Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic AmigaOS / Szoftver problémák, megoldások, tanácsok ...
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 53 . 54 . >>
Szerző Üzenet
PeachMan
Tag

# Elküldve: 2015. Sze. 18. 15:36


Meglesem, köszönöm.

Más: Az eddigi 030 kártyámat 040/ppc 603-ra cseréltem. Guglin keresgéltem, hogy egy erre való rendszert miként tudok csinálni, de elvesztem az új infok között. Még nem volt ilyenem, azt sem tudom mit lehet kihozni belőle. Esetleg ajánlanátok pár leírást amivel kezdőként elindulhatok? Esetleg pár tanács? Érdemes a WB3.1-el ügyködnöm vagy váltsak mondjuk 3.5, 3.9-re? A kártya volt tulaja említette a WarpOS-t is, mint lehetőséget a PPC-hez.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Sze. 18. 15:57 - Szerkesztve: charlie


Fogalmak tisztázása:

PowerUP - a kártyához alapból járó PPC kernel neve, a 68k-s AmigaOS-sel párhuzamosan működik
WarpOS - az AmigaOS 3.9-be csomagolt PPC kernel neve, a 68k-s AmigaOS-sel párhuzamosan működik

De a WarpOS is működik korábbi rendszerekkel is, nem kell feltétlenül hozzá a 3.9, emlékeim szerint.

PowerUP és WarpOS használatakor mindössze annyit látsz, hogy ha PPC-s szoftvereket és library-ket raksz fel, akkor egyes műveletek és programok sokkal gyorsabban futnak mintha ugyanaz a 040-nel szenvedne. Pl. MP3, képdekódolás, mittudomén. Valamelyik a kettő közül mindenképpen kell a gépedre ha 68k-s OS-t használnál rajta, másként a PPC egyáltalán nem fog működni, csak ül a kártyán és fűti a világűrt. :)

WarpOS-hez amúgy van valami PowerUP kompatibility layer, de hogy mennyire jó, azt nem tudom. Fordítva nincs ilyesmi, mert a PowerUP ellen irtózatos, jobbára indokolatlan FUD terjesztés ment, ráadásul a Haage Und Partner a 3.9-ben a saját berkekből származó WarpOS-t nyomatta mintha valami Szent Grál lenne (nem az), a PowerUP készítői akkoriban meg már bőven a MorphOS-sel voltak elfoglalva, szóval inkább ráhagyták a francba a 68k-s OS-sel való küzdést úgy általában.

(Mellékszál: a MorphOS-ben a mai napig 100%-os PowerUP (és WarpOS, vicces módon) kompatibilitás van, miközben a WarpOS, amit egykor a következő PPC kernel generációnak akartak eladni, már compatibility layer szintjén is csak tessék-lássék létezik OS4 alá... Asszem bizonyos HW-ken nem is megy egyáltalán. De ez hosszú sztori...)

Az egyéb PowerPC-s OS-ek (OS4, MorphOS, Linux, BSD, mittudomén), kikapcsolják a 68k-t és kizárólag a PPC-n üzemelnek.

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2015. Sze. 18. 16:07


Már tisztább a kép azt hiszem, köszönöm. Akkor tehát maradhat a 3.1 és mivel semmi nincs a kártyához:

WarpOS letölt, telepít, ppc lib-es stuff levadász, használ, örül?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Sze. 18. 16:08 - Szerkesztve: charlie


Nagyjából igen. Amúgy a PowerUP és a gyári lemezek fentvannak pl. itt:

http://powerup.amigaworld.de/index.php?lang=en&page=4

Szerk: amúgy a "ppc.library" terminológiával óvatosan, mert asszem a PowerUP a ppc.library az AmigaOS oldalról, míg a WarpOS powerpc.library-ként látszik... :) Egyébként a PowerUP elvileg ROM-ban van a Blizzardokon, legalábbis a lényegi része, a WarpOS meg kikapcsolja mikor elindul, szóval egy "version ppc.library" boot után megmondja, hogy ki kivel van. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Sze. 18. 16:36


Ilyenkor mindig felmerul bennem a kerdes, hogy mi, mi a lofasznak csinaljuk az Amiga Maniat ... de tenyleg?

Semmi ertelme, most mar latszik ...

Amugy AM10., legujabb szam, 12-13. oldal: "Építsünk PowerPC-s rendszert!"

Jonapot ...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Sze. 18. 16:39


Tanulság: az Amiga Mania PDF verzióban nem keres a Google. :) Nekem meg még nem volt időm átolvasni, sorry.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Sze. 18. 16:46


Nem neked szolt, hiszen te most kaptad kezhez ...

