Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs hardver / AmigaOne X1000
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 26 . 27 . >>
Szerző Üzenet
TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Okt. 23. 21:38


Quoting: charlie
A kiállításon jelen van Carl Sassenrath, aki sok érdekes és igen ritka korabeli Amiga hardvert hozott magával.
Az est fénypontja. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2010. Okt. 23. 22:01


Quoting: charlie
Egy AW.net hozzászólás szerint azért nincs live stream, mert a csávó aki csinálta volna, elkésett, de hamarosan odaér... (Csak nekem fáj az amatőrség? Tele a net streaming oldallal, kb. 5 perc besetupolni, backup megoldásként, ha már beígérték...)


UStream rulez ... amugy Amicon-t tolhatnank mondjuk az MBP-mrol UStreamon (vagy akar iPhone-rol is :P) ... Gyulat megkerdezzuk, nem tamogatja-e meg a partit? :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Okt. 23. 22:09


@dh1: Az Ustreammel az a baj, hogy nem megy Amigarol... Tudom írjak viewert... :) Es ne mondjad Gyulanak, mert meg irhatok viewert bazz... :D

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Okt. 23. 22:33


Quoting: charlie
Carl blogja, fel van sorolva miket mutogat, es a nagy reszetol megvalik az AmiWesten.
Miért dobálja ki az Amigákat? :(

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2010. Okt. 23. 22:35


ChainQ: miert mi megy Amigarol? Ezert lesz OSX-rol :) De ez a Gyulanak szolok dolog tetszik :) amugy koszi a posztolast!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Okt. 23. 22:40 - Szerkesztve: charlie


@TCH: Azt irta, hogy a cucc nagy resze 20 eve fekudt a pincejeben, itt az ido, hogy valaki kezdjen vele, ha valamit akar. Vagy akar egy gyujtemeny resze legyen.

Szerk: Vicces, mert a fele cuccrol azt sem tudja mi az, a latogatok kiabaljak be neki, hogy mi lehet. :D

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Okt. 23. 22:54


XDDDDDDDDDDD

dino
Kék troll

# Elküldve: 2010. Okt. 24. 09:44


Quoting: charlie
Éppen zajlik az AmiWest 2010 show.

Koszi szepen a postot...

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Okt. 24. 10:38


Quoting: charlie
A Rebol altal tamogatott platformok felsorolasanal az "XP, Vista, Win7" sornal megjegyezte, hogy ezeket utalja, nem birna elviselni, "kind of a dark side". :)
Igazhitű Amigó. :)
Quoting: charlie
01:09: Eddigi fontos infók: AmigaOS-t C-ben programozzuk, a GCC nyílt forrású, vannak más C fordítók is, és vannak C rutinkönyvtárak, főleg a newlib, ami hűde ipari szabvány. És percenként elhangzik, hogy POSIX.
Ejj, ejj Csárli möstör, bűzlik a szavaidból a szarkazmus. Kicsit több optimizmust. ;)
Quoting: charlie
A GNU Debugger jelenleg éppen broken, ezért nincs jó debugger, de dolgoznak rajta. ... C++ threading nem támogatott, valami nyűg van vele.
Quoting: charlie
02:00: Van-e netstat? Nincs, de van helyette shownetstatus.
És az elég jó helyette?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Okt. 24. 12:56


@TCH
Ejj, ejj Csárli möstör, bűzlik a szavaidból a szarkazmus. Kicsit több optimizmust. ;)

Ha leírtam volna amit tényleg gondolok, akkor most azért lenne beszólva, hogy megint fikázok. Ennyire tellett, osszátok be.

És az elég jó helyette?

Nem tudom, mivel híg kockás fos és bélyegmozi volt a stream, és szóval a gép képe nem volt olvasható. De nagyon aszonták, hogy az jó. Higgyük el.

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2010. Okt. 24. 13:25


Az OS4.1 mar tobb, mint ket eves. Mar az elso X1000 bemutaton is azt vartam, hogy az OS teren is lesz legalabb egy jelentosebb elorelepes. Ezt egyenlore most sem latni.
Bar nem ertem miert kellene titokban tartani barmilyen fejlesztest, azert remelem, hogy az uj gepeken mutogatott 4.1 nem az az allapot, ahol a fejlesztes jelenleg tart.
Feltunoen friss install volt SSolie gepen is.

