Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs hardver / AmigaOne X1000
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 26 . 27 . >>
Szerző Üzenet
YADA
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 03. 12:06


Dino: jo a kerdesed, este szinte pont ugyanezt irtam en is, furcsa, hogy most nem latom a hozzaszolasok kozott. Lehet hogy felalomban elfelejtettem az elkuldes gombot lenyomni?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Feb. 03. 12:40


Quoting: dino
PPC Macmini 30e Ft


Jerlentkezzen mar az aki 1,5-os 64 mega VRAM-os Mac Mini-t tud 30000 Ft-ert! Azonnal megveszem!!! Komolyan!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Feb. 03. 13:47 - Szerkesztve: dino


Quoting: dh1
Jerlentkezzen mar az aki 1,5-os 64 mega VRAM-os Mac Mini-t tud 30000 Ft-ert! Azonnal megveszem!!! Komolyan!



En csak Macminit irtam 30e ert, nem a legnagyobb minit :) az dragabb...
Amugymeg tessek:
http://www.expressz.hu/szamitastechnika/apple_macintosh/macmini/hirdetes-29568709/
Aki kisebbel is megelekszik, 20-25 ert szerintem el lehet hozni es majdnem egy X1000 sebesseget hozza am :DD:DD:DD

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Feb. 03. 14:30


De ki a faxom akar MOS-hoz egy limitaltan jo Mini-t venni?!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Feb. 03. 14:38


Quoting: dh1
De ki a faxom akar MOS-hoz egy limitaltan jo Mini-t venni?!

Azert a Csarlinak van egy ilyen 1.2Ghz ben hirdetett minije es nem olyan rossz az, persze nekem is a nagyobb kellett anno.
De miert nem veszel egy MDD t, abban legalabb lehet pakolni.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Feb. 03. 16:41 - Szerkesztve: dh1


MDD ... kene nagyon, de 18-20e-nel nincs nagyobb keretem ra, es annyiert 1,2-es nem nagyon van ... meg a Mini az mini, keves helyet foglal ...

Amugy van valami amit a gepbe venni kell az alap MDD-n kivul, ha MOS-al hajtom?!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Feb. 03. 16:48


@dh1:
De ki a faxom akar MOS-hoz egy limitaltan jo Mini-t venni?!

Annyira limitáltan jó hozzá, hogy azzal melóztam majdnem egy évig. Napi 8 órában. MorphOS-sel. De nyilván kinek mire kell. :) Én elvoltam 1280x1024-es felbontással, mert a Full HD tényleg sok már a videochipnek. Ha ettől limitált, akkor legyen.

De igazából mindegy. eBayen láttam 150 dollár körül elmenni miniket, ami pont 30-35e HUF környéke. Vagy megveszed, vagy sirsz. Igazából figyelni kell nyilván, de aki igazán akart, itthon még mindig tudott 1.5-ös minit venni.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Feb. 03. 16:53 - Szerkesztve: charlie


@dh1:
Amugy van valami amit a gepbe venni kell az alap MDD-n kivul, ha MOS-al hajtom?!

A videokártya legyen Radeon 7500, 9000 vagy 9200 Mac Edition. Utóbbiak nyilván jobbak. Gyárilag ezzel (is) adtak az MDD-ket, de ez vagy olyan, vagy nem. Ezen kívül a hanghoz ajánlott egy SB Live!, mert sokan szopnak az MDD hangjával, hogy nem elég hangos, vagy nem szól rendesen, bár elvileg van benne gyári support. De végső esetben Live, kb. 1500 Ft.

Ill. a 3.0-ban lesz WiFi support, ekkor majd egy támogatott PCI-s WiFi kártya ajánlott lesz. Sajnos az AirPortok egyelőre nem fognak menni, mert buzi Broadcom chipset van rajtuk, ami még Linux alatt is eléggé fáj.

Minden más működik, USB, Ethernet, IDE-k, stb...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Feb. 03. 16:59


Ja és, lusta vagyok átrakni az eddigi hozzászólásokat, de a MorphOS hardver témát a megfelelő topicban folytassuk, ha igény van rá, köszönöm.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Feb. 03. 17:01


Az elmult fel evben egyetlen 1,5-os 64 megas nem tunt fel Mac-es oldalalkon. Igaz mashol nem neztem.

