Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic AmigaOS / Szoftver problémák, megoldások, tanácsok ...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 53 . 54 . >>
Szerző Üzenet
dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Már. 01. 15:21


Quoting: Peti
dh1: a "próbáld ki!"-re: nyilván ezt meg tudom tenni, de nem örülnék ha valamelyik HW elhalálozna...


S akkor tolunk varod, hogy nalunk halalozzon el?! Vagy mi?! :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Már. 01. 15:30


Amugy ezek kozul egyik sem olyan amitol elhalalozna barmi is ...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Már. 01. 15:31


Quoting: dh1
Amugy ezek kozul egyik sem olyan amitol elhalalozna barmi is ...

Egyebkent, meg barmikor elhalalozhat barmi sajnos az xx eves hardvereknel.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Már. 01. 16:46


Quoting: dino
Egyebkent, meg barmikor elhalalozhat barmi sajnos az xx eves hardvereknel.


Az mas ...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Már. 01. 19:30 - Szerkesztve: charlie


@dh1:
Megkérlek, hogy KÉRDEZÉSÉRT ne bassz már le senkit, köszi... Legfeljebb ne válaszolj. :) Ez nyilvános fórum, azért van, hogy kérdéseket tegyenek fel az emberek. Legfeljebb ha hülye kérdés, akkor nem válaszol rá senki, oszt kész. :)

@Peti:
Egyébként PAL módban a max. mintavételezés (lejátszás) 28 Khz. A 44.1 Khz-hez Productivity képernyő kell. Nem akarok 48 Khz-et, csak 44.1-et. Sunrize-al miért fog többet enni? CSAK az AHI miatt nagyobb a terhelés a gépen, nem maga a kártya miatt - nem? Illetve a Paula NEM tud 16 bit-et, csak max. 14-et.

1., Ha Sunrize-t használsz akkor tökmindegy PAL-ban vagy miben van a képernyő, az csak Paula-nál számít. (Gondolom tudod, de leírtam, a félreértések elkerülése végett.)
2., Sunrize-zal három ok miatt fog többet enni:
- AHI, ill. még az AHI alatt is ott a saját drivere, míg a Paula-s lejátszók általában közvetlenül a hangchipet túrják
- a Zorro buszon át lassabb átlapátolni a hangadatot mint a chip RAM-ba a Paula-nak
- a Sunrize nem tud DMA-zni, míg a Paula a chip RAM-ból igen, és még ha van is rajta valamiféle buffer memória, akkor is többszöröse az IRQ sűrűsége (ezzel pedig a CPU terhelése) a kártyának mint a Paula-nak. Ez utóbbit már leírtam egyébként, nem tudom kevésbé technikai módon elmagyarázni ha nem érted, akkor nyugodj bele, hogy többet eszik, pont. :)
3., A Paula ugyan csak 14 bitet tud, de megfelelő DAC kalibráció után simán össze merem engedni egy átlag 16bites kártyával. Ha vájtfület akarsz játszani, akkor meg felejtsd el az MP3-at és külső hangkártya/DAC, ami nem szedi össze az elektronikai zajt a gépből... (Amúgyis, bitszám, Mhz, és verziószám buzik mondjanak le! :P)

Engem valahogy mindig is érdekeltek a határok, szóval hogy meddig lehet elmenni egy adott dologban.

Értjük, de mi csak azért szólunk, hogy vigyázz szakadék, nehogy beleess, nem azért, hogy meggátoljuk a határok feszegetését. :)

Ezért is akarok pl.: DivX-et nézegetni a 68K-n. És igen, lehet (igaz, ehhez egyenlőre külső HW kell).

Tisztázzuk: ha külső HW kell, akkor az nem 68K-n nézett DivX. :) Ha pl. beletolsz egy ipari PC kártyát egy amigába, feltolsz rá egy vindőzt és DivX-et nézel, hogy de király az amiga, hát arra nem tudok mit mondani. :) (Tudnék, csak nem akarlak megbántani... :P)

Szerk: ide még az jutott eszembe, hogy nekem is van Paloma-m a PIV-en, olyat én is tudok, hogy rákötök egy DiVX-es DVD játékost, vagy valami más médiapléjer kütyüt, és nézem a filmet hú de jó... De attól még azt nem a 68K Amiga játsza le.

