Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs hardver / Sam460EX
<< 1 ... 9 . 10 . 11 .
Szerző Üzenet
dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Már. 06. 01:08


Ez akkor jo hir! Rulez!
Nekem meg megjott a Dual G5 7,3-as :)
20 000 Ft ... nem lehetett otthagyni, szinte uj allapotu

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Máj. 18. 12:14


Kijött egy új Firmware a Sam460 boardokhoz:

Benne:
- új Amiga-szerű GUI a firmwareben
- EHCI (USB2.0) támogatás, gyorsabb boot pl. SD kártyáról
- 2GB USB korlát eltörlése
- gyorsabb DDR2 RAM setup
- jobb x86 emulátor a VGA kártyák BIOS inicializációjához
- ping parancs
- Permedia2 support, "historic" okokból
- egyéb apróságok és bugfixek

Fizetős frissítés, megvehető az ACube Shopban, 9 EUR plusz áfáért.

http://www.acube-systems.biz/index.php?page=news&id=134

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Máj. 19. 13:26


Mivel a Sam460 nem támogatja több rendszer indítását egyetlen háttértárról, így a dualboot nehézségekbe ütközik. Epsilon, aki X1000 blogot is vezet, úgy oldotta ezt meg, hogy a MorphOS-t a Sam460 SD kártyájára telepítette. Ez most már könnyen megy, hiszen az új ACube firmware már kezel 2GB-nél nagyobb eszközöket is.

Bővebben (képekkel) itt.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Jún. 04. 17:50


"Mint az közismert", az EU-ban a hardverrel csomagolt szoftver bundle törvénytelen. Ez persze nem zavarta a Hyperiont, hogy kötelezővé tegye az OS4-es hardver gyártóknak ezt a bundle-et. Erről néhány hete indítottam is egy AW.net fórumszálat.

Most az ACube úgy tűnik szép csendben eleget tett az EU-s irányelveknek, és visszakérhetővé tette a Sam460-ekkel csomagolt OS4 árát (amennyiben még nem használtad a rendszert). Ez főleg azoknak előnyös, akik új hardvert vennének, de azt nem OS4-gyel szeretnék használni. (AROS, Linux, MorphOS...)

Ebben a PDF-ben leírják az eljárást, és be van linkelve a webshopjukba is.

BSzili
Tag

# Elküldve: 2015. Jún. 04. 18:35


Azért az nem teljesen harasho, hogy saját költségen kell visszaküldeni az OS4 DVD-t, de több a semminél.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Jún. 04. 20:02 - Szerkesztve: charlie


@BSzili:
Szerintem ha esetleg veszel ilyen gépet, és rendeléskor egyből szólsz, hogy nem kell, akkor el sem küldik, problem solved. (Szerk: ezt egyébként írja is a PDF, hogy még azelőtt szólhatsz h. nem kell, hogy elküldenék a cuccot.) Ez a visszaküldős téma meg mindenhol így működik amúgy, hogy te fizeted. Szóval ebből a szempontból én korrektnek tartom.

BSzili
Tag

# Elküldve: 2015. Jún. 04. 20:48


Ja azt nem olvastam, hogy lehet elve anélkül kérni! Természetesen én se vártam volna el, csak ők fizessék a postát. Csak azt furcsálltam, hogy a boltfelületen nincs semmi jelzés, hogy lehet OS4 nélkül is venni a lapot.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Jún. 04. 22:13


@BSzili:
Csak azt furcsálltam, hogy a boltfelületen nincs semmi jelzés, hogy lehet OS4 nélkül is venni a lapot.

Dehát van... Legalul, apróbetű... :) Azon a Sam460cr oldalon amit belinkeltem.

BSzili
Tag

# Elküldve: 2015. Jún. 04. 22:42


Igen, a refund-ról írnak, meg be van linkelve a PDF, csak én telhetetlen módon azt vártam, hogy rendelésnél külön opció lesz az OS4 OEM licenc. Na de inkább nem nyígok, sokakat úgysem érint a dolog, akit meg igen, az valószínű külön óhajként előre jelezheti.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Jún. 05. 00:18 - Szerkesztve: charlie


Az ACube nem teheti meg, hogy bundle nélkül adja a Sam460-at, mert a Hyperionos szerződése erre kötelezi (tehát ezért nincs OS4 nélküli opció). És az EU-s direktíva is csak azt írja elő, hogy az ezt igénylő felhasználóknak fel kell ajánlani a visszafizetést. Ezt meg megteszik. Hátulról mellbe megoldás, de ez van.

<< 1 ... 9 . 10 . 11 .
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs hardver / Sam460EX
 
 

Powered by bulletin board software miniBB™ © 2001-2024