Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs hardver / AmigaOne X1000
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 26 . 27 . >>
Szerző Üzenet
neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2010. Jún. 29. 15:45


Quoting: motorhead
Áramvonalas kis csaj volt.

Az ám! Szerintem minden idők legszebb személyi számítógépe az A1200 volt. Ezt a mai napig így látom :)

motorhead
Tag
# Elküldve: 2010. Jún. 29. 16:02


neongod :

Bocsánat, volt A500-am is de annyira már nem akarok lemenni.

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2010. Jún. 29. 19:12 - Szerkesztve: alivemoon


Toastert még sajna nem használtam, de LightWave3D felhasználó vagyok és szoktam NewTek forumot olvasni és még mindig van Toaster hozászóló, aki ragaszkodik hozzá, mert mai napig tudja amit egy modernebb rendszer.

Kulcs-fázis rajzólóként sürün használtam, az egyik sarokban egy AMIGA 3000-st nyüstölt mindenki, rajta Firka.

sadddam
Tag

# Elküldve: 2010. Jún. 29. 22:13


mi csak linetest-et (vagy testline?:) nyomtuk a fazekastol, de sokkal inkabb take2-t. a firka nekem sose mukodott hasznalhatoan, pedig tole kaptuk mi is. a mai napig megvan valami vinyon:)
neked ment rendesen a 3000-sel? milyen hw-vel hasznaltad? megvallom en sose lattam amigan mukodo firkat (marmint tenyleges hasznalat kozben, a program az elindult...)

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2010. Jún. 29. 23:42 - Szerkesztve: alivemoon


linetest - szerintem.

( OFF: én már kb 91-ban interneteztem, a Veszprémi Egyetemen voltam gyakszán, mint számítógép müszerész, így már 500-asomat nulmodemmel drotoztam valami VMS vagy VAX munkaállomásra és már volt AMIGA-ra is valami telnet, tehát letölteni nálam azt jelenti, hogy 91-től már töltögettem le, amit lehetett, és már 91-ben is volt AMIGA-ra is tartalom, { emlékszem volt olyan hogy elösször csak EGA monitort kaptam és arra kötöttem rá hát enyhén limitálta színeket :) } )

A Pannoniában 1200-ason használták.
Ezért kb. 98 környékén Firka demo-t már lehetett letölteni, itthon is használtam, én semmi problémára nem emlékszem, a 3000-sben nem turkáltam milyen kártya volt(valszeg turkáltam mégis, de már nem emlékszem a kártya típusára), de nekem itthon DigbiViewGoldom-volt(van), de az egy párhuzamos digi, úgy hogy nem érdekelt, hogy lassan hozza be a képet. 3000-sben valami zorrocucc volt, mert azonnal bent volt a kép.

Szerintem akkor még Blizzard1240 T/ERC volt, SCSI kittel, meg egyik munkámért kaptam bartelben egy Cannon VHS kamerát.

Line testet külön használtam, a végső animot szerintem ImageFX-el szedtembe, aztán Brilliance-ben kifest, SCALA-val öszefűz(vágás) oszt, ment a videóra. (mármint a saját kisérletek, SCALAT tök jó lehetett vágásra használni, voltak efektek, meg mig játszott egy részletet memóriábó, szerintem töltötte a másikat, ha jól emlékszem ritkán kellet képet két anim közé rakni)

Studioban csak a saját jeleneteimet elenőriztem, lehet, hogy nagyobb lélegzetű cuccoknál behalt, de szerintem 5-10sec nél nem vettem észre problémát.

