Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic AmigaOS / Szoftver problémák, megoldások, tanácsok ...
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 53 . 54 . >>
Szerző Üzenet
mc68k
Tag

# Elküldve: 2014. Dec. 02. 14:38 - Szerkesztve: mc68k


Kinek milyen a tapasztalata WHDLoad-os játékok kompatibilitását illetően mezei 7 MHz-es 68000 CPU-n, 4-8 MB Fast RAM és kick 3.1 mellett?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Dec. 02. 15:48


nincs ilyen vasam sajna ...
A2000-be meg 030 van ...

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2014. Dec. 22. 09:11


Keresek olyan cli programot, amivel egy képernyõn lévõ ablak átméretezhetõ, áthelyezhetõ.

OS4-winpos mûködik, de csak a wb screen-en.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Dec. 23. 22:30


Volt ez a layers v45, amit Thomas Richter adott ki és elvileg az OS4-féle layers backportolva 68k-ra (a kevés értelmes fejlesztés egyike, még vagy 10-12 évvel ezelőttről). Az első verzió amit még nyáron adott ki AGA-n nekem teljes sikerrel működött, de PicassoIV-n elvérzett az rtg.library-ban bebugzó overlay támogatáson, valamint atomjaira hullott vele a Birdie és még néhány egyéb Workbench patch amit én használok. Még ide a fórumba is nyünnyögtem miatta.

Viszont a nemrég kiadott (December 20-i) Aminetes változathoz jár egy bugfixelt rtg.library is, amivel megjavult az overlay takarása, valamint tökéletesen működik vele az összes workbench patkoló utility. És picsagyors még mindig. És megy OS3.1-be visszapatkolva is. Respekt.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Jan. 03. 14:25


Layers-related update: vicces, mert korábban OS4-es layerstől is láttam ilyet, hogy rajtaütésszerűen szétlassul és nem is gyorsul vissza ha valami bitmap nem fér be a VMEM-be, aminek be kéne szerinte, na ezt előadja PIV-en a v45 layers is. Ha sok képernyő van megnyitva, és már nem fér be pl. egy smartrefresh window bitmapja, akkor nagyon be tud lassulni (hiszen a Zorron át kell lapátolnia) egész addig amig be nem zársz és újra meg nem nyitsz pár képernyőt és-vagy nagyobb smartrefresh ablakot. Főleg pl. ha valami solid windowmoving patch (pl. MCP-ből) be van kapcsolva.

Z2-es PIV-en a hatás igen látványos, főleg mert Z2 módban, a PIV nem 1db 4MB-s hanem 2db 2MB-s darabot foglal le a Z2 tartományból és a bitmapok nem lóghatnak át egyikből a másikba így viszonylag egyszerű olyan kombinációt előállítani, amikor előjön a probléma és nem fér be valami nagyobb bitmap.

Amúgy elképzelhető, hogy a régi layerssel is volt ilyen, csak mivel az általában véve jóval lassabb volt, ezért most sokkal feltűnőbb a jelenség. Illetve valószínűleg az sem segít a probléma elrejtésében, hogy a Z2 brutális kézifékként működik ilyenkor, lehet Z3-on nem lenne ennyire feltűnő.

Amit nem értek, hogy a P96 miért nem defragmentálja a RAM-ot ilyenkor, hiszen megtehetné, pluszban ha becsuksz és újranyitsz pár képernyőt más sorrendben, akkor általában megszűnik a probléma, egy időre...

