Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic AmigaOS / Szoftver problémák, megoldások, tanácsok ...
<< 1 ... 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . 32 . 33 . 34 . 35 . 36 . 37 ... 53 . 54 . >>
Szerző Üzenet
StingerHU
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 27. 15:53


Hát... HDTools 4 GB után nem lát tovább reboot után sem, ha tovább húzom a csúszkát, nullázza a partíció méret számlálót. Feladom :(((

pointer4
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 27. 16:12


Quoting: stingerhu

Hát... HDTools 4 GB után nem lát tovább reboot után sem, ha tovább húzom a csúszkát, nullázza a partíció méret számlálót. Feladom :(((


Quoting: dh1
Regi HDTools ir fals adatokat de attol meg szokott mukodni. Hasznalj HDInstTools-t vagy OS3.9-es fele HDToolBox-ot. Persze ehhez kell telepitett OS3.9 :)



Így is próbáltad ?

StingerHU
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 27. 16:25


Még nem...

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2017. Feb. 27. 19:48


@StingerHU: 3.1-ben ez köztudott. :D

Többen mondták már, de én is ajánlom a következőket:
HDInstTools
vagy
valahonnan szerzel egy hdtoolbox64-et (ami a sima hdtoolbox, csak meg van patchelve :D - sajnálom, azt nem találom most seholsem).
Aztán csinálsz egy bootfloppy-t (format, majd install df0:), kitömcsized valahogyan a hdinst.lha-t, iconon tooltype-ot beállítod, hogy LANGUAGE=ENGLISH, meg a device-t scsi.device-ra, felmásolod a fájlt meg a .info-t (meg ha már ott vagy, akkor a pfs3aio handlert is), bebútolsz, megparticicázod a cf-et, örülsz. :D

Ennyi. A történet. :D
sok sikert.

Morkath
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 27. 19:57


Így van, a számláló 4 gigánként nullázódik, de attól a partíció mérete még helyes lesz. A WB is hibásan fogja jelezni a partíció méretét: mivel 32 biten tárolja a méretet, ezért 2 gigánként "túlcsordul" a számláló. 2 és 4GB között negatív értékeket fog mutatni a szabad hely kijelzésénél, 4 és 6GB között helyesen, afölött pedig ismét negatívat.

Ha nem ragaszkodsz az 500MB WB + 7.5GB "egyéb" felosztáshoz, és nem akarsz OS 3.x-et telepíteni, a legegyszerűbb megoldás az, ha csinálsz 1 db kicsi WB partíciót, a maradékot pedig felosztod X db 2 gigánál kisebb partícióra.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2017. Feb. 27. 20:13


... egyébként az ACA500-ban elég sok patch van alapból, szóval nincs vele gond :D Egyedül a "gyári" hdtoolbox ami bekavarhat, de arra már írtam megoldást. :)

A write error on block 880 meg szintén a hdtoolbox miatt van, mert ugye a saját kis "adatbázisát" ki akarja írni a floppyra, ami egyrészt nem létezik, másrészt rohadtul nem írható (bár annak tűnik). :D

A "B" terv, meg az, hogy össze kell rakni UAE alatt és ennyi. :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Feb. 27. 20:46


...es en tovabbra is orulok a negygigas cf kartyaimnak :D :D raadasul rafer az eletem is...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Feb. 27. 21:38 - Szerkesztve: dh1


Ne allitsuk mar meg a vilagot ...

32 GB SSD

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Feb. 27. 23:24


3.9? :D alapbol megismeri a romupdate miatt jah, igy konnyu :) nincs szopas :)

StingerHU
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 27. 23:37 - Szerkesztve: stingerhu


Quoting: Morkath
a számláló 4 gigánként nullázódik, de attól a partíció mérete még helyes lesz. A WB is hibásan fogja jelezni a partíció méretét: mivel 32 biten tárolja a méretet, ezért 2 gigánként "túlcsordul" a számláló. 2 és 4GB között negatív értékeket fog mutatni a szabad hely kijelzésénél, 4 és 6GB között helyesen, afölött pedig ismét negatívat.


Na, pontosan ez az, amit csak sejtettem napok óta, de ez SEHOL nincs leírva, még megjegyzésként sem. Én hülye, meg napok óta ülök a szopórolleren, hogy mi a probléma, holott nincs semmi, csak ez elkerülte a figyelmem. Valószínűleg, ha nem a default HDTools-sal, hanem pl. HDtoolBox64-el próbálnám, helyesen jelennének meg a partícióméretek.

3.9 meg ősvas A500-ason problémás - egyébként holnap ha ezt kijavítom, akkor már csak az iGame-t kell felvarázsolnom valahogy és gyakorlatilag kész vagyok. Mondjuk sokat tanultam belőle, és ezért hálás is vagyok nektek - de ez kőkemény sz*patás volt a javából, még linuxokkal sem szívtam még ekkorát az életben, pedig cifra dolgokat csinálunk velük a melóhelyen.