Nem lehet, hogy ramotok volt kevés?
Én teletömtem a kártyát, onnan tudom, hogy bazi hoszú kiszínezett IFF ANIM8 HAM8-ból több percet is gond nélkül játszott az AMIGA.
Nekem nem volt meglepi az a MiniMig HAM8 player.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2010. Jún. 30. 07:28


AliveMOon: Mik derulnek ki! :) ezekbol a hosszabb animokbol esetleg nem maradt meg valami? Valamit nem tudsz kozzeteni? Olyan kivancsi lennek ra, hogy nagyon. :)

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2010. Jún. 30. 11:57


Néhányat megtaláltam!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2010. Jún. 30. 13:05


Hat ezek nagyon jok. Abban mar nem is remenykedem, hogy egy "igazi" Amigaval megnezheto legyen..Gondolom az eredeti anyag,formatum eltunt stb...reg volt...

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2010. Jún. 30. 14:58 - Szerkesztve: alivemoon


Hát igen ezeket is már egy régi VHS kazettáról grebbeltem.

Valaki monta, hogy renderhez kell a teljesítmény. Szerintem minden 3D-s szakember renderfarmot tart, egy gép a legbikábból is kevés, jobb a sok olcsó, nyista puccos grafkártya, csak CPU és RAM. Viszont ha X1000-be
csinálnak Xena bövítő kártyákat(ami szerintem a céljuk) és hozzá jó API-t, akkor lehet, hogy redukálni lehet a költségeket, fogyasztást.

Blender már van, valami render engine is biztos lesz(van) nem tudom.

desco
Tag

# Elküldve: 2010. Júl. 03. 01:57 - Szerkesztve: desco


9 dolcsis xmos chip. A gép meg 2200.

A konzolokat azért adhatják az elején drágán, mert viszik a játékok miatt (egy-egy brand). Az x1000-et a fanatizmuson kívül mivel lehet értékesíteni?

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2010. Aug. 01. 20:21


Üdv!

Mivel mostanság nyaralni és családlátogatáson voltam, nem tudom mi hír van kedvenc nextgen gépünk körül. De ahogy kutakodok a neten, nem túl sok infót találok. Volt egyáltalán bemutató? Nem a júli 24-i németországi összejövetelre volt hirdetve a program? Ti tudtok valamit?

Köszi!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2010. Aug. 17. 23:20


Voltak itt hitetlenkedok, hogy megis mennyibe kerul az X1000 torony ... fekete importbol lehet itthon is venni ...

http://hardverapro.hu/apro/fractal_design_define_r2_black_pearl_bontatlan_vad/hsz_1-5 0.html

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Aug. 19. 01:39


35 rugo. Az 100 font, az 1500+-bol... Ez meg mindig nem magyarazza meg a gep arat, viszont legalabb jo tudni, hogy a meregdraga lapot nem egy 4999 Ft-os akcios takolmanyba faragjak bele vegul. :) De nem is ezzel volt a problemaja szerintem senkinek. Vagy tevednek?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2010. Aug. 19. 01:55


De, volt aki kifejezetten a hazon ragodott ...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2010. Aug. 19. 08:42


Nekem ez a haz akkor sem tetszik, csak egy nagy fekete doboz, meg ha jo minoseg is meg ilyenszupermegolyanszuper. Semmi fantazia nincs benne, ugy nez ki, mint egy szivtelen sorozatgyartott fos. Amugy az X1000 alaplap felfogatasat vajon megoldottak mar rendesen? Vagy csak bele van henkipenkizve?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Aug. 19. 11:13


@dino:
Nem sima ATX lap az X1000? Annak azert illik siman belemenni egy ATX hazba, ha engem kerdezel. :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2010. Aug. 23. 19:37


Quoting: charlie
Nem sima ATX lap az X1000?

Elvileg sima lenne, de emlekeim szerint valami felfogatasi problema volt, hogy nem oda estek a lyukak, ahova kellett volna. Legalabb is a haz vs.prototipus lapon. Had ne keressem meg most, hogy hol lattam...lehet mostanra marmegoldottak. Passssszzz. :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Aug. 24. 11:50


@dino:
Én nem találtam erről neten infót. Nem lehet hogy valami belsős bétateszter listán vagy ilyesmin olvastad? :P

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Aug. 31. 00:44


Az a hír járja, a bétateszter X1000 alaplap + belevaló RAM: 1150 GBP + ÁFA (utóbbi országonként különböző, nyilván) lesz. Ez ~1770 USD, ~1400 EUR ill. ~400.000 HUF. Nettó. És mégegyszer, ez csak az alaplap + RAM, nem komplett gép. Inkább nem is számolom át használt PowerMacre... :P

dino
Kék troll

# Elküldve: 2010. Aug. 31. 08:34


No eggen. Hat nemhiszem, hogy itthol lesz olyan aki megvenne ennyiert.

