Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs hardver / AmigaOne X1000
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 26 . 27 . >>
Szerző Üzenet
amigarules
Tag
# Elküldve: 2011. Már. 07. 21:41


Jé...
Nekem pont ilyen egerem van itthon.
Akkor én már fel vagyok készülve az x1000-re? :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Már. 07. 21:45 - Szerkesztve: charlie


@amigarules:

Az. :) Amúgy nekem egy Logitech M-BT58-am van itt a Pegán, ez is elég hasonló, azért is szúrt szemet. Nézem nézem az X1000 egeret, mondom bakker ez Logitech egér, rohadjak meg. Aztán keresgéltem az olcsófajta Logitech egerek között és aztán meglett... :)

Egyébként működés szempontjából nem baj, hogy Logitech, sőt, mert én szeretem a Logitech beviteli cuccokat.

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Már. 07. 23:17


Abcúg Csárli! Több optimizmust és kevesebb sz*rkazmust!
Hameg szerinted is jó a Logitech, akkor miért is gáz, hogy azt adnak vele?
(Amúgy Logitech rulez, egy Logitech Mauz/Keyb kombóm van már 5(?) éve és semmi baja, úgy hogy előtte a fater is használta 5(?) évet.)

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2011. Már. 08. 02:09 - Szerkesztve: alivemoon


Mondjuk szerintem elég nyilván való, hasonló gesztus venni egy ilyet, mint amikor olyanok is vásároltak OS4-et, akiknek egyébként nem is volt gépük, szerintem aki x1000-est akar venni az nem fogja élőrre megvenni, majd megveszi a géppel együtt. Az a plusz összeg szimpátia.

Tudom üzleti vállalkozás, nem szabadna, hogy ilyenre szoruljanak, de ha szimplán üzleti vállalkozás lenne, akkor neki sem állnak az egésznek.

Egyébként azt sem értem, mi ez a nagy nem tartják a határidőt morgás, valószínűleg az első alaplapokat is elsüthetnék, mint a PC alkatrészeknél, vagy akár az Apple iPhonnál, de ott szerintem van egy olyan megondolás is a háttérben, hogy a felhasználó egy része nem ért hozzá nem veszi észre, vagy fél a konfrontálódástól, a kereskedő is amire talál kifogást nem veszi vissza így a szarok egy jó része sosem kerül vissza, közben eltelik csomó idő ami megint csak pénz.

A Linux meg jó debugra is, össze hasonlíthatja az ember, hogy azon működik az enyémen meg miért nem, az enyém jobb vagy szarabb,
tehát baromi hasznos.

Tehát egy Microsoft már rég piacra dobta volna aztán majd kijavítja valamikor, de talán mert nem azok másképp csinálják. Ha jól emlékszem a PS3 és XBOX-nál is volt jócskán késés aztán még is szar és vissza vonások.
Mekkora flame volt amikor páran kiderítették, hogy PS3 demok powermac-en futottak, stb...

Meg eltudok egy olyat is képzelni, hogy első gyerekként nem bírják abba hagyni a fejlesztést, mármint már jó, de mindig van valakinek egy ötlete, hol lehetne még faragni és közösen úgy döntenek ezt még beletesszük, szerintem ilyen jellegű fejlesztésnél, elég sanszos.

Travis
Tag
# Elküldve: 2011. Már. 08. 15:55


Quoting: alivemoon
mármint már jó, de mindig van valakinek egy ötlete

Én szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban.

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2011. Már. 08. 20:30 - Szerkesztve: alivemoon


A Varisys nekem olyan cégnek tűnik aki eddig még nem készítettek konzum terméket, katonai és egyéb nagy biztonságú rendszereken dolgoztak, a cuccaikból szerintem 100-200 darabokat adtak el. Itt arra is kel gondolni, van egy komoly minőség biztosítási rendszerük, amit egyébként is használnak és nem hajlandóak alacsonyabb küszöb értékekre vinni mint egyébként, nekik nagy blama lenne, ha kijön az alaplap és beindul a flame, hogy a Varisys mekkora szart gyártott. Arra is kell gondolniuk, hogy bármilyen kicsi is az Amiga piac, talán eddig még sosem gyártottak ekkora szériát, mint amit most el fognak belőle adni, tehát komolyabb szórást is kell tervezniük(mármint az alkatrészek menyisége növekszik, alkatrészek szórása is komolyabb), meg bővebb supportot. Végül, szerintem addig csúszik a dolog míg a Varisys nem elégedett a minőséggel. Talán a linux miatt várnak és késik a dolog, OS4 szerintem baromira nem zavarja őket, ha csetlik botlik a gépükön, ha ott van a linux, ami bizonyitja, hogy a gép jó. Az OS4-et már egy éve is mutogatják rajta, akkor már mehetett volna a béta tesztereknek nyugodtan, NDA védte volna, ha valaki eljutott valamelyik találkozóra élőben is megnézhette, nem dugdozták és olyan leleplező videót sem tudott mutatni senki ahol fagyott. Most meg az jutott eszembe, hogy az NDA-nak lassan semmi értelme, ha megkapják a béta teszterek aztán pár hónapra bárki megveheti, olyan kontextusban értem, hogy félnek milyen pletykás az Amiga community és a bétások is már akkor kapják ha kész :)

