Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs hardver / AmigaOne X1000
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . >>
Szerző Üzenet
dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Máj. 02. 11:12


Nekem ezek azert nem mervadoak, mert ez is Piru-tol jott ... szal egy fuggetlen teszt csapat kene, igy mindket fel olyan grafikonokat rajzol amilyet csak akar ...

Jah Pirunak van X1000-e?

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2012. Máj. 02. 11:21


Engem az erdekelne, mi lehet, ami a gyorsabb architekturan igy elszurja a gep teljesitmenyet.
Csak mint mukedvelo: ha linux alatt is gyengebb, akkor vagy az alaplappal van gond, vagy a az OS4-el kozos kernel szintu felreertelmezese a CPU/cache mukodesnek.

Nyilvan gaz a kommunikacio, de lehet hogy ha megoldjak, akkor meg fog ugrani, ha nem is annyira, mint amikor az R2D2 megjavitotta a Millenium Falcont :)

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2012. Máj. 02. 11:25


X1000/OS4/Hyperion, stb. ugyeben szamomra az a zavaro, hogy nem latni, milyen eroforrasokkal halad a fejlesztes.

Akar az is lehet az ember erzese, hogy igen csekely energia formalja a platform jovojet.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Máj. 02. 11:31


egyszeru a valasz:
AROS es MOS is jobban fejlodik, AROS durvan ...

OS4-en csak ilyen porhintes update van

MOS-t es OS4-et osszehasonlitva, sajna nem az OS4 fele billen a merleg ...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Máj. 02. 11:40


Quoting: dh1
OS4-en csak ilyen porhintes update van

En igazabol akkor faradtam bele, mikor az Os4 update (4.1) kijott, es ujra meg kellett vennem volna az egesz Os t. Szal akkor sem ertettem, hogy ez miert update, ha az egesz Os t ujra meg kell vennem...

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2012. Máj. 02. 12:23


Quoting: dino
hogy ez miert update, ha az egesz Os t ujra meg kell vennem...


Ez szerintem elfogadhato. Commodore idokben sem volt ingyen az update.

Egyebkent ezen mar ne faradjatok. Az, hogy a MOS szamos teren fejlettebb az teny, nem kell bizonygatni.

A minap videokamerat toltam ra a gepre es csak a MOS szerette annyira, hogy lementhettem a videot.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Máj. 02. 13:04 - Szerkesztve: dino


Quoting: lazi
Commodore idokben sem volt ingyen az update.

Nem az ingyenseggel volt bajom, hanem, hogy annyit kellet volna fizetni erte, hogy aranytalan volt nagyon. Nembeszelve arrol, hogy 256MB RAM mar sikitva eleg csak neki, egy 512 es csik ara meg horror lett volna a negyzeten a MicroA1 be. Ugyhogy kiprobaltam a pillangot, es el is repultem vele, negyed aron, sokkal jobb hardverrel. Ennyi.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Máj. 02. 14:36


Nem, Dino, te egy megragott almaval gurultal el amit egy pillango hajt ...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Máj. 02. 15:15 - Szerkesztve: dino


dh1
:) Megis jobban sikerult a megragott alma, mint egy uA1!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Máj. 02. 16:11


Mondjuk nem azonos kategoriaju cegekrol beszelunk, nem?! :P :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Máj. 02. 21:30 - Szerkesztve: dino


Quoting: dh1
Mondjuk nem azonos kategoriaju cegekrol beszelunk, nem?! :P :)

Jah a dragabb sikerult rosszabbul ez tenyleg erdekes, de lagalabb van!
Egyebkent nincs bajom az Os4 el, meg az X1000 rel. Szep probalkozas volt, de tenyleg. Bizonyara meger ennyit, hogy ra van irva, hogy AmigaOne X1000 Os4.x . Azt is tudom, hogy nem nekem csinaltak, de nem is neked :)
Na szal a bencsmarkokat elnezve, en egyenlore maradok a ragott almanal, meg akkor is, ha meg egy par honap mulva egy masik hasznalt tapot kell vennem az MDD be. (de persze meg az is ehet, hogy en vagyok a hulye...)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Máj. 02. 21:56 - Szerkesztve: ratman


