Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs hardver / Cimbi
. 1 . 2 . 3 . >>
Szerző Üzenet
AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2012. Dec. 07. 12:42


Ha nem baj csináltam egy új tonikot a projectemnek :)
Ki találtam a nevét úgy fogom a ketyerét hívni hogy: Cimbi ( AMIGA hímnemben úgy magyarosan )

Amint megjön a Sam440ep Flex , lesz látni való, elkezdek publikálni!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Dec. 07. 12:44


Hm ... akkor mar ketten leszunk idehaza SAM440ep tulajok :)

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2012. Dec. 07. 12:53


En meg mindig nem ertem mi is a celod. :)

Ha jossz holnap, akkor majd felvilagosithatsz, ha nem akkor vazold lecci mi is ez.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Dec. 07. 13:09


En sem ertem amugy ...

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2012. Dec. 07. 13:15 - Szerkesztve: alivemoon


Motiváció:

Van egy AMIGA2000-em, de nem biztosított egy megfelelő turbókártya beszerzése én nem vagyok ilyen türelmes.
Meg már nem olyan frissek, múltkor vettem egye olcsóbbat, de igazából 500-asban müködött, 2000-ban fagyott! Szana szét áltak már a lábai :)
Tök mindegy. Ez így nem tetszik, hogy min. 600€ egy olyan kártya mint ami mondjuk Charlie-nak van.

Közben már nézegettem FPGA dev kiteket egy megfelelő, hasonló mint mondjuk egy SAM úgy 600€ ( tehát van rajta proci is, meg PCI, stb..)

Direkt nem CPU slotról fog müködni, hogy végül is bármién 68K cucba be lehessen tenni, bele értve mondjuk MiniMig.(pontosabban azt már érdemes lessz fordítva, Sam lapra dugni a MiniMig-et.

Első célom, úgy be lakatolni a 2000-be a Sem-et, hogy ne látszon, hogy benne van, egy két lemezt kicserélva, eltünjön, mintha mindig is része lett volna.

Maga a Cimbi elektronika szerintem nem lesz valami nagy vasziszdasz, két panel meg egy kábel.
Ha jól terveztem szerintem 3x ADG330x és címbusznál sima egy írányú level shifter. ( MiniMig nél levelshift re sincsen szükség ott 3.3-ról meg a 68K(ha jól láttam) )

Aztán meg fel kell programozni az FPGA-t azzal biztos fogok szenvedni azt elösször csinálom.

Elsösször azt akarom elérni, hogy szabadon olvassam írjam a ramokat, nem feltétlenül akarom rögtön emulálni a 68K-t le tudjam kérdezni a bilentyűt, egeret, tudjam használni a custom chipeket.

Aztán szerintem szép lassan ráállok a teljes 68K emura.

Egyébként jó ötletnek tűnt, stílusosnak, nem feltétlen kell bármi reális céljának lennie, de közben megtanulok FPGA-t programozni.

Lesz igazi AMIGA & HELP gombom OS4 alatt :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Dec. 07. 14:21


Quoting: alivemoon
Direkt nem CPU slotról fog müködni, hogy végül is bármién 68K cucba be lehessen tenni, bele értve mondjuk MiniMig.(pontosabban azt már érdemes lessz fordítva, Sam lapra dugni a MiniMig-et.

Biztos en vagyok gyenge elmeju...Pontosan mit dugsz hova?

Amugy, a Minimig/SAM440 nem feltetlen a legjobb vetel. Ha nagyon barkacsolni akarsz, van egy oldal: http://www.ztex.de/

Itt olyan FPGA-s dev kit-et lehet venni, ami akar 200 MHz-en is hajthato. (Ha jol ertelmeztem a dolgokat, mivel meg zoldfulu vagyok a temaban). Egy ilyen panelen mar van 64MB/128MB RAM, FPGA, SD foglalat, + egy uC is, amivel lehet mindenfele josagot csinalni. A nagyobbik kerul 200 euroba. Minimiget gondolom teljesitmenyben a kisebbik is megenne reggelire. Ar/teljesitmeny viszonylatban sokkal jobb, csak hekkelni kell: Kell hozza egy "anya panel", amire ra lehet dugni es tartalmazza a koritest (csalakozok, VGA/hang D/A, tap, meg ilyenek).

En inkabb egy ilyen project-ben latnek fantaziat!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Dec. 07. 14:45


Jezus ereje!

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2012. Dec. 07. 14:48 - Szerkesztve: alivemoon


Én Sam előtt egy Terrasic DE2-vel szemeztem.(de az már nem EU úgy, hogy vám is van)
A te megoldásoddal lenne egy FPGA-m bedrotozva a 2000-be és hosszú hosszú ideig nézegetném a dev kitet és a IDE-t míg végre valami értelmesre lehetne használni.

Míg OS4 alatt van már eleve egy CPU amire van C.

Első lépésben szerintem pont elég lesz implementálnim a 68k busz vezérlését, a többit már C-ben kell kényelmesen implementálni.

