Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs hardver / AmigaOne X1000
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 26 . 27 . >>
Szerző Üzenet
Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Jún. 22. 00:38


Na megvolt a nagy bejelentés a VCF-en, tele a net képekkel, linkekkel, a YouTube videokkal, a fórumok árakkal és egyéb adatokkal, sőt még a hipertitkos CPU is kiszivárgott, ami természetesen egy PA6T, vagy annak valami derivációja. Ebben a threadben lehet kommentelni és véleményezni a történéseket, ha valakinek van rá ingerenciája.

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2010. Jún. 22. 04:41 - Szerkesztve: alivemoon


Nekem tetszett a gyerekek öszinte öröme és büszkesége, hogy ösze jött. Bár az átlátszó dobozban lévő alaplapon, látszik nyagy küzdelem, érdemes megnézni hátúl az átforrasztásokat. A müködögépben, még nincs benne az XMOS.

motorhead
Tag
# Elküldve: 2010. Jún. 22. 10:30


Hát ha ezekre a videókra gondolsz :

http://www.youtube.com/watch?v=1ZdsUU193oo

és társaira.... Nekem nagy csalódás. Bár még szerintem az igazi Július 24-i 25 éves AMIGA születésnapon (Hollandia) lehet komolyabb lesz a prezentálás és az egész kiforrottabb lesz,itt még igencsak foghíjas. Sőt, szánalmas a néhány lézengő embernek bemutatott félkész termék.
Nem lehúzni akarom a dolgot, de és sokkal nagyobb "csodára" vártam. Új gép új beviteli eszközökkel, sokkal nagyobb tömeget megmozgató jelenséggel.
Az a-eon oldalán még mindég nincs semmi kézzelfogható dolog, hosszú időközönként bejelentenek ezt-azt.Általában egy új forgalmazót vagy valami partnercéget aki kezet fog az "anyacéggel". Nekem az ár sem egyértelmű. Nem fórumon akarom olvasni az árakat, hanem a boltokban ahol megvásárolható az új termék. Valószínű álomvilágban élek, ha a nagy jövő felé tekintek, mert itt valami sokkal kevesebbet látok. Vagy lehet csak én vártam túl sokat a dologtól.Naponta többször nézegetem az amiga.org-ot ahol a tagok napi szinten tárgyalják a jelenséget. Hát ott is nagy az ellentmondás.
Egy kis céggel, kis pénzből, kevés emberrel, sok-sok munkával (mert ez tény..) nagyon nyögvenyelősen haladó dologgal állunk szemben szerintem.

motorhead
Tag
# Elküldve: 2010. Jún. 22. 11:10


Arról nem is beszélve,hogy a Hyperion oldalán meg sem említik hónapok óta az új gépet.
Kíváncsi lennék, ha nem lennének ma is lelkes Amigások és nem fórumoznának, akkor vajon honnan a fenéből tudná meg bárki is,hogy van új gép vagy lesz valamikor bármi is. Ez az a-eon egy keresztbe szalmát nem tesz annak érdekében, hogy bárki egyszerű módon értesüljön a dolgok menetéről. Senki sem tud semmit,találgatni kell meg kutakodni a neten, hogy valami infóhoz jusson az ember.
Amennyire napi szinten figyelem a történéseket a x1000-el kapcsolatosan, olyan gyorsan el is fogom hagyni ezt a tevékenységet, mert tök sötétben vagyok.És nem vagyok egyedül. :) Van még pár bolond aki velem együtt áll a sötétben és csak les, mikor gyullad ki a fény.
Nem értem ezt a fajta "marketinget" amit az a-eon követ. Többet tesz a community a dologért mint ők maguk.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2010. Jún. 22. 11:48 - Szerkesztve: dino


Fuh, ez mondhatni viccnek is rossz, mondhatom gusztustalan, szivtelen, sorozatfosott szar: http://img819.imageshack.us/img819/8951/keyb.jpg
http://amigakit.leamancomputing.com/catalog/images/amigaone-keys-3.jpg
http://amigakit.leamancomputing.com/catalog/images/amigaone-keys-4.jpg
szerk: ez lett volna a varva vart AMIGAS logos billentyu? Vagy ez tenyleg vicc?