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2015. Sze. 18. 18:19


Ahogy nézem 3.9-ről van szó az installban.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Sze. 18. 20:33


peachman
Mennyiert vetted azt a kartyat?

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2015. Sze. 19. 07:13


dino
Inkább ezt az információt megtartanám magamnak.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Sze. 19. 10:33


Quoting: peachman
Inkább ezt az információt megtartanám magamnak.

Valami ilyesmi valaszra szamitottam, de hidd el akkor sem lepodok meg, ha leirod, hogy szaznyocvane vetted :)

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2015. Sze. 19. 10:44


Töredéke. Maradjunk annyiban, hogy ha jól megy a 030-at többért el tudom adni :)

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2015. Sze. 19. 17:20 - Szerkesztve: peachman


Kiprobáltam a Blizzard 040/ppc kártyán a Desert Dream-et, de gondok vannak lejátszás közben. Bizonyos helyeken belassul és kiesik a szinkronból. Egy idő után a hang előrébb van, mint a kép. Amikor egy viszintesen scrollozó felirat kezd pixelzoom-ba, ott erősen belassul. Illetve talán kocka, már nem emlékszem, fillezésénél is. 030-al nincs ilyen gondom. Szoftveres gond lehet vagy hardveres. Illetve tegnap mintha bizonyos helyeken valamelyik Pinball-ban is gyorsabb lett volna a zene.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Sze. 19. 21:20 - Szerkesztve: dino


Quoting: peachman
Kiprobáltam a Blizzard 040/ppc kártyán a Desert Dream-et, de gondok vannak lejátszás közben.


Lesz ott meg massal is gond, ezer. Sikerult beszerezned az egyik leginkompatibisebb kartyat az Amigahoz. :) Nagy gaz a PPC szendvics, nekem volt, de klasszikba 060 az isten, Ha meg PPC kell, akkor ott a Mac G4 MorphOs el.
Persze sokan nem igy gondoljak ezt itt, de egy 68k kartyan sokkal tobb minden megy a klasszikon.
Jotanacs: ha mar ilyen kartyad van, probalkozz a WhdLoados cuccokkal, azok javareszt mukodnek. :)

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2015. Sze. 19. 22:00


Whdload-os demokat nézek, ez is az volt. State of the Art el sem indul.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Sze. 19. 23:02 - Szerkesztve: dh1


040-el a WHD sem mindig megoldas. Van valahol talan EAB-on kulon topic a 040+WHD bugokra, megoldasokra, mar amire lehetett ...

040 valahogy kilog a sorbol demo es jatek szinten ... en is azert valtottam 060/233-as BPPC-re anno a 040/175-rol ... megerte :)

DE ne rontsuk el a kedvet a delikvensnek!

Plz csinald vegig az AM10-ben leirtakat, ne izgasson, hogy AOS3.9, a vegen lesz egy faszan mukodo classic PPC-s rendszered. A project kozosen ment egy nemet sraccal, szal ami ott le van irva az ki is van probalva nemetben is, illetve az Amiga Mania HQ-ban is! Szal csinald meg es baratkozz a rendszerrel. Ha sok a nyug, lassu vagy sokat szivat a 040 add el es valts 060/PPC-re, vagy csak PPC-re ... sok vizet nem zavarnak a PPC-s progik. Esetleg meg kiprobalhatod a Classic OS4-et vagy a latest Classic MOS-t is (1.4 asszem).

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Sze. 19. 23:03 - Szerkesztve: charlie


Lassulások:
- főleg a 68040 alapú kártyákra jellemző de részben a 68060-akat is érinti, hogy az alaplap felé lassabb az elérés mint pl. 030-as kártyáknál. Az oka nyilván az, hogy a 68020/030-as CPU-kat 1:1-ben lehet az alaplaphoz illeszteni, míg a 68040 busza más ezért ott komolyabb logika szükséges ami extra waitstate-ekhez vezet... (Nem vagyok HW-s ha a magyarázat terminológiája nem helyes, akkor sorry, de a lényeg annyi, hogy a 68040/060 lassabb az alaplap felé.) Emiatt sok demó ami durván túrja a chipsetet egyszerűen lassabban fut mintha ugyanaz akár egy 020-on, sőt sok esetben mintha egy 000-n futna akkor is (a 040/060 nem csinál mást, mint az alaplapra vár, amit lassabban is ér el...).