Azért a v45 layers még így is jóval gyorsabb mint a korábbiak ugyanezen a konfigon, szóval marad. Csak gondoltam megosztom a tapasztalatokat.

szt
Tag
# Elküldve: 2015. Jan. 18. 13:53 - Szerkesztve: szt


Próbált valaki már MUIBase-t (3.1) használni? Problémám van az "é" betű kezelésével és azt szeretném tudni, hogy ezt esetleg más is észlelte vagy egyéni problémám van? Minden más magyar ékezetes kis és nagy betű rendesen megjelenítődik, csak az "é" -t csereli le egy kérdőjelre.

szt
Tag
# Elküldve: 2015. Jan. 18. 20:17


Érdekes mód ez valami MorphOS bug lehet a MUIBase-ben, mert a 68k-s ugyanabból az adatbázisból látja az é betűket.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 19. 15:17 - Szerkesztve: dekanyz


Nezem ezt a Cubic IDE-t...
http://www.softwareandcircuits.com/division/amiga/onlineshop/index.html

Aszongyak, hogy MorphOS 1.4-en garantaltan fut.
A tobbbin nem teszteltek es nem vallalnak felelosseget, hogy fut-e vagy nem.

Bassz... 80 Euro-ert mar azzert akar le is tesztelhetnek!!

Vagy, ez egy halott project?

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 14. 00:46


Rajzoltam néhány képet - fehér lapon fekete ceruzával -, s ezt szeretném Amigán viszontlátni. Kérdésem, hogyan tudnám - ha értenék hozzá -, ezt megcsinálni?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Máj. 14. 03:43


A kerdes nem teljesen egyertelmu ...

Az ugye adott, hogy szkennelni kell vagy jo minosegben fotozni.

A kerdes, hogy 1.) csak Amigara szertned juttatni a kepeket vagy 2.) Amigaval szeretned is mindezt megoldani?

1.
a) pecen szkennelni, adathordozon Amigara
b) fotozni, adathordozon Amigara

2.
a) valamilyen szurkeskalas kezi scanner
b) scsi A4-es lapszkenner
c) Scalahoz volt egy bizonyos digitalis fenykepezohoz plugin amivel tudott fotozni es a kepet beolvasni a kutyurol, feher hollo ×3 :D

kb. ezek jutottak eszembe

gondolkodom mindig egy HP Scanjet 3-4-5 vasarlasan, SCSI-vel Amigan kivalo! Evekig meloztam egy 4C-vel, jo cucc! Vagy egy UMAX Powerlook scsi szkennert kene venni ... anno 1,5 millioba fajt egy ilyen most meg lattam mar valahol 1 Ft-rol induloban ...

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 14. 12:49


dh1
Jó nekem az is, ha PC szkennelem, s onnan megy amigára. Szeretném, ha ezeket, mint slideshow-t meg tudnám nézni amigán. Ha PC-n szkennelem, tudsz segíteni?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Máj. 14. 13:03


Tudok, SCALA kivalo erre

Logostino
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 17. 14:49


Láma kérdés, de a MiamiDX-et hogy tudom betenni autostartba? Ha a wbstartup-ba teszem nem indul el. Ha beírom a user-startup utolsó sorába akkor meg még a wb se tötődik be. A GUI ki van kapcsolva induláskor.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Máj. 17. 14:59


@Logostino:
A., Ne a MiamiDx-et, hanem csak egy rá mutató Projekt ikont tegyél a WBStartupba, aminek aztán megadod default toolként hogy a MIAMI:MiamiDx-et indítsa.

B., Gondolom shellből (azaz user-startuból) indítva blokkolja a shellt az executable, szóval sub-shellben kell futtatni "Run <>NIL: MIAMI:MiamiDX", ez új shellt fog neki nyitni a háttérben (ki és bemenet nélkül).

Logostino
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 17. 17:51 - Szerkesztve: Logostino


A "B" megoldás remekül működik. Köszi!

És az vajon miért lehet hogy ha bent van PCMCIA-ban a wireless kártya bekapcsoláskor akkor nem bootol be a gép? Ez hidegindításnál probléma csak. Warm resetnél (Két Amiga + Ctrl) nem csinálja.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Máj. 17. 20:35


Egyáltalán nem, vagy csak a hálózati driver betöltésénél akad el? Utóbbi esetben (meg amúgy is), user-startup elejére CardPatch és CardReset.

