Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs hardver / AmigaOne X1000
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 26 . 27 . >>
Szerző Üzenet
ratman
Kék troll

# Elküldve: 2010. Jún. 24. 22:32 - Szerkesztve: ratman


Na, majd Szittyón megünnepeljuk a 25. szülinapot! :)
Csak mar nincs akkor szétverhető monitorom, mint a 20.-on. :D
... ez baj! :D

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Jún. 25. 04:18 - Szerkesztve: charlie


Quoting: neongod
ünnepeljünk, nézzük vissza a régi felvételeket, csapjunk egy jó bulit az emlékére

Quoting: ratman
majd Szittyón megünnepeljuk a 25. szülinapot!

"- Aratsz egy temetésen? Te aztán nagy geci vagy!"
- Kösz! Kell beugró? A meghívottak közé is van.
- Mennyi?
- 300.
- 300? A csajoknak még csak 100 volt!
- De ők le is szoptak.
- Oké, nem alkuszom, 300...!
(később)
- ... itt csak én fizettem teljes tarifát?"

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Jún. 25. 05:16 - Szerkesztve: charlie


Quoting: dino
Az "AMIGA" nevet nem vihette tovabb senki, csak az AmigaOne nevre van jog! Jol mondom sracok?

Jól mondod. Ezért is sírvaröhögtem, mikor az A1X1000 bemutató sátor oldalán az "Amiga" felirat volt, ráadásul az Amiga Technologies-féle tipográfiával, ami anno trademark-os logó volt. Mert a bemutató cégeknek ahhoz pont nincs joguk, csak az "AmigaOne" és az "AmigaOS" márkanevekhez. (Persze rá lehet fogni, hogy mivel Vintage Computer Fair, ezért a régi gépek logója, csakhogy akkor mit keres rajta az OS4-jelmondat "Remember when computing was fun?".) Más kérdés, hogy mivel az Amiga Inc., kvázi megszűnt, a Gateway felvásárlásával a jogokat birtokló Acer meg valószínűleg magasról szarik az egészbe, ezért nincs aki beszóljon rá. Hermans meg afféle számító, gusztustalan, gerinctelen ügyvédként aminek megismertük, pontosan tudja, meddig mehet el ezen a téren. Most gyakorlatilag bármeddig. Nem is fogja vissza magát. Az a Hermans, aki éveken át, a különféle perek közben letagadtatta, hogy neki még köze van a Hyperionhoz, aztán most már nem is mint Managing Partner, hanem mint Owner tűnt fel újra, mintha mi sem történt volna. A belem kifordul. Persze az Amiga megmentése mint cél, minden eszközt szentesít, gondolom. A problémám, hogy itt nem az Amiga megmentése, hanem kisajátítása folyik.

Annyi persze feltétlenül a Hyperion javára írandó, hogy ők legalább kezdenek valamit ezzel az Amiga témával, és persze sokkal kevésbé gusztustalanok még ezzel együtt is, mint az Amiga Inc., nevű trágyadomb volt. De attól még messziről bűzlik az egész, az én izlésemnek túlságosan is. Jay Miner forog a sírjában.

Egy prominens M****OS fejlesztő már pár éve megmondta, azért nem lesz M****OS Samanthara (és más egyéb gépre, amihez a Hyperionnak bármi köze van), mert ezekkel az ember(?)ekkel ő egyetlen másodpercig sem akar közösködni semmin. Részemről nincs hozzáfűznivalóm.

