Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic AmigaOS / Rendszerépítés
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . 11 . >>
Szerző Üzenet
adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2013. Ápr. 02. 18:18


Szokás kérdése a joy, én megpusztulnék billentyűről játszani. Nem Speccis voltál gyerekkorodban? Mivel kevés emberkének volt joyillesztője, ott játszottak sokan billentyűről.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Ápr. 02. 21:31


Quoting: fanka
Te nem nagyon spórolsz az ítéletekkel :)


Emlekeim szerint te kezted!:P

Amugy meg minden uj Amigasnak ez jar amig 100%-ig be nem fogadjuk.
Szal ez nem bunkosag, hanem csak hagyomany!
Bizonyitanod kell teso! :)

Csarli tudna meselni! :)

Szal nincs harag! Remelem!
Nincs ebben semmi szemelyes.
Te most Amigas korokben zoldfulu vagy :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Ápr. 02. 21:49 - Szerkesztve: dh1


Quoting: fanka
Örülök, hogy Smokey2k beírta amit beírt, mert megvallom, nem igazán értettem amire adsr és dh1 utal


Anno PC-re joyt szerezni keptelenseg volt es draga is volt. Mi tobb kellett valami hangkartya is game porttal. Emelett pecen analog joyok voltak az elterjedtebbek, de az is csak par tipus. Ezek meg csak szimulatorokhoz jok.

Minden jatekot billentyuzettel jatszottak a pecesek, vagy legjobb esetben is egerrel (soha nem felejtem el, hogy ha egy PC-s user Retaliatorral jatszott az hatulrol ugy nezett ki mintha a farkat verne ki ezerrel - mert egerrel mocskos gyorsan kellett kaparnia ha az egbolton akard maradni :).

Mivel az Amigas joyok digitalis joyok ezert full ugyan az mintha billentyut nyomkodnal. Nincs kulonbseg (leszamitva a joy allapotat). Lehet venni kivalo allapotu joyokat Amigahoz! Nekem is van nem is egy! Kolteni kell ra, ez teny, de megeri!

Ha ez megsem felel meg akkor lehet venni 9PIN-es USB csatlakozot es ehhez egy USB-s kivalo Competition Pro-t! Ez is van nekem!

Szal az osszes kifogas alaptalan! :)

Amugy meg smokey ha igazad lenne, hogy billel jobb akkor a kezdetekben a jatekautomatakon levo gombok helyett miert tertek at a joyokra? Ti valszeg berogzult PC-sek vagytok tudat alatt! :P :D

Nem mondom, vannak jatekok ahova jobb a bill+eger combo, pl. FPS-ekhez. Mashoz nem nagyon.

Pl. nemreg megvettem PC-re a hazai keszitesu Sine Mora cimu szerintem az egyik valaha volt legjobb shoot em up jatekot (2 euroert :) es az a dog csak XBOX kontrollert tamogatott, igy meg a Competition Pro-mat sem tudtam hasznalni hozza ...

Mondom, semmi gond tolom billel ... hat agyrem volt ... nem vagy eleg gyors billel, fel kell neha emelni a kezed, atnyulni, stb. ez a jatek meg nem bocsat meg ... ezert beszereztem egy PS3 kontrollerutanzatot 1000-ert es egy specko proggival XBOX cuccnak hazudva mar x-edik palyan tul jarok vele. Billel nem volt eselyem ra ...

Nem veletlenul talaltak ki a joyokat ...

A masik ...

Az Amigasok anno nem emu alol jatszottak, tehat a jatekok Amigara es Joyra vannak optimalizalva. PONT! :)

Aki pedig emu alol jatszik az ... :P :D

tassika
Tag

# Elküldve: 2013. Ápr. 02. 21:59


Quoting: dh1
Ha ez megsem felel meg akkor lehet venni 9PIN-es USB csatlakozot

Ilyet hol, milyen néven keressek?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Ápr. 02. 22:54


Quoting: tassika
Ilyet hol, milyen néven keressek?


