Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs hardver / ACube "500"
<< . 1 . 2 . 3 .
Szerző Üzenet
Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2011. Sze. 20. 00:24


egy darab suxPöCe, nulla, azaz nulla darab custom chippel...


Custom chip? Ebredjunk mar fol, 2011-et irunk, es a szerep amit Amigan a custom chipek betoltottek (elsosorban audio+video) azt most is kulonfele chipek toltik be (kulon chip videora, kulon chip hangra, stb.).

De szerintem mindenki egyetert vele, hogy ez a vas egy eleg nagy csalodas... gyakorlatilag a Hyperionnal lebuliztak az AmigaOne 500 nevre a licenszet es ezen a neven aruljak a Sam460-at egy custom hazban. Ami egyebkent nem egy rossz dolog, a haz se nez ki rosszul, es a Sam460 is alapvetoen jo vas. De legalabb egy AmigaOne billentyuzetet adnanak hozza, nem matricat... meg a sejtelmes "titkos project" bejelentestol szerintem sokan tobbet vartak, igy elkerulhetetlen a csalodas... Persze en se szamitottam egy vadi uj quad-core-os alaplapra, de azert ez elegge vaktolteny volt...

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2011. Sze. 20. 01:07


ACube-nal ez a huzas szerintem azt jelenti, hogy gondjaik vannak ... nem jon be eleg zse ... :(


Szerintem egyszeruen rajottek, hogy sokak szamara igenis szamit a nev. Es bar most ez csalodas sok embernek mert valamivel szerintem tobbet vartunk, az az igazsag hogy ezen a kicsi piacon ennel sokkal tobbre egyelore nem nagyon tellik. Eleg megnezni, hogy az X1000-el mennyi ideje szuttyognek. Az ACube legalabb letesz az asztalra mukodo gepeket es konkret kiadasi datumokat.

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2011. Sze. 20. 09:39


Quoting: Cobra
Custom chip? Ebredjunk mar fol, 2011-et irunk, es a szerep amit Amigan a custom chipek betoltottek (elsosorban audio+video) azt most is kulonfele chipek toltik be (kulon chip videora, kulon chip hangra, stb.).


tőlem felébredhetünk már, dátumtól függetlenül :-))
akkor gondolnám így, ha a dobozos AMIGA-k jóval elterjedtebbek lettek volna és több verziót is megélnek, ott mutatkoznak jelei annak, hogy pakolhatsz bele ilyen-olyan kártyákat...

ebbe a teoretikus vitába ne menjünk bele, hogy a mai komputernek titulált izékbe mekkora értelme van giga ramokat és giga MHz cpu-k mellé giga videoramot tenni... :-P

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Sze. 20. 10:46


@SzorG:
akkor gondolnám így, ha a dobozos AMIGA-k jóval elterjedtebbek lettek volna és több verziót is megélnek, ott mutatkoznak jelei annak, hogy pakolhatsz bele ilyen-olyan kártyákat...

Ezt a mondatot nem tudom ertelmezni. Kifejtened? :) A dobozos Amigak vegigkisertek a teljes eletet a classic gepcsaladnak, kezdve az 1986-os elso A2000-tol az 1996-ig gyartott Escom A4000T-ig. Gyakorlatilag mindenhol ezeket hasznaltak, ahol tobbre volt igeny, mint a "beteszem a floppyt es elindul a jatek". Az AutoConfig se az 500-as egyszem bovitoportjatol volt kulonleges... A bovithetoseg, es a custom chipek elhagyasanak lehetosege OS oldalon nagyon nagyon regota ott van a rendszerben, ez nem a nextgen gepek sajatja. (Lasd meg: Draco.)

Nekem van classic gepem (az A2000), amiben kb. a keyboard meg az eger interfeszt hasznalom a classic alaplapbol, mert minden masra kartya van benne... Sokkal kisebb az ugras egy ilyen geptol barmilyen nextgenig, mint a jatekokat futtato 500-astol, pedig a 2000-esben ugyanazok a technikai alapok vannak, mint az 500-asban. De itt megint visszaterunk a regi problemahoz, miszerint mindenkinek mas jelenti az Amigat...