Nnna. OS4-et nem minősítem, mert még idáig érdemben nem tudtam kipróbálni. Sőt, a legutóbbi szopás után megpróbálok vásárolni egyet, ezúttal pegasos2-re. Sok sikert nem fűzök a projekthez. :D

Na, X1000. Ha tényleg ennyit tud, és tényleg ennyiért, akkor az minimum bátor. :D
Szóval, ami van az a samantha, ami harmatgyenge - de cserébe az is gettódrága -, meg az os4.1. Granulálok. :)
Szemétbevaló quicksilver g4-en meg 110 euro ráforgatással van olyan cucc, ami azt tudja, amit elvárunk tőle - nagyrészt. :D És ami kell hozzá, internetkapcsolat, üres cédé, cédéírásra képes bármi, meg az említett összeg. Oszt, jónapot. :)

Most komolyan. Amit a hyperion csinál az már a rossz vicc. Bár, ha tényleg a regény után kapta a nevet a cég , akkor hamarost eljön a hyperion bukása. Tuskó dolog ezt mondani, de én már alig várom. :D

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2012. Máj. 02. 22:42 - Szerkesztve: alivemoon


Ez a tipikus a pohár félig tele, vagy félig üres.
Én inkább ezekből a grafikonokból azt olvasom ki, hogy vagy a Sam nem is olyan szar, mint mondjátok!
Kevesebb mint fele az órajele a G4-nél :), azaz 440ep@800 overclocking 1.6Ghz-re és közel úgyan azokat hozná mint a G4 vagy x1000?
Szerintem igaza van az A-Eon-nak és szar a linux, vagy a c-ferdítő :) Vagyis ez a feladat, le kel gyalázniuk OS4-gyel ezt a linux-ot és van mit keresniük bármelyik piacon.

Szerintem az árverseny meg teljesen etikátlan ebben az esetben, valakik nagyon sokat dolgoznak ezeken a gépeken, fejlesztési ídő / ember ebben az esetben irreálisan nagy különbség, mint valaha is lesz nagy cégeknél így elkúrni is sokkal könnyebb, megtalálni a hibát meg pláne. Szerintem nem egészen tisztességes a fikázás.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Máj. 02. 23:19 - Szerkesztve: dino


Quoting: alivemoon
Kevesebb mint fele az órajele a G4-nél :), azaz 440ep@800

Csak szolok, hogy az altalad emlitett 440ep, mar eleve huzva van 800Mhz!!! re, ugyhogy ha meg ezen huzogatni szeretnel,foleg 1.6Ghz re, akkor igen csak huteni kellene a fejet!
Megerne? Draga a -196°C fokos nitrogen :)
Quoting: alivemoon
Szerintem igaza van az A-Eon-nak és szar a linux, vagy a c-ferdítő :)

Persze gyorsabb lesz,ha optimalizaljak, de nem hiszem, hogy sokkal...
No es ujra jon a nagy kerdes. Ennyiert???

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2012. Máj. 02. 23:28 - Szerkesztve: alivemoon


Quoting: dino
Persze gyorsabb lesz,ha optimalizaljak, de nem hiszem, hogy sokkal...


Szerintem meg nem fognak nekiállni a Linux-ot optimalizálni, legalábbis nagyon remélem :) Azt az időt fordítsák az OS4-re, de sürgősen. Szerintem pont ez a helyzet, összegányolták, hogy működjön aztán lapoztak.

Az én véleményem az, hogy érnek ennyit. Mi keresünk keveset.
Akkor nézünk egy versenyautós példát, minden alkatrész aranyáron van, mert megkell fizetni a mester embert, hogy kilakatolja, reszelje. Nem tudják olcsóbban, nem rabszolgák.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Máj. 02. 23:32 - Szerkesztve: dino


Quoting: alivemoon
Szerintem meg nem fognak nekiállni a Linux-ot optimalizálni, legalábbis nagyon remélem :)


Quoting: alivemoon
Szerintem pont ez a helyzet, összegányolták, hogy működjön aztán lapoztak.

No igen, ezt a ganyolast mar ismerem a uA1 nel: linux PIO nullaval! Koszi :)
tudom, de legalabb MEGY! :DD:DD

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Máj. 02. 23:36


Quoting: alivemoon
Akkor nézünk egy versenyautós példát, minden alkatrész aranyáron van, mert megkell fizetni a mester embert, hogy kilakatolja, reszelje. Nem tudják olcsóbban, nem rabszolgák.

