Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs hardver / AmigaOne X1000
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . >>
Szerző Üzenet
Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Máj. 03. 10:38 - Szerkesztve: charlie


@dh1:
Nekem ezek azert nem mervadoak, mert ez is Piru-tol jott ... szal egy fuggetlen teszt csapat kene, igy mindket fel olyan grafikonokat rajzol amilyet csak akar ...

Nem baj, hogy Piru csak a neten, X1000/Sam userek által feltett eredményekből, meg a saját gépe (az 1.67-es PB) eredményeiből csinál grafikont?

Mondhatod, hogy nem mérvadó, de pl. az egyik korábbi tesztet megismételtem a saját 1.67-es PowerBookomon, sőt én adtam eredményt az 1.8-as bővített QuickSilverét, és hajszálra stimmelt minden. De ha nem hiszed, akkor gyere ide, megnézheted élőben, ahogy fut a cucc.

Ha azt sem hiszed, akkor az meg onnantól vallási és nem informatikai kérdés, amivel nem kívánok foglalkozni. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Máj. 03. 10:48


Nade Dino!
Itt egyedul nektek, MOS fanatikusoknak van gondotok az X1000-el es az OS4-el!
Szal miert is kene magyarazkodnunk!
Egy elso szerias, szinte normalis OS tamogatas nelkuli, modern hardvertol ez nem rossz eredmeny.
Csak egy pelda, a mai vadaszgepek tervezesi es gyartasi ciklusa nagyon durva. Az F-35-ot 18 evvel ezelott keztek el tervezni. Meg csak 6 proto repul belole. Az eredeti tervekhez kepest a gep teljesitmenye kisebb mint azt beharangoztak illetve bizonyos funkciok majd csak joval a rendszeresites utan lesznek elerhetoek. A project koltsegtullepese jelenleg 45%-os! Igy az elore megrendelt peldanyok egysegara duplazodott ennek hatasara a megrendelesszam felezodott ...

Pont ez megy itt is, csak joval kisebben.

Vagy itt mindenki azt hiszi, hogy az A-Eon, meg a Hyperion direkt gyart szart?! Francokat! Mindket ceg a tulelesert kuzd.

A-Eon egy Amiga fanatikus almanak megvalosulasa (Trevor), a Hyperion meg egy kis garazsceg aki ha nem kellett volna szarra pereskednie magat akkor talan most nem ott tartana, hogy apro-csepro frissitesekkel parasztvakit.

Es akkor ebben nincs benne az, hogy szemelyesen ki-kit utal ... en sem vagyok oda minden MOS fanert, vagy fejlesztoert, mert tud akkora arcuk lenni, hogy siman lehetne holdraszallast gyakorolni rajta, de ok is joggal buszkek a muvukre, mint ahogy az OS4 fejlesztok es az OS4 hw tervezok es gyartok.

Egyik sem jobb a masiknal! S tudod miert?! Azert mert mindegyik reteg cucc, egyik sem tudott kitorni, hiaba hajpoljak orrba-szajjba. Kibaszott kis piac, ahol nem is a penz az ur mar, mert szerintem senki sem ebbol el, hanem az egymas lejaratasa, beugatas, meg 15 eves ragott almas vasak piedesztara emelese ... kerdem en, ha mar nem lesz eleg levedlett almas vas mi lesz?

En jobban orulnek ha vegre valaki MOS ala is tenne egy uj hw-t!

Nagyon jo, hogy megy a faszan megtervezett Apple gepeken a jol teljesito MOS, de lassuk be arra verni, hogy egy meg csak nem is MOS-hoz tervezett (igy ebben a formaban ez is epic fail, hiszen semmi koze a MOS-hoz az Apple cuccoknak - ez csak menekules ott is), support nelkuli gepen lehet mar csak lassan a MOS-t hasznalni, nah az sem tul jo jovokep ...

Mivel Ratman jovoltabol most mar van az Amiga Manianak Pegasos 2-je kulcsos MOS2.7-el, igy most valszeg ossze kell vesznem magammal. S ha veszek meg egy sajat tulajdonu Mac Minit, vagy PM-et akkor kenytelen leszek minden fogmosaskor lekopni a tukrot es rendszeresen ha jobb kezzel OS4-ezek a bal allandoan akadalyozni fog ebben? (balra a PEGA2 van jobbra a SAM440 :).

