Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs hardver / AmigaOne X1000
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 26 . 27 . >>
Szerző Üzenet
AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 07. 21:46 - Szerkesztve: alivemoon


Egyébként nekem van olyan érzésem, hogy NATAMI-t egy mainstream cég rég kiba**ta volna a piacra :)
Már nagyon régen volt ilyen színes és izgalmas a kínálat és lehetőségek. Azt is látni, hogy az X1000 már eléri azt a küszöböt, hogy néhány mainstream lap megemlítse. Igazából lehet, hogy a MOS-nak is hoz a konyhára, azaz valaki elolvassa, látja, hogy drága és veszi a fáradságot, könyen rátalál hogy a Mac-jével is tud mit kezdeni.

BrutalDT
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 08. 00:00


Quoting: dh1
Vicces, de nekem nem az OS jelenti az Amiga-t ... hanem a hw.

Egyik ANG OS sem versenyezhet a mai mainstream rendszerekkel jelenleg


Igazából mindkettő fontos dolog, hiszen együtt lettek az ami.
Mára nem maradt más mint az OS, illetve a leharcolt öreg és ideje múlt vasak amivel már csak nosztalgiázni lehet, használni nem annyira.

Az új OS-eket viszont lehet használni hétköznapi célokra és közben azért akad ezekre is pár fasza demó. Szerintem versenyezhet, ez felhasználás kérdése. Ha abból indulok ki, hogy a Mac Minimen hogy fut az OSX, hát inkább a MOS alatt neteznék még ha nincs is minden támogatva.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Feb. 08. 00:04


Quoting: brutal
Ha abból indulok ki, hogy a Mac Minimen hogy fut az OSX, hát inkább a MOS alatt neteznék még ha nincs is minden támogatva.


Miert is? Hogy fut?
Tigerrel semmi gond nem volt G4-en, G5-on pedig maga volt az alom!

BrutalDT
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 08. 00:07


Quoting: dh1
Miert is? Hogy fut?
Tigerrel semmi gond nem volt G4-en, G5-on pedig maga volt az alom!


:)
Akkor lehet nálam az a baj, hogy snow leopardot raktam rá? :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Feb. 08. 00:22


Snow Leo csak intelre van nem?
C2D-n meg tokeletesen megy a SL es a Lion is!
Nekem egy C2D MBP-n megy vigan, minden gond es lassulas nelkul Lion-nal...

Szal mi is a gond? :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Feb. 08. 00:26 - Szerkesztve: dh1


Az az igazsag, hogy a minap megmondtak az elest ...
Behozhatatlan a hatranyunk hw es sw szinten ... kesz ... adjuk fel ...

http://subba.blog.hu/2012/02/07/64_magos

Pedig gombfelvarrast mar majdnem tudta az X1000, de most, hogy mar ezt is elhappoltak, nincs mivel kitornunk ...

Ez a veg! :D

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Feb. 08. 00:54


@dh1:
Tigerrel semmi gond nem volt G4-en, G5-on pedig maga volt az alom!

Az akkor volt. Én is inkább MorphOS-t tolok a Macjeimen, mert a Leopardot még támogató browserek (TenFourFox, Safari) kb. sokkal lassabbak és kevesebbet tudnak mint az OWB. (TenFourFoxból pl. kiszedték a plugin supportot, mert a Flash plugin már olyan elavult, és annyira lyukas, hogy biztonsági szempontból öngyilkosság, a videolejátszás pedig ugyan van HTML5-ben, de az aktuális QuickTime-mal lassabb mint a Flashpluginnel volt, pedig az sem volt egy kapkodó idegbaj...) De ez itt offtopic. Menjunk át valahova... :D

BrutalDT
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 08. 07:17


Quoting: dh1
Snow Leo csak intelre van nem?


Nem, nekem fel van rakva a 10.5.4 vagy .6 már nem emlékszem.
Ahogy Csárli mondja a böngésző az hitvány szar. A videólejátszás is lassabban indul full hd-val szinte egyáltalán nem boldogul míg MOS alatt kevés fps-el, de le tudja játszani.
Mivel használok melóra i5 quad iMac-et tudom, hogy normális esetben az hogy tud működni, és érezhetően minden lassú onnan kezdve, hogy megmozdítottam az egeret.

Szerintem egy átlagfelhasználó szemszögéből egyáltalán nem nagy a lemaradás a MOS esetében.

