Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs hardver / Sam460EX
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . 11 . >>
Szerző Üzenet
AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2011. Feb. 03. 10:31 - Szerkesztve: alivemoon


Ha NG AMIGA engem az Xmos integrálva és XORRO, FPGA miatt a Natami érdekel, ez nem nekem készült.

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2011. Feb. 04. 02:38


@dino

Nekem semmi bajom a Mac hardverrel, de probalj hosszabb tavon gondolkozni, nem csak az szamit hogy most epp mi a legolcsobban hozzaferheto PPC-s hardver hanem az hogy lesz-e jovoje az AmigaOS-nek vagy alternativainak. PPC Mac-nek nincs jovoje mert evek ota leallitottak a vonalat, a Genesi se fejleszt uj PPC-s alaplapokat (vagy tevedek?) igy egyedul az ACube es A-EON fejleszt ma uj PPC-s alaplapot. Tehat ha szeretned hogy legyen jovoje a PPC-s hardvernek es az AmigaOS-nek (illetve MorphOS-nek ami szinten PPC-s hardvert igenyel) akkor nem biztos hogy az olcsobb alternativa a jobb valasztas. A vilag megy tovabb, jonnek az ujabb es ujabb szabvanyok, a regi hardverek hamar elavulnak, uj pedig nem lesz ha hagyjuk csodbemenni azt a par ceget aki probalja eletben tartani.

Persze valo igaz, hogy amit nyujt ahhoz kepest baromi draga, ennyi penzt kiadni hogy utana alig legyen valami amit futtathatsz rajta, hacsak nem akarsz Linuxozni, amit olcso x86-os hardveren is megtehetsz.

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2011. Feb. 04. 09:40 - Szerkesztve: alivemoon


ACube es A-EON? Azért nem csak ők fejlesztenek ppc-s hardvereket.
PPC-s mobil
Ha jól láttam van Notebook is amiben MPC5121e e300 core van:
"Fully compatible with the 603e/G2 core"
Valószínűleg van még sok hardvergyártó, akinek van PPC-s terméke.
Gondolom a Hyperionak nincs kapacitása ezeket megcélozni.
Itt az íródában is van egy IPtelefon központ amiben 440EP van.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Feb. 05. 00:16


AliveMoon: ne hasznalj ekezeteket es otven szazalekkal javul a helyesirasod :)

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2011. Feb. 05. 02:45


@AliveMOon

Azert egy Lime PDA-t nem hivnek PPC-s alaplapnak, legalabbis egy szamitogepet nem fog helyettesiteni. PPC-ket eloszeretettel hasznalnak beagyazott rendszerekben, foleg telekommunikacios kozpontokban/eszkozokben, de PPC-alapu otthoni hasznalatra szant szamitogep alaplapot jelenleg tudtommal csak az ACube es A-EON gyart.

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2011. Feb. 05. 09:21


Csak pl. nak írtam, hogy vanna komplett bedobozolt termék, ami képes lenne OS4-et futatni, régebben írtam, hogy valamelyik referencia board-ra is készítenének egy verziót, több cég készíthetne OS4 gépet.

Freescale oldalán lehet egy valag céget találni, akik alaplapokat is gyártanak.

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Feb. 05. 21:56


Quoting: alivemoon
Freescale oldalán lehet egy valag céget találni, akik alaplapokat is gyártanak.
És milyen mennyiségben gyártanak alaplapot? Van lehetőség ezeket megvenni, elfogadható áron és lenne rá értelme oprendszert fejleszteni?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Feb. 05. 23:57


Szerintem nem az a kerdes, ki gyart PPC-s desktop lapot, hanem, hogy meddig? :(

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Feb. 06. 00:01


Az is kérdés, hogy mennyit és mennyiért, ezt akartam tulképp kérdezni, csak sikerült körbeírni. :P

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Feb. 10. 16:40


Az AmigaKitnél már kapható a cucc, 915 EUR-ért (kb. 250e HUF, mai árfolyamon), belefoglalva az ÁFÁ-t és egy olyan OS4 licenc, amely a következő OS4 frissítést is ingyenesen elérhetővé teszi.

Viszont ez csak az alaplap, még RAM sincs benne meg semmi. Egy 1TB-s winyó OS4-el előtelepítve és 2GB RAM ezt az árat még 87 EUR-ral tolja meg (összesen kb. 275e HUF).