motorhead
Tag
# Elküldve: 2010. Jún. 22. 12:08


Ezt már nem is mertem megemlíteni, hogy a világ legrondább billentyűzetét sikerült kiválasztani az AMIGAone-nak.
Komolyan mondom, totál gáz az egész. A boing ball mondjuk aranyos,sőt tetszik is, de az a felirat.Atyaúúúúúristen. Ááááhhh... Kb mint az a-eon weboldala, úgy sikerült az is.

motorhead
Tag
# Elküldve: 2010. Jún. 22. 12:11


És hol van a házról a boing ball? Az a ház pedig pofás lenne. És azért szerintetek a 2225 dodós ár az valós? Egy darabot nem fognak eladni ennyiért.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2010. Jún. 22. 13:54


Mutasd, TE mit csinaltal?

motorhead
Tag
# Elküldve: 2010. Jún. 22. 14:27


Hozzám jött a kérdés? Csináltam már ezt-azt. De most ez, hogy jön ide?

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2010. Jún. 22. 17:46 - Szerkesztve: alivemoon


Ne haragudjatok, de tényleg nem tudom mire vártatok. Szerintem ez igy pont jó, hogy nem egy szimpadon majomkodva, fizetett közönség elött, tapsgéppel és szitkom szinten, hanem közvetlenül emberien mutaták be, azt amiük van, gyakorlatileg egy kerti partin :) Szerintem ez pont AMIGA-s. Igen is ügyes gyerekek, hajrá!!!! Elég jó dobozban, normális bilentyüzet, konkrét, müködő alaplap, OS4, mi kell még, és normális fejlesztök, lelkesek, lehet látni, örömmel babuzsgatják a terméküket. Szerintem is költsék arra a pénzt, hogy minél több béta teszterhez jusson gép és fejlesszenek. Egy jó barátom szokta mondani, hogy "Fa**nak a pompa!" :)

motorhead
Tag
# Elküldve: 2010. Jún. 22. 19:40


Én nem haragszom. Az, hogy emberien mutatták be ilyen módon ezzel nincs baj.Sőt tényleg baráti volt. Jó fejeknek látszanak és valóban lelkesek.Csak éppen az a baj, hogy amit bemutattak az nem az amit vártunk, vagy én vártam.

- Nincs benne az XMOS.

- Nem úgy néz ki a ház, ahogyan azt bemutatták korábban,hiányzik a nagy logo stb.. Amúgy egy szép és jó házat választottak, nekem bejön.

- A billentyűzet egy, a ma kapható legrondábbik egyike.Egy ilyen drága gép ennél fényévekkel profibb és dizájnosabb kiegészítőket kellene,hogy kapjon.Lásd Mac.

- A felirat olyan silány, hogy nem méltó arra ami rá van írva. Én nem akarom az AMIGA nevet így látni. Egy amatőr dekoros szebb feliratot készítene, ilyen puffasztott müa.technológiával. Ha nagyon megerőltetem magam még akár én is. (Tudom, most majd jönnek az "akkor miért nem csinálod meg" típusú hozzászólások.) Azért nézzük már meg mennyi és milyen fontok vannak ma...

- Az egér egy szimpla kétezer forintos Logitech. Csak a hasamra ütöttem.

- Az Os-en kívül a világon semmit nem látok,láttam és szerintem nem is mutattak mást. Az meg megy már jó néhány klónon.

- Visszakanyarodva a hardverre. Tudtuk, hogy nem lesznek olcsók ezek a gépek, az AMIGA-k mindig drágák voltak. De azért az 1500 font az odabasz rendesen. Most azért nem írom le mit lehet ennyi pénzből venni, mert igazából bármit. Bármilyen gépet ami ma a legerősebb és legminőségibb.Bárhonnan közelítem, ez az ár bőven felette van annak amit egy átlag bármilyen beállítottságú felhasználó kifizet.

