Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic AmigaOS / Szoftver problémák, megoldások, tanácsok ...
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 53 . 54 . >>
Szerző Üzenet
Aragon
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 21. 23:50


Quoting: charlie
Szerk: tipp, lehet hogy - ha tényleg nincs betöltve semmiféle driver éppen a kártyához, tehát a WirelessManager sem fut - akkor a fentebb említett CardReset program megoldja a gondot... De ez ráolvasás. Én inkább kihúznám a kártyát, ilyen esetben.


Nem csak ráolvasás úgy tűnik. Megoldotta. (mondjuk megvoltam róla győződve, hogy a stratup-ban benn van... oszt nem vót :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Máj. 22. 02:30


Quoting: Aragon
Szuper, köszi! DPaint-tel próbáltam, meg multiview-val, de nem jók erre.


De jok!

Csak pl nem magat a DPaintot kell erre hasznalni, hanem a DPaint mellett van egy Player program a csomagban.

A Multiviewhez meg megfelelo datatype kell, jellemzoen nem a gyariak, mert azok lassuak

Aragon
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 22. 09:27 - Szerkesztve: Aragon


Quoting: dh1
jellemzoen nem a gyariak, mert azok lassuak


Így korrekt, ahogy írtad.

Hasonló a problémám a ViewTek-kel, csak az meg gyors. A Superfrog3.anim-ot az eredeti sebesség triplájával játsza. Itt azt írja, hogy az F-ekkel szabályozható a lejátszás sebessége, vagy CLI-ben is megadható akár: http://www.memphisamigagroup.net/diskmags/199408-03/Viewtek.guide?noconvert=1

Van olyan anim is, amit megfelelő sebbel futtat. Akkor ennél a proginál ezek szerint kézzel kell megadni a sebességet, és nincs rá külön library. (bár a leírásban megvan említve, hogy melyik datatype version kell hozzá minimum)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Máj. 22. 09:51


Quoting: Aragon
és nincs rá külön library. (bár a leírásban megvan említve, hogy melyik datatype version kell hozzá minimum)


nem biztos, hogy ertem ezt a mondatot ...

A Viewtek olyan mint PC-n a VLC, nem kulon kodeket kell telepiteni (ala Datatype) hanem maga a lejatszo tartalmazza ezeket a kodekeket, rutinokat ...
Azt nem tudom, hogy a lejatszas sebesseget mi hatarozza meg. Ugy gondolnam, hogy talan az Anim-nak kene tartalmaznia ezt az adatot ...
Nem tudom, probald meg ahogy nekem volt parameterezve a DM2-ben.

Emlekeim szerint nem volt vele gondom ...

Aragon
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 22. 10:54


Quoting: dh1
nem biztos, hogy ertem ezt a mondatot ...


A datatype az egy library, ahogy én tudom. Te lehet másra gondoltál akkor.

Quoting: dh1
talan az Anim-nak kene tartalmaznia ezt az adatot ...
Nem tudom, probald meg ahogy nekem volt parameterezve a DM2-ben.


Kipróbálom, biztos ez lesz a jó megoldás.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Máj. 22. 16:09


Quoting: Aragon
A datatype az egy library, ahogy én tudom. Te lehet másra gondoltál akkor.


Nem! Van ilyen, hogy datatype.library, de az a dolog mukodesehez kell.
Van egy Datatypes konyvtar az OS-ben amibe mindenfele ADATIPUSOKAT ("kodekeket") pakolhatsz, es onnantol kezdve az OS es minden progi ami datatype kompatibilis meg fogja tudni nyitni. Pl. aZ OS-ben levo Multiview is igy mukodik. Ha van JPEG datatypeod akkor megnyitja a jpeg kepeket, ha van WAV datatypeod akkor lejatsza a wav audiofajlokat a Multiview es minden mas ami kezeli az adatipusokat AOS alatt ...

