Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs hardver / AmigaOne X1000
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 26 . 27 . >>
Szerző Üzenet
neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2010. Okt. 15. 12:20


TCH: nem értem ezt miből vontad le.

sadddam
Tag

# Elküldve: 2010. Okt. 15. 13:09


tch: mert?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2010. Okt. 15. 13:11


mert tobb indulat lesz a tobb platform miatt...

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2010. Okt. 15. 13:30 - Szerkesztve: neongod


dino: Azt hittem ezt már megbeszéltük :) Alig maradt itt 10-15 ember. Ha még azok is egymásnak esnek, akkor mi értelme az egésznek egyáltalán? De most komolyan?!

A szavazásokból és fórumos hozzászólásokból nekem az jön le, hogy a nagy többséget minden érdekeli ami amigás vonatkozású, sőt egyéb retro dolgok is. És azért rinyál a nép, hogy nincs miért idejönni, nincs aktivitás, nincs elég hír, stb. Most akkor ha szétaprózzuk az egészet külön classic, külön os4, külön morphos, külön 8-bit és egyéb portálokra, akkor vajon mekkora aktivitás lesz? Pont az lenne a lényege az összevonásnak, hogy egy helyen legyen több forgalom és élet. A 8-bites felvetésem is épp erre irányult. De jelenlegi formájában én se szívesen postolnék spiritre az amigás hírek közé mást. Kéne egy kis rework, kategóriák, stb.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2010. Okt. 15. 13:46


Neongod:Persze, mondtam, nekem mindegy. Amit font irtam, sztem TCH az indulatokra gondolt, de majd o leirja.

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Okt. 15. 20:06 - Szerkesztve: TCH


Quoting: neongod
TCH: nem értem ezt miből vontad le.
Quoting: sadddam
tch: mert?
Miért, miért... Van egy gügyegyerek, kinyomtatta az AX1k alaplapját papírra és betette egy gépbe. Szánalmas? Az lehet. De most az AX1k szar lesz attól, hogy van/lesz egy gyökér felhasználója? A Ferrari szar lesz attól, hogy hülyék is használják? A "kék trollok" szerint (Csárli hívta így magát, meg a többieket, nem én!) igen. Szerintem meg várjuk meg, amíg kijön, próbáljuk ki és ne fröcsögjünk látatlanban fikahegyet a másikra, csak mert bassza a szemünket.

Az ilyen ostobaságokra megeresztett pöffeszkedő sárdobálás ("Ez a platform csak papíron létezik, haha, bezzeg a miénk ám!") nálam ugyanolyan fasság kategória, mint az OS4 tábor ("A Pegasos nem is Amiga! Ja, megy rajta az OS4? Akkor de!") hülye frázisai.
Nem tudom, hogy ki kezdte, nem tudom, hogy miért kezdte, nem tudom, hogy hogy kezdte, de nem is érdekel! Húsz parsec magasról leszarom. Az érdekel, hogy mikor fejeződik be! Márpedig úgy néz ki, hogy nem akar.

Öntsük össze a két tábort és hiába vannak összesen hatan, akkor is produkálnak itt akkora anyázást, hogy ide fognak járni az amiga.hu-ról stílust tanulni.
És hozzáteszem, ha már ezeket a rendszereket a "next-gen Amiga" névvel illetjük (holott szerintem maximum hasonlítanak az Amigára, közük nincs hozzá), akkor amennyiben fikázzuk őket - akármelyiket - akkor az Amigát fikázzuk!
Mi különböztet meg akkor minket az amiga.hu-tól? Akkor itt is Amigafikázás megy, meg hitvita. Csak ott a buzeráns magyar politikai elitről megy a hitvita, hogy ki a legkevésbé szarszagú, itt meg arról, hogy a két operettplatform közül melyik a jobb. De attól még ugyanolyan irritáló és értelmetlen.

Persze be lehet engem sorolni idiótának, vagy valamelyik színű trollnak (csak úgy mondom, egyik rendszerrel sem rendelkezem :P ), de ha már Amigás közösségnek tituláljuk magunkat, akkor viselkedjünk is közösségként és ne a másik gépének a fikázásával, meg ezzel a kibaszott operettháborúval töltsük az időt.

