Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs hardver / Sam440-Flex
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Szerző Üzenet
sadddam
Tag

# Elküldve: 2009. Ápr. 07. 13:33


ok,, az os-hez nyilvan te ertesz jobban, de teny, hogy az se/xe a1-ekkel voltak gondok. sose beszeltem ua1-rol, nezzd vissza a postjaimat.
azt allitani viszont, hogy pegara nem lehet linuxot teleppiteni, mig a1-re igen viszont sulyos ferdites es latszik, hogy nem nagyon ismered a temat. azert vettek tobb pegat linux gepnek mint mosogepnek mert nem lehet ra linuxot telepiteni. nyilvan.

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2009. Ápr. 07. 13:41


sadddam: az SE az valoban egy bughegy volt, es az XE-vel is voltak gondok, amire volt fix, de nem az SE/XE volt az egyetlen forgalmazott A1, es amikor meg most is azzal jonnek paran hogy az OS4 tele van Articia workaroundokkal akkor nem is tudom hogy sirjak vagy nevessek.

En valoban nem ertek a Linuxhoz, bevallom oszinten tulsagosan nem is akarok erteni, viszont Sam-re zokkenomentesen folment, Pegara is szepen folment, a netinstall meg elerte a netet, de a felinstallalt rendszer mar nem. Nem kezdtem el fikazni, hanem csarlihoz fordultam segitsegert, es akkor konfrontalodtam a szomoru tenyekkel, miszerint van ujabb OF csak nem publikus es nem garantalt hogy nem kurja el a gepem, orakig szenvedtunk vele csarlival (magyarazta IRCn miket probalja) de az istennek se tudtuk beuzemelni rajta a netet.

Ne ertsd felre, nem a pegat akarom fikazni, csak arra probalok ravilagitani, hogy korantsem az a tokeletes, problemamentes cucc mint aminek sokan probaltak beallitani, talan ennek is koze van ahhoz hogy igy leleptek az emberek.

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2009. Ápr. 07. 14:47


ChainQ: Ami a TV kartyat illeti, annak is utanaolvashatnal mielott hulyesegeket mondassz, a DMA gond nelkul mukodik, a megszakitasokkal volt a sracnak gondja, lasd itt:
http://www.amigans.net/modules/newbb/viewtopic.php?post_id=32155#forumpost32155

Ami a DMA-t illeti, ott a TV kartyabol a videoramba kozvetlen DMA-zast nem tudta megoldani, mert ahhoz hogy egy BitMap-be adatot masolj, ahhoz elotte lockolni kell egy LockBitMap()-el (ez beallitja a megfelelo memoria mode-ot, es nem engedi hogy a bitmap elmozduljon a helyerol), es utana lehet belemasolni, ezutan egy UnLockBitMap()-el vissza, szoval be kene konfiguralnia a TV kartya hardveret ugy, hogy DMA muvelet elott es utan generaljon egy interruptot, ami elvegzi a BitMap Lock illetve Unlock muveleteket, es ezt meg nem tudta megoldani, o ugy probalta hogy hagyta hogy a kartya amikor akar fixen beleirjon egy elore bekonfiguralt fix videoram cimre (ahol az overlay ablak bitmapje a program inditasanal tartozkodik), de ez nyilvan igy nem mukodik tul jol mert a bitmapet a grafikus rendszer barmikor odebb rakhatja, raadasul a memory mode-ot muszaj normalisan beallitani mert OS4-en bigendian mode-ok vannak es ott a Radeon byte-swappingol.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2009. Ápr. 08. 07:50


Cobra: Hmmm... butoljatok mindketton egy Linsuxxot és egyből kiderül. :D
Az, hogy az OS4 megküzd a bugokkal, az egy dolog... de linsuxx alatt akkorát hasal, hogy csak na. Nem a levegőbe beszélek, tapasztalatból.
(Egyébként peg1 is ilyen volt, azon a MOS csinált vicces dolgokat, csak azért, hogy életben tudjon rajta maradni... pingvinaggyal meg maximum 1-2 órát bírta, aztán jött a kockás/csíkos fagyás...)