Nem hiszem! :)

Meg egesz jol megvagyok magammal!

Jah most tettem fel AmiKit-et pecere ... hogy dogoljek meg! :D

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Máj. 03. 10:50


@Lazi:
Engem az erdekelne, mi lehet, ami a gyorsabb architekturan igy elszurja a gep teljesitmenyet. Csak mint mukedvelo: ha linux alatt is gyengebb, akkor vagy az alaplappal van gond, vagy a az OS4-el kozos kernel szintu felreertelmezese a CPU/cache mukodesnek.

Igazából már az OS4 benchmarkoknál is megírtam, hogy elég megnézni a G4/G5/PA6T CPU képesség összehasonlító táblázatot (mint pl. ami ebben a cikkben van), hogy rágyere, az értékek teljesen stimmelnek. Ugyanis a PA6T CPU magjában kvázi *SEMMI* nincs ami indokolná, hogy egy G4-hez képest azonos órajelen gyorsabb legyen. Nem is az.

A buszsebesség egy más tészta, amihez adatot kell lapátolni abban megy is mint az atom, ezt soha senki nem vonta kétségbe.

Ennek ellenére a PA6T-t úgy tervezték, hogy magasabb órajeleket érhessen el és jóval takarékosabb legyen mint egy G4, pláne a halálcsillag-architektúrás G5, és ezt tudja is. Meg ugye a PA6T az egy SoC, szóval nem kell kvázi semmilyen nagyméretű support-chip mellé, hogy számítógép legyen. Az más kérdés, hogy üzleti és történelmi dolgok miatt, csak az 1.8Ghz-s űbertakarékos változat került gyártásba, és igazából maga az architektúra sosem futhatta ki azt, ami benne van. Ez pedig így ennyit tud. Akkor is ha néhány embernek ez bedönti a világképét, és a C fordítótól kezdve a Linux kernelen át mindenki tehet róla, csak az nem, hogy rosszul mérték fel (és túlhájpolták) a gép képességeit, jó előre...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Máj. 03. 10:51


Quoting: charlie
megnézheted élőben


Khm ... ha megkapjuk az X1000-et tesztelesre ... kb. soha ... akkor csinaljunk teszteket, mert amig csak az egyik fajta gepbol van addig nem hiszem, vagy csak ketkedessel.

Magyarazat, nem a te eredmenyeidet nem hiszem, az X1000 eredmenyeket nem hiszen, hiszen csak bemondasra mennek.

Szerintem a vilagon tobb ember van aki feher hollot latott mint X1000-et testkozelbol! :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Máj. 03. 10:52


Quoting: charlie
Ugyanis a PA6T CPU magjában kvázi *SEMMI* nincs ami indokolná, hogy egy G4-hez képest azonos órajelen gyorsabb legyen.


Gyerekek, tovabbra is szeretnem felhivni a figyelmet, hogy nektek van bajotok az X1000-el es nem nekunk! :)

Ertheto vagyok?! :D :P

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Máj. 03. 10:57 - Szerkesztve: dh1


Vagy meg erthetobben.
A 667 mhz-s SAM440-en is egesz jol elvagyok. Ehhez kepest az X1000 minimum 3x4x gyorsabb, es potensebb is. Szal nehogy mar ne legyen eleg!

Ez olyan mintha kiallnek egy Ferrari (aka X1000) szalon ele es azt ordibalnam, hogy basszatok meg a kibaszott kocsijaitokat, magyar utakra szar, alig lehet elferni benne, nincs csomagtarto es egyebkent az anyatok picsajat, hogy ilyen kibaszott draga, hogy meg sem tudom venni ... nekem csak Mercedesre (MDD) futotta, pedig az ezt mind tudja es neha gyorsabb is (foleg fekvorendoron :).

De megis, ennek mi ertelme lenne?!