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2011. Sze. 20. 12:22


Ja, a ház nem néz ki rosszul. :)

Ühü.

http://nightcomp.hu/index.php?route=product/product&keyword=2039&category_id=23&model =1&product_id=30

Namost, ez a ház egyrészt rosszul néz ki élőben, másrészt egy darab szar. :D

A Sam460-ról nem nyilatkozom, mert nincsen vele elegendő tapasztalatom. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Sze. 20. 14:25


Quoting: charlie
Ezek kozul neked melyik intro szintu cucc? :)


A legtobb partin mar nincs is Amiga kulon, csak wild demo kategoriaban indunak. Lasd pl Evoke ... ott nem intro neven szerepeltetik, de nezd meg ez egyetlen Amiga indulot mivel rukkolt elo. Oke, hogy intro besorolast kapott uitolag, de akkor es ott a partin meg demokent szerepelt.

Es igen is eleg sok foleg OCS kategoriaban az ilyen szintu demo/intro ...

A felsorolt demok kozul meg van ami igen is kb. intro szintu nekem az utso pl. az mert semmi extra ... se otlet se normalis zene se semmi ...

Minden Amigas demo egy kaptafara megy manapsag.

Utso Breakpointon lattam otletes Amiga demot ... azota se ...

Nekem az a jo demo es csak az demo amire emlekszem, ami beleegett az agyamba, mert annyira kurva jo volt ...

De neked van igazad! :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Sze. 20. 15:04 - Szerkesztve: charlie


@dh1:
A legtobb partin mar nincs is Amiga kulon

No shit, Sherlock... Ez kb. 10-15 eve igy van... Ezert vannak dedikalt retro partyk, mint pl. a Datastorm, meg az LCP, ill. ezert tud megelni a Breakpoint/Revision Amiga compoja, mert szinte mindenki oda keszul a cuccokkal... Ha mar itt tartunk, es a C64-gyel hasonlitgatunk, dedikalt C64 compo is alig van, de ezert van a C64-eseknek X, meg a mar emlitett LCP, es persze a Breakpoint/Revision.

Amugy a Moods Plateau cucca direkt ilyen cracktro-nak akarok latszani gyorsan osszedobott A500 produkcio, es az is, se tobb, se kevesebb. Ezek alapjan kijelenteni hogy az Amiga scene halott... Hat bazmeg, eleg sok platform szeretne ennyire halott lenni... ;)

Minden Amigas demo egy kaptafara megy manapsag.

Hat ha a belinkelt demok szerinted egy kaptafara keszultek, akkor nem tudok mit mondani... :) De meg ha ugy is lenne, azert erzed h. ez erosen szubjektiv... Egyebkent ezek az egykaptafara keszult szarok konkretan a vilag legnagyobb demopartyjanak legjobb compojat adtak ki, mert hogy az idei Revisionon messze az Amiga Demo volt a legerosebb compo (nem mennyisegben, hanem minosegben), azt senki nem vonja ketsegbe.

De neked van igazad! :)

En tudom. Nekem mindig igazam van, csak a vilag neha nem ert egyet. :D

Amugy neked is az a bajod, mint minden regi amigasnak. Ujraalmodjatok a regi dicsoseget ami sose jon mar el, es kozben elfelejtitek elvezni ami most itt van a jelenben. Ultok egy Mac, pece, Linux vagy kitudjami mogott, es varjatok az aktualis csodat (aminek mindig mas a neve, hol OS4.2, hol X1000, hol Timberwolf, hol G5 support a MorphOS-ben, hol tetszoleges platform x86 portja, vagy varni, hogy az AROS hasznalhato lesz), es kozben fanyalogtok a forumokban. Kell ez? Mar bocs.

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2011. Sze. 20. 15:43 - Szerkesztve: Szergely


@Chain-Q:

Quoting: charlie
Sokkal kisebb az ugras egy ilyen geptol barmilyen nextgenig, mint a jatekokat futtato 500-astol

ugyan arról beszélünk :-)) arra gondolok, hogy az átlag hazai felhasználóknak 500 / 1200 gépe volt, jobb esetben 030-as turbóval... és az AMIGA a custom chipek adta lehetőségeket jelentette számára...
azokhoz képest egy A1200 torony, A2K, A3K, A4K kártyacserélgetős szemlélete / a PPC kártya, vagy egy nextgen gép idegennek tűnhet...

