Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs hardver / AmigaOne X1000
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 26 . 27 . >>
Szerző Üzenet
neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2010. Okt. 30. 11:19 - Szerkesztve: neongod


Quoting: TCH
Ez pedig itt az Amigáról szól, vagyis itt életképes az a vélemény, hogyha valaki fanatikus Amigás, mert ez itt Az Amiga közösség.
Ha netán tévednék és ez a rész is az amiga.hu sorsára jutott, csak itt politika helyett next-gen háború, meg a winfos éltetése folyik, akkor szóljatok, hogy rossz helyen járok...

Épp azért, hogy ez a fórum ne jusson az amiga.hu sorsára, szeretnélek megkérni, hogy egy kicsit vegyél vissza. Az utóbbi hozzászólásaidban (nem csak ebben a topicban) tényleg zsigerből fikázol mindent és a beszélgetés erősen átment személyeskedésbe. Attól, hogy ez egy amigás oldal és amigásnak tartjuk magunkat még nem jelenti azt, hogy gyűlölettel kell hozzáállnunk minden máshoz. Erre mondtam, hogy azok az idők, a Harcos(TM)(C) Amigás idők elmúltak.

Kértem, hogy fejezzük ezt be, egyrészt mert kurvára offtopic (a Windows/OSX/Linux éltetése is), másrészt mert így nehéz kultúrált eszmecserét folytatni.
Ezután az összes nem X1000-el kapcsolatos hozzászólást kimoderálom a témából.

Szerk: dh1 az Amiga kudarcának okait fejtegető hozzászólását átmozgattam az Elmélkedés az Amiga jövőjéről topicba.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2010. Okt. 30. 12:31


Thx! Es bocsesz, csak utana olvastam amit irtal!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2010. Okt. 30. 13:26


Nekem errol a "jolmegmondomna" a regi amiga.hu-s forumok jutottak eszembe. Nekem nincs bajom senkivel. Ott is, akkor, kitunoen szorakoztam az egesz vitan. Engem egyatalan nem zavar. Kulonbozoek vagyunk, es a velemenyunk is az. A vilag is ezert szines. Viszont remelem a vindozos temakort akkor itt lezartuk mindenki reszerol, mert arra van szamtalan x86 os forum, aztan ott lehet korbenyalogatni a renccert stb, itt tenyleg jolenne a topicnak megfeleloen valaszolni. Reszemol ennyi.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Nov. 01. 22:32 - Szerkesztve: charlie


Ontopic! Trevor Dickinson és Ben Hermans beszéde az AmiWestről: http://blip.tv/file/4320600 (HTML5-ben is nézhető). Benne részletek az AmigaOne X1000 korai napjairól prototípusok képei, stb. Elárulják benne a tavaly karácsonyi erősen megosztó rejtély-bejelentés háttérinformációit is többek között. Erős angol ajánlott.

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2010. Nov. 26. 04:15 - Szerkesztve: alivemoon


Hopá! Ahogy sejtettem! Épp barátkozom hogyan kell XMOS-ra fejleszteni,
böngészem mien dokumentációk elérhetők, mit látok, amikor a fejlesztő készletek terveit nézegetem VARISYS készítí a cuccaikat. Szerintem AMIGA X1000 hamarosan bevonul mint XMOS fejlesztő munkaállomás.

Sok számítógépes cég működik úgy, hogy van üzletük és van egy tök másik néven futó web áruházuk, a taktika a következő, a boltba alig járnak vásárlok, de ez egy megfelelő hely ahol az igényesebb cégeket kiszolgálják, brend termékekkel, a weben meg sokkal olcsóbban árulják, amit minden PC-bolt.

Így el tudnék képzelni egy olyan AMIGA beetetős gerilla marketinget, hogy az XMOS oldalán, még az x1000-nél is drágábban fognak árúlni, egy tök hasonló cuccot(pontosabban ugyan azt).
Tapasztalataim szerint, a kocka cég így is meg fogja venni az XMOS-tól, mert hozzá vannak szokva, hogy arany áron adják a hasonló cumokat.
Viszont sokkal többen lesznek, kicsit olcsobban vesz X1000-et inklude AMIGA OS4.x-el és ha már kap hozzá egy OS4-et csak kiprobálja, mivel jó az AMIGA OS anyira, hogy 100-ból lesz 10 értelmesebb aki valamit elkezd tákolni AMIGA OS-re is és akkor már user.

Lehet, hogy hülyeség, de így anélkül lehet eladni OS4-et, hogy órákig keljen gyözködni egy x86PC-st, hogy mire jó az AMIGA OS.

Az a kis vacak XMOS fejlesztő cucc ami be van dobozolva 1000€, amiben az x1000-es alaplapja lesz, lesz vagy 3000, az AMIGA x1000-et meg ha jól tudom tokkal vonóval 2000 körül.

