Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic AmigaOS / Szoftver problémák, megoldások, tanácsok ...
<< 1 ... 36 . 37 . 38 . 39 . 40 . 41 . 42 . 43 . 44 . 45 . 46 ... 53 . 54 . >>
Szerző Üzenet
dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Már. 18. 22:59


okok, de en Amigan oldanam meg ... elvileg van valami J (japan?) verzios LHA ami tudja ...

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2018. Már. 19. 11:01


Jah, van konkrétan ez az.

Azért az elég nagy gyász, hogy amigás szoftvert olyan lha-val csomagolnak, amit csak éppen a target platformon nem lehet a latest verzióval széttömni.

AmigaFölde én így szeretlek. :D

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Már. 19. 11:13


Nem ez a baj, gondolom Unixon fut a cross-build, es az Unixos LHa-t is fel lehet parameterezni h. ugy csomagoljon amit Amigan is kitomsz, csak nem az a default...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Már. 19. 11:25


Quoting: ratman
lehet a latest verzióval széttömni

de miert kel latest verzio miert nem jo az old? :D

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2018. Már. 19. 14:15


@Chain-Q: Pontosan tudom, de akkor is gyász, ha érted, hogy mire gondolok. :P

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2018. Már. 19. 19:49


Szeretnék egy lemezt készíteni, aminél a boot folyamat alatt le kéne kérdeznem, hogy A4000, A1200, A600 vagy egyik sem az a gép, amiben használom a lemezt. Ez alapján dőlne el a boot további része. Tudnátok segíteni, hogy milyen megoldás lenne erre?

Alternatív megoldásként az is jó lehetne, ha a CLI-ben a guide fájlokhoz hasonlóan lehetne egérrel a megfelelő feliratú sorra/buttonra kattintani. Fontos lenne, hogy a billentyűt ne kelljen a választáshoz használni.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Már. 20. 11:33


A konkret gepet eleg nehez detektalni, en inkabb arra ellenoriznek, hogy egy adott hardverkombinacio jelen van-e. Pl. AGA chipset es/vagy adott CPU kombinacioja.

Parancssori util AGA detektalashoz:
http://aminet.net/package/util/misc/CheckAGA

A CPU tipusa meg pl. a CPU parancs kimenetebol kitalalhato...

GUI kivalasztast scriptbol meg pl. a RequestChoice parancccsal lehet, pl:

RequestChoice "Select Machine" "Please select the machine type to continue*nthe boot sequence." "A4000" "A1200" "A600" "Cancel"

siz
Tag

# Elküldve: 2018. Már. 20. 13:39


Quoting: charlie
A CPU tipusa meg pl. a CPU parancs kimenetebol kitalalhato...

Ilyet én is csináltam a saját startup-sequence-emben, hogy eldöntsem, hogy az adott gépben az ACA1230-am vagy a Blizzard 1260-as van. Amivel szívtam (lehet, hogy nekem, mint nem-Amigásnak új csak):
a parancs formátuma C:CPU CHECK 68030 azt nézi meg, hogy van-e minimum 68030 az adott gépben, tehát nyilván a nagyobbtól visszafelé kell menni. Az alap CPU parancs ugye 68060-at nem is ismer, de nekem 040-em nincs, tehát ha 040-et mond, már akkor is jó voltam. A másik, hogy az eredmény $RC-ben 0, ha van legalább olyan processzor és 5, ha nincs. A $RC viszont case-sensitive!

(De lehet, hogy ezek tényleg csak nekem újak)

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2018. Ápr. 01. 12:51


Tudtok valami CLI toolt ajanlani intuition ablak pozicio/meret valtoztatashoz?
Szkriptbol szeretnek tobb programot elinditani es elrendezni a kepernyon.

Olyan lenne jo, ami screen/ablak neve alapjan mukodne. Amineten van egy NewWinBox.lha, de az csak az aktiv ablakkal operal.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2018. Ápr. 01. 19:39


Izé, ha van a stuffoknak REXX portja, akkor szerintem REXX-ből megugorható a feladat. Kb. annak idején erre lett az egész - is - kitalálva (meg a programok "irányítására". :D)
Szerintem.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Ápr. 02. 11:28


Nem jegyzik meg a programok az utolsó pozíciót és méretet?

