Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs hardver / Sam460EX
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . 11 . >>
Szerző Üzenet
AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2010. Okt. 27. 10:25


Sam440ep-n müködik minden?
Akor valszeg ezen is fog, ez egy másik cég.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Okt. 27. 14:38 - Szerkesztve: charlie


Quoting: AliveMOon
Sam440ep-n müködik minden?

Actually, nem. A DVI kimenet bugos, fel van cserélve a digitális RGB (és lehet, hogy még más is, de azok biztosan)... Szóval csak DVI-VGA átalakítóval, ezáltal analóg módon használható megfelelően. Legalábbis én így tudom, de majd kijavítanak ha mégsem.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2010. Okt. 27. 18:50


Sajnos igy van :(

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2010. Okt. 27. 20:42 - Szerkesztve: alivemoon


Végülis akkor ha jól értem, csak annyi a probléma, hogy a monitoron hülyén jelenekk meg a szinek?
Még senki nem csinált patch kábelt, átalakítot?
Wikin nézem, ha jól látom nem tul bonyolult lenne vissza cserélgetni.
De lehet, hogy softveresen is egy szín transzformációval meg lehetne oldani.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Okt. 28. 14:15


@AliveMOon:
Szoftveresen nem javítható, mivel olyan RGB kombinációt kéne támogatni a szoftvereknek, ami hivatalosan nem létezik. A rendszer blittelő funkcióiba persze lehetne workaroundot rakni, de ez nem javítja meg az appokat, amik direktben fosnak bitmapot a videomemóriába. Szóval nem éri meg próbálkozni. És akkor még csak az egyszerűbben workaroundolható 32 bites truecolort feszegettük, a 15/16 bit és egyéb módokat nem.

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2010. Okt. 28. 16:20 - Szerkesztve: alivemoon


Én arra gondoltam, hogy szerintem lehet az ATI kimenetét configurálni, szerintem tud a végén is egyet transzformálni. Ha jól tudom a fényrőt, meg gauszt is lehet álítgatni, szerintem a szín tért is át lehet dobni.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2010. Okt. 28. 16:33


En meg igazandibol arra gondolnek, hogy a gyartonak vissza kene vennie a cuccot es karpotolni a vasarlokat egy jol mukodo peldannyal ...

VGA kimenet nincs a vason, csak egy atalakito kabellel ami szarabb mint a BVision hirhedt VGA kabele ... olyan szellemkepes kepet ad a cucc, hogy jobb nem gondolni ra ...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Nov. 15. 10:42


Uj info: a SAM460 *allitolag* mar kaphato, de egyelore meg csak az ipari rendszerek irant erdeklodo vasarlok szamara, az OS4 tamogatas tovabb csuszik, es ezzel egyutt az Amigas piacra torteno bevezetes is. Az ACube oldalan mindenesetre tovabbra is oktoberi kiadast reklamoznak, a baj csak az, hogy november kozepe van.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Jan. 28. 01:02 - Szerkesztve: charlie


Megjelent végre az OS4-gyel karöltött Sam460EX. A proci a final alaplapon 1.15Ghz-n jár.

A hozzáadott CD-n bétának minősített OS 4.1 update 2 van, benne Sam460 specifikus komponensekkel és a már beharangozott Radeon HD driverrel, amellyel 2D-ben működnek egyes PCI Express Radeonok, melyek:

* R500 (compositing támogatva) - Radeon X1550, X1650, X1950, stb.
* R600 - Radeon HD 2400 - HD 3450 - HD 3650 - stb.
* R700 - Radeon HD 4350 - HD 4650

Viszont vannak limitációk:

1., nincs hang (a driver kiadásra kerül az OS4depot-on majd, mihelyst kész)
2., bár 7db USB port van a lapon, ezek ha minden igaz csak USB 1.1-ben működnek OS4 alatt egyelőre (fixme?), hiszen az OS4.1u2-ben nincs USB 2.0 support
3., az alaplapi 1db SATA port támogatása kísérletinek minősül, és nem tölti be a rendszer alapból, jelenleg egy SiI3512 SATA kártya vagy USB-SATA átalakító használatát javasolják.

A gép pl. az AmigaKit-nél már megvásárolható. Mindez OS4-gyel együtt 749 EUR + ÁFA + posta. (kb. 200e HUF, nettó)

Inkább nem is számolom át lélegeztetőgépbe és G5-ös PowerMacbe...