- a 4000-es alaplapjára 16 megánál többet rakok,
- 3-nál több floppy drive-ot csatlakoztatok a géphez,
- az 1200-es (EC020-as proci) sima fast ram bővítőbe 8 megánál többet teszek,
- az 500-as (000-as proci) memóriabővítőjébe 8 megánál többet teszek,
- a CDTV-hez vezetékes, és vezeték nélküli egeret is csatlakoztatok,
- a CDTV-hez két infrás kontrollert használok,
- az SX-1 -es CD32-höz Amigás és pc-s billentyűzetet is csatlakoztatok,
- a 4000-esbe 2 videókártyát teszek?

1., Következő esetek lehetségesek: - nem fogja látni a modulokat egyáltalán, - kevesebb mint 16MB-t lát belőlük, - pont 16MB-t lát belőlük. - el sem indul a gép, mert működőnek hiszi a RAM-ot, pedig nem működik.
1.5., SZERK: ez kimaradt: Szerintem Amigára max. 4db FDD köthető, DF0-tól DF3-ig. Többet nem kezel a kontroller, tehát max. konfliktus lehetne valamelyik kettő között, az a kettő nem fog működni, a többi jó eséllyel igen. Ha teszel a gépbe FDD kontroller kártyát (pl. Catweasel), akkor tehetsz bele többet is persze, csak azt egy csomó (nem rendszerbarát) cucc nem fogja látni, mert azok közvetlenül kezelnék az alaplapi vezérlőt.
2., Lásd fent.
3., Lásd fent. A fenti három kérdéshez még annyit, hogy nem csak a Fast és a Chip RAM foglal a 24 bites címterületből, hanem pl. a Zorro II kártyák is, a custom chipset regiszter területei, a ROM-ok, A600-1200-on a PCMCIA slot, és sok más egyéb dolog is. Szóval ha sok elbaszni való hardvered van, nyugodtan próbálkozz. De nem fog menni. :) (Én szóltam.)
4., Tipp: Mint mikor USB és PS/2 egeret is tolsz egyszerre a PC-n?
5., Összekeverednek, ha egyszerre nyomkodod őket, de megy mindkettő.
6., Egyszerre csak az egyik működik szerintem.
7., Videokártya és driverfüggő, de működik. PicassoIV-ből pl. max. 4db-ot lehet egy gépbe tenni. (A PIV Early Startupban van is menü, amivel válthatsz a kártyák között ha több van.) Ide még annyi kiegészítés tartozik, hogy max. addig működik a dolog, amíg futja a Zorro címtartomány, tehát ha pl. 2db 4MB-s PIV-et teszel Z2-es gépbe, akkor kb. vége is a dalnak, sőt, lehet, hogy a második már nem fog menni, mert nem fér el a címtartományban.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Már. 01. 21:16


Quoting: Peti
- az 1200-es (EC020-as proci) sima fast ram bővítőbe 8 megánál többet teszek,

Eposzi kudarc lesz, mert az ec020 maximalis cimterulete 16 mega. :) A 1200-nel meg a cimbusz "erdekesen" van rakotve a CPU-ra.

Meg egyebkent is, ha 8 mega fast ramod van, akkor pl. a pcmcia szlotnak gyakorlatilag reszeltek, mert felul fogja baszni a 8 mega fastram. Turbina javasolt. :)

A4000-be meg hasonlo okok miatt rakhatsz tobbet, de az sem fog mukodni. :)
Egy dologgal kell tisztaban lenni: ezek lassan 20-25-30 eves hardverek, az akkori igenyekre lettek tervezve, a mostani igenyeket akkor meg elkepzelni sem tudtak. :)

... es igen, jo lenne legalabb valami ertelmesebb bongeszo classicra, de ez kabe a lehetetlen kivansag kategoria :/

