Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic AmigaOS / Szoftver problémák, megoldások, tanácsok ...
<< 1 ... 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . 32 . 33 . 34 . 35 . 36 . 37 ... 53 . 54 . >>
Szerző Üzenet
Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Már. 01. 18:06


Quoting: charlie
*kohm*

De hogyan jön ide a kohm, vagyis kiloohm??? :-D

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2016. Már. 02. 22:42 - Szerkesztve: peachman


Mivel lehet megoldani, hogy egy FAT-ra formázott CF kártyát az IDE->CF átalakítóban lehessen használni?
PCMCIA adapter most nem játszik.

Ergo egy PC MS-DOS HDD-t kellene mountolni OS3.1-en.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Már. 03. 06:46


pc task?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Már. 03. 10:07 - Szerkesztve: charlie


Fat95 vagy CrossDOS, de mountlistát kell hozzá írni. De mintha lett volna valami mountlista generátor is. A GiggleDisk, talán?

http://geit.de/eng_giggledisk.html

Bootolni nem fogsz tudni róla, nyilván, de olvasni/írni lehet.

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2016. Már. 03. 12:29


Fat95-el sikerült egy Mount-ot csinálnom a drive-hoz.
Korrektül megy úgy tűnik.

Más: Az A4000-ben szeretnék OS3.1 alatt nagyobb HDD-t használni. Mivel csak gyári EC030-as. Loadmodule-al szerettem volna egy scsi.device-ot betölteni, de reboot után eltűnik a hdd. Ha újra reboot-olom a gépet, akkor visszajön, de ugrik a device.
Mi lenne a jó megoldás a nagy meghajtók kezelésére amit OS3.1 alatt illetve bootfloppy-n is alkalmazhatnék a géphez?

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2016. Már. 03. 14:23


idefix-ből a loadide

tényleg. :)

és akkor nem kell matatni a scsi.device-al és mindenki boldog. :)

ha jól emlékszem a setpatch elé kell berakni, legalábbis az installer oda teszi.

A4k-m startup-sequence-ének az eleje:

failat 21


;BEGIN IDEfix
If Exists C:IDEfix
; You may want to exchange the following line with LoadIDE reset quiet
; to make IDEfix reset resident, or LoadIDE start quiet
; to start IDEfix immediately and have it reset resident
; from the next reboot. Make sure to put LoadIDE behind any Kickstart mappers
!
; C:IDEfix
C:LoadIDE reset quiet
EndIf
;END IDEfix

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2016. Már. 03. 14:30 - Szerkesztve: peachman


Tesztelem, köszönöm.

Update: Tökéletesen működik a LoadIDE. Hogy mit szívtam ezzel a loadmodule+scsi.device dologgal ...

Esetleg arról van valami info, hogy az IdeFix hol tárolja a regisztrációs adatokat? Mert hdd-ről szépen működik, de ha csinálok egy boot floppy-t és arról boot-olok, akkor a loadide parancsnál demo verzio-t jelez csak.

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2016. Már. 03. 22:49


Olyan programot keresek, ami egy IFF fajl chunk-okat kezel. Kilistazza, szetszedi, osszerakja, stb.

Van ilyen, vagy itt egy ujabb piaci res? :-)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Már. 03. 22:52


Quoting: lazi
IFF fajl chunk-okat kezel. Kilistazza, szetszedi, osszerakja, stb.

Ez mire jó?

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2016. Már. 04. 08:25


Ha jól emlékszem a libs:-ben ott kell lennie az idefix.librarynak, amit az installer ír meg regisztrációs adatokkal. Persze ez nem biztos. :)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2016. Már. 04. 11:16


Quoting: lazi
Olyan programot keresek, ami egy IFF fajl chunk-okat kezel. Kilistazza, szetszedi, osszerakja, stb.

Van ilyen, vagy itt egy ujabb piaci res? :-)


Hmmm.... ezt találtam. :)
Elvben erre való, vagy nem. :)

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2016. Már. 04. 13:03


Quoting: ratman
Ha jól emlékszem a libs:-ben ott kell lennie az idefix.librarynak, amit az installer ír meg regisztrációs adatokkal. Persze ez nem biztos. :)


Tökéletesen emlékszel, köszi. annyival kiegészíteném, hogy tárolja benne szerintem hogy hova menti a lemezen, mert ha oda-vissza másolom a fájlt, már vinnyog, hogy kalóz vagyok, pedig nem is :)

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2016. Már. 04. 22:26


@Ratman

Megneztem, de eleg beteg. Elb#?ott egy gui.

Azert koszonom a segitseget!

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2016. Már. 05. 23:29


Egy kis szakmai tanácsot szeretnék kérni.
Egy CD-nél meg lehet állapítani, hogy eredeti 93-ból, vagy újranyomott tegnap? Ha ránézésre teljesen gyári, maga a CD tartalmaz valamilyen adatot, hogy mikor nyomták vagy írták? Köszi.