De én csak egy kék troll vagyok, ignore me.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2010. Jún. 25. 22:11


Nos, nemtom, en jól elvagyok a minivel. :)
És igy már érhető is. Evvan. :/
Jogászok sokmindenre jók. Mondjuk például tüzelni? :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2010. Jún. 25. 22:23


Genesi/MOS csapatnal nincs jogasz? :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Jún. 25. 23:00


A Genesit nem tudom, es nem is erdekel. :) A M****OS csapatban az egyik fejlesztonek mellesleg jogi vegzettsege is van. A licenszeket es a kulonfele szerzodeseket pl. o review-olja. De o effektiv kodot is ir, nem is rosszat, nem csak a nyalat veri es a szart kavarja. :)

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2010. Jún. 26. 03:07 - Szerkesztve: Cobra


@motorhead

Szerintem rossz oldalrol kozelited meg az egeszet. A lenyeg, hogy mindenki szamara legyen gep amivel boldog, amit jol esik neki hasznalni, butykolni rajta, whatever. Mostmar lassan mindenki szamara lesz valami, OS4-eseknek lesz X1000, ha ki tudja fizetni, ha nem, akkor a Sam460 is eleg jo alternativa lesz (szinten modern intel atom-szintu gep, DDR/PCI-Express-szel, stb.), aki azt se engedheti meg maganak az baromi olcson tud majd hasznaltan Sam440/Pega2/A1/stb-hoz hozzajutni. MOS-osok is mar bagoert tudnak egesz pofas hasznalt Mac hw-hez jutni, AROS-osoknak is ott az iMica, ezen kivul ott a MiniMig es a keszulo NatAmi. Szoval szerintem mindenki, akinek a szivehez kozel van vagy volt az Amiga, talal maganak valami jot. En pl. Sam440-Flex-rol irom ezt egy Genius billentyuzetrol, amin a logo sokkal benabban nez ki mint az emlitett AmigaOne logo, de ettol meg ugyanolyan elvezetes hasznalni a gepet.

Had ne kelljen most neked cikkeket keresgelnem, a google-t szerintem te is tudod hasznalni :) AW.net-en szoktak egyebkent irogatni, hogy ilyen meg olyan magazinban irtak az Amigarol, stb. De valahogy nincs kedvem most atnezni tobb honapnyi forumot...

@ChainQ
Ezért is sírvaröhögtem, mikor az A1X1000 bemutató sátor oldalán az "Amiga" felirat volt, ráadásul az Amiga Technologies-féle tipográfiával, ami anno trademark-os logó volt. Mert a bemutató cégeknek ahhoz pont nincs joguk, csak az "AmigaOne" és az "AmigaOS" márkanevekhez.


Miert ne lett volna a satron Amiga felirat, amikor ott figyeltek a classic Amigak es arra keszitett cuccok? Az X1k csak az egyik stand volt a sok kozul. Az mar mas kerdes, hogy a legnagyobb tomeg akorul volt mert a legtobb embert az erdekli. Tudom hogy ez szamodra fajdalmas es savanyu a szolo meg minden, de szerintem ezzel az allando "ranting"-al csak magadat teszed nevetsegesse...

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2010. Jún. 26. 03:35 - Szerkesztve: alivemoon


Van két ember aki nekiált portolni egy FireFoxot, még jó hogy bugos :) Mekora gáz már más kodját értelmezni :) És mégis müködik :) OWB-t miota prtolják már. Ha semit nem mutatnak mindenki waporware-zik, ha meg mutatnak valamit egyesek fikáznak :) Röhej :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Jún. 26. 10:54


@AliveMOon:
Mekora gáz már más kodját értelmezni :)

Ehheh... Én azt csinálom napi 8 órában, senior developerként. Amellett, hogy fejlesztek, az alattam dolgozó emberek kódját értelmezem és anyázok be, ha faszságot csinál. Plusz a velünk párhuzamosan dolgozó, más platformra fejlesztő csapatok kódját olvasgatom, hogy lássam merre tart az egész termékvonal úgy en-bloc. És én csak egy tuskó, műveletlen, fikázós paszkál/jáva programozó-wannabe vagyok. Akkor nemár, hogy egy OS vezető fejlesztő - architekt párosának problémát okozzon más kódját értelmezni, ami ráadásul jelentős mértékben dokumentálva van. Szerintem.

OWB-t miota prtolják már.

