Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs hardver / Sam460EX
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . 11 . >>
Szerző Üzenet
ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Júl. 01. 15:56


dino: Nem.
AHI van. És cső.

Egyébként meg classicban lehet értelme, bár a hozzávalók beszerezhetősége (és itt a videókártyára gondolok) most már erősen kérdéses.

Meg qrvadrága. :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Júl. 01. 18:07


@dino:
Tudsz olyan PC-s, PCI-s hangkártyát, amelyik hardveresen dekódol MP3-at? Mert én nem nagyon... (A PC-s procik alsó hangon 10 éve olyan teljesítménytartományban vannak, hogy kb. kimutathatatlan egy MP3 dekódolása, mint teljesítményigény, szóval nem ezt gyorsították hardveresen, ha egyáltalán.)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Júl. 01. 22:07


@chain-q: EMU10k1-ek be tudnanak segiteni, durva az a dsp bennuk, csak epp senki nem irt rajuk semmit. :) Tehat, tenyleg nem.
Nekem egy G-rex kene nagyon. ;)

pazso
Tag
# Elküldve: 2013. Júl. 04. 09:30


Emlékeim szerint a Sound Blaster hangkártyáknak nincs hardveres MP3 támogatása. Viszont tud 44 KHz-et, hardveresen 32 csatornát, és ugyancsak hardveresen 16 bites hangot (A Paula 8 bit és az AHI szoftveres 14 bit után ez is nagy előrelépés)
Jelenleg nincs turbo kártyám, de amint lesz letesztelem a cuccot és írok egy összegzést.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Júl. 04. 09:43 - Szerkesztve: dino


Quoting: pazso
iszont tud 44 KHz-et, hardveresen 32 csatornát,

Sajnos ez keves a boldogsaghoz.
Ami viszont pozitiv dolog, az a halokartya es az USB lehetoseg, persze a grafikus kartya sem utolso szempont.

Szerk:

Mondjuk en a A4000T verziora gondoltam.
Egy zerkettesbe ott a halokartyanak a pisziemsziajszlot :)

pazso
Tag
# Elküldve: 2013. Júl. 04. 09:58


A G-rex leírása alapján a Mediator 2 dologban is jobb.
Sebesség:
G-rex: PCI 25-33 MHz bus sebesség (ami függ a PPC Blizzard 603e(+) órajelétől)
Mediator: 66/33MHz PCI clock (transfer rate up to 264MB/s)
A másik, hogy a G-rex csak PPC kártyával működik, míg a Mediator bármilyen turbókártyával elmegy. Más kérdés, hogy egy Radeon kártyát milyen processzor bír kiszolgálni...
Egy előnye vana G-rexnek, hogy atx-es tépegységet is lehet rá rakni.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Júl. 04. 10:26 - Szerkesztve: charlie


@pazso:
És ez persze nem igaz. a G-Rex a gyakorlati életben mindig gyorsabb mint egy Mediator, két okból:

A Mediator nem közvetlenül kapcsolódik a CPU kártya saját buszára, hanem az alaplap felől. Ennek az a következménye, hogy a CPU kártya <-> Mediator közötti átvitelek nem lehetnek gyorsabbak mint a CPU kártya alaplap felőli interfésze, ami legtöbb esetben 10-12MB/secnél (optimista becslés) véget ér. A 33/66Mhz csak a Mediatoron BELÜL történő átvitelekre érvényes, mellékesen a 264MB/sec átvitel az a 66Mhz-s PCI busz *elméleti* maximuma és én 20 év alatt még egyetlen 32 bites PCI kártyát sem láttam, ami a közelébe ment volna ennek... A másik, hogy a fentiek miatt a Mediator a processzor felé csak az alsó 24bites "ablakban" tud látszódni, mivel pl. az A1200 busza csak 24 bites címbusszal rendelkezik, ezért a procikártyákon annyi van implementálva a gép felé. Ez azt jelenti, hogy a komplett 4GB-s PCI címterület egy 1-8MB-s "ablakban" látszódik a processzor felé, vagyis az ennél nagyobb kártyákat (pl. grafikus kártyák) mindenféle MMU hackekkel trükközik be a tényleges címterületbe, hasonlóan ahogy egy DOS-os pécén a szegmentálás meg a videókártya lapozása működött. (4000-s Mediator esetén az ablak 512MB-s, így ott ez a probléma annyira nem fáj.) Valamint emiatt természetesen a processzor kártya felőli DMA sem működik, a DMA-t igénylő PCI-s kártyák (pl. hang) általában a videókártya RAM-ját használják átmeneti DMA buffernek, és onnan történik az átvitel, de oda a CPU-val kell kimásolni az adatot.