Alapvetően, személy szerint semmi kifogásom nincsen egyik platform ellen sem. Ami ellen kifogásom van, az az egynémelyik user hozzáállása/stílusa a másik tárborhoz/táborral szemben.
Nincs kifogásom a plusz forgalommal szemben sem, én örülnék annak, ha lenne itt életből több, ezért bólintottam rá Neongod ötletére is, mert a 8-bit talán semleges térnek számít.
De ha annak a több forgalomnak a tartalmát le lehet írni ennyivel, hogy DO : PRINT "KURVAANYÁDAT!" : LOOP UNTIL 1 <> 1, akkor ott ette meg a fene az egészet, ahol van.

Egyszóval: nem ellenezném én az egybeolvasztást, ha nem lenne belőle inferno.

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2010. Okt. 15. 22:12 - Szerkesztve: neongod


TCH: az OS4-es tábor képviselőit régóta nem látom a fórumban, vagy csak elvétve. Amúgy a két közönség átfedése most is nagyon nagy, te is épp ezt nehezményezed, hogy a "kék trollok" miket írnak a spiriten. Amúgy én se értem mi a szarnak erőlteti Csárli moderátor és admin létére ezt a "kék trollozást" meg "m****os" szöveget. Fölösleges indulatkeltés, múltbéli sérelmeken alapulva.
De a fentiekből kiindulva továbbra is azt mondom, attól hogy egybeolvad a kettő, nem lesz nagyobb flame annál mint ami most van/nincs.

Egyébként megsúgom a 8 bites világban a Plus4-esek szerint a C64 szar és fordítva :) Meg a Speccy-sek szerint a Commodore és fordítva. Ilyenek a magyar emberek :)

sadddam
Tag

# Elküldve: 2010. Okt. 16. 02:16 - Szerkesztve: sadddam


neongod: bizony ahogy mondod! speccy rulez!! nem is lehet a kenyertartot egy lapon emlegetni a Legszebb Szamitogep Ever cimet tartó kis fekete csodaval:D
amugy nemcsak a magyar ember ilyen, hat mi megy a kulfoldi amigas portalokon (neha meg az amigahu fenykorat is messze tul(alul)szarnyaljak), plusz az ezereves amiga-atari, pc-mac, konzol-szgep ellentet - hogy csak a temanal maradjunk - sem magyar talalmany.

tch: sztem senki nem mondta a papiros csavo kapcsan, hogy szar lesz a x1000 es nem is gondolja senki igy. a csavon rohogtunk (en legalabbis), azon meg azert lehet nem?:)
az x1000 sztem egy bika gep lesz, az egyeb parametereket most mellozzuk, mar ismertek es az azzal kapcsolatos velemenyek is.

egyebkent nekem szemely szerint hianyzik neha a flame, legalabb volt elet es tok jokat lehetett szorakozni. persze volt hogy valaki tul komolyan vette a dolgot, de azert sztem nem voltak itt olyan nagy gyilkolasok sosem, max kedelyes anyazasok, az meg kinek art? szemelyesen meg mindenki egymast olelgette (kepletesen es szo szerint ertve is:). en nagyon sajnalom, hogy az amugy is nagyon kicsi magyar os4-es tabor teljesen kivonta magat a hazai amigas eletbol (es ahogy latom kulfoldi forumokon sincs nyomuk mostanban), egyreszt mert engem tenyleg erdekelt a velemenyuk sok dologban, masreszt legalabb volt diskurzus:)

es istenuccse nekem neha hianyzik a 2005-6 kornyeki amiga.hu-s pegasos/morphos es amigaone/os4 topikok hangulata! kovezettek meg erte:)