Semmi ... akinek van penze, vegyen X1000-et mert meg valszeg gyorsulni fog, meg jol bovitheto modern pci-e buszos, meg sata meg egyeb dolgokkal. Nem gond bele tapot, DVD-t vagy vinyot venni ... stb stb stb. (SAM440-hez masfel evig vadasztam low profilos ATI R9200-at aztan mint kiderult valszeg a protosag miatt nem is megy benne a 3D ... epic fail - X1000-be meg besetalok egy sarki peces boltba es leakasztok egy HD4xxx-et azt kesz).

Ennyi az annyi ...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Máj. 03. 11:02


@dh1:
Vagy itt mindenki azt hiszi, hogy az A-Eon, meg a Hyperion direkt gyart szart?! Francokat! Mindket ceg a tulelesert kuzd.

Én ezt egy kicsit árnyaltabbnak látom. A MorphOS csapat, de még az AROS-os emberkék is lassan, miért tudnak jobbat csinálni 0 (nulla, nix, nyista) céges háttérrel? Ennek semmi köze a túlélésért küzdéshez, ez szimplán tehetség vagy bénázás kérdése.

Hyperion meg egy kis garazsceg aki ha nem kellett volna szarra pereskednie magat akkor talan most nem ott tartana, hogy apro-csepro frissitesekkel parasztvakit.

Én ezt másként látom. Kezdjük ott, hogy a Hyperion egyetlen dologhoz értett valaha, és ez nem az OS fejlesztés volt. Azt hiszem senkit nem kell rá emlékeztetnem, hogy a Hyperion régi WOS-os játékai melyik Next-Gen OS-en működnek... (És az nem az OS4.) De ez csak egy példa... A pereskedés meg a taktikázás viszont ment, hála a ritka geci ügyvéd Ben Hermansnak, így került végül hozzájuk pl. az OS joga, aminél vérlázítóbb dolgot én személy szerint keveset tudok az Amiga történelméből, de ez csak az én személyes problémám, majd túl leszek rajta.

Ezen felül, a Hyperion gyakorlatilag minden partnerénél, saját szövetségeseinél is elvágta magát, kezdve az Amiga Inc-től (akik persze szintén megérik a pénzük), az Eyetechig, az ACube-ig és legutóbb az A-Eonig. Aki ebből nem ért, és még mindig a Hyperiont védi, annak tényleg nem tudok mit mondani.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Máj. 03. 11:06


Csarli azt ne mondd, hogy a Hyperion szarra keresi magat az Amigabol?!

De most komolyan, ha te ezt igy latod akkor erre en sem tudok mit mondani.

Egyebkent megjegyzem, hogy megfelelo ugyvedet fogadni mindenkinek adott lehetosege. Nem?!

Persze igazad is van! Hyperion is kezd AInc. szinten lenni, de azert nem vagyok en annyira biztos abban, hogy nekik nem tartott be soha senki ... nem lehetnek mindig csak ok a sotet oldal! :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Máj. 03. 11:08


Amugy ... ugy kene egy Amigas ceget csinalni, hogy OS teren a MOS csapat kene, hw gyarto felhajto teren meg a Hyperion ...

Mert a MOS nem akar vegig csak support nelkuli gepekre apellalni, ugye?!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Máj. 03. 11:08


@dh1:
Gyerekek, tovabbra is szeretnem felhivni a figyelmet, hogy nektek van bajotok az X1000-el es nem nekunk! :)

Továbbra is felhívnám a figyelmet, hogy nem az X1000-rel van bajunk (ami egy tárgy és nem tehet semmiről), hanem azzal az - indokolatlan - hájppal ami körülveszi, meg a "majd felgyorsul" jellegű vallási kérdésekből.

Gondolom megvan a Király új ruhája c. mese. Na esetünkben annyi van, hogy a király meztelen. És ha erre felhívjuk a figyelmet, akkor mi vagyünk a mocskosszarszemétaljas köcsögok. :) Ám legyen... :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Máj. 03. 11:12


Bocs, de ha azt nezzuk, hogy az AOS like rendszerekhez gyartott vasrol van-e szo, akkor a kijelentes kozel 100%-ig igaz nem?! Bar nem lattam Pega2 vs X1000 teszteket (van ilyen ... en nem a tesztekre verem! :)

Mert egy ragott almaval elojonni igy ebbol a szempontbol kicsit fura ... hiszen nem lattam, hogy az Apple a tamogatott OS-ek kozott MOS-t hirdetett volna :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Máj. 03. 11:13


@dh1:
Mert a MOS nem akar vegig csak support nelkuli gepekre apellalni, ugye?!

