Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs hardver / ACube "500"
<< . 1 . 2 . 3 . >>
Szerző Üzenet
dekanyz
Tag

# Elküldve: 2011. Sze. 08. 09:38


Szóval tény, hogy az Apple tényleg jó cuccokat gyárt. (Az üzletpolitikájukat most hagyjuk!) A OSX-et kicsit nézegettem, meg birnám szokni egy modernebb gyorsabb vason, bár jobban szeretem a kicsit minimálabb interfészeket. Az viszont igen durva, hogy a G4-esemen (733MHz) 35 mp a MOS boot bekapcsolástól számitva. Ebből kb. 10 mp maga a MOS bootja. Szóval 25 mp-ig mi a nyavaja történik. Tudom, hogy ez nem a PPC-re jellemző attributum...

Másfelől engem zavar, amikor ilyeneket olvasok:
Quoting: dino
Regneteg baj volt az x86 osokkal melegedes szempotjabol

Volt. amelyikkel volt baj, másikakkal meg nem volt. Kedvenc élő pléldám a laptopom, ami melegedés szempontjából is viszonylag jól vizsgázott. x86-os procikat gyárt több gyártó is mint ismeretes. Nagy tévedés lenne egy kalap alá venni őket. Még adott gyártó egyes procijai is tök másképpen épülnek fel! Szóval ez igy nem korrekt. Azt inkább elfogadom, hogy több x86-os proci volt problémás, mint PPC. (Tényleg nem vagyok PC fan... mindig is úgy gondoltam, hogy hulljon a férgese!!)

Amúgy nagy tévedésben éltem pár nappal ezelőttig. Azt hittem, hogy a PPC procikat már nem fejleszti a kutya se, mig nem olvastam ezt a cikket. Végül is a cikk tök másról szól, de emlegetnek valami 8 magos csodát benne. Cool...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Sze. 08. 10:02 - Szerkesztve: dino


Quoting: dekanyz
Szóval 25 mp-ig mi a nyavaja történik.

Gondolom a firmware keresi a halozati boot lehetoseget. Ha azt kikapcsolod par secel gyorsabb lesz.
Quoting: dekanyz
Szóval ez igy nem korrekt. Azt inkább elfogadom, hogy több x86-os proci volt problémás, mint PPC.

Persze, van x86 os ami nem melegszik annyira. Van egy 330 as atom cuccom passzivba gyarilag, de csak !!!ovatosan!!!. Atomon (ionon) kivul tobb passzivat sajnos nem ismerek. Linkelhetnel parat. Kivancsi lennek, de tenyleg. Persze olyan erdekelne, amin nincs Word Trade Center meretu hutoborda. PPC ben amugy tobb passziv van valoban.
Quoting: dekanyz
(Tényleg nem vagyok PC fan... mindig is úgy gondoltam, hogy hulljon a férgese!!)

Hulljon!!! Egyetertek!

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2011. Sze. 08. 10:28


Pld a laptopom: Simán nézek vele filmet úgy, hogy nem megy egyfolytában a ventilátor. Persze nem 40 fokban...
Amúgy szerintem asztali gépnél majdnem tök mindegy.

Másfelől meg nem hinném, hogy a melegedésnek köze van a júzer experienszhez... Ha csak nem akarsz teljesen passziv hűtést. U.ez igaz arra is, hogy mennyi regisztere van a procinak. Én még mindig abban hiszek, hogy a számitógép egy fekete doboz és lesz@rom mi van benne. Csak az számit, hogy elégedett legyek azzal amit látok, hallok!

A G4-es medvémen már ki van kapcsolva a hálózati boot... Igy 1 perccel gyorsabb lett!! :) Na mindegy... nem akarom fikázni!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Sze. 08. 10:47


Quoting: dekanyz
megy egyfolytában a ventilátor.

De irtam is, hogy passzivra gondoltam.

Quoting: dekanyz
Amúgy szerintem asztali gépnél majdnem tök mindegy.

Miert mindegy? En szeretem az olyan feelinget, mint egy A1200 as CF kartyaval. Tehat passziv, hang nelkuli.
Quoting: dekanyz
Csak az számit, hogy elégedett legyek azzal amit látok, hallok!

Es egy vindoz bootolasnal, kikapcsolasnal elegedett vagy? Mert en nem. Meg SSD n sem. Es a 15GB os minden szemetetfeltelepitek rendszerrel sem. Persze lehet barkacsolni... de en valahogy en nem ilyen vilagra vagyom...

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2011. Sze. 08. 10:55


Quoting: dino
de en valahogy en nem ilyen vilagra vagyom...

