Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs hardver / AmigaOne X1000
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . >>
Szerző Üzenet
dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Jún. 14. 09:28


Egy csapatban, de nem egy hajoban evezunk...ennyi.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Jún. 14. 09:50


Quoting: dh1
Dino, ez neked szolt! :) :P

Nem csak neki szolt... Arra probaltam utalni, hogy kb. mindig ugyan azok a dolgok jonnek elo!

Ha mar trollkodtok, akkor lehetne valami ertelme is: Ossze gyujteni az infot, es szigoruan ismetles nelkul!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Jún. 14. 09:57


Quoting: dekanyz
Nem csak neki szolt...


A vegen meg kiderul, hogy en trollkodok, nem???

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Jún. 14. 10:04


@dino
Nem szemelyeskedni akartam...
De semmi ertelme csak ismetelni onmagatok es mindig ugyanazokat az erveket szajkozni.
Mindenkinek masok a szempontjai!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Jún. 14. 11:31


Jo, akkor.

Os4, szarabb a grafikai motor, mar a Pegasos vs uA1 alatt kiderult (G3) szamonra, hogy a Wipeout legalabb 2x olyan gyors sebesseggel mukodott ugyanolyan vas alatt.
Mikor hasznaltam Os4 et, sok gond volt a HDD USB kezelessel, illetve csak annyi, hogy szarrafagyott ha radugtam egy kuldo HDD t. tudom EZT AZOTA MAR ORVOSOLTAK...(hiszem ha latom) :)
Rendkivuli sokfele modon latogatott a grim reaper.
Fizettem a FryingPan DVD iro progiert, egy DVD t nem tudtam vele
megirni fagyas nelkul :)
Talan a legjobb program a DVPlayer volt, ez tetszett, akkoriban nagy durranas volt. Ugyes gyerek ez a Cobra! (szep volt a gui is: dh1 csinalta)
Bar az Os4 lett volna ilyen stabil, sajnos nem volt.
Os4 alatt bongeszo? No ez kesz vicc, aszem itt nincs vita :)
Timberwolf? A neve az szep. Itt el is mondtam az osszes jo tulajdonsagat, egyebkentszerintem sirvarohogos, hogy mennyi penzt akasztottak a sracok akik csinaljak. Tisztara, mint a termekbemutatok.
Akkor.
Alapjavaveve a rendszer alatt nagyon konnyu osszekeverni a libeket, mert a nativ es a 68k nincs kulonvalasztva aztan tur mindenki mindenhova, megint jon a grim reaper.
A nagy budos helyzet az, hogy dh1 gepe ele ultem egy regebbi Amiconon, nezegettem, de sajnos nekem nem nyerte meg tetszesemet, az igyekezet az viszont tiszteletremelto.
Talan azert emlegetem mindig az olcsosagot, mer ugye magyar vagyok :)
, a masik meg az, hogy miert fizessek egy olyan rendszerert penzt, ami joval rosszebb, mint egy masik alternetivaja.Mert fizetnek erte tobbet, ha latnam, hogy sokkal jobb, mint a vetelytarsa, de sajnos ez nem igy van. Igy aranytalanul draganak tartom.
Viszont a neve az AmigaOs valoban, sokaknak csak ez szamit.
Vagyis "vallasi alapon" mukodik minden.
Persze a kekeknel is vannak hianyossagok, khm, amik tobbszori keresre sem lettek kijavitva a rendszerben. Igen veszoparipam a "bubi".
Viszont velemenyem szerint lenyegesen jobban osszetolt rendszer a MorphOs. Egesz jol hasznalhato.
Igazi csoro magyarnak valo.
Megvalami.
Ha a nextgen rendszerekkel akar valaki ismerkedni, hatha kedvet kap hozza, az Os4 szinten mit tud tenni? :)
Elmegy Amigafelhasznaloi helyre, megnez egy ket progit egy Os4 et futtato gepen, aztan eldonti, hogy kell ilyen, igen. Majd bealdoz isten oltaran szazezreket a cuccba. Megjon a vas, aztan napi szinten hasznalja, rajon, hogy ez bizony nem hozza a tervet...
Mekkora bukta?
Bebukta.
MorphOs:
Vesz egy lerugott mekket 15ezerert, letolti a netrol a MorpOs t, felora limit
teljes szabadsag, mindent kiprobal, amit csak szeretne. Csicsa gui stb...
Aztan rajon, hogy huha ennyiert nem is rossz, rogton megveszem a keyt hozza es lesz egy Samet keresztbe lenyelo teljesitmenyu gepe.
Vagy van meg olyan, hogy letoltotte, de nem veszi meg a keyt, mert.
Leakarja warezolni, mer magyar, es ezt magyarhonban igy szoktak! :D
Vagy nem tetszik az egesz rendszer, mer egy nagy szar, nem erre gondolt, meg messze van a jotol. No? Mit csinaljon a joember?
Hat felteszi a vaterara a mekket ugyanannyiert, amennyiert vette...
Hja, 1000ft ot bukott rajta, mert mar csak ezerrel occsobban tudja eladni.
Aszem ennyit megert ez a kulonleges utazas, egy masik oprendszer birodalmaba, aki meg nem igy gondolja, az ne probaljon semmit, hanem hasznaljon vindoz es tarsait.
Naah, reszemrol ennyi.
Indulatok nelkul!
:)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Jún. 14. 12:15