- Rengeteg 3rd party cég nyújt supportot a mai napig PPC-s Macekhez. Lehet hogy nem itthon, hanem a bolygó szerencsésebb oldalán, de tudsz Macet javíttatni, ha beszarik, garanciával!
- A Pegasos II-khöz (amikkel kapcsolatban szintén évekig a "nem hivatalos Amiga, nem lesz support" című népdalt hallgattuk), még szintén van support, a bPlan-nál
- Efika: lásd fent
- Ehhez képest a *JELENLEGI* A-Eon, ami papíron 1 hónapos cég, és gyakorlatilag csak azért nem dőlt még be, mert az AmigaKit csöcsén lóghat, hát sírvaröhögős, már bocs. Ez minden csak nem biztos support.

Amik ezeken túl vannak fejlemények, azokról sajnos nem beszélhetek... :P

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Máj. 03. 11:16


Quoting: charlie
még szintén van support, a bPlan-nál


Ugy tudom, hogy nincs support, Cobra se tudta elerni, hogy a gepet javittassa. Firmware is nehezen beszerezheto, vagy bizonyos gepekhez nincs is. Bar en most vagok bele MOS-os eletszakaszomba, szal ezek netes infok, kb. annyi igazsagtartalmuk lehet akkor mint az X1000 benchmarkoknak nem?! :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Máj. 03. 11:17


Quoting: charlie
Ez minden csak nem biztos support


Majd ha mar nincs, akkor alairjuk! :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Máj. 03. 11:18


Hmm, ezekszerint fanatikus vagyok...:)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Máj. 03. 11:19 - Szerkesztve: charlie


@dh1:
hiszen nem lattam, hogy az Apple a tamogatott OS-ek kozott MOS-t hirdetett volna :)

com.amiga.lang.gestures.FacepalmException: Én sem láttam, hogy a Teron CX-et a Mai úgy árulta, mint OS4-es platform. Sőt, a PA6T proci támogatott OS-ek listájában sem láttam az OS4-et még mikor ment a pasemi.com... Sőt, az AMCC-nél sincs megemlítve az OS4 a PPC460 specifikációban!

Továbbmegyek, az Apple a Linuxot sem támogatta, Linus Torvalds mégis évekig használt egy G5-ös Macet, amit az IBM-től kapott. Az is egy hülye. Meg az IBM is, ebből is látszik. Hivatalos support nélküli gép, FÚJ!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Máj. 03. 11:19


Quoting: charlie
Amik ezeken túl vannak fejlemények, azokról sajnos nem beszélhetek... :P


Itt a lenyeg!
El kell rabolnunk AM testuletileg a Csarlit es addig kinozni - mondjuk egy hetig OS4-et kell neznie es hasznalnia, vagy OS4 workaround listat hangosan felolvasnia - amig be nem vallja, hogy mi is az amit az agytekervenyeiben dugdos! :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Máj. 03. 11:20


Quoting: charlie
G5-ös Macet, amit az IBM-től kapott


Ha ez nem hivatalos support akkor nem tudom mi az! :D

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Máj. 03. 14:32 - Szerkesztve: dekanyz


Ha megkinozzatok, akkor szedjetek mar ki belole azt is, hogy a MOS 3.0 hogy all... ;)

Amugy szerintem kicsit hitvita szaga van a parbeszedeteknek! Lehet, hogy egy sor mellett kellene folytatnotok!

Engem is aggaszt, hogy egy halott gepcsaladra fejlodik a MOS, de attol tartok nem egy X1000 kaliberu fejlesztes a kiut ebbol a katyubol.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Máj. 03. 14:37


@dekanyz:
"80 éves Józsi bácsi szalonnázik a padon a ház előtt, arra jár a körzeti orvos, meglátja, odaszól:
- Józsi bácsi, hát a koleszterinje meg hogy áll?
- Mint a cövek, fiam!"

