Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic AmigaOS / Szoftver problémák, megoldások, tanácsok ...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 53 . 54 . >>
Szerző Üzenet
Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Jan. 24. 22:21 - Szerkesztve: charlie


@dh1:
Valszeg annyi a "trükk", hogy úgy néz ki a drivere mint a Toccatanak is: van egy alap support library, amivel tudod baszkodni, és efelett van egy AHI réteg, a kompatibilitáshoz. És kiadták a saját library-nek az API-ját is, így lehetett rá fejleszteni. A progik azért használják direktben ezeket a kártyákat, mert az AHI mellesleg egy fos, és a saját lib közvetlen használatával meg lehet kerülni az AHI mixerét és minden egyéb bloatot benne, ami kb. semmire sem jó, csak hogy lerontsa a minőséget a picsába, meg tovább terhelje a szerencsétlen procit. De ez független attól, hogy fehérzajt, vagy egy kidekódolt MP3-at lapátolsz ki a szerencsétlen kártyába.

Emellett valószínűleg a Plus és a Pro verzión lévő hardveres dekódert is ezen a liben át lehetett használni, amit szintén kezelhettek egyes progik. (Mondjuk mert nem volt hozzá mpega.library kompatibilitás, mint pl. a VSS-hez.)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Jan. 24. 22:41


charlie
Off: A GUS az tudott soundblaster emulaciot is, ha jol tudom. Ez mennyire volt
kopatibilis? Mondjuk regi gamak, amik csak soundblastert tamogattak, elfogadtak a GUS emulaciot 100% osan? Erre meg marhara kivancsi lennek, aztan tenyleg OFF :)

siz
Tag

# Elküldve: 2012. Jan. 24. 22:54


Quoting: dino
Off: A GUS az tudott soundblaster emulaciot is, ha jol tudom. Ez mennyire volt
kopatibilis? Mondjuk regi gamak, amik csak soundblastert tamogattak, elfogadtak a GUS emulaciot 100% osan? Erre meg marhara kivancsi lennek, aztan tenyleg OFF :)

Háát... volt, amivel ment. Volt hozzá valami prepgame nevű cucc, ami ha szerencséd volt, akkor lecserélte a játékban az SB drivert GUS-ra.
De a GUS SB emulációja elégé inkompatibilis volt. Talán ha SB Pro-t tudott (22kHz, 8bit, stereo) emulálni. Nekem mindig volt mellette inkább egy igazi (vagy hardveres klón) SB.
/OFF

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Jan. 24. 23:06 - Szerkesztve: charlie


@dino:
<OFFTOPIC>
A hardver gyakorlatilag nem volt SB kompatibilis, max. annyiban, hogy a 0x388-as porton volt egy Adlib kompatibilis idozito regiszter, epp mint az SB-ben, igy az emulacio legnehezebb resze, az idozites tobbe-kevesbe kompatibilis volt. Ezen kivul viszont a "Sound Blaster emulacio" teljesen szoftveres muvelet volt, amire ket kulonbozo szoftvert is adtak hozza.

Az egyik az SBOS nevu cucc volt, amihez minimum 286 kellett, es tamogatta a digi hangok lejatszasat valamint az Adlib-kompatibilis (Yamaha OPL2) FM szintezist is. Na ennek foleg ez utobbi reszet nem kell elhinni...

Emellett volt egy Mega-Em nevu szoftver is, amihez 386 vagy ujabb proci kellett, de az SB-k digitalis resze mellett nem az OPL2-t, hanem a GUS wavetable-t hasznalva Roland MT-32/LAPC-1 vagy Sound Canvas/MPU-401 kompatibilis wavetable emulaciot nyujtott.

Mindket szoftver hagyott maga utan kivannivalokat, a support az nagyon messze volt a 100%-tol, inkabb teljesen esetleges volt, hogy valami ment-e, es ha igen, akkor mennyire, vagy mennyire szolt szarul az emulacio hibai miatt. Emiatt rendszeres volt, hogy a GUS mellett egy SB-t is tartott az ember a jatekok miatt a gepben. Halistennek eleg jol tudott egyutt mukodni a ket rendszer, sokszor pl. meg lehetett oldani, hogy pl. a jatek hangja az "igazi" SB-n szoljon, hibak nelkul, a zene viszont az MT-32 emulacioval GUS-on, ami igy szinten jobb minosegu lett, mint amugy az SB-n az OPL2 FM szintibol kijott volna. De nem volt egy "magikus setup", amivel minden idealisan ment. Viszont a demokhoz meg a MOD-XM-S3M-stb hallgatasakor egyertelmuen a GUS kerult folenybe.

