Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs hardver / Sam440-Flex
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Szerző Üzenet
Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2009. Ápr. 07. 11:28


@Cobra:
ami mint kiderult atom bugos

Nekem mukodik. Bebootolja a M(indennel Faszabb)****OS-t, tobbet meg nem is kerek tole.

persze lehet szerezni valami 1.2-est ha privatban konyorogsz

Komolyan, most mar adok neked, elkurhatod vele a geped, aztan orulhetsz magadnak. :) Es akkor tenyleg lesz miert rinyalnod, mert most nincs. Velemenyem szerint.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2009. Ápr. 07. 11:29


@Cobra:
es a tobbseg szepen lelepett.

Es persze kozben a magyar OS4 userbase ugy felhizott, hogy orom ranezni, csak ugy hemzsegtek mind a harman. :) Najo negyen. :P

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2009. Ápr. 07. 11:29


Ez nagyon egyszeru feladat. Bebootolsz mindketton egy Linuxot... :)


Ez szarul sulne el, mert te is tudod hogy nalam nem mukodik a net a linuxon a szar OF 1.1 miatt... ;)

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2009. Ápr. 07. 11:33


Varjal, errol lemaradtam. A 800-as Flex az 666-os, csak gyarilag huzva van, a'la Apollo kartyak?


Egyebkent igen, a 800-as flex 667-es 440EP 800-as orajellel, termeszetesen tesztelve es garival. Konkretan mi ezzel a bajod?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2009. Ápr. 07. 11:34


@Cobra:
nalam nem mukodik a net a linuxon a szar OF 1.1 miatt...

Hmmm.

De egyebkent visszajovok Breakpointrol, komolyan felrakok egy Lennyt az 1.1 es Pegamra, es aztan feljovok rola forumba, es elkuldelek a francba. :)

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2009. Ápr. 07. 11:34 - Szerkesztve: neongod


Quoting: Cobra
Szerintem ez a Peg/MOS-ra nezve ciki, hogy volt majd ket tucat user, fasza hardverrel, fasza OS-el (legalabbis szerinted fasza :) es a tobbseg szepen lelepett.

Erről nem feltétlen az tehet, hogy az OS vagy a hw szar lenne, hanem az, hogy több évet késett az OS frissítés és ez idő alatt már kb. minden a platformon tevékenykedő developer az OSteam tagja lett és ezáltal szinte semmi más sw se jött egy jó ideig. És a kommunikáció is a legendásan szar amigás módra ment: "nem mondunk semmit, nincs is semmi, majd lesz, ha kész lesz, egyáltalán.. és addig se rinyálj, örülj ha lesz valami és ha lesz akkor perkálj 150 EUR-t". De leginkább síri csend, hónapokig. Az emberek úgy érezték, hogy halott a platform és leléptek. ennyi.

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2009. Ápr. 07. 11:35


Komolyan, most mar adok neked, elkurhatod vele a geped, aztan orulhetsz magadnak. :)


Na errol beszelek :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2009. Ápr. 07. 11:36


@Cobra:
800-as flex 667-es 440EP 800-as orajellel, termeszetesen tesztelve es garival. Konkretan mi ezzel a bajod?

Öööööö... Azaz... Hmmm... Értem. Jó. Semmi, semmi...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2009. Ápr. 07. 11:38


@neongod:
Az emberek úgy érezték, hogy halott a platform és leléptek. ennyi.

En meg azota is rohogok azokon, akiknek a 2.0 elott 2-3-4 honappal sikerult eladni a gepet a francba, miutan X evig vartak. Dehat mindenkinek kell vmi hobbi, nyilvan. (A kesesekrol meg pont az OS4-esektol nem kerunk hozzaszolast, emlekeim szerint.) (Es most had ne kelljen 2002-es riliz datumokat linkelgetni, lusta vagyok guglizni kthxbye.)