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2011. Feb. 17. 20:11 - Szerkesztve: alivemoon


We can provide AmigaOS 4.1 installed on a fully prepped/formatted SD Card (add option below)

Simply insert our ready-to-go SD Card into your SAM460ex's SD card slot and power on. AmigaOS 4.1 will boot- ideal for an easy and quick emergency boot system!

Ez tök állat! Olyan mintha ismét kickstartban lenne az AmigaOS!
Jó hogy rátették az alaplapra a csatit.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Feb. 17. 21:02


Quoting: alivemoon
Olyan mintha ismét kickstartban lenne az AmigaOS!

Azthiszem mindenfele classic Amigam van, de hol maradtam le??? Mikor volt a kickstartban AmigaOs? :)

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2011. Feb. 18. 01:20 - Szerkesztve: alivemoon


Kickstartban benne van, exec és egyébb komponensek libraryk és devicek, maga az egész OS, a WB lemezen már csak a bövitmények vannak. Alapból benne van a grafikus felület, Amigán nincs is karakteres képernyö, loadwb szinte csak bekapcsolja a desktopot.

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2011. Feb. 18. 04:16


Azert nem egeszen. Kickstartban sok minden benne volt (dos, intuition, exec) de ezek csak a rendszer magjat kepezik, kb. annyira eleg hogy bejojjon az early boot screen es egy parancssor, de a parancssorral se tudsz sokat kezdeni ha nincsenek a C:-ben a parancsok. Megnezed a libs es c konyvtarat egy 3.1-es Workbench lemezen es azert eleg sokminden van benne.

Az OS4 eseteben a Kickstart is a vinyon van, nem pedig egy chip-ben, amit betolt az SLB (Second Level Booter), ami szinten a vinyon van tarolva egy adott szektorban. Egy SD kartya eseteben csak annyi a kulonbseg, hogy merevlemez helyett egy flash-es kartyaval tortenik meg ugyanez. Leginkabb a korai A1000-hez lehet hasonlitani a megoldast, ahol a Kickstartot is lemezrol toltotte be a rendszer, csak itt lemez helyett SD kartya van.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Feb. 18. 07:04 - Szerkesztve: dino


Quoting: Cobra
Az OS4 eseteben a Kickstart is a vinyon van, nem pedig egy chip-ben, amit betolt az SLB (Second Level Booter), ami szinten a vinyon van tarolva egy adott szektorban.

No es a jooreg Amiga 1000 is igy muxik, csak alapban ugye ott nincs HDD es floppyrol tortenik a kickstart beolvasasa, de az elv azonos... :) Szerk: Sikerult leirnom ujra amit Cobra irt fentebb, hiaba no, majd maskor jobban figyelek...beneztem bocs.

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2011. Feb. 18. 18:02 - Szerkesztve: alivemoon


Szerintem az OS verziója alapvetően a kerneltől függ, a többi számomra csak bővítmény, csicsa és disztribúció. Ha mondjuk dir parancsból csinálok egy sajátot attól még x.y kernel és AmigaOSx.y marad a rendszer.

Mondjuk az AmigaSYS4 az igazából valami AmigaOS3.1.x.4-nek aposztrofálható, de a 3.1-et a kickstart verziója határozza meg.


Talán az új NG alaplapok azért sem illenek bele a classik vonalba, mert uBoot helyet egy kickstart-nak kéne lenie, benne az AmigaOS4 vagy MorphOS kernelével, ez a BIOSszerü marhaság nekem nem igazán tetszik, Amigán van az AutoConfig, igazából uBOOT-ra semmi szükség nem lenne AMIGA-n, marhaság csak a PC komponenseknek kell mert nemigazán müködik rendesen a PnP. Kártyák az igényeiket AutoConfigon keresztül rendezik és mi felhasználok WB-ben prefs-ekel rendezük az igényeinket, kulturáltan. BIOS egy baromi nagy vissza lépés az XT/AT korszakba.

Tehát ez az SD kártyán üldögélő OS4 tetszik, mert kicsit idézi a régi fejlettebb rendszert.