Szuper, felenk is jarja am egy mondas: "jo munkahoz ido kell, a szarhoz pedig meg tobb..." :D

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2012. Máj. 02. 23:37 - Szerkesztve: alivemoon


Egyébként szerintem lesz az egész olcsobb, ezekben az árakban szerintem benne van egy nagyfokú paranoia, azaz mi lesz holnap.

Azért az árakról annyit, hogy egy konyha pultért, vagy ülőgarnitúráért is elkérnek ennyit. Aztán fából, textílből, köből van semmi hi-tech.

mondjuk találomra google :)

Szerintem 170mm*210mm autópálya is drágább :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Máj. 02. 23:55 - Szerkesztve: dino


Quoting: alivemoon
mondjuk találomra google :)

Hahaha, ez nagyot ut!

X1000 vs Bőrülő

:DD:DD:DD

dino=sleep mode: on
meg almomban is ezen fogok rohogni... :DD:DD

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2012. Máj. 03. 00:13 - Szerkesztve: alivemoon


Quoting: dino
Szuper, felenk is jarja am egy mondas: "jo munkahoz ido kell, a szarhoz pedig meg tobb..." :D


Hát igen :)
Egyszerűen össze mérhetetlen, hogy fejlesztési idő / ember anyag, viszonylatban mennyivel jobb teljesítmény az AMIGA platform, szerintem ezért téma köztünk még mindig. Mind ennek fényében már majdnem tudja azt mint a nagyok.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Máj. 03. 00:13


Quoting: dino
Jah a dragabb sikerult rosszabbul ez tenyleg erdekes, de lagalabb van!


Dino, ugye nem ertetted azert irtad ezt a blodseget?! Remelem!

Az Apple a G4-es PM-ek tervezese es gyartasai idejen mennyivel volt nagyobb ceg mint az A-Eon? Letszamban, lehetosegben es penzben? Tobb 100x-osa a par fos A-Eon es kiegeszito cegeinek. Ennek megfeleloen se nem tokeletes, se nem olcso. Ez van.

Amugy erdekes, hogy ezekkel a sebessegtesztekkel jon mindenki. Oke, nem veri meg a millio mernok altal, kibasok penzbol, oriasi hatterrel gyartott G4-es PM-et ... de ahhoz kepes nem rossz. Sot.

Az ara emeszthetetlen a magyar gyomornak, de ahogy nezem kulfoldon nem annyira, sot lengyel kollegaknal sem ... szar helyen elunk, szar penzbol ...

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2012. Máj. 03. 00:26


Egyébként most meg az jutott ezsembe, hogy ugyan futtasa már le OS4-en is ezeket, csak tudjuk, hogy OS4 hiányosságaival menyire közelíti meg ezeket az eredményeket.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Máj. 03. 00:30


Hogy mivan?

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2012. Máj. 03. 00:45 - Szerkesztve: alivemoon


Úgy gondoltam.
Linux alatt össsze hasonlították az algoritmusokat, de azért jó lenne még pár oszlop, hogy ezekhez képest mekkora OS4-en. Abból kiderülne, hogy ezek az algoritmusok töbszálaznak-e egyáltalán.
FFT-ről tudok, hogy lehet "többszálazni", ennek megfelelően az X1000 jobb is lett. Olyan algoritmust amit nem lehet többszálra bontani, azt nem fogja G4-nél, jelentősebb teljesítménnyel megoldani.

Egyébként azt hittem ez a HardInfo, valami parancssoros kütyü könnyen lefordítható os4-re.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Máj. 03. 07:05 - Szerkesztve: dino


Quoting: dh1
Dino, ugye nem ertetted azert irtad ezt a blodseget?! Remelem!