Par eve csinaltam nehany dolgot Rebolban, most megneztem az uj portot, ami fut, de egyenlore hianyzik belole a 2.x View modulja, ill. annak megfelelo grafikai bovitmeny. Lehet egyebkent, hogy ez a tobbi platformon is hianyzik meg...

Gondolom ha lenne meg barmi jovoje a Clona-A project-nek, akkor mar hallottunk volna rola. Jens-nel az A600/030 kartyarol szamoltak be.

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Okt. 24. 14:14


A GNU debugger és a C++ threading hiányára akartam írni, hogy mi van akkor helyettük, de kimaradt a postomból. :P

Quoting: lazi
Jens-nel az A600/030 kartyarol szamoltak be.
És ütős darab?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Okt. 24. 14:32


A GNU debugger és a C++ threading hiányára akartam írni, hogy mi van akkor helyettük

REAL TRUE AIMGAAAAA!!111 ... Khmm, elnézést. Szóval ez két olyan dolog, ami nélkül azért lehet élni. :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Okt. 24. 18:01 - Szerkesztve: charlie


AmiWest 2010 hírek folytatása itt. :) Előzmény.

Addig is a tegnapi OS4 programozós előadás anyaga: http://www.solie.ca/articles/map/map.html

19:20 - Valami előadás megy éppen, Ben Hermans beszél, de teljesen szar a stream, még rosszabb mint tegnap. Nem látszik, nem hallatszik semmi.

20:12 - Közben megjött a stream, de éppen valami rendezkedés megy, az első programnak már vége. Emberek beszélgetnek lazán a képben, nem látszik tőlük a projektor. Közben meg elment a stream hangja is. Egyelőre ennyi. :)

20:19 - Jaimie Krueger, Bit by Bit Software - jelenleg ez az előadás megy, ha jól értem, valami AVD SDK Browser nevű cuccot mutogatnak, amivel az OS4 SDK-t lehet könnyedén, GUI-s felületen át basztatni, doksiban mászkálni meg mittudomén.

20:39 - Folyik az előadás, valami GUI buildert mutogatnak, ami ennek az AVD SDK Browsernek a következő lépcsője, amivel Reactionos OS4 natív GUI-kat lehet építeni az alkalmazásodhoz. Freeware alkalmazásokhoz ingyenes lesz kiadásakor.

22:04 - Lent voltam a Tescoban, szóval lehet, hogy valami kimaradt. :) Állítólag Jens Schönfeld beszélt hamarosan érkező termékeiről. Többek között a következő Indivision AGA-ról, ami A1200 és A4000T gépekhez készül, valamint SDR helyett DDR RAM lesz rajta és DVI output. (Rá fog férni a digitális kimenet, mert az analóg egy hulladék, már elnézést. - hozzáfűzés tőlem)

22:10 - Interjú a kopaszokkal Frieden testvérekkel, de eddig csak a kérdező beszélt. :)

22:13 - Most valamelyik Frieden beszél, de nem érteni, mert olyan fos a hang.

22:15 - Ha jól értettem, a "mire lesz jó az XMOS, mik vele a tervek" kérdésre valamelyik Frieden olyasmit mondott, hogy "nem tudjuk, egyelőre csak ott van". De ez nincs megerősítve, mert nem teljesen értettem. Az interjú egyelőre végetért közben. (Mindenesetre ez egybevághat azzal a híreszteléssel, hogy az XMOS-t csak az alaplapot építő Varisys akarta mindenképpen rárakni, kitudja miért. Aztán marketing-stuntot csináltak belőle. - hozzáfűzés tőlem)

22:38 - Megint valami előadás megy, de olyan fos a stream, hogy ebből se értek egy szót se. Illetve ha akarnám érteném, de megfájdul a fejem a háttérzajból kiszűrni az angolt...

22:48 - OS4-es warekat mutogatnak a bigscreenen, szoveges hattermagyarazattal. Ez a program nem volt benne a timetableban, legalabbis en nem lattam. Most eppen DvPlayer van, greetings to Cobra. :)

22:53 - Fullscreen ASL requestert latunk, es kozben meghallgathatjuk, hogy az MPlayer is remek. Meg az FFMpeg is.