Nekem 1920x1200-as monitorom van ... szal olyan kell ami ezt ki is hajtja, megvakulni nem fogok, de ha jol tudom a videoram merete is problema a kisebbnel bizonyos esetekben. Szal en ezert vennek utso szeriast inkabb.

Most nincs ra 35e Ft-om ... apam halala, adofeltoltes, stb. meg az ag is huz ... es akkor a noket nem is emlitettem ...

MDD lesz valszeg ... amugy 64 megas ATI R9000Pro mennyire "baj" MOS-nak?!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Feb. 03. 17:02


Bocs, utana lattam amit kertel!

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 03. 17:17 - Szerkesztve: alivemoon


Quoting: charlie
Vagyis újraimplementáltad szoftveresen, amit minden normális Out-Of-Order, load-store architektúrás proci megcsinál magától is? :) Remek! (Nem.) :)


Ja!
C-ben egy baromira messze rétegben vagyok a processzortól, ahol GPU és CPU modulok futtatását lehet programozni bogyók tologatásával. Lehet, hogy hiba, de amíg ötletem támad, nem szoktam azzal vesztegetni az időt, hogy vajon valaki csinált e ilyet. Gondoltam, hogy van ilyen, érdekelt mit tudtok róla :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Feb. 03. 17:39


@dh1: Másik topicba válaszoltam.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Feb. 03. 22:09 - Szerkesztve: charlie


Még újabb benchmark: H264 full HD decoding


(forrás: Harry "Piru" Sintonen, MorphOS fejlesztő)

Ebben a tesztben végre az X1000 győz, ahogy az várható is volt a jóval magasabb RAM sávszélesség miatt, hiszen itt aztán tényleg tudni kell lapátolni is az adatot. Amit jól mutat az is, hogy a PowerMacek a nagyobb RAM sávszélességükkel alaposan állva hagyják a Pegasos 2-t is, hiába van abban is G4.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Feb. 03. 22:54


Vazze, mekkora ISTEN ez a Piru!
Szerintem az egyik legnagyobb ASZ az Amigas berkeken belul.
Mennyi mindent fejlesztett mar...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Feb. 04. 15:45 - Szerkesztve: charlie


És akkor a "number crunching" benchmarkok esszenciája, vagyis distributed.net OGR-NG és RC5-72 benchmark:


(forrás: Harry "Piru" Sintonen, MorphOS fejlesztő)

A G4-ek egész egyszerüen belegyalogolják az X1000-t a földbe ebben a tesztben, amely az értékek alapján (bár ez nincs a grafikonon) kicsivel a Pegasos 2/G4 alatt teljesít. Vicces módon még az 1Ghz-s Sam460 is majdnem utoléri RC5-72-ben, pedig a PowerPC 460-ban még AltiVec sincs. A Sam460 értékek fel voltak cserélve, javítva.

Figyelem, ez elismerten egy szélsőséges teszt, amely nem a komplett rendszer teljesítményét, azaz nem a "real world" teljesítményt, hanem kizárólag a CPU számítási teljesítményét méri a distributed.net algoritmusai felhasználásával, amelyek nem fedik egy-egy processzor képességeinek teljes spektrumát.

Travis
Tag
# Elküldve: 2012. Feb. 04. 20:25


Hiányzik a MicroA1 és az Efika a tesztből. :-)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Feb. 04. 21:25 - Szerkesztve: charlie


@Travis:
Tudom, hogy csak kötekedsz, de az egykor nálam lévő uA1-750GX-800Mhz gép kb. 2.7MKeys/secet tudott RC5-72-ben. (Egyébként kipróbálhatod a saját gépeden... :) Akkor még az OGR-NG nem létezett, de ez alapján szerintem be tudod lőni, hogy az hova kerülhet. Az Efika kb. hasonló teljesítmény adott, és mivel az 400Mhz, ezért valahol az egy-másfél MKey/sec között teljesített RC5-72-ben, ez alapján az OGR-NG szintén belőhető. (Most lusta vagyok előásni és beröffenteni a gépet.)

Ezekben a tesztekben az AltiVec iszonyatosan segít, a G4-ekben pedig gyakorlatilag az AltiVec adja a brutális erőt. AltiVec nélkül a Pegasos 2/G4 egy fél hajszállal a 460ex-es Samantha felett tud, szóval jó két-háromszoros a különbség az AltiVeces gép javára.

