Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs AmigaOS / Project TIMBERWOLF
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Szerző Üzenet
Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2009. Okt. 19. 22:03


Na, ugy latom ez is egesz szepen alakul, tortenelmi pillanat: eloszor lathatunk AmigaOS-en Firefox-ot megjeleniteni egy weboldalt:

http://www.amigabounty.net/attachments/project/44/about_mozilla.png

Lt. Reynolds
Amiga Maniac

# Elküldve: 2009. Okt. 22. 21:40


én előbb netet akarok rámolni bármelyik Amigámba... de biztos h. megfelelő lesz.

rachy
Tag

# Elküldve: 2009. Okt. 23. 08:46


@Reynolds

Es mi akadalyoz meg ebben?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2009. Okt. 23. 10:48


Esetleg a nehezen es piszokdragan beszerezheto halokartyak ...

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2009. Okt. 23. 11:25


dh1: adtam neki egy Hydra-t par honapja :)

rachy
Tag

# Elküldve: 2009. Okt. 23. 17:23


Ooo... Ugye senki nem gondolja, hogy classic-on barmilyen szinten is hasznalhato lesz a TimberWolf? Mert a tobbi gepben mind van ethernet, szoval csak ezt a kovetkeztetest tudom levonni.

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2009. Okt. 24. 23:45


rachy: ha jol tudom az OS4 classicon nincs pager? Szoval ott a RAM valszeg kicsit keves lesz, asszem a Firefox lazan 200MB folott eszik.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2009. Okt. 25. 02:53


Szabad kerdezni, hogy mitol eszik annyit, ebbol kiindulva?

rachy
Tag

# Elküldve: 2009. Okt. 25. 08:45


@Chainq:

Eheh, zdet es a tesztek... Real life test - epp hasznalom firefoxot:

nincs teletomve pluginekkel (csak 5 db teljesen elengedhetetlen van, mint az angol helyesiras ellenorzo, vagy az AdBlock, de nyilvan az Amigas portra alig lesznek pluginek)

nyitva van 9 tab (amigaspirit, utilitybase, plus/4 world, web stat, index.hu, scene.hu, iwiw, facebook, zdnet - a zdnet-en kivul ezeket nyitom meg egy kattintassal minden reggel, plusz AW.net, amigans) - tehat kozel sem 30 tab.

Nincs szetterhelve... Memoria foglalas csucserteke (windozon): ~142 MB. Na mar most, ha kinyitok itt tobb tabot, felrakok plugineket, szerintem lazan 200 MB-ot el lehet erni.

De nem is csak a memoriarol van szo, egyszeruen a classic gepek annyira lassuak, hogy szerintem hasznalhatatlan lenne rajtuk az FF. (Most vitatkozhatnank azon, hogy kinek mit jelent a "hasznalhato" szo, de nekem nem fer bele ebbe a fogalomba az a szint mar.)

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2009. Okt. 25. 09:37 - Szerkesztve: neongod


Nálam a FF (windozon) 15 nyitott tabbal (gmail, greader, spirit, youtube, mindenféle bloggal, google keresések resultjaival) több napos használat alatt (csak hibernálva van a gép) 120MB-ot eszik. Plugin csak 3 van benne: adblock, avg meg skype. 30 tabbal és több komplexebb oldallal a 200MB nem irreális.

@rachy: azért tegyük hozzá, hogy összességében, a világon sokkal több 68k user van, mint "next-gen". Sőt, ha csak az UAE, Amithlon és AmigaXL usereket nézzük (akinél a 68k-s Firefox vígan elfutna), ők is többen vannak mint az OS4-MOS-AROS userek összesen :)

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2009. Okt. 28. 08:11


neongod: De mi nem is 68k-s classicrol beszeltunk, OS4 csak PPC-re van, 68k-n pedig szerintem ezek a cuccok nem eleg optimalizaltak ahhoz hogy normalis sebesseggel fussanak. Az OWB egy Sam@667-en mar kezdi elerni azt a szintet amire en azt mondom hogy hasznalhato, es valszeg a Firefox se nagyon lesz ennel gyorsabb. Mondjuk nem tudom, hogy a Firefox 3.5-ben van-e olyan JIT-es Javascript ami PPC-re portolhato, ha igen akkor a javascript gyorsabb lehet az OWB-hez kepest.

