Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs hardver / AmigaOne X1000
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . >>
Szerző Üzenet
Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Máj. 09. 10:23 - Szerkesztve: charlie


Quoting: Cobra
Ne haragudj csarli de en nem lattam, hogy hol hallgattad ezeket evekig.

AmigaWorld.net, Amigans.net, kb. az osszes "amigas" site, nyilvan az Amiga.hu-n is mi kedvunkert lett bevezetve a hir-filterezes, hogy meg veletlenul SE kelljen MorphOS-rol olvasni, mert az nyilvan szellemi mereg az igazhitueknek, valamint itt is kulon kivanalom volt evekig (a ti kedvetekert), hogy ne eshessen szo a MorphOS-rol, es amig OS4 nem volt ra, a Pegasosrol se. De kettonk kozul nem en szenvedek amneziaban ugy latom. (A "hivatalos" allaspont ezzel kapcsolatban meg ugy tunik nem valtozott, Ben Hermans (Hyperion gore) ugyanazt a notat fujja, 2011-es forumbejegyzese is van, amiben tovabb celozgat a MorphOS illegalis voltara. Mar parszor belinkeltem, most nem teszem. Aki akar nezzen utana.)

Quoting: Cobra
Asszem ezt inkabb meg se varom, rachynak volt igaza amikor innen lepett, szoval nekem is ez az utolso postom itt...

Ez is rohadt jellemzo, es a mar emlitett Amiga.hu-s hir filteringgel kezdodott. A tenyek vedhetetlenek, mert ti sem veditek, csak elmondjatok, hogy hat igen, de most mar mindjart sokkal jobb lesz. Ha ezeket elmondjuk trollok vagyunk, es az egesz tarsasag hisztis lesz, kivonul es/vagy sajat siteot nyit, ahol az OS4-en kivul minden mas bannolva van, es lehet mentalisan maszturbalni a rendszer nagyszerusegere. Mast pedig meg veletlenul sem lat, mert akkor hisztis lesz. Mar kapasbol ezert lett amigaspirit.hu/pegasos.hu is anno, aminek en speciel sosem orultem, de lett, mert ezt akartatok. Aztan nagy derrel-durral kivonult az egesz tarsulat, pedig EN kb. egy budos szot sem ejtettem MorphOS-rol itt, sem masrol, ami "offtopic" volt. Probaltam epito vitat folytatni, eveken at (2007 ota van amigaspirit.hu). Nem jott be, igy is leleptetek, mert mittomen. Az utobbi idoben szerintem kb. minden hirt en postoltam az OS4 es kornyeke topicokba is (azt is, mikor lett Sam460 peldaul, vagy kijottek OS4 frissitesek), mert senki mas nem tette. De nyilvan en vagyok a kocsog.

Innentol bocs, leszarom, hogy neked mi a bajod eppen. Kellemes OS4-ezest kivanok.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Máj. 09. 12:14


Ja igen, mégvalami, csak a tisztánlátás kedvéért: Cobrának (vagy bárki OS4-pártinak aki kéri), vagy kérte adminisztrátor és moderátor joga volt vagy lehetne, a "Következő generációs AmigaOS" ill. hardver témákban.

Ha igény van rá, megvan a technikai lehetőség, hogy az oda nem illőnek vélt információktól és személyektől az általuk kívánt módon megtisztítsák a szóban forgó topicokat. Akár még az én személyes véleményemmel szembemenve is, hiszen NEKTEK üzemel ez a kikúrt site.

Ha ezzel nem kívánnak élni, hanem inkább durciznak a sarokban, azzal nem tudok mit kezdeni. És nem is akarok.

siz
Tag

# Elküldve: 2012. Máj. 09. 12:27


Én nem túl régen Amigázok, tehát nekem ezek a nagy hitviták az IGAZI NextGen Amiga operációs rendszerről kimaradtak. Én pl. szívesen látok bármilyen véleményt és elég szar érzés látni, hogy ez a megmaradt pár Amigás ennyire egymásnak esik ilyen hülyeség miatt.
Véleménye mindenkinek lehet, egyetérteni nem kell vele. De ne vegyük már ezt ennyire komolyan. Az Amiga ma már (legyen az Classic vagy NextGen) már csak hobbi mindenkinek, x86-on kívül mást gazdaságosan, megfelelő teljesítménnyel eladni úgy sem lehet.
Szóval: respect&peace, please!

