Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs hardver / MicroA1 nem indul
Szerző Üzenet
Travis
Tag
# Elküldve: 2012. Sze. 23. 18:27


Sziasztok!

A MicroA1-em nem indul el. A proci ventilátor pörög, az egyik kis led világít, de nem jön be az uBoot, képernyőt nem kapcsolja be. Kipróbáltam másik tápegységgel, leszedtem az IDE kábelt, kiszedtem a memóriát, de semmi változás. Pontosabban, ha nincs IDE kábel, akkor csipog egyet. Viszont több ötletem nincs, hogy mi lehet a baj. Ha nektek van, akkor kérlek osszátok meg velem.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Sze. 23. 18:34


@Travis:
Cserélj az alaplapon elemet, és próbáld újra. Halál komolyan mondom. Az A1-eknek (nem csak az uA1-nek, hanem az SE/XE-nek is) van egy ilyen bugja, hogy lemerült elemmel nem indul el.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Sze. 23. 18:52 - Szerkesztve: dino


Igyvan, mivel enyem volt a cuccod, en is jartam igy egy par ev utan, hogy elemet kellett cserelni, es utanna no problem. Ezekszerint eddig birta az elem. Viszont a U-Bootot ujra kell konfigolni, ha jol emlekszem...hu de regen volt...
Atkozott egy talalmany :)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Sze. 23. 19:22


Elemcsere +1.
CR2032 kell bele. :)

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2012. Sze. 23. 19:49


Igen, ez visszatero megoldas volt sokaknal. Azt viszont erdekesnek talalom, hogy az enyem egyidos az ExDino A1-el, megsem volt eddig ilyen gondom. Mondjuk az segithet, hogy min. napi 12 orat porog a gep :)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Sze. 23. 20:02


Lazi: Sokat nem jelent. :) Lévén, hogy elem van benne, nem akku. :)
Szimplán mázlista vagy, egyelőre. :)

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2012. Sze. 23. 21:19


Nekem az a tapasztalatom, hogy a teljesen aramtalanitott gepeken hamarabb lemerul az elem. Nem lehet, hogy uzem kozben nem errol megy a CMOS memoria?

Travis
Tag
# Elküldve: 2012. Sze. 24. 10:38


Reggel elemet cseréltem, ismét megy. Köszönöm a segítséget!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Sze. 24. 10:54 - Szerkesztve: dino


Quoting: TeleTubbie
Reggel elemet cseréltem, ismét megy. Köszönöm a segítséget!

Mar kezdtem parazni, hogy visszakered az arat :)

Szerk:

Amugy igy nez meg ki a gep?
A1

Vagy mar masik hazban van?

Stack J.
Tag

# Elküldve: 2012. Sze. 24. 11:06


És még a lambéria is megvan a Csokiban... :D

Travis
Tag
# Elküldve: 2012. Sze. 24. 16:09


Persze, ami jó, azt nem piszkálom. :-)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Sze. 24. 19:05


Quoting: TeleTubbie
Persze, ami jó, azt nem piszkálom. :-)

Helyes! :)

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2012. Sze. 25. 10:22


Persze, ami jó, azt nem piszkálom. :-)


Igen az a lamberia nekem is tetszik :)

De ha már itt volt ez a kep. Olyan billentyuzetet keresek egy par eve. Ha jol tudom Benq volt. Lehet meg kapni valahol?

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Sze. 25. 11:02


A válaszom egy határozott nem tudom. :)

Viszont, ha jót akarsz, akkor innen javaslom a billencs beszerzését. Nem lesz olcsó. De jó. :D

Szóval, neked én ezt javaslom:
http://pckeyboard.com/page/UltraClassic/UB40P46

(A füldugó meg nem drága :DDD)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Sze. 25. 11:34


Quoting: lazi
Olyan billentyuzetet keresek egy par eve

Lamberiasat? :D
Amugy aszem BenQ A800 as volt a tipusa, ugylatom mar nem csinaljak, csak hasznaltban :D:D:D

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Sze. 25. 11:50 - Szerkesztve: dino


Quoting: ratman
(A füldugó meg nem drága :DDD)

Nem-e?

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2013. Dec. 18. 20:17


Kicsit felvitte a pumpat nalam a mikroA1. Ha leirom talan megnyugszom es nem rugom meg. :)

Este 6 ora, hatarido csendesen atlepve, nyomtatasok halozati nyomtatora lementek, jon a plottervagas resze a melonak.

