Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic AmigaOS / GoogleDrive & DropBox handler
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Szerző Üzenet
anchor
Tag

# Elküldve: 2015. Nov. 26. 02:05


üdv,

úgy gondoltam örülne az amigás community egy google drive handlernek. így aztán készülget egy handler, amivel kényelmesen elérhetjük a google drive-on tárolt adatainkat böngésző nélkül, filesystem-be integrált módon. amolyan ftpmount, csak ez google drive-hoz.

egyelőre os3-hoz, de ha használható szintre kerül lehet belőle os4/mos/aros verzió is könnyedén.

a le és feltöltésen kívül el lehet majd érni a g.d. OCR funkcióját, és exportálni is lehet majd doksikat pl. pdf-be.

igény esetén lehet dropbox, és onedrive handler is.

google drive handler for amiga

hamarosan kipróbálható lesz :)

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2015. Nov. 26. 07:03


Coool, hajrá. Kíváncsian várom a fejleményeket.

Aragon
Tag

# Elküldve: 2015. Nov. 26. 07:51


Quoting: anchor
amolyan ftpmount, csak ez google drive-hoz.

egyelőre os3-hoz


Remek ötlet, hajrá!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Nov. 26. 08:23


Szuper!

Quoting: anchor
igény esetén lehet dropbox


Na ez lenne a szivem csucske. Jomagam dropbox parti vagyok.

szt
Tag
# Elküldve: 2015. Nov. 26. 22:03


anchor:
ez izgalmasan hangzik! Nem értek hozzá, ezért megkérdem, azt meg lehet oldani, hogy a doksi google cloud nyomtatóra legyen küldve?

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2015. Nov. 26. 22:38


Nagyon jol jonne. Sokkal hasznosabb lenne, mint az "AmiCloud" :-)

Mennyire stabil a gd tamogathatosag szempotjabol? A mainstream klienseket gondolom rendszeresen upgradelik. Amigan is folyamatos karbantartast igenyel majd, vagy az alap szolgaltatasok nem valtoznak?

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2015. Nov. 27. 09:02


Cool!

BSzili
Tag

# Elküldve: 2015. Nov. 27. 14:54


Quoting: lazi
Mennyire stabil a gd tamogathatosag szempotjabol? A mainstream klienseket gondolom rendszeresen upgradelik. Amigan is folyamatos karbantartast igenyel majd, vagy az alap szolgaltatasok nem valtoznak?

Eddig egy API revízió volt, ott minimális változtatásokkal járt a frissítés:
https://developers.google.com/drive/web/migration#v1
Publikus API-kat azért nem szoktak olyan sűrűn "eltörni" Google-ék.

anchor
Tag

# Elküldve: 2015. Nov. 28. 03:16


szt: a google cloud print egy masik API. egy masik handlerkent tudom elkepzelni. ez azt jelentene, hogy lenne egy masik ikon a workbenchen, amit ha megnyitsz folderekkent latnad az elerheto nyomtatokat. azokat megnyitva file-okkent a print jobokat. ezeket lehetne torolni, es idemasolni ujabb job-ot. egyebkent jo otlet :)

szt
Tag
# Elküldve: 2015. Nov. 28. 11:39


anchor: jól hangzik :)

anchor
Tag

# Elküldve: 2015. Dec. 15. 21:37 - Szerkesztve: anchor


most már működik morphos-en is a google drive handler.

os3.1

os3.9

morphos

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Dec. 16. 07:56


Egyebkent teljesen meg vagyok hatva, hogy Anchor penzt es idot nem nezve bevasarolt Klasszik gepekbol a tokeletes fejlesztes miatt (winuae neha csaloka). Szal total respect, leborulok! Es varjuk a fasza cuccokat! ;)

anchor
Tag

# Elküldve: 2015. Dec. 16. 13:13


köszönöm :) egy csomó kiegészítőt be kell még szerezni. ciki, de egy darab floppy-m sincs. (csak az amicon-os belépős floppy-k) és kell ram bővítés is, hogy lehessen tesztelni classic gépeken. amúgy érdekes dolgok jönnek elő fejlesztés közben. tévesen, vagy egyáltalán nem dokumentált dolgok. gcc sajátosságok, stb...

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2015. Dec. 16. 14:04


Quoting: anchor
(csak az amicon-os belépős floppy-k)

Azt be ne tedd a gépbe, ugyanis rossz! Penészes a lemez felülete és akár tönkre is vághatja a floppy meghajtót!