23:06 - Öt perce három megnyitott WB ablakot látunk, és érdektelen pofázás megy a háttérben.

23:08 - A PageStreamet láttam egy pillanatra? Valami DTP warénak tűnt.

23:13 - X11 warékat láthatunk a képernyőn 1fps-sel scrollozni ablakot. Meg persze az elmaradhatatlan screendraget. Lehúzhatjuk a wörkbencst és mögötte ott az X11!

23:16 - Az X11-ben legenerált PDF-et egyből megnézhetjük az OS4-es PDF nézegetővel. És aztán gyorsan egy reboot. (Nem az első, a bemutató közben...)

23:19 - Láthattuk, amint a Ghostscript egy 16MB-s .ps-t? pdf-et? másfél percig tölt. Progressbar nélkül.

23:43 - Miközben egy PowerMac-cel szüttyögtem, lezajlott egy gyors interjú Dale Luck-kal és Carl Sassenrath-tal (aki nem tudja kik ők, szégyelje össze magát). Dale elmesélte a Boing Ball eredetét, és azt, hogy eredetileg kék-sárga volt, később változtatták piros-fehérre. Továbbá kifejezték örömüket, meg hogy ennyi minden dolog van az amigás világban, és hogy lenyűgöző, hogy emberek még mindig csinálnak hardvert, szoftvert, Amigára. Megköszönték, hogy ott lehetnek, és menjen mindenki AmiWestre, etcetc.

23:58 - Most éppen semmi sem történik, leszámítva a stream időnkénti bebugzását.

23:59 - És mire ez leírom, hirtelen feltűnik az OS4-es Blender a képernyőn egy pillanatra, hogy aztán el is tűnjön és visszajöjjön a bugzás.

00:03 - Szentségtörés, miközben az OS4-es Blendert láthatjuk a kivetítőn akcióban, a háttérben valakik éppen a M****OS regisztrációs mechanizmusát tárgyalják meg. És majdnem gazdát cserélt egy G4-es Mac, M****OS kulccsal. :)

00:33 - Továbbra is az OS4-es Blendert láthatjuk használat közben. Egyre kevesebb zajjal a háttérben. Asszem ez kb. ennyi volt, végevan. :)

00:39 - Még mindig Blender, még kevesebb zajjal. Az egyetlen szórakozást eközben a Blender közben felugráló Grim Reaper ablakok jelentik...

00:44 - A Blender szeánsz egy unrecoverable Recoverable Alerttel és egy reboottal végetért egyelőre.

00:54 - Valamit megpróbáltak elindítani, de egy Grim Reaperrel végződött. Ez kb. három perce volt, azóta a Grim ablak látszik. :)

00:56 - Kiderült, hogy éppen a Grim Reaperben lévő debug funkciókat elemzi/magyarázza valaki, de az nem hallatszott, mert hang az csak háttérzaj van. Utána rebootoltak. :)

00:58 - Fekete képernyő vagy egy perce, háttérzaj. Ennyi. :)

01:00 - Emberek a képernyőn. Idősebb urak számokat mondanak be. Gondolom valami tombola, vagy ilyesmi.

01:24 - Lassan lecseng minden, pakolászás, lézengés látszik a streamen.

01:28 - A stream speakere beszél, összefoglalja a show eredményeit, történéseit. És vége. (Bár még megy a stream, de gyakorlatilag ennyi volt.)

01:36 - Megállt a stream.

A postot már nem frissítem!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2010. Okt. 24. 18:45


Quoting: charlie
jön az OS4.1 classic Amigára


Minek???

Travis
Tag
# Elküldve: 2010. Okt. 24. 18:48


Charlie: Köszi a posztot.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Okt. 24. 19:21 - Szerkesztve: charlie


Quoting: dh1
Minek???

