Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs hardver / Sam440-Flex
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Szerző Üzenet
Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2009. Ápr. 02. 16:37 - Szerkesztve: Cobra


Aki esetleg nem latta volna, vegre kaphato a Sam440-Flex, egy kis meglepetessel: 800MHz-es orajellel is elerheto. Az ar kicsit megteveszto, mert ugy latom nem tartalmazza a RAM-ot es a videokartyat, amig az eredeti Sam araban ezek benne voltak, ezeket is hozzaadva csak 30 ajroval olcsobb mint a regi Sam440, viszont 2x annyi videoramod van, gyorsabb GPU, 1-el tobb szabad PCI slot es a RAM is 1GB-ig bovitheto 512MB helyett, ezen kivul a jovoben hasznalhatoak lesznek vele PCI-os Radeon HD kartyak, melyekre a driverek fejlesztese folyamatban van (lasd itt: http://hdrlab.org.nz/radeonhd-development-log/)

Viszont jo lenne valamit hallani a magyarorszagi forgalmazasrol, DM hova tunt?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2009. Ápr. 06. 16:48


Hat, eddig nem mondani, hogy tolongananak a gepert... Legalabbis idehaza.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2009. Ápr. 06. 17:29


Itthol mindennek vege van! Ide meg, irogatunk harman,negyen oszt kesz.
A kritikus tomeg... Tudom, mindenki nyaral... :)

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2009. Ápr. 06. 18:35


ChainQ: Szerintem az a ciki, hogy azota osszesen 13 (!) ember szavazott. Van egyaltalan ertelme 13 ember szamara egy portalt fenntartani? :) Eleg furcsa, mert ha megnezem a nemzetkoziu portalokat, ott eleg sokan razizzentek a flex-re, azok is akik eddig huztak az orrukat amikor a Sam-rol volt szo, ugy latom az a 800Mhz es 400 EUR sokaknal elerte a lelektani hatart, es egy csomo regi Amigast latok irogatni hogy szeretne visszaterni az Amiga scene-be. Szoval amig kulfoldon beindult az elet, itt nalunk inkabb az ellenkezoje latszik.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2009. Ápr. 06. 19:47


Cobra: Értem, de az külföld.
Nekem a 400 EUR egy ilyen vasért, háááát... khmm... majd egyszer. Ha még lesz. Ráadásul szegény SAM olyan harmatgyenge, hogy a fal adja a másikat... másrészt, miért van ez a beteges ragaszkodás a PCI-hoz? Persze legyen, de azért ennyi pénzért legalább egy nyamvadt 4x PCIe is ráférhetne, mert akkor legalább lehetne valami értelmesebb dolog alapja is, de így, ennyiért... hát izé. Túl kevés, túl drágán, túl későn. Legalább van.

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2009. Ápr. 06. 22:17 - Szerkesztve: Cobra


rati: Senki se "ragaszkodik" a PCI-hoz, egesz egyszeruen amikor a Sam-et elkezdtek tervezni/kesziteni, a 440EP volt a legjobb PPC-s SoC, akkor meg nem volt PCIe vezerlos, DDR2-es 1 GHz-es 460EX. Mostmar van.

Egyebkent a CSPPC/BPPC joval dragabb volt pedig az csak egy procikartya volt, nem teljes alaplap, en pl. _hasznaltan_ vettem 150 ezerert a 200MHz-es CSPPC-met, ami az akkori arfolyammal szamolva tobb mint 600 Euro volt, es ne mondd hogy az nem szamitott mar akkor is kurva gyengenek egy akkori PC-hez kepest.

sadddam
Tag

# Elküldve: 2009. Ápr. 06. 22:28


amikor kijottek a ppc kartyak amigahoz akkor azert azok a ppc-k siman hoztak az akkori pentiumok teljesitmenyet (ha az amigas 68k+ppc oszvermegoldas mar nem is).

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2009. Ápr. 06. 23:07 - Szerkesztve: Cobra


sadddam: Csak egy 200MHz-es CSPPC ujonnan joval 200 ezer forint folott volt, es akkor az joval nagyobb penz volt az itthoni fizetesekhez kepest mint most... es azt se felejtsuk el, hogy azok csak procikartyak voltak, nem komplett alaplapok, szoval meg hozzaadhattad egy A4k akkori arat is, es maris 300 ezer folott jartal...

