Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic AmigaOS / Szoftver problémák, megoldások, tanácsok ...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 53 . 54 . >>
Szerző Üzenet
dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Feb. 03. 14:33


A ramot a CD32-re mondta :)

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2012. Feb. 04. 11:51


DH1: múltkor írta egy fickó az AMIBAY-en, hogy rádrótozott egy 1230-at a CD32-re :-) írtam neki, hogy nosza rajta (neki nem állok schematicsokat bújni) valami dokumentációt toljon... azóta se kép se hang :-) de ettől még lehet :-)

amigarules
Tag
# Elküldve: 2012. Feb. 12. 12:48


A1200 KS3.0 BLIZ/IV/030/32Mb-re szeretnék felrakni WB 3.9-et. Blizkickkel nincs bajom. Nincs valakinek bekonfigolva a neten egy rendszer amit megosztana? Nincs CD olvasóm és nem akarok sokat küzdeni.

BrutalDT
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 12. 18:12


én még ugyan nem próbáltam, de itt elvileg találsz ilyen összerakott rendszereket.

http://www.amigasys.com/

Derringer
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 13. 00:58


Az amigasyshez is kell az eredeti cd/lemezek...de max leszedsz egy cloanto-t és winuae alatt felinstallálod az egész amigasys-t+os3.9-et. Winuae alá berakva az amigás vinyódat....

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Feb. 13. 07:18


amigarules
Barhogy is csinalod, mindenhogy szopni fogsz :D

BrutalDT
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 13. 07:40


Régi időkben nálunk a pécsi klubban másolgattunk egymástól rendszereket, de azért volt vele utómunka rendesen, mert mindenki a saját szája íze szerint nevezgette el a meghajtókat, vagy épp csinált assign-okat, vagy használt különböző programokat, úgyhogy az ritkán ment zökkenőmentesen, de az ember közben legalább megtanulta használni az AOS-t. Mondhatni a testreszabott rendszerépítés egy külön hobbi amigán. :)
Az NG rendszerek esetén erre kevésbé van szükség, de azért a lehetőség továbbra is megvan rá.

amigarules
Tag
# Elküldve: 2012. Feb. 14. 12:37


Quoting: derringer
winuae alatt felinstallálod

Így csináltam, és nem lett jó!
Elvileg a Winuae valamit összebarmolt...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Feb. 14. 14:05


Quoting: amigarules
Elvileg a Winuae valamit összebarmolt...


Kizart, tokeletesen lehet igy felhuzni a rendszereket ... minden gepem igy van ...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Feb. 14. 15:18


@dh1:
Az volt a baj, hogy nem AmigaOS alatt, hanem Windows alatt mountolta fel a CD-t, es aztan azt osztotta meg UAE fele. Emiatt elvesztek a konyvtarak/file-ok kisbetu/nagybetui, es a protection bitek.

En nem ismerem az UAE-t elegge, de ha te irsz egy HOWTO-t, hogy kell 3.9-et installalni UAE-vel, hogy mukodjon (mondjuk a wiki-be, vagy az Amiga Mania kovetkezo szamaba), szerintem sokan halasak lesznek... :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Feb. 14. 16:32


Quoting: charlie
En nem ismerem az UAE-t elegge, de ha te irsz egy HOWTO-t, hogy kell 3.9-et installalni UAE-vel, hogy mukodjon (mondjuk a wiki-be, vagy az Amiga Mania kovetkezo szamaba), szerintem sokan halasak lesznek... :)


Mino veletlen, de pont keszul ilyen cikk is :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Feb. 14. 16:33


Nah a nagy hangkartya lehurrogasra egy kis gyogyir:

http://leblogdecosmos.blogspot.com/2012/02/delfina-overclocking.html

320-as mp3-ak mennek vele ...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Feb. 14. 18:02


@dh1:
A Delfina meg az egyetlen ertelmes hangkartya, de ez a blogpost a bizonyitek, hogy a Lite verzio tenyleg nem birja rendesen az MP3-akat. Es azert masfelszeres overclock eleg bator, ezt tegyuk hozza. :)

(BTW, a Delfinat tervezo finn Teemu Suikki-nek koszonhetjuk pl. a MorphOS Trance JIT emujat is, egyebek kozott... :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Feb. 14. 22:49


Quoting: charlie
Es azert masfelszeres overclock eleg bator, ezt tegyuk hozza.


Szoval megsem volt igazad :P :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Feb. 14. 22:49


Quoting: charlie
Delfinat tervezo finn Teemu Suikki


Nem akar tervezni valami jo kis hangkutyut ujra?!
Avagy halokartyat?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Feb. 15. 01:10


@dh1:
Szoval megsem volt igazad :P :)

*Böff*

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Feb. 15. 07:06


Quoting: charlie
*Böff*

Ezen megomlottam!

