Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs hardver / AmigaOne X1000
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . >>
Szerző Üzenet
AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2012. Aug. 19. 05:14


Quoting: ratman
@AliveMOon: Természetesen. Édesanyám meg salakmotorozik. Aztán majd már csak két-három év. :)
Árban meg 1000 EUR plusz, minimum. :D


Tényleg? Vagány!

Mi abban olyan elképzelhetetlen, hogy maga Trevor egy raklapnyi PASemit megvett, elég lesz 10 évig. De ha katonai kütyübe kell akkor is el tud adni. Nem tudom pontosan mivel foglalkozik AEon-on kívül Trevor, de látszik, hogy van mit elkölteni rendesen.

Azt meg az AW-n olvastam, hogy benyelik, a CPU árát. Én mint félázsiai, meg tovább gondoltam, hogy ez a gesztus, mögött lehet rafinéria is.

Azaz lehet, hogy én is így csináltam volna, ha van rá lehetőség.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Aug. 19. 20:13 - Szerkesztve: dino


alivemoon
Hat en annyira optimista vagyok, hogy ezt most siman elhiszem. Nem szoktam veled egyeterteni, de most ez siman realis szerintem...
Miota megy a hivatalos Amiga vonal, ez igen is valosagos lehet.
Jay Miner utan mindenki az extraprofitot leste...aztan szep lassan bebuktak.
Moho faszok...
No mivan? Optimista vagyok? :DD:DD

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Aug. 19. 20:21


@dino: Te csak egy rohadek kek troll vagy! :D
Processzort cserelni egy dizajnban pikk-pakk megvan. Mint az kozismert. :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Aug. 19. 21:25 - Szerkesztve: dino


Quoting: ratman
@dino: Te csak egy rohadek kek troll vagy! :D

Akar csak te Mester :D
Manapsag, mar meg processzort sem eri meg cserelni, mer egyutt avul el a szar, dizajn meg kijafaszterdekel...:)
Pespajzolt a ficko, nyakam ra. Par ev mulva kiderul az igazsag.
Szerk:

Ha csak nem zaroljak ezt is, mint itt az olajszokitest :DD:DD

Amugymeg: Sakalmotorozni mentem.. :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Aug. 20. 08:59


Es ha bespajzolt?

Mi a baj?

Kerdem en a Genesi vagy BPlan miert nem dob piacra ujabb utos MOS kompatibilis hardvert? Vagy valaki mas?

Az AOS4 erosen hagy kivannivalot maga utan, megis valahogy mintha tobb hw es sw fejlesztes jonne oda ...

Nem kekulni kellene, hanem osszefogni mar, nem hiszem el, hogy MOS fanok ne orulnenek uj hw-nek (az a duma, hogy minek mert van jol lelakott regi Mac azt nem veszem be, az csak a tuleleshez kell).

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Aug. 20. 10:15


Quoting: dh1
Nem kekulni kellene, hanem osszefogni mar, nem hiszem el, hogy MOS fanok ne orulnenek uj hw-nek (az a duma, hogy minek mert van jol lelakott regi Mac azt nem veszem be, az csak a tuleleshez kell).


Szeretnek Os4.x et is, csak nem ilyen aron. Egyenlore nem tudom magam raszanni, hogy meregdragan vegyek egy ilyen alaplapot, aztan nezzem, hogy hogy fagy szarra minden masodik program rajta. Legfokeppen Amigasnak tartom magam, a tobbit meg majd meglatjuk. Barmennyire fura is, nekem elsosorban a klasszik a szivem csucske. Csoro 1/2 azsiainak, meg jooovan a Morphos a lelakott macen.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Aug. 20. 11:07


mar elnezest, de nekem egy proto lapom van, csomo nyuggel megsem fagy ... nem ertem :)

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2012. Aug. 20. 14:53 - Szerkesztve: alivemoon


Quoting: ratman
Processzort cserelni egy dizajnban pikk-pakk megvan. Mint az kozismert. :)


Szerintem egy Varisys cégnek, akinek ezer fajta kész design-ja van PPC processzor kártyából, szerintem x2000 = nemo + cut(PASemi) + copy(valami másik project)+past. Egy mai panel tervező rendszerrel, röviden ennyi.