Bővebben pl. itt.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Jan. 28. 07:22 - Szerkesztve: dino


Hat ez rohadt draga szerintem 1000x jobban megeri venni egy PowerMacet es feltenni ra a MorphOs t. Szamoljunk. Vettem nemreg egy MDD t. Harminc ezer volt mindosszesen.CPU:G4 1.2Ghz 1GB ram, 80GB HDD, 64MB Ati9000Pro. Meg kell bele egy szundblaszter live ez 1000ft. meg egy 2.0 as USB kartya. Igen a MorphOS tamogatja. Elotte Macminim volt es kitunoen lekezelte MOS alatt. Tehat 30ezer korul van a key a MorphOs hez. 65ezer kornyeken lesz egy NextGen Amigam, amin ugy mennek a PPC s demok, hogy leesett az allam. Szal? Melyik eri meg jobban a csoro magyarnak???

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2011. Jan. 28. 09:00


Quoting: dino
65ezer kornyeken lesz egy NextGen Amigam, amin ugy mennek a PPC s demok, hogy leesett az allam.

Dino!

Nem kötözködés (csak egy kicsit), de mitől nextgen Amiga egy Mac? Szerintem ez csak egy egyszerű Macintosh "hack", ráteszel egy MorphOS-t, ami ugye megint nem AmigaOS, ez olyan, mintha ppc-s linuxot tennél a gépre, oszt csókolom. Nem?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Jan. 28. 09:37 - Szerkesztve: dino


PPC s linux alatt futnak a PPCs Amiga demok? Linsux alatt van AHI, vagy RTG? Esetleg MUI4? Megy rajta a CED? DirOpus? Amugymeg nem mindegy min fut egy(legyen akkor) AmigaOs szeru cucc? Attol, hogy a neve nem AmigaOS attol meg ugy mukodik. Minden megvan benne mint egy wb3.1 ben, tulajdonkeppen annak a tovabbvitt valtozata, csak a nevet nem kaptak meg ra. Leszarom, azt sem banom, ha maryneninek hivjak az OSt, csak olyan legyen, mintha Amiga elott ulnek. Szerinted manapsag erdeklik a mekkeseket, hogy milyen cpu lapatol az almaban? Hat kurvara nem, nekik csak az OsX az isten. De pl vannak meg itt egy paran, akik akar x86 CPUn is szivesen latnanak AmigaOst.... Szerintem, hogy maradjak a temanal az engem elegge felhabotitt, hogy Os4.x fronton a mai napig nincs megoldva az USB2 tamogatas egy ilyen magas aru gep+Os nel.Azert ez mar manapsag tobb,mint alap! Megeri???Ki vesz itthol ilyent a betatesztereken kivul??? Viszont ez megint csak az en velemenyem... :)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2011. Jan. 28. 09:47


Igazad van, a te nézőpontodból :-)
Valószínűleg, ha kipróbálnék egy ilyen PowerMac-et MorphOS-el, akkor lehet hogy én is rohannék Mac-et venni a pöcce helyére :-). De mikor jutok én ilyen gép közelébe? Itt a környéken nem ismerek sajnos senkit, akinek lenne...
Mivel Amiga klubba nem olyan egyszerű nekem eljutni (Szegedről...), ezért ez egyelőre függő téma.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Jan. 28. 13:49


@adsr:
DURVÁN OFF:

Tudod, hogy én szoktam Szegedre járni (bár most egy jó darabig pont nem megyek). Bármelyik ilyen alkalommal összecsomagolom a Mac minit, mert kb. egy fél zacskóba elfér, aztán összefutunk valahol ahol van net meg monitor, ha érdekel. Ennyi...

Egyébként meg viccesek ez a "de a Mac nem Amiga" hozzászólások, ugyanaz mint amit kb. X éven át a Pegasos mögött ülve is hallgattam. Pedig anno 2004-ben mikor kijött, még messze nem volt ennyi minden natívan és az OS is csak éppenhogy működött önállóan (AmigaOS komponensek nélkül) a gépen. Ugyanazt a MiamiDx-et futtattam a hálózathoz mint az A2K-n, ugyanazt a browsert (IBrowse) és ugyanazt az IRC klienst, fájlkezelőt, zenelejátszót (nem ugyanolyat hanem ugyanazt) és sokminden mást futtattam, a skinnelése alig nézett ki másként mint az A2000-m, az Ambient alig tudott többet mint a WB 3.1... Mégsem volt egyesek szerint Amiga, emellé persze megkapta azt is, hogy ami jó benne azt is csak az Amigától "lopja". Hogy mondjuk egy AmigaOne mitől amigább a rányalt matricán kívül, azt már akkor sem tudta senki megmondani.