Logostino
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 17. 20:59 - Szerkesztve: Logostino


Hát annyira az elején hogy még a floppy-t sem csekkolja. Ilyenkor a soft reset sem működik, hiába nyomom a billentyűket, nem jelennek meg a Blizzard kék csíkjai. Ilyenkor kiveszem a kártyát, bekapcs újra, és ha már a floppy ledje felvillant, vissza is tolhatom, utána már működik.

A csatoló Z-COM XI330, a legfrissebb prism driverrel.

Holnap kipróbálom a patch-el + resettel.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Máj. 17. 21:54 - Szerkesztve: charlie


Én akkor láttam ilyet, mikor az alaplapon valami esetleges (és jórészt sikertelen) "PCMCIA reset fix" volt applikálva. Ha az se, akkor passz.

Logostino
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 18. 18:15 - Szerkesztve: Logostino


A Cardreset beírása a startup-ba nem ért semmit. Mondjuk várható volt mert el sem jut odáig hogy elindítsa.

Nem volt a lapon hardveres reset fix, viszont elgondolkoztam hogy mi van ha az lehet a megoldás. A legegyszerűbbet hogy beforrasztok egy kondit a Gayle 5-ös lábára ki is próbáltam. Nem hozott igazából sikert. Így már betöltődik a WB, de 5-ből 4-szer a Miami induláskor már dobja a hibát hogy nem tudja megnyitni a prism2.device-t. (Viszont néha működik)

Láttam van egy némileg okosabb fix, tranzisztorral, szerintem azt is kipróbálom hátha...

Aragon
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 18. 18:35 - Szerkesztve: Aragon


Quoting: mc68k
Kinek milyen a tapasztalata WHDLoad-os játékok kompatibilitását illetően mezei 7 MHz-es 68000 CPU-n, 4-8 MB Fast RAM és kick 3.1 mellett?


Ugyanez a konfigom volt korábban, és pl. Dune 2-vel az 1. küldetés után megfagyott a game. Kb. 10-szer próbáltam, mer akartam vele játszani. Miután tettem a gépbe (a600) egy aca-620-at, a probléma teljesen megszűnt.
Jahh, meg chipram bővítés is került mellé :).

Aragon
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 18. 18:53 - Szerkesztve: Aragon


Fenti konfig. mellett nekem következő problémám van. Ha a wifi-card benn van a gépben, ám miami offline-ban van, sőt el sem indítottam - tehát csak a power-led világít -, miért fagynak a whdload-gamék? Kártya ki, game indít, no problem. ??? Találkozott vki ilyesmivel, ill. mi lehet a gond vajon?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Máj. 18. 21:47 - Szerkesztve: charlie


A WHDLoad odébb rakja az interrupt kezelő vektorokat, szóval kihúzza a már inicializált kártya alól a drivert. Viszont a bejövő hálózati csomagok továbbra is megszakításokat generálnak... Játéktól függően ebbe vagy belefagy, vagy nem. Van ami nem hal össze, csak belassul a sok lekezeletlen interrupttól. Nem kell hozzá WiFi kártya, sima ethernettel is reprodukálható a probléma, vagy másfajta hálózati kártyával (pl. Zorros), másfajta gépben. "Ez ilyen"...

Megoldás nagyon nincs rá, mert a drivernek shutdownolni kéne a kártyát, hogy ez ne okozzon gondot, de erre nincs nagyon API, plusz gondot okozhat a drivert amúgy használó programokkal, és a driverek egy része nem is tud ilyet...

Szerk: tipp, lehet hogy - ha tényleg nincs betöltve semmiféle driver éppen a kártyához, tehát a WirelessManager sem fut - akkor a fentebb említett CardReset program megoldja a gondot... De ez ráolvasás. Én inkább kihúznám a kártyát, ilyen esetben.

Logostino
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 18. 22:13 - Szerkesztve: Logostino


Jelentem hogy a következő fix elkészítése megoldotta a problémámat:


A cardreset+cardpatch-et ki is szedtem mert (a fixtől függetlenül) valamiért random újraindulásokat okozott.