Nem elég, hogy eleve szinte lehetetlen betörni a piacra. Ezzel az árral és halvány prezentálással, gyakorlatilag nulla marketing-el, igen silány minőséggel és gyakorlatilag még mindig bőven kiforratlan dologgal kár elindulni. Lehet még ebből valami, meg nyilván lesz is, de és nem találnék olyan embert a közeli volt amigás barátok közt aki ennyit kifizetne egy ilyen gépért. Ez egy alaplap beletéve egy boltban kapható házba és rákötve egy sima USB-s bill. és egér. Hol itt az egyediség? Ami mindig kiemelte az AMIGÁ-t a többi gép közül.
Nem 1985 van, hogy egy technikai csodát tennének le az asztalra amitől mindenki elájul, és persze ekkora összeget kifizet érte, hogy neki is legyen ebből a fantasztikus gépből. Ezzel az árazással túl kellene lőni minden ma létező csúcs hardvert nem csak éppen megközelíteni azt. Ha egyáltalán megközelíti majd. Ugyanis semmit nem tudunk a gép teljesítményéről sem semmilyen egyedi dolgáról ami érthetővé tenné a magas árat. Már túlragoztam, de szerintem értitek miről írok.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2010. Jún. 22. 20:43


Komolyan ... mit varsz egy 10 fos cegtol? Nullahoz kozelito anyagi hatterrel?
Az Amiga se lenne Amiga ha a Commodore nem vette volna meg!

Kibaszott draga egy ilyen konfig megtervezese, legyartasa es mindezt meg nem is egyedi anyagokbol, mert akkor joval dragabb lenne. Csak a toronyhaz atszamolva 30-35e Ft es neked meg az sem tetszik ... A bill egyszeru ... es ki a lofaxt erdekel mar ... eger? Mit vartal, hogy majd dzsunka kinai cegek halomba gyartjak az egyedi egereket egy 2000 fos piacra?

Egyszeruen huzzatok mar ki a fejeteket a homokbol! Csoda, hogy egyaltalan ez van. S ez sem lesz sokaig ...

En gondoltam, hogy mocskos draga lesz. Mar egy Samantha is mocskos draga ... akkor ez az erosebb konfig meg ...

Ez van ... nem kell megvenni. Jo neked a classic is ...
Lesz olyan aki megveszi ...

Ezen felul nem a fo bemutatot lattuk, addig meg lehet valtozas, ugysem lesz ebbol juliusra semmi ... lathatoan az alaplap sincs meg kesz ...

Anno az Amiga 1200 sem volt csucshardver, megis vettuk mint a cukrot ... vegyel Samanthat ... aki meg penzes gyerek volt annak futotta A3000-re A4000-re ...

En azert visszaemlekeznek arra az idore amikor az Anubis 725 000 Ft-ert arult Amiga 3000 konfigokat ...

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2010. Jún. 22. 20:49 - Szerkesztve: neongod


motorhead: attól eltekintve, hogy többnyire egyetértek veled, én sem értem, hogy konkrétan, tényleg.. mit vártál?

Azt írod "Nem elég, hogy eleve szinte lehetetlen betörni a piacra."
Pontosan. Betörni a piacra szinte lehetetlen, mert iszonyú telített. És ahhoz, hogy betörj, vagy iszonyú sok pénz kéne, vagy egy piaci rést kell találnod (plusz iszonyú sok pénz is kell). Piaci réseket lehetett volna találni a múltban, talán még ma is, de azokat előre észre kell venni, rá kell készülni, fejleszteni, gyorsan és ez iszonyú sok pénzbe kerül. Ilyen lehetett volna jó pár éve a PDA piac, később az okostelefonok, manapság meg a tabletek, amikre mind versenyképessé lehetett volna tenni az AmigaOS-t, hiszen pici, gyors és nagyon durván szétcustomizálható. De hangsúlyozom, ehhez nem csak az kell, hogy a retro érzéssel túlfűtött amigás közösség elfelejtse a régmúlt visszahozását megvalósítani akaró desktop vonalat és valami teljesen újban kezdjen el gondolkodni, hanem iszonyú sok pénz és még egyszer sok-sok pénz, fejlesztő, jogi hercehurcák nélkül (vagy egy jó nagy jogi apparátussal felvértezve) és sok marketingessel, designerrel, ésatöbbi ésatöbbi.
Ez nincs. Tudjuk jól. Néhány lelkes fejlesztő van, kevés pénz, sok jogi hercehurca és amint látszik, "ennyire futotta".