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2009. Nov. 07. 23:15


Tovabbi "work in progress" screenshotok:

http://www.amigabounty.net/attachments/project/44/tw1.png
http://www.amigabounty.net/attachments/project/44/tw2.png

rachy
Tag

# Elküldve: 2009. Nov. 25. 08:16


Es igen. Nem is vartam mast Thom Holwerda "baratunktol", mint hogy nyomja a rantingot mar jo elore.

Biztos en vagyok szemet allat (lasd masik topikok, ahol ezt mar kimutattak), de en csak ugy tudom ertelmezni ezt a monologot, hogy: "Szar lesz a firefox AOS-on, ugye, szerintetek is. Ugyehogyszarlesz? Maradjanak csak az OWB-nel a kis pocsok, mit ugralnak itt a nagyok kozott."
Bar meg ki sem jott az FF, egyelore csak screenshotware, de mar eltemette. Gratulalok.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2009. Nov. 25. 10:15


@rachy:
Szar lesz a firefox AOS-on, ugye, szerintetek is. Ugyehogyszarlesz? Maradjanak csak az OWB-nel a kis pocsok, mit ugralnak itt a nagyok kozott.

Ezt a szintu paranoiat, ahogy az OS4-el kapcsolatos megnyilvanulasokat kezelitek, ezt mar kezeltetni kene... :) Szerintem nem ezt irta a csavo, es pluszban meg igaza is van. En mar OSX-en is inkabb Operat hasznalok (meg neha Safarit), mert gyorsabb, es mert a Firefox kb. semennyire sincs integralva a rendszerbe, "just doesn't feel right" ahogy irja. Pedig ott legalabb utanozza a nativ GUI kitet, amennyire lehet.

Ennek ellenere egy Firefox port jelentoseget nem lehet elvitatni, de amikor sebessegi okok (es a rendszerhez kozelisege miatt) meg mindig sokan iBrowseolnak OWB helyett (pedig az OWB portok azert 100% nativak minden szempontbol mindket rendszeren), akkor valoszinuleg ha nincs is mindenben igaza Holwerda urnak, azert van abban valami amit mond.

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2009. Nov. 25. 15:14


Csarli: A megállapítással egyetértek, de az, hogy OSX-en az Opera jobban "rendszerközeli", mint a FF azért mellbevágott :D

rachy
Tag

# Elküldve: 2009. Nov. 25. 16:52


@chainq:

Mit jelent az, hogy egy bongeszo "rendszerkozeli"? Tudtommal egyik se hasznal objectiveC-t vagy Cocoat, vagy egyeb igazan macos-kozeli eszkozt. (Ahogy lenyegeben egyetlen portolt alkalmazas se.)

Azt azert tudod ugye, hogy az FF GUI-ja skinezheto? Szoval majd ha eccer kesz lesz akkor pont ugy fog kinezni ahogy csak akarjak (pl. mint az OS).

A dragalatos Thom batyanknak meg igenis nincs igaza, hogy elore fikaz egy olyan dolgot, ami meg el se keszult, ki nem probalta. Ez a tipikus peldaja a rantingnak.
Arrol nem is beszelve, hogy csak abban tud gondolkodni milyen lenne SAM-en, vagy Flex-en, pedig szerintem A1-en mar egesz jo lesz es nyilvan nem all meg a fejlodes ezeknel a hardvereknel.