@dino:
Szerintem feleslegesek az efféle flame-ek, postok, stb (nem kívánt törlendő), főleg egy X1000 topicban.

Szerintem kb. mindenki tudja, hogy ez a helyzet, dh1-től is olvastunk már objektív teszt-postot a MorphOS-ről az Amiga Maniaban, ahol kiderült, hogy pontosan ez a helyzet, amit leírtál. Ennek ellenére, embereknek ez egy hobbi, ahhol nem csak logikus döntések, hanem érzelmi okok is szerepet játszanak. Te is megvennél még 5db Amiga 4000T-t, pedig ár/teljesítmény arányban indokolhatatlan. Van akinek ugyanilyen egy X1000, vagy Sam.

Van akinek megér ennyi pénzt és energiát, hogy ne lásson Apple logót a gépen, és az OS azt írja ki magáról, hogy AmigaOS vagyok, 2013-ban is. Vagy maga a tudat, hogy nem egy rerúgott régi gépet nyomat, hanem új vasat, amit ő bontott ki először. (Nekem is az öreg Pegám, meg az A2000-m a kedvencem, pedig a PowerBookom összemérhetetlenül gyorsabb és praktikusabb, mindkettőnél.) Szerintem minimum ezt tartsuk tiszteletben.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Jún. 14. 12:28


Hat ez szep ... csak a fele sem igaz mar :)

U6-nal tart az OS4, feelingre teljesen OS3.1 pimpolva vagy OS3.9, kinek mi tetszik. Joval stabilabb, hasznalhatobb mar miota te nem lattad ... Aki most klasszik Amiga 3.9-rol atul egy AOS4.1 ele, az kb. seperc alatt eligazodik es ugyan ugy megy tovabb. MOS-nal azert van fejvakaras, mert mas, es nem azert mert esetleg rossz lenne ...

A gepem nem mervado, mert mint tudjuk egy bugos proto.

Megfelelo gepen nagyon is ott van a szeren a cucc.

Bongeszovel nekem nincs gondom, eddig MUIOWB es Netsurf mindent megoldott amire nekem kell. TimberWolf SAM 460-on vagy X1000-en vagy G4-es A1-en teljesen jol hasznalhato. SAM440-en, Classic OS4.1-en felejtos ... de hat ezek mind low vasak ... Komolyabb bongeszeshez meg komolyabb rendszert es bongeszot hasznalok :)

Az OS4 nem tokeletes, attol fenyevekre van, de a MOS is. Jo a MOS, gyors, csomo potvason fut ... van laptop megoldas hozza ... ez mind respect! Tenyleg, de nekem megsem all kezre. Atulok egy AmigaOS 3.1 mellol, vagy OS4.1 mellol es tok fura, neha mar logikatlan itt-ott.

AOS4.1 meg szinte olyan mint a regi klasszikus rendszerem ... nincs sok idom Amigazni, de az OS4-emet szinte teljesen belottem mar ugy mint a regi PPC-s A1200 rendszeremet! Csak ez meg SAM440-en is merfoldekkel gyorsabb mint egy 060-as durva Classic vas!

Kicsit fura ez Dino, hogy leginkabb nem elsokezbol szarmazo tapasztalatokkal mondasz velemenyt. Lazinak, nekem is es mondjuk Reynoldsnak is van mindket OS-el gepe. Napi szinten friss allapotban. Tehat van osszehaosnlitasi alapunk. Vagy Ratman aki nagy MOS magus es fan, latja mindkettot. Persze neki a MOS fele huz a szive, de azt o sem mondhatja, hogy nem jo semmire az OS4.