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2009. Ápr. 07. 11:39


neongod: ezt egyebkent en is kb. igy latom, tul sokaig nem volt M***S frissites, de persze ennek meg voltak az okai. Az OS4-nel meg az volt a baj, hogy ugyan felevente adtak ki frissiteseket, joval kesobb erte el az OS azt az allapotot, amit az emberek elvartak mint kellett volna, es mire ez vegre megtortent, nem volt hardver.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2009. Ápr. 07. 11:41


No, vegre tortenik valami :DD:DD:DD
Hat, most belegondoltam, hogy ha valaki kivulallo bejon ide es belenez ebbe a temaba, no az sztem tutira nem vesz semmilyen NEXT gen Amigat. Ezert?
Hogy ezis szar, meg azis? Merthogy kivulallo szamara bizony ez jon le. Inkabb elvannak a tudodmin, meg ha alter szamitastechnika kell akkor meg mekkezik, linsuxozik...

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2009. Ápr. 07. 11:42


ChainQ: mindenki tudja, hogy az OS4 is sokat kesett, de ez nem javit a M****S helyzeten. Egyebkent szerintem ha kijon MacMini-re, akkor az majd egy kis eletet lehell a platformba, meg ha csak atmeneti is, mert ugye hosszutavon az se megoldas.

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2009. Ápr. 07. 11:43 - Szerkesztve: neongod


Cobra: Egyetértek, ez volt az egyik (fő) ok. A másik meg a széthúzás és mocskolódás ami a két tábor között ment és megy most is. Nevetséges, hogy amikor már csak 10 ember olvassa ezt a fórumot és az OS4-es "tábor" Cobra-ból, a MOS-os "tábor" pedig Chain|Q-ból áll, akkor is megy a flame. Az utolsó lehelletig, igaz?

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2009. Ápr. 07. 11:44


dino: A szep az egeszben, hogy barmennyire is szar a vas, mint pl. ez a hoki Peg2, raraksz egy OS4-et es maris megszepul elotted :DDD

sadddam
Tag

# Elküldve: 2009. Ápr. 07. 11:47


.....................
cobra: mi van veled???
a1: no hang (kihagyott, utolag visszaszerelt hangcsipek), dma bugok (persze ilyen sincs), articia. ezek tenyek. lehet, hogy az os4 a sok-sok ev alatt olyan jol idomult az a1 hw-hez, hogy az mar nagyon joil hasznalhato ezen a vason, de konyorgom, ne akard mar elhitetni velem/velunk(akarkivel, hogy az a1 van olyan minosegu vas, mint a pega2!!

ha meg a szar of-en akarod lemerni a pega2 supportjat meg mindig es figyelmen kivul hagyod a toobbi tenyet (kommunikacio, javitasok, cserek, stb...)
akkor legyen neked: nincs support a pegahoz, nem is volt, es ami volt az is botranyosan hugyszaguan szanalmasan szar. na orulsz?:D

"Szerintem ez a Peg/MOS-ra nezve ciki, hogy volt majd ket tucat user, fasza hardverrel, fasza OS-el (legalabbis szerinted fasza :) es a tobbseg szepen lelepett." - na hahaha. meg melyebre sullyedunk? koran van, vagy nem aludtal? vagy mi van veled?
mintha nem tudnad, hogy az amigas rendszereknek evek ota apad a tamogatottasaga. sokan ugrottak a mos hajora de mint az amiganal, itt is csak a kemny mag maradt meg. sokan maganelti/penzugyi okok miatt valtak meg a hobbitol (pl.tbs). tenyleg ciki. te sem gondolod, hogy a peg/mos minosege miatt hagytak el az emberek. akkor mart nem lene os4 user egy se (az elso betak es a hw alapjan ugye)...

chain: de igen, a 667-es sameket huzzak fel 800-ra. amelyik birja, amelyiket nem azt adjak el siman 667-nek.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2009. Ápr. 07. 11:50


konyorgom ne hagyjatok abba!! hozom a pattogatottkukit :DD

sadddam
Tag

# Elküldve: 2009. Ápr. 07. 11:51


nekem 1.1-es of-el is ment linux alatt a net. de szar az tudom:D

dino
Kék troll

# Elküldve: 2009. Ápr. 07. 11:54


Quoting: sadddam
chain: de igen, a 667-es sameket huzzak fel 800-ra. amelyik birja, amelyiket nem azt adjak el siman 667-nek.


