Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs hardver / Sam460EX
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . >>
Szerző Üzenet
dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Nov. 08. 13:55


Az OS4 nevet meg kell fizetni... tobb izben is.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Nov. 08. 16:54 - Szerkesztve: dh1


MOS sincs ingyen ...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Nov. 08. 21:20


Jah, de legalabb kulon drajverekkel nem huznak le frankon...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Nov. 09. 09:48


Megint kevered a szezont a fazonnal.
Egy masik ceg masik termeket kell es nem kotelezo megvenni.
Ez inkabb a Hyp szemete, hogy nincs drivertamogatas az OS-ukhoz az oket tamogato alaplapoknak ...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Nov. 09. 13:40 - Szerkesztve: charlie


Ez inkabb a Hyp szemete

Mint azt már néhányszor végkövetkeztetésként kifejtettem, a legtöbb "kék trollnak" pont ez a baja: a hivatalos OS és vele együtt a név is elképesztően undorító és túl sok helyen megkérdőjelezhető jogi csűrés-csavarás végén landolt a lehető legrosszabb kezekben a Hyperionnál, akik minden szempontból méltatlanok rá.

És a community egy jelentős része megbékél sőt együttműködik velük a szent Amiga név és OS jövőjének nevében (a.k.a. Kollaboráció).

Engem meg nem érdekel kinek a szemete, amíg szemét és az utcán hever, Amiga logóval. Szedjék össze!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Nov. 09. 14:57 - Szerkesztve: dino


Nemreg szerettem volna egy ilyen OS4 es gepet, Pazsotol erdeklodtem, hogy milyen lehetosegek lennenek, vegul belefaradtam az egeszbe, rajottem, hogy nem hianyzik nekem. Mindenhonnan lehuznanak, csak a nev miatt? Nemaaa. Legalab hasznalhatobb lenne, mint a MorphOs, de nem az. Gyengusz alaplap, gyengusz Os, kurvadragan, es meg kulon fizessek mostmar a drajverekert is. Ez most tenyleg komoly, vagy rohogjetek, mert ezt megint nem ertem.

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2014. Nov. 09. 18:47 - Szerkesztve: alivemoon


Mondjuk ez szerintem olyan dolog, hogy a RadeonHD driver összegét maga a fejlesztő kapja! Azaz nem a Hyperion! Radeon és NVidia driverét pc-re pedig maga a cégek készíti el.
Akkor változhat a helyzet ha ATI vagy NVidia nekiállna AmigaOS-re drivert gyártani :)
De szerintem erre kevés az esély!
Hatalmas befektetésre lenne szükség! Amíg erre nincs mód, esély nagyon elnéző vagyok személy szerint!
Minden eredménynek örülök :)

Én szerintem ennek a vége az lesz, hogy az A-Eon bekebelezi a Hyperiont!

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2014. Nov. 09. 19:45


@dino: Tessék vásárolni a legolcsóbb -muhaha- OS4-es hardvert (pegasos2), azon még a morphos is fut. :D Jelentősen jobban jössz ki a végén. Én tudom, hogy miről beszélek. :) (Nem, az nem érv, hogy a Samantha "új", meg van hozzá radeonhd driver :DDDD)

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2014. Nov. 09. 21:07


A Samantha is vonzobb lenne MOS-al. Ha a teljesitmenye nem is jobb egy Pega2-nel, azert a modern grafikus hw jol lehet egysmásra.

En azt latom ebbol a kulon driverbol, hogy annyira alacsony profittal gyartjak ezeket a gepeket, hogy meg ez a driver sem fer bele, pedig igy sem olcso a cucc. A Hyperion pedig ugy tunik nem halad. Ami mozgas van az OS korul azt mind olyan lelkes programozok csinaljak, akik igy vagy ugy kulsos developerre valtak az elmult evekben.

BSzili
Tag

# Elküldve: 2014. Nov. 09. 21:35


Na ja, csak a mondern grafikus hardver egyelőre egyelőre szinte teljesen kihasználatlan. A videólejátszást lehet egy kicsit gyorsítani vele (YUV -> RGB konverzió hardverben), aztán kb annyi :\

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Nov. 10. 08:44


Quoting: ratman
@dino: Tessék vásárolni a legolcsóbb -muhaha- OS4-es hardvert (pegasos2), azon még a morphos is fut. :D

Na teso ezzel az a baj, hogy egy Macmini, vagy egy MDD sokkal gyorsabb egy pega II nel, foleg a grafikai adatsinre gondolok. Arban meg koszonoviszonyba sincs egy mekkhez kepest (tudom, nem lehet osszesasonlitani, mert keveset gyartottak, es igy dragabb).
Mivel tud tobbet az Os4, mint egy MorphOs, azonkivul, hogy kurvadraga?
Nemreg meg normalis browser sem volt szegenyre.
Ez tenyleg erdekelne, gonoszkodas, es trollkodas nelkul!
Mivel nekem nincs mar Os4 em, es nem tudok allastfoglalni...
Figyelek.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Nov. 10. 09:52 - Szerkesztve: charlie


@dino:
Mivel tud tobbet az Os4, mint egy MorphOs, azonkivul, hogy kurvadraga?