Az OWB-t kb. 2 hónap alatt portolta M****OS-re 1db ember, úgy, hogy abban már az alapvető natív(!) GUI is benne volt. Azóta meg már olyan dolgokat tud (kb. másfél év alatt (2009. február 1 óta), hobbifejlesztésként) amit a Windowsos Firefox és/vagy Google Chrome sem. Ezt figyelembe véve a több mint 7 hónapos Firefox port kritikán aluli. Már bocs.

Ha semit nem mutatnak mindenki waporware-zik, ha meg mutatnak valamit egyesek fikáznak :) Röhej :)

Nem ezzel van a probléma, hanem azzal AMIT mutatnak. Vagy ha odasz*rnak a küszöbre, akkor kussoljon mindenki, mert végre van valami eredmény, vagy mi? Főleg úgy, hogy ugyazon a "piacon" van alternatív megoldás, amihez lehet mérni a végeredményt.

@Cobra:
Miert ne lett volna a satron Amiga felirat, amikor ott figyeltek a classic Amigak es arra keszitett cuccok?

Szelektív olvasás és idézgetés rulez. :)

szerintem ezzel az allando "ranting"-al csak magadat teszed nevetsegesse...

Ha megcáfolni nem tudod az állításokat, egyszerűbb ha azt mondod, hogy nevetséges ranting. Értem.

motorhead
Tag
# Elküldve: 2010. Jún. 26. 11:02


Cobra

Igen, most már összeáll bennem a kép. Talán az volt a bajom, hogy megint az egyvonalas anno Commodore gyártást képzeltem bele az x1000-be, holott már többször átbeszéltük, hogy ez még talán jobb is (lásd PC), hogy több cég készít AmigaOS-t futtató gépeket különféle hardver erősséggel. Ám legyen, próbálom átértékelni a dolgot. Talán nem lesz nehéz PC-s felhasználóként ezzel megbirkózni. Itt is ugyanez a helyzet a klónok megjelenése óta. És mára már nem találkozom inkompatibilitással, csak nehogy ezzel megint vitát szítsak! :)
Bár számomra még kérdés, hogy mi alapján lehet majd megtalálni a jó Amiga klónt egy volt amigásnak. Nem csak az ár számít ugye..
Ezzel a MorphOS-es vonallal meg totál összezavartak amúgy is. Most ez 100% amiga kompatibilis? Vagy csak az oprendszer működése hasonló?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Jún. 26. 11:50 - Szerkesztve: charlie


*TOPIC OFF*
A MorphOS egy AmigaOS 3.x-el binárisan kompatibilis (tehát a nem-hardverbaszkodós programok futnak, éppúgy mint OS4-en) operációs rendszer, jelentős fejlesztésekkel az eredeti rendszerhez képest. A rendszer az OS4 közvetlen konkurense, ezért említése és a vele kapcsolatos kérdések megbeszélése az OS4-esek kérésére a fórumból általánosságban ki van tiltva. Bővebb infó itt, meg itt, kérdéseket feltenni ebben a fórumban lehet.
*TOPIC ON*

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Jún. 26. 12:55 - Szerkesztve: charlie


@Cobra:
En pl. Sam440-Flex-rol irom ezt egy Genius billentyuzetrol, amin a logo sokkal benabban nez ki mint az emlitett AmigaOne logo, de ettol meg ugyanolyan elvezetes hasznalni a gepet.

Egyebkent ja, a billentyuzet minosegen a felsiras az tenyleg indokolatlan. Aki lattott mar utangyartott "Amiga" logos keyboardokat a mindenfele sufnituning cegek altal takolt "gyari" towerhazakhoz es pece keyboard atalakitokhoz, az szinte megkonnyebbulten sohajtott fel az X1000 keyboard lattan. Annak ellenre, hogy ilyen aron tenyleg lehetne jobbat, azert az eddig (es az elmult 15+ evrol beszelunk) probalkozok kozul meg mindig messze felfele log ki a mezonybol a cucc, ezt azert el kell ismerni. Meg igy is.

