Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs hardver / AmigaOne X1000
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 26 . 27 . >>
Szerző Üzenet
ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Feb. 06. 15:50


dh1: mert a mos nem a hivatalos(C)(R)(TM) Amiga. :)

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 06. 15:54 - Szerkesztve: alivemoon


MOS csapat szerintem is nekiállhatna felzárkózni és legalább támogatni az új kezdeményezéseket, elásni a csatabárdot. Trevor szerintem jó csóka és személyiség, tehát szerintem az hogy Ben-t rühellik? Egyébként is egy menedzser akkor jó ha nem csak szeretik és ugye a demokráciában mindenkinek szabad véleménye lehet, tehát neki is. Ez a bozótharc baromira nem produktív.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Feb. 06. 16:01


Quoting: ratman
dh1: mert a mos nem a hivatalos(C)(R)(TM) Amiga. :)


Ez nekem keves ... :P

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 06. 16:34


Van egy régi közmondás ami szerintem:
Okos enged szamár szenved. Az lesz az okosabb aki előbb kezdi a békülést.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2012. Feb. 06. 17:43


Ez nehéz lesz... Ki fogja azt mondani "Amigáéknál", hogy akkor mostantól a MorphOS legyen a hivatalos AmigaOS?!

VAGY

Ki fogja Morphéknál azt mondani, hogy jó, akkor nincs MorphOS, és átmegyünk az AmigaOS-t fejleszteni?!

Azt meg el sem tudom képzelni, hogy a két rendszert összefoltozzák, mert abból csak bughegyek lesznek...

Persze én csak ökörségeket beszélek, nem tudom ez hogy működhetne.

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 06. 18:28 - Szerkesztve: alivemoon


Úgy gondolom ez úgy működhetne, hogy nem rögtön össze állnak, hanem konvergálnak? Valahogy úgy kéne, hogy egyre kompatibilisek legyenek.
Akkor lehetne szerintem olyan tranzakciók, hogy AOS4-esek megvesznek ezt azt MOS-ból cserében kapnak OS4-ből dolgokat. A lényeg az lenne, hogy jobb legyenek. Ha ezekután többet tudnak eladni azzal mindkettő nyer. És mi is nyerünk egy jobban supportált valamit.

Valahogy a kommunikációt kéne úgy változtatni, hogy nálunk ezért gyorsabb, vagy nálunk ezért kezelhetőbb, vegyétek meg tőlünk.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Feb. 06. 18:33


Quoting: alivemoon
Okos enged szamár szenved

Szerintem meg: okos enged, ha mar szenved... :DD:DD

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 06. 18:38 - Szerkesztve: alivemoon


Mindkettő szenved :) És mi mint felhasználok, rajongók legjobban, köröm rágva drukkolunk. Egy szoftver fejlesztőnek meg választania kell melyikre kezd dolgozni és szerintem sokan úgy döntenek, egyikre sem.

Öszintén szolva OS4 vonalnak van az a perspektívája, hogy van két cég(három (NoteBook)), akik már képesek új gépet fejleszteni, gyártani.
Ezzel a duzzogással a MOS kimarad.

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 06. 18:59 - Szerkesztve: alivemoon


Azon fogok röhögni, ha a NATAMI+050+AROS faképnél hagyja öket, mert az eredeti architektúra olcsóbban, sokat adnak el belölle, leégetik ASIC-ba mégolcsobb lesz és gyors is.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Feb. 06. 21:33 - Szerkesztve: charlie


@AliveMOon:
Valahogy úgy kéne, hogy egyre kompatibilisek legyenek.

Amikor úgy jó 5-6 éve, a MorphOS csapatból valaki elkezdett egy OS4emut írni, hogy OS4-es alkalmazások tudjanak futni MorphOS-en, odaát úgy reagáltak, hogy a libc-jüket, a libek jó részét és mellesleg egy rakás alkalmazást is telebaszták OS4emu-működést meggátóló kóddal, hogy lehetőleg semmilyen OS4 alkalmazás ne futhasson MorphOS alatt. Ennyit arról, hogy ki és hova próbált konvergálni, és kinek köszönhetően nem sikerült.

MOS csapat szerintem is nekiállhatna felzárkózni

Miben is kéne felzárkózni?