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Dec. 16. 18:26


Quoting: adsr
Azt be ne tedd a gépbe, ugyanis rossz! Penészes a lemez felülete és akár tönkre is vághatja a floppy meghajtót!

Azt hiszem akkor én az idén így vágtam gajra mindkettő (A500 és A1200) drive-ot :-(

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2015. Dec. 17. 06:03


De rá is volt írva a lemezre, hogy rossz, és ne tedd be a meghajtóba!

anchor
Tag

# Elküldve: 2016. Jan. 11. 19:11 - Szerkesztve: anchor


a project kapcsán be kellett szereznem pár kiegészítőt. pl. egy CF kártya olvasót. még decemberben vettem is egyet a bestbyte-ban 2000 ft-ért. direkt nem a legolcsóbbat hoztam el, hogy ne gagyit vegyek. de nem működött. hibásan olvasott. másnap visszavittem, és vettem egyet 4.000-ért az edigital-ban. de az sem volt jó. az meg úgy csinált mintha állandóan újra csatlakoztattam volna. kb 10-15 sec-enként. vissza vittem azt is, és rendeltem egyet kínából 420 ft-ért. ma jött meg, tökéletesen működik.

egyébként szerintem egy SD-IDE átalakítóval nagyobb sebességet lehet elérni mint a CF-IDE adapterrel. egyelőre csak pc-n néztem meg, de előbbi 13-15 MB/sec-et hoz, utóbbi 1,7 MB/sec-et.

a gd handler első verziója kész van MOS alá, de OS3.x-hez nem tudtam még kitesztelni igazi gépen. dropbox handler akkor lesz ha megoldják a kedves készítők hogy ha van 4db 500MB-os video fájlom, és bele akar a workbench peekelni a fájlok első párszáz byte-jába, akkor ne kelljen letölteni 2 gigát a kívánt ~2KB helyett. (http range support) éppen ma kaptam erre workaround javaslatot.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Jan. 11. 19:26


Quoting: anchor
rendeltem egyet kínából 420 ft-ért. ma jött meg, tökéletesen működik.

Akartam mondani, honnan rendelj, de az írásod végére láttam, sikerült túllépned a "kici kínai óccó az bizony szar... vedd meg ugyanazt itthon ötszörös áron, attól jó lesz" gondolkodásmódon :-) Sajnos nagyon sok (tájékozatlan) embert átb.sznak ennek az előítéletnek az életben tartásával ;-)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Jan. 11. 19:29


Quoting: anchor
SD-IDE átalakítóval nagyobb sebességet lehet elérni mint a CF-IDE adapterrel. egyelőre csak pc-n néztem meg, de előbbi 13-15 MB/sec-et hoz, utóbbi 1,7 MB/sec-et.

Ez azért érdekes, mert az SD ugye soros míg a CF párhuzamos adatátvitelt alkalmaz, persz ettől még hihető, hiszen az IDE is lassabb a SATA-nál érdekes módon. Nem is értem miért nem csinálnak SATA alapokon pl. 16 bites párhuzamos adatátvitelt? Micsoda sebessége lenne!

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2016. Jan. 12. 09:02


Quoting: anchor
a gd handler első verziója kész van

Asszem mindannyian nagyon varjuk mar a kesz verziot. ;)

anchor
Tag

# Elküldve: 2016. Jan. 19. 22:29 - Szerkesztve: anchor


készült két videó a gd handlerről. az első winuae felvétel. kicsit remegős, tablettel felvett cucc, mert az xvid codec ledöglesztette a gépet. a másik peachman alkotása, jobb minőség.

#1 youtube link
#2 youtube link

megy morphos-en is, de az nem olyan érdekes :) os4-en is mehetne ha nem lenne kib...ott drága a hw hozzá. kicsit még reszelni kell, és megy fel aminetre. jah meg readme is kell hozzá ugye. az alap verzió free lesz, de azzal csak letölteni lehet. ha valaki regisztrálja, akkor tud feltölteni, exportálni, ocr funkciót használni. kb. 10 EUR lesz a full verzió, de ezért az összegért jár majd a full dropbox handler, és a google cloud print handler is.