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2012. Máj. 09. 12:50


Ne flamaljetek !

Mindenki azt szeret ami neki jol esik. A lenyeg legyen benne Amiga vagy a geppel kapcsolatos dolog.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Máj. 09. 12:50


+1

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Máj. 09. 15:37


Roviden ...

Nalam van OS4 es MOS-os gep is ... szal akkor en kettosugynok vagyok :)

Csarli, egy pletyit, amigas netszerte terjedo dolgot kozolt, az o hm ... neha trollkodasnak is felfoghato stilusaban. Aki nem ismeri a Csarlit az akar meg is sertodhet. De nem kell. Csarli ilyen es kesz. Ha kell a szivet lelket odaadja masnak, megtesz erte barmit, de azt el kell fogadni, hogy beszolas nelkul nem megy.

Nem is lenne a Csarli, ha nem igy nyomna ...

Ez van.

Amugy meg mindenki vedi a becsuletet, meg a mundert.

Szal van MOS-ban es OS4-ben is olyan "feature" amiert kibamod meg tudnek verni valakit. Egyik sem vezet folenyesen a masiknal, hol ebben hol abban jobb valamelyik.

Egyertelmuen nem jelentenem ki azt, hogy az OSX-emet holnaptol ezek kozul valamelyikre lecserelem, mert nagy bohosag lenne.

Nem hiszem el, hogy a MOS fanok ne ereznek kicsit rosszul magukat amiatt, hogy jelenleg nincs dedikalt hardver gyartas alatt.

Az OS4 fanok meg az OS gyermekbetegsegei, butasagai miatt es a draga hw okan sirdogalnak (foleg keleten).

Ugy istenigazandibol en mindket partot jol seggberugnam a fejlesztokkel az elen. De nem lenne ertelme, nem hinnem, hogy barmelyik tabor is ezen gazdagodna meg, ebben tobb a sziv es a lelek mint a penz.

Mindket oldalon vannak figurak akinek az arcaba tortat nyomnank, aki nagykepu kis fasz, de persze ezek a kis faszok eleg nagyok a maguk teruleten.

Vitatkozhatunk azon, hogy az jo-e, hogy MAC-en megy valami vagy nem, de inkabb azon kene, hogy az uj kiba draga MOS-hoz meg miert nincs dedikalt cucc.

De leginkabb azon kene osszeveszni, hogy mi a faszert veszunk ossze ... egy a kihalas szelen allo nepcsoport vagyunk wazzz es olyan lesz mint a viccben amikor egy teljesen kihalt nyelvet mar csak ket oregember beszelt, de egy csajon oszevesztek es soha tobbet nem szoltak egymashoz, ezzel a nyelv el is tunt ...

Le kell nyelni a bekat mindket oldalnak. S sajnos kibaszott nagy varangyosokkal kinalnak minket, nekunk meg joizuen falatoznunk kell ... majd otthon lehet kopkodni egyedul a zuhany alatt ...

Vagy mi a szar ...

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2012. Máj. 09. 16:11


@dh1: Jol megaszontad! Egyik oldal fikazasa sem mozgatja meg az arfolyamokat, szal nem lehet nagyon komoly dolog :)

Maradok szanalmas OS4 user (egyenlore), szombaton meg kirakok ket OS4(tm)(c)(r) gepet aztan mindenki dontse el mi a velemenye. Lehet majd tesztelni, amig en a laptop MOS-t vizualom :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Máj. 09. 18:40 - Szerkesztve: dino


Ezekben a dolgokban szamomra mindig az volt igazan az erdekes, mikor szemelyesen talalkoztunk egymassal a partykon. Nyoma sincs haborunak,van apro csipkelodes, hatbaveregetes, de a szemelyes tiszteleletet mindenki betartja. Mikor szemelyesen talalkozunk egymassal, valojaban akkor derul ki, hogy mennyire kevesen maradtunk mara ebben a galaxisban, no es igazabol mennyire is hasonloak vagyunk, de megis masok. Viszont azt sem kell elfeledni, hogy mindenki egy kemeny egyeniseg es ezt nem lehet mar kinevelni az itt levo emberekbol es nem is kell megprobalni sem, mert meg ezert vagyunk itt, ha nem ilyenek lennenk, mar bedaralt volna minket is a mai szornyu geci x86 os szamitastechnika vilaga....
de bizony en mondom nektek, hogy AMIGA RULEZ!!!! :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Máj. 09. 19:25


is Dino, de leginkabb soha senki nem fogja bevallani, hogy rossz lora tett! :D

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Máj. 09. 20:09


@dh1: A rossz lóra tevés egy faszság, már bocs.