Ugy tudom, hogy a Phase5 sem volt nagy ceg, foleg a Commodore-hoz kepest,(NEM VOLT MILLIO MERNOKUK) megis tudtak normalis hardvert csinalni! Vagy vegyunk egy magyar peldat, itt van az AmigaMania. Hanyan vagytok benne?? Tudtok szinvonalas ujsagot csinalni? Tudtok. Meg kulfoldiek is idejarnak irigykedni.Akkor?
Dezz scandoublere? Egyedul csinalja szar orszagunkban.
Azert nem tudom szo nelkul hagyni az X1000 billentyuzet eger parositast sem. Szerinted kellett hozza fantazia? Nem kellett! Szivtelen lett? Az lett.
Gusztustalan lett? Az lett! Te jobbat tudtal volna dizajnban csinalni? En biztos vagyok benne :) , vagy vegyuk a DVPlayert,talan az volt az egyetlen normalis program AmigaOne ra, kik csinaltak es mennyi penzbol?? No komment!!!!Szal? Van meg kerdes, fikazas? Nincs igazam mi? :)

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2012. Máj. 03. 07:47 - Szerkesztve: alivemoon


Quoting: dino
Nincs igazam mi?


Szerintem nem nagyon!

Az X1000 és Sam alaplapok elkészítése OS4-hez nélkülözhetetlen, egyszerüen nem volt ilyen alaplap.
Natami-t is hány éve hegesztik, pedig már nem is tudom a 4. prototípus kártyánál tartanak.

Egy egyedi doboz design, legyártás, jócskán dobott volna az áron. Egy műanyag prés szerszám, megtervezése, kifaragása csillagászati összeg. Esetleg lehetne, üvegszálból vákuum-infúziós eljárással, de az meg egyedi macerás gyártás, gyakorlatilag a doboz kerülne annyiba, mint egy kanapé :)

Aki nem hiszi el, hogy ennyibe kerül, vagy tud olcsóbban álljon már neki.

Vagy próbáljon meg egy x86 alaplapot a 0-ról felépíteni, egészen biztos vagyok horror összegbe kerülne és meddig tartana?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Máj. 03. 07:54


Quoting: alivemoon
Aki nem hiszi el, hogy ennyibe kerül, vagy tud olcsóbban álljon már neki.

Cak a kicike kinaiakkal kell beszelni :)

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2012. Máj. 03. 08:08 - Szerkesztve: alivemoon


Quoting: dino
Cak a kicike kinaiakkal kell beszelni :)


Jó azt mondják szurkolj le élőrre 100millió dolcsit :)
Ennyije senkinek nincs rá, de szeretne új AMIGA-t oldjuk meg másként. AEon és ACube nekiált és szerintem jól haladnak, kézzelfogható eredményeik vannak. Nem csak elméleti mérési eredményeket hallunk, hanem konkrét felhasználok posztolják.

Én nem használtam még okos telefont, de ma láttam a TV-ben egy műsort ahol rangsorolták, őket és megdöbbentem, hogy a legjobb is 37 másodpercig bootolt, a többi katasztrofális :) Egy üzenet elküldéséig pedig minimum 2 perc alatt jutsz el. Hol az a baromi fejletség, amit nem lehet ledolgozni?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Máj. 03. 08:31 - Szerkesztve: dino


Quoting: alivemoon
Jó azt mondják szurkolj le élőrre 100millió dolcsit :)

Bill McEwen megoldotta. Foleg a marketinget. Szerintem tobbet el ad a szarjaibol, mint az AEon es az ACube egyuttveve, de ne legyen igazam.
(felteve,ha kesz lesz a lerenderelt aru :DD:DD)

Quoting: alivemoon
Egy üzenet elküldéséig pedig minimum 2 perc alatt jutsz el.



Ez fajt :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Máj. 03. 08:44 - Szerkesztve: dino


100 szonak is egy a vege: lehet magyarazkodni, hogy ilyen, meg olyan.
Meg, hogy "megis mire szamitottal?"
Hat en nem erre, az tuti, mikor eloszor promoztak az X1000 ret, de szerintem ti sem :DD:DD
Szoval ez mokas egy kicsit szamomra, hogy ennyire futotta.

Valamikor regen Romaniaban az embereknek telen nem a valodi homersekletet mondtak be az idojaras jelentesnel, ha kibahideg volt, hanem 4-5 fokkal tobbet, hogy annyira ne fazzanak mar.
No, hat ez pont olyan...

<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . >>
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs hardver / AmigaOne X1000
 
 

Powered by PHP forum software miniBB™ © 2001-2024