Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs hardver / AmigaOne X1000
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . >>
Szerző Üzenet
Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Feb. 22. 02:29 - Szerkesztve: charlie


@Lazi:
Ennek ellenere nem ertem az OS4 userek rendszeres fikazasat. A korabbi esemenyektol fuggetlenul Trevor akar egy MOS hardware-be is olhette volna a penzet ugyanezzel az erovel. Nem azt valasztotta, mert csak. Miert ne lehetne ezt megerteni?

Ennek nem sok köze van az OS4 vs. MorphOS-hez úgy általában, meg az OS4 userekhez. (Főleg mert nem egy esetben kiderült, hogy az OS4-nek és a különböző "jövőamigája" hardverprojekteknek a fórumokban leghangosabban cheerelő user közelről még nem is látott OS4-et, vagy nextgen gépet úgy általában.)

És amúgy nem is Trevor kritikája az egész. Trevort MorphOS oldalról is nagyon sokan tisztelik az X1000 projekt miatt, meg ahogy tenni akar a communityért, és főleg hogy még mindig nem adta fel. (Az sem Trevoron múlt, meg nem is a MorphOS csapaton, hogy az X1000-re nincs MorphOS, de ez hosszú sztori... Majd egyszer, egy sör mellett...)

Szerintem a legszomorúbb, hogy az X1000 ettől még lehet egy - bár drága de- nagyon jól működő, stabil hardver, de az a végére a legkevesebbeket érdekelte úgy tűnik, mert az egész egy hittel, reményekkel és csalódásokkal tarkított becsületbeli ügybe torkollt...

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2013. Feb. 22. 10:53 - Szerkesztve: alivemoon


Quoting: charlie
de az a végére a legkevesebbeket érdekelte úgy tűnik, mert az egész egy hittel, reményekkel és csalódásokkal tarkított becsületbeli ügybe torkollt...


A gép elkészült, akinek van örül, akinek nem jutott lesz más!

Trevor már elárulta mi lesz, az irány világos:

e500mc, e5500 és e6500 core.
Ha jól tudom ebből két nagyobb láb kompatibilisek is.

Fogadni merek egy alap lap lesz és mint a Blizzard kárytákon kétféle beültetési lehetőség.

Még jobb lenne processzor kártya foglalattal, mint pegában, vagy Eyetech-es gépekben.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Feb. 22. 15:57


Mondjuk en meg nem hallottam panaszkodni egy X1000 usert sem ...

siz
Tag

# Elküldve: 2013. Feb. 22. 17:30


Quoting: dh1
Mondjuk en meg nem hallottam panaszkodni egy X1000 usert sem ...

<Rosszmájúság>Hülyék lennének panaszkodni, hogy kifizettek ennyi zsét és szart kaptak érte</Rosszmájúság>

(Nem, nem állok egyik táborban sem, nincs NextGen "Amigám" és nem is vágyom rá. Az Amiga nekem az ún. Classic)

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2013. Feb. 22. 23:57


Akko meg mit szolsz bele :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Feb. 23. 11:23


Wazzz ha veszek egy misiert egy gepet es az szar a legelso, hogy telekurtolom vele a vilagot es anyazok a gyartonal ...

Ennek ellenere csak mosolygos X1000 usereket latni minden videon ...

Van akinek ez nem penz egy ilyen gepert, es azert OS4 szinten ez a legerosebb vas. Szal en a gyenge SAM-al siman atulnek egy X1000-be es boldog lennek vele. Termeszetesen 1 misit nem adnek erte ...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Máj. 04. 23:15


Kijött az alaplapi hangot támogató HDAudio driver az X1000-hez, ezentúl nem kell egy PCI slotot lefoglalva SB Live-ot használni. A Hyperion blogjában a fejlesztés részletei is olvashatók.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Jún. 07. 15:28


Az AmigaOne X1000-t tervező és gyártó Varisys-t felvásárolta az Ultra Electronics nevű cég. Állítólag a Varisys tevékenységét és a termékportfólióját a változás közvetlenül nem érinti. Forrás.

Továbbá elolvasható a Varisys honlapján is. Az A-Eontól egyelőre nem kommentálták a hírt.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Jún. 13. 10:11 - Szerkesztve: charlie


Ééés, apa újra kezdődik... Az A-Eon a minap egy új kisebb alaplap mini-fotóját postolta mint "teaser" a Facebook oldalukra.

Persze az ACube sem maradhatott le, ők kitettek egy képet a honlapjukra, ami arra utal, hogy gőzerővel készül a következő projektjük!



dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Jún. 13. 10:26


50 ezret szanok ra, ha jo lesz.
Ha nem jon ki otvenbol, akkor nem is vagyok igazi Amigas :)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Jún. 13. 10:43


@dino: Annyiból nem fog kijönni. Inkább vegyél pegasos2-t, vagy mekintócsot. Ja, az nem "új hardver". Mondjuk pontosan semennyire sem érdekel, ha működik. :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Jún. 13. 10:43


Tudod Dino a pegatok se 50 000-be kerult ...
Uncsi vagy ... :P

Amugy ha jol latom akkor ez mar DDR2/3 ramos, PCI-Expresses alaplap lesz?!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Jún. 13. 10:45


Akkor igy jartam... :D

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Jún. 13. 10:59


Quoting: dh1
Tudod Dino a pegatok se 50 000-be kerult ...

Amugymeg sosem volt pegam, profi modon MDD vel kezdtem kektrollkodni.
Elotte +voros voltam...de ugy erzem, egyenlore nincs ertelme valtanom.

Quoting: dh1
Uncsi vagy ... :P

Nem is igaz :)

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2013. Jún. 13. 14:25


Quoting: charlie
Ééés, apa újra kezdődik...