StingerHU
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 27. 23:42


Quoting: ratman
A "B" terv, meg az, hogy össze kell rakni UAE alatt és ennyi. :)


dh1 alap szentenciája is ez volt, szóval ott készültek a verzióim, igen. :)
Most viszont, hogy az emulátorban ugye működik a devs:scsi.device másolás, valós ACA500+ környezetben nem, mivel 3.1 kickstarttal indítva a CF-ről azt mondja, hogy egy 52-es verziót már lát és így a devs:scsi.device -ban levő fájl duplikációnak számít, így be sem tölt a WB. Azaz, éles környezetben ez nekem nem fog kelleni - feltételezem, az ACA valahogy ezt hardverből megoldja.

Azt mondjátok meg nekem még kérlek, hogy standard módon hogyan töröltök/uninstalláltok programokat WB 3.1 alatt -ez a terület nekem még új :( pl. le akarom cserélni a default Dopus 4.16-ot 4.12-re, mert csak utóbbi fut 68000-es CPU-n.

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 28. 06:02 - Szerkesztve: thomassd


Quoting: stingerhu
Azt mondjátok meg nekem még kérlek, hogy standard módon hogyan töröltök/uninstalláltok programokat WB 3.1 alatt -ez a terület nekem még új :( pl. le akarom cserélni a default Dopus 4.16-ot 4.12-re, mert csak utóbbi fut 68000-es CPU-n.


Amiga -n unisntall ? Ez új :)
(Nemsokára 20 éves lesz a rendszerem)
Fogod azt torlod vagy felulirod az uj versionnel.
Ha biztonsagra mesz akkor csinalsz neki dirt es ne szemeteled ossze a rendszer cuccait.
(ASSIGN xy: ADD ill.
PATH xy: ADD arguments)
http://wiki.amigaos.net/wiki/AmigaOS_Manual:_AmigaDOS_Command_Reference#PATH


Dostrace sokat segit. Mit hol merre keress.
http://aminet.net/package/util/moni/DOSTrace213

Szinte minden stuff megy incsall nelkul. Ez nem winfos :)
KB hasonlo a feature mint Mac -en.

nzo
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 28. 09:26


Szerintem jobb, ha magad rakod össze a rendszert. Igaz időigényesebb, de legalább nem kerül rá sok felesleges flinc-flanc.
Ha HDInstTools-szal particionálod a meghajtót, akkor ha jól emléxem, utána már csak HDInstTools-szal tudsz újra belepiszkálni (pl. átméretezés). HDToolBox64-et este otthon előtúrom, ha kellene még.
Meg van valami gebasz akkor is, ha winuae alatt particionálsz - talán a HDTB info tooltype beállításánál. Nem mindegy milyen device-t írsz, mert elhasalhat később a (real) Amigán. Bocs a félinfókért, majd az okosabbak helyreigazítanak :)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2017. Feb. 28. 09:36


Na, kiderült mekkora lammer vagyok :D. Segítsetek lécci!
Készülök egy Amigás előadásra a szegedi retro számítógép klub keretein belül.

Szeretném majd a Boing ball demot bemutatni, ehhez kipróbáltam guminővel, ahol baszik elindulni. Nem indul se cli-ből, se Workbenchből, ikonról indítva. (innen letöltve)

Kiegészítő kérdés: mi a neve a "labdát dobáló fickó" animációnak?

nzo
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 28. 09:38 - Szerkesztve: nzo


Juggler

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2017. Feb. 28. 09:44


Quoting: nemazoty
Juggler

Ójjeee, köszi!

Morkath
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 28. 10:09


Van egy nagyon korrekt és precíz leírás az időközönként újra meg újra felbukkanó Amiga vs. "nagy" HDD kérdéskörben Thomas Rapp oldalán.

http://thomas-rapp.homepage.t-online.de/4gb_faq.html

Korabeli dokumentumokban azért nem találsz érdemi információt a túlcsordulásokkal és hibás szabadhely-kijelzéssel kapcsolatban, mert a 4 gigás limit kérdése a gyakorlatban bőven a C= csődje után (1994) jelentkezett.

A HDInstTools és HDToolBox közül 8 gigás HDD esetén bármelyiket választhatod, az eredeti HDToolBox-nál is csak kozmetikai kérdés particionálásnál a túlcsordulás. Az igaz, hogy az egyikkel létrehozott partíciós sémát nem célszerű a másikkal módosítani, és fordítva, dehát egyszer particionálsz bármelyikkel, aztán békén hagyod. :)

A hibás szabadhely-kijelzés viszont jóval zavaróbb tud lenni, ezért WB 3.1 + 8GB HDD kombó esetén szerintem a legjobb megoldás az "1db néhány száz megás WB partíció + pár db 2GB alatti többi partíció" felosztás.