Egyébként szerintem sem Amiga. De azért egész más szintű a M****OS "Amiga-szerűsége" mint mondjuk a BeOS-é, vagy egy Intuition-kinézetre átskinnelt Linuxé, amihez mindig olyan szívesen hasonlítják egyesek.

Az már csak hab a tortán, hogy közben a M****OS rendszer kinőtte magát, önálló arca lett, megáll a saját lábán, és olyan hardvereket is támogat, amiket korábban elképzelhetetlennek tartottunk és ami még fontosabb, saját alkalmazásai vannak, már legtöbbször nem kell az amigás 68k-s binárisokat futtatni. Ebből persze sokaknak megint az a meglátása támad, hogy hát ez nem eléggé Amiga. Van is rajta sapka, meg nincs is rajta sapka...

DURVÁN ON.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2011. Jan. 28. 14:08


Akkor már én is így kezdem:
Durván off:
Charlie!
Tavaly nyáron, amikor itt voltál a skoda partyn, akkor azt mondtad, hogy egy évben egyszer jössz anyósékhoz (mondjuk ezt meg tudom érteni, én is így lennék az anyósommal, de nem tehetem feleségem miatt :-) ).
Ezért nem is jutottál eszembe, hogy hozd le a cuccost :-). De ha jössz majd eccercsak, jó előre szólj, hogy megbeszéljük a részleteket!
Vagy mégjobb: Sakman kiállítása. Oda (ha nem jön közbe halaszthatatlan dolog (betegség,stb...)) tutti biztos, hogy megyek, pakolni, kiállítani, stb. Mivel te is ott leszel (gondolom), ott is megnézhetném :-).

Quoting: charlie
Egyébként szerintem sem Amiga. De azért egész más szintű a M****OS "Amiga-szerűsége" mint mondjuk a BeOS-é, vagy egy Intuition-kinézetre átskinnelt Linuxé, amihez mindig olyan szívesen hasonlítják egyesek.


Hát BeOS-t már nagyon régen láttam, akkor is kb. 2-3 órára volt a gépemen, azóta se... Tehát nem tudom, mennyire AmigaOS érzés.
A Linuxot meg eleve nem értem miért is merik AmigaOS-hez hasonlítani...

amigarules
Tag
# Elküldve: 2011. Jan. 28. 20:39


Quoting: charlie
M****OS

miért nem írod ki, hogy MorphOS?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Jan. 28. 21:13


a reklam helye es ki van futyulve ... :D

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 28. 22:20


Quoting: adsr
de mitől nextgen Amiga egy Mac?
Miért a SAM mitől Amiga?
Quoting: adsr
egy MorphOS-t, ami ugye megint nem AmigaOS
És az OS4 mitől Amiga?
Csak ráaggatták a címkét egy modernkori alterhw-re/OS-re. Az Amiga az a Classic HW+SW. A többi az max Amiga like. Na persze attól még lehet jó, de névökörségi névörökségi háborút vívni fasság.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Jan. 28. 22:42


Quoting: dh1
a reklam helye es ki van futyulve ... :D

Hehe, ezen jot rohogtem. Irtam neked melt :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Jan. 28. 22:51


@amigarules
miért nem írod ki, hogy MorphOS?

Egyes AmigaOS4 ... felhasználók még a Pegasos - AmigaOne háborúk (Clone Wars, muhaha) idején nemkívánatosnak minősítették a M****OS-t amigás fórumon és elérték, hogy kikapcsolhassák az amiga.hu-n a M****OS-sel és Pegasossal kapcsolatos híreket. Később létrejött a Pegasos.hu, és a M****OS felhasználók önként átvonultak oda.

Aztán mikor az amiga.hu végleg átment ivócimborák társkörévé, akkor létrejött az amigaspirit.hu (vicces módon a pegasos.hu engine-jét és szerverkörnyezetét használva), amely minden Amiga szakmai topicot magába foglalt, kivéve a pegasos.hu témáit, amely továbbra is nemkívánatosnak minősült ugyanazon személyek részéről.

Később előállt az az ironikus helyzet, hogy egyrészt lett a Pegasosra OS4, majd pedig a fenti emberek innen is kivonultak, mivel hogy ők itt M****OS-sel vannak traktálva, állítólag.

Én pedig továbbra is kicsillagozom amit ki kell. Büszke vagyok rá, hogy bizonyos személyek nemkívánatosnak tartanak. :)

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 29. 00:16


De bezzeg, ha én szidom a winfost, akkor mindig le vagyok oltva, hogy sokadjára már nagyon unalmas. :P

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Jan. 29. 01:26


Mert a winfos offtopic itt, a MOS meg nem az mar jo ideje, csak Csarli a megszokasok rabja meg valamilyen szinu troll is de mar nem vagom ebben a paintball csataban ki is milyen szinu volt :D :P

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 29. 19:24


OS4 vörös sarok, MOS kék sarok.
Egyébként épp Csárli az aki szerint off itt a MOS.

