megszolalna, a regiek kozul meg a g4-es pegasos2, meg az A1Xe talan.

Igy, roviden ennyi... de erre a vacakra azert van bounty, pedig az OWB OS4.1-en meg mindig hasznalhatobb.

</kektroll mode>

ps: amit leirtam, az sajat tapasztalat. :) Igen, van nekem os4.1 kepes hardverem, es van eredeti peldanyom is. Masodszorra sikerult ideernie a cuccnak :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Júl. 01. 09:11 - Szerkesztve: dh1


OS4-en X1000 alatti hw-n a NetSurf ajanlott.
Messze nem tokeletes, de ugy 5x gyorsabb mint a Timber (SAM440-en ...)

Igazandibol en nem kinlodok OSX es WIN-es hardverek mellett azzal, hogy Nextgenen netezzek ... csak akkor amikor uj cuccokat akarok leszedni ra, telepiteni valamit ... Amiga specifikus oldalalk eseten.

Egyebkent minden mas netes tevekenyseget OSX alatt vegzek, pedig az is lassabb mint winfos alatt az azonos SW ...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Júl. 01. 11:30


@dh1:
OS4-en X1000 alatti hw-n a NetSurf ajanlott. (...) Igazandibol en nem kinlodok OSX es WIN-es hardverek mellett azzal, hogy Nextgenen netezzek ...

Azért figyelembe véve, hogy mondjuk 450Mhz-s G4-en, egy ATi Rage-dzsel hogy megy egy recent OWB (persze nem OS4 alatt), az ilyen statementektől mosolyoghatnékom támad.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Júl. 01. 12:31 - Szerkesztve: dh1


Te inkabb azt vedd figyelembe, hogy a Belos korben hetek ota nem valaszolsz ...

Egyebkent meg a hozzaszolasom szinten kritika volt a Timber fele ...

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Júl. 01. 19:02


Quoting: dh1
Igazandibol en nem kinlodok OSX es WIN-es hardverek mellett azzal, hogy Nextgenen netezzek ... csak akkor amikor uj cuccokat akarok leszedni ra, telepiteni valamit ... Amiga specifikus oldalalk eseten.


En meg szeretnek. :) Ugyanis a pecekkel meg a mekekkel eppen eleget kuzdok amugy, inkabb hasznalnek mast. A morphossal gyakorlatilag a nekem szukseges minimalis eszkozkezlet megvan, ennek kifejezetten orulok. :) Jo lenne, ha az OS4.1 is hasznalhato lenne valamire, azon kivul hogy van. :)

Ja, egyebkent meg kene nezni a fakutyat azert egy g4-es pegasos2-n, hogy azon mit fuj. :) Lazi? Vagy neki is g3-as van?

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2012. Júl. 02. 09:46 - Szerkesztve: alivemoon


Nekem erről mindig is az volt a véleményem, hogy fogalmunk sincsen, mik a nehézségek, a Firefox portolásában.

Azt tudjuk, hogy az OWB-t sokkal többen portolták, gondolom azért, mert könnyebb.

Igazságtalannak érzem az összehasonlításukat.

Szerintem az a lényeg, hogy készül, és OS4-re vannak eredmények.
MOS-ra meg neki sem álltak, valószínű nem is fognak :)

Így szerintem minden fikázás csak irigység és badarság :)

Minden elismerésem, ahogy az OWB MOS-on müködik!
De majd ha Firefox port jobban sikerül MOS-ra akkor lesz alapja, hogy fikázzátok.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Júl. 02. 10:32


Quoting: alivemoon
De majd ha Firefox port jobban sikerül MOS-ra akkor lesz alapja, hogy fikázzátok.


Látom, nem érted. :) Nem baj. :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Júl. 02. 11:33


En mar reg nem szolok, hozza a nextgen bizonyitgatasokhoz...nem akarok magamra haragitani senkit, foleg nem dh1 et :) szal kussolok...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Júl. 02. 11:37 - Szerkesztve: charlie


@ratman:
Ja, egyebkent meg kene nezni a fakutyat azert egy g4-es pegasos2-n, hogy azon mit fuj. :) Lazi? Vagy neki is g3-as van?

Azért érdekes, hogy neked G3-as Pegán fagy, mert Samanthán állítólag megy... Amúgy Lázinak G4 van.

@AliveMOon:
Azt tudjuk, hogy az OWB-t sokkal többen portolták, gondolom azért, mert könnyebb.