Peti
Tag
# Elküldve: 2012. Feb. 21. 14:07


Még mindig a Sunrize: oké, az AD516 nem elég erős az mp3 dekódoláshoz. Akkor dekódolja a 060, ő meg csak lejátsza a hanganyagot - ez így működik akkor? Olyan írjon légyszi (pl.: Reynolds), akinek van ilyen cucca, és működik így! És így mennyire van ekkor leterhelve a 060? Lehet azért még valamit csinálni mellette?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Feb. 21. 16:09


Quoting: Peti
oké, az AD516 nem elég erős az mp3 dekódoláshoz


Egyaltalan nem arra valo ...

Quoting: Peti
Akkor dekódolja a 060


Meg csak-csak, de nem az igazi az sem ... elegge le van terhelve, de mondjuk ez fugg a minosegtol is amiben tolnia kell. Ha te 48khz tolod AD516-al AHI-n keresztul a 320-as bitrataju mp3-at akkor az is el fog verezni tuti

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Feb. 21. 16:11


Amugy meg Amigan nem mp3-at kell hallgatni :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Feb. 21. 16:18 - Szerkesztve: charlie


@Peti:
Ugye AmigaOS-en a kernelben nincs CPU erőforrás mérés, de emlékeim szerint Paula-n a 44Khz 14bit 128Kbit J-Strero MP3 lejátszás valahol 50-60% környékén van egyes CPU mérő cuccok szerint. Sunrize-zal szinte biztos, hogy ennél többet fog enni, plusz még ha 48Khz-t akarsz, plusz a lassabb driver... Aminek egyenes következménye, hogy a cucc nagyon megfogja majd a gépet. Minden programon jelentősen érezni majd a kézifék effektust.

Leírom mégegyszer, ha nem lenne egyértelmű: vagy 22Khz 16bit stereo, ezt bírja a 060 úgy, hogy lehet mellette dolgozni, de ez kb. kijön a Paula-ból is. Ha ez nem elég, akkor vagy PPC kártya, vagy olyan hangkártya, ami tud MP3-at dekódolni ÉS bírja a más jellegű igénybevételt is, ez pedig kb. azt jelenti, hogy a lehetőségek listája: Delfina Pro és kb. ennyi. Az összes többi félmegoldás és szopni fogsz. Pont.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Feb. 21. 20:48


Ott a pont. :)

YADA
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 22. 07:38


Az amigan modulokat kell hallgatni. Eredetiben. MP3 az a fostalicskara valo, az szepen elragcsalja es lapatolja a szarhalmazt.

BrutalDT
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 22. 13:35


Sztem felesleges egy 68k-t mp3-al terhelni, amikor egy szuttyos 1-2k-s hordozható mp3 lejátszó is alkalmas a feladatra, de ha ennyire nem vagyunk igénytelenek, akkor tuti van mindenkinek még néhány egyéb kütyü a környezetében ami erre hivatott. (dvd lejátszó, telefon, lcd tévék is ma már alap, hogy tudják)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Feb. 22. 13:41


No, ha mar itt tartunk. Tudtok olyan helyet ahol MULTICHANEL tehat tobb csatornas pl 8,14,16 os szeneket le lehet tolteni?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Már. 01. 04:10


Ha már a minap MP3 lejátszásról flameltünk, ha valaki feltétlenül ragaszkodik hozzá, hogy a classic gépéről toljon le MP3-akat, akkor most az AmigaKitnél lehet kapni újra gyártott MAS Playert, MAS Player Evolution néven.

kb. 50 GBP plusz posta. Nem olcsó, de jó eséllyel még így is a legolcsóbb megoldás.

Peti
Tag
# Elküldve: 2012. Már. 01. 13:46 - Szerkesztve: Peti


dh1: tisztában vagyok vele, hogy az AD516 nem mp3 hallgatásra lett tervezve, és az AHI driver is csak egy hack hozzá, illetve azzal is, hogy nem egyszerű (és olcsó) a jó minőségű (=pc-s hangkártya szintű) zene hallgatása Amigával. De én ennek ellenére szeretném ezt elérni.

Csárli: amiket írtál, azzal tisztában vagyok én is. Egyébként PAL módban a max. mintavételezés (lejátszás) 28 Khz. A 44.1 Khz-hez Productivity képernyő kell. Nem akarok 48 Khz-et, csak 44.1-et. Sunrize-al miért fog többet enni? CSAK az AHI miatt nagyobb a terhelés a gépen, nem maga a kártya miatt - nem? Illetve a Paula NEM tud 16 bit-et, csak max. 14-et.

YADA: igen, modulokat (is) lehet, de én szeretnék azért "szarhalmazt" is hallgatni. Amigával.