Akkor lehetne szerintem olyan tranzakciók, hogy AOS4-esek megvesznek ezt azt MOS-ból cserében kapnak OS4-ből dolgokat.

Kérlek sorolj fel komponenseket, amelyek az OS4-ben fejlettebbek, és a MorphOS-nek hasznára lennének! Köszönöm. A MorphOS komponensek közül pedig pl. a PowerTerm-re konkrétan árat is mondott a készítője, amikor felmerült az OS4 port. Nem kérték. Innentől "tudlak sajnálni Ford."

Ezzel a duzzogással a MOS kimarad.

Miből is? Én jelenleg a 8+ éves Pegasosom mellett (amivel éveken át riogattak, hogy kimaradok az Amiga jövőjéből, végül kijött rá az OS4, röhögni ér?) főleg egy 1.67Ghz-s PowerBook G4-et használok, aksiról megy 3+ órát MorphOS-sel, van wifi, jó böngésző, egyéb cuccok. És 40 (negyven) ezer forintért vettem a vasat alá. Oké, a wifi kártya további 1500, az aksi felújítása pedig további rettenetes 12700 forintot vett igénybe. Totális csőd.

De lemegyek egy kávézóba esténként, és netezek. Amigás rendszerrel. És nem érzem úgy, hogy bármiből is kurvára kimaradnék. Bocs.

Derringer
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 06. 23:21


Quoting: dh1
Miert baj, az, hogy vannak cegek akik uj HW-t is tolnak a piacra.


Szerintem ez egyáltalán nem baj. Sőt azt hiszem az egy kezünkön meg lehet számolni a '94 óta kiadott amiga konstrukciók számát. Meg kell becsülni. Drukkolok neki.

Ahogy olvasgattam a külföldi fórumokat, jó volt látni, hogy egyesek bontogatják, a friss gépüket, leírásokat, hogy x évtizede nem bontottak új amiga gépet stb. Már- már 1985-ben érzi magát az ember.

de nem 1985 van. Xéna chip-ide vagy oda ez (sajnos) nem egy úttőrő alkotás. (tényleg mit csinál a xena egyáltalán?, most komolyan kérdem.)
Ez az ultimate amiga feelingre lett kitalálva. Az ára is. Csak van konkurencia, ami kajánul rámutatott, hogy sajnos nem a leggyorsabb..., meg nem ultimate...

Persze egy dolog érdekes, ha megnézitek az összes valamire való MOS-os portált. Szinte kivétel nélkül mivel foglalkozik: Igen azzal a géppel amire elvileg nem lesz MOS port soha.

Derringer
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 06. 23:43


MOS vs OS4 bozótharc:

Nekem pár év kimaradt, karácsonykor visszakukkantottam, (volt pár napom, hogy a szinte soha üzembe nem helyezett a500-as turbo kártyámat új isten igazából beüzemeljem. Persze adódtak komplikációk--ment ezerrel a forumtúrás.)

szóval gondoltam, mitt már mindenki mindenkivel lesz, ömlenek a hw és sw, eljött az új boldog világrend...

Nem jött, ha jól olvasom...

Szerintem az összeborulás csak akkor valósulna meg:

1. Egyik fél teljesen ellehetetlenülne/feloszlana. Ekkor az egyik oldal felszívná a másikat. Mivel azonban gyakorlatilag egyik oldalon sincs már mit veszteni, sajnos az az érzésem, hogyha egy mükődő gép+1 programozó maradna az egyik oldalon, már csak a titulus miatt sem történne meg az összeköltözés.

2. Jönne egy C=/Amiga fan milliárdos feltámasztva a platformot és $ hegyeket ömlesztve igen magas bérért hirtelen az egész gárdát alkalmazná, megszabva a közös irányt.

3. Ha valamelyik kult C=/amiga ikon (maradt még ilyen???, Dave H?, esetleg az origi amiga készítői küzöl valaki?)feléledve téli álmából kiállna és azt mondaná: Van egy remek ötletem, így kellene megvalósítani, ez lenne az irány, ehhez minden kézre szükség van.