Ezt mondjuk nem most kéne kezdeni, amikor pont bejelentették, hogy olcsóbb lesz (mármint az OS maga) és kapott egy csomó update-et, elvileg. Szóval maradjunk abban, hogy még nem tudjuk. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Nov. 10. 21:28


A PPC MAC NEM MORPHOS HARDVER!

Akar mit is kepzelegtek ...

Tehat, amig NEM lehet dedikalt MOS hardvert venni ujra, legyen kedves visszafogni magat az aki csak szerencsevel vasarolhato hibatlan PPC MAC vasakat mint vasarolhato MOS hardvereket hirdeti, olcso hw lehetosegkent. Ezt hivjak kukazasnak ...

Ezen felul, aki legutoljara OS4.0-at AmigaOne G3-on latott az is szalljon magaba, mert olyan OS-t szid amit nem is latott de leginkabb nem is hasznalt meg ...

Nekem es Lazinak van ez is az is ... szal van osszehasonlitasi alapunk megsem tepjuk itt a szankat felesegesen sertegetve a masik oldalt, hulyesegeket beszelve.

Lazi Amigaval dolgozik, nem jatszik rajta, nem csak levelezik vele, nem csak IRC-re jar, hanem penzt termelo melot vegez vele. Megsem a MOS-t hasznalja default OS-nek ... gondolom ennek is van oka, es nehogymar idiota legyen, ha neki ez igy jo ... tehat, az OS4.1 is kivaloan alkalmas arra amire a MOS is nagy szazalekban ...

Mi is tudjuk, hogy a Hyp amit csinal az mar egyenlo a szarral, de MOS oldalrol is lehet felhozni verlazito faxsagokat ...

Az meg, hogy az A-EON-os Trevor probal tenni valamit az Amigaert szerintem nem erdemli ezt a mocskolodast.

Miert nem all itt egy OS4.1 only felhasznalo es becsmerli egesz nap a MOS-os brigadot? Nem is ertem ... szint a szinthez ... no comment

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Nov. 10. 22:02


@dh1:
A PPC MAC NEM MORPHOS HARDVER!

Leszarjuk. Amíg a nem-Hardvert a nem-AmigaOS jobban támogatja mint az AmigaOS az elvileg dedikált Amiga(One) hardvert, addig lehet sűrűn kussolni, jó? Amíg egy 3000 EUR-os hardverhez 3 év után sincs működő ethernet driver, addig felesleges itt a Caps Lockot szájhabzásig erőltetni.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2014. Nov. 10. 22:32


Mivan?
Baszki, azért mert nem valami nem új, de fut rajta a mos, azért az hadd legyen már mos képes hardver. Jézusom. Pont leszarom, hogy Trevor, vagy az acube, vagy bárki mennyi pézt tol bele egy NG Amigaaaaaaaaaaaaaaa(h!!!444) hardverbe, ha az két dolgot nem tud:
- nem olcsó (nehéz, mert kevés fog fogyni belőle, elismerem)
- szar (ez ugye meg dizájn döntés)

Akkor inkább "kukázok". Több pénzem marad igazi Amiga hardverre. Ami hardver. És Amiga. :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Nov. 11. 17:16


Quoting: charlie
Leszarjuk


megint csak a lenyegre nem valaszoltal ...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Nov. 11. 17:16


Quoting: ratman
mos képes hardver


eddig nem ezt allitottatok ...

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2014. Nov. 12. 12:20


idézem a klasszikust:
Ha valami úgy néz ki, mint egy kacsa, úgy úszik mint egy kacsa, úgy hápog, mint egy kacsa, akkor az egy kacsa.