Aragon
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 23. 11:54 - Szerkesztve: Aragon


Na, most rakom össze a képet, ahogy olvasom. Kössz :-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Máj. 23. 11:59


Kerdezz nyugodtan! Jobb az! :)

Aragon
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 23. 13:23


Quoting: dh1
Kerdezz nyugodtan! Jobb az! :)


Hát pl. JPEG,WAV fájlok kezelésével eddig semmi gondom nem volt. Vagyis a szükséges datatype megvan hozzájuk a Datatypes könyvtárban. Ezek szerint az anim-hoz szükségeset kell beszereznem ide. (Ellenőrizni viszont most nem tudom, hogy így van-e.). Abban tudnál segíteni, hogy honnan lehet a nem gyári datatype-ot leakasztani:
Quoting: dh1
A Multiviewhez meg megfelelo datatype kell, jellemzoen nem a gyariak, mert azok lassuak


Aragon
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 24. 23:17


Quoting: charlie
Szerk: tipp, lehet hogy - ha tényleg nincs betöltve semmiféle driver éppen a kártyához, tehát a WirelessManager sem fut - akkor a fentebb említett CardReset program megoldja a gondot... De ez ráolvasás. Én inkább kihúznám a kártyát, ilyen esetben.


Huhh, na mégsem oldotta meg. Fagy továbbra is, ha benn a kártya. Szóval kihúzom, nos kész.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Jún. 13. 23:33 - Szerkesztve: charlie


Az arcom, amikor rájövök miért nincsen az A2000-emen rendszerbarát programokban az ECS képernyőkön úgy kb. 10 éve egérkurzor (ugye alapból én full RTG-ben tolom, chipsetes rajzprogramokat meg nem használok, szóval annyira nem hiányzott, tehát csak néha baszott fel agyilag), legalábbis a teljesen bebootolt WB-mmel...

Szóval... MCP-ben a Memory Patch-ban ha az IPrefset hozzáadod a task-listában, ne állítsd FastMem only-ra...

Persze így már nyilvánvaló, de ugye a saját magad által összetákolt rendszer szépsége, hogy a hatvanmillió patchből amit az elmúlt 20 évben hozzáadtál, namost vajon melyik okozhatja.

És még emberek kérik hogy osszam meg ezt a tákolmányt... Látjátok, nem akarjátok ti ezt... :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Jún. 26. 00:41


Masnak is rossz az Amiga Apro?
Lenyitva a hirdeteseket nincs nem latszik a torzsszoveg, tehat maga a hirdetes ... nalam

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2015. Jún. 26. 06:28


Nekem telón nem tölti be a megnyitott hirdetést, csak forgózik, tehát hasonló a hiba.

Aragon
Tag

# Elküldve: 2015. Jún. 26. 11:28


Pc-n sem tölti be. Plusz gyanúsan régi az uccsó hirdetés.

mc68k
Tag

# Elküldve: 2015. Aug. 12. 06:23


OS 3.1, 68000 CPU, 8 MB Fast RAM.

Mivel lehet megoldani, hogy a Workbench az ikonokat és a filelistákat (view as text) ne a chip RAM-ba tegye?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Aug. 12. 08:33 - Szerkesztve: dh1


Quoting: mc68k
Mivel lehet megoldani, hogy a Workbench az ikonokat és a filelistákat (view as text) ne a chip RAM-ba tegye?


pl.: http://aminet.net/package/util/libs/IconLib_46.4

http://aminet.net/package/util/boot/fblit

mc68k
Tag

# Elküldve: 2015. Aug. 12. 09:02 - Szerkesztve: mc68k


Minimum requirements for running FBlit are:

68020 processor
v39/OS3.0
Some Fast RAM

68000-re kellene, ahogy írtam is...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Aug. 12. 11:33


Opensource lett az FBlit, hajrá... :)

Amúgy nem hiszem, hogy erre van out-of-box szoftver megoldás. A létező 68k-s bővítők ugyanis jellemzően lassabbak voltak mint a Blitter, szóval nem volt értelme. Az FBlit okozta különbség is leginkább egy gyors 030-on érződik először, de igazán különbséget csak 040/060-on jelent inkább... És lehet hogy egy 50Mhz-s 68000 gyors, de hogy messze nem éri be az azonos órajelen futó 030-at az is biztos, a nagyobb testvérekről nem is beszélve.

mc68k
Tag

# Elküldve: 2015. Aug. 12. 13:15 - Szerkesztve: mc68k


Az eredeti kérdésnél maradva, nem a sebesség számít, hanem HOGYAN LEHETNE megoldani, hogy ne a CHIP RAM-ot használja a Workbench az ikonokhoz és a filelistákhoz? Erre nem találtam eddig megoldást.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Aug. 12. 13:28 - Szerkesztve: dh1


Quoting: mc68k
68000-re kellene, ahogy írtam is...


szivesen

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Aug. 12. 13:58


@mc68k:
Az eredeti kérdésnél maradva, nem a sebesség számít, hanem HOGYAN LEHETNE megoldani, hogy ne a CHIP RAM-ot használja a Workbench az ikonokhoz és a filelistákhoz? Erre nem találtam eddig megoldást.

