Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs hardver / AmigaOne X1000
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 26 . 27 . >>
Szerző Üzenet
dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Már. 28. 13:07


Quoting: dekanyz
Igen... már nem Linux-oznak, viszont azóta porrá zúzták a PS3 védelmi rendszerét.

No ja, MorphOs warezba :) aztan akkora pereskedes lenne, hogy meg teged is el vinnenek, ugy, hogy lobogna a hajad. :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Már. 28. 13:10


Quoting: dino
meg teged is el vinnenek, ugy, hogy lobogna a hajad. :)

Csak ha rájönnének.... ;)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Már. 28. 13:13


Amúgy meg, nem minden cég csinál ebből ekkora ügyet, mint a Sony.
Pld. M$-ék jobb fejek ilyen téren.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Már. 28. 14:50


Quoting: dekanyz
Amúgy meg, nem minden cég csinál ebből ekkora ügyet, mint a Sony.
Pld. M$-ék jobb fejek ilyen téren.

Na igen, ők csak kitiltják a vasat a saját szarukból mint a zállat. A DVD reflash, urambocsá JTAG is masszív EULA sértés az M$ szempontjából. Csak szólok.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Már. 28. 14:56


Quoting: dekanyz
Pld. M$-ék jobb fejek ilyen téren.

Kopni er? Mer kopok...

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Már. 28. 15:01


Ők legalább ráengedték a Linux-ot a vasukra...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Már. 28. 15:45


Ugy egyebkent Amigas viszonylatban mire is nem eleg egy X1000???

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Már. 28. 16:12


1. Kicsit az ár/érték arányával van probléma...
2. Azzé ne mondd már, hogy olyan nagy baj, ha egy gép gyorsabban tömörit/jelenit meg képeket/HD videókat lejátszik, meg még sorolhatnám!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Már. 28. 16:36


Mivel Amigan jelenleg ez a HD dolog nem letezik kb. hat banja kanya ...

Jah, hogy te olcson akarsz eroset ... neked a pc valo :P

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Már. 28. 18:27


Quoting: dh1
neked a pc valo

Eddig én is így gondoltam, de mostanában elbizonytalanodtam... ;)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Már. 28. 19:23


Quoting: dekanyz
Ők legalább ráengedték a Linux-ot a vasukra...

Hatalmas tevedes.
Nem engedik, csak a box is szejjel van mar baszva. :)

Egyebkent meg ps3-on, keves forrasztassal, egy arduinoval, meg 3.55-on hagyott firmware-val *es megfelelo CFW-vel* van ismet binugz.
Full RSX eleressel, meg mindegyik SPU-t lehet is hasznalni. :)

csico
Tag

# Elküldve: 2012. Már. 28. 19:38


Quoting: ratman
Egyebkent meg ps3-on, keves forrasztassal, egy arduinoval, meg 3.55-on hagyott firmware-val *es megfelelo CFW-vel* van ismet binugz.


kmeaw cfw rulez ;)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Ápr. 29. 01:40 - Szerkesztve: charlie


Az X1000 szappanopera folytatódik:

- az A-Eon siteja éppen down, és azt mondja magáról, hogy karbantartás alatt.
- a feltüntetett cég immár nem A-Eon Technology CVBA, hanem A-Eon Technology Limited, ami a korábbi belga cég helyett egy angol céget takar, amit 2012 április 4-én jegyeztek be, Cardiffben.
- technikai karbantartónak és domaintulajdonosnak maga TrevorDick van megadva, az a-eon.com-hoz, korábban ezek Ben Hermans és valamelyik Frieden testvér volt, a bejegyzést 2012. április 25-én módosították.
- ez megerősíti a régóta híresztelt dolgokat, vagyis hogy Trevor Dickinson tényleg szakított Ben Hermanssal és a Hyperionnal, tehát az ACube után az A-Eon is "házon kívüli" OS4 hardver beszállító lett. Hacsak nincsenek megalapozva azok a híresztelések, miszerint pl. Stephen Solie, aki mostanában az OS4 fejlesztőcsapat vezetőjeként tetszeleg H.J. Frieden helyett, amúgy az A-Eon fizetési listáján van...
- a Leaman Computing egyébként pl. az ismert AmigaKit webboltot üzemeltető angol cég, szintén Cardiff-ban székel, és története jelentős eseményeként említi meg, hogy 2006-ban felvásárolta az Eyetech Group(!) összes maradék raktárkészletét. És mellékesen ők azok, akik ugye az X1000 First Contact gépeket is piacra dobták.
- És ezek után nyilván azon sem lepődik meg senki, hogy az A-Eon és a Leaman Computing székhelye között gyalog max. 400 méter a távolság...