El kell fogadni a tényt, hogy "új" "direkt" morphos hardver nem lesz már soha (mert ha úgy nézzük a samantha sem lesz az). Ez csak a hivatalos oldal valami hagymázas gondolata, hogy ettől lesz jó bármi is (látszik, hogy nem. :D)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Nov. 12. 12:44


Arról nem is beszélve hogy a PPC-s WinUAE-re mekkora nyáladzás folyik és az AmiWest-en is megtekinhettünk egy "AmigaOS4 laptop"-ot, ami egy ringyóz futtató MacBook volt, WinUAE-vel. Azért ennél nincs lejjebb, szvsz.

Tényleg, az AROS-ban van legalább marginális laptop support? Mondjuk annyi mint a MorphOS-ben, hogy van valamiféle WiFi integráció, ki tudja jelezni az aksi töltöttségét, megy a touchpad és visszaveszi legalább a CPU frekvenciáját ha nincs terhelés. Natívan futtatva persze, nem hosted módban...

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2014. Nov. 12. 12:44 - Szerkesztve: dekanyz


Van abban is igazsag, hogy lutri venni egy 9-10 eves almas gepet... Lehet vele szivas!

MOS eseteben viszont kimondottan elvezem, hogy ez a PB meg a mai napig megallja a helyet. Nyilvan nem teljesitmenyben, hanem a mindennapi hasznalat soran. (Vilagitos bill, tok jo kijelzo, nem okadja a ventije ram a meleget, ...)

Azt meg meg inkabb orom volt latni, hogy MOS-al gyakorlatilag reinkarnalodott ez a vas. OSX-el kicsit lassucska volt mar.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Dec. 14. 04:09 - Szerkesztve: charlie


A Sam4x0 sorozathoz eddig is mindenféle mágikus sebességnövelő toolok voltak, most itt egy újabb, ami December 7-én jelent meg:

http://www.acube-systems.biz/index.php?page=news&id=131

Elvileg ez Sam460-hez való és mahinál valamit az L2 cache beállításával, amitől egyes benchmarkokban 35%, való életben 3-5% gyorsulás remélhető.

A hír szerint engedélyezi a cache-en keresztüli írást, amit én úgy értelmezek, hogy a Sam460 cache-je eddig write-through (esetleg write-around?) módban üzemelt és ez az cucc engedélyezi a write-back módot. Amiben csak az az enyhén aggasztó, hogy ezt az OS-nek kéne intézni, nem mindenféle 3rd party utilityknek, lévén a kernel és a driverek nem árt ha tudják h. mi a fasz is történik éppen a processzor környékén... No mindegy.

BSzili
Tag

# Elküldve: 2014. Dec. 14. 08:38


A pláne az benne, hogy ezzel elveszíti a rendszer a cache koherenciát, már ami a DMA írásokat illeti. Írják is mindenhol, hogy adatvesztés okozhat, mindenki saját felelősségére használja.

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2014. Dec. 14. 11:08


Quoting: charlie
ezt az OS-nek kéne intézni

Intézi is. Az OS ezt kikapcsolja :)

Én ezt így olvastam:

"A 460ex processzornál a memória és az L2 cache közti koherenciát egy hardveres eljárás kezeli. Bizonyos körülmények között az L2 vezérlõ kihagyhat irási igényeket ami inkoherenciát okoz.
Az ebbõl fakadó esetleges problémák elkerülése miatt az OS4.1 kernel alapértelmezésként kikapcsolja az L2 cache írást, ami valamelyest mérsékli a processzor teljesítményét."

Bár nem értek hozzá, ezt én úgy értem, mintha a cpu-nak a hibája lenne, amit az OS úgy kerül el, hogy kikapcsolja az L2 cache írást. Persze lehet, hogy meg is oldhatná valahogy, ami az amúgy sem nagy teljesítményû rendszernek csak elõnyére válna.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Dec. 14. 15:02 - Szerkesztve: charlie


@BSzili/Lázi:
Nincs semmilyen bug, az AMCC PPC460-ban mindig is részleges volt az L2 cache hardware koherencia és ez dokumentált[1], csak ugye mivel az L2 cache és a hardware-es koherencia az "major selling point" (sic!) volt a Sam440-hez képest (ahol nem volt L2 cache, csak L1, és nem koherens) ezért most kínos lenne bevallani, hogy elkúrtuk, soha nem is létezett és meg kéne patkolni az összes drivert hogy rendesen működjön. Egyszerűbb kiadni egy ilyen utilt és közölni az userrel, hogy "a te bajod".