4. Az egyik platform találna egy valós piaci rést. Az eladásokat tekintve pedig jelentős (milliós) különbség alakulna ki. Mint mondtam nem 1985 van, ma eladni 1M valamilyen hw-ből nem kunszt. Az aplle is meg tudta csinálni a semmire sem használható ipaddel, hogy egy év alatt több mint 20M ad el...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Feb. 07. 02:58 - Szerkesztve: charlie


@dh1:
Jo dolog ez a levetett G4-es MAC-ot hasznalunk dolog, de azert egy OS-t vagy brandet egy support nelkuli vasra epiteni is eleg kockazatos.

Amennyi Mac refurbisher cég van az USA-ban és mindenütt, még a mai napig vehetsz felújított PowerMaceket és egyéb PPC-s vasakat, akár több hónap, vagy fél év garanciával... Persze annyiba is kerül, de valamit valamiért.

Szal nem ertem, ha annyival jobb a MOS (es igen sajna jelenleg jobb) akkor ott miert nem tobzodnak a HW gyartok? Miert a masik OS korul gyullik az osszes (mind a ketto HW NG fejleszto)? Talan ennek is van oka nem?

Először is, ne felejtsük el, hogy eredetileg MorphOS alá készült a nextgen vasak közül mai napig leguniverzálisabb és ár-teljesítményben a legjobb gép: a Pegasos 2. Aminek a gyártását nem azért szüntették meg, mert nem volt rá igény, hanem mert bejött az RoHS direktíva, aminek nem felelt meg, újratervezni meg nem érte meg...

Másodszor, a fókusz a MorphOS fejlesztésekben az utóbbi időben alapvetően máshol van, mint OS4-en. Az Amiga felélesztésének mítoszával a kék tábor alapvetően leszámolt magában - egyszerűen egy jó rendszert szeretnének fusson az bármin - ami kompatibilis, amigás módon működik és a lehetőségekhez képest mégis modern. Ehhez pedig azt a hardvert választják, ami a leginkább kézre esik, olcsó és kielégítő a teljesítménye - a használt Macek támogatása úgymond "kézenfekvő". Miközben a piros tábor még mindig görcsösen meg akarja valósítani a következő Világverő Új És Egyetlen Igazi Amigát - közben görcsösen ragaszkodva ahhoz, hogy ehhez csak neki van joga - és majd' minden próbálkozásnál egyre nagyobb eposzi kudarcba fullad, még akkor is, hogy maga az a tény, hogy egyáltalán megpróbálták, igazából minden tiszteletet megérdemel.

Harmadszor, nyílt titok, hogy az ACube-bal és talán még az AEonnal is zajlottak tárgyalások a Sam sorozat és az X1000 MorphOS támogatásáról is, de mindkettő támogatása jelentős erőforrásokat vont volna el a Mac support tökéletesítésétől, ami figyelembe véve a gépek darabszámát és egyediségét (és árát), egyszerűen nem érte meg a ráfordítást. Ráadásul - amigás piacon - mindkét cégnek exkluzív szerződése van a Hyperionnal - nem tudsz OS4 nélkül Samet vagy X1000-t venni, te mint végfelhasználó, emellett az ACube és az AEon is jelentős részt vállal az OS4 finanszírozásában és fejlesztésében, a konkurencia szekerének tolása pedig nincs a tervek között...

Mellékesen, az is el lett mondva már párszor, hogy a MorphOS csapat nem hülye, tehát pontosan látja a használt Mac hardver támogatásának hátulütőit, de a dolog egyelőre - a felhasználószám növekedését tekintve - bevállni látszik. A PowerBook támogatás pedig remek alkalom arra, hogy kiépítsék a rendszerben a hordozható gépek támogatásához szükséges infrastruktúrákat, hiszen ezek nagyrészt teljesen hiányoznak minden nextgen rendszerből - így később további hordozható gépek támogatása jóval egyszerűbb lehet. A hosszú távú tervek között pedig már megemlítették az x86_64 és az ARM támogatását is, de ez még biztosan évek kérdése - ha egyáltalán megvalósul, mi pedig arra szeretünk koncentrálni ami VAN, nem pedig arra ami LESZ, vagy lehetne, vagy amiről néhány eltájolt fanatikus álmodozik mindenféle fórumokban egy Wintel PC mögül. Valamint az is biztos, hogy a MorphOS csapat általában nyitott egy-egy új hardver támogatására, amennyiben azt értelmes feltételekkel és értelmes idő alatt meg lehet valósítani, és a fent vázolt kizáró okok nem állnak fent. És ez akár a már meglévő cégek további hardvereire - ha lesznek olyanok - is igaz lehet.