Nem indul/szétfagy:
- időzítési problémák vannak a kóddal, amit a fenti "lassabban fut" probléma előhoz
- cache-lési problémák (a WHDLoad-nak vannak mindenféle cache OFF opciói, esetleg ezzel érdemes játszani) mert a 040/060-ben sokkal nagyobb a cache és bonyolultabb is

Ezen kívül még vannak CPU kártya specifikus fagyások is, mert a 040 és a 060 szoftver támogatott procik (ugye a phase5-féle 68040.library-t használod???) ráadásul erős szimbiózisban élnek a kártyával amiben futnak (ha meg van mellette egy PPC akkor meg kétszeresen) vagyis bizonyos funkcióik egyszerűen nem, vagy nem megfelelően működnek ha nem a jó CPU library van betöltve és ez rejtélyes mellékhatásokat tud okozni.

Have fun! :)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2015. Sze. 19. 23:11


**** IRÓNIA ****

... és eljututtonk az audiofil nirvánába, az Amiga témakörében is: felraktam a phase5 latest librarykat, de még mindig szétcsúszott a francba kép és a zene, ekkor megtápoltam az A1200-t arany drótalapú betáppal, aminek grammja 300kHUF, de még mindig nem jó, ekkor felmentem a padlásra és lehoztam a monitor felett talált zsírkrétaszettet és minden jó, azóta is!!111. Mivel tökjól csalódtam, holnap megrendelem az X1000-et, mert az már tökéletes élményt nyújt, ha Amiga feelingre vágyom!

**** IRÓNIA VÉGE *****

Add el a picsába, az árából tudsz venni egy B1260-at és az jó lesz neked végig, míg amigázni akarsz. Aztán ha már nem, az lesz a nyugdíjad, ha akkor még lesz világ. :D

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Sze. 19. 23:23


A State of the Art szétfagy B1260-on is néha. Oké, legalább elindul. :P Amúgy ha sokat basztattok, van itt egy BPPC 040, bepattintom a gépbe aztán meglátjuk mi megy és mi nem! :D

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2015. Sze. 19. 23:44 - Szerkesztve: peachman


Hááát, kaptam hideget-meleget :)
Tény, hogy nem értek annyira a géphez és rendszerhez, mint kellene. Viszont szeretném kitesztelni, hogy mit tud ez a kártya. Jelenleg a rendszerem egy sima WB3.1. Semmi extra lib-et nem tettem fel, még a Csárli által említett phase5 040 lib-et sem. Maprom-ot sem csináltam még. Így mondjuk duplamagas a buktató.

Megcsinálom dh1 által javasolt rendszert. Valahol van amúgy egy 3.9 CD-m is. Még nem próbáltam ki, mert 32MB mellett nem volt értelme és tv-n használva a felbontást sem volt kényelmes feljebb venni HiRes-nél. Most VGA-n már igen. Próbálkozok, aztán meglátom a továbbiakat.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Sze. 20. 00:50


Ja a State of the Art nálam sem megy BPPC-n. Most próbálom. Azon a rendszeren amivel 1260-on megy.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Sze. 20. 01:45 - Szerkesztve: dh1


040-en nem megy jol a SOTA
egyebkent nekem van, hogy 030-on ha korbe-korbe megy neha kidobja magat vmi hibauzivel a desktopra a WHD, szal a SOTA eleg kenyes cucc

A500-on megy jol :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Sze. 20. 01:47 - Szerkesztve: charlie


Meg úgy kb. semmi, ami chipset-banging cucc, ahogy nézem. Három dolgot próbáltam random, A1200Demo, SOTA és World of Commodore, mindhárom gyakorlatilag az első partnál szétbugzott. Legalábbis ezen a BPPC-n ami nálam van. WHDLoad mind. És mindhárom röhögve megy a 1260-on (ok, a SOTA néha elglitchel, de ennél tovább megy, az tuti).

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Sze. 20. 01:51


Itt az EAB vonatkozo 040-es topcija, erdemes atolvasni:

http://eab.abime.net/showthread.php?t=34854

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Sze. 20. 01:52 - Szerkesztve: dh1


Azert nem olyan szar az elet 040-en, hiszen A4000 alatt sem oltuk magunkat a Dunaba a 3640 miatt :)
A minap gondolkodtam rajta, hogy en egeszen addig mig valamelyik Amiga HW weboldalon nem lattam, nem is tudtam, hogy letezett 030-as A4000-es gyarilag. Idehaza mindenhol csak 040-eseket lattam, de tenyleg!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Sze. 20. 02:09 - Szerkesztve: charlie


Na, dh1-nél és a linkelt EAB topicnál a pont, WHDLoad NOCACHE es CHIPNOCACHE opciókkal megy a SOTA mint a gép. Az első partban összevissza időzít leginkább meg villog, viszont a sárkányos logó utáni rész ránézésre úgy megy ahogy kell. Leszámítva a totál szétcsúszó időzítést... Nem lehet minden tökéletes!