:)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Máj. 03. 14:48


Quoting: dekanyz
Lehet, hogy egy sor mellett kellene folytatnotok!

Mii? Hol a sor? :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Máj. 03. 21:00


Nincs nekunk semmi bajunk egymassal. Ez mar ilyen rutin. :D

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Máj. 03. 21:59


Quoting: dekanyz
Ha megkinozzatok, akkor szedjetek mar ki belole azt is, hogy a MOS 3.0 hogy all... ;)

Mint azt Charlie már leírta, amiatt - is - áll, hogy Bigfoot eltörte a kezét. Miközben nekem vitte postára a pegasos1-et. Tehát, én vagyok az oka. Konkrétan. :D

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2012. Máj. 03. 23:13


ChainQ: Gondolom ezek a tesztek 1 core-t hasznalnak csak? Ami szamomra nagyon meglepo, hogy a Sam440@800MHz kb. fele ekkora teljesitmenyt ad mint a G4/1.67GHz? En ugy tudtam, hogy a 440EP joval alul marad egy G4-nek MIPS/MHz-ben. Ugy ertem, hogy pl. videolejatszasnal tipikusan kb. a fele teljesitmenyt adja mint egy AmigaOne G3/G4 szoval azt gondoltam hogy legalabb 3-4x olyan gyors lehet egy 1.67GHz-es G4. Valami valos teszt szerintem hasznosabb lenne ahol a memoria sebessege es egyebek is kozrejatszanak, pl. a blender teszt render-t lefuttatni. Ha jol tudom a Blender mindket core-t is ki tudna hasznalni.

csico
Tag

# Elküldve: 2012. Máj. 04. 03:04


Classic Amiga! az a tuti. A tobbi szemfenyvesztes ;)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Máj. 04. 11:03 - Szerkesztve: charlie


@Cobra:
Valami valos teszt szerintem hasznosabb lenne ahol a memoria sebessege es egyebek is kozrejatszanak, pl. a blender teszt render-t lefuttatni. Ha jol tudom a Blender mindket core-t is ki tudna hasznalni.

Egyetértünk. Ennek örömére, újabb benchmark: Blender Linux alatt!



Igen, jól látjátok, az 1.67-es PowerBook 1 szálon olyan gyors, mint az X1000 két szálon (!) és mellesleg gyorsabb mint a 2.3-as G5... :) (Ha még esetleg valakinek kétsége volt, hogy miért nem lett G5 laptop, 1 magos procival.)

Namost, ezek alapján szerintem nem akarjátok, hogy a Yada mestertől *ingyen* beújított dual 1.8-as G4-et befűtsem itthon egy tesztre, mert az nagy égés lenne...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Máj. 04. 11:16 - Szerkesztve: dino


Asztaqrva! Hogy at kurtak annak idelyen a G5 os ajmekkeseket. Muhahaha.
Amugy egy ilyen egynyócas G4 nem lenne meg? Hajlando lennek fizetni is erte :DD:DD
Quoting: charlie
Namost, ezek alapj'n szerintem nem akarjátok,

Szavazzunk!
En akarom!!! :) Nagyon!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Máj. 04. 12:02


Quoting: dino
Hajlando lennek fizetni is erte


Nah mivan, megsem eleg gyors az MDD? :P

YADA
Tag

# Elküldve: 2012. Máj. 04. 12:48


dino
De, lenne :)

Csak nem elado, de ha megerem hogy kijon a MOS 3 akkor talan lecserelem egy jobbfele G4 laptopra

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Máj. 04. 13:24 - Szerkesztve: dino


Quoting: dh1
Nah mivan, megsem eleg gyors az MDD? :P

Latod, itt gigaherc mania van vazze, nehogy lemeradjak valamirol :)
Geczi mode on: Mennyivel gyorsabb lehet mar egy ilyen mint egy X1000 ;)

<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . >>
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs hardver / AmigaOne X1000
 
 

Powered by chat forum software miniBB™ © 2001-2024