Van kérdés? :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Feb. 07. 03:25


Még annyit, hogy egyébként én kissé ironikusnak tartom, hogy manapság tök elfogadott, hogy megveszel egy PC-s laptopot vagy valami smartphone-t 2-3 évre, és utána lecseréled, hiszen nincs hozzá már support, eközben nextgen amigás hardverben mindenki úgy gondolkozik, hogy a következő ötszáz évre lehetőleg... És mivel ilyen nincs, megy a csodavárás... mi lenne, ha úgy vennénk nextgen Amiga vasat is, hogy a következő 2-3 évre. Ha utána is működik, akkor jaj de jó, mindenki boldog. Ha meg nem, hát lesz helyette valami más, jó eséllyel. Mert eddig is volt, ezután is lesz.

Vicces módon, az ACube pont ettől sikeres viszonylag - nem elérhetetlen álmokat kergetnek, hanem összerakják azt amit viszonylag emberi költséggel és ráfordítással lehetséges összerakni, oszt heló. És működik, már amennyire a körülményeik engedik.

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 07. 04:08 - Szerkesztve: alivemoon


Quoting: charlie
Miben is kéne felzárkózni?


Quoting: alivemoon
Öszintén szolva OS4 vonalnak van az a perspektívája, hogy van két cég(három (NoteBook)), akik már képesek új gépet fejleszteni, gyártani.


Itt azon van a hangsúly, hogy teremtettek a 0-ról egy infrastruktúrát.

Egyébként röhögnék, ha az lassítana, amit te is írtál, hogy teleaknázták. De arra nem gondoltok, hogy mivel friss az OS4, szükség volt a változásokra?

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 07. 04:48 - Szerkesztve: alivemoon


Sam440ep_setup is a little utility to optimize performance on your Sam440ep board (mini-itx and flex versions)

What's new:

use a more aggressive instruction cache speculative prefetching setting.
This allows a faster execution for some software, for example the following
Blender speed test increased performance by 10%-20%:


Valószínűnek tartom, hogy x1000-en is elérhető hasonló vagy mivel nagyon friss még jobb eredmény.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Feb. 07. 08:18


Egyebkent manapsag elmosodtak a hatarok, egy x86 os 1.6Ghz atommal is el lehet lenni siman nezel rajta 1080p ha a videjokartya tamogatja. Ezert nem ertem, hogy miert kellene egy eromu, foleg AmigaOs ala. Netezni, jatszani, kepeket lesegetni, filmert nezni tokeletesen megfelel meg egy G4 is. Egyedul programok kellenenek meg, jolenne JIT is, meg videokartya HD film tamogatas.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Feb. 07. 12:44


@dino:
meg videokartya HD film tamogatas.

Sajnos az efféle supporton nagyon ülnek a videokártya cégek, lévén az egész tömve van mindenféle DRM cuccal, az algoritmusok nem publikusak, a nyílt forrású driverek sem igazán tudják, még Linux/x86-on sem... Azt meg tudjuk hogy az amerikai kiadó iparnak milyen messzire elér a keze.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Feb. 07. 13:55


Quoting: dino
1.6Ghz atommal is el lehet lenni siman nezel rajta 1080p


hasznaltal te mar ilyet?

meg a winfos futtatasai is kihivas neki ...

cegtol kaptam egyet meg az elejen ... csak azert nem tapostam meg, mert nem az en tulajdonom volt, de dogoljek meg ha atomot valaha is hasznalok

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Feb. 07. 14:10 - Szerkesztve: dino


Quoting: dh1
hasznaltal te mar ilyet?

Igen van termeszetesen tobb is. (Ratman Rulez)
Van egy ilyenem
Ezt foleg letolteni hasznalom, torrent,FTP egy hete csinaltam meg FTP szervernek. A venti egy extrahalk. A kindoz7 et most szedtem le, mert gyengusz volt vele. xp vel meg turheto.
Meg van meg egy Asus AT3IONT-I Deluxe ez teljesen passziv egy 100GB SSD vel.Ezen mar jol meg a kindoz7. Mind ket gep Hyper-Threading os, szoval igy turheto. Jaj, nem akarok itt pecerol beszelgetni....