Quoting: charlie
De itt megint visszaterunk a regi problemahoz, miszerint mindenkinek mas jelenti az Amigat...

pontosan :-) erre mondanám azt, hogy az AMIGA-án olyan gépet értek, ami anno forradalminak számított...
milyen átütő újdonságot hozott a Draco Cube klón? vagy az ACUBE új gépe? vagy mitől lesz AMIGA egy OS 4.x-et futtató MAC?
ezek költői kérdések :-)
én egy a NatAmi-t inkább tartanék AMIGA-nak.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Sze. 20. 15:53 - Szerkesztve: charlie


@SzörG:
Hát nemtom, ha a korai kétezres években tartott késői amigás partykon az userek túlnyomó többsége valamilyen szénné bővített, rommá hekkelt, kártyavár dobozos géppel volt jelen... :) És a nextgen alapvetően ebből a piacból nőtte ki magát. Szóval aki 10-12 éve képben volt az akkori high-end Amiga piaccal, annak nemhiszem hogy a kártyázás ismeretlen fogalom. Ahhoz képest pl. van Sam440-ünk is, ami tökéletesen használható alapkonfigurációban is, 0db kártyával...

A forradalmi dolgokkal meg az a baj, hogy a forradalom után mindig jönnek a dolgos hétköznapok... Az állandó forradalmat már megpróbálta jópár elvtárs fenntartani az elmúlt évtizedek során, nem túl nagy sikerrel. Egyébkent fontos részlet: az ACube AmigaOne gépet adott ki. És nem Amigát... :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Sze. 20. 16:47


Rohadtul nincs igazad megsem ... :)

Mi egy mai Amigas demo, vilagvege mindmeghalunk hangulat, pecet majmolo effektek 060-ra es WinUAE-ra, es valami szar technos mp3 ...

Ezek nem Amiga demok csak azon futtatjuk oket (jo esetben) ...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Sze. 20. 16:47


Amugy nincs nekem bajom ... nem csak pece meg mac elott ulok ... ulnek en Amiga szeru rendszer elott is ha lennenek ra programok ...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Sze. 20. 17:25 - Szerkesztve: charlie


@dh1:
Mi egy mai Amigas demo, vilagvege mindmeghalunk hangulat, pecet majmolo effektek 060-ra es WinUAE-ra, es valami szar technos mp3 ...

Amit leirtal pl: Gift by Potion, 2000-bol... Ezek szerint 10+ eve ez az Amiga scene. Most kezdett el vele problemad lenni? :)

Megjegyzem, pl. az Elude Shake off the dust c. demojaban a particle system kirajzolasa techikai szempontbol az Amiga blittert utanozza... :) Nesze PC majmolo effekt. A Human Traffic meg szerintem eleg tavol all a vilagvege mindmeghalunk hangulattol. De persze altalanositani egyszeru...

ulnek en Amiga szeru rendszer elott is ha lennenek ra programok ...

A te szakmad (DTP, grafika) nehez eset, mert ahhoz hatalmas tudasu celszoftverek kellenek a mai vilagban, amibol osszesen van 1, max. 2 szamottevo a teljes piacon. Es az Amiganal joval nagyobb rendszerekre sincs (pl. desktop Linux). De en el tudom vegezni a munkam egy MorphOS-es Mac minivel, mert ahhoz eleg egy kurvajol mukodo SSH kliens, meg egy decent browser. Igy meg is teszem...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Sze. 20. 18:12


Nekem meg ez pusztan hobby az egesz, de szerintem itt ilyenbol van tobb. Van aki autokat epit,van aki motorokat,,van aki sportol,van aki pc jatekbuzi, van aki konzolozik, ezer millio hobby van. Sosem sajnaltam a hobbymra a penzt, hiszen ebben tudok kikapcsolodni es a fentiek kozul sem sajnalja senki. Gyerekek! Nyomjatok be a power gombot az Amigatokon es doljetek hatra es endzsoj. :) No es koltsetek a penzt arra, amit igazan szerettek. Ha meg nincs ravalo, akkor meg sporolni kell. Hobbyra szukseg van :)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2011. Sze. 20. 20:32


Ííííígy igaz! :)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2011. Sze. 21. 08:08


Quoting: dino
Gyerekek! Nyomjatok be a power gombot az Amigatokon es doljetek hatra es endzsoj. :) No es koltsetek a penzt arra, amit igazan szerettek. Ha meg nincs ravalo, akkor meg sporolni kell. Hobbyra szukseg van :)


Csatlakozom Ratmanhoz: Így igaz :-D.

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2011. Okt. 17. 19:37


dino ez gyonyoru volt! Amikor van idom en is bekapcsolom valamelyiket. Hetvegen pl aga ppc demokat neztem.

<< . 1 . 2 . 3 .
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs hardver / ACube "500"
 
 

Powered by simple bulletin board miniBB™ © 2001-2024