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2009. Ápr. 08. 09:52


rati: Nezd nekem Peg2-n mar a M***S is szarra fagyott parszor (kemeny freeze), es OS4-el is volt ilyen rajta, neha meg ugy bootol be hogy a keyb nem mukodik (bar az utobbi hetekben iliyen nem volt halistennek), szoval nekem egyaltalan nem tunik stabilabbnak mint az A1. Linuxon meg nem mukodik a net ahogy azt fentebb vazoltuk, igy ott nincs is mit tesztelni. Ha linux guru lennek akkor lehet hogy mashogy lennek a dolgokkal es mar meg tudtam volna javitani a netet is, stb.

Egyebkent ami az en tapasztalataimat illeti, meg mindig messze a Sam volt a legkonnyebb es legproblemamentesebb vas amivel eddig dolgom volt, beleertve a classic vasakat is, szoval annak ellenere hogy nem egy izmos cucc, le a kalappal, a stabilitas, megbizhatosag es support teljesen korrekt, akinek bug volt a lapjaval azt az ACube kapasbol cserelte, stb. Remelem hogy eleg jol befut a ceg es tovabb tudjak csokkenteni az alaplapok arat is, ha kicsit megszedik magukat penzzel es tobbet tudnak mar egyszerre legyartani.

sadddam
Tag

# Elküldve: 2009. Ápr. 26. 08:07


nocsaknocsak. 500 juroért komplett sam flex rendszer, nem is rossz. igaz, hogy ebben nincs benne az os4.1 ára, szóval 600 juro + áfa + posta, de azért nem is hangzik rosszul... kar hogy csak majus 15-ig tart az akcio (acube deal)

Sam440ep-Flex "Vento"

* a Sam440ep-Flex board @ 667MHz
* 1 GB DDR RAM
* ATI 9250 128MB Graphic Card
* Maxtor 160GB SATA HD
* SATA DVD Recorder
* Case Asus model "TM-B12" "Vento" series

499,00 EUR.

ugyanitt az os4.0 classic 65 eur (ez ugy néz ki permanensen)

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2009. Ápr. 27. 12:36


sadddam: ja, az iment raktam fel rola hirt. Azert jo dolog hogy vannak komplett konfiguraciok elerheto aron azoknak akik nem akarnak otthon "barkacsolni". Bar szerintem a legjobb a MiniMig akcio, 139 ajroert komplett plug'n'play konfiguracio.

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2009. Ápr. 27. 13:43 - Szerkesztve: neongod


Quoting: Cobra
Bar szerintem a legjobb a MiniMig akcio, 139 ajroert komplett plug'n'play konfiguracio.

Azért mai árfolyamon nézve ez 41.000 Ft + áfa + postaköltség, egy tulajdonképpen A500 funkcionalitású gépért, aminek kompatibilitási nyűgjei is vannak (ha jól tudom). Gyűjtőknek és fanatikusoknak lehet, hogy jó vétel, de az egyszeri nosztaligiázónak még mindig sokkal jobban megéri venni egy A500-at vaterán a fenti ár negyedéért, vagy uae-t használni.

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2009. Ápr. 27. 14:11 - Szerkesztve: Cobra


neongod: ugy latom ez a kompatibilitasi nyug mar valami szalloige, de van errol valami konkret info is, hogy tenyleg van-e valami kompatibilitasi problema a legujabb firmware-el, es ha igen akkor mi az ami nem kompatibilis? En olyasmit hallottam hogy az ingyenes ujraimplementalt KickStart-al vannak kompatibiltasi gondok de ha eredeti A500 kickstartot teszel ra akkor fasza.

Szerintem A500-nal eleg maceras a gep jatekokkal ellatasa, illetve eleg korlatozott hogy hova tudod kikotni a videokimenetet, UAE-vel meg hogy hasznalsz digit. joystickot?

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2009. Ápr. 27. 14:27 - Szerkesztve: neongod


Cobra: a legújabb firmware-ről nincsenek információim, én a Minimig compatibility database alapján nyilatkoztam, ott szép számmal van "Does not work" és "Working with issues" bejegyzés. Illetve egy review-ban (igaz 2008 februárjában, de hát az amigás világban ez tegnap volt :) ezt írta valaki:

"Of the games I've tested so far there's been a significant number of games that haven't worked or are hampered by bugs. The bugs vary from not loading at all to minor graphics issues that do not significantly affect the game. Despite a number of big games that do not work the majority do[...]. If you're looking for a very high level of compatibility then the Minimig in it's current state can't match something like WinUAE."