Ami jogos kritika, az nem a szoftverben és a hardverben keresendő.
Hanem a hozzáállásban, ami meg nem technológiai kérdés.

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2012. Máj. 10. 00:46 - Szerkesztve: Cobra


ChainQ: most ne allitsd be ugy, hogy a hirszures azert lett bevezetve, hogy az OS4-esek veletlen se lassanak MorphOS-es hireket, mivel nem csak a MorphOS-es hireket lehetett vele kikapcsolni, ezzel ugyanugy kiszurhettek a classic Amigasok a next-gen hireket, ha nem erdekelte oket, vagy ha valaki epp meg akarta nezni a kozelmultbeli AROS hireket akkor a szurovel ezt konnyeden megtehette. En pl. soha nem hasznaltam a szurot arra, hogy MOS hireket szurjek ki mert azokra is kivancsi voltam. Ha megnezed az osszes tobbi kulfoldi forumot sehol nem el mar ez az ellensegeskedes, csak itt a te kepzeletedben... En itt egy jo ideig olvasgattam az ilyen-olyan fikazasat az X1000-nek, aztan vegul csak beragtam ra, nem azert, mert en X1000 parti vagyok, mert a horror ara miatt szerintem kb. ertelmetlen, hanem azert, mert egy olyan ember munkajat fikazzatok, gatlastalanul, mar sokadszorra, aki speciel kozel all hozzam es rengeteget tett az Amigaert. O is csak egy lelkes Amiga rajongo aki probalt valamit tenni az Amiga erdekeben, es tudod eleg nagy a kulonbseg akozott, hogy elmondom a velemenyem, hogy hat szerintem ennek nem sok ertelme mert tul draga, vagy tul gyenge, vagy mindketto, vagy hogy "szanalmas" es egyeb jelzokkel illetem azt es azokat akik mogotte allnak. Nem azert lepett le rachy, mert megsertodott barmi miatt, hanem azert, mert nem latta ertelmet, hogy tovabb hallgassa ezt a stilust, amit paran itt kepviseltek/kepviselnek. En se azert dontok most ugy hogy eleg az amigaspirit-bol, mert valamiert megsertodtem, hanem azert mert jobb dolgom is van mint hogy azt olvassam hogy masok hogy fikazzak/hordjak le lelkes emberek munkajat. Szoval tovabbi kellemes fikazast...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Máj. 10. 15:06


@Cobra:
Tudod eleg nagy a kulonbseg akozott, hogy elmondom a velemenyem, hogy hat szerintem ennek nem sok ertelme mert tul draga, vagy tul gyenge, vagy mindketto, vagy hogy "szanalmas" es egyeb jelzokkel illetem azt es azokat akik mogotte allnak.

Kérlek idézd a hozzászólásom, ahol szánalmasnak (és egyéb személyeskedő jelzők) neveztem Trevor Dickinsont. Köszönöm.

Ben Hermanst igen, de azt fenn is tartom. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Máj. 16. 09:58


Trevor uj Amiga blogja ...

http://blog.a-eon.biz/blog/

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2012. Máj. 16. 11:19


Biztos szó esett róla, mire cserélik a CPU-t hogy legyen egy olcsóbb gépük is. Én úgy gondolom X1000 után nem lehet túl bonyolult lecserélni. Ennek a megbeszélésnek fényében érzett késztetést, hogy blogot írjon.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Máj. 16. 11:41


@AliveMOon:
A CPU csere viszont más gyártót jelent, ami egyben azt is jelenti, hogy újra kell írni minden drivert, amik nyilvánvalóan több időt vesznek el, mint maga a gép megépítése, ez már kiderült...