A G-Rex ezzel szemben a közvetlen CPU kártya kapcsolatnak köszönhetően a teljes PCI sávszélességet ki tudja használni a processzor felől (133MB/sec elméleti maximum, 33Mhz-n), valamint az eszközök a processzorkártya címterületébe kerülnek be, vagyis lapozás nélkül elérhetők, pont mint egy bármilyen más "normál" PCI gépen, ráadásul a DMA átvitelek is szépen működnek.

De mivel Mediator még kapható - pl. nálad, G-Rex meg ritkán és csak használtan, a fenti fejtegetés merőben elméleti... De attól még ne állítsuk, hogy a Mediator jobb technikai paraméterekkel rendelkezik - pláne gyorsabb - mint a G-Rex, mert ez nettó hülyeség. A Mediator konstrukciójának egyetlen igazi előnye - szerintem - a G-Rexhez képest, hogy a Mediator a fenti kompromisszumoknak hála bármilyen CPU kártyával működik, míg a G-Rex értelemszerűen csak phase 5 PPC kártyákkal.

A bónusz, hogy ezt miért a Sam460 topicban beszéljük meg? :) Ez classic hardver, szerintem van is neki topic...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Júl. 04. 10:42


Quoting: charlie
DMA-t igénylő PCI-s kártyák (pl. hang) általában a videókártya RAM-ját használják átmeneti DMA buffernek, és onnan történik az átvitel, de oda a CPU-val kell kimásolni az adatot.

Huh, ez azert durva :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Júl. 04. 11:36


Jah, valoban a G-Rex a gyorsabb.

Mediatornal a Mediator es PCI kartya kozott gyors a kapcsolat, magasabb is az orajel, mig a Mediator es az alaplap kozott viszont lassu, ilyen Zorro II szintu.

Ezzel szemben a G-Rex CPU kartyara cuppan ra mely kartya benne van mar ugye az alaplaban es brutalis sebesseget tol a G-Rex es CPU kartya kozott. Viszont a G-Rex es a PCI kartya kozott lassabb, de ez elenyeszo amiatt, hogy o kozvetlenul a CPU kartyaval kommunikal. Nem veletlen, hogy G-Rex kartya elado ritkan van es ha van is brutalis aron. Hasznaltan dragabb mint egy Mediator ... Very Rare cucc

Mediator viszont van, kaphato, megy szinte minden turbokartyaval, azert boven szep teljesitmenye van, es megfeleloen fel lehet cicomazni vele olcso pc-s kartyakkal egy klasszik Amigat! Szal en egy 4000-esbe valo Mediatort szivesen elfogadnek, foleg, hogy G-Rex-re nem sok eselyem van ...

Jah es meg egy elonye van ha jol olvastam a Mediatornak. A G-Rex fejlesztese nem fejezodott be teljesen, es vannak driver problemai, szal bugos itt-ott ... de persze ezt is feledtetni tudja a brutalis sebessege ...

pazso
Tag
# Elküldve: 2013. Júl. 04. 12:46


Köszönjük a tudományos felvilágosítást :)
Így viszont plusz gyakorlati haszna is van, hogy 256 mb ramot gyömöszöltek az Elboxos video kártyába. Csak video célra nem valószínű, hogy a classik Amigán bármi is fel tudná használni...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Júl. 04. 13:07 - Szerkesztve: dino


Jol latom, hogy hagyomanyos USB kartyat nem is lehet hasznalni?
Csak ezt a specko Spidert?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Júl. 04. 14:33 - Szerkesztve: charlie


Igen. Aminek annyi értelme van, hogy muszáj az Elboxtól megvenni a PCI-s USB kártyát, mert mással nem megy a driver. Sőt, az egész Mediator USB support messziről bűzlik, mert az Elbox olyan kódot tett a driver korai verziójába, hogy ha másfajta USB kártyával próbáltad "illegálisan" használni, akkor letörölte a HDD-dről az RDB-t.

Emiatt a Poseidon készítője, Chris Hodges vissza is vonta az Elboxtól a Poseidon terjesztési jogát, amit persze annak rendje is módja szerint - ez megszokott az Elboxtól - le is szartak, és továbbra is adták a fenti gyanús drivert az immár illegális Poseidonnal. Sőt, erre most nem találok hirtelen referenciát, de az rémlik, hogy miután a frissült Poseidonban tiltólistára tették az usb.device-ot, a lengyelek kvázi "megcrackolták" a Poseidont, és úgy adták az amúgy akkoriban fizetős(!) Mediator driver CD-n...