Én nem is tudtam arról, hogy a minimig ingyenes kickstart-al érkezik (az elkészült már egyáltalán?) A review-ban ezt írják:

"Apart from your favourite Amiga programs you'll need the firmware and Kickstart files. [...] Unfortunately Kickstarts are still licenced so you need to own your own Amiga to use it file on your Minimig. You can also buy Kickstart chips from most of the Amiga resellers."

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2009. Ápr. 27. 14:34


neongod: Megneztem ezt a compatibility database-t de ettol nem lettem sokkal okosabb, a legtobb tesztnel Unknown a board revision, parnal 1.1-es, a MiniMig Core meg a legtobbre nincs odairva (gondolom az lenne a firmware revizio?). Az ingyenes kickstart-rol a wikipedian irtak hogy van, csak eleg szar a kompatibilitasa, es ezert ajanlott eredeti kickstartot hasznalni.

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2009. Ápr. 27. 14:40 - Szerkesztve: neongod


Cobra: nyilván nem teljes ez az adatbázis, meg sokat javulhatott időközben a Core, csak arra akartam utalni, hogy voltak/vannak kompatibilitási problémák, amik mondjuk egy UAE esetén kevésbé egy A500 esetén meg gyakorlatilag egyáltalán nem állnak fenn.

Persze, a játékok gépre juttatása egy probléma. Egyébként UAE esetén is használhatsz dig.joy-t, de ahhoz is be kell vásárolnod, Catweasel-t. Mindenképp kompromisszumra kényszerülsz. A legolcsóbban (és legálisan) mégis akkor jössz ki, ha veszel pár ezer forintért egy A500-at és lemész a klubba egy rakat floppy-val, ahol aztán egy hd-vel rendelkező amigán kiírod az adfjeidet. És még a feeling-et sem veszted el :) Vagy elhagyod a feelinget, veszel egy AmigaForevert és játszol UAE-n. Nincs digital joy, viszont cserébe nem foglal plusz helyet a hw :)
Mindenki azt választja, amelyik neki a legszimpatikusabb. Arra próbáltam rávilágítani, hogy a Minimig nem egy olcsó megoldás "for the masses" aminek a hozzászólásodból tűnhetett :)

(btw ez itt kezd erősen offtopikká válni, a minimig topicban kéne folytatnunk)

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2010. Már. 14. 03:26


Felraktam hírt a legújabb ACube akcióról. Szerintem aki eddig filozott rajta hogy vesz egy ilyet, annak ez lesz a legjobb lehetőség a közeljövőben, nem hiszem hogy ennél jobb ajánlat lesz (hacsak nem talál az ember használtan), főleg mivel eddig az alacsonyabb órajelű gépeik voltak csak akciósan kaphatók.

Én egy jó ideje (mióta beszart a Pegám) egy Sam-Flex-et használok és szerintem ez a legjobban összerakott Amigás vas amit jó ideje használtam, annak ellenére hogy nem fogok vele dnetc benchmark versenyt nyerni, átlagos felhasználásra teljesen jó, még a Blender is pöpecül megy rajta (R9250/128 ajánlott). A Linux supportja is elég jó és úgy tudom hogy AROS is lesz rá, akit érdekel. Kicsi flex-ATX formátumú lap, csendes passzív hűtés, (nekem passzív R9250 is van benne) és 2 extra PCI slot. Nem tudom meddig tart a készlet, de aki szeretne modern AmigaOS-t futtatni új gépen és az X1000 várhatóan túl drága lesz neki, annak szerintem ez lesz a legjobb lehetősége egy jó ideig.

sadddam
Tag

# Elküldve: 2010. Már. 14. 04:23


jobban osszerakott, mint egy peg2?:)