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2009. Nov. 27. 11:09 - Szerkesztve: Cobra


@rachy

Szerintem nem kell tul sokat varni a fickotol, ilyen a demokracia, barmilyen hulye irogathat barmilyen hulyesegeket, mint pl. hogy a Friedenek vettek fel az AmiZilla bounty-t ami nem igaz mert ez egy kulon bounty, dehat a sajto miota a tenyeken alapszik? :)

Egyebkent meg eleg egyszeru, a ficko megnezte a screenshotokat es latta hogy OS4-es ablakon belul van ilyen windoz-like Firefox GUI, es igy kapasbol az jott le, hogy hat ez eleg idegennek erzodik ezen az OS-en, es ez persze igy is van, azt meg ne vard el tole hogy felfogja mi az hogy alpha screenshot, meg hogy skinezheto a felulete :) Meg kulonosen tetszik az "inkabb az OWB-t kene fejleszteni" megjegyzes, mikozben minden heten jon ki belole uj verzio (kiveve a nyarat amikor joerg pihent :)

Visszaterve a lenyegre eleg biztatoak ezek az uj screenshotok, eleg kozel allhat mar a cucc egy elso betahoz ha mar a css-es oldalakat ilyen faszan jeleniti meg, eleg jol haladnak IMHO, es ha nem is lesz olyan kompakt meg gyors mint az OWB, azert van meg jopar oldal amivel az OWB-nek gondja van, a FF viszont siman nyomja oket, a ketto eleg jol kiegesziti majd egymast IMHO. Meg is lepett hogy az AW.net-en ugy leszavaztak a "FF on MOS" otletet, nem ertem miert baj ha a vilagon az egyik legnepszerubb bongeszo az ember kedvenc OS-en is elerheto.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2009. Nov. 27. 12:30


@Cobra:
Meg is lepett hogy az AW.net-en ugy leszavaztak a "FF on MOS" otletet, nem ertem miert baj ha a vilagon az egyik legnepszerubb bongeszo az ember kedvenc OS-en is elerheto.

Mi kis pocsok vagyunk, inkabb maradunk az OWB-nel, nem ugralunk a nagyok kozott.

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2009. Nov. 27. 13:56


Meg különben is, kinek kell FF, mióta van Chrome? :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2009. Nov. 27. 14:16


Ja, céges fostömlőn én is Chromeozok. :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2009. Nov. 27. 14:34


Ooo, ize kromhoz,operahoz van reklamszuro?

sadddam
Tag

# Elküldve: 2009. Nov. 27. 15:11


dino: azt nem tudom, de owb-hez van. kicsit fapad de van.
chrome nekem nem jon be. idiota gui, meg amugy is, google...
operaval kiserletezgettem (10), nem rossz, sőt, de meg mindig ib-owb.mos-ff a sorrend nalam:)

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2009. Nov. 29. 10:03


Naugye, epp ezert legyen inkabb ez is, meg az is, mert van akinek ez teccik, van akinek az, nem kell mindenkire ugyanazt raeroltetni es mindeki happy lesz :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Már. 16. 17:24


Na, trollkodni fogok. Leteszteltem a négy nagy browser legfrissebb verzióját a Futuremark Peacemaker nevű benchmarkjával a céges laptopomon: http://twitpic.com/4a18i7

Látszik, hogy ismét jó volt a választás, hogy mit is portolnak Amigára... Whatever.

(Összehasonlításként egyébként, 1.2-es Mac minin, az OWB/M*rphOS 1.12 kiadott változata, a full szoftveres Cairoval 635 pontot tud.)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Már. 16. 17:27


Akkor ezert terdelt le tegnap az UStream ... :P :D

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Már. 16. 17:31 - Szerkesztve: charlie


Igen! :P (Egyébként a hivatalos írásmód egy ideje már Ustream, kis s... :)

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Már. 16. 18:17


Azért az is számít, hogy a napi feladatokra mennyire alkalmas a böngésző. A Chrome hiába übergyors, nagyon fapad és hiányzik belőle pár alap dolog is, pl. nyomtatási nézet, valami JS workaround van rá.

Azonkívül a FX4-ben nyoma sincs a 3-as és azelőtti verziókból ismert bloat viselkedésnek, gyorsan indul, gyorsan reagál és a szabványok támogatásában is elég jó, vagyis attól, hogy egy ilyen teszten elég gyérül szerepel, attól még böngészésre még lehet alkalmas.

Az exploder meg hiába gyorsabb ezen a teszten, attól még egy használhatatlan fos marad.