Ezen felül a Picasso96-tal is volt hasonló buli, annak a devkitjét is illegális úton szerezték be a lengyelek, hogy drivert írjanak a kártyákhoz...

Persze ezek tíz éves sztorik, de - ahogy megszokott - következmények nem voltak, leszámítva hogy azóta mind a 68k-s Poseidon, mind a 68k-s P96 fejlesztése abbamaradt, az Elbox meg a mai napig boldogan árulja a Mediatorokat és mostmár a "hivatalos" PPC-s AmigaOS teljes mellszélességű támogatásával... Remember when computing was fun...?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Júl. 04. 14:54


Miket tudsz te... :)

Quoting: charlie
hogy ha másfajta USB kártyával próbáltad "illegálisan" használni, akkor letörölte a HDD-dről az RDB-t.



Geci munka :)

Quoting: charlie
Poseidonban tiltólistára tették az usb.device-ot, a lengyelek kvázi "megcrackolták" a Poseidont, és úgy adták az amúgy akkoriban fizetős(!) Mediator driver CD-n...



Ez egy M$ kis tortenetnek sem lenne rossz!

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2013. Júl. 04. 15:57 - Szerkesztve: lazi


Quoting: Pazso
Ugyhogy tessek megrohanni a webshopot!


Majd legyen arlista a kovetkezo AmigaManiaban! Harminc eve tok jol neztek ki ezek az arlistak a kulfoldi magazinokban :-)
Meg aztan a netrol ugyis eltunik minden, ha jon a villany leo...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Júl. 04. 16:06


Ott van az arlista a neten ...

siz
Tag

# Elküldve: 2013. Júl. 04. 18:36


Lehet, hogy ott van a neten, de nekem tök nagy fless volt a minap visszanézni régi Commodore újságokból, CoV-okból az árlistákat. Remélem, hogy 20 év múlva így nézünk vissza az Amiga Mania-ra is. ;)

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2013. Júl. 04. 18:39


@siz:

Erre gondoltam en is :-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Júl. 04. 21:50


Ok, de az nem szamit, hogy elvesz egy oldalt?!

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2013. Júl. 04. 22:47


Legalabb annyival kevesebbet kell leforditani englisre :-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Júl. 05. 00:17


Hat az nem oszt szerintem, eddig egy anyag erkezett be, szal en letettem a dologrol :)

siz
Tag

# Elküldve: 2013. Júl. 05. 08:12


M
Quoting: lazi
@siz:

Erre gondoltam en is :-)

Tudom, hogy erre gondoltál, csak támogatni akartalak. :)
Quoting: lazi
Legalabb annyival kevesebbet kell leforditani englisre :-)

Quoting: dh1
Hat az nem oszt szerintem, eddig egy anyag erkezett be, szal en letettem a dologrol :)

Ég is a pofám rendesen, hogy képtelen vagyok időt szakítani rá. :(

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Júl. 05. 11:47


Quoting: siz
Ég is a pofám rendesen, hogy képtelen vagyok időt szakítani rá. :(


Nyugi, nem gond.

Sima AM07 es a hivatalos oldal is all ... :)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2013. Júl. 05. 15:39


Ebbe a nyugodt 19 évbe, ami eltelt a záróra óta, ez is belefér... ;-)

pazso
Tag
# Elküldve: 2013. Júl. 06. 18:58 - Szerkesztve: pazso


Egy velős megjegyzést azért én is szólnék a fentiekhez. Főleg Charlie kronológiájához.