Szerintem egyáltalán nem elavult az x1000, csak drága. Azért mert régi processzor, attól nem lesz elavult, ugyan ezek találhatók minden alaplapban PC-n is.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Aug. 20. 14:57


Quoting: dh1
mar elnezest, de nekem egy proto lapom van, csomo nyuggel megsem fagy ... nem ertem :)

En sem, mert pont a tiedet neztem Amiconon, es eleg sokmindenbe belefagyott. Quake, Timberwolf...persze azota kijott mar par frissites...Legkozelebbi Amiconon ha elhozod es ujra megnezhetem no es meggyozo lesz, akkor elgondolkodom rajta, hogy veszek majd egyet.
Egyebkent mind ket "nagy" next gen rendszer tele van aprobb, nagyobb hibaval. Nem szeretnek ujra vitazni ezeken, megvan ra az okom, hogy egyenlore engem a "kek" gyozott meg jobban. Szal tenyleg, tartsunk ossze es mutasd meg, hogy miert dontottel te a "piros" mellett. Azert mert ez a hivatalos vonal?? Szerinted tobbet tud egy Os4.x? Most tenyleg, vitan,haragon kivul erdekelne a velemenyed. Nem piszkalasbol kerdem, en itt minddenkit tisztelek, es nem akarok senkit megbantani :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Aug. 20. 16:25


de hiszen en nem dontottem!

ti kialtottatok ki pirosnak, mikozben nekem kek is van :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Jan. 08. 05:09 - Szerkesztve: charlie


I'm using a PCI Radeon 9250 128bits 256mB (only 128mB are recognized) to have Overlay and native Warp3D on my x1000.

I have tried to play a HD movie with this gfx card, it works but it's really worst than on my Peg2 AGP Radeon 9000Pro (sold last week)
[...]
In fullscreen and in window mode, I have 34% of skipped frames (16 fps) with DVPlayer verbose option (same skipped frame % in fullscreen and window mode)

On the Peg2, I only have 2% of skipped frames (23 fps)

Indicating by RageMem, the Video bus speed is very slow (Read = 3 mB/sec, Write = 25 mB/sec) comparing to Peg2 (52 and 221 respectively)

Thread.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Jan. 08. 07:29


Elokeressem azt a threadot ahol meg SAM460-on HD46xx-el FullHD-ben tobbszintu scroll megy 60Fps-el az amiboing.de-s saracok tesztjeiben?! Van video is! :P

Amugy meg aki X1000-et egy 9250-el hasznal az meg is erdemli :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Jan. 08. 08:44


Quoting: dh1
Elokeressem azt a threadot ahol meg SAM460-on HD46xx-el FullHD-ben tobbszintu scroll megy 60Fps-el

Ezekszerint a SAM olcsobb is meg sokkal jobb is... :DD:DD

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Jan. 08. 08:49 - Szerkesztve: charlie


@dh1:
Quoting: dh1
Amugy meg aki X1000-et egy 9250-el hasznal az meg is erdemli :)

"to have Overlay and native Warp3D"

Quoting: dh1
SAM460-on HD46xx-el FullHD-ben tobbszintu scroll megy 60Fps-el az amiboing.de-s saracok tesztjeiben?! Van video is! :P

Állat! És ugyanezt a videót le is bírod játszani ezen a gépen szaggatás nélkül? :P

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Jan. 08. 10:21


Persze!

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2013. Feb. 20. 18:38


X1000-et akartal rendelni? Hadd idézzem Gollam-et: "Lejart az idod!" :)

Amigakit azt kozolte, hogy minden X1000 elkelt, a tobbi erdeklodonek egyszercsak egyeb ajanlattal all elo az A-Eon.

[url]
http://amigaworld.net/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=37285&forum=2&start=20&vie wmode=flat&order=0#698040
[/url]

Sajnalom, hogy igy alakult. Nem lett volna egy rossz gep megfelelo aron.