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Már. 01. 21:26


... es hasonlokat tudnek mondani mas regebbi elborult hardverekkel kapcsolatosan is. :)
Pl. 1991-ben az sgi indigo uberqrvajo gepnek szamitott. Azota eltelt 21 ev. Meg mindig megdobbento az, amit tud, csak eppen gyakorlatilag hasznalhatatlan barmire is. Van nagyfelbontasu grafika, meg mindig rohadt gyorsnak tuno grafika (texturazas nelkul), halk, de ha szamolni kell, akkor vege van. Pedig az MIPS, az akkori csucs. Csak epp - gyarilag - 100 Mhz-en. :/
Egy mai szappantarto router haromszor korbeszaladja, pedig ugyanaz az architektura (R4000), csak eppen husz evvel kesobb. :D

Ez van, oreg hardver nem rossz hardver, csak epp napi hasznalatra kozel alkalmatlan mar. Ezert rosszabb sokkal egy barmilyen szamitogep egy autonal. :)

ps: Igen, 22 eves jarganyom van, Charlienak meg meg oregebb. :)
ps2: Es Charlie van olyan beteg elme, hogy azzal meg elmegy partyra, meg a nurburgringre is. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Már. 01. 22:32


Quoting: charlie
Megkérlek, hogy KÉRDEZÉSÉRT ne bassz már le senkit, köszi... Legfeljebb ne válaszolj. :) Ez nyilvános fórum, azért van, hogy kérdéseket tegyenek fel az emberek. Legfeljebb ha hülye kérdés, akkor nem válaszol rá senki, oszt kész. :)


Nem szoktam ilyet, de miutan vagy minimum harman valaszoltunk mar Petinek, o az orrod ala tolja, hogy kb. nem erdekli a velemenyunk, mert a 060 akkor is elviszi jol ... namost en, te es masok mia a feneert torjuk magunkat, hogy valaszt adhassunk, ha amugy se kivancsi ra a kerdezo?!

Te ezt nem latod?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Már. 01. 23:20


@dh1:
e ezt nem latod?

De igen, de ezekszerint mashol van az ingerkuszobunk... En csak azt akartam kerni, hogy legalabb itt az amigas korokben ne marjuk egymast... Nem eleg h. a nextgen rendszerek miatt amugyis megy a flame? :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Már. 02. 09:01


Quoting: charlie
De igen, de ezekszerint mashol van az ingerkuszobunk... En csak azt akartam kerni, hogy legalabb itt az amigas korokben ne marjuk egymast... Nem eleg h. a nextgen rendszerek miatt amugyis megy a flame? :)



Oooooo ... nem hinnem, hogy maras volt, kulonoskeppen, hogy smiley van a vegen ... szal akkor a te ingerkuszobod van most lejjebb ... :D

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Már. 02. 10:29 - Szerkesztve: dino


dh1: sikerult mar mukodesrebirnod a VLab Motiont?
Ha a szoftverei,installja keznel van elkuldened Reynoldsnak?
En az 1000x cuccombol most hirtelen nem talalom.
Koszi.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Már. 02. 12:15


Nem, mert az eddig jonak hitt A4k alaplapom is szarakodik ... bugo, sivito hang jon a hangszorokbol bekapcsolas utan ... ezen annyira elkeseredtem, hogy amig valakivel meg nem tudom nezetni, szepen elraktam becsomagolva ... :(