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2018. Ápr. 05. 19:57


Na, nézem ezt a Netsurfot, abból is az AMMX verziót, ha már van vámpír is.
Konklúzió: gyász.

A legnagyobb agyfasz az, hogy leszarja a rendszer keymapját tehát egy URL-t sem lehet beírni, mert a / helyén alapból a ? jelenik meg.

Teljesen rendszeridegen az egész, nyit egy ablakot, amivel semmit nem lehet kezdeni - mert fagy - nem lehet screenre tenni, nem lehet vele csinálni semmit.
Ezenkívül lassú, mint a dög és az agyonhype-olt CSS képessége is egy csőd.

Maradok az ibrowse-nál, az legalább nem tud semmi korszerűt, de legalább nem fagy és gyors mint a zállat.

Ennyit tudok elmondani, kérem kapcsolja ki.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Ápr. 06. 00:37


konkretan a netsurf szamomra erthetetlen mukodesi methodussal rendelkezik, kinlodas hasznalni, egy alap szintu url kezeles is bugos vagy nem tudom mit kovetve mukodik ... ha ez a net jovoje Amigan akkor ... hagyjuk

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Ápr. 07. 11:11 - Szerkesztve: charlie


Ez a baj a Vámpírral és környékével általánosságban. Előbb benchmarkot kell nyerni, aztán jöhet a kompatibilitás meg a használhatóság. A Netsurf csak egy újabb "áldozat" a sorban - AMMX az aztán kurvára kell bele (nem), használhatóság nem.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Ápr. 08. 13:55


Ez konkretan nem a Vampire hibaja. A sima mas altal portolgatott 68k verzio is ilyen szar es instabil, sot winfos alatt is. AmiKit X-ben a 68k nem SDL verzio van es ugyan azokkal a hibakkal kuzd. Eleve a kod szar... Az input furcsa mukodese meg ertelmezhetetlen szamomra, hogy ez igy kinek jo...

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Ápr. 08. 18:10


Számomra az is érthetetlen, hogy egy nem működő programot minek adnak ki?

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2018. Ápr. 09. 02:26 - Szerkesztve: alivemoon


Quoting: yellowdog
Számomra az is érthetetlen, hogy egy nem működő programot minek adnak ki?


Szabadidős tevékenység, kaland, open source azaz bárki neki állhat jobbítani.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Ápr. 09. 04:53 - Szerkesztve: dh1


Win, OSX-en stb. jol mukodik.
Az input mezo pedig sajatossag, szimplan csak a kitalalt metodus nem jon be. Szerintem a 68k es az SDL port instabil. Legalabbis winuae es Amikit 8-10 alatt az allando merevre fagyott netsurf ablak az emlekem. Input mezot meg ki lehet probalni, kinek tetszik esetleg...

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Ápr. 09. 11:50


Quoting: alivemoon
Szabadidős tevékenység

Annál inkább, nem hajtja a marketing, meg a befektetők, szóval van idő próbára és javításra ;-)

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2018. Ápr. 11. 19:09


Egyik kedvenc játékom volt a Street Rod és Street Rod 2.
Szerettem volna whdload-al játszani vele, de egy A500+HC508 párost leszámítva a játékon belül nem működik a joystick fire gombja, az egér rendben megy. Emiatt nem tudok a játékon belül sebességet váltani versenynél és joy-al navigálni játékon belül, mivel ugye nem lehet rábökni semmire így.
Teszteltem A1200/030, A1200/060, A600/Vampire vasakon, 3 különböző joy-al, mellette két különböző egérrel és whdload 18.3 és 16.8-al. Az eredmény ugyanez.

Esetleg valaki ránézne, hogy joy-al működik-e a játék nála mondjuk 1200-on whdload-al? Ha igen esetleg a pack-ot megosztaná velem?