De hogy hozzak egy ellenpéldát a fentiekre, ott volt a Genesi és a Pegasos-MorphOS. Kihoztak a desktop piacra egy az addigiakhoz képest (és talán még a maiakhoz képest is) stabil alaplapot, OS-t és mindezt házban, komplett konfigurációban (Open Desktop Workstation), szép weblappal, valamennyi (az A-EON csapatnál mindenképpen "professzionálisabb") marketinggel. Nyomultak ők diskless termináltól kezdve, Linux-szal és Kínai piacon, embedded rendszerekkel, mindehogyan.
Ebből se lett világmegváltás. Sikerült eladni néhány ezer darabot és kész. Csodák nincsenek. Nem tudom mit vártatok...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2010. Jún. 22. 20:50


A legtobbunk jatszott meg demozott az Amigaval ... ugye senki sem olyan naiv, hogy egy csapasra visszaternek a jatekkeszitok meg a democsapatok?

Annak mar reg vege ...

Meg OSX alatt is gyerekcipoben jar a jatekkeszites ... nem tartajak eleg nagy piacnak ... demokkal sincs elarasztva a scene ...

Tobb classic demot fogok latni meg 5 ev mulva is mint OS4-re barmilyet is ...

Mintahogy ket kezemen meg lehet szamolni, hogy hany demo jott ki eddig ...

Utosebb szoftverek fejlesztese sem varhato ...

Amig a Hyp es a A-EON nem fog ossze egy cel kidolgozasara, hogy abban valami utoset tegyenek le addig nincs esely ...

Marad a draga hobbi ...

Azert meg ma is megadnak egy 060-as kartyaert 100e Ft-ot vagy egy CSPCC-ert tobb szazezer forintot euroban ...

Lesz aki megveszi ... csak azok nem mi leszunk, vagy csak majd 5 ev mulva.

Azt azert szivesen megkerdeznem, hogy ha mindjuk fullosan max 200e Ft lenne ez a vas akkor ki venne meg es MIRE hasznalna?!

Varom a valaszokat! :D

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2010. Jún. 22. 21:01 - Szerkesztve: neongod


dh1: szerintem is, a régmúltat visszavágyni hiábavaló. Nem fog visszajönni. A demoscene más platformokon sem olyan aktív már, mint régen volt. Egész egyszerűen felnőtt az a generáció és az újakat meg már kevésbé köti le ez a fajta alkotás. A játékok és kvázi a demók átköltöztek a mobilokra, webre és a konzolokra. Nem azért nem fog szinte senki írni demót OS4-re (és OSX-re se), mert nincs elterjedve, hanem mert az a generáció aki demókat ír, nem érdekelt ezekben a platformokban. Őket többnyire a nosztalgikus C64 és Classic Amiga feeling érdekli. Az "újakat" pedig leköti a PC és a konzolok.

Komolyabb játékok Amigára? Ne vicceljetek már gyerekek. A játékipar egy milliárdos biznisszé lett. Ki a fenét érdekel itt egy néhány ezer, tízezer, vagy akár százezer userből álló "piac", amikor pl. a Wii-ből több, mint 70 milliót adtak el! A komolyabb productivity szoftverpiaccal a helyzet ugyan ez.

Az Amiga egy drága hobbi, már jó ideje. Én nem látok semmi realitást, hogy ez megváltozhatna a jövőben. Akár összefog a Hyperion-AEON-akármelyik kis tájváni cég, akár nem. Nevezhetitek ezt pesszimistának, én úgy gondolom, hogy realista. (fej a homokból ki..?)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Jún. 22. 21:04


@dh1:
Komolyan ... mit varsz egy 10 fos cegtol?