Elkezdi vagni, aztan otthagyom magara. Kisvartatva gyanusan abbamarad a vagas. Nezem mi van: rencer el, program ready #?!&? folia szetkaszalva, plotter power led idegesen zihal. Mi a ***? Kerdem en.
Kabelek igazgat, kikapcs bekapcs, ujrakezd...
Negyedik meter selejt folia. :(

A gepet nemreg raktam rendbe. Bizonytalan ide portrol atraktam egy vinyot egy pci-sata kartyara. Nem is volt semmi gond. Csak az USB. Az mar joideje nem megy, azazhogy kaszalja a rencert ha az zaklatja.

Volt a napokban nehany update, de mar nem elmekszem mi is volt konkretan. Az mar rosszabb, hogy a Sytem_Rollback sem. Pedig pont az lenne a dolga.
Gondoltam probaljuk ki a 4.1 lemezrol a rencert, aztan kiderul mivel van gond.

Aki esetleg latta mar a gepemet bekapcsolas utan, az tudja, hogy egy Uboot easteregg be val kapcsolva, ami boot elott egy C64 kepernyot imital lores vga karakteres kepernyon. Na de ezt evekkel ezelott allitottam be es azota nem akartam megvalni tole. Nodemost! Hogy is kell cdrol bootolni? Nem latom kisfelbontason a Uboot uzeneteket...
Nemi puffogas es meltatlankodas es a uboot szuloanyjanak emlegetese utan kiderult, a uboot nem is latja a cd meghajtot. Pedig becsuletes ide eszkoz a szentem. Bus 1 - not available, vagy mi.

Az elso ide buszon vegul elindult, nem ugy az OS4.1. "Banatomban" kikapcsoltam az USB portokat, majd ujra probaltam. Igy se. Meg jo hogy van OS lemezem...

Na vinyorol rencer ujra be. Plotter tesztel. Mukodik, ahogy kell.

Szoval az is lehet, hogy ez az USB vezerlo nem 100-as, de az is lehet, hogy kitudja.

Ha mar itt tartunk. Travis, neked mi a tapasztalat az USB-vel?

Szoval megy tovabb es bar nem egy mai gyerek, mar pislogtam az A1k2-re, hogy bekapcsolom es befejezem vele a melot. :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Dec. 18. 21:17 - Szerkesztve: charlie


@Lazi:
Szoval megy tovabb es bar nem egy mai gyerek, mar pislogtam az A1k2-re, hogy bekapcsolom es befejezem vele a melot. :)

Sajnos csak trollkodni tudok válaszul: akkor legalább Amigával csinálnád! :P De átérzem a veszteséget... :|

1., Min keresztül van az USB-re kötve a plotter? Direktben, vagy valami adapterrel? Gondolom akkor az A1200-ra nem USB-n lenne kötve? :P
2., Ez az a cucc, mármint szoftverileg, ami véletlenül megy OS4 alatt, de MorphOS alatt nem, mert van részeges akarom mondani részleges CIA emulációtok?

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2013. Dec. 18. 22:05


1. Nem USB-n hanem parallel porton megy a cucc. Most nincs kedvem kiserletezgetni, de valami szar ment ki a ploterre, mert az folyamatosan jelezte a hibat meg amikor valameddig dolgozott is. Siman lehet valami kontakt hiba, mert toszogattam eleget mielott vegre ujra kiprobaltam.

2. Az. De erdekes mod valamelyik update elott nem ment sam-en sem, sot G4-en sem. Most mar megy minden os4-es vason, amit ki tudtam probalni.

Azert az eleg lehangolo, ha kell nem fog elindulni a "gyari" lemezrol.

Egyebkent erre a feladatra ma is alkalmas lenne az 1k2.

Majd egyszer kiprobalok valami usb/par adaptert is, hatha MOS-on is lehetne hajtani.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Dec. 18. 22:15


Nem volt A1-em sohasem, de a SAM rendesen bootol OS4.1 gyari lemezrol ...

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2013. Dec. 18. 22:22


Hat, valahogy erre is felkerult :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Dec. 18. 22:44


Quoting: lazi
Azert az eleg lehangolo, ha kell nem fog elindulni a "gyari" lemezrol.


Emiatt mondtam :)

Travis
Tag
# Elküldve: 2014. Jan. 10. 11:10


Bocs, hogy csak most valaszolok, de decemberben nem sok idom volt forumozni.
Tapasztalataim microA1 USB-vel:
En csak pendrive-t szoktam beletolni, es az 4.1-tol megy. Elotte voltak fagyasok. Egyszer megprobaltam egy usb-s vinyot is, de azon Linuxos file rendszer volt, ezert nem nyitotta meg, de erzekelte, hogy radugom. Mas eszkozzel nem kiserleteztem.

forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs hardver / MicroA1 nem indul
 
 

Powered by discussion forum software miniBB™ © 2001-2024