Szerk: Mondjuk a World of Commodore így se megy... Oh well...

Szerk: A4000/030: Annyira létezett, hogy a ritka rev. D-s alaplapú 4000-ek alaplapján integrálva van a 030. :) Ezeken a revíziókon a chip RAM is integrált, szemben az elterjedt rev B-k slotos megoldásával. Én mondjuk ezt gyak. a kezdetektől fogva tudtam, annál az egyszerű oknál fogva, hogy az amigás "mentorom", ph03n1x egy ilyen rev D-s 4000-t hajtott, egy jobb sosra érdemes 4000T házba betákolva. :D Persze nem az alaplapi 030-cal...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Sze. 20. 12:25


Quoting: charlie
A4000/030: Annyira létezett, hogy a ritka rev. D-s alaplapú 4000-ek alaplapján integrálva van a 030.


jaja en is vagom, de anno friss hajtasu amigaskent meg voltam gyozodve, hogy A4000 az csak 040-el van, mivel akar kihez mentem mindenkinek idehaza 040/25 volt ... szal evekkel kesobb olvasva tort fel belolem a felismeres, hogy volt A4k-bol budget verzio is :)

Az elso A4000-et Szekszardon lattam Teo haveromnal. A4000D 2Chip/16Fast, FastLaneZ3 talan 128 mega rammal, valami 1940 v 42-es monitor, valami RTG kartya, SCSI vezerlo, 1x Yamaha SCSI CD iro!!! A gep erteke ... hagyjuk ... vmi 7-800 000 Ft volt akkor ... most is elmenne annyiert. Diplomamunkajahoz LW-ben csinalt eleg durva animaciot es vitte magaval a gepet is. Mikor szolitottak kiskocsin tolta be a felkeszitett A4000 konfigot :) Az pedig roccenes nelkul tolta vinyorol az animaciot amig o beszelt ... hm el kene kerni tole, hatha megvan meg ...

A Yamaha irora emlekszem meg. Caddy-s volt ... es amikor kiadta a lemezt eleg erosen ugrott ki a caddy, de ugy, hogy ki is esett a gepbol. igy minden irasnal a gep ala volt teve egy pontosan lehelyezett parna, oda esett a frissen egetett CD :)

Egy alkalommal osszeszedtem egy csomo archiv anyagot es elmentem hozza eletem elso CD-jet megiratni. Az A1200-hoz mar volt olvasom (4x4 NEC). MakeCD-vel osszeallitottuk, elinditottuk az irast es dumaltunk amig dolgozott. Az iro 1x volt tehat 74 perc volt minimum az iras, addig nem nagyon volt ildomos a gepet abajgatni, biztos ami biztos alapon, foleg, hogy egy nyers CD ara olyan 3000 Ft volt nekem meg 8000 Ft volt a fizetesem akkoriban. Dumalunk dumalunk, eszebe jut Teonak, hogy mutasson valami progit, nyult is a Yamahan az EJECT gombhoz ... igen, megnyomta ... akkor mar o is raeszmelt, hogy nem kellett volna, en is, levego megallt, en sirattam fel havi fizumat, o meg csak mosolygott, Yamaha meg szepen ki is adta a megszakitott iras utan maradt lemezt :) kuka :) Teo rendes volt, adott egy masik nyers lemezt ... lehet elo is keresem, mukodik-e meg! :)

Ha jol tudom azota is megvan neki az A4000 a gyujtemenyeben, de mar nem Amigazik, meg mintha az USA-ba migralt volna ... majd skypeon rakeresek az animert :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Sze. 20. 14:27


Quoting: dh1
majd skypeon rakeresek az animert :)

Az szuper volna.
Ha van meg ilyen torteneted a multbol, leirhatnad.
A tobbieket is szivesen olvasnam.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Sze. 20. 19:12


Nah beszeltem vele!
Eladta a gepet mielott USA-ba koltozott...
Tudta ki vette meg! :)
E-bayes eladas volt.
A vevo neve: retromohican
Kicsi a vilag ;)

Viszont a gep vinyoja archivalva van, utana nez, ha tudja odaadja! :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Sze. 21. 08:18


Quoting: dh1
Viszont a gep vinyoja archivalva van, utana nez, ha tudja odaadja! :)

Hatha...

<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 53 . 54 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic AmigaOS / Szoftver problémák, megoldások, tanácsok ...
 
 

Powered by forum software miniBB™ © 2001-2024