Én azt, hogy ne amatőrködjék el. Ez amit eddig csinálnak, maximálisan az. Beharangozzák nyárra, aztán nyáron közlik, hogy majd télen. Beharangozzák az XMOS chipet mint killer featuret, a bemutatott alaplapról pont az hiányzik. Soroljam? A bemutatón még normális hangtechnikára sem futja, meg megy a duma, hogy "nem számítottunk ekkora érdeklődésre" és hogy igen lassú de az utolsó pillanatban sikerült bebootolni. Jáááj... Már leírtam egyszer a véleményem (3-as pont) a ház képek eset kapcsán, és hogy mi szerintem a probléma, azt pedig továbbra is fenntartom. A bemutató show körüli bénázás pedig csak még inkább megerősített ebben.

En azert visszaemlekeznek arra az idore amikor az Anubis 725 000 Ft-ert arult Amiga 3000 konfigokat ...

Abban az időben az Amiga 3000 tudott olyat, amit a világon semmi más sem. Ebből mára nem sok maradt, csak az ár, amit érte kérnek, ezekszerint...

Egyébként van cég, aki bármilyen custom layout keyboardot/egeret legyárt neked (egy példa, de ezer ilyen van), egységáron. Szóval innentől csak egy tehetséges product designer kellett volna, meg szándék a minőségre, de az láthatóan a honlap és a házfotosopp epic fail óta sincs. Vagy pénz nincs rá. Akkor viszont hamarosan nem ez lesz a legnagyobb probléma a projekt körül. Ne legyen igazam.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2010. Jún. 22. 21:33


Quoting: charlie
Én azt, hogy ne amatőrködjék el.



De hat amatorok! :)
Egy geologus amigafan melo mellett csinalt egy ceget ... hogy varhatnank el, hogy profik legyenek? Melo es csalad es egyebek mellett?
Hobbi ceg ez is ...

Travis
Tag
# Elküldve: 2010. Jún. 22. 21:38


Én megteszek mindent, hogy legyenek akármilyen OS4-es demók :-)

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2010. Jún. 22. 21:39 - Szerkesztve: alivemoon


Szerintem a Varisys ebe beleölt jó sok energiát(pénzt is), nem hiszem, hogy nincs más tervük a géppel, szerintem tudják mire jó nekik az OS4, linux vagy win helyett. Ha másért nem is, de ilyen gépen lehet olyan fejlesztő bázist nyerni, nevelni, akik érteni fognak az XMOS-hoz. Nem tudhatjuk, miért nem volt ebben a gépben az XMOS, a másikban, amit nem kapcsoltak be azon rajta van. Egyébként én arra tippelek, hogy ameikben benne van azon valaki fejleszt és nem akarták, hogy turkáljanak rajta. A PA még sosem került kereskedelmi forgalomba, én úgy tudom nagyon fejlett technologiával készül, újabb OS4 kernellel és XMOS-szal XORRON keresztül még nagyon keveset tudunk mivé lehet fejleszteni.

Varisys-nek szerintem ez a belépő, ahoz meg elégjó!

smokey2k
Tag

# Elküldve: 2010. Jún. 22. 21:48


Quoting: neongod
A demoscene más platformokon sem olyan aktív már, mint régen volt. Egész egyszerűen felnőtt az a generáció és az újakat meg már kevésbé köti le ez a fajta alkotás.


Azért ez nem igaz szerintem, ugyanúgy van 1 köteg party, a külföldi fiatalok eléggé nyomulnak is, én inkább úgy fogalmaznék hogy Magyarországon halt meg kicsit a scene élet, bár fixme lehet nem így van (legutosó party amin voltam scenest 95' volt), lehet nem látom már át a dolgokat.