En azt mondanam, hogy igazandibol egyik rendszer sem jo vagy eleg.

Mert ha valami komolyabbat akarok akkor leulok a Mac vagy a PC ele ... PONT. Erre te most azt mondod, hogy hehe neked nincs egyik sem. De te nagy valoszinuseggel nem is csinalsz olyan dolgokat amire ilyen gepek kellenek, de te egy nagyon kis reteg tagja vagy, az Amigasoke, akik elszoszmotolnek egy AOS vagy AOS kompatibilis rendszerrel, de ezt nem adod el egy atlagfelhasznalonak soha!

Ha jatszani akarunk akkor a Mac, PC, konzol, klasszik gepek jonnek szamitasba, nextgenre van par mar mindehol elsutott port, amit mar ezerszer vegigjatszottam. Wipeout 2x gyorsabb MOS alatt! Ertem, miert OS4-en lassu? Nem ... most akkor mi a baj vele?

Valahogy azek a Nextgenek a luxushobbi kategoriaba estek. Nincs rajuk erdemi fejlesztes, csak sok kicsi program keszul. Pimpoljak az OS-t ami igy is tobb eves lemaradasban van egy mai modern rendszerhez kepest ...

De van egy jo peldam erre: Csico anno PowerMac-es MOS-os gepet akart venni, modern rendszernek. Azt hitte, hogy megvesz egy ilyen gepet olcson, meg hozza az OS-t 2x annyiert es majd milyen jo lesz neki ... Aztan elkezdett erdeklodni, hogy mit is lehet csinalni MOS-al, mit tud, mire eleg stb. Odaig jutott, hogy sikitva elrohant es vett egy inteles Mac Minit. Es boldogan elvan vele! MOS-szal, de akar OS4-el is akkorat szivott volna hogy csak na ... most nem sziv ...

Az meg, hogy egy nem MOS-hoz keszult vasat mutogatunk amik megunt, elhasznalt, kidobott, senkinek sem kello vasak, amit olcson hozzad vagnak, szal az nem igazan szep dolog ebben a vitaban, mert ezek a gepek nem a MOS-hoz keszultek es ha egy ujkori PPC Mac arat nezzuk akkor egy SAM440, vagy 460 meg olcso is hozzajuk kepest. Szal legyunk korrektek es akkor a Mac uj arat hasonlitsuk a SAM uj arahoz.

Ha azt nezem, hogy egy X1000 800 000 Ft koruli aron volt, akkor megint egy uj aru Power Mac-et nezve megint csak nem draga. De tegyuk mar a kezunket a szivunkre, melyikonknek volt penze valaha is egy uj Mac-re? Legtobbunknek hasznalt van vagy a cege adta a vasat. Szoval 10 eves kiszuperalt vasak olcsok, persze, valaha majd a SAM is lesz olcso ...

De nezhetjuk azt is, hogy a Pega 1 ha jol tudom 2002-ben jott ki, akkor meg javaban volt Mac-es PPC. A Pega2 2003-ban jott ki es az utolso PPC szeria MAC-bol 2006-os. Tehat, akkor meg olcsobb volt PPC-hez jutni meg egy Amigas cegnek is. Ezert is vettek joparan idehaza is Pegakat, de az Eyetech fele A1-ek sem voltak olyan marha dragak. Mert volt. Most G4-es procit szerezni gondolom nehez lenne mar. Ujat tuti, ezert mindenfele ujabb, kisszerias SOC-okat vasarolnak es sajat alapalapokat keszitenek, ez is dragit mindent, azt mar had ne mondjam el, hogy volt kozben egy vilagvalsag is. Nade mikor volt valaha is olcso egy Amiga? :)

Amugy meg mi az amit egy SAM-mal nem lehet megoldani, hogy neked a PM annyira az isten? :) Tenyleg, mire hasznalod, hogy ha este belognek hozzad es kicserelnem egy SAM460-ra vagy 440-re akkor masnap ne tudnal kozel hasonlo modon ugyan ugy tovabb "Amigazni"? Videot, hangot vagsz, grafikazol, tordelsz, 3D modellezel, CAD vagy barmi olyasmi ami a Mac + MOS felsobbrenduseget mindent elpusztitoan alatamaszt? :) Nem hinnem. Szerintem nincs ilyen ok!