... eközben állítólag az X1000 bétatesztereket és tulajdonosokat nyomatékosan megkérték, hogy ne postoljanak semmilyen benchmarkot semmilyen nyilvános fórumba, Linuxost se...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Ápr. 29. 08:25


Quoting: charlie
... eközben állítólag az X1000 bétatesztereket és tulajdonosokat nyomatékosan megkérték, hogy ne postoljanak semmilyen benchmarkot semmilyen nyilvános fórumba, Linuxost se...

Ezekszerint feltek, hogy kiderul milyen gyengen sikerult az X1000. Mert mas miatt miert is csinalnanak ilyent?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Ápr. 29. 09:55


@dino:
A hivatalos bullshit szerint azért, mert az X1000-re készült szoftverek még nem optimálisak, és addig hibás végeredményeket ad a teszt.

Nekem ezzel csak annyi a bajom, hogy két évig hallgattuk, hogy az X1000 majd bármit lenyom izomból, amit ennyi pénzért igazán meg is tehetne. De az már kiderült, hogy ezt nem teszi, ha optimalizálgatni kell, hogy 6-7 éves G4-es Macekkel is felvegye a versenyt.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Ápr. 29. 10:22


Azt hiszem, ez valaszt adott arra is, hogy az Apple miert az intel CPU mellett voksolt...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Ápr. 29. 10:57


@dino:
Az egy dolog. Nekünk amigásoknak igazából totál elég lenne amit a PA6T nyújt, és valószínűleg okos kihasználással valóban sokkal többet ki lehet belőle majd hozni, mint ami most van. És még az ár is simán indokolható lenne azzal, hogy kisszériás, ultraritka, exkluzív hardver.

Szegény X1000-nek tehát a legtöbbet a saját hívei (és a készítői) által az egekbe tolt hype ártott, mert ahhoz viszont tényleg nem tud felnőni.

És mindez csak egy dolog ugye, a hardver attól még lehet tök jól működő, de mint látjuk az egész támogató háttér, meg hogy egyáltalán gyártásba került, az kb. személyesen TrevorDick szívósságának és kitartásának köszönhető, mert a céges háttér mondjuk ki: jelenleg kb. nem létezik. Ha ő nincs, már ez is csak egy lenne a bedőlt amigás projektek hosszú sorában...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Ápr. 29. 14:01


Ez olyan mint a melegedo iPad, van, letezo problema, de tulajdonkeppen nem az.

Mi a gond?

Letezik a gep? - Igen
Megfelelo suskaert lehet ilyened? - Igen
Van ra OS4? - Igen
Vegtermekrol beszelunk HW es SW szinten? - Nem
Kell-e ido a csiszolasahoz? - Igen

Ennyi erovel a Pegasos I is eleg erdekes cucc ...

Orulni kell, hogy van es kesz. Nekunk ugy sem lesz ilyen! (akar hogy is reklamozom az Amiga Maniaban :)

De amugy nem kotozkodesbol, de a MOS-hoz mikor lesz uj hardver? Ha lesz rogton jo lesz?

DE ... ott az ASUS, GigaByte, stb peces gyartok, szinte minden alaplapjuk kevesebbet tud, es bugos is mint ahogy annak elotte beharangoztak. Rev 1, 2, 3 ... stb. Workaround hegyek az OS-ekben hozza ...

Ez ilyen, kesz.

En kiba boldog lennek egy X1000-el! Meg az araval is :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Ápr. 29. 15:21


@dh1:
Megfelelo suskaert lehet ilyened? - Igen

Nem lehet. Jelenleg nem kapható... Volt 1 batch, amit kiárultak, és azóta ígérik, hogy majd lesz még...

Kell-e ido a csiszolasahoz? - Igen

Csak szólok, hogy nem én jelentettem be az X1000-t 2010 nyarára, OS 4.2-vel, SMP-vel meg kisfaszommal. 2012 április van, valami hardver már van amit benchmarkolni tilos, az OS meg annyira béta, hogy darabokból kell összelegózni. Hát persze, hogy idő kell hozzá.

De amugy nem kotozkodesbol, de a MOS-hoz mikor lesz uj hardver?

Majd ha bármelyik amigás hardvergyártó gyorsabbat és olcsóbbat (és/vagy praktikusabbat) tud gyártani egy tíz éves PowerMacnél, akkor. :)

Ennyi erovel a Pegasos I is eleg erdekes cucc ...