Minden esetre elég nagyot változott a világ az aranykorhoz képest, anno jelentős húzóerőt képviseltek a swapper-ek is, másrészt nem sok embernek volt bbs-e , szóval ha ware kellet akkor partyra kellet menni, akkor még úgy hívtuk copyparty :D
És ha már az ember fia elment egy ilyenre akkor valami produkcióval is előállt. Másrészt anno egy cracktro/intro/dentro kapcsolattartásra is szolgált, szóval gyártották tömegével.
Manapság ugye eltejerdt a szélessávú internet, meg a mobilok. Emlékszem levélben küldözgettem a 5.25-ös c64 floppykat, akkor az nagyon nagy élmény volt. Most meg itt az internet, egy free hostra feldobod a jscriptes vagy flash-es produkciódat azt csá. Vagy megirod akár ass-ba és felrakod oldalra.
Szóval egész más a helyzet, és nagyságrendel komplexeb vasak vannak.
Anno egy fél megás amigában actionnnel lazán felturtad a memoriát a kivánt kód levadászása okán stb.

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2010. Jún. 22. 21:58 - Szerkesztve: neongod


smokey2k: akkor most mit is szeretnél mondani? mert az elején megcáfolsz, aztán amit utána írsz, abból meg következik az amit én is állítok :)
Én úgy látom (ez a személyes meglátásom), hogy a demoscene nem csak Magyarországon hanyatlik, hanem a legtöbb helyen és csak 1-2 olyan bástya maradt (a legnagyobb party-k, lásd breakpoint), amik még kitartanak. De majd egy a demoscene-t manapság is aktívan követő ember kijavít, ha tévednék.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Jún. 22. 22:01


Quoting: neongod
csak 1-2 olyan bástya maradt (a legnagyobb party-k, lásd breakpoint), amik még kitartanak.

Breakpoint idén volt utoljára. Csak FYI. :) Egyébként meg ebből lehet választani. :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Jún. 22. 22:06


Quoting: dh1
De hat amatorok! :) Egy geologus amigafan melo mellett csinalt egy ceget ... hogy varhatnank el, hogy profik legyenek?

Látom... De a Hyperion is? :) Azt hittem ők profi fejlesztők, akiknél jobb kezekben nem lehetne az Amiga jövője... Mert mikor még a Pegasossal meg a bPlannal ment a verseny, akkor még az volt, hogy ez ilyen hivatalos meg minden, nem csak egy random német garázscég. De whatever. Rég volt, tán igaz se volt. Akkor úgy fogalmazok, hogy józan paraszti ész kéne. Vagyis megnézni mi volt rossz a múltban (pl. az Eyetech-féle AmigaOne kapcsán) és lehetőleg nem megismételni a hibákat. (Még akkor is, ha a hardverre azért jobb esély van, hogy működni fog "as advertised".)

smokey2k
Tag

# Elküldve: 2010. Jún. 22. 22:22


lol akkor hebehurgyán fogalmazok :)
bocsi.

szóval szerintem nem halt meg a scene csak átalakult, pl. ott a GDC és sok más hasonló jellegü forumok/találkozók (pl. TED, nekem még az is belefér).
Anno nem voltak game modder communityk, most meg dunát lehet rekeszteni belőlük, másrészt szerintem ki lehet jelenteni hogy a scene felköltözött a netre és virtuálisan bulik/partyk vannak mindennap (irc stb.).
Gondolj bele, anno elmentél egy partyra mert max telefonon vagy ujságokban tarthattad a kapcsolatot scenerekkel,most a diskmag-okat nem számolom bele, újságokban meg nem volt túllihegve a scene, legalábbis scene only orientált papir ujság nem volt (illetve volt valami pár példényszámot megélt, nevére nem emlékszem), meg ezek amúgy is havonta tolták a stuffot (és akkor itt nagy respect azoknak az újságoknak ahol foglalkoztak egyáltalán ilyen témával) .
A mai fiatalok ha számitógépeken akarják kiélni müvészi hajlamaikat nagyságrendel több lehetőséget kapnak, anno meg "max" volt a scene ami részemröl akkor amolyan full underground müvészi káosztanya volt csupa jó arcokkal, büszkék voltunk rá hogy kevesen ismerik, ez amolyan a mi titkunk jellegü fun volt. Legalábbis én így éreztem :D Emiatt az ember alkotási vágyban égett.
Van egy köteg 20-as éveiben járó fiatal barátom, tök hasonló dolgokat müvelnek mint mi anno, samplereken + tracker +traktor-ral zenélnek, másik arc maya-ban brutal modeleket készit funból, x-dik meg flash-ezik, nagy részük addig szagról se ismerte a scene fogalmát amig el nem kezdtem nekik szentbeszédeket tartani. Jó dolognak tartják de nem érdekli öket, megvan mindnek a saját forumja ahol előálhat a produkciójával.