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2010. Jún. 26. 15:09


@ChainQ
Ha megcáfolni nem tudod az állításokat, egyszer?bb ha azt mondod, hogy nevetséges ranting. Értem.


Nem ertem mifele allitasokat kene megcafolni. Azt mindenki tudja, hogy a Hyperion az AmigaOS es AmigaOne markanevekre kapta meg a jogokat, nem pedig az Amiga markanevre, ez szerintem nem is volt soha vitatott. Abban sincs semmi kulonos, hogy egy Amigas rendezvenyen a classic Amigak mellett bemutatjak az uj fejleszteseket is (legyen az classic Amigakhoz keszult szoftver/hardver vagy teljesen uj hardverek/szoftverek az ujgeneracios alternativak kozul). Eddig minden Amigas esemenyen igy volt ez, eddig megse volt bajod vele. Ertem egyebkent hogy mi a problemad, egesz konkretan az amit a hup-on is leirtal, hogy az AmigaOne es AmigaOS tartalmazza az Amiga nevet es emiatt nagyobb nepszeruseget elvez mint a szived csucske MorphOS, de ez a folyamatos ranting ezen tenyleg nem fog valtoztatni, csak sajat magadat teszed vele bohocca... Nem veletlen kuzdott annyit a Hyperion (mindenfele jogi trukkot bevetve, amit talaltak, az oriasi osszegekrol nem is beszelve, ami a jogi huzavonaval elment), hogy vegre korlatok nelkul hasznalhassak. Egyebkent nem csak a nev az, aminek koszonheto hogy sokan felfigyeltek ra. Ha peldaul ehelyett az OS4-et is inkabb regi hasznalt Mac hardverre hoztak volna ki, valoszinuleg annak nem lett volna ekkora visszhangja, mint ahogy az OS4 Peg2 portnak se volt.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Jún. 26. 16:03 - Szerkesztve: charlie


@Cobra: Komolyan meghat, hogy ennyire aggódsz, hogy esetleg bohóccá teszem magam. De tényleg. Hiába no, ez a platformokon átívelő felebaráti szeretet. :)

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2010. Jún. 26. 23:07


@ChainQ: Igen, valami olyasmi :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Jún. 27. 10:43 - Szerkesztve: charlie


Még egy Trevor Dickinson interjú a PPA.pl portál jóvoltából. Itt olvasható (angol). Csak egy dolgot emelnék ki:
Nicholas & Richard: How many computers you need to sell in order to call it success and to continue development of the X1000 series?

Trevor Dickinson: Myself as Amiga real enthusiast I will be happy if we break even. At the moment the investment already cost 200 000 euro with no money coming in.

200,000 EUR az napi árfolyamon lefelé kerekítve kb. 56 millió forint. Eddig. Nem számolom át lélegeztetőgépre és árvízkárosult-házújáépítésre, annyira még én sem vagyok demagóg. :)

motorhead
Tag
# Elküldve: 2010. Jún. 27. 12:30


Szép summát tettek eddig bele. De ha belegondolok, annyira "nem sok". Bár onnan nézve, hogy ez milyen kicsi cég, le a kalappal. Ez a totális elszántság, ennél többet valóban nem akarhat a mai amigás társdalom. Én azt gondolom, annyi gépet minimum el fognak tudni adni, hogy nullára menjenek. Sőt... Mennie kell ennek. Ha 100, 120 gépet eladnak már vissza is jött a lóvé, és gondolom az eladási árban azért már benne van a haszon is, nem gyártói áron adják. Világviszonylatban ennél bőven több gépet el fognak tudni adni szerintem. Vélemény?

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2010. Jún. 27. 21:34 - Szerkesztve: neongod


motorhead: az eladási adatok nagyságrendjéről talán elárulhat valamit, hogy az amigás szempontból jóval aktívabb időszakban 2000 és 2005 között, kb 6000 db AmigaOS3.9-et adtak el (és ez egy jóval olcsóbb szoftver, nem sok százezres hardver). AmigaOS4-ből és MorphOS-ből tudommal együtt kevesebbet, mint a fenti szám. Tehát csodák most sem lesznek, a reális talán a néhány száz, esetleg 1-2 ezer. Az ezen felüli eladás szerintem már messze várakozáson felüli kellene, hogy legyen..
Írtam anno ezekről a becsült adatokról a wiki Faq-jában is.