Nemreg akartunk hozatni kintrol siz kollegaval, csak epp senki nem szallt be :)

Mindjart megkeresem ...

sZamu
Tag
# Elküldve: 2013. Ápr. 02. 23:00


"Sine Mora cimu szerintem az egyik valaha volt legjobb shoot em up jatekot"

ezt SHMUP fórumokon ne hangoztasd szerintem:D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Ápr. 02. 23:15


Van ilyen, ha PC-n, Mac-en akarsz Amigas joy-t:

http://www.amazon.com/Atari-PC-USB-Cable-RETROLINK-2600/dp/B007ZS35CU


Vagy ha Amigan USB-s joy-t:

nah ezt most nem talalom, pedig lattam valami hazi kivitelezesu, de megvasarolhato cuccot, meg keresem

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Ápr. 02. 23:17


Quoting: sZamu
ezt SHMUP fórumokon ne hangoztasd szerintem:D


ki nem szarja le masok velemenyet, mar bocs ...

amugy nem jatekmenetre ertettem, mert pl. egy Ikaruga mellett labdaba sem rug, de ha az osszkepet, a kivitelezest, az oriasi otleteket, a humort nezem akkor ovek a dij!

Annyira rohogtem mikor a vonatos palyan a foellenseg vonat neve MATUSKA! Ez betesz, kesz! Buktam is egy eletet rogton! :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Ápr. 02. 23:38


Quoting: dh1
nah ezt most nem talalom, pedig lattam valami hazi kivitelezesu, de megvasarolhato cuccot, meg keresem


Faxom, nem talalom, lehet, hogy mar nem elerheto ...

De ahogy van USB-s eger illeszto Classic Amigahoz ugy az usb-s joy sem megoldhatatlan, sot szerintem a mostani magyar fejlesztesu USB-s eger illeszto is kepes lenne ra egy modositott firmware-rel!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Ápr. 02. 23:50


Lehet, hogy ez jobb vetel lenne mint az Amazonos ...

igaz az profi kivitel ... de ez meg frissitheto FW-vel van ... es bizonyitottan tamogat csomo Amigas HW-t

http://www.retronicdesign.com/en/home/

fanka
Tag

# Elküldve: 2013. Ápr. 03. 14:47


A joyos témát vészhelyzet jelleggel pihentetnem kell.

Ma bekapcsoltam a gépet és a következő fogadott.

System Request
Error validating DH0
Block 1355400 used twice

Ha retryre nyomok nagy nehezen bejön a rendszer, de utána minden második ikonra dob egy cheksum errot. Vadi új kártya, vadi új rendszer.

Van valami logikai hibajavító vajon? Az a salvage például az?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Ápr. 03. 15:13 - Szerkesztve: dino


Milyen filerendszert hasznalsz es ki telepitette?

fanka
Tag

# Elküldve: 2013. Ápr. 03. 15:21


A Vaterán rendeltem ezt a Scalos-os témát az "amatőrcsillagásztól". 3.1 tehát és egy-két cucc előre van telepítve, lásd Salvage.

fanka
Tag

# Elküldve: 2013. Ápr. 03. 15:36


Na lefutott a Salvage közben. Most meg valami sokkal nagyobb számot ír Out Of Range üzenettel...

Édes Istenem :D

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Ápr. 03. 15:41


Quoting: fanka
A Vaterán rendeltem ezt a Scalos-os témát az "amatőrcsillagásztól". 3.1 tehát és egy-két cucc előre van telepítve, lásd Salvage.

Mar korabban volt tema, hogy a srac nem ert hozza es rosszul allitja be az ertekeket a HdToolboxba, konkretan ne emlekszem hogy mit baszarint el, de mar masok is szivtak itt vele a spiriten.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Ápr. 03. 15:54


Fanka, klub! Hozd le! Seperc alatt rendbetesszuk ...

Amugy ha validalas problema akkor az FFS lesz (netalantan OFS ...)

Hulyeseg SFS vagy PFS kell!

ScalOS meg egy fos ...