Travis
Tag
# Elküldve: 2011. Már. 09. 08:26


Én nem értek az üzlethez, de azt tudom, hogy ha egy fejlesztés csúszik, akkor az pénzbe kerül. Mikor egy cég kap egy megrendelést, akkor van egy terv, hogy mit csinálnak, és mikor fejezik be. Ott nincs ilyen, hogy hirtelen a fejéhez kap az egyik tervező: Húú, ezt a fermentáló vezérlő processzort feltétlenül az alaplapra kell integrálni, mindenki állj! Vagy plána, ha - mint írtad is - katonai termékeket is csinálnak. Én ezt a Linuxos csúszást sem egészen értem. A tavaly "kiszivárgott" képeken állítólag már futott a rajta a Linux. Most meg mégsem fut? Tavaly állítólag már volt valami prototípus, most meg hirtelen minőségbiztosítási problémáik akadnak? Én ellentmondást érzek. Mintha a fejlesztés nem előre haladna, hanem visszafelé.
Csak nehogy úgy járjunk, hogy előbb lesz Duke Nukem, mint AmigaX1000.

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Már. 09. 18:27


Quoting: alivemoon
Egyébként azt sem értem, mi ez a nagy nem tartják a határidőt morgás
Én se. Nem ritka ha egy hw késik, pláne egy ilyen cucc, amire alig lesz kereslet.
Quoting: TeleTubbie
Csak nehogy úgy járjunk, hogy előbb lesz Duke Nukem, mint AmigaX1000.
DN idén nyáron lesz állítólag. Mikor lesz X1k?

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2011. Már. 10. 15:14 - Szerkesztve: alivemoon


Na AmigaWorld-őn lehet olvasni, hogy alkatrész beszerzési gondok vannak és nem a ritka PA6T és XMOS hanem szir-sz*r csatlakzok, mert 12 hetes szálítási határidők vannak. Mondom én nem csináltak még konzum termékeket és nincsenek tisztában, hogy megy a proli alkatrészek beszerzése.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Aug. 28. 14:34


Ha meg erdekel valakit - X1000 alaplap OS4.1 update 3-at bootol video: http://www.youtube.com/watch?v=c1a_8SUTi6k

smokey2k
Tag

# Elküldve: 2011. Aug. 28. 20:43


ha ez a gép valóban lesz és 100k huf alatt lesz az ára a lapnak+proci akkor veszek, ha ennél drágább (még a 100k is nagyon drága szerintem ahhoz képest hogy elavult hw) akkor nem éri meg.
Ár/teljesítmény + sw ez a lényeg, nem az hogy ráragasztanak egy matricát hogy amiga...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Aug. 28. 21:53


smokey szerintem le vagy maradva :)
mar reg tudott, hogy boven 100k felett lesz ... es csak komplett konfigkent vasarolhato majd

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Aug. 29. 08:44


Mi ebben az elavult? Tudod mi elavult? A 7 éves pécém, amiben egy cipőfűző (!!!) köti oda a hűtőt a procihoz, mert a hűtőaljzatnak letört a füle. (ez a pécé bazdmeg, letörik egy körömhegynyi műanyag, amiben még áramkör sincs, és megfexik az egész és lehet barkácsgányolni)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Aug. 29. 09:11


Amiga is ilyen ...

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Aug. 29. 10:30


Az nem fekszik hanyatt, ha nem hűtöm a procit.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Aug. 29. 10:32 - Szerkesztve: charlie


Latszik nem volt meg pl. izmosabb 040-es geped... :) A classic PPC-krol nem is beszelve.

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Aug. 29. 11:42


040 valóban nem volt, de 030 igen, meg 060-at is láttam párszor akcióban. Azt tudom, hogy a 040 hűtést igényelt, de 040 az nem a leggyakoribb proci egy Amigában. PPC dettó. Azonkívül tudtommal a PPC karikon a PPC is csak passzív hűtést igényelt, nem pedig egy bazikurvanagy ventillátort, mint ami a pécékben visít.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Aug. 29. 14:32


@TCH:
Azt tudom, hogy a 040 hűtést igényelt, de 040 az nem a leggyakoribb proci egy Amigában.