Viszont ez tenyleg nem semmi. Az A1em helyenmarad :)

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2009. Ápr. 07. 11:57


a1: no hang (kihagyott, utolag visszaszerelt hangcsipek), dma bugok (persze ilyen sincs), articia. ezek tenyek. lehet, hogy az os4 a sok-sok ev alatt olyan jol idomult az a1 hw-hez, hogy az mar nagyon joil hasznalhato ezen a vason, de konyorgom, ne akard mar elhitetni velem/velunk(akarkivel, hogy az a1 van olyan minosegu vas, mint a pega2!!


Mondom, egymas melle rakunk neked egy A1-et es egy Peg2-t, es mutass valamit ami bugos az A1-en. Mutasd meg az allitolagos DMA bugot, mutasd meg mifele bugot csinal az articia, stb. es ne csak a levegobe beszelj.

ha meg a szar of-en akarod lemerni a pega2 supportjat meg mindig es figyelmen kivul hagyod a toobbi tenyet (kommunikacio, javitasok, cserek, stb...)


Milyen tenyeket? Szerinted ki fogjak cserelni a pega2-met ujabb reviziora, hogy lehessen rajta 1.2-es OF? :)

na hahaha. meg melyebre sullyedunk? koran van, vagy nem aludtal? vagy mi van veled?


Az van velem, hogy realisan nezem a helyzetet, es bizony elegge osszement a hazai MOS tarsadalom. Es azt nem mondtam, hogy a hazai OS4 tarsadalom annyira megnovekedett, sot ellenkezoleg, hisz pont ezzel kezdodott az egesz tema, tudod, a hazai Sam iranti erdektelenseg. ChainQ es te azzal erveltetek, hogy mindenkinek anno sok-sok pegat kellett volna venni, en pedig ramutattam, hogy eleg sokan vettek is, de ez ma mar nem szamit mert azon emberek tobbsege mar reg le is lepett.

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2009. Ápr. 07. 11:58


nekem 1.1-es of-el is ment linux alatt a net. de szar az tudom:D


Nekem ChainQ mondta, hogy a szar OF miatt van, nem en talaltam ki es nem is ragaszkodok ehhez az elmelethez.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2009. Ápr. 07. 12:04


@neongod:
Az utolsó lehelletig, igaz?

Ööööö... Nem. De sajnos 0 lehetőséget látok bármiféle egyesülésre a jövőben. Mármint, érdemes megnézni, kik szavaztak arra, hogy pl. a Pegasos.hu és Amigaspirit.hu ne egyesüljön. Nincs több kérdésem.

Ami biztos - én nem fogok OS4-ezni, mert már megtettem, és nem tetszett. Hogy az okaim objektivek, vagy szubjektivek, az a végeredmény szempontjából mit sem változtat. Ezzel nagyrészt az OS4-esek is hasonlóképpen vannak, szóval sajt. (Hasonló okok miatt nem cuppan rá mindenki az AROS-ra, hiába van alá szarérthugyértkétfillérért HW.) De ha van valakinek ötlete, szóljon. Addig meg megyek, megnézem 1212342x is a Desert Dreamot az ezerkettesen WHDLoaddal, hogy átmenjen a dinnye a piramison, közben sör a kézben és jól érzem magam. Halott platformok forever.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2009. Ápr. 07. 12:10


@Cobra:
Mutasd meg az allitolagos DMA bugot, mutasd meg mifele bugot csinal az articia, stb. es ne csak a levegobe beszelj.

