Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic AmigaOS / Lokalizáció
Szerző Üzenet
Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2012. Aug. 05. 08:57


Hi!

Mi a közbölcsesség menü gyorsbillentyűk fordításához? Meghagyjuk az angol eredeti billentyűket, vagy a fordításhoz igazítsuk?

siz
Tag

# Elküldve: 2012. Aug. 05. 09:49


Én láttam már mindkettőt, személy szerint az angol meghagyását preferálom. Annak idején a Word 6.0 és az Excel 5.0(?) volt erős abban, hogy cserélte magyarra a gyorsbillentyűket, aztán soha senki nem találta. Upsz. Hülyeséget írtam, mert itt menüről volt szó.
Menüben általában cserélik magyarra. Csak érdemes odafigyelni, hogy két menüelem ne kaphassa ugyanazt, mert ezzel pont tegnap szívtam, hogy nyomtam az Alt-T-t és nem az jött fel, amire számítottam. Utána vettem észre, hogy a T-t két menüponthoz is hozzárendelték.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Aug. 05. 09:50


@Lázi:
Én - hacsak lehetséges - meghagyom az angol eredetit, mert sokszor előfordul, hogy mindenféle átfedő billentyűzetkombinációkat kapok, ha a magyar verziót erőltetem. Az angolban ezeket már egyszer végigvizsgálták, tehát nem lehet hiba.

Ennek ellenére van amikor nem megy, és kisebb ablakokat kell magyarítani, ahol majdnem tutira nincs ilyen probléma - ott magyarítok.

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2012. Aug. 17. 12:55


@Charlie: Ezexerint MOS locale-ben is maradtak az angol bill.kombinaciok?
Mindenkeppen az lesz a jo megoldas.

Egyszercsak lett YAM 2.7 magyar locale. Ki csinalta? Nem neztem meg, de gratulalok, ez fontos volt.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Aug. 17. 21:00 - Szerkesztve: ratman


Jaja, az fontos, en a 3.x-es magyar lokalban akkor sirtam fel, amikor a Workbenchen a vegrehajtashoz az Amiga+V volt definialva. :)
El is menekultem, mert en ehhez nem ertek. Magyar WB, az mi az kerem szepen? :)

ps: slimuxot, kindozt, fosixet, morphost is csak angolul hasznalok.... nem veletlenul(!). :)

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2012. Aug. 17. 22:26


Nekem is angol az alap, de a gyerekeknek jo lett volna meg ket eve a magyar YAM. Mostmar ##szhatom, az ipadon csinalnak mindent.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Aug. 18. 01:19


@Lazi
Hiszen magyar Yam már 68K-n is vót... Tán pont a dm csinálta a lokált.

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2012. Aug. 19. 08:55


@Charlie
De az nagyon régi, a vízözön is utána jött.

forum.amigaspirit.hu / Classic AmigaOS / Lokalizáció
 
 

Powered by discussion forum software miniBB™ © 2001-2024