Aragon
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 18. 22:17 - Szerkesztve: Aragon


Chain-Q:
Aha, értem. Köszi!

Aragon
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 20. 23:11


ECS-en szeretnék .anim-ot lejátszani. Tehát képpel-hanggal. Melyik progi vált be erre legjobban?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Máj. 21. 08:25 - Szerkesztve: dh1


huuuu bazzeg, reg volt mar ... de mintha a DPaintnak lett volna valami jo kis Animplayere ... de konkretan nemtom ... huhhh hogy elhalnak az emlekek

esetleg ezek:
http://aminet.net/package/gfx/conv/anim
http://aminet.net/package/gfx/show/AAP_AAC

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Máj. 21. 08:48 - Szerkesztve: dh1


Nah, nem hagyott a dolog es elokerestem a regi rendszerembol a Disk Master 2 konfigjat. Ott ugye manualisan lehet szepen texteditorral beallitgatni, hogy dupla-kattra mit is csinaljon az adott tipusu fajlal a rendszer ...

A megoldas, tatammmmm: Viewtek

Ahh ahogy meglattam mar be is ugrott, legjobb Anim player! Gyors mint a villam!

Nem tudom erdekes-e az ujoncoknak, de ide masolom a konfigbeallitasaimat, hogyan volt hasznalva anno a kulonbozo fajltipusokra a DM2 klasszik rendszeren, nalam ... talan jo lesz iranymutatonak.

Ha zavaro a lista szoljatok, torlom! Rohogni lehet ha lattok benne hulyeseget :)