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Okt. 16. 11:42


Quoting: neongod
TCH: az OS4-es tábor képviselőit régóta nem látom a fórumban, vagy csak elvétve.
Nincs mit csodálkozni rajta. Ez elvileg a "vörös sarok" lenne, erre az oldal tulaja, adminja, stb egy "kék troll" (no offense Csárli, csak egy ténymegállapítás) és itt is megy a flame, hogy gagyi az OS4 sw/hw.
Én még sosem írtam operációs rendszert, de szerintem az meglehetősen negatívan zakkhat az egészre, ha közben jogi huzavona van az egész körül és arra megy a lóvé a dev helyett. Gy.k.: Amiga Inc vs Hyperion, tuti nem tett jót nekik. Ha a MorphOS tényleg jobb, akkor lehet, hogy ez is közrejátszik benne. Szerintem. :P Inkább azt a fasszopó bilifejű mekkmestert kéne szidni, nem a másik tábort. Amiga Inc sux.

Quoting: neongod
Amúgy én se értem mi a szarnak erőlteti Csárli moderátor és admin létére ezt a "kék trollozást" meg "m****os" szöveget.
A kék troll szöveggel még el lehet poénkodni, de a MOS nevének a cenzúrázása az tényleg gyökérség. :P Úgyis tudja mindenki, hogy mi lett kicenzúrázva, ettől nemhogy kevesebb, de több lesz a flame.

Quoting: neongod
attól hogy egybeolvad a kettő, nem lesz nagyobb flame annál mint ami most van/nincs.
Ami nemrég volt, az is elég volt, hogy az OS4 tábor nagyrésze elhúzzon. Én meg nem akarom, hogy elhúzzanak, mert egyrészt sok értékes ember van köztük, másrészt idetartoznak.

Quoting: neongod
Egyébként megsúgom a 8 bites világban a Plus4-esek szerint a C64 szar és fordítva :) Meg a Speccy-sek szerint a Commodore és fordítva.
Tudom, de nekem már az sem tetszett. Legalábbis felnőtt-ebb fejjel. 5 évesen még jókat röhögtem a CoV-ban dúló +4 vs. 64 anyázásokon. Aztán, ahogy a platformok pusztulni kezdtek és a pécé tért hódított, akkor kénytelen voltam felismerni, hogy a másik baszogatásából semmilyen produktív eredmény nem születik és ha közös munka helyett ezzel töltjük az időt, akkor magunkat nyírjuk ki.
Semmi hülye filozofálás, csak az Amiga GURU kinyiffanása után ez jött le nekem az egészből. :P És azóta idegesítenek a Commy/Speccy, 64/+4, Amiga/Atari flamek. A next-gen Amiga/next-gen Amiga meg pláne. :P

Quoting: sadddam
tch: sztem senki nem mondta a papiros csavo kapcsan, hogy szar lesz a x1000
Te nem mondtad. Csárli, ugyan nem konkretizálta, de burkolt utalást tett rá, hogy olyan, mint amilyen a felhasználói. Az általa belinkelt fórumtopikban viszont elég keményen osztották az AX1k-t is, nem csak a gyökér csávót.

Quoting: sadddam
es nem is gondolja senki igy.
Jó, hát lehet, hogy te nem... :)

Quoting: sadddam
a csavon rohogtunk (en legalabbis), azon meg azert lehet nem?:)
Bármin lehet röhögni. :) Csak, ha valaki máson röhögsz, akkor lehet, hogy megsértődik. Most nem a papíros csávóra célzok, az sértődjön csak, ha ekkora marha. De a Csárli által belinkelt fórumon már kiröhögték az AX1k-t is, ami viszont lehet, hogy már irritálja az OS4 tábort.

Quoting: sadddam
legalabb volt elet es tok jokat lehetett szorakozni
Ja, aztán épp ez nyírta ki az életet, hogy elegük lett az OS4-eseknek, oszt elszeleltek.

