Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic AmigaOS / Szoftver problémák, megoldások, tanácsok ...
<< 1 ... 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . 32 . 33 . 34 . 35 . 36 . 37 ... 53 . 54 . >>
Szerző Üzenet
thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2016. Aug. 21. 15:33


Quoting: charlie
Van valakinek CGX v4 Installja?



Mail ment ha leszedted szolj es torlom.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Aug. 21. 18:53


Szoltam! :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Aug. 22. 02:04


Szoval warez?! :D

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Aug. 24. 15:52 - Szerkesztve: yellowdog


Quoting: dh1
Szoval warez?! :D

Ugye...? Akartam én is kérdezni, bezzeg másokat meg megszólnak... :-D

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Aug. 24. 18:58


Az. Es warez *linkeleseert* tovabbra is be fogok szolni szarul, nyugi bele. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Aug. 24. 21:58


Quoting: charlie
tovabbra is be fogok szolni szarul


:D

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Aug. 25. 21:32


Quoting: charlie
tovabbra is be fogok szolni szarul, nyugi bele.

Ja én ezt nem akarom, nem azért hoztam szóba ;-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Aug. 25. 22:02


Quoting: yellowdog
nem azért hoztam szóba


dehogynem! :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Aug. 26. 12:07


De nem... :-D

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2016. Aug. 27. 22:00 - Szerkesztve: peachman


Valakinek van ötlete, hogy miért gurul az új filemaster 500+ gépen?
A megfelelő verziót használom, a betöltött lib-ek is 68k verziók ...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Aug. 27. 23:47


KS3.0 es felfele :)

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2016. Aug. 28. 09:25


Fene. Akkor a régebbi gépeimhez (A500 KS1.3) kell keresnem valami régebbi FM-t, amin azért lehet menteni config-ot. Az 500+ kap majd egy KS3.1-et.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Sze. 04. 18:17 - Szerkesztve: dh1


sracok az alabbi videon jol lathato, hogy milyen icon problemam van.
villodzik csunya voroses, mintha hiba lenne de rogton rendben is van

A1200+B1230MKIV+2 mega CHIP+128 mega FAST+OS3.9BB4

BlizzKickkel uj icon lib fel van tolva fastramba: 46.4
esetleg otlet?

A 3.1 csak az igazi hozzaszolasokat nem fogadom el megoldasnak.

Alice hutve van, de regebben ilyen hibanal a pointer is piros csikot huzott, de ez nem csainalja ...

Icon bug YouTube

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Sze. 04. 18:28


Oh, egy magas labda!... A 3.1 csak az igazi! *csatt* ;)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Sze. 04. 18:39


Quoting: charlie
Oh, egy magas labda!... A 3.1 csak az igazi! *csatt* ;)


tudtam, szerinted minek irtam? :)

amugy megoldas? :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Sze. 04. 18:39 - Szerkesztve: dino


dh1
Nem hiszem, hogy hardveres bug lenne, masik rendszerrel esetleg nem probalod meg? Alap 3.9?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Sze. 12. 20:13 - Szerkesztve: dh1


Quoting: dino
Nem hiszem, hogy hardveres bug lenne, masik rendszerrel esetleg nem probalod meg? Alap 3.9?