Ram kérdésben meg 0..30 bit van bekötve PPC-címbuszból a XP6-ba ugy hogy el érhető az 1Giga is.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Dec. 07. 14:54


De mit is szeretnel pontosan?
Van egy SAM440 alaplapod, amit belefaragsz egy A2000 hazba... eddig ertem.

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2012. Dec. 07. 14:59


És rákötöm a 68K helyére.

Címezni, olvasni írni tudom az AMIGA2000-ben lévő cuccokat.
Azaz le kérdezhető mondjuk a billentyű, egér port, fel programozhatom a custom chipeket, végül is mint perifériát használhatom a 2000-et.

Ez így tiszta?

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Dec. 07. 15:07


Tisztul... ;)

Tehat a SAM440 lapon fog futni a 68k emulacio, a hardver pedig eredeti lesz?
A SAM-on levo FPGA-t akarod erre hasznalni?

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2012. Dec. 07. 15:09 - Szerkesztve: alivemoon


Igen! A 2000 alaplap és kártyák maradnak!
Azokat akarom használni!
OS4 alól!

De nem feltétlen fogom a teljes 68k-t emulálni, csak amennyire kell. A custom csipeket baromira nem érdekli, 68k írja a regiszterét vagy PPC.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Dec. 07. 15:13


Amugy en azt szerettem volna mondani, hogy egy ilyen ZTEX boardba bele lehetne rakni egy Amigat szorostol-borostol (a memoria kivetelevel, de az meg ugye van a panelen). A DE1-bol is szoktak ilyen modon "faragni" Amigat.

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2012. Dec. 07. 15:20 - Szerkesztve: alivemoon


A SAM 440 es FPGA JTAG programozó rendszert pl. ezek után lehet majd használni bármilyen FPGA felprogramozására! Úgy oldották meg, hogy a J7 egy x lábu GPIO-t kötöd vissza FPGA JTAG-ra azaz ha ezt a kábelt rákötöm általad említett kártyára fel tudod vele programozni.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Dec. 07. 15:27


Ertem en, de egy USB-s JTAG programozo joval olcsobb, mint a SAM440... ;)
En egy CPLD-s fejlesztoi panelt vettem kiserletezni, tanulni. Parhuzamos portos programozoval egyutt volt 60$.

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2012. Dec. 07. 15:33


Jó de ez már egy komplett gép, amit használhatok.
FPGA-val meg elösször ledeket villogtathatnék, nagyon messze lenne mire bármi futtathatnék rajta :)

Én is gondokodtam, hogy hogy ilyet vagy olyat, ezeknek az lenne az előnye, hogy nagyobb FPGA-van rajtuk.

De mondjuk hogy OS4 fusson rajta szinte lehetetlen.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Dec. 07. 15:36


Es OS4-re van rendes FPGA fejleszto kornyezet?

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2012. Dec. 07. 15:40


Még nincs lehet én írom meg :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Dec. 07. 15:45


VHDL compiler/simulator?
Bator ember vagy!! Sok sikert hozza! Foleg, hogy allitolag meg most ismerkedsz a temaval.

Nem akarom elvenni a kedved, de azert ez kisse nagy falat lesz, attol tartok!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Dec. 07. 15:48 - Szerkesztve: charlie


Negatív köcsög vagyok, de én előre megadnám az egy perces néma gyásszünetet a projektben elhalálozott hardverek emlékére... Osztáááály vííígyázzz...

(Egyébként tudtommal a Sam440 gépek használják bizonyos buszvezérő funkciókra az FPGA-t, ahova a Firmware tol fel kódot, szóval meglepődnék, hogyha azt lehetne csak úgy OS4 oldalról runtime turkálni anélkül, hogy szétrohadna az egész vas... De én legalább beismerem, hogy nem értek hozzá.)

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2012. Dec. 07. 15:55 - Szerkesztve: alivemoon


Megnézted mit adnak segítségül?

Ben van a komplett 440FPGA programja szöröstül böröstül, azt kell kiegészíteni saját ötleteiddel.
Nem a nulláról kell implementálni :)

Meg ez úgy van, hogy van egy Flas memoria és van egy SDRAM benne, igen azt ajánlják, mielött feltöltöd a flesh-be probáld ki simán sDRAMba tesztelni :)

És persze legyen egy alternatív út, ha mégis elkúrod az FLASH-t.
De azt egy PC-ről is meg lehet tenni.

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2012. Dec. 07. 16:18 - Szerkesztve: alivemoon


Quoting: dekanyz
Nem akarom elvenni a kedved, de azert ez kisse nagy falat lesz, attol tartok!


Jó nem akarom bizonygatni mekkora májer vagyok :)
Csak figyelmedbe ajánlom mi az én munkám egyébként:
Ez egy mondhatnám régi videó, a saját készítésű fejlesztő rendszerem ről:
Itt!
Most nem akartam nekiálni grebbelni egy újat! Sokat változott azóta, de pédának ez is megfelel.