Ehhh .... :(

fanka
Tag

# Elküldve: 2013. Ápr. 03. 16:02


Értem és hálásan köszönöm előre is! Mégis inkább a halászat mellett vagyok, mármint klubba mindenképpen menni szeretnék valamikor, csak az életmódom még rá kell hangolni...

Szóval egy-két mondatban esetleg nem lehetne leírni, hogy mit tegyek?

A joyról bezzeg tudtál fél oldalt írni :P Na csak viccelek! Tényleg nagyon hálás lennék! Egy pálinkával már így is jövök neked, sőt majd a klubba is viszek ezek után.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Ápr. 03. 17:48 - Szerkesztve: dh1


Amugy tobb oka lehet annak, hogy behanyt a rendszered ...

- Meg irt a CF-re amikor a gep resetelve vagy kikapcsolva lett (SFS es PFS eseten nincs ilyen gond) ...

- 4 giganal nagyobb tarteruletre tortent iras es az elejerol ujrakezdte ...

- A rossz HDToolBox beallitas szerintem mar korabban kijott volna ...
Hardverhibat en nem nagyon tartok valoszinunek ... esetleg megnezheted, hogy az illeszto vagy kabel nem csuszott-e le, vagy nem kontaktos-e?!

Ha FFS a rendszer akkor elvileg validalja magat, tehat jo ideig tarto reszelgetessel egyszer csak rendbejon.

Ha megsem akkor a DiskSalv-ot ajanlom ...

Ha ez sem segit akkor egy preinstalled rendszert kene feltenni, de az eleg maceras dolog ... igy par mondatba nem nagyon tudnam leirni ...
De itt van egynek a leirasa, tobbfele megoldassal.
Mivel egy egy ilyen preinstalled rendszer altalaban HardFile-os, ezert kelleni fog hozza egy UAE, sot leginkabb egy WinUAE (ez a legfejletteb Amiga emu jelenleg).

http://classicwb.abime.net/classicweb/instructions.htm

Van tapasztalatod WinUAE-val?
Particionalassal? Stb.

Mert ha nem akkor ide fel napig irhatnam a cikkemet errol ... :(

Szal tovabbra is ajanlom (egyszerubb), a klubot vagy valakit akinel meg tudod ezt csinaltatni ...

Viszont ahogy nezem az ilyen alap dolgokra egyre nagyobb szukseg van. Csinalok egy cikket Amiga Maniaba tobbfele uton megkozelitve a dolgot ... (es csak papir verzioban adjuk ki, hogy sokan megvegyek! :P )

fanka
Tag

# Elküldve: 2013. Ápr. 03. 19:06


Köszönöm szépen!

Annyi történt most - a többire később válaszolok mert most kutyafuttában vagyok -, hogy elindítottam a Salvage programot, és kiválasztottam a Repair funkciót. Lefutott kb 1 óra alatt, és azóta nincs gond. A többit megnézem mindenképpen mert nagyon érdekel!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Ápr. 04. 13:42


Tuti FFS van rajta, amugy ha hagyod akkor az FFS nagyreszt magat is meg tudja javitani (validal), reszel sokaig, addig a gep tetu lassu, ha vegez megy minden tovabb ... sulyosabb esetekben kell vmilyen Disk Doctor. Ezert erdemes SFS-t vagy PFS3-at hasznalni, ott ezek feher hollo esetek es nem gond ha epp iras kozben van lekapcsolva a gep pl.

fanka
Tag

# Elküldve: 2013. Ápr. 10. 19:19


Én nem tudom mi van drága barátaim komolyan... de ez a jószág minden nap előáll valami újjal. Pedig egy ujjal sem bántottam a TEMP könyvtárat.

Szóval.

Bekapcsi... diropus elindít és ez az ablak fogad:
Please insert volume
A-TEMP
in any drive.

Megnéztem workbenchben is, meg diropusban is... nem lehet a system temp könyvtárába belépni. Gondolom ezért szól a diropus, hogy baja van, mivel a temp az oldalsó listába be van mountolva...