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Máj. 28. 17:53


Segitsetek sracok!
A Guru lemezmagot olvasgattam a kedvenc ezerkettesemen majd arra gondoltam, hogy csinalok a lemezbol egy DMS allomanyt es az A4000 remen kifogastalanul mukodo kedvenc "diskimage" progival mountolom a DMS t.
Ekkor derult ki, hogy nem mukodik ezerkettes alatt WB 3.0 aval Blizzard 030/50 kartya alatt. A helyzet a kovetkezo. Be vannak masolva a Devs/dosdrivers fiokban a progiban szereplo cuccok. Majd ha a discimage progit inditom bejon szepen a GUI de az ablakokban csak a DI0: es a DI1: van felmountolva, holott a DI2: es a DI3: nak is latszodnia kellene. Ha kinyitom a Devs/Dosdrivers konyvtarat es raklikkelek ezekre, amik nem latszanak a GUI ban, akkor a kovetkezo uzenetet kapom: 'BootBlocks' ervenytelen kulcsszo! ('DI2' allomany,24. sor, 1.oszlop) szoval nem mountolja vel sem. A DI3: nal ugyan ez a helyzet.
Megneztem egy masik ezerkettessel is 3.0 alatt ugyan ez a helyzet. Mondjuk kozel azonos WB vel. Erdekes, meg az is, hogy a ICD0: as mountot sem intezi a rendszer, csak ha kezzel rakattintok a devs/Dosdriversbe, akkor ezt felmountolja es ha ujra inditom a progit akkor megjelenik a GUI ban a ICD0, ezt sem ertem, mert ugye ha itt van akkor automatikusan fel kellene, hogy mountolodjon. Miert van ez igy?
Itt a progi amirol beszelek: http://aminet.net/package/disk/misc/diskimage
Legyszi, akinek van real Amigaja az tesztelje le. Nem fogja megbanni, ha mukodik, mert kibajo progi. Nalam gond nelkul megy 3.9 alol. Ezert nem ertem, hogy 3.0 alatt miert nem muxik. " Segitsen ObivanKenobi on az utolso remenyem"

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Máj. 29. 10:20


Megprobalok ranezni ...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Máj. 29. 10:22


Quoting: dh1
Megprobalok ranezni ...

Koszi! Ha muxik nem fogod megbanni, mert qrvajo cucc. 3.9 alatt maga a mennyei manna. Ezert nem ertem...

Zolaash
Tag

# Elküldve: 2012. Máj. 29. 14:14


Tesztképpen elindítottam, mount, stb, ugyanazokat a hibákat produkálja mint nálad, dino. Blizz1230/50 KS3.1 WB3.1

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Máj. 29. 14:33 - Szerkesztve: dino


Gondolom betetted a diskimage.device is a devsbe. Errol nem irtam ,de termeszetesen en is betettem.
Egyebkent Nagyon Koszonom!

Csarli! Van valami otleted?
Mit baszunk el?
Nekem ez megerne egy sort, ha ossze jonne... :D

Szerk:
Vagy egyebkent barki, aki megfejti a titkot egy sorre a vendegem! :)

siz
Tag

# Elküldve: 2012. Máj. 29. 21:08


@Kék troll Dino: :D
Én egy frissebb változatot használok (asszem), ezt: http://aminet.net/disk/misc/diskimage.m68k-aos.tar.bz2
Ebből másoltam ki a binárist, nekem ez ACA-1231-el és WB3.1-el ment.
Mondjuk mintha GUI-t nem használtam volna. ;)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Máj. 30. 11:10


Kosz! Az altalam emlitett cuccot esetleg probalta mas? Akkor ki lehet jelenteni, hogy nincs megoldas 3.0 alatt?

Zolaash
Tag

# Elküldve: 2012. Máj. 30. 13:47


Quoting: dino
betetted a diskimage.device

Persze, elolvastam a doksit.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Máj. 31. 21:50 - Szerkesztve: dino


Quoting: siz
Én egy frissebb változatot használok (asszem), ezt: http://aminet.net/disk/misc/diskimage.m68k-aos.tar.bz2


Siker,penz,csillogas a mozivasznon. Ez megy GUI val is. Kosz!

Szerk: Lehet nem vagyok igazi Amigas, mert szeretem a GUI t :DD:DD

smokey2k
Tag

# Elküldve: 2012. Jún. 01. 02:32


Dino az igazi Amigás mindig is guit használt, az ilyen elavult dolgok mint a terminál a unixosok bibliája.....

siz
Tag

# Elküldve: 2012. Jún. 01. 09:57


Quoting: smokey2k
Dino az igazi Amigás mindig is guit használt, az ilyen elavult dolgok mint a terminál a unixosok bibliája.....