Mondom mindezt annak a tudataban es ismereteben, hogy itt van mellettem egy Pega2 MOS 3.1-el (meg nem volt idom updatelni). Es jo, sokszor jobb mint az OS4. De van amikor anyazok felette es visszasirom az OS3.1-3.9 erat, de akar egy OS4.1-et is ...

Senki es semmi sem tokeletes!

A trollkodas meg unalmas mar, legalabbis mi akik nem szolunk be unjuk! :)

Mindez persze indulatok nelkul irodott! :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Jún. 14. 12:29


Quoting: charlie
Nekem is az öreg Pegám, meg az A2000-m a kedvencem, pedig a PowerBookom összemérhetetlenül gyorsabb és praktikusabb, mindkettőnél.


Nekem sem a SAM a kedvencem! :)
Az csak ugy van! :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Jún. 14. 13:06


Quoting: dh1
A trollkodas meg unalmas mar, legalabbis mi akik nem szolunk be unjuk! :)


Ok, csak azt irtam, le ahogy en gondolom.
Nem trollkodasnak szantam, lehet az eleje kicsit indulatosabb volt, igy elnezest, dehat csakiscsakis a szemelyes tapasztalataimat irtam le, nyilvan mindenki maskent eli meg.Ha majd egyszer megygyozodosodom rola, hogy kell nekem egy ilyen rendszer szamomra megfelelo aron, akkor gyujtok reaja penztet. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Jún. 14. 13:39 - Szerkesztve: dh1


A trollkodas nem a mostaninak szolt! :)

Probalom elintezni, hogy a kovetkezo AmiConra Mave elhozza a SAM460-as AmigaOne 500-at!
Akkor majd tobbet tudunk!

SAM440 modern gepkent lassu, gyenge, ez teny, de el lehet vele karistolni :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Jún. 14. 14:54 - Szerkesztve: charlie


@dh1:
U6-nal tart az OS4, feelingre teljesen OS3.1 pimpolva vagy OS3.9, kinek mi tetszik. Joval stabilabb, hasznalhatobb mar miota te nem lattad ... Aki most klasszik Amiga 3.9-rol atul egy AOS4.1 ele, az kb. seperc alatt eligazodik es ugyan ugy megy tovabb.

En pimpolt OS3.1 elol ultem at MorphOS ele, es bejott. Mindezt ugy, hogy a 3.9 sosem jott be. Ugyanugy az OS4 sem, de ez mas kerdes.

Egyebkent jo lenne vegre eldonteni, hogy az OS4 most akkor pont olyan mint egy classic OS, csak modernebb vason, vagy 10 ev fejlesztese ment bele, ezert fu de mennyi hiper ujdonsag van. Mert valahogy mindig az az ervrendszer kerul elo, amelyik eppen kell. Vagy csak en erzem igy? :)

Atulok egy AmigaOS 3.1 mellol, vagy OS4.1 mellol es tok fura, neha mar logikatlan itt-ott.

Nemtom, en pont annak orultem minap, hogy a PowerBook es egy HDD-s Amiga500 (1.3) kozott valtva gyakorlatilag minden lenyeges dolog ugyanugy mukodik, nem kell "atszokni". Kis tulzassal. :)

Mondjuk en ebben, aki egyszerre hasznal Macet, Windowst, Linuxot, Amigat es MorphOS-t, es mar reflexbol valtok kozotte, meg kb. 5-6 fajta keyb layout kozott, nem vagyok mervado, elismerem.

Egyebkent ezek a "sikitok folotte" meg "logikatlan" dolgokrol a MorphOS-ben az esetek tobbsegeben kiderul, hogy 1000 eves Amigas (esetleg MUI) koncepciok, csak a MorphOS eloterbe tolta, es tovabbi otleteket epitett ra (pl. tobbszoros assignok). Tudom, a help bubble idegesito, ugorjunk. :P

Travis
Tag
# Elküldve: 2013. Jún. 14. 15:44


A help buborekot ki kell cserelni egy 1x1 pixeles kepre es meg van oldva :-)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Jún. 14. 15:55