En nem mondom hogy a Sam egy mostani PC-vel felvehetne a versenyt ar/teljesitmeny aranyban, mert nyilvan nem, viszont a lenyeg, hogy most joval olcsobban lehet Amigas rendszerhez hozzajutni mint regebben, vagyis sok szempontbol javult a helyzet. De abban egyetertek Ratival, hogy most igy 2009-ben mar nem 800MHz-es PCI-os alaplapnak kene a lowendnek lennie, hanem valami 1+Ghz-es PCIe-snek, de ettol meg a Sam is nagyon kellemes kis vas, egy 68k-s vagy PPC-s Classic Amiga utan megvaltas.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2009. Ápr. 07. 06:54 - Szerkesztve: dino


Ahh, itt nem ez a baj gyerekek! Elfogytunk, nincs felhasznaloi tabor, nezzetek meg visszamenoleg egy statisztikat harom eves szinthez. Pedig akkor is kevesen voltunk, most meg ahogy korabban irtam egy mareknyi ember maradt akit valamilyen szinten erdekel ez egyatalan. A mai vilagba, ahol kibaolcson lehet venni "nagy" vasakat sokkal jobb tamogatottsaggal egyebekkel, miert venne valaki Amigat? Kivancsisagbol meghirdettem az A1 emet itthol, hat aszem 3-4 embert erdekelt egyatalan, legtobben nevetseges osszegeket adtak volna erte. Hal istennek nem vagyok raszorulva, hogy eladjam, de eladni itt most mindent nehez. Erdektelenseg van. Van itt egy haverom, akitol anno vettem az elso A12k mat es szokta kerdezgetni, ha osszefutunk, hogy mennyien vagytok meg akik aktivan Amigaztok es ossze is jartok.
Hat, mit mondhatnek erre? Egy mareknyi ember, viszonylag aktiv.
Meg nem is nagyon tortenik semmi. A fejlesztesek is baromi lassan haladnak, mig mas egyeb platformra omesztve jonnek ki a stuffok,
meg hetente valtozik a hardver. El vagyok keseredve. Igazam van, vagy igzam van?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2009. Ápr. 07. 08:33


OFF:

Anno Pegasos 2-t kellett volna venni (tobb mint 5 azaz _OT_ evvel ezelottrol beszelunk), atmatricazott Teron CX helyett, es mar anno kihozni ra az OS4-et. Most sokkal elobbre lennenk, mindannyian... Azota sincs olyan teljesitmenyu es tudasu HW, az Amigas piacra. Es egy darabig nem is lesz, ahogy nezem. Utolag persze mindenki okos, de attol meg ez van. Es aztan el lehetne vitatkozni arrol is, hogy miert van ket (sot, harom) OS, de az nem olyan egyertelmu, mint a hardver esete, szoval inkabb hagyjuk.

Egyebkent nekem semmi bajom az Amigas szoftverfelhozatallal - most mar. Hiaba jonnek a tobbi platformra omlesztve a cuccok, ha az abszolut tulnyomo resze csak omlesztett szar. Eddig is csak a bongeszo hianyzott, de az OWB ezt nagyreszt megoldotta. De ezt mar megbeszeltuk egy masik topicban, hogy nem vagyok evridzs juzer. :)

rachy
Tag

# Elküldve: 2009. Ápr. 07. 09:13


@chainq

Ja, ha pegasost vett volna a sok nep, akkor most tolonganank... Nyilvan... :)

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2009. Ápr. 07. 09:19


Szerintem ez a tipikus ordogi kor: ha nincs eleg sok felhasznalo, a fejlesztok nem latjak sok ertelmet annak hogy ilyen keves embernek fejlesszenek. Egyebkent korantsem olyan siralmas a helyzet mint ahogy azt Sadddam lefesti, legfeljebb csak itthon, eleg sok regi Amigas arc kacsintgat visszafele, kozottuk jopar fejleszto is, az ACube nem gyozi gyartani a hardvert, jo hogy max parszaz darabot tud egyszerre lenyomni, de mar a sokadik sorozatot gyartjak le, a flex irant pedig megnagyobb az erdeklodes, foleg a 800Mhz-es valtozatra, es a sikertol felbuzdulva szerintem fogunk latni erosebb vasakat is az ACube-tol.

Ami a szoftverfelhozatalt illeti igaz hogy lassan mennek a fejlesztesek, viszont szinte mindenre van szoftver, szoval egyre kevesbe "geek-ek jateka" es egyre inkabb "hasznos eszkoz".