És nem, nem vagyok FX user, Operát használok, mielőtt rámfogja valaki. :P

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Már. 16. 18:54


A tesztet elsősorban az IE9 megjelenése "alkalmából" csináltam, kiváncsi voltam, mivel is küzdöttek ennyit a srácok Redmondban... Amúgy persze fos, a jelenleg final browserek közül messze a legalacsonyabb pontot csinálja HTML5 tesztben, az UI-ja meg szerintem kb. egy rossz vicc, amin senki sem röhög, de ez más kérdés.

Az FF4 bétával nekem a legnagyobb bajom az volt, hogy durván fagyott. Ilyen oldalak, hogy Vatera, Hasznaltauto.hu durván hanyattdobták, valamint nonreszponzív állapotba hoztam simán Google Mapssal is (reprodukálhatóan). Oké, béta meg minden, de akkor is... Az RC most valamivel jobb lett, de már ez is fagyott nekem. Lehet, hogy szararencerem, de a Chrome ugyanazon a gépen kb. az atomstabil kategória, nem is emlékszem fagyásra, még a béta időkből sem nagyon...

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Már. 16. 22:58 - Szerkesztve: TCH


Quoting: charlie
mivel is küzdöttek ennyit a srácok Redmondban...
A lelkiismeretükkel tuti nem, mert ezeknek olyan nincs, ezek nem tudnak lelkiismeretesen elvégezni semmit sem; ennyire lelkiismeretlenül összebaszott fost már rég nem láttam.
Egyébként szerintem azon küzdöttek, hogy valami minimális használhatósági fejlődést fel tudjanak mutatni. Hát nem sikerült.
Eszméletlenül pofátlan módon "működik" az ie9.
(TL;DR - az ie "debuggere" falazásból van benne, betöltéskor csinál egy dumpot az oldalból, eltakargatja benne az ie szabványtalanságait, aztán sose többet semmilyen változást nyomon nem követne, továbbá összebassza a kódot és állandóan ajvékol a biztonságért, de kikapcsolhatatlanul.)
BTW, szerintem az ie9 felülete egy az egyben a Chrome felülete.
Chromeplorer, ahogy Mcload kollegám mondta vala. :P

Quoting: charlie
Az RC most valamivel jobb lett, de már ez is fagyott nekem.
Hát az gáz. Fagyás nekem nem volt...hacsak az ilyen néha előforduló pillanatnyi lemerevedést nem számítjuk annak.
Viszont HTML 5-ön a Chrome eredményével rivalizáló adatok kapunk, nálam Sunspiderben meg is verte a Chrome-ot. (BTW a Sunspiderből azért van 0.9.1, mert a 0.9 eredményeit a mikrofos bedrótozta az ie9-be, hogy első legyen. Erre kicseréltek pár adatot és volt nagy égés, hehe.)
Quoting: charlie
Lehet, hogy szararencerem, de a Chrome ugyanazon a gépen kb. az atomstabil kategória, nem is emlékszem fagyásra, még a béta időkből sem nagyon...
A Chrome eddig nagyon jól muzsikált de most a 10-es az orbitális bukó.
Mezőkiegészítés megszűnt működni, írom az usernevet, legördül, kiválasztom, semmi.
A JS DOM value override nemes egyszerűséggel elszállt benne, ha a mezőbe a maxlength-nél hosszabb adatot akarok tenni, akkor JS errort dob, ahelyett, hogy betenné, mint mindegyik másik böngésző, többek között még a szar ie is, sőt a korábbi Chrome verziók is.
Fagyni nekem nem fagyott, de keminek igen és nekem ezzel az oldallal: http://zx.nmihouse.com/ nemes egyszerűséggel elpusztul.
Szóval azért Chrome sem tökéletes.

Szerintem még mindig az Opera a leghasználhatóbb böngésző, a 10-es ugyan eléggé mélypont volt, de a 11-es nagyon jól sikerült.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Már. 17. 07:59


IMHO

Firefox: elmegy (szodaval)
Chrome: gyors (ezzel kb ennyi)
Safari: szar (flash miatt)
Opera: maig sem tudtam megszeretni...
IE: no komment (suxxx)

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs AmigaOS / Project TIMBERWOLF
 
 

Powered by chat forum software miniBB™ © 2001-2024