Quoting: sadddam
itt olyan nagy gyilkolasok sosem, max kedelyes anyazasok, az meg kinek art?
A közösségnek. Vérre menő vita valóban nem volt (én nem emlékszem rá), de elhúzódó és a végén személyeskedésbe forduló vita, aminek a vége az volt, hogy "na én leléptem", nem egy.
Ok nélkül anyázni az lehet vicces is, pl "elmész a Lubi faszára", de amikor a másiknak valami érzékeny részébe (pl a platformjába) gázolnak, az már nem funny.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2010. Okt. 16. 13:15


Viszont en lepodtem meg a legjobban, hogy elment innen: Chip,Rachy,Cobra,Reynolds. Nagyon jo arcok voltak mind, szerettem a hozzaszolasaikat. Szinesebb lenne a hazai Amigas elet, ha itt lennenek.
Hetvegen, ha minden igaz talalkozok szemelyesen Reynolds Mesterrel, megprobalok hatni ra, hogy terjen vissza a hazai Amigas eletbe...

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Okt. 16. 14:58


Többieknek is kéne szólni, hogy jöjjenek vissza.

sadddam
Tag

# Elküldve: 2010. Okt. 16. 15:13


legyen rola szavazas!:)

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Okt. 16. 15:53


Monnyon le! Megszavazzuk!

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2010. Okt. 16. 17:44 - Szerkesztve: neongod


Az a gond, hogy Chip, Rachy és Cobra külhonban vannak és lehet, hogy nincs sok idejük mostanság az Amigázásra. AmiCon-on való részvételükre meg még kevesebb az esély.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2010. Okt. 16. 21:15 - Szerkesztve: dh1


Chip kb. 900 meterre lakik tolem (XIII. ker.) ... hacsak nem ment vissza megint Hollandiaba, akkor o idehaza van ... majd irok neki.

Rachy es Cobra Uj-Zelandra tavozott elvileg orokre, ott kezdtek uj eletet csaladostol ... neha majd bizta hazalatogatnak, de sajnos ritka vendegek lesznek ... es baromi messze vannak. Engem is hivnak ki ... de en nem vagyok akkor asz mint ok.

Remelhetoleg visszaternek legalabb hozzaszolas szinten ...

Rachy A4000T-je amin a petunia is keszult viszont velunk van ... Dezz javitgatja nekem :)

Cobra SAM440 is nalam van ... kene hozza OS4 update 1 es 2 mert igy eleg instabil ... :)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2010. Okt. 17. 07:43


Gyerekek, tényleg nem értelek titeket. Alig vagyunk páran, akit érdekel még az amiga, de olyan ökörségeken "veszekedtek", olyan meddő dolgokon folyik itt a vita, hogy az hihetetlen. Bevallom én meglehetősen "külső szemlélőként" veszek részt itt és egyáltalán az amigás életben, ezért a hardware és os körüli agymenéseket nem is értem, mi értelme van ezen vitázni. Tényleg nem csoda, hogy már csak páran maradtunk itt az oldalon, ennyi idő után még a legelvetemültebb amigások is "megszelidültek". Itt már igazán nem arról kellene szólnia a dolognak, hogy namostakkor, meg világmegváltás, meg anyázás, hanem csak örömködésből beszélgetni, stb. Vagy rosszul látom ezt az egészet? Olyan furcsa érzésem van néha az itteni hozzászólások olvasásakor, mint anno az említett amiga.hu-n 2000 tájékán (akkor olvastam utoljára, aztán szinte csak tavaly), nem összetartó a banda, hanem tele van indulattal. (De az is lehet, hogy rosszul látom így neten keresztül az egészet ...)

Hát, ez jutott eszembe.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2010. Okt. 17. 10:28


szerintem, te egy masik forumot olvasol ... itt senki sem anyazott :)

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Okt. 17. 22:51


Most nem. Korábban voltak anyázások is, ha nem is durvák, de voltak. Ezt írtam én is, hogy volt olyan vita, hogy a végén az egyik fél megpattant innen. :(

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2010. Okt. 21. 16:12


Ertem :)

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Okt. 21. 23:04 - Szerkesztve: TCH


Jó, hát ha nem hiszel nekem:
http://forum.amigaspirit.hu/index.php?action=vthread&forum=5&topic=57&page=9#msg6177 (Rachy)
http://forum.amigaspirit.hu/index.php?action=vthread&forum=4&topic=106&page=2#msg6304 (Cobra)
http://forum.amigaspirit.hu/index.php?action=vthread&forum=4&topic=106&page=3#msg6315 (Reynolds)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Okt. 21. 23:38