Travis
Tag
# Elküldve: 2010. Nov. 26. 10:56


De ehhez nem kellene egy olyan AmigaOS 4, ami kihasználja az x1000 minden funkcióját?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Nov. 26. 11:27


Az kevés. Ehhez egy olyan OS4 kéne, ami kihasználja az X1000 minden funkcióját _ÉS_ olyan fejlesztőeszközök vannak rá IDE-től a fordítóig, ami jobb mint másutt. Egyébként semmi értelme az egésznek, ha már fejlesztésről beszélünk, egy PCIe-s XMOS kártyával meg egy normális, Windowst, Linuxot és OSX-et is tudó Eclipse pluginnal többre mennének, az árkülönbségről nem is beszélve, SZVSZ.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2010. Nov. 26. 13:16


Szerintem lesz olyan is ... nem hulyek annyira gondolom :)

Travis
Tag
# Elküldve: 2010. Nov. 26. 16:31


Az XMOS devkit úgy látom Java alapú. Java nincs OS4-re. Szerintem az X1000 nem lesz fejlesztői munkaállomás.

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2010. Nov. 26. 16:34 - Szerkesztve: alivemoon


X1000-en már most is egy másik magon AMIGAOS mellet futhat a LINUX. Én pont azt mondtam nem az OS4 miatt fogják veni, de ha már kap hozzá egyet csak ki probálja, és 100-ból 10 nek csak bejön.

Szerintem az egész azon múlik, milyen gyorsan tud eljutni az ember a "Helo World!"-ig, ott nem fog megálni, kipróbálja hogyan lehet egy gombot nyitni, ablakot, belerajzolni egy képet, nyitni egy filerequestert és kész.

Minél gyorsabbra oldják meg, hogy a Xena-val csinálni lehessen valamit, anál nagyobb esélyük van.

Szerintem pl. C64 es basic és AMIGA-n az ActionRapley-ek, gyakorlatilag azonnal lehet fejleszteni, debugolni, és jó lenne valami hasonló AMIGA-like rendszerekre ismét.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2010. Nov. 29. 09:36


Quoting: alivemoon
anál nagyobb esélyük van.


Hehe, tudom, hogy elírás, de jót röhögtem :-)

Travis
Tag
# Elküldve: 2010. Nov. 30. 10:26


Ezen link azt mutatja, hogy PPC alapú gépekre nincs Java. Tehát hiába van Linux az X1000-re. Az openjdk-nál én úgy tudom, hogy vannak kompatibilitási problémák a "Sun"-os Javaval.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Nov. 30. 11:40 - Szerkesztve: charlie


@Travis:
Némi guglizás után az IBM-től lehet leszedni tán 1.5-ös Javát is, amivel én pár éve még NetBeanst meg Eclipse-t is nyomtam PPC-n, de most nem találom a screenshotot/linket. Persze úgy hirdetik, hogy ez 32 bites Power Server Edition mittomén for IBM ZServer series, de feltoltam a Debian/PPC32 alá a G4-en és röhögve ment, és ment rajta Netbeans. Ennyi.

Azóta lehet, hogy nincs már uptodate, de ha jól rémlik most az Oracle meg az IBM mintha megegyezett volna az OpenJDK közös támogatásában, ennek megfelelően talán a Power/PPC támogatás is a fő Java disztrib része lesz, nem úgy kell majd összevadászni... Persze vérmes reményeket azért nem fűzök hozzá...

Travis
Tag
# Elküldve: 2010. Nov. 30. 14:47


Rosszul tudtam, bocsánat a félretájékoztatásért. :-)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Dec. 20. 21:16 - Szerkesztve: charlie


Na, breaking news, ontopic! :)

Az A-Eon nemhivatalosan is megerősítette, hogy PA Semi PWRficient PA6T processzor lesz az X1000-ben. Ezt úgy tették, hogy küldtek egy tortát az OSNews aktuális szerkesztőjének Thom Holwerdának. Holwerda azt találta írni az X1000 első hírei hallatán az AmigaWorld.net-en, hogy hát megfogadja, hogy megeszi a zokniját és az erről készült videót felteszi a netre, ha az X1000-ben PA Semi processzor lesz.

Ennek folyományaként Thom barátunk a mai nap során ezt a pakkot kapta az A-Eontól. :)

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Dec. 20. 22:16


Szóval akkor az X1000 full 64 bites lesz?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Dec. 20. 23:35


Igen, de ez eddig sem volt titok. Viszont hogy az OS(-ek) ezt mennyiben fogják tudni kihasználni, az még a jövő zenéje. Mondjuk valami Hypervisort már pedzegettek, ami egyszerre, egymástól függetlenül engedi a Linux és bármi más futtatását a két magon.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2010. Dec. 21. 00:45


"Annyi" mar az "Amiga" mint csillag az egen ... :)

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Dec. 21. 01:19


Linuxot miért? Softwarepark miatt? Vagy csak azért, mert alapkövetelmény, hogy Linux is legyen rá?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Dec. 21. 01:42


Linux erre a gépre kb. van, szóval azért van támogatva mert kb. a minimaleffort kategória, felteszem. Szerinted ezt a procit, amibe ráadásul integrálva van egy rakás fontos eszköz (ethernet, SATA, mittudomén) eddig mivel használták, ha OS4 nem volt rá?