En most ugy latom hogy vegre elindult egy folyamat, mert van kaphato vas, meghozza tobbfele, folyamatosan bovul a felhasznalotabor, jonnek ki ujabb szoftverek, latvanyoasan aktivabbak lettek a fejlesztok, szinte minden heten van valami "uj" amit erdemes kiprobalni, szoval azt tovabbra se tudom itthon miert van az ellenkezoje.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2009. Ápr. 07. 09:25


Quoting: Cobra
szoval azt tovabbra se tudom itthon miert van az ellenkezoje.

No ez a baj!

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2009. Ápr. 07. 09:29


dino: jo, gondolom a 300 forintos euronak is van koze hozza, meg hogy mostanaban mindenki a csod szelen all es nem gyozi fizetni a CHF-alapu hiteleit :) Meg az is, hogy tovabbra sincs semmi hir a magyar forgalmazas felol, DM jol eltunt...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2009. Ápr. 07. 09:34


@rachy: Lenne egyseges eros hardverunk, es nem kene negyven fele rilizt tamogatni, arrol az evekig tarto szopasrol nem is beszelve, mire az osszes bugot workaroundoltak az A1-en, ami helyett akar ertelmes drivereket is lehetett volna irni (USB 2.0 being the main example). Valoban, mennyire tok szar lenne. Azokrol nem is beszelve, akik a "melyiket vegyem" kerdesre azt valaszoltak, hogy, ah, egyiket se, es inkabb elhuztak pecezni/macezni. Fejlesztok included.

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2009. Ápr. 07. 09:43


ChainQ: Mibol gondolod hogy Pega2-n nem voltak bugok, amiket workaroundolni kellett? :) Meg aztan Pega2-n nincs is USB2.0... raadasul elcseszett a firmware-je, es nincs letoltheto firmware update se, es zero support. Szoval ebbe inkabb ne menjunk bele, amugy meg nagyon jol tudod miert nem volt korabban Peg2-re OS4.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2009. Ápr. 07. 09:52


Quoting: Cobra
Meg aztan Pega2-n nincs is USB2.0... raadasul elcseszett a firmware-je, es nincs letoltheto firmware update se, es zero support. Szoval ebbe inkabb ne menjunk bele, amugy meg nagyon jol tudod miert nem volt korabban Peg2-re OS4.

Fuha, ebbol flame lesz, de legalabb mar van mirol beszelgetni :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2009. Ápr. 07. 10:06 - Szerkesztve: charlie


@Cobra:
es nincs letoltheto firmware update se, es zero support.

Nem volt ez mindig igy, ugye ismetlem, egy _OT_ eves konstrukciorol beszelunk. Ot ev a classic Amiga C=-nel toltott teljes palyafutasanak tobb mint a fele... Es azert a "zero support" is tobb mint eros. Meg a kozelmultban (1-2 honappal ezelott) is javitott a bPlan G4-es kartyat, mezei endusernek, es szerintem most is javitanak, ha kellene valakinek. Ehhez kepest probald meg az A1-ed megjavittatni az Eyetech-el... :) ... *rolls eyes*

raadasul elcseszett a firmware-je

Ehhez kepest valamelyik Frieden azt irta az AW.neten, hogy a Marvellhez nincs doksijuk, es a Pegasos2-t azert tudjak tamogatni, mert van az OF-ben RTAS (Run-Time Abstraction Services), es hogy azert nem lesz Mac Mini support, mert az Apple-feleben nincs RTAS az Apple chipsetjehez. :) Szoval ertem, hogy szar elcseszett fos a firmware, de az OS4 ezekszerint csak epit ra... :P (Megj: a M****OS nem hasznalja az RTAS-t.)

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2009. Ápr. 07. 10:20


ChainQ: Az Eyetech nem is a supportrol volt hires, egesz pontosan a support hianya miatt volt hirhedt ;) De akkor is leszedtek meg az 1.1-es firmware updatert is a weboldalukrol, nem tudom miert faj nekik annyira hogy fent legyen egy aktualis verzio, nem hiszem hogy olyan nagy forgalmat general :)

Azt meg te magad mondtad, hogy szar az 1.1-es firmware, nem en :P Csak arra probaltam ramutatni, hogy a Pega tajan se olyan hude fasza minden. De legalabb az utobbi idoben nem jelentkeztek a random nem bootol illetve nemmukodo keyboard problemak :)

es hogy azert nem lesz Mac Mini support, mert az Apple-feleben nincs RTAS az Apple chipsetjehez