hat tele a hocipom ...
fura jelenseg van
Ratmannal mar ertekeztem rola
tehat, A1200 + B1230MKIV + 128 Fast Ram (64 kartya + 64 SCSI) + 32 GB Transcend IDE SSD
a korabban felhozott icon hiban kivul semmi baja, eddig ...
de
Reynoldsnak a rendszeremet tomoritettem le, hogy a flagek megmaradjanak, meg ilyen AUX dolgokon ne dobjon hatast a winfos
sok-sok file, OS3.9+osszes BoingBag + minden uj library, driver stb Blizkickel vagy mas programmal Fast Ram-ba feltolva, Sysinfo szepen mutatja is, szuper
A rendszer tomorites kozben meleg, mar mar 030-astol nem varhatoan meleg, forro, bar nem eget, meg meg lehet fogni trapdooron keresztul, hosszabb ideig viszont mar kellemetlen.
A tomorites a gyonyoru szepen konfigolt DirOpus 4-el csinalom.
Az lha 68000+-os verzio (ez volt ClassisWB OS3.9 HDF-ben) fel uton elhasalt. Gep furan alig akar ujra indulni. De egy ki-bekapcs rendbehozza.
Ujra tomorites, de most LZX. Szinten 68000-es verzio. Ez is elhasalt, fene tudja hol de jo ideje ment a tomorites. Hm, feltettem egy 020/030-as LZX-et. Az szinten elhasalt. Sot a 3 particiobol a DH1 kovetkezo bootnal hibauzenettel eltunt a francba, mely uzi tovabb nyomas eseten 2-3 masodpercenkent ismetli magat. Latest 68k SFS. Hm, SFSSalv nem segitett. Marad egy fast format. Igy a rendszer be tudott bootolni, de a WHD gyujtemnyem elveszett. Ok, nem gond, van biztonsagi masolat.
Van ket 128 megas CF-em amivel 10 giganyi WHD atmasolasa PC-rol nem tul kellemes. De isten megaldott, talatam egy 4 gigas transcend CF-et amit a PCMCIA is elfogadott (Kingston 4 gigas le se szarta).
Tele is toltam 4 giga cuccal, pc-n ez gyorsan ment.
Amigan hiaba SFS meg SSD, 2,2 mega/sec ... lassu, jovan Amiga masol en addik jatszom massal.
Egyszer csak erdekes object not found hibauzenet masolas kozben. Hm. A PCMCIA-t nem latja. Konverter kihuz, bedug, megy tovabb. Jatek tovabb (masik gepen). Ujabb "object not found" hibauzenet. Mivan maaaar?! Megint nem latja a Transcendet. Hm. Ki-be, latja. Ez igy ment. Kozben kezdtem erezni, hogy a gep meleg, tudjatok amikor mellettetek fut egy C64 tap, ami forro. Meg illata is van. Nem egett, sima "meleg szag", es hoerzet.
Jo, PCMCIA2CF adapter csere.
Azzal nem jott elo a "object not found" uzi. De a meleg erzes, szag, a gep mellett ulve izzadsz maradt.
Hm. Akkor eszembe jutott, hogy anno en IDE buszra IDE Delock mSATA atalakitot vettem, es nekem az annyira forro volt ezzel a geppel (es emlekeim szerint akkor meg nem volt B1230 benne csak sima alapgep volt), hogy megolvadt rajta a matrica. A HDD led is szarul mukodott, az atvagott ide kabel nem segitett... Csarlival targyaltuk, hogy az atalakitom nem jo (3-5V talan), de kiderult, hogy megis jo, sot ketto s van, PowerBookban egy 64 gigas mSATA van ezzel az ide atalaktoval es megy mint a szel.
Ezert vettem egy a valodi IDE SSD-t bele, szebben is nez ki. A gepet nem hajtottam agyon. Nem volt ido, kedv stb. Kesobb kerult bele a B1230. Rendszert rendberaktam, de tul nagy IDE munka nem volt, es nem is ereztem, hogy futene az SSD.
Tegnap pcrol vittem at az Emerald Mine CD-t. Ami letomve 10 mega koruli de kimasolva olyan 60000 apro pici file, szornyu. Gep elotte pihent. Elkezdtem ramba kirakni, kibaszott sokaig tomoritete ki, de CF-rol (cserelt adapter) ramba, tehat IDE elvileg nem volt hasznalatban, fagyas sem volt.
Aztan jott a barmi hosszu SSD-re masolas a RAM-bol. Termeszetesen egy ido utan fagyas...
A gep ha nincs ide muvelet orakon at akkor stabil, nem fagy, demok, jatekok, WHD kivaloan megy...
Valaki, otlet?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Sze. 13. 13:28


Na es ha leveszed a SCSI modult a kartyarol?
Marmint az is plusz hotermeles.
Kondik milyenek?
Masodik korben en a RAM okat tesztelnem le, attol is elszallhat.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Sze. 13. 16:11


megnezzuk

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2016. Sze. 13. 22:12


Telepiccsed ujra! :)

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 14. 06:27


Első körben meg kene tudni hogy hw vagy sw bug van e.
Utána már el lehet menni az adott irányba.