Travis
Tag
# Elküldve: 2010. Okt. 15. 08:54


Main partyn láttam Amiga X1000-t. Mivel világított rajta a kis led, gondoltam megkérem a srácot, mutassa meg, hogyan hasít. A padokat kerülgetve észrevettem, hogy az oldalát leszedték, hogy bele lehessen nézni.

Ahogy nézegettem az alaplapot, olyan furcsa érzésem volt, mintha nem hiányozna belőle valami. Megkérdeztem, hol a processzor. Mutatja nekem, hogy ott a hűtő alatt. Megszoktam, hogy a hűtők magasabbak az alaplap többi alkatrészéhez képest. Kellett 10 másodperc, mire felfogtam, hogy ezt látom. :-)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2010. Okt. 15. 09:00


Mi a szar ez? Ezek szerint mégis csak médiahack az egész? Vagy mi ez?

sadddam
Tag

# Elküldve: 2010. Okt. 15. 09:56


csavo mar beszerzett egy hazat, gyartott ra egy logot es betette a kepet a hazba. elmes. gondolom jelentkezett betateszternek es nagyon lelkes, igy propagalja a gepet. mokas.

adsr: nem mediahack, egyelore meg csak vapoware:) amugy elvileg iden lesz betateszter gep, jovore meg a rendes megjelenes.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Okt. 15. 10:47


Véleményem szerint ez több mint beteges. És legalább ugyanannyira szánalmas is. De én csak egy köcsög kék troll vagyok.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2010. Okt. 15. 11:02


Nesze neked kusztom haz, meg kusztom felirat :)

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2010. Okt. 15. 11:17


És mit fog csinálni ezzel az üres házzal, amikor kijön az X1000? Mert az volt megmondva, hogy ezúttal nem árulnak majd magában alaplapot. Csak komplett gépet, házzal, mindennel, tokkal vonóval. Vagy meggondolták magukat mégis?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Okt. 15. 11:42 - Szerkesztve: charlie


@neongod:
Gondolom betatester a csávó és várja a lapját, addig meg ezt hordja magával mint valami véres fakardot. :)

Két további kép: http://freshmindworkz.hu/pontscho/IMG_1438.JPG és http://freshmindworkz.hu/pontscho/IMG_1439.JPG

Meg ez is: http://cybernetic.neobase.hu/image/view/5/_original ... Amiga X1000 érted. Nem ám AmigaOne, az snassz. Le Futur!

Lassan ott tartunk, hogy ez lesz a jövő Amigája: http://www.origami.as/Gallery/Work/desktop.jpg :)

Szerk: Néhány evil kék troll már akcióba is lépett: http://www.amiga.org/forums/showthread.php?t=54847

"AmigaOne X1000 - Looking good on paper!" :)

Szerk 2: Jóvan, az le se esett, hogy az Amiga X1000 be van linkelve az eredeti postba. :) Bocs. :) De nagyon röhögök. Köcsög vagyok, elismerem.

Travis
Tag
# Elküldve: 2010. Okt. 15. 12:01


Hohó, híres fotót készítettem!

Travis
Tag
# Elküldve: 2010. Okt. 15. 12:07


Remember when origami was fun :-)

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Okt. 15. 12:09


Na ezért nincs semmi értelme a pegasos/spirit összevonásnak.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 26 . 27 . >>
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs hardver / AmigaOne X1000
 
 

Powered by online community software miniBB™ © 2001-2024