Hát én sem... de ez nem ilyen egyszerű!

1990 környékén egyszerűbb volt a helyzet, mert ott voltak az Amigák, amik minden akkori gépnél jobbak voltak mind a vas, mind az OS tekintetében. De ma tudsz ilyen vas+os párositást?

Az a baj, hogy ma csak kompromisszumos megoldás létezik. Vagy olcsón megúszod (x86) relative, viszont Winfost, Linuxot kell használnod. Vagy lentebb adsz a teljesitmény igényedből és akkor G4+MOS. Esetleg még lentebb adsz és akkor valami tablet, bár azt már nem nagyon tudom elképzelni napi használatra a laptopom helyett. Főleg, hogy 320 GB-os vinyón igy is alig férek el...

Nekem a kompromisszum egy x86+Linux lett.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2011. Sze. 08. 11:02


Gyerekek!

Most már én szólok be! Milyen topicban vagyunk? Acube "500" :-D

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Sze. 08. 11:27 - Szerkesztve: dino


Quoting: dekanyz

Nekem a kompromisszum egy x86+Linux lett.

Pl:vindozra is van minden egyszeruen,konnyeden de Uram bocsass meg, ne uljek mar otthol is az elott mindig.

Quoting: adsr
Most már én szólok be! Milyen topicban vagyunk? Acube "500" :-D

Ehj de jo lesz ez a Acube 500
Most jobb?:D
Amiga Rulez!

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2011. Sze. 08. 12:48


Quoting: dino
Ehj de jo lesz ez a Acube 500

Akinek lesz rá pénze... :(

Travis
Tag
# Elküldve: 2011. Sze. 08. 14:22


Nem is tudod, hogy mi lesz, de már drágállod :-)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2011. Sze. 08. 14:29


Quoting: TeleTubbie
Nem is tudod, hogy mi lesz, de már drágállod

Jogos... csak épp ma nézelődtem erre felé...

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2011. Sze. 16. 08:46


Video
VGA 16 pin header: J25
1 – Red 2 – Green
3 – Blue 4 – NC
5 – GND 6 – GND
7 – GND 8 – GND
9 – 5V 10 – GND
11 – NC 12 – VGA SDA
13 – VGA HSYNC 14 – VGA VSYNC
15 – VGA SCL 16 – NC
DVI-I: J24
SVideo out: JR1
LVDS: J26 - Ezt itt a Sam440ep manualjában van, képes alaplapról laptop képernyőpanelt meghajtani.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2011. Sze. 19. 08:44 - Szerkesztve: adsr


ACUBE AMIGAONE500 megjelent! :-D



dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Sze. 19. 08:51


Jah ... egy 460ex matricazott dobozban :)

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2011. Sze. 19. 08:59


bocsánat a szentségtörő kérdésért... de ezen a gépen mi keülr 1000 euróba?
egy darab suxPöCe, nulla, azaz nulla darab custom chippel...
még annyira sem tartom érdekesnek, mint anno a PöCékhez kidobott
Woodoo 3DFX kártya csodákat...

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2011. Sze. 19. 09:06


Quoting: Szergely
egy darab suxPöCe, nulla, azaz nulla darab custom chippel...


Nem suxPöCe, azért annyiban tévedsz, mert PPC prociról van szó. Tudtommal még nem portolták az AmigaOS-t suxx86-ra (szerencsére).

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Sze. 19. 09:19


Quoting: Szergely
de ezen a gépen mi keülr 1000 euróba?


egyedi, kis szeria = draga

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Sze. 19. 10:02


Huhhh de rossz a velemeny rola netszerte ...

ACube most mellelot ...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Sze. 19. 10:40


Nekem a kedvencem a feature listaban: "Stickers for keyboard customization" :) Instant get.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Sze. 19. 10:54


Jezusom...

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2011. Sze. 19. 11:43


De most tényleg? Mi a francnak ez? Ilyen baromsággal égetni magukat, hogy fogtak egy szimpla házat, matricázták, és belehajították a Sam 460-at?!

Tisztára érthetetlen, és sajnos jellemző az Amiga történetére. Szerintem sokkal jobban járnánk, ha ez az egész nextgen Amiga pótlék dolgokat nem erőltetnék, és az Amiga is elfoglalná a helyét az őt megillető nosztalgia mezőnyben. Nézzétek meg, menni ZX Spectrum játék jelenik meg még 2011-ben is! Kibaszott jó demókat írnak C64-re, de valahogy az Amiga nem tud ilyen szintre eljutni...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Sze. 19. 11:46


Amiga jatek most is jelenik meg, demok is ... mi a gond?