OS 3.5 és 3.9 alatt lényegében már nincsenek szívások, ott egy IDEFix97 + SFS / PFS3 kombóval egyik probléma sem jelentkezik.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Feb. 28. 10:58


Semmi mas nem kell csak megfelelo scsi.device rezidensen es psf3 vagy sfs. Se os3.9 se idefix se semmi... Minden mas felesleges. Aki nem hiszi latogasson meg ...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Feb. 28. 11:14 - Szerkesztve: dino


Quoting: dh1
scsi.device

Kiprobalnam. Honnan tudok ilyent tőteni? :)
(PFS3 az megy nekem is)
Akko annyi hogy a megfelelo scsi.devicet bemasolom a devsbe?
Vagy meg van mas magja is?

pointer4
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 28. 12:44 - Szerkesztve: pointer4


Quoting: dino
Kiprobalnam. Honnan tudok ilyent tőteni? :)
(PFS3 az megy nekem is)
Akko annyi hogy a megfelelo scsi.devicet bemasolom a devsbe?
Vagy meg van mas magja is?


Ha leszeded valamelyik ClassicWB csomagot, ott a my filesen belül össze van szedve rengeteg ilyen large partiion util, még tutorial videót is csináltak róla.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Feb. 28. 13:38


pointer4
koszi, hm ilyen ecceru lenne?

Morkath
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 28. 14:22


Így van, egy korszerű(bb) scsi.device is tökéletesen megfelel a célra, csak - szerintem - az IDEFix a legkényelmesebb megoldás.

Itt vannak a limitek, áttekinthetően:
http://thomas-rapp.homepage.t-online.de/filesyslimits.html

StingerHU
Tag

# Elküldve: 2017. Már. 01. 21:49 - Szerkesztve: stingerhu


Huh... na - volt itt egy nagyon hosszu bejegyzes, hogy micsoda szivas van a Dopussal, de toroltem az egészet. Lényeg: 4.16-ról kéne lemennem 4.12-re. Nem volt jobb ötletem (dh1 is javasolta), megnézek egy 4.16-os installert es manualisan leirtom a wb 3.1 lite-bol. Felteszem a 4.12-es es meglatom.

De azt megmonthatnatok, hogy a RUN menüben hogyan lehet updatelni az entry-ket, beleértve a Dopust is.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2017. Már. 02. 19:08


Nem tudom, soha nem használtam azt az izét. :D
baremetal 3.1-et használok, csicsák nélkül. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Már. 02. 23:42


Quoting: stingerhu
De azt megmonthatnatok, hogy a RUN menüben hogyan lehet updatelni az entry-ket, beleértve a Dopust is.


holnap megnezem neked

StingerHU
Tag

# Elküldve: 2017. Már. 03. 16:56 - Szerkesztve: stingerhu


Ksözönöm, de inkabb benne hagyom. Feltettem az iGame-t szépen és indul is - a kérésem az, hogy megvan esetleg valakinek az igame teljes screenshot pakk ?

iGameUpdatePackTroelsDK.lha

az amineten le tudom tölteni, de ebben "csak" 400 játék van. egyből csekkoltam a kedvenceimet, pl. a Turrican sincs benne - hálás lennék, ha valaki feltenné.

Köszi,
Krisz

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Már. 03. 23:38


Quoting: stingerhu
iGameUpdatePackTroelsDK.lha


szerintem ebbol ennyi van, ami hianyzik neked kell elkovetni :) tudom "szar" az AOS :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Már. 04. 16:58


Miért szar, honnan"tudod" ?!? :-)

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2017. Már. 04. 20:14 - Szerkesztve: thomassd


Quoting: dh1
Semmi mas nem kell csak megfelelo scsi.device rezidensen es psf3 vagy sfs. Se os3.9 se idefix se semmi... Minden mas felesleges. Aki nem hiszi latogasson meg ...


Na ez erdekelne kerek szepen tobb infot.

Eppen nemi hibat probalok korrigalni.Tul lassu a scsi.device -on logo hdd-m.
900kb / sec....

Blizkickel kap egy 40.68 -as romot amiben 40.12 scsi.device van.


Ott meg semmi gond hasit a hdd 2.1mb/sec .
Majd jon 3.9 es setpatch a finom romupdate -el amitol mar a reset utan egybol erezheto a lassulas.
(scsi.device 43.35)

Problem solved yess megathx dh1! Hasit az alap ide fullon!

siz
Tag

# Elküldve: 2017. Már. 05. 10:46


Quoting: thomassd
Problem solved yess megathx dh1! Hasit az alap ide fullon!

Azért a megoldást is leírhatod, hátha mást is érint a dolog.

<< 1 ... 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . 32 . 33 . 34 . 35 . 36 . 37 ... 53 . 54 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic AmigaOS / Szoftver problémák, megoldások, tanácsok ...
 
 

Powered by web forum software miniBB™ © 2001-2024