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Feb. 07. 14:13


Quoting: charlie
Sajnos az efféle supporton nagyon ülnek a videokártya cégek, lévén az egész tömve van mindenféle DRM cuccal, az algoritmusok nem publikusak, a nyílt forrású driverek sem igazán tudják, még Linux/x86-on sem... Azt meg tudjuk hogy az amerikai kiadó iparnak milyen messzire elér a keze.


Jaj, de genyak. Pedig mennyire jo lenne bevonni a GPU t is egy kis matekba.

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 07. 15:15


Én most is ATOM 2mag+ION+2GRAM gépen dolgozom, így NVIDIA gyorsítóval használható. Bár C fordításkor elmehetek bagózni kényelmesen, release linkelésnél meg nyugodtam meg is vacsorázhatom.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Feb. 07. 15:19


Nalam az nem opcio, hogy varjak egy szgepre ...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Feb. 07. 15:23 - Szerkesztve: dino


Persze, de en atlag felhasznalasra gondoltam. Szoval visszaterve az eredeti temara, egy atlag felhasznalonak nem kell eromu. Teljesen felesleges. Ezert eleg nekem az MDD G4, 1.2Ghz, AmigaOs szeru dolognak tobb mint jobb. Mennyivel gyorsabb, mint egy szaros pece. Nem kell meszire menni, eleg egy klasszik A1200 as is egy 030 as turboval. Ha eleulsz es csak maszkalsz a rendszerben stb nem erzed lassunak egy mai pecehez kepest, soot. Amiga Rulez! :) Jo lenne ez az X1000 is, csak negyed annyiert mint amennyiert adjak.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Feb. 07. 15:33


C2D alatt barmit is winfos alatt csinalni onkinzas ...
Szerintem meg rohadtul nem opcio az, hogy egy amugy sem olcso cuccra meg en varjak.

Atom egy fos, munkara, netr, jatekra.

Ha a hatterben fut szerverkent akkor esetleg ... de amugy a hugyommal nem illetnem :P :D

BrutalDT
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 07. 15:35


Chain-Q gondolatmenetét folytatva, véleményemmel bővítve...

Szerintem is nagyon jó lépés volt a ppc mac-ek támogatása, példa rá én vagyok, aki ezt a lehetőséget kihasználva megvette a MOS-t.
Kaptam igen kedvező áron egy Mac Mini-t így nem okozott számomra gondot kifizetni mégegyszer annyit az OS-ért ami nem mellesleg egész jól használható és hordozza azt az amigás érzést amiért mindig is szerettem amigázni.

A HW fejlesztésekről

http://www.gamestar.hu/hamarosan-kaphato-lesz-az-5500-forintos-szuperszamitogep.html

Itt egy teljesen ellentétes koncepció azzal, amivel a piros csapat próbálkozik.
Nem igazán értem hogyan lehet ilyen olcsón előállítani ezt a hw-t, de mindenképp figyelemre méltó. A hw nagyjából egy iPhone erejével érhet fel, bár nincsenek konkrét adataim róla.
Szóval ezt azért linkeltem be, mert talán érdemes lenne másképp gondolkodni.
Valami olyan hw-t kellene gyártani a MOS-hoz/AmigaOS-hez amely első sorban nem erre a szerepre van szánva, hanem valami sokkal inkább a hétköznapi ember számára is hasznos képességekkel rendelkezik, és ennek utána a magas eladott példányszám miatt viszonylag olcsó is lehetne.
Az már csak egy lehetőség volna a kedvenc NG OS-einkre, hogy erőre kapjon mondván, ha ez is megy rajta, akkor elkezdik használni és egyre többen használják majd, de minden esetre nekünk lenne egy olcsó és modern HW-ünk.
A fejlődést/fejlesztést mindenképp a pénz határozza meg. Ha azt akarjuk, hogy az OS-ek megfelelő ütemben fejlődjenek és legyen hozzájuk modern HW, akkor ahhoz piacot kell nyerni, amire jelen pillanatban egyik OSnek sincs esélye, mert egy átlagember számára semmi extrát nem tud felmutatni.

