Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic AmigaOS / Rendszerépítés
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . 11 . >>
Szerző Üzenet
siz
Tag

# Elküldve: 2013. Már. 21. 21:11


Quoting: dh1
Nem feltetlenul fogja latni.
Nekem egyik 4 gigasomat sem latja.

Úgy emlékszem, hogy nekem a 4 gigás Kingston ElitePro ment. De a 2 gigás PQI biztosan, mert régebben csak az volt. (most nem emlékszem, hogy utoljára melyik maradt a kettő közül a PCMCIA-CF adapterben és melyik ment az IDE64-be)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Már. 21. 21:12 - Szerkesztve: dh1


nem
a az csak a driver
ami elinditja az a DEVS-ben most elvileg van egy CF0 nevezetu file is nem?

Azt amugy kifelejtettem az elobb, hogy azt a DEVS-en belul a DOSDRIVERS nevu konyvtarba kell rakni, nem siman a DEVS-be

Ha shellbol (DOS) kiadod a cf0: parancsot igy siman avagy a DEVS/DOSDRIVERS-ben kettszer rakattintasz akkor felmountolja magat

de kell a fat95 is az L konyvtaradban is, olyan van?

Szerintem a te geped mar fel van keszitve CF-re

tehat DEVS/DOSDRIVERS/CF0 inditasa

ha ezek utan nem latja akkor valoszinuleg a 4 gigat nem is fogja ...

amugy a CF0 egy sima szovegfajl ha belenezel ...

fanka
Tag

# Elküldve: 2013. Már. 21. 21:19


Sajnos a dosdrivers-ben csak egy pipe nevű fájl van meg hozzá az infó fájlja és ennyi. Basszus hát ezt nem hiszem el, pedig tuti az orrom előtt van a megoldás.

Ebben a scalos-ban ezernyi előre beépített cucc van.

fanka
Tag

# Elküldve: 2013. Már. 21. 21:19


Az L-ben van fat95

fanka
Tag

# Elküldve: 2013. Már. 21. 21:22


Közben találtam egy ilyen prepcard nevű alkalmazást, aminek az ikonja egy ilyen kütyü. Rábökök és azt írja no card slot. Az annyira nem szimpi.

Illet a hdtoolbox sem látja, és gondolom annak is kéne látnia.

fanka
Tag

# Elküldve: 2013. Már. 21. 21:25


Na közben találtam egy cd0-t, amire a shell azt lépi, hogy file is not executable. Vaj miért? :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Már. 21. 21:25


HDToolBox csak IDE vagy SCSI cuccokat lat.

PrepCard ha nem latja akkor necces, hogy a kartyat nem is fogja ...

fanka
Tag

# Elküldve: 2013. Már. 21. 21:29


Hm. Közben a cf0 infóját elolvastam, az elvileg a compactflash driver, de elindítva bejön valami ablak, amiben nem jöttem rá mit kell tenni.

Na jól van. Köszönöm szépen, akkor már ennyi!

Sziasztok!

fanka
Tag

# Elküldve: 2013. Már. 21. 21:33


Ja és még valami!

DH1! Én látatlanban is szeretlek és hálás vagyok neked mindenért!

DE! Még egy ilyen negatív hozzáállást mint sokszor a tiéd komolyan...

Nem láttad a Kelly hősei című filmet!? Emlékszel a homokos tagra? Na figyelj!

Ez egy gyönyörű kártyaolvasó! Egy gyönyörű amigásra formázott vateráról rendelt kártyával! És ez a két gyönyörű eszköz biztosan működni fog! Ez egészen biztos! Csak rajtunk múlik, illetve Mohicánon és rajtam! De biztosan menni fog!

Érted? Ezt így kell barátom! :) Majd Amiga klubban megmutatom személyesen! Ölellek!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Már. 21. 21:37


Nem fog ...

fanka
Tag

# Elküldve: 2013. Már. 21. 21:44


:D

Váratlan esemény! Ez a cardprep elindult. Ki is írja, hogy transcend vagy mi, meg alatta, hogy 4gcf az gondolom 4 gb cf kártyát jelent.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Már. 21. 21:58


jaja

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Már. 21. 21:59 - Szerkesztve: dh1


Figyeld a szamat teso!

Workbenchbol es nem Diropusbol bemesz a DEVS-be ott a DOSDRIVERS-be
es kettot kattintasz a CF0 ikonra ...

Es onnantol latnia kell(ene)

Ertve vagyok?! :) :P

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Már. 21. 22:00 - Szerkesztve: dh1


Dosbol:

execute cf0:

fanka
Tag

# Elküldve: 2013. Már. 21. 22:04


Abszolút.
De ott nincs csak pipe.

Ha bemegyek a system-be, és úgy storage, és úgy dosdrivers akkor ott vannak ilyenek, de ott is csak cd0 van cf0 nincs, csak a diropus látja a cf0 fájlt vagy ha shellből írom be neki. De az is eredménytelen mert kéri, hogy helyezzek be egy driveot.

Ez totál logikátlan eddig nekem, hogy miért van dosdrivers külön a devs-ben meg a storagen belül is, de biztos van valami értelme.

fanka
Tag

# Elküldve: 2013. Már. 21. 22:06


CF0 failed returncode 10 amúgy... onnan ahol ugye található és indítható.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Már. 21. 22:06


Egyszeru.
Amia DEVS-ben van az BOOT-kor automatikusan elindul, felmountolodik.