BrutalDT: igaz amit írtál - nekem is van 6 számítógépem amivel lehet, plusz a telefonok, DVD lejátszó, stb. - , de én szeretném a 68k-t mp3-al (is) terhelni... :)

Amit csak lehet, Amigával akarok megoldani. Engem valahogy mindig is érdekeltek a határok, szóval hogy meddig lehet elmenni egy adott dologban. Ezért is akarok pl.: DivX-et nézegetni a 68K-n. És igen, lehet (igaz, ehhez egyenlőre külső HW kell). És jó lenne normális böngésző is (na ez már jóval nehezebb falat). Ha már itt tartunk (a határoknál) - tudja valaki, hogy mi lesz akkor (tehát tönkremegy a gép / nem működik / működik) ha:
- a 4000-es alaplapjára 16 megánál többet rakok,
- 3-nál több floppy drive-ot csatlakoztatok a géphez,
- az 1200-es (EC020-as proci) sima fast ram bővítőbe 8 megánál többet teszek,
- az 500-as (000-as proci) memóriabővítőjébe 8 megánál többet teszek,
- a CDTV-hez vezetékes, és vezeték nélküli egeret is csatlakoztatok,
- a CDTV-hez két infrás kontrollert használok,
- az SX-1 -es CD32-höz Amigás és pc-s billentyűzetet is csatlakoztatok,
- a 4000-esbe 2 videókártyát teszek?
Infó: a 68000-es a 24 bites címzése miatt max. 16 MB ramot tud címezni (tehát ebben benne van a chip ram is). EC020 dettó.
Amúgy a fullos 020-as, és attól fölfelé 32 bites címzést használ a proci, tehát a címezhető memória 4 GB... :)) Persze ez processzor szinten értendő, nem OS szinten (bár lehet hogy úgy is igaz, nem tudom).

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Már. 01. 14:32


Quoting: Peti
dh1: tisztában vagyok vele, hogy az AD516 nem mp3 hallgatásra lett tervezve, és az AHI driver is csak egy hack hozzá, illetve azzal is, hogy nem egyszerű (és olcsó) a jó minőségű (=pc-s hangkártya szintű) zene hallgatása Amigával. De én ennek ellenére szeretném ezt elérni.


Akkor miert minket b...ogatsz ezekkel a kerdesekkel? :D

Ket modon lehet rendesen mp3-at hallagatni, MAS Player vagy Delfina megfelelo verzioja. Pont. Meg a 060 sem eleg eros neki ...

Quoting: Peti
amiket írtál, azzal tisztában vagyok én is. Egyébként PAL módban a max. mintavételezés (lejátszás) 28 Khz. A 44.1 Khz-hez Productivity képernyő kell. Nem akarok 48 Khz-et, csak 44.1-et. Sunrize-al miért fog többet enni? CSAK az AHI miatt nagyobb a terhelés a gépen, nem maga a kártya miatt - nem? Illetve a Paula NEM tud 16 bit-et, csak max. 14-et.


Igen, de Csarli AD516 + 060 kombora mondta ezt szerintem, ott pedig ez beallithato siman ...

Quoting: Peti
YADA: igen, modulokat (is) lehet, de én szeretnék azért "szarhalmazt" is hallgatni. Amigával.


Kinek mi ...

Quoting: Peti
terhelni


Ez a kulcs szo ...

Quoting: Peti
Ezért is akarok pl.: DiviX-et nézegetni a 68K-n


Szolj ha sikerult ... cikket kerek az AM-be! :)

Quoting: Peti
- a 4000-es alaplapjára 16 megánál többet rakok,


Probald ki! Vagy nem muxik, vagy csak 16 megaig hasznalja, vagy mukodik de hibasan ...

Quoting: Peti
- 3-nál több floppy drive-ot csatlakoztatok a géphez,


Probald ki! Tudomasom szerint ez lehetseges. Kulso driveokon is van tovabbkotesi lehetoseg ...

Quoting: Peti
- az 1200-es (EC020-as proci) sima fast ram bővítőbe 8 megánál többet teszek,


Probald ki! Ua. lenne mint A4000, de mennyit is tud cimezni az EC020?

Quoting: Peti
- az 500-as memóriabővítőjébe 8 megánál többet teszek,


Probald ki! Ua. lenne mint A4000, de mennyit is tud cimezni egy 68k? Vagy milyen procival is?

Quoting: Peti
- a CDTV-hez vezetékes, és vezeték nélküli egeret is csatlakoztatok,


Probald ki! Szerintem semmi, mukodik majd mindketto ... vagy egyik sem, vagy csak az egyik ...

Quoting: Peti
- a CDTV-hez két infrás kontrollert használok,


Probald ki! Szerintem semmi, mukodik majd mindketto ... vagy egyik sem, vagy csak az egyik ...

Quoting: Peti
- az SX-1 -es CD32-höz Amigás és pc-s billentyűzetet is csatlakoztatok,


Probald ki! Szerintem semmi, mukodik majd mindketto ... vagy egyik sem, vagy csak az egyik ...

Quoting: Peti
- a 4000-esbe 2 videókártyát teszek?


Probald ki! Szerintem semmi, mukodik majd mindketto ... vagy egyik sem, vagy csak az egyik ...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Már. 01. 15:08


dh1
Tobb lo nem indul. Vagy mukodik, vagy nem :D

Peti
Tag
# Elküldve: 2012. Már. 01. 15:14


dh1: a "próbáld ki!"-re: nyilván ezt meg tudom tenni, de nem örülnék ha valamelyik HW elhalálozna...

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 53 . 54 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic AmigaOS / Szoftver problémák, megoldások, tanácsok ...
 
 

Powered by easy forum software miniBB™ © 2001-2024