Mivel nincs (tudtommal).

A graphics.library függvények csak a Chip RAM-ból és Chip RAM-ba tudnak dolgozni. Ergó ha a Workbench külső segítség (pl. FBlit-szerű patchek) nélkül óhajt ikonokat (és szöveg-listert!) kirenderelni, akkor először azokat dinamikusan a Chip RAM-ba kéne hogy másolja minden egyes kirajzolás előtt. Talán nem túl meglepő, hogy az amúgy is kőprimitív Workbench kódja erre nincs felkészítve (és eredeti gépen kurva lassú is lenne). És mivel egyszerűbb volt a graphics.library kirajzolórutint és bitmap-allokátort megpatkolni, mint a Workbenchben turkálni, ami híresen az egyik legproblémásabb OS komponens, ezért készült az FBlit. Meg mivel az univerzális megoldás erre, nem WB-specifikus. De ennek meg 020 kell, a már fentebb említett okok miatt (sebességre mentek rá, sima 68k-n nem látszik a különbség, sőt jó eséllyel lassabb lenne), és a kör bezárult.

Annyira nincs rá megoldás, hogy sokszor még RTG rendszerekkel is patkolni kell a dolgokat, hogy a Workbench ne a Chip RAM-ba akarjon ikonokat foglalni... Legalábbis valami homályos emlékeim vannak róla, hogy szoptam ilyesmivel a PicassoIV-men... És még az unofficial OS3.5 FAQ is az FBlit-et ajánlja erre a problémára...

mc68k
Tag

# Elküldve: 2015. Aug. 12. 14:37 - Szerkesztve: mc68k


Köszönöm a mindenre kiterjedő magyarázatot.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Aug. 13. 15:08 - Szerkesztve: dino


Sracok, azt meglehet csinalni, hogy AIFF hangot valami egyszeru GUI s feluletu XPK, vagy akarmilyen tomoritovel betomoriteni, amit majd mondjuk a HippoPlayerel le is tudnek jatszani?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Aug. 13. 16:19


Powerpackerhez volt egy ilyen kis progi amit ha stratupban futtattal es megvolt az xpk-s tomoritos folderben a plugin akkor barmilyen szabvanyos program betoltott, megnyitott powerpackeres cuccokat... emlekeim szerint. A fel vinyot letomoritettem igy ... :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Aug. 13. 19:32 - Szerkesztve: dino


Koszi, egyebkent audio aiff et tomoritett mar valaki, hogy akarmivel le lehessen jatszani? Nem MP3 ra gondolok....

mc68k
Tag

# Elküldve: 2015. Aug. 14. 14:48


Hogy írjak én is valami hasznosat: próbáltam a v 46.x icon library-t 68000-n: az icon rendering sokkal gyorsabb. Chip RAM felhasználás kicsit jobb.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Aug. 14. 14:55


szivesen :P

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2015. Aug. 17. 18:26


Az Aminet-ről letöltött FileMaster3.2-t próbálnám beállítani, de valamiért bárhogy konfigolnám GURU lesz belőle (Error:8000 0006 Task:1003CAB8)
Van ötlete valakinek, hogy mi lehet a gondja?
WinUAE alatt próbálom egyelőre. Igazából egy floppy-t akarnék csinálni, amiről boot-ova futna a FileMaster3.2 pár kiegészítő funkcióval.

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2015. Sze. 15. 05:34


Van valami olyan sw, amivel a rengeteg whdload-os cuccot valamiféle listába lehet szervezni és abból indítani őket? Kényelmesebb lenne, mint könyvtárba lépkedni és onnét indítani.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2015. Sze. 15. 06:30


Igame, ha jól rémlik a neve, én a classicwb-ben előre telepítve találtam. De ha megnézed keresővel, ott is van pár lehetőség, csak ki kell próbálni.

<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 53 . 54 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic AmigaOS / Szoftver problémák, megoldások, tanácsok ...
 
 

Powered by community script miniBB™ © 2001-2024