Én mondjuk nem tartom magam igazi Amigásnak, de én plus/4-en szocializálódtam, ott meg nem sok GUI volt. :)
És különben is sokkal gyorsabban gépelek, mint ahogy az ablakok között egerészek.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Jún. 01. 10:00


Quoting: siz
És különben is sokkal gyorsabban gépelek, mint ahogy az ablakok között egerész


Igy van, a profi Amigas CLI bol es Shell bol nyomja, nem kell neki GUI.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Jún. 01. 10:13 - Szerkesztve: charlie


Szerintem meg pont az az Amiga egyik nagy előnye, hogy a GUI és a parancssor közötti határ igen vékony, és nincs az mint más rendszereken, hogy kimész a parancssorba és egy tök más környezet fogad, más szabályokkal és más hagyományokkal, mint a GUI-n fölötte.

Szóval szerintem profi amigás szereti és preferálja a GUI-t, de jól ismeri és használja a shell-t is, hogy a kettő közül mindig a legegyszerűbb és leggyorsabb megoldást válassza. :) Akár kombinálva is, ha szükséges, hiszen a rendszer minden segítséget megad ehhez.

smokey2k
Tag

# Elküldve: 2012. Jún. 01. 13:01


én is erre gondoltam mint Csárli, amigán 85 óta gui-ból kezeli az ember a rendszert és van hozzá egy rendkívül jó shell, ezzel szemen linux alatt én manapság is "megelégedek" egy zsh-val mivel a gui jellemzően kiszámíthatatlan... de ez elég offtopic ....sorry :)

smokey2k
Tag

# Elküldve: 2012. Jún. 01. 18:28 - Szerkesztve: smokey2k


Egy kis segítséget kérnék :)

Van egy olyan problémám hogy miközben 3.9-en bootol fel a system szeretném látni az outputjait minden egyes sornak és mikor eljut az iprefs-ig akkor ott ugye be kéne csukni a cli ablakot hogy felbontást válthasson picassora.

szóval meg lehet-e csinálni sima amigados-al hogy logoltatom a startup-ot egy cli ablakba és mikor iprefs-nél video módot vált akkor küldje iconify-be az ablakot de ne csukja be és mikor váltott akkor ugorjon vissza az ablak ?
ps: mindezt mielőtt elindul a loadwb.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Jún. 01. 22:16


Mivel az alap ablakkezelo rutinok nem tudnak tudomasom szerint iconify modot, ezert alapbol szerintem ez nem lehetseges.
Hacsak be nem hekkelsz a startupba valamit ami kepes erre ... ha van ilyen ... pl. a KingCon tudja ... de annak csomo assign, meg egyebek kellenek mielott elindul ha jol emlekszem ...
Vagy az uj Kickstart replacemenetbe ha esetleg implementaltak ...

Aztan ha nem igy van valaki okos majd megmondja ...

Lt. Reynolds
Amiga Maniac

# Elküldve: 2012. Jún. 02. 00:16


Az nem jó, ha log-oltatod a boot-olást és visszabogarászod?

smokey2k
Tag

# Elküldve: 2012. Jún. 02. 00:50 - Szerkesztve: smokey2k


azóta megtaláltam ezt hogy:
RUN >NIL: DIR >CON:20/20/500/100/files DF0:

megy is csak csözben winuae alatt beszart megint a particio pl: validating errors , block xxxxyyy used twice..

úgy tűnik winuae alatt ha resetelgetek nem ment el mindent meg félre írhat, szóval aminet-en van valami cucc ami ilyet tud disksafe, nem vágom hogy esetleg valami alap setpach-el nem lehet e betlitani hogy resetnél figyelje hogy minden file művelet lezajlott e mielőtt resetel..... szóval még időm nem volt ránézni igazából most értem haza :)
ps.: ja a console redierect-et itt találtam meg ha valakit érdekel: The Elementary Amiga Part 5

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 53 . 54 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic AmigaOS / Szoftver problémák, megoldások, tanácsok ...
 
 

Powered by community script miniBB™ © 2001-2024