Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic AmigaOS / Rendszerépítés
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . 11 . >>
Szerző Üzenet
thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2013. Feb. 25. 00:03


aa ikonok ... tokeltes a magicwb ... back to the roots

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Feb. 25. 00:06


De okos Csarli baratom :), ki a fene mondta, hogy a 800x600-tol lenne gyors?! :)

Mertem feltetelezni, hogy az olvasas kepessegevel mindannyian rendelkezunk, mert hat ott a YouTube cimben, hogy icon.library! :)

Ettol a lenti leirasban 800x600x256 szerepel. Tehat ezt a sebesseget 256 szin mellett hozza ... ami eleg durva speed up!

Szerintem! :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Feb. 25. 00:11


En 1024x768/256 szinben is toltam mar Indivisionnal a 060-as gepem, es nem volt latvanyosan lassabb mint pl. Multiscan productivity-ben. (Mondjuk huzamosan hasznalhatatlan, mert bugzik az Indivision mint a szar, de gyorsnak gyors volt.)Szoval minden csak beallitas kerdese.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Feb. 25. 00:15 - Szerkesztve: dh1


En utoljara amikor AGA-n WB alatt 256 szint a hasznaltam akkor az kb. semmire sem volt jo, szinte rendereles szeru volt. Ez ahhoz kepest csucs!

Amugy a srac aki mutogatja a ScummVM es hasonlo josagok elkovetoje Amigara.

Pl. itt van az AGA Quake 2!
http://www.youtube.com/watch?v=Eaj4H53WRfk

Ez is tobb mint szuper sebesseg az AGA-tol nem...?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Feb. 25. 00:34 - Szerkesztve: charlie


Szerintem a 060-as demok miatt mindig is latszott az AGA-n, hogy lehetne erre sokkal gyorsabban mukodo rendszert, meg egy rakas elerhetetlennek hitt waret is megirni, csak a nextgen-ek miatt volt classicon a rendszer szempontjabol egy elvesztegetett evtized. Ma mar eleg sokan vannak ugy, hogy a nextgen sose lesz igazan nextgen (es ebben valszeg igazuk is van), csak egy-egy glorified Draco-klon, szoval eleg sokan visszatertek classichoz rendszert butykolni, optimalizalni, stb... Kozben jottek uj bovitok is, a (Win)UAE is sokkal kiforrottabb lett, stb...

Meglatjuk meddig tart a lendulet, en szurkolok mindenkinek. :) Szoljatok ha lett WebKit-es browser... :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Feb. 25. 00:59


Quoting: charlie
Szerintem a 060-as demok miatt mindig is latszott az AGA-n, hogy lehetne erre sokkal gyorsabban mukodo rendszert, meg egy rakas elerhetetlennek hitt waret is megirni


Evidens!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Feb. 25. 07:42


Quoting: dh1
Pl. itt van az AGA Quake 2!

Aga ide vagy oda, gondolom nem 060 on megy...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Feb. 25. 08:47


Dino, el fogom rontani a reggeledet ... :)

Ez 68k-n fut, semmi PPC. Blizz060/75.

NovaCoder csak 68k-ra dolgozik! Ez a maniaja, hobbija.

"I only code for 68k ;)"

Amugy ez a verzio egy bizonyos "Yamagi Quake 2 Port"-on alapul, ami az egyebkent optimalizalatlan eredeti Quake2 bugtalanitasa, optimalizalasa es par uj feature.

Amugy NovaCoder 2012 decembere ota dolgozik rajta es mar ilyen allapotban van.

Utana jarhatsz, Novanak csak 68k portjai vannak, pl. a fantasztikus ScummVM.

Ja meg egy, mivel az AGA szo ott van a port neveben, az evidens, hogy nem valamifele grafkartyan fut ... (mondjuk a videon alap A1200 van, tehat nem is ferne bele csak PPC-vel grafkartya)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Feb. 25. 08:54 - Szerkesztve: dino


Quoting: dh1
Dino, el fogom rontani a reggeledet ... :)

Epp ellenkezoleg most dobtad fol a reggelemet.Ezt nem tudtam, koszi az infot.
A youtubeon nem irta ki, hogy milyen gepen megy. Csak alatta volt a megjegyzesekbe, hogy fake. Nem akartak elhinni :D
Van egy 060 as apollom igy erdemes felhuzni 75re, csak egy REV6 os CPU kell :) A gyokerek mar megvannak :)
Quoting: dh1
Ja meg egy, mivel az AGA szo ott van a port neveben, az evidens, hogy nem valamifele grafkartyan fut ...