Ebből a háromból már elnézést, de a Cobra/Reynolds féle "énislelépeken" azóta is sírvaröhögök, mert Pegasos2 vs. Samantha flame ment (figyelem, OS4-es hardverek), senki nem említette a M****OS-t, de (régi reflexek, hiába), a szegény Pegasos egy kalap alá lett véve vele, és a Pegasos melletti érvek egyből anti-OS4, pro-M****OS érvek lettek. Szóval sikerült azért lelépni és bedurcálni, mert a két OS4-es hardver közül szerintem a másik jobb. :) Azért bárki bármit mond, ez szenzációs. Amiganikum.

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Okt. 22. 00:14


Hagyhattad volna szó nélkül. Nem kell kiosztani mindenkit.

A MorphOS nevét meg ne cenzúrázd már ki állandóan, mert az mindenki szemét szúrja, míg ha leírod, hogy morfos, az csak az os4 fanokat.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2010. Okt. 22. 01:19


Itt mar csak en vagyok OS4 user asszem ... nekem nem szurja a szemem ha kiirjak, hogy MorphOS

Travis
Tag
# Elküldve: 2010. Okt. 22. 12:23


Talán én is nevezhetem magam O** usernek és nem zavar sem a cenzúra, sem annak hiánya.

sadddam
Tag

# Elküldve: 2010. Okt. 22. 12:57


tch: sztem minél többet kéred, hogy ne csillagozzon annál nagyobb örömmel teszi meg ujra:) egyebkent sztem rajtad kivul senkit nem zavar igazan (engem nem legalabbis), amugy is ez csarli tm:)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Okt. 22. 13:12


sadddam: Tudod kivel **** ***** ******** ****, te kis ***** *** ** ******* * ** ****!!!111 .... Mit is akartam még mondani. Ja igen, M****OS rulez! :)

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Okt. 22. 13:52


*+. ;)

desco
Tag

# Elküldve: 2010. Okt. 22. 23:38


Win7 :)

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Okt. 23. 18:48


Fúj! Ez még wiccnek is rossz. :P

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Okt. 23. 21:14 - Szerkesztve: charlie


Éppen zajlik az AmiWest 2010 show. Igértek live streamet, nagy hanggal be is harangozták, de eddig csak az amatőrködés megy. A kiállítóként jelen lévő AmigaKit azért folyamatosan postol képeket meg szöveges review-t az eseményről, itt követhető.

http://www.amigakit.com/catalog/amiwest.php

Eddig címszavakban:

Ben Hermans szerint az X1000 magjai "partícionálhatók", vagyis egyszerre akár két gépként is működhet, az egyik magon OS4-et, a másikon Linuxot futtatva. Jövőképként a Freescale P4, P5 magokra épülő AmigaOne sorozatot vízionált, és megerősítette, hogy a PowerPC az AmigaOne jövője (ez egybevág azzal, hogy egyes hírek szerint a Freescale megvette a PA6T terveit, és az alapján dolgozik következő 64bites PPC-ken, márpedig azt tudjuk, hogy az X1000 beépített eszközeinek PCI ID-i megegyeznek a PA6T-vel - hozzáfűzés tőlem). Ben Hermans (gondolom egy kérdésre válaszolva) elmondta, hogy az OS4 nyomtató alrendszere valóban sürgős fejlesztésre szorul.

Az X1000 prezentációt Trevor Dickinson egy Sam440-ről tartotta. Megerősítette, hogy dolgoznak az OpenOffice for Kids-en, valamint hogy az AmigaKit külön a géptől függetlenül is árulni fogja az X1000 házat, csakúgy mint a keyboardot. Az X1000 betateszterek a gép mellé exkluziv Beta Tester kitűzőt és full verziós BOH-t kapnak.

A kiállításon jelen van Carl Sassenrath, aki sok érdekes és igen ritka korabeli Amiga hardvert hozott magával.