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2018. Ápr. 12. 01:10 - Szerkesztve: szucsi65


Tud rá valaki megoldást hogy visszaállítsam a workbench felbontását? Átállítottam 1024x192 felbontásra, és így mikor belépek a screenmód beállításokba, az ablakban csk a teszt gomb látszik, és a lejjebb lévő jóváhagyó gombok nem.

Szerk: Időközben rájöttem, Amiga + S gombbal lehet menteni.

Street Rodban nekem is csak az egérgombra reagál a progi WHDLoad alól.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Ápr. 12. 16:56


Bugos a WHD Street Rod 1-2-bol... jelentettem a hibat, remeljuk fixaljak

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Ápr. 14. 14:23


nah a WHD-t keszito a Street Rod 1-2-bol nemes egyszeruseggel kozolte, hogy ez regi WHD, eddig senki nem szolt erte eddig, szal hulye vagyok es jonak minositette mindket WHD-t, pedig a WHD-s bugot en is meg tudom erositeni mindket esetben ... nade, mindenki aki teheti erositse meg, hogy a jatekban a joy+fire gomb siman floppyrol mukodik! ne csak ramondjatok, vagy igy emlekeztek, csakis valid teszt szamit! surgos lenne! porobalok hatni az idiotara... thx!!!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Ápr. 14. 15:01


nah teszteles lefujva - nem mintha barki is rohant volna, ugye? :P - de, kozben jott info: a jatek a bunos, mivel floppy-n A500-on jo, A1200-n ROSSZ!!! a jatek nem kezeli jol, igy a WHD jol emulal egy A1200-n egy rossz jatekot ... megprobaljuk elerni a javitast WHD alol ... max meg egyszer lehulyeznek, de abbol kiindulva hogy jo par WHD-s installerbe raktak olyan valtoztatasokat mint pl. Wing Commanderbe CPU-s c2p megoldas, vagy blitter helyett CPU szamol a Stunt Car Race-ben, talan egy fire gomb aktivalasa 600/1200 eseten is megoldhato...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Ápr. 14. 20:23


Quoting: dh1
nem mintha barki is rohant volna, ugye?

Most jottem fel a kerbol :)
Itt sem mukodik sem real Amigan, sem RPi3 EUAE alatt a tuzgomb nyomkodas.
Quoting: dh1
megprobaljuk elerni a javitast WHD alol ... max meg egyszer lehulyeznek,

Hajra, szoritok, jo lenne ide is, egy jol mukodo whd s verzio...

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Ápr. 15. 14:57


Quoting: dino
Most jottem fel a kerbol :)

Van kerted? :-D

Egyébként kinél kell elérni a javítást?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Aug. 19. 19:33 - Szerkesztve: dh1


GURU MEDITATION #00000003.BBBBBBBB

soha a budos eletbe nem sikerult Guru alapjan detektalnom hibat, de lassuk be ez az en hibam ... de valaki megis leforditana ezt a error uzit?!

A500, v1.3, 512k chip es 512k fast, Gotekkel (fujjjj)

jah Sensible Soccer 96-97 adf, tobb felevel is ...

ha nem jon valasz felirom valahova, hogy nektek sem :D :P

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Aug. 19. 19:37 - Szerkesztve: dh1


Quoting: yellowdog
Egyébként kinél kell elérni a javítást?


WHD oldalon reggelsz es az installert elkovetot megprobalod meggyozni, eloszor nekunk sem hittek ... de nem hagytam annyiban ;) de akinek nyugje van fogalmazza meg (angulul persze es en raszallok az elkovetore, Street Rodok is igy sikerultek)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Aug. 20. 14:18


de nagy a kuss ecsem! :D

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2018. Aug. 20. 20:49


Quoting: dh1
soha a budos eletbe nem sikerult Guru alapjan detektalnom hibat


Guru Codes

<< 1 ... 36 . 37 . 38 . 39 . 40 . 41 . 42 . 43 . 44 . 45 . 46 ... 53 . 54 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic AmigaOS / Szoftver problémák, megoldások, tanácsok ...
 
 

Powered by forum software miniBB™ © 2001-2024