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2010. Már. 14. 04:31 - Szerkesztve: Cobra


sadddam: mivel van peg2-m, szerintem nyugodtan nyilatkozhatok, hogy igen. Ezt persze a lap minőségére értettem, nem a teljesítményére. Sőt az is elmodható, hogy a legjobban támogatott.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Már. 14. 08:58 - Szerkesztve: charlie


@Cobra:

Azert azt tegyuk hozza, hogy a Pegasos 2 hat (lassan inkabb 7-8, sot) evvel ezelotti technika, plusz a tied, amit hasznaltan vettel beszart., kitudja miert, mert azota sem kuldtel a megfelelo forumba soros kimenet eredmenyt (ha egyaltalan kop valamit a soros portjan meg). Es mielott leanyazol, nekem is tetszik a SAM, es az egyetlen bajom vele, hogy nincs ra a kedvenc OS-em, csak ha mar kinyilatkoztatasokat teszunk, akkor a fentieket tegyuk hozza. :)

A legjobban tamogatott kijelentes meg erdekesen ertelmezheto az egyetlen geppel szemben, amire OS4 es M****OS is van. Plusz a bPlan meg iden is javitott Pegasosokat, es valoszinuleg a tiedet is megcsinalnak, ha meltoztatnal elkuldeni. De whatever.

Konnyu 2010-ben egy SATA-s fullintegralt lapot "jobban osszerakottnak" minositeni, mint egy sokeves gepet, amirol neked mar csak kesoi, es meglehetosen rovid tapasztalataid vannak.

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2010. Már. 14. 09:41 - Szerkesztve: Cobra


ChainQ: Termeszetesen nem abbol alkottam a velemenyem a lapok minosegerol (pontosabban "osszerakottsagarol", hogy a pegam beszart. A helyzet az, hogy egy "jol" mukodo pegaval is vannak bizonyos nyugok (pl. kilazulos keyb csatlakozo), a masik a CPU csati, ami tul erzekeny es nem valami megbizhato (tisztan emlekszem hogy egyik Fyanican te is szivtal vele a "szinpadon" :) Ezen kivul villamosmernok vagyok igy alaposan atvizsgaltam a lapot miutan beszart, es hat talaltam par erdekes dolgot, pl. gyartas utani anyagmaradvanyokat, melyeket egyebkent kezzel le lehetett torolni (regi PPC kartyakon lattam hasonlot), de meg valami kis apro fem szalat is ami az egyik gyari forrasztasnal logott oldalra, majdnem hozzaerve egy masik labhoz (ezt egy apro csipesszel el tudtam tavolitani). Biztos sokat fejlodott azota a gyartasi technologia is meg minden, de ez nem valtoztat a velemenyemen, hogy a Sam minosegileg a legjobb Amigas vas amit a kozelmultban hasznaltam. Ezzel persze lehet nyugodtan nem egyeterteni.

A Pega ettol fuggetlenul nem rossz vas, es szandekozom rendbetenni. Jelenleg penzem nincs ra hogy elkuldjem megjavittatni, sajnos, ha meg lenne, akkor lehet hogy inkabb meg kicsit hozzasporolnek hogy egy vadi uj X1000 legyen belole, valszeg jobban jarnek.

Legjobban tamogatott alatt azt ertem, hogy a ceg aki gyartja aktivan foglalkozik vele, fejleszti a firmwaret, kapasbol cserelik a hibas gepeket, stb. A Linux is Sam alatt kapasbol ment mint a karikacsapas, Pega alatt meg a net baromira nem ment, amivel meg te probaltal segiteni online, vegul az volt a konkluzio, hogy a firmware-em regi es vmi el van baszva benne a halozati confignal, hivatalos update meg nincs, legfeljebb ha kunyeralok valahogy a BPlan-tol, amire ok nem vallalnak garanciat, hogy nem cseszi el a gepem :) Szoval szerintem amit irtam a Sam-Flex-rol (minoseg es tamogatas teren) az igencsak megallja a helyet.