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2010. Jún. 22. 22:39 - Szerkesztve: neongod


smokey2k: akkor a véleménykülönbség ott van köztünk, hogy szerintem is ez a régi, underground jellegű dolog volt(?) a "demoscene", pont ez volt a lényege, az eszenciája. A mai, netes világban külön modellezgető, trackerezgető emberek, akik ilyen-olyan oldalakon és fórumokban megmutatják alkotásaikat nem ugyan az. Számomra ez már nem a scene. De hát ez is egy olyan dolog, hogy ahány ember annyi féle jelentés.
Abból is mekkora viták voltak, hogy kinek mit jelent az "Amiga".. :)

szerk: de részemről ezt a témát itt be is fejezem, mert offtopic

smokey2k
Tag

# Elküldve: 2010. Jún. 23. 01:28


igaz off off :)

Azért remélem a közeljövőben lesz majd egy nagy x1000 teszt magyar tulajtól, csak hogy az atarisok megint sárguljanak.

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2010. Jún. 23. 03:49 - Szerkesztve: alivemoon


Scene egy csapat munka, kell designer, grafikus, zenész és kóder, amihez el kell érni egy bizonyos szellemi szinvonalat, hogy nem tudhatok mindent egymagam, csapatban szeretnék dolgozni, szerintem régen ez volt meg. Most sok az ego.

Forumokon is ezen röhögök, mindenki tudja, hogy kéne csinálniuk az X1000-est, én azt mondom a Commodore bénább volt náluk :)

Igazából azt akarom mondani, hogy nem amatörök, csak nem olyanok a lehetőségeik mint a Commodore, M$, vagy Mac, stb...

Jó OS, jó proci, jó alkatrészek, nem pompás, de elég jó körités, drága mert nem tudják olcsobban kihozni, valszeg sokkal nagyobb kockázatot is válaltak mint bárki az ügy érdekében.
Én csak gratulálni tudok nekik !!!

Azért emlékezzetek, hogy menyi idő kellet a M$-nek hogy rendesen müködjön az XP?, legyen Vista-ra elég driver :) Miröl beszéltek, hogy amatörök :)

Szerintem a M$-nél a reklám kapány XP-től Vista-ig tartott megcsinálni, Vista-tól Win7-ig és még azért nincs újabb Win mert még dolgoznak a következő kampányon :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Jún. 23. 04:51


Quoting: smokey2k
az atarisok megint sárguljanak

Az atarisok, LÓÓÓL....! Feladom, kész.

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2010. Jún. 23. 08:41 - Szerkesztve: neongod


Quoting: charlie
Az atarisok, LÓÓÓL....! Feladom, kész.

Ja, az tényleg durva volt :D

motorhead
Tag
# Elküldve: 2010. Jún. 23. 10:09


dh1: "Csak a toronyhaz atszamolva 30-35e Ft es neked meg az sem tetszik ... "
Naaaa.. én ezt írtam : Amúgy egy szép és jó házat választottak, nekem bejön.
Mellesleg ez a toronyház nem 30-35e forint. Ez nem az a kategória. Max. ha táppal együtt számoljuk.Demégakkor is magas az ár.

"Az Amiga se lenne Amiga ha a Commodore nem vette volna meg!"