Derringer
Tag

# Elküldve: 2013. Feb. 20. 21:42


Quoting: lazi
Nem lett volna egy rossz gep megfelelo aron.


Én máshogy látom:
Nem lett elég gyors ennyiért. Valahol enegem ezért nem izgat. Persze már az is szép, hogy lett, de én minimum egy olyan szintet vártam volna tőle/akkor ruháznék be, ha pl, egy 2009-es top pc számítási szintjét hozná, nem egy olyat, amivel egy 8 éves alma laptoppal körbealázok.

Vagy...

Megtalálta volna a szegmensét. A'la almáék: drága és szar, de egy életstílust sugall, vannak szegmensek, ahol profu sw felhozatala van.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Feb. 20. 22:16


Megjegyzem eladtak mindet ...

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2013. Feb. 21. 00:13


Tovabbi igeny is lenne ra, Eppen ezert gaz, hogy meg azelott elerhetetlenne valt, hogy akar a hw 3D tamogatas elkeszult volna.

Ha mar el is kezdtek volna egy uj gep tervezeset, mikorra varhato belole full software tamogatott polcrol leakaszthato termek? Ez igy nem fog menni.

Tovabbra is a 460-as Samantha tunik a legeletkepesebb uj OS4 hardware-nek.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Feb. 21. 00:24


@Lazi:
Tovabbra is a 460-as Samantha tunik a legeletkepesebb uj OS4 hardware-nek.

Van mar mindenhez mukodo driver az alaplapon? :) Reszemrol tovabbra is csak Pegasos 2, since 2004... (9 eve, csak szolok, ami hosszabb ido mint a C= Amiga teljes letezese az 1000-es bejelentesetol a csodig...) De mar akkor is hulye voltam emiatt a velemenyem miatt, csak akkor meg az AmigaOne XE-k, az Articia meg az uA1 volt a jovo... Whatever... :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Feb. 21. 00:40


Mar bocs, de ez igy ferdites.
Miota is nincs PEGA2?
Hol a next PEGA?
Szal mindegyik lyukbol bolond szel fujt ... de mar nem is fujjjj ...

Derringer
Tag

# Elküldve: 2013. Feb. 21. 00:48


Quoting: dh1
Megjegyzem eladtak mindet ...

ok, de mennyi készült belőle? 100 vagy 200 db ?

Egyébként komolyan érdekelne, ha valakinek van valami infoja.

Vörös oldalon igaz, hogy ez az ultimate, de ha össz amiga szinten nézed nekem legalábbis nincs egyensúlyban az ár érték arány.

Nekem igazán ez fáj:

Ax1000: 3000 EUR G5: 150 EUR és a G5 gyorsabb, de uezlehetne g5 helyett macmini, powerbook stb. is uez az áron.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Feb. 21. 00:50


@dh1:
Arra próbáltam utalni, hogy a jelenleg kapható "legéletképesebb" OS4 hardver alulról súrol egy 9 éves vasat teljesítményben és támogatottságban... Ami még olcsóbb is... Ha ez bolond szél, akkor legyen. :) Meg arra is, hogyha annó nincs a széthúzás, a FUD, meg az egyéb jólismert dolgok, akkor most jó eséllyel már a Pegasos 4-eket tolnánk. Ehelyett meg van ami van... De mindegy...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Feb. 21. 07:12


Az a csuda, hogy ilyen arom megvettek az osszes X1000 ret es mind elfogyott. Meg a mai napig nem jottem ra, hogy mire is valo ez ilyen aron.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2013. Feb. 21. 08:23


Az ár, csak nekünk különlegesen fontos szempont. Világviszonylatban csak van már x * 100 ember, akinek ez nem tétel!

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2013. Feb. 21. 09:39


Szerintem az a lényeg, nem ott állt meg a dolog, 1993-ban mikor befuccsolt a Commodore.
Minimig szerintem nagy fegyver tény, abból bármikor lehet nagy gép, mondjuk a nagyobb, gyorsabb FPGA-k ára eléri a filléres kategóriát.
Vagy valamelyik cég kijön egy még jobb megoldással, amire adaptálni lehet.