Azert nekem ez megvan... :) meg annyira oreg nem vagyok...tudom, mi az az AGA :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Feb. 25. 09:03


Csak, hogy folytassam a jo hireket.
Keszul az AGA DosBOX is. Mar 1.74-es revizional tart.
Szinten 060-ra optimalizalva, mert ahogy Nova irja, nincs grafkartya a gepeben, es o az AGA-s Amigajan akar ezekkel jatszani (a perverzje :).

A fejlesztes gyorsitasahoz, kodolashoz WinUAE-t hasznal, ami ugye PPC-t nem emulal, tehat csakis 68k tud lenni a kod. A videok mind real classic A1200-n futnak! Nincs ezzel baj, hiszen az Amiga HW es az OS sem Amigakon keszult ...

A srac a CD-ROM verzios Wing Commander 2-vel szeretne elfogadhato sebesseggel jatszani 060/AGA konfigon! Szerinte lehetseges!
Emu alol mar futogat ...
http://www.youtube.com/watch?v=KG7gg7TjB70


itt egy csomo video:
http://www.youtube.com/user/NovaTheCoder/videos

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Feb. 25. 09:07 - Szerkesztve: dh1


Quoting: dino
Azert nekem ez megvan... :) meg annyira oreg nem vagyok...tudom, mi az az AGA :D


Nem nezlek hulenek teso!
Csak ugye van RTG 68k alatt is ... de ez kifejezetten AGA.

Namost en egy turpissagot azert mar eszrevettem :)

DELL monitoron jatszik a csoka, nekem is ket DELL TFT-m van.
Nem tudom, talan mas monitoroknak is van ilyen funkcioja, de ezek a DELL-ek tudnak olyat, hogy ha a felbontas alacsony, akkor fel tudjak huzni teljes kepernyore a bejovo jelet...

Namost ezek ahogy a forumokat nezem 320x240-ben futnak. A monitor meg kitolja teljes kepernyore. Ez csak az en osszeeskuves elmeletem, szal lehet, hogy nem igy van ... de en fogadnek, hogy igen! :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Feb. 25. 09:34 - Szerkesztve: dino


Quoting: dh1
DELL monitoron jatszik a csoka, nekem is ket DELL TFT-m van.


Nem! Ez egy Benq monitor, viszont ilyenem nekem van itthol benq :)

Egyebkent nagyon igeretes dogkok ezek, amiket csinal a srac.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Feb. 25. 09:47


Lasd, nem vok hulye en se, Dell is van:

http://eab.abime.net/attachment.php?attachmentid=33448&d=1355462016

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Feb. 25. 10:21 - Szerkesztve: dino


Quoting: dh1
Lasd, nem vok hulye en se, Dell is van:

Ez nem Amiga, hanem pc desktop es ablakban megy a GUMINO UAE, vagy en vagyok a hulye? :) vegul is, van neki DELL is. Nekem meg pont ez a fajta Benq nincs Amigara kotve.

Amugymeg mindegy!
Ezen ne vitatkozzunk, egy a lenyeg. Jo munkasember a srac ! :D

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Már. 13. 18:18 - Szerkesztve: dino


Volt itt valahol szo arrol, hogy klasszik alatt nem megy a google keresoje. Most nezem a kovetkezo konfigrol, A4000T 060/50 CV643D, Os3.9, IB2.4 a jobb felso keresoablakba a Googlet valasztva megtalal mindent. Ezt a postot is A4000T rol irom, ugy hogy kozben MP2 szol hardveresen a Peggy+ alol. Nem birtam ki, megneztem a strife gamat is :) van benne eger tamogatas, igy baromigyorsan lehet korulfordulni, foleg optikai egerrel.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Már. 13. 20:15


dino: Te, A4000T halmozó! :) HD-s floppy kéne nekem is egy szomorú A4000T-be. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Már. 14. 01:24


Emlekszem regen egy HD-s floppy 17 000 Ft volt az Acompnal ...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Már. 14. 07:42


Quoting: ratman
Te, A4000T halmozó!

Igyekszem Mester! :)
Quoting: ratman
HD-s floppy kéne nekem is egy szomorú A4000T-be. :)

Sajna nekem nics folosleges.

fanka
Tag

# Elküldve: 2013. Már. 21. 20:09


Kedves kollégák!

Gyors segítségre volna szükségem.
A teljes laikussággal feltett kérdésem az volna, hogy scalos-os workbenchben hogyan tudok egy pcmcia foglalatban csücsülő 4 gigás kártyát assignolni, hogy lássam a tartalmát.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Már. 21. 20:36


Jo esellyel sehogy ... 4 gigas kartyak PCMCIA-ban a legritkabb esetben mukodnek ...