Csak szólok, hogy a zoom az nem vágó programban csináltam ilyen, amikor dolgozom benne ide oda zoomol igy barangolni kell a programban amikor fejlesztessz mint ha űrhajóznál ide oda itt elintézel ezt aztán átmész máshova és ott is. Kolegáim röhögni szokta, olyan mintha egésznap játszanék videó játékkal
Ja a kamera előtt én szerencsétlenkedem :)


Ja még mire is jó ez a bogyos rendszer?
Mondjuk erre!

Különböző autómata gépsorokban kamerával mindenféle méréseket végzünk és ezekkel a bogyokkal lehet elkészíteni a mérő programot!
Mivel nem kapcsolás rajz szerű ezért könnyen átrendezhető a futási sorrend, tehát nem az egyes bekötések útvonala, hanem egymástól való távolsága határozza meg inkább. Az a lényeg ha valamit közelebb húzol valamihez azok előbb fognak végrehajtódni és egyre távolabbi dolgok később.
Talán kicsit őrült dolog de én szeretem, ilyeneket szoktam csinálni.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Dec. 10. 10:21


Quoting: alivemoon
Jó nem akarom bizonygatni mekkora májer vagyok :)

Lehet, hogy kisse alulertekeltem a tudasod, pedig nem is ismerjuk egymast! Bocsika!
Majd irj a fejlemenyekrol!

LacaHero
Tag
# Elküldve: 2012. Dec. 11. 23:54


Én is csak drukkolni tudok. Én nem mertem sosem álmodni ilyen merészet. De egy demo board már befigyelt...

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2012. Dec. 31. 11:29


class GPC_CALC3
{
public:
bool b_a, b_n;

float add; // szorozza a res-t
int mul,
neg,
alfa,num,
sp;
GPCI3 *p_a1,
*p_a0;
GPC_RES *p_r0,
*p_r1;

GPE_CALC_FUN fun;
void calc_end( void );
GPC_CALC3* calc_fetch( GPC_CALC3* &p_pc, GPC_CALC3* &p_pc_end );
GPC_CALC3* calc_decode( GPC_CALC3* &p_pc, GPC_CALC3* &p_pc_end, GPC_WB* p_wb );
GPC_RES* calc_decode_adr( GPC_TAB* p_tab, GPC_RES_STK& stack );
double calc_alu( GPC_CALC3* &p_pc, GPC_TAB* p_tab, GPC_RES_STK& stack, bool b_q = false );

};

Úgy gondoltam publikálok egy kis érdekességet, amit múlt héten fejlesztettem!
Ez a szoftverem táblázat kezelő magja!

Kicsit eljátszottam a gondolattal, milyen vagány lenne a cimbit kiegészíteni egy ilyen enginnel.

Előbb calc_fetch-el

alfa = ( alfa*('Z'-'@') + *p_str-'@" )
b_a = true;

num = num*10+ *p_str-'0';
b_n = true;

nem alfa és nem num - dekódol

b_a és b_n kombinációja meghatározza,
ha csak b_a akkor megszakítás mert az valami funkció
ha csak b_n akkor szám megy valamelyik adat regiszterbe
ha b_a és b_n akkor feltölti valamelyik címregisztert a calc_decode_adr
hogy használja azt.

"+-*/ stb..." operátoroknál
jön az calc_alu ami az addig felépített utasítás sort végig számolja.

Most mennem kell majd fojtatom!
Boldog új évet mindenkinek!

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2012. Dec. 31. 16:12


Xíp, csak a felét sem értem :-D

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2013. Jan. 09. 20:36 - Szerkesztve: alivemoon


Újabb vicces fejlemények!

A cégünk ügyintéző asszonyánál érdeklődtem mi újság a Sam alaplappal.
ACube párnapja írt, hogy postázták a csomagot. Elnézést kérnek, nem merték korábban küldeni, nehogy elkeveredjen az ünnepi forgatagban :)

Europa 2013

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2013. Jan. 10. 07:58


bazmeg, ünnepi forgatag, ne már. :-(

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2013. Jan. 10. 09:55 - Szerkesztve: alivemoon


Én azért nem bamegozok, mert lehet vannak tapasztalataik, csak többet postáznak mint én :)
Bár lehet az ünnepnapokat nem tudták kiszámolni!
Én is ráQtam, mert nem volt annyi munka napunk decemberbe, amennyi szabadnapom maradt! A könyvelő anyázott egy kicsit!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Jan. 10. 11:35 - Szerkesztve: dino


Hat en az AmigaOne omra anno majd egy evet vartam (ketten rendeltunk ket deszkat) uA1, aztan megjott eredetileg GX eset rendeltunk, aztan az egyik FX es volt, aztan kis reklamlas, majd elnezest kertek es egy het mulva jott is a GX es valtozat. Szoval varjal csak nyugodtan, majd ideer valamikorra. Majd meg az lesz jo, ha kulon rendelsz Os4 et is hozza, majd ratman mesel ha akar...
Szerk:
Csunyagonoszkekpillango oes regisztracioja megvolt egy nap alatt..
Bocs, nem birtam magamban tartani...

. 1 . 2 . 3 . >>
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs hardver / Cimbi
 
 

Powered by online community software miniBB™ © 2001-2024