Egyébként én örülök a fejleményeknek, meg annak is, hogy a blogban látható képen nincsen ügyvéd. :P

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Máj. 16. 12:53


Quoting: charlie
A CPU csere viszont más gyártót jelent, ami egyben azt is jelenti, hogy újra kell írni minden drivert

Azert nem feltetlen ez a helyzet, mert ezt irtak: "They confirmed that new and exciting PowerPC CPUs are under development"

Inkabb azt jelenti, hogy a regi (G4) procikra optimalizalt kod nem lesz teljesen optimalis az uj procikon. De ha az uj proci megeszi reggelire a regit, akkor meg ez se olyan nagy gaz! ;)

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2012. Máj. 16. 20:19 - Szerkesztve: alivemoon


Quoting: charlie
A CPU csere viszont más gyártót jelent, ami egyben azt is jelenti, hogy újra kell írni minden drivert, amik nyilvánvalóan több időt vesznek el, mint maga a gép megépítése, ez már kiderült...


x1000 - AEon & VariSys első masinája azért ez volt a kemény dió,
VS-nek van egy valag PPC kártyája.
Power_ISA_v.2.04 mondjuk az AMCC Titan procija is. Biztos van másik is, múltkor olvastam valami kínai csodát is.
Most szerintem lehet épp az árra fognak rámenni, ocssó legyen. Most mindenki ezért sír.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Máj. 16. 21:30


Na, arra pörögjenek tényleg.
Ne ilyen X500 legyen kvantocsillióért. Az árral nincs bajom, csak a benne rejlő tudással.
Tehát, max 1000 EUR (az is kurvasok) és vállalható teljesítmény. :)

Travis
Tag
# Elküldve: 2012. Máj. 17. 20:46


Quoting: charlie
Egyébként én örülök a fejleményeknek, meg annak is, hogy a blogban látható képen nincsen ügyvéd


De ki csinálta a fotót?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Máj. 18. 00:19


Onkioldo? :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Máj. 18. 07:48


Quoting: dh1
Onkioldo? :)

Vagy az ugyved... :DD:DD

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Máj. 18. 09:35


A mi ugyvedeink mindig ketten jarnak.
Ikrek. Es azert ikrek, hogy ha az egyiket legyozik a MOS fanok, akkor mindig van MAAAAAAAAAASIK! :D LOL

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Jún. 02. 08:15


Felkerült az A-Eon új honlapja!

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Jún. 02. 08:19


hellyeah. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Jún. 02. 12:52 - Szerkesztve: dh1


En kerek elnezest ezert a fosert ...
Szornyu ...
Szabadidomben tervezek egyet nekik gratisz ...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Jún. 02. 14:49


@dh1:
Az új oldal nem a legszebb, ez tény, de struktúráját tekintve - legalább van neki olyan! Ezzel már-már el tudom hinni, hogy ezen már pl. infóbázist, support oldalakat, product és egyéb adatokat tartalmazó oldalakat építenek ki, míg a régi az kb. egy percig vicces volt, utána meg csak használhatatlan.

Szóval most én mondom, hogy türelem, ami az előzményeket tekintve, minimum LOL. :)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Jún. 02. 20:41


Ja. LOL. :)
Mindegy, én szorítok a brigádnak, Sam mellé kéne még valami megfizethető cucc. Sam-al csak annyi a baj, hogy szerencsétlen amennyibe kerül, azért kábé lófasz. X1000-el meg tudjuk mi a baj (nekünk kábé több éves fizetés). Ha van egy kis eszük, akkor megcsinálják az x500-at. :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Jún. 13. 08:15


Ujabb X1000 blog:

http://amigax1000.blogspot.com.au/

megy ez ...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Jún. 24. 15:04 - Szerkesztve: charlie


Az X1000 First Contact tulajdonosoknak ingyenes a RadeonHD driver 1.x-es verziója!

A későbbi X1000(?), A1-500, azaz Sam460 tulajdonosoknak viszont fizetős, és az A-Eonon keresztül tudják megvenni. Ráadásul a megvásárlásért cserébe csak a driver 1.x-es verzióit kapják meg ingyenes frissítésként.

Megvehető itt: http://www.a-eon.com/?page=radeonhd

Az ára: 28.85 GBP (kb. 10000 HUF). És ez csak egy 2D driver, 3D-t legjobb tudomásom szerint nem tartalmaz.

siz
Tag

# Elküldve: 2012. Jún. 24. 16:44


Ez azért már pofátlan lehúzásnak tűnik.

<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . >>
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs hardver / AmigaOne X1000
 
 

Powered by online community script miniBB™ © 2001-2024