ACube-nal ez a huzas szerintem azt jelenti, hogy gondjaik vannak ... nem jon be eleg zse ... :(

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2011. Sze. 19. 13:46


Hát, azért igazán dézsavű érzésem van megint, nagy nyögésből megint giga dolgok születtek.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Sze. 19. 13:56


@adsr:
Quoting: adsr
Kibaszott jó demókat írnak C64-re, de valahogy az Amiga nem tud ilyen szintre eljutni...

A nextgen lehet, de classicra (060+AGA) azért ponthogy jöttek ki kemény cuccok az elmúlt 2-3-4 évben.

@dh1:
Én nem hiszem, hogy olyan hűde gondjaik lennének. Arról régóta szó volt, hogy az X1000 mellett valószínűleg az ACube csinál egy 500-as változatot, szerintem az ACube ezzel már ugrásra készen állt a Sam460 megjelenése óta, csak az X1000 elcsúszott a taknyon, és gondolom az volt az agreement, hogyha a bétateszter X1000-k kimennek, akkor az ACube kijöhet a saját "low end" cuccával is. Legalábbis én ezt valószínűbbnek tartom.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2011. Sze. 19. 14:09


Quoting: charlie
A nextgen lehet, de classicra (060+AGA) azért ponthogy jöttek ki kemény cuccok az elmúlt 2-3-4 évben.


Lehet, hogy én vagyok tájékozatlan (sőt, biztos), demók terén csak a scene.hu-n megjelenő infókból szoktam tájékozódni. Nekem a mennyiséggel van bajom, túl kevés a stuff, ami megjelenik. Nézzetek meg jó pár partyt, hány db. Amiga stuff jelenik meg, hány db. C64, stb. Nem a C64-el van bajom, sőt, imádom azt is, az Amigát keveslem.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Sze. 19. 14:11 - Szerkesztve: dino


Off:on
Hat, lehet frocsogni, de mennyivel jobb valasztas mar egy PPC s macmini, vagy egy PowerMac. 30e ert+30 a kulcs. Tessek 60bol van egy nextgen.
Ezen mindjart futtathatsz nativan MorphOs, OsX, Classic Os 9.x, Linsux. Kell ennel occssobb es jobb? Nekem nem. OFF:off

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Sze. 19. 14:44


Quoting: adsr
Nem a C64-el van bajom, sőt, imádom azt is, az Amigát keveslem.


C64-et egyszerubb fenntartani ... olcsobb ... talan megkockaztatom, hogy strapapbirobb is ... nameg nagyobb a respect ha C64-en csinalsz olyat amitol mindenki dob egy hatast ... mer az vas! :)

Megjegyzem Arok partyn egyik C64 vagy +4 demotol sem estem hanyatt ... sot nemelyik igen szar volt ...

Amigara mar manapsag demo kategoriaban intro szintu cuccok jonnek.

Regen jatekok elott voltak ilyen fel perc alatt osszedobott izek ...

Kihaltak, valtottak, mas fele mentek a nagy Amigas koderek ... ez van ...

Mi meg kibamod nem ertunk hozza ...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Sze. 19. 15:40


@dh1:
Amigara mar manapsag demo kategoriaban intro szintu cuccok jonnek.

LOL! :) Neharagudj, de ez netto hulyeseg.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Sze. 19. 15:49


@dh1:

Csak az idei demo felhozatal:

Spaceballs - Norwegian Kindness
Ephidrena-Kvasigen-RNO - Software make the dance foam oil
Dekadence - Chaotic
Ghostown-Loonies - Human Traffic
Elude - Shake off the dust
Skarla - Massive
Dekadence - Swansong

Ezek kozul neked melyik intro szintu cucc? :)

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Sze. 19. 15:52


Quoting: dh1
Amiga jatek most is jelenik meg
Játék? Newschool demot láttam párat, de játékot utóljára 2007-ben és az is ilyen puzzle game volt.
Az Amiga Digital Environment ellenben nagyobb sikerrel csaphat szét a rugalmasan sklálázható operációs rendszerek piacán.
Hö?

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2011. Sze. 19. 16:55


Azért egyedi chip van mindegyik Sam lapon a Latice FPGA személyében, fejlesztő cuccot is adtak hozzá, 80 általános célú I/O rendelkezésre áll.
Csak még úgy látszik senkinek nem támadt ötlete mire lehetne még használni.

Az az igazság az alaplapokon minden rajta van és nagyon nehéz kitalálni valamit ami tényleg szükséges lenne.

<< . 1 . 2 . 3 . >>
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs hardver / ACube "500"
 
 

Powered by forum script miniBB™ © 2001-2024