Gondolom minimális munkával egy kis pénz van belőle, amit aztán bele lehet dönteni a fejlesztésbe. Tudod, hogy nyugaton bármit megvesznek, amire rá van nyalva, hogy Amiga, meg gondolom az AmigaKiték is fizettek valamennyit érte, hogy a szintén általuk árult ZorRAM-ra is legyen kereslet. :)

Mondjuk az fog odabaszni, ahogy a jó esetben is 8-10MB/sec sebességű Z3-as "fast" RAM-ból PPC appok futnak! :) Amikor már a hirhedten lassú A3640-et is visszafogta, ha kifutott az alaplapi RAM-ból, és Z3-as RAM-ot kellett használnia (pl. SlowFastLane Z3-on).

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2010. Okt. 24. 22:12 - Szerkesztve: lazi


Frieden interju megy, de minnya megharapom magam olyan idegesito a hangminoseg...

@Charlie
En is ugy ertettem, hogy nem tudjak mire lesz jo az XMOS chip, egyenlore csak ott van es majd a felhasznalok csinalnak vele valamit.

A Jens interjuban lathato volt egy A1200 turbokartya EC030-al es 64 MB memoriaval, ha jol ertettem 99EUR aron. Az orat nem tartalmazza, de utolag kiegeszitheto vele. A prociban nincs ugyan MMU, de a maprom meg van oldva, valamint megy 1MB-os kickstart-al is.

desco
Tag

# Elküldve: 2010. Okt. 24. 22:51


Quoting: lazi
En is ugy ertettem, hogy nem tudjak mire lesz jo az XMOS chip, egyenlore csak ott van es majd a felhasznalok csinalnak vele valamit.


5 dolcsiért rendelek egyet és kirakom az asztalra. Olcsóbban fogom nem tudni mire jó.

Referenciák

Erre is jó

Csak a fejlesztők nem tudják :)

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2010. Okt. 24. 23:42


@desco
Nyilvan ok is lattak ezeket a videokat, a valaszuk pedig annyit jelent, hogy az OS szintjen nem fogjak hasznalni.
Majd a betateszterek produkalnak valamit a gep megjeleneseig :)

sadddam
Tag

# Elküldve: 2010. Okt. 25. 03:55


ugy nez ki os4-ben az opengl (minigl) le lesz cserelve gallium3d-re. (nvidia driverrol nem hallottam, mondjuk term. nem is feltetele.)
meg uj, hogy a nyomtatorendszer frissitese top prioriti a hyperionnal, es ilyesmiket vizsgalnak pl. hogy cups.

ez az amiwest amugy sztem egy nagyon gaz rendezveny amugy, kb 20-30 ember (fele kiallto/szervezo) evrol-evre, alig valami ujdonsaggal (ha egyaltalan) es kozbe meg hypoljak honapokkal elotte. europaban valahogy sokkal "nagyobb" es jobb amigas rendezvenyek szoktak lenni.
az evenkenti ugyanolyan szivasokrol a videostreammel meg mar ne is beszeljunk....

desco
Tag

# Elküldve: 2010. Okt. 25. 14:07


Quoting: sadddam
ugy nez ki os4-ben az opengl (minigl) le lesz cserelve gallium3d-re. (nvidia driverrol nem hallottam, mondjuk term. nem is feltetele.)
meg uj, hogy a nyomtatorendszer frissitese top prioriti a hyperionnal, es ilyesmiket vizsgalnak pl. hogy cups.



Hm... kezd linux lenni. Gondolom azért nem OpenGL, mert az minden platformon van. Szvsz egyszerűbb lenne, ha a hyperion fogna egy linux kernelt egy X.orgot és rápakolna egy AOS ablakkezelőt. Könyebben megy, mint fordítva, de a végeredmény ugyanaz.

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2010. Okt. 25. 14:47 - Szerkesztve: neongod


Desco: gondolom azert Gallium3D, mert azt AROS fiuk mar osszetakoltak es lehet, hogy jobban megy, mint a miniGL, bar igazandibol fogalmam sincs. Nem hinnem hogy mert mashol openGL van, ezert az OS4-ben csak azert se az legyen.
Egyebkent AnubisOS neven nehany AROS-bol kivalt elvetemult mar elkezdtett egy Linux kernelre takolt "AmigaOS-t" kesziteni. De ugy nez ki (szerencsere?) nem lesz belole semmi.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2010. Okt. 25. 17:30