BrutalDT
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 08. 07:24


Quoting: dh1
Az az igazsag, hogy a minap megmondtak az elest ...
Behozhatatlan a hatranyunk hw es sw szinten ... kesz ... adjuk fel ...

http://subba.blog.hu/2012/02/07/64_magos

Pedig gombfelvarrast mar majdnem tudta az X1000, de most, hogy mar ezt is elhappoltak, nincs mivel kitornunk ...

Ez a veg! :D


Ezt láttam, de ezzel együtt ugyan nem laptopba, de már létezik 64 magos cpu. :)
http://index.hu/tech/hardver/64mag220807/

BrutalDT
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 08. 07:35


Egyébként ha már ennyire ragaszkodunk az egyedi procikhoz, akkor egy ilyet kellene belevágni az új amigás alaplapba. :)
Olcsó gép úgyse lesz, hát akkor legyen benne egy bivaly cpu és akkor speedben versenyképes lesz a vas. )

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Feb. 08. 07:52


Az OWB sokkal, de sokkal gyorsabb, mint barmilyen OsX es bongeszo ugyanazon a gepen...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Feb. 08. 10:45


http://www.youtube.com/watch?v=pDDBhGLTPPI

Instead of using OpenGL for rendering, all of the 3D graphics is rendered using AmigaOS 4.1's 2D compositing function. That's hardware accelerated 3D using the 2D graphics system. This demonstrates the power of this feature.

tassika
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 08. 19:43


Quoting: dh1
Vicces, de nekem nem az OS jelenti az Amiga-t ... hanem a hw.

Hát ha a mostani vasak közül kéne választani, amit nevén kellene nevezni, vagyis Amiga-nak, akkor az a Natami lenne. Nekem az Amiga az a classic HW-k. De ezt már megvitattuk már egy párszor kinek mit jelent az Amiga.
Quoting: dh1
Egyik ANG OS sem versenyezhet a mai mainstream rendszerekkel jelenleg

Ezzel mindenki tisztában van... Ha a versenyképesség számítana, akkor még ennyien sem lennénk itt a spiriten, mert senkit nem érdekelne. ;-)
Ezzel kapcsolatban, örülök, hogy a közelmúltban ennyi új Amigo csatlakozott ide hozzánk.

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 13. 21:39 - Szerkesztve: alivemoon


Hát nemtudom mit csesztem el. az AMIGA World-on találtam egy Blender Test-et amit letöltöttem, és lefutatam, az én DualCore Atom 1.6GHz 2GRAM 15 percet szenvedett vele, az x1000 10 másodperc alatt volt kész vele. De a tesztet a Sam440 is 65 sec alatt teljesítette. Azaz q-va gyors a PPC?

Szüzen feltett Blender, azt olvastam, hogy van mindenféle optimalizált változat töltsd le, de OS4-re gondolom egy sztenderd PPC buildot használnak.
Így gondolom ez hitelesebb arány?

Ez?

Ps: Ja nem csesztem el semmit, másnak is ennyi jött létre Atomal a neten.
De végülis akor a Sam440 is 15x gyorsabb egy Atom-nál. Legalábbis Blenderben. Ez viszont nekem megdöbbentő.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Feb. 13. 22:19


Semmi megdöbbentő nincs benne. Az atom egy in-order architektúra. Hiába a négy (ami kettő) szálas végrehajtás, nagy csodát nem tud okozni. :)
(És igen, ki van egészítve mindenféle SIMD cucokkal, de gyakorlatilag az atom egy 486-os, az alapoktól újragondolva...). Atom everyday computingra jó, ne akarjál vele renderelni, mert arra nem való. Egyáltalán. :)

ps: tudom mit beszélek, 2008 óta használok atomos fosokat. :D

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Feb. 16. 23:33 - Szerkesztve: charlie


@Thread:
Itt olvasható egy interjú Paul Gentle-lel (angolul), aki a Varisys (az X1000-t tervező cég) Commercial Director-a.