Apa folytatódik....

Szerintem ez a lényeg, nem csak szoftvert, hanem valamit ami képes futtatni.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Jún. 13. 14:38


Quoting: dino
Amugymeg sosem volt pegam


ki mondta, hogy volt pegad? tobbes szamot hasznaltam, tehat a trollokra gondoltam

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Jún. 13. 14:40


Mar regebben eszembe jutott, hogy esetleg a Kek vs. Voros vs. egyeb Amiga trollkodasrol lehetne egy tablazatot csinalni, hogy legyen is valami ertelme!

Gondolok en valami olyasmire, hogy esetleg ide keveredik valaki, aki regen Amigazott, es latja, hogy van folytatas, akkor pro es kontra el tudja donteni, hogy melyik oldalnak mi az elonye.

Mert hat, unalmas mindig azt olvasni, hogy "draga a vas", meg mittomen...
Lehetnek mas szempontok is, mint a dolog anyagi vonzata. Pld. szoftver ellatottsag, OS ficsorok, stb.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Jún. 13. 16:49 - Szerkesztve: ratman


@dekanyz: Charlie tezsvírtől nyúltam a következőt: nuff said

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Jún. 13. 16:50


Quoting: dekanyz
Mert hat, unalmas mindig azt olvasni, hogy "draga a vas", meg mittomen...


Dino, ez neked szolt! :) :P

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Jún. 13. 17:45


@ratman:
Én is úgy szedtem a netről, valahonnan... Amúgy számomra az a figyelemreméltó abban a táblázatban, hogy egyedül a MorphOS felhasználók önképében szerepel számítógép... :P

(vö. "az egyik rendszernek követői, a másiknak felhasználói vannak")

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Jún. 13. 18:42 - Szerkesztve: ratman


@chainq: és az egyik rendszernél lehet tudni a regisztrált - tehát eladott - példányszámot saccperkábé, míg a másiknál ez titok. :D Mondjuk a másikból kettőről tudok biztosan. :)

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2013. Jún. 13. 22:52 - Szerkesztve: alivemoon


OS4Depot Audio Driver letöltést szerintem érdemes nézni, Current version dl 440+460 -> 3000 felett van!
Nem hiszem, túl sokan lenének, akik többször is letöltötték.

Sajnos az x1000 letöltés az AmiUpdt-n megy, abból lehetett volna tudni menyit adtak el belőle, kb.
Viszont most megjelent egy Shell command to turn off the X1000 :)
Azt 117-en letöltötték :)

Így nem túl soknak tűnik, de azért egy konténert megtöltene, szép teljesítmény!
Őszintén szólva, szerintem a VariSys eladási statisztikáját is szépen megdobhatta.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Jún. 14. 01:40 - Szerkesztve: charlie


@AliveMOon:
OS4Depot Audio Driver letöltést szerintem érdemes nézni, Current version dl 440+460 -> 3000 felett van!

Nem tudom miféle eltorzult téridőkontinuumban létezel te, de én azt látom, hogy a 440 és a 460 driver együtt az 1500-at sem éri el, a jelenlegi verzió. Ebből a 460 konkrétan 123 darab. A 440 drivere ráadásul 2009 óta nem frissült (4 éve) szóval elég jó esély van rá, hogy többször is letöltötték...

Lefordítom: én NAGYON meglepődnék ha 500db-nál több 440-es és 200-nál több 460-as Samantha létezne. (Optimista becslés.)

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2013. Jún. 14. 03:31 - Szerkesztve: alivemoon


Valóban!
CS4281 (SAM) audio driver - 1322 (Current version)

Össze kevertem :)
OS4 SAM460 (SM502) audio driver - 123 (Current version) ->
CMI8738 AHI driver - 1840 (Current version)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Jún. 14. 06:57 - Szerkesztve: dino


Quoting: dh1
Dino, ez neked szolt! :) :P


Persze, ugy ahogy te kaptad, (ajandekba) annyit nekem is megerne ;)

Quoting: charlie
Lefordítom: én NAGYON meglepődnék ha 500db-nál több 440-es és 200-nál több 460-as Samantha létezne. (Optimista becslés.)


Aham, akkor ezekszerint nem csak nekem draga...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Jún. 14. 07:18


Quoting: dino
Aham, akkor ezekszerint nem csak nekem draga...


Tehat te minden feltetelezest feltett kezzel elfogadsz? :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Jún. 14. 07:54


No jo, en itt befejeztem :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Jún. 14. 07:58


Csak meg egyett, hogy erezd a torodest! :P

Az, hogy nekem "ingyen" van a gep (vinyo, DVD, tap, grafkartya, bill, eger nem jott vele) azert tulzas, az alaplap igen, egy proto ... nem teljes erteku szeria cucc. De egyeb mas Amigas cuccokra koltottem el legalabb annyi zset mint te, de lehet, hogy te tobbet ... szal ... :P

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Jún. 14. 09:15 - Szerkesztve: dino


kimoderaltam magam, mer' sosem lesz vege :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Jún. 14. 09:18


Az egeszben az a vicc, hogy meg soha senki sem mondta, hogy ne lenne draga :)

Mi is tudjuk, hogy draga, ezert nem veszunk ...

De nem minden masodik hozzaszolasunk az, hogy draga, de a sarokba allitott PMac milyen occso vot! :) Amirol ugye tudjuk, hogy azert olcso, mert mar nincs. Az AmigaOS4 kompatibilis lapok meg azert mert vannak :D

<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . >>
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs hardver / AmigaOne X1000
 
 

Powered by forum script miniBB™ © 2001-2024