Hmmm... Asszem itt az ideje elkerni a Fuvesitol a digitalis szkopot... :) Sot, megegyszerubb: felrakod a pre-OS4-et (azert azt, mert abban meg nincs workaround) a gephez kapott CD-rol, bekapcsolod a DMA-t a winyora, aztan nekiallsz loopban copy/md5sumozni halozatrol. Bonusz pont jar, ha kozben zenet is probalsz hallgatni. :) Whatever...

Alternativ megoldasnak pl. bedugsz a gepbe egy TV kartyat, es probalsz Radeonra/Vudura kepet DMAzni. AW.neten mai napig fent a topic, hogy mit szopott ossze a srac mire ment, mert ha X-nel nagyobb blokkokban tolna, akkor fejreall az egesz buszkezeles, foleg ha kozben meg mas eszkoz is hasznalna. De nyilvan ezek nemletezo dolgok. ES NEM LETEZNEK! HAT NEM ERTED, HOGY ILYEN NINCS!!!!!11

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2009. Ápr. 07. 12:12


ChainQ: Ugy latom hogy az amigaspiriten egyertelmuen megszavaztak az egyesitest, a pegasos.hu-n pedig megoszlanak a velemenyek kb. 50-50 aranyban. Nekem nem lenne ellenemre az egyesites, vegulis par aktualis flame meg mindig jobb mint a siri csend :) De ehhez mindket oldalon a tobbseg szavazata kene szerintem. Egyebkent tegnap en is Desert Dream-eztem :P Meg Planet Potion, de csak videon mer nincs vasom amin az fut, sajna.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2009. Ápr. 07. 12:16


@Cobra:
Nekem ChainQ mondta, hogy a szar OF miatt van,

Nnna, akkor tisztazzuk. Az van, hogy az uj Linux kernelben megvarialtak a device-ok kezelesenek modjat, plusz az ujabb kernelekben levo driver hajlamos leshutdownonli a gigabitet/viarhine-t kilepeskor, amit a regi OF nem bir rendesen felebreszteni. Az uj meg igen. Emiatt kovetkezo bootkor regi OF-fel hajlamos fejreallni az egesz. Neha elso bootkor is. Habnak a tortan ott a rakasszar udev, ami meg tele is frocsogteti szarral a kornyeket, hogy meg veletlenul se menjen.

Nagyjabol ennyi a tortenet. A korabeli Linuxoknak semmi baja sem volt az 1.1-es OF-fel. (Megintcsak, ot evvel ezelottrol beszelunk.) Ennek ellenere 1000%-ra veszem, hogy be lehet uzemelni a mostani kernelt is, csak le kell rola beszelni, hogy miapicsat csinaljon, de nem tudom kapasbol mert nekem az uj OF-es gepemen van a Linux. A regire meg azota is lusta voltam feltolni. Demajd.

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2009. Ápr. 07. 12:21


ChainQ: Ne gyerekeskedj, en mar az elso developer prerelease elotti idok ota betatesztelek/fejlesztek uA1-en es en speciel nem tapasztaltam problemakat az IDE DMA-val halozat kozben, volt 1-2 bug az IDE driverben ami javitva lett, ennyi. Egyebkent a Peg2-re kiadott OS4-nel is bugos volt az IDE DMA, amire kijott egy javitas, akkor azt is kapasbol fogjuk ra a hardverre, es a javitas pedig a workaround? Es ha tudni akarod Sam-en is jelentettek par problemat DMA-val kapcsolatban, ami szinten javitas alatt van. Ez csak egy rogeszmetek, hogy Articia ilyen fos olyan fos es allandoan bizonygatni akarjatok hogy az OS4 tele van pakolva workaroundokkal hogy eltuntesse az atom bugos gepet, orulok hogy ez a tema ujra es ujra elokerul :)