Az OWB-hez egy komplett natív GUI-t és egyéb alrendszert is írtak. Az OWB-ben emellett van natív overlay támogatás, Amiga .library formátumú pluginek, és egy rakás egyéb specifikus fejlesztés. Ha szerinted ez könnyebb, mint a XUL alá leforgatni a Cairo-t, akkor nem tudok mit mondani...

Nekem erről mindig is az volt a véleményem, hogy fogalmunk sincsen, mik a nehézségek, a Firefox portolásában.

De. És nehéz. Nagyon. Szóval respekt, hogy legalább ennyire összeszögelték. De amúgy a Firefox porttal a fő baj nem is az, hogy mennyire igen, vagy mennyire nem működik. A fő baj a fejlesztés sebessége. Az a baj, hogy mire megcsinálták, már megint elavult. A 4-es Firefox történelem előttinek számít már, sem a Twitter, sem a Facebook, de egy rakás más oldal sem megy vele rendesen. Ráadásul annyira lemaradtak a fő fejlesztési ágtól, hogy egy következő port valószínűleg megint nulláról készül majd. Vagy majdnem nulláról...

Az OWB-vel az a hatalmas stunt, hogy folyamatosan frissen tartja Fab, és 2-3 hónapnál nem régebbi benne a WebKit és egyik hasonló komponens sem.

Ja és miért is nincs Firefox MorphOS-re, míg OWB/MUI van OS4-re is? Ne felejtsük el, hogy a két fejlesztő közül Fab munkája és az OWB az, amelyik teljesen ingyenes, ráadásul meg van osztva nagyrészt az AROS és az OS4 felhasználókkal is, míg a Timberwolfért többezer EUR-t fognak fizetni, ha kb. kész lesz, ráadásul zárt, és OS4 specifikus marad... Emellé jönnek az egyéb nyűgjei, meg a fejlesztés lassúsága is. Bocs, ha nem vagyok beájulva tőle.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Júl. 04. 09:26


Nah, meg futok egy kort a Timberrel, de altalanos velemenyem, hogy jelen allapotaban egy SAM440ep-n hasznalhatatlan. Nem tudom Flex-en milyen, de 667 Mhz-en 512 RAM-mal, szabalyosan hosszu masodperceket kell varni a renderelesre ... 100%-ra fogja a CPU-t CPUinfo szerint, ugy is viselkedik. NetSurf is, de az nagyon gyors legalabb ...

Masik problemam, hogy par oldalt megnezve vele, az engine alatta nagyon elavult, jopar oldal ossze vissza jelenik meg rajta.

Remelem, hogy a project vege az optimalizalas es Amigasitas lesz ... ez igy olyan mintha Win emu alol probalnek netezni, vagy VNC (az gyorsabb :) ...

Sok sikert a projectnek! Remelem lesz belole valami hasznalhato.

SAM440ep-n NetSurf es MUIOWB kivaloan hasznalhato!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Júl. 04. 11:29


Reggel ota nyuzom SAM440-en a MUIOWB-t es teljesen szuper, eddig minden jol megy rajta. Gyorsabb is mint a NetSurf erzesre.

NetSurf neha megall, gepelesnel elhagy karaktereket, de alapvetoen az is cool.

MUIOWB alapban 12% CPU-t eszik csak.

Vajon a MOWB sajat JPG stb. rendelerlo rutint hasznal vagy az OS-ben levo datatypeokra hagyatkozik?! Csak mert valahol olvastam, hogy az OS jpg datatype-janal joval gyorsabb a PPC-s WARP datatype sorozat ...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Júl. 04. 12:55


@dh1:
Biztos nem használ datatype-okat, mert tudtommal datatype-pal nem lehet progresszív dekódolást csinálni egyrészt, másrészt meg mivel a WebKit meglévő kódja libjpeg-et igényel és mit sem tud a datatypeokról, ezért valószínüleg statikusan bele van fordítva egy libjpeg és hello. MorphOS-en is így van ill. volt, mert a 3.0-s ISO-n lévő OWB már tudja használni a MorphOS-féle jpeg.library-t, png.library-t meg ezeket. De az OS4-esben ez a feature még biztos nincs benne, meg szerintem nincsenek is ilyen library-k az OS-hez adva...

Szóval lehet h. kurvajó a WarpDT, de az OWB leszarja. :)

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs AmigaOS / Project TIMBERWOLF
 
 

Powered by discussion forum software miniBB™ © 2001-2024