Nos arról fogalmunk sincs, mi lettvolna ha. Amennyire szerencsésen alakult anno ez a dolog,lehet itt éppen egy ilyen szerencsés dolog fog kialakulni istentudja mitől. Amennyi a pro és kontra..Bármi lehet még a jövőben, lehet pont a jobbik fele esik nekünk végre. :)

"A bill egyszeru ... es ki a lofaxt erdekel mar "

Engem spec érdekel. Egyedi különlegesség, egyedi megjelenéssel. A Mac is azért az ami. Amúgy sima PC. Főleg ma, hogy Intel-es a cucc. De nézd már meg, hogyan is néz ki. Oké, lehet azzal jönni, hogy dára és erre itt az Amigánál nincs pénz, de erre meg azt tudom mondani, hogy sokkal kisebb pénzből, de KREATÍV emberekkel igen szép dolgokat lehet kicsiholni a mai technológiával. A pénz nem minden.
Azért egy felíratot elkészíteni, lassan egy garázsban is meg lehet valósítani. Ez itt a gond, hogy elamatőrösködik az egészet. Csomó munkát beleölnek, kiizzadnak, kifizetnek valamit, és akkor a részleteken amitől egyedi volt mindíg a márka, elbukják. Én ezt látom. Arról nem is beszélek, hogy csúsznak a megjelenéssel, pedig nem mi szabtuk meg a határidőt. Maguk kreálták ezt. Eléglett volna ma kijelenteni, hogy urak-hölgyek itt van csináltunk valamit, már ilyen stádiumban van.És akkor most innentől kezdtünk volna el izgulni. Nem egy fotó láttán, meg egy hót amatőr weboldal láttán.

"Mit vartal, hogy majd dzsunka kinai cegek halomba gyartjak az egyedi egereket egy 2000 fos piacra?"

Pontosan. De ezért nem kell kínáig elmenni. Egyedi dolgot készítenek már ilyen tételnél is. Láttam nemrégen egyedi pendrive-okat. Láttam egyedi külső 2,5"-os vinyó házat.Amit itt magyarországon megcsinálnak. És nem 2000 darabtól, hanem sokkal kevesebbtől is. És kurva jó minőségűek. Erről ennyit. Ezer meg egy ilyen cég van.

„Anno az Amiga 1200 sem volt csucshardver, megis vettuk mint a cukrot „

Ez sem csúcshardver.... koránt sem az. Pont ez a lényeg többek közt, hogy csúcshardver áron akarnak eladni olyasmit ami nem az. Sem műszakilag, sem dizájnilag, sem semmiben. Ha valaki ennyiért akar eladni valamit, annak el kell érni egy olyan szintet amit ők meg sem közelítettek. Nem érthető a magas ár bárhonnan nézem. A fejlesztés és gyártást meg minden kutyafülét beleszámolva, a reklámon át a csúcsalkatrészekig, a minőségi és sorolhatnám de felesleges mert ezekből semmit nem kaptunk, sem jönne ki ilyen magasra a végtermék ára.

Neongod :

Nem állítom, hogy leányálom ma betörni bármely piaci szegmensbe. De nem lehetetlen. Csak éppen azt gondolom, hogy mivel ők a volt Amigás tábort akarták megcélozni a termékkel (és persze újak is jöhetnének) figyelni kellene arra, ott mi az igény. Ha 5 dolgot felsorolok amit a klasszikus amigások szerettek a gépükben, nem tudom találnánk e egy dolgot amit viszont látnak az újban. Az az egy a gyerekes lelkesedés. Na most én ezért nem szurkolok le 1500fontocskát.
És való igaz, én a régmúlt desktop vonalát akarom újra látni. Nem érdekel sem a PDA, sem akármilyen új dolog amit amigának hívnak. Ezzel sem vagyok egyedül.
Az amiga egy számítógép volt. Engem spec. eddig a vonalig érdekel a dolog. Azt is tudom, hogy lehet homokban van a fejem, de ezzel sem vagyok egyedül. Mindemellett még most is bízok valamiben amit lassan már igazatok van, magam sem tudok mi az.

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 26 . 27 . >>
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs hardver / AmigaOne X1000
 
 

Powered by bulletin board software miniBB™ © 2001-2024