sadddam
Tag

# Elküldve: 2010. Már. 14. 14:33 - Szerkesztve: sadddam


hat ize, hogy a sam jobban lenne tamogatva linux alatt, mint a pega azert egy vicc. a pegan evek ota fut egy csomo linux, hivatalos suporttal (ubuntu, suse, debian), hisz a gepetz magat linux munkaallomaskent adta el a genesi rengeteg helyre (odw). samen fut a crux, mi meg? es emlekszik mindenki, amikor amiconon el sem tudtad inditani (jo regen volt, tudom) a linuxot.
szal pegan lehuzni a linuxot az igencsak nagy luft:)

smokey2k
Tag

# Elküldve: 2010. Már. 15. 02:36


Megnéztem ez a sam-flex lapot, én nem foglalkozok már sokat amigákkal, max a régi cuccok retro meg nosztalgia miatt érdekel még az egész. Szóval világositsatok fel pls. Ez a lap ez komoly ? Vagy valami pre-áprilisi tréfa ?
Ilyen ócskavasat 110 ezeré ???? PCI rulez !!!!!

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2010. Már. 15. 09:19


@sadddam

hat ize, hogy a sam jobban lenne tamogatva linux alatt, mint a pega azert egy vicc. a pegan evek ota fut egy csomo linux, hivatalos suporttal


Persze, csak kar, hogy csak a legujabb OpenFirmware alatt mennek ezek rendesen, akiknek meg nem azzal jott a gepuk, azoknak nincs letoltheto firmware upgrade. Te ezt jo supportnak hivod?

samen fut a crux, mi meg?


ITT megtalalod az OS-ek listajat, ami jelenleg tamogatott.

es emlekszik mindenki, amikor amiconon el sem tudtad inditani (jo regen volt, tudom) a linuxot.


Azt ne feledjuk, hogy akkor meg csak par hete probalgattak a Linuxot beuzemelni rajta, es akkor meg ki se volt adva az alaplap... de tudom ugyis hiaba beszelek, mert inkabb bebeszeled magadnak amit akarsz.

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2010. Már. 15. 09:27 - Szerkesztve: Cobra


@smokey2k

Ugye nem PC-vel hasonlitgatunk? Ennyiert meg egy 10 eves legalabb 10-szer gyengebb ossze-vissza takolt/hackolt hasznalt PPC-s Amigat se kapsz. Ez meg vadi uj, es meg valamire hasznalhato is retro demonezegetesen kivul. A "gyenge" proci es PCI ellenere is sokkal jobban pattog mint a melohelyi quad-core-os pecem... (persze elsosorban az OS-nek koszonhetoen). Szerintem probalj ki egyet, mielott velemenyt alkotsz? :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Már. 15. 10:34 - Szerkesztve: charlie


@Cobra
Persze, csak kar, hogy csak a legujabb OpenFirmware alatt mennek ezek rendesen

Spreading FUD, are we? En evekig Linuxoztam a regi OF-es Pegamon, meg akkortajt, amikor a Teron-alapu AmigaOne-ok meg az Articia voltak a jovo zalogai... :) Egyetlen ismert dolog van, ami csuklik regi OF-fel, az pedig a gigabit ethernet controller. De mivel ez OS4 alatt sem megy tudtommal, akarmilyen OF-fel se, toled ez az argument meglehetosen invalid. Egyebkent meg muvelodj kicsit, az OS-ek halmaza nem abbol all, hogy AmigaOS es #?Linux.

ITT megtalalod az OS-ek listajat, ami jelenleg tamogatott.

Aszondja az ACube site: ERRORE: 192.168.10.234, 89.135.153.14 non è un indirizzo IP valido! Majd ha proxy mogul is kezel kapcsolatot, megnezem.

A "gyenge" proci es PCI ellenere is sokkal jobban pattog mint a melohelyi quad-core-os pecem...

Azert johogy mar egy agyonszteroidolt XT-hez hasonlitjuk baze. Sajnos barmennyire marketingelitek az ellenkezojet, az amigas vilagon belul is van ma jobb ar/teljesitmeny aranyu megoldas.

Komolyra forditva, arra mondjuk kivancsi lennek, az ACube-os sracok milyen fejet vagtak az X1000 "bejelenteshez". Valoszinuleg nem volt oszinte a mosolyuk. Asszem nem veletlenek ezek az egymast ero akciok...