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Dec. 21. 02:21


Nem azt mondtam, hogy nem futna rajta a Linux, (van olyan, amin nem fut a Linux?) hanem azt kérdeztem, hogy van-e valami céljuk is vele, vagy csak úgy.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Jan. 01. 13:18


@Thread:
Bár az A-Eon oldalán ezen sorok írása közben is a "Coming late 2010" felirat szerepel, azt csicsergik a madarak, hogy az X1000 béta alaplapok kiküldése további 3 hónapot csúszik, illetve jelenleg 2011 első negyedéve a cél... És akkor még mindig csak a béta alaplapokról van szó...

Travis
Tag
# Elküldve: 2011. Jan. 03. 19:10


Akkor még lehet dobálni az aprópénzt a malacperselybe :-)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Jan. 03. 20:01


Közben levették a "Coming late 2010" feliratot és most csak egy "AmigaOne X1000" van helyette, dátum nélkül...

sadddam
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 04. 02:29 - Szerkesztve: sadddam


a hivatalos korlevelben is a madarcsicsergessel megegyezo 2011 elso negyedeve van emlitve, amit persze nagyon gyorsan kovet majd a piacra szant megvasarolhato termek.
most vagy az van, hogy egy szinte teljesen kesz rendszert (hw es os) akarnak a betateszterek kezebe adni, hogy aztan tenyleg csak par honapos finomhangolas legyen (am az ehhez szukseges szintet betateszter csapat nelkul nemtom hogy ernek el, hacsak nincs egy nem publikus, joval kisebb letszamu "alfa" csapat, akik mar egy beta x1000 hw-t hasznalnak egy ideje, ami amugy tobb, mint valoszinu, hogy igy van). mindenesetre nekem akkor is csak azok a "2010, az ev, amikor az amiga feltamad", meg "2010 nyaran megjelenes" igeretek szurjak a szemem nagyon. azt miert kellett, mikor ha most ilyen allapotban allnak (vagyis beta 2011/1q) akkor teljesen nyilvanvalo lehetett szamukra, hogy lehetetlen a 2010 nyarat tartani, de meg a 2010 ev vege is tobb, mint necces. es nem az a baj, hogy nem lett addigra kesz, hanem az, hogy bejelentettek, megigertek (hisz mar evek ota megy a projakt, szoval 2010 tuti!), ugy, mint a régi "nagyok". akarmit is csinalnak vegul, ez orok feketepont lesz a szememben.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Jan. 04. 13:11


Szerintem a fő baj az, hogy megint lehetetlen helyzetbe manőverezték maguk. Beígértek fűt-fát (pl. SMP, 64 bit support, űber3D, hypervisor, mittudomén) mint kompenzációt ahhoz, hogy aranyáron van az alaplap ill. a gép. Aztán emiatt elcsúszott az OS fejlesztés, természetesen...

Nem tudom miért nem lehetett első körben egy egyszerű, a gépet alapszinten (hang, IDE, ethernet, 2D Radeon HD) driverekkel, OS 4.1-el kiadni, aztán majd később jöhetnek a komolyabb dolgok. Aki sokat markol, keveset fog.

Ráadásul a Hyperion nem először követi el ezt a hibát, anno a 4.0-ba is beígértek féléves fejlesztést meg sandbox-nélküli memóriavédelemtől elkezdve swapig és az összes létező (és nem létező) hardver támogatásáig mindent, aztán meg csúsztak vele vagy 5 évet és még azóta sincs meg minden az eredetileg beígért listából (pl. BPPC SCSI support)...

Hogy ez minek kell...

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 05. 02:23


Quoting: sadddam
2010, az ev, amikor az amiga feltamad
Feltámad? Hát meghalt? Szerintem aki ezt a szöveget kitalálta az adja le az orvosi diplomáját, mert hülyeséget beszél.

sadddam
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 05. 03:19


tch: asszem a pontos szöveg a "coming back" volt...

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 05. 15:11


A "coming back" is hülyeség, imho.
Az Amigásoktól eddig sem tűnt el a gép, a köztudatba meg ezzel sem jön vissza. Meaningless...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Már. 07. 21:26 - Szerkesztve: charlie


Mai X1000 hír, - hivatalosan bejelentve - hogy a Varisys csinált egy alap X1000 Linux kernelt, hogy így "bizonyítsa", a Nemo 2 revíziójú alaplap alkalmas arra amire tervezték, vagyis hogy OS4-et futtassanak rajta. (Ezek szerint mégis volt alapja a madárcsicsergésnek, miszerint az X1000 boardon gondok vannak az OS4 futtatásával? - szerk. kék troll)

Ezen kívül bejelentették, hogy az X1000-hez már kapható egér, billentyűzet és ház a fekete szín mellett már fehérben is kapható, ill. hamarosan kapható lesz.

(Mellékesen, az említett egér 13 angol fontért (+ posta) kapható Amiga Boing-Ball logóval, míg a - ránézésre ugyanaz a - Logitech RX250 kb. 6 fontért (postával, vagy 2.26 font + 4 font posta) kapható az Amazon.co.uk-n, csak hogy értsük, hogy miért fizetünk.)

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 26 . 27 . >>
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs hardver / AmigaOne X1000
 
 

Powered by easy forum software miniBB™ © 2001-2024