Egy AW.net hozzászólás szerint azért nincs live stream, mert a csávó aki csinálta volna, elkésett, de hamarosan odaér... (Csak nekem fáj az amatőrség? Tele a net streaming oldallal, kb. 5 perc besetupolni, backup megoldásként, ha már beígérték...)

Még a tegnapi nap folyamán Stephen Solie (ssolie) demózott egy Sam460-at OS4-gyel. Az AmigaKit-nél is van egy Sam460 demó hardver.

A beígért stream még mindig nem megy, de valaki csinált "kalóz" streamet, itt: http://www.justin.tv/csixx#/w/489897104

22:08: A streamen most nyuzso emberek latszanak, vegigmutogattak mindenkit AmigaKitektol a Friedenekig meg Sassenrathig. Program egyelore semmi. Egy bazinagy teremben vannak, de szerintem letszamra kb. 30-40-en lehetnek max. Most Sassenrath magyaráz valamit éppen.

22:11: eMac, M****OS-sel a kiállított gépek között.

22:13: Mac mini kék pillangó matricával, Jens Schönfeld, classic Amigával.

22:15: Mégpedig egy A600-al, benne a 030 kártya prototípusával, működő állapotban! Továbbá egy indivisionnel. A gépből ki van hentelve a floppy, de állítólag a prockártyán van valami jumper, amivel a külső floppy DF0:-ként bír működni.

22:17: Carl Sassenrath beszél, Rebol OS4-en. Éjjel megjelent, kiadta a blogjában.

22:23: Még mindig Sassenrath, mindenféle történelmi érdekes hardvereket és egyéb relikviákat mutogat.

Carl blogja, fel van sorolva miket mutogat, es a nagy reszetol megvalik az AmiWesten. Eloszor meg akart szabadulni az elso Amiga 1000-tol, amin az Execet irta(!), de aztan meggondolta magat, az nala marad. De a listan van pl. CDTV/CR is...

23:02: Megjött a beígért stream, megy MPlayerrel, de borzasztó a minősége, kattog, recseg, minden... :)

23:17: A stream meg mindig szar, Carl a Rebolrol meg regi Commodore dolgokrol beszel. Egy resze erdekes Amigas szempontbol is, a masik csak technologiai szemmel.

23:47: Egy icipicit jobb lett a stream, Carl most a Rebolrol beszel. A Rebol altal tamogatott platformok felsorolasanal az "XP, Vista, Win7" sornal megjegyezte, hogy ezeket utalja, nem birna elviselni, "kind of a dark side". :) A hallgatosag megtapsolta. A prezentaciot amugy egy OS X-es laptoprol tartja. (Ugye o dolgozott az Apple-nal is, a C= utan.) Kozben megint beszarik a stream eppen...

23:59: Erdekesseg: Carl a CDTV projekt alatt mar hasznalta annak a sajat fejlesztesu projektnek az elodjet, mindenfele teszt-scriptelesekhez, amibol a REBOL kesobb kinotte magat.

Carl eloadasanak vege. Hozott magaval harom vadonatuj(!) CDTV-t ami ha jol ertem megveheto, es meg dedikalja is nevreszoloan, ha akarod. (Carl utoljara a CDTV-n dolgozott a C=-nek, szoval joggal dedikalja.)

01:03: Rövidesen Stephen Solie (ssolie) előadása következik "Modern Amiga Programming" címmel. Benne, SAM460, állítólag.

01:09: Eddigi fontos infók: AmigaOS-t C-ben programozzuk, a GCC nyílt forrású, vannak más C fordítók is, és vannak C rutinkönyvtárak, főleg a newlib, ami hűde ipari szabvány. És percenként elhangzik, hogy POSIX.

01:12: TEH feature: a C libraryk között váltani lehet. Egyéb nyelvek: Rexx, Python, Rebol, Modula-szerű Pascal és E, ami mint megtudtuk, C-vé fordul... És megváltozott a típusrendszer a classichoz képest.

01:15: Lehet Debug szöveget kííratni. A GNU Debugger jelenleg éppen broken, ezért nincs jó debugger, de dolgoznak rajta. A classichoz képest vannak Interfészek "amiről sok vita volt, hogy jó ötlet volt-e vagy sem, de mivel vannak, szokjatok hozzá". És aztán felsorolás az Interfészek előnyeiről.