Szerk: egyébként olyan ez a GUS-ok SB kompatibilitása, mint az Amiga PC kompatibilitása. Próbálkoztak vele, de igazán nem kellett volna. Helyette viszont kellett volna sok minden más, amit nem csináltak meg... Egy rendes Gravis fan még büszke is rá, hogy a kártya nem kompatibilis az SB-vel. Lévén ez a tény figyelembe véve mekkora architektúrális tákolmány és hulladék belül egy SB (még a PC többi részét tekintve is), gyakorlatilag előnyként is felfogható. :) És ugye az Amigát se azért szeretjük mert defaszán ment rajta annó a Win 3.1 meg az egyéb mainstream hulladék... :)
</OFFTOPIC>

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Jan. 25. 07:22


Hat nagyon koszonom a reszletes valaszokat. Mind ezt azert kerdeztem, hogy a pc emulator kartyahoz mit is lenne jo betenni melle. Sajnos 2 db ISA hankartyanak mar nem igen lesz helyem az Amigaban, igyhat merlegelni kell.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Jan. 26. 11:25


Tegnap este le virusirtoztam az Amigaimat, az egyik A1200 talaltam egy Hitch-Hiker nevezetu cuccot. Ugylatom szerencsem volt, maradando karososast nem okoz.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Jan. 27. 09:43 - Szerkesztve: dino


ISO file keszito progit keresnek Amigara. MakeCD nem jo, mert RAW ot csinal, nekem meg olyan kene, ami .ISO ra vegzodik. Ismertek ilyen progit?
Koszi!
Szerk: Lehetoleg olyan kene aminek van GUI ja.

siz
Tag

# Elküldve: 2012. Jan. 27. 10:37


Quoting: dino
MakeCD nem jo, mert RAW ot csinal, nekem meg olyan kene, ami .ISO ra vegzodik.

Konkrétan az Amigás MakeCD-t nem ismerem, de 99%, hogy az a RAW igazából ISO és ha átnevezed, akkor f@sza lesz.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Jan. 27. 10:55


Quoting: siz
Konkrétan az Amigás MakeCD-t nem ismerem, de 99%, hogy az a RAW igazából ISO és ha átnevezed, akkor f@sza lesz.

Sajnos nem igyvan. Probaltam...

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2012. Jan. 27. 23:21


van valaki előtt egy működő A1200 WB 3.x ? :-)
az lenne a kérdésem, hogy nektek mennyi a szabad chip ram?
akár mennyire lecsupaszítom a WB-t, 1,76 fölé nem tudom tornázni... ez így normális? :-)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Jan. 28. 08:21


Quoting: Szergely
van valaki előtt egy működő A1200 WB 3.x ? :-)
az lenne a kérdésem, hogy nektek mennyi a szabad chip ram?
akár mennyire lecsupaszítom a WB-t, 1,76 fölé nem tudom tornázni... ez így normális? :-)

Attól függ, hogy milyen felbontást és hány színt használsz. :)

Ha elég a 4 szín és a sima pal, akkor sokkal több marad. :D
(Egyébként is WB-nek elég egy jó paletta és 8-16 szín, afölött már az AGA sem örül annyira az életnek :D)

siz
Tag

# Elküldve: 2012. Jan. 28. 10:44


Csak próbából WinUAE alatt (nem volt kedvem elővenni az ezerkettest a dobozból :D) csináltam egy szűz 1G-s HDD-t, feldobtam rá egy 3.0-s WB-t (csak azért ezt, mert ez van az igazi gépemen is), az elmúlt két hétben úgyis kb. 25x tettem fel a WB-t, amíg rá nem jöttem, hogy a PC FDD-jével van a gond.
Szóval: tök alap install után PAL Hi-Res módban 1 808 680 bájtot ír szabadnak, ha átállítom a ScreenMode-ot, akkor utána már csak, 1,76M környékére áll be. Arra emlékszem, hogy a tévén próbálgattam a Super Hi-Res Laced módot és marha gyorsan meg lehetett etetni a memóriát. :/ Persze nyilván egyből a 256 színűt próbáltam, ami már egyrészt elég döcögős volt, másrészt a szabad chipmem-et levitt 1 mega alá. Aztán visszaálltam az alap PAL Hi-Res-re, csak a színmélységet vittem fel 4-ről 16-ra. (de lehet, hogy azt sem)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Jan. 28. 10:58


Quoting: siz
Csak próbából WinUAE alatt

Wouw! Gumino :DD:DD

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2012. Jan. 28. 22:27 - Szerkesztve: Szergely


Ratman - Siz : wow :-) erre nem gondoltam... fel volt tolva PAL: High Res 256 szin 640x256-ra... :-) (hogy minek azt nem tudom)
visszavvettem 1,91 - 1,83 :-)
zsír! köszi!

siz
Tag

# Elküldve: 2012. Jan. 30. 09:04


Quoting: dino
Hat nagyon koszonom a reszletes valaszokat. Mind ezt azert kerdeztem, hogy a pc emulator kartyahoz mit is lenne jo betenni melle. Sajnos 2 db ISA hankartyanak mar nem igen lesz helyem az Amigaban, igyhat merlegelni kell.