Az egész számítástechnikai világ (szinte) az elejétől fogva tele van tetű vállalatok (vagy emberek) tetű dolgaival. Ilyen alapon nem lehet eldönteni, hogy mit vásárolj. Emiatt vannak az örökös viták. Windows vs Linux, ATI vs Nvidia. És persze kedvenc Amigánk se maradhat ki ebből. Ráadásul a Commodore csődje óta mintha mindenből direkt kettőt gyártanának, nehogy könnyű legyen dönteni. 2 féle PPC driver, Amiga vs Pegasos és Grex vs Mediator.
El kell felejteni a "Mi lett volna ha..." kezdetű gondolatmenetet, meg kell bocsájtani a "gonoszoknak". Még Bill Gates-től is lehet jót tanulni. Én ezt a leckét már megtanultam 10 éve.
Megvenni úgyis azt tudod amit árulnak.
Egyébként nekem abszolút pozitív tapasztalataim vannak az Elboxról. Jó a kommunikáció, jó a kiszolgálás.
Amit viszont nem értek, hogy miért kell mindenkit leoltani, aki nem a Pegasosról beszél..?
Nekem nemcsak, hogy semmi bajom a Pegával, hanem a múlt havi hasonló levélváltás után megnéztem a specifikációját és úgy találtam, hogy tényleg egy jó konfig volt 10 éve. Találtam is egy oldalon fullos használt Pega1 és Pega2 konfigot, aminek az ára közel egyenlő egy felszerelt SAM 440/460-al.
Erre azért nem mondom, hogy hűdejó. Mégiscsak használt gép 0 nap garanciával. A SAM és a Mediator VADONAT ÚJ, 2 év gari van rájuk.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Júl. 06. 20:20 - Szerkesztve: ratman


@pazso:
Quoting: pazso
VADONAT ÚJ

Na, pontosan ez az, ami egyáltalán nem érdekel engem. :)

Egyedül büdöspécét, meg alkatrészeket veszek újonnan, mert tudom, hogy a garancia idő után nem sokkal szarrá is fog menni. 10-ből nyolcszor így is van.

A pegasosok, meg a régi a1-ek is az átkozott RoHS direktíva előtt készültek, hullanak körülöttük a tápok, belőlük a memóriák, grafkártyák, meg kábé minden, de maga a hardvernek semmi baja. Vélhetően még tíz évet menni is fog.

Egyébként meg nem tudom, hogy te melyik oldalt nézted, itthon használtan egy pegasos2 tokkal-vonóval olyan 80-90kHUF körül szokott elmenni. Egy felszerelt sam akármi ennél azért több. :D

pazso
Tag
# Elküldve: 2013. Júl. 06. 21:28


Quoting: ratman
garancia idő után nem sokkal szarrá is fog menni. 10-ből nyolcszor így is van.

Ez határozottan elfogult kijelentés...
Nekem egész életemben 1db PC adta meg magát, az pedig egy AMD vas volt. És konkrétan a proci halt meg.
Az összes Inteles gépem úgy végezte, hogy használtan, működőképesen eladtam.
A Pegasost nem magyar oldalon néztem. Itt elég ritkán van. De a Sam-et se Magyarországról szerzem be, úgyhogy az EUs ára a mérvadó.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Júl. 06. 21:47 - Szerkesztve: ratman


@pazso:
Quoting: pazso
Ez határozottan elfogult kijelentés...

Végülis lehet, húsz éve élek ebből, nálam egy pécé általában 7x24-ben megy. Átlagos felhasználás mellett, érhető. Amit én csinálok velük, az messze nem az átlag. Persze, vehetnék szervert is, de azzal két baj van:
1. nagy, és sokat fogyaszt
2. hangos

Tudnék mesélni, hogy mi hogyan megy tönkre. Én TMK-zok és időben cserélem a hardvert. Kivéve azt, amit minek, mert bizonyított.
Az EU-s ár a mérvadó dolgot meg aláírom, de ettől még egy hardver nem attól lesz jó, hogy "új", vagy, hogy van rá garancia.

Érdekes mellékzönge, csak hogy értsd: általam kedvelt hardverek, amiket gyakran használok, 30,20,10+ évesek. Amiket nem kedvelek, ennél jelentősen fiatalabbak.

Persze, ha nem volna más lehetőség, hogy - és most konkrét leszek - hogy az Amiga sztringet méltatlanul tartalmazó operációs rendszernek látszó szoftverterméket használjam - akkor vennék Samanthát.
Szerencsére van. Van egy A4000D-m, meg több darab pegasos2-m, mindkettőre megvettem a szoftvert is, tehát én joggal illetem a korábban felhozott jelzőkkel. (illetve, akartam még ua1-re is - míg volt olyanom - nem az sikerült, további információkkal dh1 kollega tud szolgálni :D)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Júl. 06. 22:24


eN? mIT?

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Júl. 06. 23:02


Öhömm. Hogy hogyan lett os4-ed a protó vasadra :D
Emlékszel még, ugye?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Júl. 07. 01:00


Termeszetesen es halasi is vagyok, de akkor se ertem mit kell tolem kerdezni?!

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . 11 . >>
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs hardver / Sam460EX
 
 

Powered by community script miniBB™ © 2001-2024