Mit tehet ilyenkor egy Feri?

Mohican
Tag
# Elküldve: 2013. Ápr. 10. 21:13


Elképzelhető hogy sérült vagy törlődött az a könyvtár amire az "a-temp" mutat.

A "Max transfer" beállításokat ellenőrízted ?

fanka
Tag

# Elküldve: 2013. Ápr. 10. 21:15


Na mindjárt nekimegyek a max transfernek, még nem volt érkezésem hozzá...

Ha mondjuk sérült mit tegyek? Hozzam létre újra?

fanka
Tag

# Elküldve: 2013. Ápr. 10. 21:28


Az a gond, hogy ez alapján a videó alapján csinálom... és a save changes a HD Toolboxban nem jelenik meg bármit átírok... Erre mi a lépés? :)

fanka
Tag

# Elküldve: 2013. Ápr. 10. 21:38


Na közben rájöttem... nem nyomtam entert, hiába írtam át... enter kell ugye és utána gondolja úgy, hogy akkor én is úgy gondolom így már elmentette :)
A temp könyvtárt újra létrehoztam, így elveszítette az ikonját... viszont utána is csinálta a balhét...

Most viszont ezt a max transferes dolgot átállítottam és most nem csinálja sőt be is lép csak ugye elveszítette az ikonját... pedig szép volt :)
De hát na. Mindennek meg kell fizetni az árát...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Ápr. 11. 00:22 - Szerkesztve: dh1


Hat ScaleOS-ben itt senki nem fog tudni segiteni szerintem ... van valakinek?

Mohican
Tag
# Elküldve: 2013. Ápr. 11. 10:12


Ez nem ScaleOS probléma (IMHO), ill. az ikon hiánya sem lehet elvileg gond.
Van valakinek konkrét rossz (!) tapasztalata ScaleOS-et vagy csak általános idegenkedésről van szó ?
Nekem kerek semmi gondom nem volt még vele, és sokat dob a 3.1 használhatóságán.

DOGMAN
Tag

# Elküldve: 2013. Ápr. 11. 12:46


Üdv!

Most érkezett meg az A604-es bővítő és a 3.1-es kisckstart ROM Amigakit.com-ról.
Délután én is fanka útjára lépek és egy saját (egyelőre teszt) rendszert fogok csinálni az A600-ra...
Szinte az egész fórumot kiolvastam már, WinUAE-n a harmadik virtuális rendszerem van fent. Ez már egész jól működik :)
Igyekeztem azokra a paraméterekre beállítani, ami a valódi A600 is lesz, whdload-os gamék is mennek (az emulátoron) eddig elég nagy aránnyal.
Remélem a valódi vason is sikerül ilyenre belőni majd, bár olvastam, hogy alap A600+A604(+1MB chipram)+vinyó kevés lesz whloadhoz, de az ACA 620EC még várhat egy kicsit...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Ápr. 11. 13:07


Quoting: DOGMAN
A600+A604(+1MB chipram)+vinyó kevés lesz whloadhoz


Menni fog vele jopar game igy is, de maga a rendszer lassu lesz ...
Eg es fold amikor a KS3.1 melle bekerul legalabb egy 020-as es Fast RAM ...
A GUI is gyorsabb lesz!

DOGMAN
Tag

# Elküldve: 2013. Ápr. 11. 13:21 - Szerkesztve: DOGMAN


Ja 020 + Fast RAM-ot kipróbáltam emulátorban, gondolom nagyjából arányos a gyorsulás ott is.
Mappák kinyitásakor 3-4 szer gyorsabban betölti a tartalmát.

Informatikával foglalkozom jelenleg is, szóval gondoltam előbb felépítek egy jól működő alap rendszert, és majd apránként bővítgetem, legalábbis ezt tervezem.

A legelső PC-mhez vettem +4 MB ramot a C64+Action Replay MK VI+2 db 1571+ 1526 printer árából, azóta is bánom :(

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . 11 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic AmigaOS / Rendszerépítés
 
 

Powered by forum script miniBB™ © 2001-2024