Hát pedig gyárilag az A3000/3000T és az A4000/4000T is kapható volt 040-gyel (A3640). Szóval azért volt bőven... "Nem csak az ötszázasoké a vilááááág...":)

Azonkívül tudtommal a PPC karikon a PPC is csak passzív hűtést igényelt, nem pedig egy bazikurvanagy ventillátort, mint ami a pécékben visít.

Rosszul tudod. A BPPC és a CSPPC is aktív hűtésű gyárilag.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Aug. 29. 14:36


@smokey2k:
Ár/teljesítmény + sw ez a lényeg, nem az hogy ráragasztanak egy matricát hogy amiga...

*Köööhmm...* :) Van olyan is, csak azzal meg az a baj többek szerint, hogy nincs rajta Amiga matrica. :P (Szerintem mondjuk nem baj, de ezt nem fejteném ki itt.)

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2011. Aug. 29. 15:22 - Szerkesztve: neongod


Quoting: charlie
Rosszul tudod. A BPPC és a CSPPC is aktív hűtésű gyárilag.

Igen. De az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy az aktív hűtés olyan légypiszoknyi kis ventillátort jelent a B/CSPPC-n, hogy egy nagyobb borda kiválthatná, csak nem biztos, hogy jól beférne ha szűk a hely és nem tudna jól szellőzni, talán ezért is oldották meg aktívval.
A gyárilag 040-el szerelt Amigák 25MHz-en ketyegtek, azon pedig elegendő a 040-nek a passzív hűtés is (akár csak a 060/50-nek), nem is tettek rá gyárilag semmit, még bordát se. Akkor kell a 040-re venti, ha 33 vagy 40 MHz-re húzod, ahogy 060-ra is kell, ha 66MHz-en hajtod. A külsős cégek turbokártyái pedig majdnem mind vagy 33-ra húzott 25MHz-es, vagy alapból 40MHz-es 040-eket tartalmaztak, ezért voltak rajtuk (egy 486-os ventinek megfelelő :) aktív hűtés.

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Aug. 29. 16:04


Quoting: charlie
"Nem csak az ötszázasoké a vilááááág...":)
:D Az 1200-esemben is hűtés nélkül megy az 1230, meg a másik aminek nem tudom a nevét. :P
Meg itt most gyakoriságról volt szó, amiben az A500 és A1200 toronymagasan nyer. :P

A pécés hűtés kontra Amigás hűtés témában neongod már válaszolt.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Aug. 29. 16:05 - Szerkesztve: charlie


@neongod:
hogy az aktív hűtés olyan légypiszoknyi kis ventillátort jelent a B/CSPPC-n, hogy egy nagyobb borda kiválthatná, csak nem biztos, hogy jól beférne ha szűk a hely és nem tudna jól szellőzni, talán ezért is oldották meg aktívval.

De attól még az a ventillátor ugyanúgy süvít, és ugyanúgy csapágyas lesz (csak éppen nem tudod helyettesíteni, éljen az egyedi technika), és a bordával ha béna vagy ugyanúgy lesarkazod a procit, mint ahogy a pumpa foglalatáról is letörik a cucc... :)

ahogy 060-ra is kell, ha 66MHz-en hajtod.

Nekem volt 060/66Mhz-m, tök mezitlábasan (borda se), semmi baja nem volt.

A gyárilag 040-el szerelt Amigák 25MHz-en ketyegtek, azon pedig elegendő a 040-nek a passzív hűtés is (akár csak a 060/50-nek), nem is tettek rá gyárilag semmit, még bordát se.

Amiket én láttam A3640-eket azokon mindegyiken volt borda, és nem is volt éppen hideg a cucc üzem közben... Bár azt nem tudom, hogy gyári, vagy utólagos volt a borda.

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2011. Aug. 29. 16:43 - Szerkesztve: neongod


Chain-Q: Mindezek mind körülményfüggőek. A 060/66-ra az esetek 90%-ban kellett hűtés. Előfordulhatott, hogy jól szellőző házban eldöcögött anélkül is, de elég necces lehetett, szériafüggő és darabfüggő a dolog. Tény, hogy nem kellett túlzásba vinni, volt hogy elég volt egy sima 486-os borda, vagy egy kis venti.
Az én 3640-emen nem volt borda, és a legtöbb 1240/25 kártyán se. Persze, nem volt hideg a proci, de miért kéne hidegnek lennie? Üzemhőmérséklet fogalma megvan? Míg a legtöbb x86 megfingott már akkor ha 50 fokos volt, az M68K-nál a 70 fok üzemhőmérsékletnek számított :) Arról nem is beszélve, hogy nézd meg mekkora hűtőborda és venti kellett (no meg hely a szellőzésre) egy korabeli Pentiumnak és az akkori M68K prociknak. Ég és föld volt a különbség, teljesítményarányosan is és ez a lényeg. De elismerem, csodák tényleg nincsenek, mindegyik áramkör melegszik és egy bizonyos szint után hűtést igényelnek :)