PrepCard latja?

Amugy igy:

http://www.youtube.com/watch?v=j2d7lJJvLU4

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Már. 21. 20:37


fanka: compactflash.device kell a dologhoz, meg egy mountlist a devs-be, ha jol emlekszem.

fanka
Tag

# Elküldve: 2013. Már. 21. 20:46


Srácok! Veletek aztán nem könnyű :)

Az a gond, hogy Mohican azt mondta, hogy valamire rá kell bökni és annyi. Valszeg ez így is van ha így mondta. Csak én meg ugye ilyenkor tudok csak amigázni, őt meg ilyenkor már nyilván jogosan nem érem el. Ejj ejjj.

fanka
Tag

# Elküldve: 2013. Már. 21. 20:48


A videóban rögtön az eleje nem okés nálam. A win: -ra azt írja, hogy nincs ilyen meghajtó. Az nagy baj? :D

fanka
Tag

# Elküldve: 2013. Már. 21. 20:49


Közben tovább néztem és rájöttem, hogy ez brutal hardcore nekem. Na mindegy :(

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Már. 21. 20:54 - Szerkesztve: ratman


fanka: Persze, hogy nem jó, mert ugye a win: partíció/meghajtó a neve a videóban annak, amire le lett töltve az a három fájl. :D

A videó alapján - feltéve, hogy pécéről akarsz adatot áthozni - kell a cfd.lha, egy működő lha tömörítő, meg a fat95.lha. Mindhárom beszerezhető az aminetről. Aztán meg, ha még a CF kártya nem megy, akkor marad a floppy. 720k-s DD-s. (Ezért nem basztam még ki a szemétbe az öreg pc-s laptopom, mert abban még van olyan drájv, ami képes 720k-ra formázni lemezt :D) Amigán megcsinálod szépen a videó alapján és örülsz. (Persze behelyettesítve, hogy mi hol van, ugye).

fanka
Tag

# Elküldve: 2013. Már. 21. 20:59


Igen, közben rájöttem.

Na jó hát, akkor holnap felhívom Mohicant. Ezt az csinálja meg akinek két édesanyja van így ebben a formában :)

Ettől függetlenül köszönöm szépen!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Már. 21. 20:59 - Szerkesztve: dh1


Nah ...
Kell a compactflash.device

Innet:

http://aminet.net/disk/misc/cfd.lha

Es ez is:

http://aminet.net/disk/misc/fat95.lha

cfd.lha-t kitomoritve annak C konyvtar tartalamat a rendszered C-jebe kell masolni, a DEVS tartalmat a rendszered DEVS-ebe!

fat95.lha kitomese utan az L konyvtarbol a fat95 a rendszered L-jebe (de ennek van installja is ha ugy jobb)

A cfd.lha-bol mar bemasoltad a DEVS-be CF0 nevu mountlistat.
Ez inditja, szal kettot kattintasz ra es ha bent a kartya akkor megjelenik a Workbenchen az ikonja ... ha nincs a kartya az atalakitoban akkor dugd be! :)

Nem feltetlenul fogja latni.
Nekem egyik 4 gigasomat sem latja.
Viszont kisebb 32-64-128-512 megas kartyakat siman szokta.

Minel regebbi a CF annal valoszinubb, hogy latni fogja.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Már. 21. 21:01


Quoting: fanka
A win: -ra azt írja, hogy nincs ilyen meghajtó. Az nagy baj? :D


En azt hittem ez humor akar lenni :P

fanka
Tag

# Elküldve: 2013. Már. 21. 21:04


Dehogy humor! :) Én lelkes laikus vagyok. Nagyon köszönöm a részletes tájékoztatást, de nincs átjárás pc és amiga közt, így nem tudok fájlt átvinni sehogy sem. 10 éve láttam utóljára kisfloppyt. Pont ezért rendeltem meg ezt a pcmcia olvasót és a kártyát amit Mohican ajánlott, de szerintem ha ezt visszaolvassa majd csak fogja a fejét a nevetéstől...
na, szóval megvárom a holnapot ezzel :)

Jó éjt és köszönöm!

fanka
Tag

# Elküldve: 2013. Már. 21. 21:07


Várjunk.

A DEVS-ben találtam compactflash devicét. Azzal lehet tudok valamit kezdeni? Valami argumentumot vagy mit kér ha rákattintok a diropusban.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . 11 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic AmigaOS / Rendszerépítés
 
 

Powered by bulletin board script miniBB™ © 2001-2024