Nemtom, én modhatni napi szinten használok classicot (szigorúan 3.1 és cgx, vagy p96), mos-t. Próbálok os4.1-et is, de az nem nagyon megy. Leginkább az u6 óta a random fagyásoktól kapok sírógörcsöt, mert oka az nincs - teszt is megvolt, másik pega2-n (bozo volt vízhűtéses pegáján), amiben _MINDEN_ alkatrész más volt mint az os4.1-es pegámban és az effekt ugyanaz. Biztosan én csinálok valamit rosszul és nem értek hozzá. :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Jún. 14. 16:02


@ratman:
Azert, mert az osszes Pega proto, es bugos. Nyilvanvalo. Mar megmondtak anno is.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Jún. 14. 16:29


Quoting: charlie
Egyebkent jo lenne vegre eldonteni, hogy az OS4 most akkor pont olyan mint egy classic OS, csak modernebb vason, vagy 10 ev fejlesztese ment bele, ezert fu de mennyi hiper ujdonsag van. Mert valahogy mindig az az ervrendszer kerul elo, amelyik eppen kell. Vagy csak en erzem igy? :)


Miert attol, hogy erzesre valami olyan mint a regi meg nem is kell ujra lefejleszteni? Ezt pont te kerdezed?!

Gondolom akkor a MOS is csak korabbi mar meglevo forrasok ujraforditasa, es ugy felevente kiadtok egy ujabb reviziot had lassak mennyit meloztatok ... bar igaz, te nem vagy MOS fejleszto ha jol remlik ... sehol nem szerepel a neved a hivatalos oldalon ...

Semmifele felremagyarazas nincs.

Pont olyan mint a regi, es van benne jopar ujdonsag is.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Jún. 14. 16:31


Jah, van benne zord kaszás. Most láttam olyat, hogy a zord kaszás lekaszálta a zord kaszást. :D

Sajna képet már nem tudtam menteni, mert kockásra fagyott az egész. :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Jún. 14. 16:39


Ratman, lassuk be az az A4000-ed OS3.1 alol is fagyott, sot AmiConon el se akart sokszor indulni ...

Pega2 meg OS4-el van akinel jol mukodik ... de pl van nalam egy Pega2 a jovoltodbol ami meg MOS alatt fagy ... most akkor mi van? :P

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Jún. 14. 18:30


@dh1:
Az a Pega az Powered by WD40, szoval az nem er. :)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Jún. 14. 18:40


Az A4000D sem er, mert az meg teljesen hasznalhatatlan volt. Atlagos elettartama olyan 5-10 perc uzem, majd fekete kepernyo es nyeff. Ahhoz kepest Amiconon nyujtott teljesitmenye szenzacios :)

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2013. Jún. 14. 19:04 - Szerkesztve: alivemoon


Azért lássák be kegyelmetek. Rohadt nehéz alkatrészeket szerezni a gépezetekhez.

Sam alaplap remekül megvan csinálva és az OS4-em sem fagy!
Csak jó perifériákat kellet össze válogatni!
El tartott egy ideig, míg kialakult a config.

A billentyűm HP, egér M$, HDD WD, DVD-m Tosiba, HSI GPU Radeon7000, TV kártya Pinnacle, így már stabil és faszán működik minden és mindig.

Akinek fagy cseréljen komponenseket!

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2013. Jún. 14. 19:26


Szerintem arról kéne szóljon a fórum, ha classic, ha OS4, ha MOS, mit kell cserélni, hogy jobban működjön!

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Jún. 14. 22:46


@AliveMoon: Akkor kérdezlek:
- #define működik minden és mindig // én azt nem nevezem működésnek, hogy megy rajta a workbench

"Akinek fagy cseréljen komponenseket!"
Ühü, egy majd húsz éves A4000D-ben mit is kéne cserélni, mikor ha éppen jól van - ezt viszonylag könnyű észrevenni, OS3.1 és a PUP Morphos megy rajta. OS4.1 meg esik-kel.
Másik: adott két pegasos2, egyik g4, másik is g4. Minden alkatrész jó mind a kettőben. Regisztrálatlan MOS-al a rendelkezésre álló fél óra alatt _NAGYON_ nyúzva, nem fagy. OS4.1-el igen.

Én vagyok hülye, vagy mindenki más helikopter?