Szerk: bónusz, itt egy átlagos pentium cooler, de voltak ilyen meg ilyen szépségek is :)

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Aug. 29. 17:16


Quoting: neongod
meg ilyen szépségek is :)
Hát ez magáért beszél. A pécé egy olyan atomerőmű, aminek hűtéséhez szélerőmű kell. X(

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2011. Aug. 31. 19:55 - Szerkesztve: alivemoon


Viszont figyelmes lettem egy érdekes momentumra, egy ideig fent volt youtube-on, a varisys-nél hogyan boot OS4 x1000-en most valamiért privátba tették, ma már nem tudtam megnézni. Nem töltötte le valaki?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Sze. 01. 22:00


Egy ev nyolc honappal a bejelentes utan, az elso betateszterek megkaptak az X1000-reket ugy tunik. Egy lengyel csoka kepei itt. Es meg valamifele OS4 is jar hozza ugy tunik. Bamulatos.

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2011. Sze. 02. 00:30


Kar hogy nem 5 eve jutottunk el idaig. Persze jobb kesobb mint soha.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Okt. 21. 12:25 - Szerkesztve: charlie


Mai sírvaröhögés: Az AmigaOne X1000 "First Contact" becenevű korai rendszereket az év vége előtt szállítani akarják. A gép konfigurációban kerül kiadásra, amely a következőt tartalmazza:

- a már bejelentett X1000 BoingBall ház, feketében vagy fehérben.
- Nemo v2.1 alaplap
- 1GB DDR2 RAM,
- Radeon HD4650 grafikus kártya,
- 500GB HDD,
- DVD R/W optikai meghajtó
- hang és hálózati kártyák

Ez a konfig csak most csak önöknek 1699 angol fontba kerül (kb. 580000, azaz ötszáznyolcvanezer forint, mai középárfolyamon, lefele kerekítve), amely NEM tartalmazza:

- az AmigaOS 4 licencet
- az ÁFÁ-t
- a kezelési és szállítási költséget

Ezen felül, opcionális extraként rendelhető hozzá:

- Boing Ball egér és billentyűzet (tehát alapból nem jár hozzá semmilyen)
- még több RAM, HDD és optikai meghajtó
- dual boot előtelepítés Debian Squeeze Linux-szal és OS4-gyel

(Szerk: ez azt jelenti, hogy az OS4 licencet, az egeret és billentyűzetet, valamint a magyar 27%-os ÁFÁ-t számítva, kb. 800000 (nyolcszázezer) forintos összegről beszélünk.)

Az előrendeléseket elvileg az AmiWest 2011-től veszik fel, ez a bevezető ajánlat csak a készlet erejéig érvényes, a gépeket még az év vége előtt szállítani akarják, OS4.1 update 5-tel előtelepítve. Ha veszel hozzá OS4 licencet, a licenc már tartalmazza majd a 4.2 upgrade árát is, amely ezek szerint - mint az várható volt - fizetős lesz.

Tuti biznisz. Rohanjatok venni. Én inkább röhögök tovább.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Okt. 21. 12:36


Ja és mégegy amit így utólag kérdeznék - a bejelentés kiemeli a hang és hálózati KÁRTYÁKAT a gépben. Ezek szerint a géppel plusz kártyák járnak majd erre a célra, mert az alaplapi cucc még nincs támogatva a rendszerben?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Okt. 21. 13:56


Quoting: charlie

(Szerk: ez azt jelenti, hogy az OS4 licencet, az egeret és billentyűzetet, valamint a magyar 27%-os ÁFÁ-t számítva, kb. 800000 (nyolcszázezer) forintos összegről beszélünk.)

Nem hiszem, hogy valaki vesz egy ilyent. Odakinti fizetesekhez is draganak mondhato. Persze vannak fanatikusok kint is, de szereny velemenyem szerint ezzel zarul az X1000 project. Aszem ez siman harakiri egy cegnek! :(
Nincs aki megvegye, nincs bevetel...kampec...

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 26 . 27 . >>
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs hardver / AmigaOne X1000
 
 

Powered by online community script miniBB™ © 2001-2024