[1] forrás, részlet: "Use as an L2 cache improves processor performance and reduces the PLB load, cache coherency maintained by a hardware snoop mechanism on the Low Latency (LL) Processor Local Bus (PLB) or by software". (12. oldal, kiemelés tőlem). Magyarázat: a PLB, a Processor Local Bus két részre oszlik, Low Latency (LL) és High Bandwidth (HB) részre. A hardware-es koherencia csak az LL részre kötött eszközökre működik, dokumentáltan. High Bandwidth részre csatlakozik az összes PCI-Express és PCI eszköz, valamint a RAM vezérlő, vagyis gyakorlatilag minden, ami nincs integrálva a SoC-ba, és itt dokumentáltan a szoftvernek (a drivereknek) kéne koherenciát tartani... Lásd az ugyanezen doksi 6. oldalán lévő Block Diagramot. Ez egy 2009-es doksi amúgy...

Megj: a MorphOS csapat amúgy mindig is cache koherencia nélküli rendszerként beszélt a Sam460-ról, amiért meg is kaptuk, hogy FUD-ot terjesztünk és csak azt akarjuk h. meghaljon az ACube, amúgy meg a MorphOS a szar, mert az OS4-en megy a koherencia, dejó. Mindenesetre, erről akkor megint ennyit...

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2014. Dec. 14. 15:14


Ok.

Midezek mellett és ellenére: a SAM460 MOS project él még?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Dec. 14. 15:17 - Szerkesztve: charlie


Ezt az értesülést sem cáfolni sem megerősíteni nem áll módomban! :P

Szerk: Najó, hogy kevésbé bunkón teaserezzek, a helyzet a szokásos mint minden rendszerrel amire MorphOS-t demóztak valaha: a fejlesztői verzió (jóval) többet tud mint az utolsó demózott változat, kiadási dátum nincs eldöntve/ismeretlen.

(Ez sem szokatlan a MorphOS teamtől szerintem, csak olyasmit jelentenek be ami már tuti... Pl. hogy "Kiadtuk, letölthető!")

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Feb. 14. 11:22 - Szerkesztve: charlie


Sam460 on MorphOS update:

Február 27-től március 1-ig tartja meg Guido "Geit" Mersmann a következő - már hagyományosnak mondható - Geit@Home találkozót, amit elsősorban a steinfurti és az osnabrücki Amiga klubok tagja látogatnak. 2015-ben ez lesz az első alkalom. (Hazai perspektívába helyezve: ez "a német MorphOS AmiCon".)

A szokásos apróságok mellett az egyik hír, hogy a találkozón egy teljesen működő és támogatott, MorphOS-t futtató Sam460-at is megcsodálhat és kipróbálhat a nagyérdemű. Bővebben itt.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Már. 06. 00:33 - Szerkesztve: charlie


Megvolt a találkozó és a Sam460 demó, report kevés képpel ebben a (német nyelvű) threadben.

Idézet: "Ich wiederhole gerne noch einmal: MorphOS unterstützt das SAM komplett. Onboard Audio, Onboard Video, Onboard SATA, ... Die Treiber sind seit nem halben Jahr fertig und werden derzeit von den Betatestern getestet."

A fenti thread enyhe flame-ba torkollott, mivel egyesek azt vetették a MorphOS csapat szemére, hogy megvárták a CR változatot, mivel ezen semmit sem kell támogatni. Ami nem, igaz - és erről szól a fenti idézet - a MorphOS teljesen támogatja a Sam460-akat, beleértve az alaplapi hangot, videót és SATA-t is (és ethernetet - hozzáfűzés tőlem).

A MorphOS-t három grafikuskártyával demózták, két X1300-assal (R500 alapú) és egy Radeon HD4650-nel. Igen, RadeonHD támogatás MorphOS-ben... (A demó-gépre telepített OS4 egyébként csak ez utóbbival kompatibilis.) Mindhárom kártyán működik a gyorsítás is, bár egyes funkciók (3D és compositing) még hiányozhatnak, vagy eltérő mértékben vannak készen. (Ebből is féltékenységi flame lett, hogy félkész a driver az OS4-hez képest, hogy képzeljük h. demózgatjuk, vagy azt állítjuk h. támogatott valami...)

Jelenleg főleg a videódriverek funkcióinak kibővítése és befejezése folyik. Nem akarják úgy kiadni a rendszert, hogy a Sam460 tulajoknak a MorphOS-hez új grafikus kártyákat is kelljen venni...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Már. 06. 00:54


Tehat kiadasra kerul?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Már. 06. 01:01


Most az a terv, hogy igen, de a RadeonHD támogatás még nincs kész (és ez feltétel, a fent leírtak miatt). Minden más már működik.

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . >>
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs hardver / Sam460EX
 
 

Powered by bulletin board script miniBB™ © 2001-2024