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2013. Jún. 14. 23:17 - Szerkesztve: alivemoon


Hát OS4-el csak csak Sam-es tapasztalataim vannak. Erre értettem, a cserélgetést, nekem úgy lett stabil, hogy sok perifériát cserélgettem egy ideig és stabil lett.
3 Radeon, 3-4 billentyű és egér is volt annyi.
HP keyb, M$ InteliMouse, HSI Radeon7000 PCI eddig a nyerő.
( Bár az is lehet AmiUpdate közben feljavította :) )
Szerintem egyértelmű driver problémái vannak az OS4-nek.
Végül is nem tudnak minden szar PC alkatrészt kipróbálni.

( Sikerült foglalkoznom az FPGA programjával, korábban azt hittem 3.3V az általános feszültség az alaplapon,
de azt kellett tapasztalnom minden I/O 2.5V-ra van hangolva (FPGA I/O-nál lehet típust,
feszültséget és áram korlátot hangolni és a 80 GPIO 2.5V magasra van húzva alapból,
de a perifériákhoz is úgy láttam úgyan az 2.5V van beállítva ))

Egész napokat végig böngészem alkatrészek után a farnell, IDS, stb. katalógusokat, probléma nélkül. Munkámban most erre szoktam használni.
Tudok róla telnet-elgetni, tesztelni a kamerás szoftvert.
Közben írogatok ide és máshova is!
MUIOWB tökéletesen üzemel szerintem. TW tényleg lassú.

Ezen a képen az látszik, hogy a jobb oldalon asmone-ban pöcsölök assembly-ben 68K alatt és ki tudom próbálni OS4.1 RunInUAE-ben is.
Egyébként elég körülményesen: Egyenlőre floppyra elmentem, pc-re felmásolom és onnan Sambán keresztül átmásolom OS4-re :)
Nem kellett még majerkednem sem a Samba-hoz letölthető egy egyszerű Config GUI amivel Win hálózatra egyszerűen csatlakozom.
Lesz egy új drive icon, stb :)
Szerintem egyszerű és jól működik.



AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2013. Júl. 10. 00:59 - Szerkesztve: alivemoon


Csak egy érdekes megvilágosodás, nem gondoltam volna ilyen szinten kitervelt a koncepció!
Trevor azért tényleg egy megszállott:
Egyes jól értesültek szerint ezek voltak a gépek kódnevei!

Amiga 500: B52's "Rock Lobster"
Amiga 600: B52's "June Bug"
Amiga 1200: B52's "Channel Z"

Amiga CD32: a kakukk tojás "Spellbound" ( egy újabb érv a babonások számára :) )

AmigaOne X1000: B52's "Keep This Party Going"
Cyrus: B52's "Breezin'"

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Júl. 17. 14:39


Elkészült az X1000-hez a végleges HDAudio driver, ami már az SPDIF kimenetet és a 32 bites visszajátszást is támogatja. Bővebben pl. itt.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Júl. 21. 14:35


Egyrészt elkészült a mostmárténylegtökutolsó széria az X1000-ből, amihez a szerencsés vásárlók előtelepítve új drivereket is kapnak majd, másrészt meg jobban értesültek Trevorral történő személyes beszélgetésekből tudni vélik, hogy a 2 magos Cyrus alaplapot kb. X1000 árban, a 4 magos brutál verziót pedig még drágábban fogják adni, mivel az a cél, hogy az X1000-rel szemben ezek az alaplapok valamiféle üzleti hasznot is termeljenek, így fenntarthatóvá téve a jövőbeni alaplapok fejlesztését.

Persze az AmigaKit sietett leszögezni, hogy a Cyrus egy fejlesztés alatt lévő prototípus termék, és mivel senki nem tudja két év múlva mennyibe fognak kerülni a Freescale procik, ezért még az ár sincs rögzítve és mindenki vegyen inkább X1000-t.

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2013. Júl. 21. 16:49


AmigaOne for the classes, not the masses :-(

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Júl. 21. 18:23


Nekem a "két év múlva" remark érdekes. Vajon az Amiga 30. szülinapját, azaz 2015. júliusát célozták meg vele? Az X1000-nek ugye a 25-re kellett volna megjelennie...

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Júl. 21. 22:39


Hmm... akkor uralkodóm sem lesz. :)
Mondjuk minek, van két macskám. :D

Travis
Tag
# Elküldve: 2013. Júl. 22. 18:27


Két év... Akkor fogom visszaváltani a sörös üvegeket :-)

<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . >>
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs hardver / AmigaOne X1000
 
 

Powered by simple bulletin board miniBB™ © 2001-2024