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2011. Feb. 18. 18:42 - Szerkesztve: alivemoon


Quoting: Cobra
de a parancssorral se tudsz sokat kezdeni


A parancs sor AmigaOS-en már egy ablakban jelenik meg kapásból PubScreen-en, bootlemezen semmi komoly futató kód nincsen, csak bekapcsolgat ezt azt. Minden lényegesebb komponens a kickstartban már benn van, és a felhasználó igényeitől füg ha plusz komponensek vannak a háttér táron, mivel egy HD-n sokkal több hely van ezért olyat is felpakol rá az ember manapság amit sosem használt még, de hátha egyszer.

Tudom Amiga-n is bemapoljuk RAMba mert van elég és RAM a gyorsabb, de ha RAM kel inkább akkor maradhat a ROM-ban.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2011. Feb. 18. 21:18


Ooooh... en magyarisztanban elek, jelenleg igy - lassan husz ev szopas utan - szeretnek venni egy tetves lakast es nekem szamit. Classicra elkoltottem egy valag penzt. MOS hardverre is. Ha a ugy szamolom, akkor NG Amigara is. Csak epp az a bibi, hogy a hivatalos amiga vonal nem tetszik. Tehat, ocso hardver kell - mekintocs - es azon futtatok olyat, ami Amigara hasonlit... okes, lehet skatulyazni, hogy kocsog kektroll vagyok, leszarom. Ha valasztani lehet, hogy azt a majd 1000 EUR-t egy underpowered PPC-s valamire koltom, vagy a huszonegy eves jarganyomon csinalok egy komplett kasztni generalt, akkor inkabb az utobbit. Annak legalabb van haszna a valodi eletben, nem csak e-penis novelesre jo. Asszem ezzel mindent el is mondtam a hivatalos Amiga vonallal kapcsolatban. Es igen, tokjol el vagyok az oreg miggykkel. Natamit meg is fogom venni, amint elerheto. Mert ugyan az nem igazi Amiga, de a szellemisege meg ott van, nem csak nyomokban, hanem tenyleg. :D

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2011. Feb. 18. 21:20


Es szerencsetlen turbinad meg csak nez, hogy meee olyan lassu?! :)
Remapnak epp a latency csokkentese az oka. :)

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2011. Feb. 18. 21:21


Viszont csak pucér chipmem-es gépekben a ROM-ban futó kodot nem korlátozták a customchip-ek, amig nem kel RAM-hoz nyúlnia olyan mintha fastmem-ben futna.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2011. Feb. 18. 21:29


Ertem, de azert ma mar egy alap classic miggy csupaszon azert eleg az extrem sport kategoria :)

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2011. Feb. 18. 21:35 - Szerkesztve: alivemoon


1000 EUR egy PC-hez vagy használt cuccért sok lenne, de ez vadi új, alacsony szériás, és ott készítették ahol sokkal többet keresnek az alkalmazottak, ezért ha nem akarnak koldusbotra jutni nem tudják olcsóbban adni, sajnos ez így van sajnos csak csöpög a nyálunk, nekünk kb. 200% havi fizu, ahol árulják, meg 30% vagy kevesebb, talán annyi mint a rezsije, akit érdekel könnyedén hozzá juthat. Valahogy meg kéne oldaniuk, hogy dzsunkák gyárcsák 100EURért meg valahogy youtubet lehessen browserből nézni, 100 felhasználoból 50-nek tökéletesen megfelelne és vennék. Tudom Mos-on megy de kéne egy vadi új hardver amin fut, ami szintén 2-300EUR hazavisz bedug és megy.

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2011. Feb. 18. 22:06 - Szerkesztve: alivemoon


Quoting: ratman
Ertem, de azert ma mar egy alap classic miggy csupaszon azert eleg az extrem sport kategoria :)


Azért ram a gépekben zömmel azért van enyi, mert x86 az elterjedt és nagyon szük keresztmetszet, maga a softverek ebben a szelemben készülnek, hogy tele van prefechelve, minden féle lut, hash és buffer, hogy amit egyszer már kiszámolt ne keljen mégegyszer, mert belehal.

classic softverek remekül futnak csupasz gépen is, játékok, szövegszerkesztök, brilliance, stb..

Az új szoftverek és mindenféle formátumok nagy része x86-ról jön és hozzák magukkal a ram igényt.

Tipikus példa a VIC20 twitter, lehántották róla, ami nemkel és futatni tudja egy 8bit-es gép is. Vagy az Amiga-s Doom-ok, milyen faszán futnak egy 30-ason, már átdolgozták olyanra, hogy Amiga-n is jól fusson.