AmigaCon jobban szervezett, es meg a stream is jobb lesz rola :)
Uj HW-t meg mi is bemutatunk rendezvenyenkent ennyit siman :)

smokey2k
Tag

# Elküldve: 2010. Okt. 25. 18:12


Én csak azt nem értem hogy a jelenlegi "amiga" developerek komplett hülyék vagy csak szimpla geek-ek. Ok lojális leszek és szimplan geek-ek.
Azt tényleg nem értem mit akarnak ilyen dolgokkal hogy xmos meg na nehogy már opengl legyen majd lesz olyan ami totálisan különbözik hogy még nehezebben lehessen portolni appot. Amúgy is ppc-t használnak de hogy minek ?
2010 van könyörgöm, már rég nem arról szol a dolog hogy ilyen egyéni hardwaret csinálunk meg tyűűűűűha olyan egyéni os-ünk van hogy ihaj.
KIT ÉRDEKEL ? max az egész bolygón 2000 embert.
Már rég nem erről szol a dolog manapság, nem viccből kerülnek előtérbe a web os-ek meg a felhő alapú szolgáltatások, a mobil/ebook/tablet-ekről meg ne is beszeljünk.
Ez amit az x1000 el csinálnak most az kb. 97'-ben megálta volna a helyét, most ha baráti vagyok akkor max. a röhej kategória.

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Okt. 25. 18:34


Az OpenGL résszel egyetértek, felesleges hekkelni valami sajátot.
A PPC-s résszel viszont nem. Tegyünk bele sux86-ot és akkor kaptunk egy újabb fostömlőt, lévén a hullámbádog a sux86 miatt hullámbádog elsősorban. Aki Amigázni akar, az nem fostömlőt akar, ez egy.
Kettő, a PPC klasszisokkal jobb.
Három, (ez gondolom téged nem hat meg), ez elvi kérdés, hogy "intel outside".

five-p
Tag

# Elküldve: 2010. Okt. 25. 19:43


Az a felhő alap azt jelenté hogy ha offline vagy, akkor dögöjjé meg?

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2010. Okt. 25. 21:37 - Szerkesztve: alivemoon


Quoting: smokey2k
Azt tényleg nem értem mit akarnak ilyen dolgokkal hogy xmos meg na nehogy már opengl legyen majd lesz olyan ami totálisan különbözik hogy még nehezebben lehessen portolni appot. Amúgy is ppc-t használnak de hogy minek ?


Mi a probléma azzal ha van benne XMOS? Egy igen izgalmas újítás, egy nagyon kreatív lehetőség, szerintem nincs fantáziád, ha nemlátod, menyi lehetöség van benne, majd más felhasználók kitalálják.
XMOS chip ja 5$ 5000db felett :) 1db DEVELOP KIT már 1000$. és még vehetsz hozzá egy PC-t amin tudsz is dolgozni vele. Mig az X1000-s ben elérhető lesz, anélkül, hogy dugdozni, meg forrasztani kéne mindenféle kábeleket.

Gallium3D-vel meg ha jól értem végre elérhetőké válnak a modern shaderek és ez nem olyan API mint az OpenGL, inkább driver, teremt egy szabványos infrastruktúrát amire jöhet az OpenGL, vagy bármi más.

Travis
Tag
# Elküldve: 2010. Okt. 26. 09:32


Quoting: five-p
Az a felhő alap azt jelenté hogy ha offline vagy, akkor dögöjjé meg?

Ez nagyon jó megfogalmazás! :-) Igen, ezt jelenti. A vicces az, hogy mi is a cégnél ezzel szenvedünk, és ha az Amazon valami miatt nem elérhető, akkor mert megáll az élet.

desco
Tag

# Elküldve: 2010. Okt. 26. 11:54


Quoting: TCH
Három, (ez gondolom téged nem hat meg), ez elvi kérdés, hogy "intel outside".


AMD? :)

1 a lényeg. Az AmigaOS legyen olyan, mint 3.1. Értem ezalatt a programozhatóságot és a gyorsaságot, viszont kell egy iszonyat PowerPPC, hogy ne 90% prociterhelés mellett nézzek HD videot. Akárki akármit mond a mostani nextgen amigában Embedded PPC proci van.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 26 . 27 . >>
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs hardver / AmigaOne X1000
 
 

Powered by simple bulletin board miniBB™ © 2001-2024