Ami a STORAGE-ban az meg nem ... tehat ha valami nem kell akkor athuzod a STORAGE-ba ... benne van a neveben is :)

Most neztem, hogy parszor CD0-t irtam, termeszetesen CF0-t keress!!!

fanka
Tag

# Elküldve: 2013. Már. 21. 22:07


NA igen, a kettőspont lemaradt. Utána viszont az van, hogy please instert volume in any driver sajnos. A prepcard hiába látja.

fanka
Tag

# Elküldve: 2013. Már. 21. 22:08


Így már értem köszönöm!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Már. 21. 22:52 - Szerkesztve: dh1


meg1x

DEVS/
compactflash.device

DEVS/DOSDRIVERS
CF0
CF0.info

L/
fat95


Ha ezek megvannak akkor katt2x a CF0-ra a DOSDRIVERSBEN (amugy ha itt van a CF0 akkor minden rebbot eseten mar aktivalva van, tehat elvileg semmire sem kell kattintani, csak berakni a kartyat).

es mennie kell ha birja a 4 gigas kartyat ... ha nem megy akkor valszeg nem birja

fanka
Tag

# Elküldve: 2013. Már. 22. 05:47


Köszönöm!

Kivettem a gépből még utána a másik kártyát. Az 2 gigás. Betettem a 4 gigásat és bebootolt róla, szóval ha kívülről nagyon nem megy, lehet meg lesznek cserélve... DE!

A csodálatos mac osx lion nem látta a kártyát... erre sem voltam felkészülve. Ennyire buta ez a lion?

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Már. 22. 06:40


Nem buta, csak a fat32-t nem ismeri.

Ha meg Amiga partíciós tábla van rajta, akkor pláne nem fog tudni vele semmit sem kezdeni. :)

Ha tényleg fat32-es a kártya, akkor itt egy kis segítség.

fanka
Tag

# Elküldve: 2013. Már. 22. 07:33


Köszönöm szépen!

Még egy kérdés! Amikor a CF0-ra bökök, akkor bejön egy ablak amibe valami "arigmentumot" kér, meg alatta valami blok size 4096 vagy valami ilyesmi van - most emlékezetből írom -... oda tulajdonképpen mit kell beírni? Mármint felülre és alulra külön-külön!?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Már. 22. 09:17


Hat az van Fanka, hogy ezt a ScalOS nevezetu modot szerintem itt senki nem hasznalja ... es valoszinuleg azert dob egy altalunk ismeretlen ablakot. Legalabbis nekem nem ugrik be, hogy mi lehet ez, bar a 4096-os ertek stack (verem) nek tunik, de nem vagom mi lehet az az ablak, esetleg egy foto rola tobbet segitene ...

En azt javaslom, hogy ne hasznalj ilyen "egzotikus" Workbencheket, mert gondokat okozhat illetve a segitseg is nehezkesebb mivel mi nem azt latjuk igy amit te ...

Van jopar elore telepitett, AOS3.1 alapu rendszer a neten. En azok hasznalatat javasolnam inkabb.

En pl. ezt hasznalom A600, A2000-es gepeimen:

http://classicwb.abime.net/

Ebbol is a 68k nevut, de akar melyikre is kattintasz kiirja, hogy milyen rendszerre van belove ...

Pontosan nem tudom milyen konfigon nyomod, van-e mar turbokartyad, vagy csak alap A1200?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Már. 22. 09:21


Quoting: fanka
Kivettem a gépből még utána a másik kártyát. Az 2 gigás. Betettem a 4 gigásat és bebootolt róla, szóval ha kívülről nagyon nem megy, lehet meg lesznek cserélve... DE!



Ácsi! Jol ertem?!
Te a gep bal oldalan levo PCMCIA portrol akartal bootolni a CF kartyarol es nem a gepben levo IDE portrol?!

Csak mert tudomasom szerint nem lehet a PCMCIA portrol bootolni (vagyis mintha lenne valami raolvasas es varazslat de meg senkit nem lattam akinek ez mukodott volna, sot az Amiga is alapbol FDD vagy HDD-rol akar bootolni).

Tehat Boot-ra a gepben levo IDE portot hasznaljuk, ott kb. szinte minden CF megy, akar mekkora meretu. Adatcserere PC es mas rendszerek kozott meg a bal oldali PCMCIA portot egy CF atalakitoval!

Zolaash
Tag

# Elküldve: 2013. Már. 22. 21:43


Kipróbálta már valaki a Moya Jackie-féle rendszert?

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Már. 22. 21:50


Nem.
Nem érdekel. :)
Van sajátom, amivel igazán keményen be lehet szopni a bránert, bármilyen más Amigán, ami (a) nem az enyém (b) szét van baszva, és/vagy bugos (c) nem itthoni. :)
Cserébe, nem néz ki olyan jól, de az esztétikát én már leszarom. :D

Zolaash
Tag

# Elküldve: 2013. Már. 22. 23:30


Valaki?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Már. 23. 19:38


Mivan? :) Ki a fax az a Moya?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Már. 23. 19:39 - Szerkesztve: dh1


Jah a Cammy! Azt szeressuk, o kell nekem felesegnek! Megyek is Cobra utan!

Hol van az o rendszere?

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . 11 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic AmigaOS / Rendszerépítés
 
 

Powered by light forum script miniBB™ © 2001-2024