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2010. Jún. 28. 03:33


Teljesen realis a fejlesztesi koltseg. Ha 500 darabot eladnak darabonkent 400 EUR profittal akkor egyenesbe jonnek :) Utana le lehet csokkenteni az arat mondjuk 400 EUR-val es talani kis nyereseg is bejon ;)

motorhead
Tag
# Elküldve: 2010. Jún. 28. 11:32


neongod
Ú de jó ez a Faq. :) Tetszik.

Nem hittem volna, hogy ilyen sok OS3.9-et adtak el. No persze ott még a classic tulajok is a vásárló közt voltak. Lehet, hogy az első szériából elfogy néhány száz db. Később ha lejjebb tudnák vinni az árát, még több fogyna.Ez minden termékkel így van. A nagyszámú eladás hozza magával az alacsonyabb előállítási költséget ami jelentkezik majd az árcímkén is. Meglátjuk..

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2010. Jún. 28. 22:50 - Szerkesztve: alivemoon


Most X1000-re izgul mindenki, de a versenyben ott a 440, jön a 460 , 460 is figyelemre méltó. Már rég nem értem ezt a teljesítmény kényszert. Már egy classicon-on is frankón, lehetett levelet írni, táblázatot szerkeszteni, rajzolni, zenélni, komplet újságokat szerkesztettek vele, VideoTasterrel még ma is lehetne tv müsort csináni és Varga Studioban, Pannoniában magam is használtam rajzfilm készítéshez. Szerintem kéne beszélnie valakinek a Firka alkotójával, hátha beleegyezne, hogy portol-ja valaki OS4-re. Én nagyon szerettem. Kecskeméten készült valamikor. Biztos meg van még az AMIGA forrás náluk

Bár újból bele olvastam, a kézikönyvbe, valszeg most is működik. De azért egy natív cucc király lenne. Csak nem tudom, mien képrögzítő alkalmatosság elérhető számára OS4-en.

motorhead
Tag
# Elküldve: 2010. Jún. 29. 10:26


alivemoon

:) Igen, most kissé érdekes ez a teljesítmény hajsza, hisz mindég az alacsony fogyasztású energiatakarékos megoldások miatt volt az Amiga az ami. Sosem kellett az oprendszernek nagy erőforrás, de a mai követelmények már mások. Sőt akkortájt is ha renderelésről volt szó, kellett a kraft.

OFF:

Bár, ha jól belegondolok a kis Atom procis netbook-om simán viszi a 720p-s filmeket és egy XP vígan és szépen fut rajta,de még más is ha akarom. Nem beszélve arról milyen sebességgel fut az UAE. :) Mind ez 1,2kg-ba bezsúfolva monitorral és mindenféle ki-bemenetekkel. Elég high tech.

ON:

Az a kurva nagy helyzet , hogy ma már egy ilyen gép is kielégítheti egy normál felhasználó igényét, és igen sok oprendszert lehet is rá installálni. Szerintem a mai gépek teljesítménye mellett már lassan nincs is jelentősége annak, hogy emulálok egy hardverkörnyezetet, vagy éppen az van az asztalomon amire írták az oprendszert.

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2010. Jún. 29. 10:54 - Szerkesztve: neongod


Quoting: motorhead
Szerintem a mai gépek teljesítménye mellett már lassan nincs is jelentősége annak, hogy emulálok egy hardverkörnyezetet, vagy éppen az van az asztalomon amire írták az oprendszert.