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2011. Feb. 23. 01:52


@alivemoon

Talán az új NG alaplapok azért sem illenek bele a classik vonalba, mert uBoot helyet egy kickstart-nak kéne lenie, benne az AmigaOS4 vagy MorphOS kernelével, ez a BIOSszerü marhaság nekem nem igazán tetszik, Amigán van az AutoConfig, igazából uBOOT-ra semmi szükség nem lenne AMIGA-n, marhaság csak a PC komponenseknek kell mert nemigazán müködik rendesen a PnP. Kártyák az igényeiket AutoConfigon keresztül rendezik és mi felhasználok WB-ben prefs-ekel rendezük az igényeinket, kulturáltan. BIOS egy baromi nagy vissza lépés az XT/AT korszakba.


Ne felejtsd el hogy az UBoot kicsit tobb egy BIOS-szeru marhasagnal, peldaul egy x86 emu is van benne ami nelkul a PCI-os kartyak inicializalasa igencsak nehezkes lenne hisz a kartyakon tarolt init kod amit meg kell hivni x86 futtathato kod. A mai AmigaOS alapkomponensei (exec, dos, intuition, stb.) pedig mar reg nem fernek el a flashben, arrol nem is beszelve hogy mennyi ido lenne megirni egy UBoot-ot (vagy OpenFirmware-t) helyettesito valamit. Talan jobb ha azt a keves eroforrast ami van inkabb az OS hianyossagaianak potlasara forditjak, mint pl. ujabb videokartyak tamogatasa, jobb USB tamogatas, nyomtatok, szkennerek, webkamerak, tamogatasa es meg sorolhatnam. Ezek mind fontosabbak mint az hogy mi inditja be a bootolasi folyamatot. A Sam440 eseteben pl. egy eleg kulturalt kepernyo jelenik meg mar az elejen az ACube logoval, stb, utana (multi-OS rendszer eseten) kivalaszthatod mit bootolsz be (OS4-et vagy Linuxot) es masodpercekkel kesobb bejon az OS4 (vagy percekkel kesobb a Linux :).

Ugy latom epp megjelent megegy UBoot update Sam440-re valami DDR tuning, kivancsi vagyok mennyit dob a progik sebessegen.

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2011. Már. 17. 22:02 - Szerkesztve: Cobra


Na van mar komplett gep, szep aron:

http://amigakit.leamancomputing.com/catalog/product_info.php?products_id=1023

Jopofa ez az SD kartyan jovo OS4:

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Már. 19. 18:06


Huhhhh ez 325 800 Ft ... ha mindent kerek hozza es ebben nincs benne a vam ... ami kb 30-50 000 lesz ...

Mac-em nem volt ennyibe :)

Nekem ez meg sok egy kicsit sajnos :(

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2011. Már. 20. 12:07 - Szerkesztve: Cobra


dh1: egyelore en is varok, meg ugyis eleg betak a driverek ra, meg nincs meg alaplapi audiohoz driver, a Radeon HD4xxx kartyakhoz meg nincs compositing/3D support, stb, szoval ezzel meg varunk egy kicsit... remelem idovel az ara is csokken.

Egyebkent milyen vam? megsuznt az EU? :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Már. 20. 15:09


Postai csomagnal ezek vannak ha jol tudom:

- környezetvédelmi díj
- vámügyintézés
- és áfa

szamtech cuccokra 0% a vam ... de a fentiekert fizetsz!
csak nem vamnak hivjak mar :)

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2011. Dec. 09. 16:59


AmigaWorld-ön most olvastam:

Actually, the FPGA can be reconfigured on the fly and you don't need to reboot the computer

Past summer I was porting a little utility from LatticeSemi which allows you to reconfigure the FPGA with a new bitstream using 4 GPIO pins, all from within AmigaOS4.1.
It takes around 13-17 secs to reprogram the FPGA on a Sam440ep.
Unfortunally my "main" work takes me too busy now and I don't have time to finalize it, but I hope to be able to release it in the next months.

Azaz a Sam alaplapokon menet közben is újra programozható az FPGA, csak még nem volt rá idejük befejezni a szükséges programot, a következő hónapra ígéri a csávó.

amigarules
Tag
# Elküldve: 2011. Dec. 10. 18:55


MOS mikor lesz SAM-en?

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . 11 . >>
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs hardver / Sam460EX
 
 

Powered by free forum software miniBB™ © 2001-2024