01:18: A GCC-t megpatchelték, hogy kipucolhatók legyenek a kódból az Interfészre való hivatkozások. Execbe szabványos "objektumok" kerültek.

01:25: Memóriatípusok, SHARED, CHIP, stb.... Csak egy fontos memóriafüggvény van: AllocVecTags(). Figyelj a swappelésre kódolás közben, bár csak opcionális. Maximum 2 Giga swap lehet. A memória lockolható a RAM-ba, akkor nem kerül swappelésre.

01:28: Library-k lezárásánal átvariálták a flusholást és ez tök fontos fícsör. Threadek. Az Amiga processzei olyan könnyűek, mint az Unix threadjei. POSIX threads támogatott. A POSIX threadeket elég sok alkalmazás használja, de a pthreads az alsóbb szinten csak Amiga processzekre wrappel. A régebbi threads.library megszűnt, pthreads.library-t kell használni helyette. C++ threading nem támogatott, valami nyűg van vele.

01:34: Mutexek. A korábbi szemaforok számlálója 2 byteos, a mutexeké 4, ami PPC-n jobb, tehát Mutex API jobb.

01:37: AmigaDOS teljesen megújult, műveletek thread safe-ek, 64 bites, egyszerűsített API, amiket a JXFS kihasznál (és az egyedül). Fejlettebb dismount feature.

01:40: Shared objects. Ellentmondásos feature, pedig tök kényelmes programozói szempontból. Helyette IDL (Interface Descriptor Language) használható, a hagyományos Amiga library-k építéséhez, de bonyolultabb. Többféle dinamikus függvénytöltési lehetőseg, egyszerűsíti a portolást.

01:42: DOS Process API javítások, fejlesztések. Child-Parent processzek. Cross-notification processzek kilépéséhez. Processz ID-k. Forbid/Permit-ek eltüntetése egy cél az OS-ből.

01:44: Nincs automatikus stack extension, de van helyette stack cookie, amivel megadható az alkalmazásnak a stack mérete. A stack méret öröklődik a child processzekhez.

01:46: Beépített véletlenszámgenerátor, microdelay(), driveríráshoz.

01:48: Hálózat: RoadShow jó, API-ja marad, de fejlettebb stack a hosszútávú cél. Az Amiga API és a BSD socket API keverése továbbra sem ajánlott.

01:50: Reaction, mi az, honnan származik, ClassAct. Rengeteg új class van, de alapvetően a BOOPSI-ra épül, annak a kiterjesztése. OS4-ben classok megnyitása-lezárása egységesítve, mindenféle classok előnyeit sorolja.

01:55: Compositing, grafika OS4-en. Egyetlen általános függvényhívásban van implementálva. A compositing hardvergyorsítása opcionális. Egyetlen egységes blittelő függvény van, mindent tud és alpha channelt is kezel. Plugin interfész pl. ikonokhoz. Témák vége, kérdezz-felelek szakasz.

02:00: Van-e netstat? Nincs, de van helyette shownetstatus.

02:05: Vége. Az előadás anyaga elolvasható lesz az előadó honlapján.

02:10: A termet átrendezik banketthez, ami este hétkor kezdődik (kb. két óra múlva) ahol Trevor Dickinson és Carl Sassenrath fog néhány szót mondani.

Valszeg ezt nem várom meg, elmegyek aludni. Nem hiszem, hogy bármi jelentősről lemaradunk... A stream a végére egyébként egész jó lett, ajánlott ha erős vagy angolból.

A banketten végül egyetlen értelmesebb bejelentés volt Ben Hermans részéről: jön az OS4.1 classic Amigára, és támogatni fogja a ZorRAM memóriabővítőt (4.0-val nem működik). Az OS4.1 classicot az AmigaKit fogja terjeszteni (ez változás a korábbi ACube terjesztésről).

A post folytatása itt.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 26 . 27 . >>
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs hardver / AmigaOne X1000
 
 

Powered by web forum software miniBB™ © 2001-2024