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2009. Ápr. 07. 12:22


ChainQ: mi lenne ha a kovetkezo AmiCon-on (ha lesz) megprobalnank:

1. OF 1.2-et tenni a pegamra
2. Ha az 1-es muvelet balul sul el, akkor 1.1 vissza, es megprobaljuk a Linuxot raeroszakolni valahogy

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2009. Ápr. 07. 12:24


@Cobra:
Ez csak egy rogeszmetek, hogy Articia ilyen fos olyan fos es allandoan bizonygatni akarjatok hogy az OS4 tele van pakolva workaroundokkal hogy eltuntesse az atom bugos gepet


Kerdes #2: Miert recseg a hang A1-en durva Radeon 3D hasznalatkor? :) Tudom, nalad ilyen nincs.

Kerdes #3: Miert nem megy az AGP-t/Radeon DMA-t hasznalo Linux DRI driver A1-en? :) Tudom, a Linux szar. Az OS4 meg nem hasznal Radeon DMA-t, tok veletlenul... :)

Ezek ilyen rogeszmek nalam. Van meg, ha gondolod.

sadddam
Tag

# Elküldve: 2009. Ápr. 07. 12:31


en ubuntu 5.10-et hasznaltam a g3-on. kellet a via-wakeup progi a user-ss-be azt jol van.

cobra: aaaaah. es uuuhhh. most tenyleg szedjem elo a tobbeves kiszillonyi threadet aw.net-rol, hogy ez szar meg az szar? vagy copypasteljek a1-et kinalo hirdeteseket, amikben all: dma-fix, with sound chip, etc...? de siman alairasokban is lattam mar ezt a dma-fixet xe-s gepnel. meg se-nel, hogy unfixed de tenyleg soha semmi baja nem volt az a1 vasaknak. ok. ne azt nezd, hogy 4.-1-re mar jol meghekkeltek az os-z, hogy menjen ezeken a vasakon is (szep munka btw:). nem a levegobe beszelek, hanem sok-sok ev alatt osszegyujtott infokbol. sorry.

mindegy, minek koptatom az ujjaimat, ugy latszik ma ilyen back-to-the-roots feeling van, vissza 2003-5-be, flémhegyek, trollkodás, jeee:D
mar hianyzott eskuszom! menjunk amiga.hu-ra!!!

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2009. Ápr. 07. 12:58


ChainQ:

Kerdes #2: Miert recseg a hang A1-en durva Radeon 3D hasznalatkor? :) Tudom, nalad ilyen nincs


A dolog ironiaja, hogy ez Pegan sokkal rosszabb mint A1-en :D Egyebkent itt a valasz: http://www.amigans.net/modules/news/article.php?storyid=792#comment5186

Kerdes #3: Miert nem megy az AGP-t/Radeon DMA-t hasznalo Linux DRI driver A1-en?


Fogalmam sincs, nem ertek hozza, de a lenyeg, hogy A1-re tudsz linuxot telepiteni, es mukodik rajta a NET is, amig Pegan nem (legalabbis nalam nem), szoval errol ennyit.

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2009. Ápr. 07. 13:07 - Szerkesztve: Cobra


sadddam: XE-n valoban volt valami DMA problema, amit az alaplap javitasaval orvosoltak, nem pedig workaround-al az OS-ben, nekem viszont nem volt XE-m csak uA1-em es ezzel nyilvan nem volt semmifele DMA problema, annak ellenere hogy csunya gonosz Articia van benne :)

Egyebkent nekem az IDE driverek fejlesztoje mondta, hogy nincsenek a driverjeiben articia workaround-ok, ezert is rohogok jokat amikor olyan elszantan allitjak paran az ellenkezojet akiknek fingjuk sincs az egeszrol.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs hardver / Sam440-Flex
 
 

Powered by discussion forum software miniBB™ © 2001-2024