Van kérdés? :P

Travis
Tag
# Elküldve: 2012. Feb. 04. 22:42


Köszönöm. Egyébként viccelődtem, nem kötekedtem. Ha kötekedni akarnék, akkor azt vetném a teszt szemére, hogy nincs ábrázolva a szórás. (Mert ha a szórások átfedést mutatnak, akkor nem állapíthatunk meg különbségeket) De én elfogadom a tesztek és hozzászólások alapján, hogy a MorphOS jobb, szebb gyorsabb, olcsóbb. (Szórás nélkül is :-) ) Piru hírneve nekem elég biztosíték.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Feb. 04. 23:06


Travis: in fact, a szórás c. észrevétel jogos, az OGR-NG eredmények kb. 1Mnodes/sec szórást mutatnak, minden géphez a legjobb ismert eredményt tüntettük fel. Az RC5-72 max néhány ezer kulcs per másodperc szórást mutat a leggyorsabb gépeken is.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Feb. 05. 08:34


@Travis:
<ROHADÉK MOCSKOS KÉKTROLL MODE>

Quoting: TeleTubbie
De én elfogadom a tesztek és hozzászólások alapján, hogy a MorphOS jobb, szebb gyorsabb, olcsóbb.


Hiába no, a tények makacs dolgok. :P

</ROHADÉK MOCSKOS KÉKTROLL MODE>

Travis
Tag
# Elküldve: 2012. Feb. 05. 11:45


Cserébe fogadjátok el, hogy én a gyengéket és elesetteket támogatom, ezért van Os4-em :-D

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Feb. 05. 12:24


Quoting: TeleTubbie
Cserébe fogadjátok el, hogy én a gyengéket és elesetteket támogatom, ezért van Os4-em :-D


Na, én is akartam ám, a kis horrorsztori olvasható az os4.1 topikban.

... és még vagyok olyan barom, hogy még akarok még mindig... már lassan három hete megrendeltem. Azóta se egy bippenés, hogy mi lesz belőle. De legyek megértő. Miért is?!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Feb. 05. 12:25


Quoting: TeleTubbie
Cserébe fogadjátok el, hogy én a gyengéket és elesetteket támogatom, ezért van Os4-em :-D

:DD:DD:DD

Derringer
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 05. 19:07


A G4-ek egész egyszerüen belegyalogolják az X1000-t a földbe ebben a tesztben, amely az értékek alapján (bár ez nincs a grafikonon) kicsivel a Pegasos 2/G4 alatt teljesít.

Ahogy én látom, illetve egyéb korábbi forumokban, nagyrészt inkább arról van szó, hogy az OS4 lassabb. A morphzone-on volt, hogy egy aktuális (azt hiszem q3) fps összehasonlításán ment a bozótharc. Ott kerek perec az jött le, hogy uazon a vason a MOS gyorsabb. Bár a topic indítása óta sokat javultak az os4 eredmények.

Ergo ha a fenti és az elsőnek linkelt teszteket OS4 alatt és mac mini-n is futtaták volna, akkor gyanítom az OS4-en ott is gyengébb számokat hozott volna.

A jelenlegi x1000 felhozatal kicsit csalódás, emiatt is személy szerint én egy macmini+mos combóba ruházok be.

Az más kérdés, hogy jól látom, hogy egyébként most jelent meg az x1000, de nem kapható???

Más kérdés mi lesz a jövő. Egyrészt Os4 4.2 tudja e a dula core-t kezelni. ha igen már eléggé más lesz a leányzó fekvése. Még akkor is ha időközben lesz G5 MOS. Ahogy nézem ott nem lesz egyelőre több mag kezelés...

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 06. 03:57 - Szerkesztve: alivemoon


Ezek a mérési eredmények inkább azt mutatják, OS4 mit tud kihozni az X1000-ből.
Annak is utána kéne nézni, közben milyen process-ek és szálak futnak közben még.
Eltudok képzelni olyan folyamatokat, amiket egy gyorsabb gépen vissza lehet fogni.
Vagy hogy a PA Semi-nek menyire optimális, ahogyan most az OS4 osztogatja a munka időt, menyiben fregmentálja a cache-t, kevesebb kép frissítés, hálózat, vagy IO, hogy a számítási teljesítményre több jusson.