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2016. Már. 08. 10:55


Quoting: Kukacmarci
Egy kis szakmai tanácsot szeretnék kérni.
Egy CD-nél meg lehet állapítani, hogy eredeti 93-ból, vagy újranyomott tegnap? Ha ránézésre teljesen gyári, maga a CD tartalmaz valamilyen adatot, hogy mikor nyomták vagy írták? Köszi.

Senki?

Más.
Ha egy A500 turbókártyán ez van - 68030RC16 / 68882RC16 - az mennyire lesz gyors? Teljes értékű vagy butított?

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2016. Már. 08. 13:27


Haló, ha RC akkor az fullos 030 (van benne MMU), az EC-ben nincs. FPU-ból meg nem volt más. :) Szóval, ez így nem rossz. :) (És a leglassabb 030-as pontosan 16 Mhz-es volt, szóval az is stimmel :D)


Milyen CPU kártya egyébként?

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2016. Már. 09. 00:44


ratman
Oli Harms Turbokarte

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2016. Jún. 06. 21:18


Mi lehet az oka annak, hogy A4000-en a D-Copy úgy formázza meg a lemezt, hogy rajta kívül senki nem tudja olvasni? A rendszer alatt formázott lemezre pedig hibákat ír? Más gépen (A1200, A500) nem csinál ilyet. A drive a gépben DD-s.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Jún. 06. 22:13


Rossz a drive ...

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2016. Jún. 07. 05:05


Azért nem hinném, hogy rossz, mert Wb alatt jól formázza és másik gépben formázott lemezeket is olvas. Csak a Dcopy+A4k kombináció működik furcsán.

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2016. Júl. 03. 08:57


Nincs valakinek 'Another World' WHDLoados formában ami működik is?
Elmailozhatná :-) nekem.
Köszi

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Júl. 16. 17:39 - Szerkesztve: dh1


megoldva ...

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2016. Júl. 17. 01:27 - Szerkesztve: alivemoon


A DD-s floppynak csak egy luka van R/W a HD-seknek van mégegy,
én ezt a lukat be szoktam tömni egy papír galacsinnal vagy leragasztom szalaggal ha DD-snek akarom használni.

A 4000-ekben szerintem HD-s floppy drive van.

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2016. Júl. 17. 11:18


Már megoldottam egy másik drive segítségével. Ezt a fura-n működőt félretettem. A1200-ban jól működik. Oda még esetleg végszükségben jó lehet.

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2016. Aug. 08. 19:54


Tudom, ár kérdeztem, de hátha...
Cd-knél mit jelentenek a számok és betűk a belső körben?
Pontosabban ha egy bevallottan nem eredeti - reissue/újranyomott - CD-nél ez a sorszám a belső CD körben:M.O. 51066-2 DISK MANUFACTURING INC 51066, ebből ki lehet deríteni valamit?
S ha egy eredetinek árult CD esetén is ugyanez a sorszám, akkor az mégsem eredeti? Lehet újranyomáskor - az eladó elmondása szerint ő a jogok birtokosa - ezt a belső sorszámot is reprodukálni?
Vagy ha ezek a számok megegyeznek, akkor mindkét CD ugyanonnan/ugyanakkor származik?
Köszi.
Szeretnék venni valamit, de nem vagyok biztos benne, hogy eredeti. Egy idióta elárasztotta a piacot "reissue" CD-kkel........

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2016. Aug. 19. 10:06


Workbench 2.0 rendszeren a HDToolbox-ban hogyan tudom beállítani, hogy milyen device-ot használjon? 3.1 alatt a paramétereiben csak átírom, ez oké, de itt semmi paraméter nincs az info alatt.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Aug. 19. 11:52 - Szerkesztve: dh1


Mar hogyne lenne!
Tool Types

Icon / Information

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Aug. 20. 10:51 - Szerkesztve: charlie


PeachMan: ha az a kerdes, akkor lasd a dh1 screenshotjan a [New] gombot. Rakatt, ott hozzaad DEVICE=<myscsihardware>.device, Return-t nyom, orul.

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2016. Aug. 20. 11:47


Ja, összejött, de mivel a vezérlő nem kezel RDB-t, a kialakított partíciókat le se ...

De amúgy ezen már túlléptem. Nagyobb gond, hogy amig egy 2gb-os scsi hdd-t pc-ben winuae alatt a saját vezérlőmet emulálva a letölthető romjával szépen kezel, real vasba téve fel sem ismeri a hdd-t. A benne lévő 50MB-os szépen megy, leszámítva pár bad sector-t, de a 2gb kifog rajta. Talán az abban lévő rom régebbi, vagy fene tudja.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Aug. 21. 10:41 - Szerkesztve: charlie


Van valakinek CGX v4 Installja? Kene belole a BVisionPPC monitor driver. A neten csak update van, amiben meg csak egy .patch fajl van az eredetihez...

Lecci mail: charlie (kukucs) amigaspirit (gomb) hu

<< 1 ... 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . 32 . 33 . 34 . 35 . 36 . 37 ... 53 . 54 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic AmigaOS / Szoftver problémák, megoldások, tanácsok ...
 
 

Powered by community script miniBB™ © 2001-2024