Most nézegettem a Wikipediat és véletlenül (:D) eljutottam a GUS-ról szóló lapig és ott láttam meg, hogy volt belőle egy Gravis UltraSound Extreme változat is, amiről már teljesen elfeledkeztem. Ez egy ISA-s kártya, GUS Classic GF1-et és ESS1688-at tartalmaz. Az ESS1688 egy CD minőséget tudó chip (oda-vissza), de az SB-k közül csak a Pro-val kompatibilis hardveresen.
Ez mondjuk jó választás lehet, ha csak egy kártyahelyed van, mert van GUS-od és hardveres SB-d is. SB Pro-t meg minden támogat. Ami nem, az meg GUS-t. :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Jan. 30. 11:42


Quoting: siz
Ez mondjuk jó választás lehet, ha csak egy kártyahelyed van, mert van GUS-od és hardveres SB-d is. SB Pro-t meg minden támogat. Ami nem, az meg GUS-t. :)

Ez tenyleg jo megoldas, csak olyan ritka, mint a szemuvegescigany :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Jan. 30. 13:50


Mar hogy lenne jo megoldas???
Mikor se ISA GUS driver se ISA SB driver nincs Amigara ...
Vagy valamirol lemaradtam?

SB driver PCI-hez van nem?!

Vagy DOS emuhoz kell?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Jan. 30. 14:06


dh1
Olvass vissza :) GoldenGate 486 os emu kartya melle kene.
Varj, megidezem magamat.. :)
Quoting: dino
Hat nagyon koszonom a reszletes valaszokat. Mind ezt azert kerdeztem, hogy a pc emulator kartyahoz mit is lenne jo betenni melle. Sajnos 2 db ISA hankartyanak mar nem igen lesz helyem az Amigaban, igyhat merlegelni kell.


dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Jan. 30. 17:21


ok, ertem!

csico
Tag

# Elküldve: 2012. Jan. 31. 18:58


Sracok! Valaki fel tud vilagoitani arrol, hogy az A1200-el le lehet-e jatszani a CD32es iso fileokat, audio hanggal tokkal-vonoval? Es ha igen, milyen progi kell hozza..

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Jan. 31. 22:05 - Szerkesztve: dh1


Igen, lehet, de nem ilyen ISO szinten, hanem lemezre kiirt allapotban. (lehet van iso is de en utoljara meg igy nyomattam 1200-esen)

IdeFix csomag tartalamaz CD32 "emut", azzal lemezrol mehet a dolog.

Vagy vannak WHD-s CD32 warek is, de azokhoz altalaban iszonyat mennyisegu fastram kell ...

siz
Tag

# Elküldve: 2012. Jan. 31. 22:10


Quoting: dh1
Igen, lehet, de nem ilyen ISO szinten, hanem lemezre kiirt allapotban.

Van valami diskimage.device, az nem tud ilyet? Mondjuk valszeg az audiot nem tud.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Jan. 31. 22:14


Quoting: siz
Van valami diskimage.device, az nem tud ilyet? Mondjuk valszeg az audiot nem tud.


Nem tudom, de szerintem egy ISO-ban kotoraszo PIO0-as vinyo-rol CD32-zni az nem lehet tul jo ... nameg altalaban mp3-ban szoktak a CD32-es gamek melle rakni az audio savokat

csico
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 01. 10:07


Mp3? Ha te mondod en elhiszem, de azzal elboldogult a nativ motorola proci plusz a jatekkal? Én arra gyanakszom, hogy a turbokartyak koraban atnyomtak mp3 ba az audiot, igy kisebb lett az image. De javits(atok) ki ha tevedek. de neked biztos van eredeti lemezed, gyorsan ki tudod deriteni szerintem :))

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Feb. 01. 10:33


Khm ... mivel iso-krol es nem gyari lemezekrol beszeltunk, en arra irtam, hogy az iso melle raktak az audio tracket mp3-ban (warez).

Termeszetesen a gyari lemezen cd audio szol (mar ahol) ...

csico
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 01. 11:15


Vilagos.. Persze én arra gondoltam, hogy megveszem eredetiben és lerippelem isoba.. Napersze;)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Feb. 01. 11:24


Nem kell megvenni, millio helyen letoltheto, vagy kersz a kollegaktol ...

Amugy a legjobb megoldas egy CD32. Nem draga! Nekem ketto is van :)

csico
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 01. 11:39


Csak vicceltem a vásárlási szandekkal :)
Esetleg az a1200es project és a c64 project utan beszerzek egyet..

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2012. Feb. 01. 21:03


a CD32 tényleg jó megoldás :-) de csak CD-s játékokra javaslom...
WHDLoad gyűjtemény szépen hangzik rá, de nagyon nyögve nyelős dolog fast ram nélkül...

csico
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 02. 01:29


Lesz benne egy Blizzard 1260, gondolom Ramot is rakok bele, talan az segít..

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 53 . 54 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic AmigaOS / Szoftver problémák, megoldások, tanácsok ...
 
 

Powered by free forum software miniBB™ © 2001-2024