Vannak ilyen eredmények is:
SPEC Int 2000 results:
G4 @ 1.25 GHz - 500
G4 @ 1.7 GHz - 680 (est)
G5 @ 2.0 GHz - 800 (base)
G5 @ 2.2 GHz - 1040
G5 @ 2.5 GHz - 1428
PA6T @ 1.8GHz - 1100 (est)

SPEC FP 2000 results:
G4 @ 1.25 GHz - 248
G4 @ 1.7 GHz - 337 (est)
G5 @ 2.0 GHz - 840 (base)
G5 @ 2.2 GHz - 1241
G5 @ 2.5 GHz - 2076
PA6T @ 1.8GHz - 2255 (est)

AMIGA X1000 és PA Semi még baromira friss.
Én legvalószínübnek azt tartom, hogy az OS4 müködik 603e-n, Sam-en G4-en és vannak benne mondjuk 603e-kodok, amik üvegnyakként viselkednek, de mivel köztudott, hogy a 3.x forrásából van, szerintem örökölt dolgokat, ami 68K-ra volt tervezve.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Feb. 06. 07:44


Nekem volt Os4 em is, es MorphOs em is. ELeve a 3D s gamak MorphOs alatt ugyanazon a gep mellett jobban teljesitenek. Aztan meg sorolhatnam, de minek...ha valakinek eleg csak a nev az vegyen Os4.x et jo dragan hardverrel egyutt.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Feb. 06. 09:07


@AliveMOon:
Én legvalószínübnek azt tartom, hogy az OS4 müködik 603e-n, Sam-en G4-en és vannak benne mondjuk 603e-kodok, amik üvegnyakként viselkednek, de mivel köztudott, hogy a 3.x forrásából van, szerintem örökölt dolgokat, ami 68K-ra volt tervezve.

Ja, a nemzetközi fórumokban is megy a kifogásgyártás. Egyébként tök egyszerű, fel kell tenni egy Linuxot, mert van rá, és le kell mérni ugyanezeket a teszteket... Ha ott is ezeket hozza, akkor nem az OS4 "nincs eléggé optimalizálva".

Egyébként meg: a MorphOS nagy részét az ősöreg 2.95.3-as GCC-vel fordítják, 603e procira. Oszt mégis gyors. Azt meg nem tudom, hogy pl. az OS4 kernel hogy örökölhetett 68K-ról dolgokat, mikor az OS4 egyik legnagyobb feature-je az ExecSG, ami elvileg egy teljesen új, C-ben írt PPC kernel. Emellett az OS4 X1000 verzión két éve dolgoznak, hiszen 2010 elején volt a bejelentés, és akkor már közöltek screenshotot egy PA6T procin futó tesztekről. Két év alatt odáig sem jutottak, hogy egy erre a procira hangolt ütemező kerüljön a rendszerbe?

Kérdések, kérdések...

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 06. 14:02


Quoting: charlie
Azt meg nem tudom, hogy pl. az OS4 kernel hogy örökölhetett 68K-ról dolgokat, mikor az OS4 egyik legnagyobb feature-je az ExecSG, ami elvileg egy teljesen új, C-ben írt PPC kernel.


Szerintem úgy, hogy megvolt az eredeti forrás és copy-past és amit feltétlen kellet azt írták újra.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Feb. 06. 15:37


Csak egyet kerdeznek.

Miert baj, az, hogy vannak cegek akik uj HW-t is tolnak a piacra.

Nem tudom, de valahogy a MOS oldalrol semmi ilyenrol nincs info.

Jo dolog ez a levetett G4-es MAC-ot hasznalunk dolog, de azert egy OS-t vagy brandet egy support nelkuli vasra epiteni is eleg kockazatos.

Szal nem ertem, ha annyival jobb a MOS (es igen sajna jelenleg jobb) akkor ott miert nem tobzodnak a HW gyartok?

Miert a masik OS korul gyullik az osszes (mind a ketto HW NG fejleszto)? Talan ennek is van oka nem?

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 26 . 27 . >>
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs hardver / AmigaOne X1000
 
 

Powered by free forum software miniBB™ © 2001-2024