(Örök álom marad úgy látszik, hogy ezeket a híreket ne én, hanem valaki más postolgassa, a megfelelő fórumokba ill. a főoldalra.)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Feb. 17. 21:16


Cobra-ek nem is buszkelkedtek ezzel ...

http://a-eon.com/pics/AmigaAuckland_Small.jpg

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Feb. 17. 22:05 - Szerkesztve: dino


http://a-eon.com/pics/Stephen_Almos.jpg
Ok is igazi legendak. Rachy, Cobra. Nagyon birtam oket, kar hogy el utaztak orokre. Chip is jo arc vele mi van? Veluk nem akartok interyout kesziteni?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Feb. 17. 22:13


Te Dino, szerinted az en fotomon nincsenek rajta? :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Feb. 17. 22:34


Quoting: dh1
Te Dino, szerinted az en fotomon nincsenek rajta? :)

Dehogynem, de azert tettem be, mert vannak itt uj emberek is es nem ismerhetik oket, igy meg konnyebb volt nekem :). Meg hogy ok nemreg meg itt forumoztak Magyar ekes nyelven. Inkabb azt mondjad mar, hogy Chiprol mit tudsz? Amigazik meg?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Feb. 17. 22:43


Igen Amigazik. Lehet o lesz az elso X1000 tulaj idehaza ... meg az utso is :)

Cobra jar ide, de most szuletett meg a masodik gyermeke, szal ideje szinte semmi ...

Rachy, meg JIT-et hegeszt ...

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2012. Feb. 20. 04:31


Nem vesztunk el, csak a vilagvegere jottunk :) Amugy a csoportkepen mellettem meg James Carroll lathato, a Wookiechat es SabreMSN fejlesztoje, szoval harom Amigas fejleszto egy csokorban :) Neki amugy mar van X1000-ese! Mindenki Amigazik meg, rachy E-UAE JIT-et fejleszt, en meg majd ha tobb idom lesz tovabb folytatom a DvPlayer es WarpView fejlesztest, csak most babazunk, meg hazat epitunk, meg anyoslatogato meg minden, szoval kepzelitek... ;)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Feb. 20. 08:33


Cobra
Szuper! Gratu a gyerkochoz! :)
Ha nyerek a lotton meglatogatlak benneteket ;)
Egyebkent, ha barmilyen ujdonsagotok van, leirhatnad legalabb ide. :)

BrutalDT
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 20. 12:38


Quoting: charlie
(Örök álom marad úgy látszik, hogy ezeket a híreket ne én, hanem valaki más postolgassa, a megfelelő fórumokba ill. a főoldalra.)


Chain-Q csak egy van... :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Feb. 20. 15:06


???

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Feb. 20. 17:24


Boingos ajto kerdes letudva:

http://www.youtube.com/watch?v=EK46NNqEZmo&feature=related

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 24. 19:47 - Szerkesztve: alivemoon


Érdekes ötletet láttam, hogy megtudjuk, vajon menyi x1000-et adtak el.
OS4 depot-on 27-en töltöttek le egy drivert. Bár gondolom nem mindenki töltötte le mert nem létszükséglet.
Mondjuk azt is lehetett olvasni, hogy még nem mindenki kapta meg, folyamatosan küldik, amit össze raktak és teszteltek.

Viszont ebböl kiindulva rákerestem Sam driverekre.
440-re volt olyan driver aminek a legfrissebb változatát 1263-an töltötték le.
460-ast 265-en.
Talán kicsit többen kicsit kevesebben, azt nem hiszem, hogy valaki töbször letölti ugyan azt, de gondolom van aki egyáltalán nem, vagy máshonnan, mondjuk havertol, klubból megvan.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Feb. 27. 14:07


https://docs.google.com/document/pub?id=1E0EQdVxzUc6JADNmMX7v873xaVcDpiPO3uthRRmjkds

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2012. Feb. 27. 15:20




Na, legalább most már tényleg tudjuk, hogy megjelent, és létezik a gép... Nekem akkor is bassza a csőrömet, hogy ekkora böhöm hodályban van a gép. 2012-ben minek ekkora ház? Ja és figyeltétek a kicsomagolásnál, amikor kinyitja a gépet, hogy áll benne a vinyó? IGÉNYES

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Feb. 27. 17:32 - Szerkesztve: dh1


Quoting: adsr
Ja és figyeltétek a kicsomagolásnál, amikor kinyitja a gépet, hogy áll benne a vinyó?


Gondolod, hogy szallitas kozben nem jarhatott igy? ... hidd el nem igy tettek bele ... csak atutazta a fel vilagot ...

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 26 . 27 . >>
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs hardver / AmigaOne X1000
 
 

Powered by PHP forum software miniBB™ © 2001-2024