Akkor miért érdekel téged az X1000 meg az OS4? :) Ott az UAE és az AROS. Mindkettő fut Win és Linux alatt (AROS ha kell natívan is). UAE alatt szinte az összes classic amigás program megy, floppys játékok és demók, lemezújságok, stb. Ez utóbbiak OS4 alatt is csak UAE-vel mennének. Vagy milyen olyan szoftver van OS4-re ami miatt használnád és ami nem fut a jelenlegi gépeden? Mert abból amit utoljára írtál már végképp zavaros nekem, hogy mit is szeretnél :)

motorhead
Tag
# Elküldve: 2010. Jún. 29. 11:37


Általában érdekel a dolog. Mivel most nincs "igazi" amigám, így felmerült bennem már régen a gondolat, hogy kellene egy gép. Kellene egy gép ami más mint a mostaniak, egyértelmű volt a dolog, amigát szeretnék. Szeretném azt látni amit akkor láttam mikor amigás voltam. Az oprendszert,és mindent amit az akkor jelentett. De mivel itt mindenki felnyitotta már a szemem, hogy na olyan az életben nem lesz már, így igaz az állításod és a kételyed.
Az a bökkenő, hogy igazad van abban, hogy a mai gépeimmel tulajdonképpen mindent megtudok csinálni. Ergo kurvára nem éri meg nekem (3 gépem van,egyik sem a gagyi kategória) venni csak egy valódi amigá-t, hogy néha elszórakozzak.
De, ha az x1000 lefedte volna (vagy lefedné) minden olyan dolgomat amit ma a gépekkel csinálok,nem tartottam volna kizártnak a PC-s vonal "teljes" elhagyását. Annak idején sem hiányzott egy kicsit sem!!! :D
Mivel a jövő nem végleges, még most sem vetem el a dolgot. Lehet veszek egyszer egy SAM-et olcsón, ha odajutok. Meglátjuk. És a fent leírtakon kívül bennem van még a drukk is ami ide vezényelt.

sadddam
Tag

# Elküldve: 2010. Jún. 29. 12:24


alivemoon:

toaster-t hasznaltal a vargaban?:D
a firkas figuraval rengetegszer beszeltem, hogy ujitsa fel az amigas verziot, meg 2000 kornyeken, mikor meg en is amigaval rajzfilmeztem, de mar az akkori verzio sem futott tul jol amigan (csak chipset, no rtg, no ppc es a 060 is azert keves volt neki). aztan valtottunk par levelet is, majd legutobb eloben az egyik szigeten gyozkodtem, hogy a nexgen amigakra alkosson valamit, de egyszeruen nem erdekli ez a parszaz fos "piac". evvan. mara mar csak egy-ket elvetemult animator hasznal amigat magaban, megszokasbol (es meg kozuluk is sokan tertek at, sima 2d papir rajzfilm nem meno, igy meg kellett tenniuk sajna.) ja igen es jol irtad, hw se nagyon lenne a modern gepekhez amivel hasznalni lehetne (hw driverrel ugye)....

dino
Kék troll

# Elküldve: 2010. Jún. 29. 14:02 - Szerkesztve: dino


hergerfej: Az a helyzet, hogy a next gen gepekre meg sokara lesz annyi alkalmazas, mint pc re(ha egyatalan lesz...). Jomagam mar reg mekket hasznalok egy ideje, (most mar szinte csak inteleseket) es meg mindig van olyan ami miatt kindoz kell, pedig az OsX 1000x en jobban tamogatva van szoftveresen, mint egy next gen AMIGA. Az a nagybudos helytet, ha valami kell,(es foleg, ha gyorsan kell) akkor "atmesz pistabacsihoz a kert vegere es mondod, hogy ilyen program kellene." Pistabacsi meg aszongya, ittvan e. Oszt aggya! Kicsit durva hasonlat, de remelem erted miert mondom. A masik meg az, hogy elmultak azok az idok, hogy mindenki orult annak is,hogy egy gepe van. No nyujtsa fel a kezet, akinek egy van csak otthol az itt forumozok kozul! Szal sosem jon vissza a regi hoskori feeling, akarhogy keresed is.(pedig jomagam is keresem...) Viszont megteheted, hogy veszel magadnak egy ilyen next gen vasat es lehet mutogatni, hogy no ilyen is van, mint alternativa, erdekes+tud eztaszt.(viszont erre pistaba bizta nem tud gamat adni a kertedtvegen), igazi helyettesito gep, vetelytarsa sosem lesz egy mai utokepes konfignak es ezt nem is igazan powerre ertettem, hanem szoft tamogatottsagra. Nekem aztan tenyleg volt mindenfele gepem, ami Amiga es Amigaszeru, de mivel nem irok programokat, es a klasszikra is meg mindig tobb program van, igy maradok a klasszikoknal... Hja,IMHO az UAE meg meg 8magos gepen sem tud emulalni normaliasan egy7Mhz, fel mega ramos AMIGAt. Neha megroccen, ezaz. Intro, gama stb.. A legjobb emulator, ha veszel egy igazi klasszik Amigat, noha az nem jatszik 720p sem, de legalabb nem fake :) Amiga Rulez!! :D