Aragon
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 14. 07:00


Komolyabb terheles hatasara brekel csak a rendszer, amikor melegszik. Tehát hw bug. Csak az a kerdes, melyik alkatresz faradt el.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 14. 07:03


Quoting: Aragon
melyik alkatresz faradt

Szreintem a legöregebb, vagyis a gazdi :-D

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Sze. 14. 07:11


Elso korben meg kell nezni egy masik rendszerrel, ha meg igy is bugzik, levenni a SCSI modult, ha akkor is megmarad a baj, kivenni a turbokartyat.
Nyilvan ezeken belul meg majd a memoriat is lehet tesztelni. Vegul pedig, letesztelni a kopasz gepet es ekkor kiderul ki a hunyo. Meg multimeterrel lehet feszkokat merni, hogy a tap is rendben van e. Igy ebben a logikai sorrendben faszan ki lehet szurni, mi a baj.

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2016. Sze. 14. 12:57


Memóriát nézném első sorban. Nálam előfordult, hogy időnként a 60ns memória bolondozott ezen az időzítésen, míg átrakva 70ns időzítéssel már jó volt. Ebben az volt a szívás, hogy az Analyzer nem jelzett hibát vele, de lha kicsomagolásnál kifeküdt.
Szóval Ram ellenőrzés elsőként.
Vagy másik blizz 030 bele próbából.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Sze. 19. 11:41


Megnezzuk :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Sze. 19. 18:30


A SCSI-s szendvics-kartya tulmelegedhet nem tower gepben sajnos. Tapasztalat... A 030/50, foleg FPU-val nem az a huvos darab. (De FPU nelkul is eleg forro, a SCSI pedig elzarja a barmifele legmozgas utjat a hazban.)

Es a SCSI csatlakozo is szeret kontaktos lenni. Esetleg meg az lehet, hogy az I/O bedurrantja az aramfelvetelet a gepnek, es tul alacsonyra esik a feszultseg a kartyanak/RAM-oknak. Amugy nekem 50ns RAM-ok is mennek gond nelkul, de ez tok eseti.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Sze. 19. 23:56


thx, megnezzuk

mar van tapasztalat, de majd holnap irom le

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2016. Okt. 08. 13:44


Azt szeretném megtudni attól, aki használt ilyet, hogy 030/25 MHz 32 Mb-tal tudom rendesen használni az AmigaAMP-t, hogy MP3-mat lejátsszak? Olvastam az oldalán, hogy 50MHz-val jól megy....
Másik.. Ha van USB az A600-ban, CD-ről le tudok játszani audió CD-t?
A600 030/25 32MB.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Okt. 08. 21:19


Nem tudsz. A 030/50 kb. a 11Khz mono MP3-at birja el, ha jol emlekszem. Talan a 22Khz mono is megy, ha nem nyulsz a gephez kozben, de erre nem eskuszom meg, lehet h. az mar 040/25 volt... Szoval ez az 50Mhz-n "jol megy" ez eros tulzas. 060/50-en megy a 22Khz stereo ugy, hogy kb. 30% CPU-t hasznal, es meg elbirja a "fullos" 44Khz stereot is a gep, de mar nem lesz gyors.

Audio CD: passz.

<< 1 ... 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . 32 . 33 . 34 . 35 . 36 . 37 ... 53 . 54 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic AmigaOS / Szoftver problémák, megoldások, tanácsok ...
 
 

Powered by forum software miniBB™ © 2001-2024