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2011. Feb. 02. 01:52


Az a jo az AmigaSpiritben, hogy ha hianyzik egy kis red vs. blue troll/rant/anyazgatas, akkor tudom hova kell latogatni, es sose kell csalodnom :)

Egyebkent imho:

1. X eves oreg hasznalt nemtamogatott hw es ujonnan megjelent hw arat hasonlitgatni ertelmetlen
2. Le a kalappal az ACube elott, hogy osszehoztak egy ujabb modern hw-t az Amiga piacra
3. A Sam460 nem Amiga, megcsak nem is AmigaOne, viszont az Amiga piacra, AmigaOS futtatasara lett tervezve/gyartva, es AmigaOS-el egyutt forgalmazzak
4. Mac-en MOS-t futtatni szep es jo, de milyen jovoje van egy platformnak, ami X eves oreg hardvereken fut csak, 5 ev mulva is a regi vasakat fogjatok meg takolni?
5. Lesz ez meg olcsobb is, mint ahogy a Sam440 ara is sokat csokkent a megjelenes ota.
6. En valoszinuleg fogok venni Sam460-at, mert tetszik, szep, halk, stb. es az elozo Sam modellek megbizhatonak bizonyultak, raadasul tamogatom az ACube-ot, akik a pletyka szerint mar valami dual-core-os vasat terveznek kovetkezo alaplapjukhoz.
7. Szamomra nagyon szimpi, hogy az ACube meg mindig hoz ki frissiteseket a Sam440-ekre, amik jobba es gyorsabba teszik, pl. a nemreg megjelent memoriateljesitvenynovelo updatek, es a kozeljovoben meg tobb ilyen is varhato, hasonlo feeling mint amikor classicra jottek ki ujabb meg ujabb patchek amik jobba es gyorsabba tettek.
8. Nem tudom az USB2 supportot miert nem adtak meg ki OS4-re, en tobb mint egy eve hasznalom a "beta drivert" (Sam-Flex-en) es tokeletesen stabil mar egy eve, nekem legalabbis. Mindenesetre a kovetkezo OS update-re igerik a kiadasat.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Feb. 02. 07:59 - Szerkesztve: dino


Szia Cobra!! :)

Fonttebb en azt mondtam, hogy "ki vesz itthol ilyent a betatesztereken kivul".
Te betateszter vagy es kulfoldon vagy/elsz es ez igy is marad szerintem :)
Quoting: Cobra
8. Nem tudom az USB2 supportot miert nem adtak meg ki OS4-re, en tobb mint egy eve hasznalom a "beta drivert" (Sam-Flex-en) es tokeletesen stabil mar egy eve, nekem legalabbis. Mindenesetre a kovetkezo OS update-re igerik a kiadasat.

Mar reg kellett volna.

Quoting: Cobra
4. Mac-en MOS-t futtatni szep es jo, de milyen jovoje van egy platformnak, ami X eves oreg hardvereken fut csak, 5 ev mulva is a regi vasakat fogjatok meg takolni?


Baszki, de olcsoooo! Es jol hasznalhato. Megsem veszik itthol meg ezt sem. Pedig akar meg 40.x ezerbol is kijon egy MorphOs futtatasara valo talicska. Es ebben mar a key is bennevan. Amugymeg, mennyien gyujtonek itt classic gepet, megsem dobjak ki, mert nem uj...
Azert egy Mac akarhogy is nezzuk, nincs "takolva". Ennel minosegebbi hardvergyartot nehez talalni...


Egyebkent jolenne, ha tobbet jarnal/irkalnal ide, mert te tobb infoval rendelkezel ezen a teren mint barki. (persze gondolom, hogy nem sok idod van, de akkor is:) ) Ugyhogy hajra. Sok postot erdekesseget... Samrol/Os4.x rol....

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Feb. 02. 11:54


Sok postot erdekesseget... Samrol/Os4.x rol....

Ja. Kicsit ciki, hogy nekem kell irkalni, mert az illetekesek duzzognak a sarokban. Kezdetnek mondjuk egy Sam460 newsitem is megteszi. :)

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2011. Feb. 03. 01:24


@dino

Az utobbi idoben sajnos nem sok idom volt az Amigaval foglalkozni, szoval nem is nagyon vagyok kepben azzal mi tortenik, csak neha mondanak ezt-azt ismerosok, de pl. betatesztelesre mar vagy egy eve nem volt idom. Sam460-at se most fogok venni mert nem allok olyan jol anyagilag, de ha minden jol megy akkor karacsonyig ossze tudom sporolni az arat, addigra valoszinuleg olcsobb is lesz es a driverek se lesznek mar beta allapotban.