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2010. Jún. 29. 14:38 - Szerkesztve: neongod


Quoting: motorhead
Szeretném azt látni amit akkor láttam mikor amigás voltam.

Ez esetben egy classic Amigát javasolnék neked. Nem tudom milyen géped volt, de szerintem egy A1200+030+SCSI konfiggal nem nyúlhatsz mellé. Megy rajta szinte minden régi cucc, plusz még OS3.9-el is lehet bohóckodni, SCSI CD-ROM és vinyók esztétikus szép külső házban elhelyezhetők, PCMCIA hálókártyával lehet netezni, fórumozni, levelezni, stb. És az ára se horror. Felüdülés és kikapcsolódás egy PC mellett. Amiga feeling a javából! A next-gen gépektől ezt az érzést szerintem ne várd.

Quoting: dino
No nyujtsa fel a kezet, akinek egy van csak otthol az itt forumozok kozul!

Jelen :) Ha a CD32-t és a Wii-t nem számoljuk, akkor csak 1db gép, egy C2D laptop van otthon. Nekem bőven elég arra amire kell.

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Jún. 29. 15:26


Quoting: dino
No nyujtsa fel a kezet, akinek egy van csak otthol az itt forumozok kozul!
Pöce nekem is csak egy van. :P

Amúgy nem vágom már mi ez az infernó itten. Nekem nem szívügyem egyik NG platform sem, de azért fura, hogy itt egy olyan gépről beszélünk ami még senkinek sincs, de csak ömlengést vagy fikázást, meg személyeskedést látok. (Tisztelet a kivételnek.)

motorhead
Tag
# Elküldve: 2010. Jún. 29. 15:34


neongod :

Ezerkettesemvoltdeeladtam. :) Nemrégen egy cimbim vett egyet az íbéjen. No én nézegettem még 4000-t is,mondom ha már lúd legyen kövér. Kibaszott jól mutatna az egyik sarokban egy szépen kipucolt config, amúgy is gyűjtöm a "lomokat". Értsd jól, szeretem a retro-t.
Csak hát... az árai.. hogy mondjam magának... A 4000-es ugyanannyiba kerül mint 15 éve. Az 1200-es úgyszintén. :) És akkor megint maradtam az UAE nevű remek emulátornál. Megtámogatva egy kis amigasys-el amire emelem a kalapom, nagggggggyyyon egyben van. Kinek van erre türelme,hogy egy ilyet összehozzon ? :)

"A next-gen gépektől ezt az érzést szerintem ne várd."

Hát ez az. Én nagyon szerettem az 1200-es formáját és az egész masinát úgy ahogy volt. Szerintem remekül meg volt tervezve. Áramvonalas kis csaj volt.

motorhead
Tag
# Elküldve: 2010. Jún. 29. 15:39


neongod :

Bocsánat, volt A500-am is de annyira már nem akarok lemenni.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 26 . 27 . >>
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs hardver / AmigaOne X1000
 
 

Powered by simple bulletin board miniBB™ © 2001-2024