68030 kell neki minimálisan. a cél bármilyen 68020 lenne, csakhogy a szokásos szopódás ezügyben is előjött. az ssl connect közben a szerver által küldött certification-t szegény 68020 nem tudja elég gyorsan feldolgozni, és emiatt timeout keletkezik, és sikertelen az ssl connect. amúgy eldöcögne azon is. 16MHz-es 68020-on néztem eddig, de meglesem majd 28MHz-en is. ACA1221-em van jelenleg mint csúcs dev hw.
ami ezzel kapcsolatban az érdekesség, hogy a régebbi openssl-re épülő amissl-hez mellékelt openssl command line tool gyönyörűen konnektál akármilyen lassú gépen. ezt szeretném én is elérni, csak friss openssl-el, és friss libCurl-al. konkrétan ez azt jelenti hogy míg egy régebbi openssl 3,5 sec alatt dolgozza fel az adott certificate-t, az újabb verzió libCurl-al 12 sec alatt oldja meg. (68020@16MHz 8MB fast ram-os configon mérve, a compile paraméterek azonosak) a dolgot még vizsgálom, eléggé zavar ez a nagy különbség. meg hát a kitűzött cél az lenne hogy egy alap ACA1221-en menjen.

a pcmcia lan kártyával sem volt szerencsém elsőre, amit vettem nem akart működni. de ehhez lassan hozzá szokok. wireless egeret 4.-re tudtam működőt venni, keyboardot 2.-ra, múltkor írtam hogy cf card readert 3.-ra. az A600-as amit bátyó szerzett nekem éppen akkor ment tönkre amikor el akarta küldeni. ha veszek laptopot, garantáltan pixel hibás. a legutóbbi laptopom hűtési hibás, 2x volt szervízben. de nem tudták (akarták) megfixálni. az előző laptop szétégetett minden usb-s eszközt. így megy ez :)

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2016. Jan. 19. 23:47


Egész jól hangzik.
OS4 verziónak mi a feltétele?

Aragon
Tag

# Elküldve: 2016. Jan. 20. 00:28


Quoting: anchor
a pcmcia lan kártyával sem volt szerencsém elsőre, amit vettem nem akart működni. de ehhez lassan hozzá szokok. wireless egeret 4.-re tudtam működőt venni, keyboardot 2.-ra, múltkor írtam hogy cf card readert 3.-ra. az A600-as amit bátyó szerzett nekem éppen akkor ment tönkre amikor el akarta küldeni. ha veszek laptopot, garantáltan pixel hibás. a legutóbbi laptopom hűtési hibás, 2x volt szervízben. de nem tudták (akarták) megfixálni. az előző laptop szétégetett minden usb-s eszközt. így megy ez :)


Bocsika, ez a film jutott erről eszembe:DD
https://www.youtube.com/watch?v=8cXt40NagEI

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2016. Jan. 20. 08:48


Le a kalappal ezzel a fejlesztéssel kapcsolatban!

Minden tiszteletem nektek, mindenkinek, aki ilyen dolgokat ad a közösségnek!

BSzili
Tag

# Elküldve: 2016. Jan. 20. 14:42


Quoting: lazi
Egész jól hangzik.
OS4 verziónak mi a feltétele?

Egy OS4-et futtató gép? :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Jan. 20. 16:23


Nalam is megy mar tokeletesen.
Genesist nem szerette ...
Hogy a Genesis-e a szar, vagy nalam volt konfiguralasi problema meg nem tudom, ha esetleg valaki hasznal akkor Genesist akkor kiprobalhatna.
Nalam Genesis alatt a WiFi is instabil volt. MiamiDX alatt atomstabil ...
Sebesseg is elviselheto. 060-on biztos "szaguld", de 030 is kivarhato :D

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Jan. 21. 18:45


anchor
Írtam privátban...

anchor
Tag

# Elküldve: 2016. Jan. 22. 09:24


yellowdog
nem jött levél tőled :) anchor@rocketmail.com -ra írtál?

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Jan. 22. 10:06 - Szerkesztve: yellowdog


Quoting: anchor
anchor@rocketmail.com -ra írtál?

Igen, el is ment, úgy értem nem jött vissza hibajelzés.
(2016. január 21., csütörtök, 18:44:53)

Elküldtem még egyszer.

anchor
Tag

# Elküldve: 2016. Jan. 22. 12:43


yellowdog

nahát... még mindig nem jött semmi. próbáld meg ezt: anchor2@gmail.com
1997 óta megvan ez a rocketmail-es postafiók, de sosem volt még ilyen gondom vele :)

spam folderben sincs semmi, hacsak nem te vagy a yvvmNaXPOzGUDKWnsRIChDIeSxiSoputZWNIaTNtmyxcrPKHSEYXGCqeddeKx@mailz.ru
vagy a yurist@14russ-sem.ru :D

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic AmigaOS / GoogleDrive & DropBox handler
 
 

Powered by free forum software miniBB™ © 2001-2024