A PC is olcso es hasznalhato, de szamomra az Amiga nem is arrol szolt hogy olcso es hasznalhato, hanem valami egeszen masrol, es szerintem ezzel nem vagyok egyedul. Vegyuk a Sam440-et alapul, ez a leggyengebb next-gen vas, valamiert szamomra megis ez all eddig a legkozelebb ahhoz a feelinghez amit az eredeti Amigak nyujtottak. Pedig van uA1-C-m is, es Pega2-m is. Es gondolj bele abba is mi lenne ha mindenki hasznalt Mac-en futtatna OS4-et (ha lehetne) es senki se venne uj hardvert, mert van olcsobb alternativa. Egybol csodbemennenek a cegek akik tovabbvihetik a platformot, a Mac PPC vonal reg halott: THE END. Vagy lehet utana x86-ra portolni, de arra meg mar eleve ott az AROS, ami raadasul ingyenes is.

@ChainQ

Szerintem nincsenek "illetekesek", Sam460 newsitem-et barki felrakhatott volna. Szivesen segitenek a portallal hirek irasaval, stb. de sajnos mostanaban egyreszt jomagam se vagyok "uptodate" az Amiga hirekkel, masreszt idom se nagyon van hireket irogatni. Talan majd...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Feb. 03. 07:51 - Szerkesztve: dino


Cobra
Pegakettot mar tudtommal nem lehetett kapni, mikor megcsinaltak ra az Os4 et. Tehat hasznalt gepre portoltak :) Nemtudom mi a bajod a Mac hardverevel. Raadasul egy komplett gep, nem pedig egy alaplap. Az ara, meg mara kozrohej targyat kepezi. Hiaba megy le a Sam 460 nak az ara, nem lesz versenykepes. Valsag van, mindenhol. Nem csak nekunk szamit, hogy mi mennyibe kerul.Powermac MDD komplett 30e ft V.S Sam460alaplap 200e+afa+posta. Nezd meg a szavazast a fooldalon, hogy idehaza ki fog venni... :) Felre ne erts, nekem tetszik a Sam, kene is, de nem ilyen aron.
Sokakszerint fanatikus vagyok, de ez mar nekem is sok penz.Nagyon sok.
Anno nekem volt elsonek az orszagba AmigaOne m es Lazinak. Persze ez ugy igez, hogy nem a betateszterek kozul, mert nekik mar elobb volt. Nem voltunk kivaltsagosak, azt kaptuk, mint egy atlagfelhasznalo.
Nem volt rossz az OS4 sem, de ennyit nekem nem er...
Teged pedig egy qrvajo programozonak tartalak, minden tiszteletem a tied...

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2011. Feb. 03. 09:07


Nem tud senki olcsóbban gyártani ilyen alaplapot rabszolga munka nélkül. Azt a PPC Mac-et is kínai rabszolgák gyártották és már csak MorphOS-ssel van értelme használni, mert Mac OS-re van új x86 alapú gép. Igen is szerintem meg kell becsülni az ACube munkáját amit belefeccöltek, annyit ér 460 alaplap amennyiért adják.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Feb. 03. 10:25 - Szerkesztve: dino


Quoting: alivemoon
Nem tud senki olcsóbban gyártani ilyen alaplapot rabszolga munka nélkül. Azt a PPC Mac-et is kínai rabszolgák gyártották

Mindent a kinaiak csinalnak, ezen nem vitatkozunk :)
Quoting: alivemoon
és már csak MorphOS-ssel van értelme használni, mert Mac OS-re van új x86 alapú gép.

Azert meg az oreg Tigrissel is el lehet lenni,( sajnos meg mindig sokkal tobb program,alkalmazas van ra mint Os4re vagy MOSre osszesen )de ugye ezt az Amiga(szerugepe(ket)nemis ezert szeretjuk:).
Quoting: alivemoon
Igen is szerintem meg kell becsülni az ACube munkáját amit belefeccöltek, annyit ér 460 alaplap amennyiért adják.

Vasarolj egyet magadnak legyszi,legyszi es irjal egy bemutatot.
Megbecsulni en is meg tudom, viszont nem veszek, es tutira te sem fogsz ennyit adni erte :)

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . 11 . >>
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs hardver / Sam460EX
 
 

Powered by open source forum script miniBB™ © 2001-2024