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2010. Már. 15. 12:09 - Szerkesztve: Cobra


@ChainQ

Spreading FUD, are we?


Amit leirtam (arrol hogy a regi OF-el nem megy a network) azt egesz konkretan TE mondtad nekem, hosszas elszant probalkozasok utan hogy mukodjon a net a pega-Linuxon. Ennyire oregszel? :)

az amigas vilagon belul is van ma jobb ar/teljesitmeny aranyu megoldas


Van, hasznaltan lehet szerezni egyeb vasakat. Nekem is lett egy hasznalt Pegam. Fel evvel kesobb be is szart. Az altalad annyit fikazott A1 pedig meg mindig faszan megy, es elhiheted, hogy nem azert mert megprobaltam a pegat WC-n lehuzni, jobban vigyaztam ra mint barmelyik masik vasra. Varatlan? Nem hiszem, csak azt bizonyitja, hogy szokas szerint nem ertessz ahoz amit predikalsz.

Egyebkent nevetseges, hogy nem tudjatok lenyelni, hogy az altalok annyit istenitett pega baromira nem az az ubervas, mint amilyennek annakidejen probaltatok beallitani. Epp csak megemlitettem, hogy a Sam-Flex a legjobban osszerakott cucc amit mostanaban lattam, es maris tobben lehurrogtok, hogy aaaaaa az lehetetlen, mert hat izeee, a pegakettoo, az az isten, meg minden. Kabare...

sadddam
Tag

# Elküldve: 2010. Már. 15. 13:24


sztem az a kabare, hogy a flexet jobbnak tartod, mint a jelenleg legjobb amigas vasat, a pega 2-t, azert, mert a tied behalt x ev utan. teny, hogy tobb os tamogatott a pegan es erosebb, bovithetobb vas, mint a sam. a sam egyetlen elonye, hogy uj es gari van ra, de a bplan mai napig javit vasakat, szal kb ugyanott vagy.
olvastam en mar gyari hibas samrol is, megsem mondom ra, hogy szar, van ilyen. de a pega2-k azert evek ota mennek sokszor 24/7 es aranyaiban igen keves az elhalalozas. a g4-ek eredeti procihutoje eleg fosi es a cpu slot amit emlitettel valoban gyenge lancszem, ennyi. ettol meg mindig ez a jelenlegi leguberebb amigas vas. pont.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Már. 15. 13:36


@Cobra:
csak azt bizonyitja, hogy szokas szerint nem ertessz ahoz amit predikalsz.

Böff. Érvek elfogytak, már engem támadsz. Két Pega megy nálam 24/7-ben 6 ill. 3 éve, nem szart be. Nyilván, mert nem értek hozzá. Na részemről befejeztem. :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Már. 15. 13:58 - Szerkesztve: charlie


Ja, egyébként elég vicces, ez a Linux supporton veszekedés. Majd ha a SAM is 6 éves lesz, és az ACube (ideális esetben) már rég az öttel újabb alaplapjával fog foglalkozni, majd akkor megnézhetjük, hogy támogatja-e még valami. Ne felejtsük el, Linuxról beszélünk, ahol a korábban működő hardverek támogatásának kidobása mindennapos. A Pegasos II kiváló Debian támogatását jórészt egyetlen embernek, Sven Luthernek köszönhette, aki folyamatosan tesztelte az installert, kernelt és küldött be a géppel kapcsolatos patcheket. Egy idő után az installer csapatban egó-háború kezdődött, aminek köszönhetően Sven lelépett, innetől kezdve pedig a PowerPC port minősége meredeken zuhanni kezdett. Én fent vagyok a Debian-PowerPC listán, ilyen hibákkal küzdenek PowerMac-en(!), hogy boot után nem megy a billentyűzet, a rá készült patcheket pedig kampó indokokkal visszadobálja a regressziót el sem ismerő installer és kernel csapat. Még az is felmerült, hogy ilyenek miatt a PowerPC úgy en-bloc nem lesz hivatalosan támogatott architektúra a következő Debian kiadásban. A fentiek ellenére nekem van stabilan működő Linuxos PowerPC gépem, nyilván mert fingom sincs az egészről.