A Pegasos I-et mindig is béta hardvernek adta el a gyártója (vagyis tudtad, hogy bétát veszel) és ugye a Pegasos II megjelenésekor volt egy csereakció, amelynek során a "végleges" verziójú Pegasos II-re cserélhetted a géped igen kedvezményesen (hiszen bétát vettél).

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Ápr. 29. 17:17


Quoting: charlie
Nem lehet. Jelenleg nem kapható... Volt 1 batch, amit kiárultak, és azóta ígérik, hogy majd lesz még...


Mindent lehet, csak akarni kell ...

Quoting: charlie
Kell-e ido a csiszolasahoz? - Igen


A BPlan es elodcege soha semmit nem jelentett be ugye ami ne keszult volna el?! Khm ...

Quoting: charlie
Majd ha bármelyik amigás hardvergyártó gyorsabbat és olcsóbbat (és/vagy praktikusabbat) tud gyártani egy tíz éves PowerMacnél, akkor. :)


De rossz dumaaaa ... :P

Quoting: charlie
Pegasos I-et mindig is béta hardvernek


Szoval igy hivjak azt ami nem jol sikerul ... nalunk ha jol tudom az elso sorozat is betatesztereknel van, az vehetett aki betatesztel is

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Ápr. 29. 18:44


@dh1:
Azé' tök jó, hogy "nálatok" megy az elkúrás, de már nekem kéne védekezni két hozzászólás után. :P

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Ápr. 29. 19:07


Hat ez olyan, hogy te tamadtal aztan okod megsem volt ra! :P :D

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Ápr. 29. 19:43


Ha a tények támadásként foghatók fel, attól még nem kell lelőni a postást. :P

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Ápr. 29. 21:38


Dehogy lottem! Kinzom csak! :)

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2012. Ápr. 30. 03:30


Majd ha bármelyik amigás hardvergyártó gyorsabbat és olcsóbbat (és/vagy praktikusabbat) tud gyártani egy tíz éves PowerMacnél, akkor. :)


Tehat soha? :)

Amugy szerintem a PA6T teljesitmenyevel nincs gond, amirol eddig is voltak nyilvanos adatok. Az araval inkabb. A PA6T a maga idejeben tenyleg kiraly volt, de az mar nagyon nagyon regen volt... Pl. ez a chip kb. hasonlo teljesitmenyt nyujt, az ara a toredeke es a beszerzese is sokkal konnyebb:

http://www.apm.com/products/embedded/multicore460/apm86290/

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Ápr. 30. 18:04 - Szerkesztve: charlie


@Cobra:
Tehat soha? :)

Soha ne mond, hogy soha. :)

Pl. ez a chip kb. hasonlo teljesitmenyt nyujt

Kivéve: AltiVec. Vagyis egy G4 rátekert kóddal ezt is elpicsázza a faszba. Sajnos. De fixme... :) Az viszont tény, hogy egy erre épülő cucchoz legalább nem kell eladni a bal veséd meg a jobb lábad.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Ápr. 30. 21:30 - Szerkesztve: ratman


Quoting: charlie
Az viszont tény, hogy egy erre épülő cucchoz legalább nem kell eladni a bal veséd meg a jobb lábad.



Cserébe fruttiért szórják a bárhol. :)

.... és _megy_. :D

Mert egy dolgot azért el kell ismerni. Volt idő, mikor az epül még képes volt hardvert gyártani.... ez kábé a 68k-s classic érától a g4 quicksilverig terjedt, ami majdnem 20 év. A g4 MDD-ket inkább nem minősítem, meg ami utánuk jön. :D

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Ápr. 30. 22:33


No es miert jo az a quicksilver? Lattam mar annak is doglot tapjat...

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2012. Máj. 01. 00:12


@ChainQ: Igen, ezert irtam, hogy "hasonlo teljesitmeny" :) Bizonyos esetekben egy Altivec-es G4 biztos tobbet tud (pl. dnetc) de a G4-nel az I/O lassusaga (tipikusan max 200MHz FSB) ugye elegge visszafogja a dolgokat.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Máj. 02. 10:10 - Szerkesztve: charlie


Két újabb X1000 benchmark tábla, ezúttal Linux alatt futtatva, egy szintén Debiant futtató 1.67Ghz-s PowerBook G4 és egy 800Mhz-s Sam440ep-Flex ellen:





Forräs

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 26 . 27 . >>
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs hardver / AmigaOne X1000
 
 

Powered by open source forum script miniBB™ © 2001-2024