Az amigákat a mai globalizáció hajnalán még nem egy ilyen kapitalista szemlélet szerint fejlesztették, ami ma uralkodik. Azok a gépek még jórészt ma is működnek, némelyik 25 éve. Ma nincs az az elektrónikával foglalkozó ipar, amely ilyen távlatokban gondolkodna, teljesen felesleges is, hiszen aki ezt teszi, az mindig le lesz maradva. (némelyik galád módon szándékosan önpusztítóvá tervezi a szerkezetet, amikor az elveszti a garanciáját) Nem azt mondom, hogy szart kell gyártani, de ma az ipar csak a magas fogyasztás /eladott példány/ miatt tud ilyen ütemben fejlődni és az a hw ami nem erre a tempóra készül és az ára sem versenyképes az hamar elavul, tehát kb. felesleges megalkotni.

Sajnos az AmigaOne X1000 is az utóbbit képezi...
Rengeteg beleölt munka egy már a tervezőasztalon is elavult HW-be.

Nekem az a véleményem, hogy az igazi HW-ról már régen kénytelenek voltunk lemondani, hiszen nincs már, valszeg nem is lesz custom chipset (Natamiból ha egyszer lesz valami...) sosem és az hogy milyen cpu van az alaplapon már csak egy lényegtelen dolog. Egy ma megalkotható alaplap tartalma majdnem 100%-ban úgyis azokhoz a szabványokhoz vezet, amivel egy pc alaplap rendelkezik általában. Csak azért fejlesztünk egy majdnem pc alaplapot csak ppc vagy más kevésbé használt cpuhoz, hogy attól az egyedinek számítson és rá lehessen írni, hogy Amiga?
Nem látom az értelmét.

Egyébként egy modern és igazinak nevezhető Amiga inkább a játékkonzolok HW-jára kellene, hogy hasonlítson. Azokat 4-5 évre fejlesztik és kb. annyi idő is mire elkészülnek az utóddal.

Az én véleményem az, hogy ideje valóban áttérni az x86/arm útra, mert a többinek nincs értelme. Sajnáltam, hogy az Amithlon projekt nem folytatódhatott. Most rá 10 évvel mégis ez lesz a jövő...

Az Amiga NG OS-ként élhet tovább és az már kevésbé számít milyen vason fut, mert méltó HW-t már senki nem fog gyártani alá. Magát az OS-t érdemes fejleszteni, mert lesz aki megveszi főleg ha nem okoz gondot a hozzá való HW beszerzése.

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 07. 16:16


Ebbe a trendbe a NATAMI tökre bele illik, bár az biztos ennyire olcsó nem lesz.

tassika
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 07. 19:07


Quoting: brutal
Az én véleményem az, hogy ideje valóban áttérni az x86/arm útra, mert a többinek nincs értelme.

Az Amiga NG OS-ként élhet tovább és az már kevésbé számít milyen vason fut, mert méltó HW-t már senki nem fog gyártani alá. Magát az OS-t érdemes fejleszteni, mert lesz aki megveszi főleg ha nem okoz gondot a hozzá való HW beszerzése.

Én Brutal-al értek teljes mértékben egyet. Engem már régen nem érdekel, hogy milyen procin futna az OS, ebből már nem csinálnék hitkérdést. Engem is csak az érdekelne, hogy meglegyen az az érzés, amit az AmigaOS, AmigaOS szerű rendszer tud nyújtani.
Off: Jó az a vas amit linkeltél Brutal, már olvastam róla valahol. Figyelemmel fogom kísérni. :-)

tassika
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 07. 19:07


Quoting: alivemoon
Ebbe a trendbe a NATAMI tökre bele illik, bár az biztos ennyire olcsó nem lesz.

Város nagyon! :-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Feb. 07. 20:22


Vicces, de nekem nem az OS jelenti az Amiga-t ... hanem a hw.

Egyik ANG OS sem versenyezhet a mai mainstream rendszerekkel jelenleg

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 26 . 27 . >>
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs hardver / AmigaOne X1000
 
 

Powered by open source forum script miniBB™ © 2001-2024