Megjegyzem, ha pár éve azzal jöttem, hogy Pegára van Linux, A1-re meg nincs, akkor az nem volt szempont, igazi amigás nem tesz "olyan szart" a gépére, Linuxozni pécén kell. Most véletlenül van olyan hardver OS4-hez, amin fut a Linux, akkor egyből az a legkirályabb, és minden más csak szar lehet.

De persze ez mind nem igaz, mert nem értek hozzá (ehhez sem).

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2010. Már. 16. 01:00 - Szerkesztve: Cobra


@saddam

sztem az a kabare, hogy a flexet jobbnak tartod, mint a jelenleg legjobb amigas vasat, a pega 2-t, azert, mert a tied behalt x ev utan. teny, hogy tobb os tamogatott a pegan es erosebb, bovithetobb vas, mint a sam. a sam egyetlen elonye, hogy uj es gari van ra, de a bplan mai napig javit vasakat, szal kb ugyanott vagy.


Wrong. Olvasd el inkabb amiket irtam. Nem is azt mondtam, hogy a Flex JOBB, azt mondtam, hogy jobban osszerakott. Ertettem ezaltal a lap minoseget, strapabirosagat, stb. Le is irtam az indoklast, mitan belekotottel, es nem azzal indokoltam mert az enyep epp beszart, hanem pl. mert Pegan a CPU csati igen erzekeny joszag es csarli is felsult vele egyszer Fyanican amikor bemutato kozben jelentkezett vele erintkezesi hiba. Ha keptelen vagy ezekbe beletorodni, akkor csinalj amit akarsz, dugd a fejed a homokba, whatever.

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2010. Már. 16. 01:06


Böff. Érvek elfogytak, már engem támadsz. Két Pega megy nálam 24/7-ben 6 ill. 3 éve, nem szart be.


Egesz konkretan nalad fogytak el az ervek, ilyenkor jon a szokasos "worksforme" amivel le is rendezed a dolgot magadban :)

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2010. Már. 16. 01:25


@ChainQ

Megjegyzem, ha pár éve azzal jöttem, hogy Pegára van Linux, A1-re meg nincs, akkor az nem volt szempont, igazi amigás nem tesz "olyan szart" a gépére, Linuxozni pécén kell. Most véletlenül van olyan hardver OS4-hez, amin fut a Linux, akkor egyből az a legkirályabb, és minden más csak szar lehet.


Ember... nem mondtam, hogy a Pega szar. Csupan azt mondtam, hogy nem a legjobb. Ez ennyire faj? Egyaltalan nem is a pegarol szol ez a topic ugye, csak Sadddam volt olyan kedves telefloodolni a szokasos kektrollos lehurrogasokkal. Azt gondoltam, hogy ez a portal alkalmas arra, hogy az ember leirja a tapasztalatait. Nekem nagyon pozitiv tapasztalataim vannak a Flex-el, es az utobbi idoben eleg sok mastol is hallottam hogy nagyon bejon neki. Gondoltam ezt megosztom az itt levokkel, mert tenyleg nagyon korrekt a cucc es tenyleg a legjobban osszerakott vas ami az utobbi idoben a kezemben volt. Ezt miota jelenti azt, hogy minden mas csak szar lehet?

Sajnos be kell hogy lassam, hogy itt ez nem mukodik. Nem lehet pozitivan nyilatkozni semmirol ami az ujgeneracios AmigaOS-el kapcsolatos mert te es kedves sadddam kapasbol raugrotok es minden ezzel kapcsolatos topicot teleszemetelitek az offtopic pega/mos meltatassal. Azt hiszem kovetem Rachy peldajat es en is vegeztem ezzel az itteni forumozassal, mert jobb dolgom is van ennel es ennek igy tenyleg nincs ertelme. Ti meg nyugodtan nyugtazzatok a dolgot azzal, hogy kifogytam az ervekbol, vagy amitol epp jobban erzitek magatokat. Jo szorakozast.

sadddam
Tag

# Elküldve: 2010. Már. 16. 03:19


sigh...

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs hardver / Sam440-Flex
 
 

Powered by chat forum software miniBB™ © 2001-2024