Nem azert nem lesz MacMini support, ez legfeljebb az egyik "kibuvo" de a fo oka nem ez, egyebkent meg mintha mar kiszivargott volna anno OS4 ami mukodott MacMini-n.. :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2009. Ápr. 07. 10:29 - Szerkesztve: charlie


@Cobra:
De akkor is leszedtek meg az 1.1-es firmware updatert is a weboldalukrol

He? Te mirol beszelsz?

hogy fent legyen egy aktualis verzio

Mondjuk az 1.1 reg nem aktualis, mindegy... :) Teny, hogy van lap, amihez az a legujabb publikus... Egyebkent 2B3 es ujabb alaplapokhoz szerintem siman ki lehetne adni a 20051216-i latest internal betat, mert eg es fold, csak az a baj, hogy a sok user tuti megprobalna beletolni a regebbi lapokba, amik pofara eshetnek tole. De aki explicit kerte a bPlantol ezt az OF-t, e-mailben, pl. USB vagy Gbit support hibak miatt, az megkapta. sadddam a megmondhatoja, hogy valaszoltak neki, es nem ajanlottak a G3-ahoz ezt a frissitest, mivel csak G4-ekkel lett tesztelve. Szoval nincs support, ertem. Jo. Legyen ugy ahogy akarod. :)

egyebkent meg mintha mar kiszivargott volna anno OS4 ami mukodott MacMini-n.. :)

Amit az muvel azt nem hivnam "mukodesnek", de ez mindegy is, terminologiai kulonbsegek... :)

ON: (Uristen, ontopic lesz! :D)
Azert en megneznek mukodes kozben egy Sam Flexet, szoval ha valaki behoz, akkor szoljon. :)

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2009. Ápr. 07. 11:04


@ChainQ

Eheh, amikor utoljara kerestem, akkor nem talaltam az oldalukon firmwaret, csak az internet archive-on keresztul, erdekes.. de tok mindegy mert ez a bugos 1.1-es ami ott van :) Es szerinted az support, hogy csak a legujabb alaplap reviziora van biztonsagosan hasznalhato uj firmware, akinek meg nem az van az igy jart? A1-emre siman feltehettem a legujabb firmware-t es a Sam-re is, egyedul a pegaval van ez a szivas... es ezzel nem azt akarom mondani, hogy a pega sz*r, de a support ra az szar.

Amit az muvel azt nem hivnam "mukodesnek", de ez mindegy is, terminologiai kulonbsegek... :)


Nocsak, probaltal OS4-et MacMini-n? :)

Azert en megneznek mukodes kozben egy Sam Flexet, szoval ha valaki behoz, akkor szoljon. :)


Szerintem mukodesben semmiben nem kulonbozik egy mezei Sam440-tol, csak tobb RAM-od es videoramod lehet, meg a 800MHz-es verzio valamivel gyorsabb, kb. ennyi.

sadddam
Tag

# Elküldve: 2009. Ápr. 07. 11:04 - Szerkesztve: sadddam


cobra: egy szot sem ejtettem a ppc vasak ararol, en nagyon jol tudom milyen kurrva dragak voltak akkoriban (egy scsci-s 060-as combohoz kepest meg egy a1xe is olcsonak tunik:), mindig csak almodoztam roluk (pedig en csak a legkisebb bppc-t szerettem volna scsi nelkul) en a csak teljesitmenyet hasonlitottam az akkori pécékhez.

plusz ne keverj, nem en festettem sotetre a helyzetet, hanem dino. pedig meg avatarunk is van, hogy ne lehessen mar osszekeverni a nepet, pay attention man!

peg2, mint bugos lap? azert ez kicsit szanalmas, hogy a bughalmaz (am mukodo vegulis) a1 vasakhoz hasonlitgatjuk a pega2-t. nincs a pega2-vel semmi baj, a max rossz, amit el tudok rola mondani, az hogy regi of nem kezeli az usb-s bill-t meg az of amugy is egy rakas hanyadek (kinezetre es kezelesre), de mivel jo esetben egy evben 1x nyulsz hozza ezert kit erdekel?
blan mindig valaszolt nekem is levelben (of kapcsan is), tobb emberrol tudok akinek meg az igen kozeli multban is javitottak pegat + genesi supportja legendas, ugyhogy...

es csarlinak tok igaza van, pega2-ket kelett volna venni anno, sokat-sokat-sokat, minden amigasnak, akit akkor meg erdekelt a dolog. es akar os4-et is kihozni ra, ugyis elobb volt kesz a vas, mint az a1. es akkor nem lett volna az a masfel-2 ev, amikor egyaltalan nem volt vas az os4 ala (az biztos nagyon jot tett a fejleszteseknek, meg a communitynek). nah mind1.