AddAutoCmd ,*.HTML,Extern dh1:moreHTML/moreHTML %s
AddAutoCmd ,*.HTM,Extern dh1:moreHTML/moreHTML %s
AddAutoCmd REKO,Extern showreko %s
AddAutoCmd FORM????ILBM,Extern visage2 showinfo toolpri 127 nodt wbmon overscan=max %s
AddAutoCmd BM,Extern visage2 dt showinfo toolpri 127 wbmon overscan=max %s
AddAutoCmd ?PNG,Extern visage2 showinfo toolpri 127 nodt wbmon overscan=max %s
AddAutoCmd FORM????YAFA,Extern yp -z %s
AddAutoCmd FORM????ACBM,ShowPic %s
AddAutoCmd FORM????8SVX,ShowPic %s
AddAutoCmd FORM????ANIM,Extern viewtek sc=99004 bu 1000 %s
AddAutoCmd FORM????TDDDOBJ,Extern Showobj %s
AddAutoCmd FORM????LWOBPNTS,Extern Showobj %s
AddAutoCmd FORM????LWOBSRFS,Extern Showobj %s
AddAutoCmd @database,Extern dh0:Utilities/Multiview %s
AddAutoCmd @node,Extern dh0:Utilities/Multiview %s
AddAutoCmd ,*.info,Extern dh0:Utilities/Multiview %s
AddAutoCmd ??????JFIF,Extern visage2 showinfo toolpri 127 nodt wbmon overscan=max %s
AddAutoCmd GIF, Extern visage showinfo toolpri 127 nodt wbmon overscan=max %s
AddAutoCmd ,*.PCX,Extern visage showinfo toolpri 127 nodt wbmon overscan=max %s
AddAutoCmd ,*.p4u,Extern showpic %s
AddAutoCmd ,*.TIFF,Extern DH0:Utilities/TIFFView %s
AddAutoCmd ,*.TIF,Extern DH0:Utilities/TIFFView %s
AddAutoCmd ,MOD.*,Play %s
AddAutoCmd ,*.Mod,Play %s
AddAutoCmd ,MOD.*.pp,Extern PowerPlayer %s
AddAutoCmd ,*.MOD.pp,Extern PowerPlayer %s
AddAutoCmd ,*.FLC, Extern flick %s
AddAutoCmd ,*.FLI, Extern flick %s
AddAutoCmd ,*.AVI,Extern moovid as niaud pal nocenter %s
AddAutoCmd ,*.MOV,Extern moovid as niaud pal nocenter %s
AddAutoCmd ,*.MPG,StdIO "CON:0/12/640/250/Anim Window MPEG";Extern MP -dither gray8 %s;StdIO CLOSE
AddAutoCmd ,*.MPEG,StdIO "CON:0/12/640/250/Anim Window MPEG";Extern MP -dither gray8 %s;StdIO CLOSE
AddAutoCmd ,*.xl,Extern cdgsxl xlspeed 150 nopromote multipal nopointer lores boxit DOSXL RMBABORT xlmodeid ham loop 100 %s
AddAutoCmd ,*.CDXL,Extern cdgsxl xlspeed 150 nopromote multipal nopointer lores boxit DOSXL RMBABORT xlmodeid ham loop 100 %s
AddAutoCmd ,*.anm,Extern cdgsxl xlspeed 150 nopromote multipal nopointer lores boxit DOSXL RMBABORT xlmodeid ham loop 100 %s
AddAutoCmd ??-lh,StdIO "CON:0/12/640/250/Extract Window LHA";Extern Lha v %s;Wait;StdIO CLOSE
AddAutoCmd LZX,StdIO "CON:0/12/640/250/Extract Window LZX";Extern Lzx v %s;Wait;StdIO CLOSE
AddAutoCmd ^Z,StdIO "CON:0/12/640/250/Extract Window";Extern Arc <* x %s;StdIO CLOSE;Confirm "Delete Archive?" Yes No;Delete %s
AddAutoCmd ZOO ?.?? Archive,StdIO "CON:0/12/640/250/Extract Window";Extern Zoo <* x// %s;StdIO CLOSE;Confirm "Delete Archive?" Yes No;Delete %s
AddAutoCmd PK,StdIO "CON:0/12/640/250/List Window";Extern unzip -l %s;Wait;StdIO CLOSE
AddAutoCmd DMS!,StdIO "CON:0/12/640/250/Device Masher System 2.04";Extern DMS <* WRITE %s TO RAD: NOVERIFY NOPAUSE;StdIO CLOSE
AddAutoCmd ,*.DL,Extern dh1:graphic/tapdl/tapdl %s
AddAutoCmd TEXT,Read %s
AddAutoCmd DEFAULT,Read %s HEX

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Máj. 21. 14:18


Többek hosszas nyaggatására kitakarítottam a pár soros "init" scriptemet, amit az A1200-amon használok, BootWithNoStartup-os boothoz, demókat meg ilyesmiket nézni.

Amit a script csinál:
1., betölti az IDEFix97/SetPatch/NSDPatch triumvirátust
2., az ENV:-et az ENVARC:-ba assignolja
3., a T:-t a RAM:-ba assignolja
4., hozzáadja a C:User könyvtárat a path-hoz, ahol én a tömörítőket és egyéb parancssori utilokat tartom
5., betölti az OxyPatchert (opcionális, kapcsolható)
6., betölti a KingCON-t (opcionális, kapcsolható)

Mint minden rendes amigás script, ?-re template-et ad, van benne $VER tag, stb.

Felkommentezve (angolul) itt. Hátha valakinek tényleg hasznos lesz, ha már ennyit hallgattam érte a dünnyögést:

https://gist.github.com/chainq/d3d7016b4822a3d65c8f

Jobbítási javaslatok, ötletek, stb. Szívesen fogadva.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Máj. 21. 16:24


Koszi!

Aragon
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 21. 22:01


Quoting: dh1
A megoldas, tatammmmm: Viewtek


Szuper, köszi! DPaint-tel próbáltam, meg multiview-val, de nem jók erre.

<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 53 . 54 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic AmigaOS / Szoftver problémák, megoldások, tanácsok ...
 
 

Powered by light forum script miniBB™ © 2001-2024