NG Amiga-k meg mindennapokban értelmessé teszi az amiga használatot!
Egyedül még x86 kódot nem fordítottam rajta, amit pc-n csinálok, annak nem sok értelmét látnám, de biztos be lehet konfigolni a gcc-t.

Mindenki hibázhat szerintem Trevor azt hitte folytatodik a PASemi gyártása mert a felhasználói igénylik a hosszútávú gyártást.
Következő cpu-val szerintem beállnak a mainstream PPC-k közé és kész!

Qva drága lesz szerintem később egy x1000 az ebay-en, gazdag lesz aki később eladja :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Feb. 21. 09:42


Miert, a konkret okok mar kiderultek miert nem lesz tobb X1000?

YADA
Tag

# Elküldve: 2013. Feb. 21. 12:23


Ez a 100db nagysagrend csak prototipus mennyiseg, igy eleg draga es problemas legyartatni, kezzel egyedileg meg mar tul sok lenne. Ilyen mennyisegnel meg a logisztika megszervezese is aranytalanul sok energiat igenyel. Kb senkinek nem eri meg. Mondhatnank hogy kisszerias tanulmany volt. Tanultak is belole (remelhetoleg), azt hogy nem erte meg.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Feb. 21. 19:58 - Szerkesztve: charlie


@AliveMOon:
Mindenki hibázhat szerintem Trevor azt hitte folytatodik a PASemi gyártása mert a felhasználói igénylik a hosszútávú gyártást.

Hát hogyne.

"following demand from military and industrial users, Apple agreed to continue supplying chips to pre-existing PA Semi customers for a limited time period. Fortunately Varisys, our AmigaOne X1000 hardware partner, had a long-standing relationship with PA Semi and we were able to secure a supply of PA6T CPUs for the AmigaOne X1000 project, making it the first and most probably the only desktop computer based on the unique PA Semi CPU technology as Apple have now closed down the PA Semi product line."

Idézet az A-Eon CPU bejelentéséből, 2010 decemberéből. (az eredeti oldalon már nincs fent, mert az a-eon.com közben elköltözött és lecserélődött)

Ennyit arról, hogy ki miben hitt. Bárki aki azt hitte hogy az X1000 huzamosabban gyártható marad, szimplán nincs képben. És ezt az A-Eon is pontosan tudta, csak hát ezt magyarázd el egy csapat valláskárosultnak usernek akik az ellenkezőjében akarnak hinni.

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2013. Feb. 21. 21:37


De miert elvakult hitbuzgo az, aki a "secure a supply"-t batorkodik ugy erteni, hogy futja belole egy Amigas kereskedelmi mennyisegre (ertsd: nehany szaz db) ?

Az a mosolyogtato az egeszben, hogy az egesz fejlesztesi/gyartasi folyamatot olyan nyilatkozatokkal koritettek, amit a tomegtermeles resztvevoitol lestek el.
Ez az egesz piac olyan, mint egy zartkoru klub. A kivulallok leszarjak, hogy nekunk mit "fejlesztenek", szoval kar, hogy ez nem ugy megy, hogy "Hello fiuk! Itt van 64 db pa-semi chip. Csinalunk beloluk gepet ennyiert, aztan szoljon, akinek kell."

Az egesz nem igy kezdodott. Amikor en eloszor odafigyeltem ra, az OS4 fejlesztoi is intim kozelsegben voltak (ertsd jol). Kesobb jottek a durcik, aztan maradtak a press release-ek.

Ennek ellenere nem ertem az OS4 userek rendszeres fikazasat. A korabbi esemenyektol fuggetlenul Trevor akar egy MOS hardware-be is olhette volna a penzet ugyanezzel az erovel. Nem azt valasztotta, mert csak. Miert ne lehetne ezt megerteni?

<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . >>
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs hardver / AmigaOne X1000
 
 

Powered by light forum script miniBB™ © 2001-2024