samflex800-rol meg annyit: uuuuuristen, overclock amigan??!!!:D

sadddam
Tag

# Elküldve: 2009. Ápr. 07. 11:11


cobra: neked tenyleg az firmware letolthetoseg=support?

es mar kismillioszor ellett magyarazva, hogy miert nem elerhetoek az ujabb firmware-ek: nem mindegyik mukodik mindegyik alaplappal. en pl. mar upgradeltem firmware-t meg a g3-on. lehet, hogy upgradelhetnek ezen a lapon is, de inkabb nem teszem, nem er meg az usb bill. annyit, hogy esetleg nem megy tobbet a gep.
szal osszegezve: a peganak valoban gyenge pontja az of, egyetertunk, engem is igedesitett nagyon, de mi koze van ennek a supporthoz?????
azt allitani, hogy az szar siman trollkodas - mert pont hogy nagyon az ellenkezoje igaz (amigas viszonylatban perszem, helpdesk itt sincs:)

sadddam
Tag

# Elküldve: 2009. Ápr. 07. 11:13


mac mini-s os4 alatt nincs hang es ethernet. plusz nem valami stabil. szal kb mire tudod hasznalni, ha se hang se net? kepnezesre?:D raadasul nem is vmi friss valtozat az az os4-bol (final+july update max.)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2009. Ápr. 07. 11:20 - Szerkesztve: charlie


@sadddam:
samflex800-rol meg annyit: uuuuuristen, overclock amigan??!!!:D

Varjal, errol lemaradtam. A 800-as Flex az 666-os, csak gyarilag huzva van, a'la Apollo kartyak? :) Ugye nem... Mond, hogy nem! Konyorgom!

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2009. Ápr. 07. 11:21


sadddam: nem kell kotozkodni, tudod letezik olyan, hogy eliras. Ez az 'atombugos' A1 szoveg meg mar reg lejart, ha lesz meg AmiCon, odatesszuk neked egymas melle Chip A1-et es az en Pegamat, es akkor mutasd meg, hogy mi az ami az A1-en szar, Pegan nem.

es csarlinak tok igaza van, pega2-ket kelett volna venni anno, sokat-sokat-sokat, minden amigasnak


Tudtommal eleg sokat vettek anno csarli valami 20 koruli szamrol beszelt, ez tobb mint amennyi CSPPC volt az orszagban IMHO. Megis lelepett a tobbseguk, pedig volt ra mindennel faszabb M****S.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2009. Ápr. 07. 11:22 - Szerkesztve: charlie


@Cobra:
odatesszuk neked egymas melle Chip A1-et es az en Pegamat, es akkor mutasd meg, hogy mi az ami az A1-en szar, Pegan nem.

Ez nagyon egyszeru feladat. Bebootolsz mindketton egy Linuxot... :)

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2009. Ápr. 07. 11:24 - Szerkesztve: Cobra


a peganak valoban gyenge pontja az of, egyetertunk, engem is igedesitett nagyon, de mi koze van ennek a supporthoz?????


Hehe, hat lassuk mi is a helyzet: itt allok egy Peg2 alaplappal, 1.1-es OF-el, ami mint kiderult atom bugos, de a gyarto weboldalan is a legujabb ez az 1.1-es OF, ami letoltheto, persze lehet szerezni valami 1.2-est ha privatban konyorogsz, de nem javasoljak csak a legujabb revizioju alaplappal kulonben csunya dolgok tortenhetnek. mert a tobbi revizioju alaplappal nem is tesztelik. Szerinted ez support? Korrekt termektamogatas? Ne rohogtess...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2009. Ápr. 07. 11:24


@Cobra:
mindennel faszabb M****S

Na, csak kibujik a szog a zsakbol, hogy hol faj... :D

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2009. Ápr. 07. 11:27 - Szerkesztve: Cobra


Na, csak kibujik a szog a zsakbol, hogy hol faj... :D


Szerintem ez a Peg/MOS-ra nezve ciki, hogy volt majd ket tucat user, fasza hardverrel, fasza OS-el (legalabbis szerinted fasza :) es a tobbseg szepen lelepett.

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
forum.amigaspirit.hu / Újgenerációs hardver / Sam440-Flex
 
 

Powered by online community software miniBB™ © 2001-2024