Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic AmigaOS / Szoftver problémák, megoldások, tanácsok ...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 53 . 54 . >>
Szerző Üzenet
Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Jan. 15. 16:23


@dino:
En biztos vagyok benne, hogy attol hargyult meg, hogy ketfele RTG rendszer is fent van. Es vannak konfliktolo elemek. Pl. tudtommal a CGFX-nek es a P96-nak is sajat picture.datatype-ja van (ezt pl. frissithette valamelyik boingbag is!), esetleg mindket rendszer feltette a monitordrivereket, meg mittudomen. Rakd ujra a CGFX-et, es imadkozz. :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Jan. 15. 23:36


Megvan a problema, legalabb is ugy nez ki :)
A startup sequenceben ki kellett egesziteni a C:setpatch Quiet parancsot a kovetkezovel: C:Setpatch Quiet SKIPROMUPDATES "exec.library"
Csak a CGFX el akad ossze, a P96 al nem. A prepareemul ha futott, nem lehetett felbontast buzerelalni. Nem igazan ertem, hogy miert van ez igy, de megcsinaltam :D valaki elmondhatna reszletesen, hogy miert van erre szukseg. Netet bujva egy german oldalon talaltam ezt az infot, sajnos a germant nem vagom, meg annyira sem mint az angolt.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Jan. 16. 02:25


Milyen/melyik CGFX van felrakva? A V3? Mert azt irja itt, ha jol ertem, hogy az bizonyos exec.library verziokat nem tamogat.

Ellenben itt van elvileg ujabb V4 CGFX esetleg ezzel is erdemes lehet probalkozni.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Jan. 16. 08:48


V4 van rajta, de koszi a linket, hazamegyek este melo utan aztan megnezem, hatha van az enyemnel frissebb verzijo :) Qrva Amiga! deszeretem :DD:DD

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2012. Jan. 16. 09:46


Quoting: dino
Qrva Amiga!


NANA! Csak óvatosan, ne kurvázd le a legjobb barátnődet, mert megsértődik és faképnél hagy! (Hozzám jöhet, mondd meg neki! :-D)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Jan. 16. 10:31 - Szerkesztve: dino


Quoting: adsr
mert megsértődik és faképnél hagy!

Gondolod elhagynanak, egy karomkodasert? :D
Quoting: adsr
(Hozzám jöhet, mondd meg neki! :-D)

Az istennek nem akarnak elmenni, de nem is hagynam oket, SOOT johetnek meg ide lakni "BARATNOK" tobben is :D:D:D
Szerk: Szeretett felesegem jol viseli ezt a fajta haremet :)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2012. Jan. 16. 10:57


Hehe. Nálam csak 6 Amiga leledzik, én is eltudnék viselni még egy párat. Főképp a nagytestűeket hiányolom nagyon :-D.

Más kérdés, nem tudom hova tegyem fel. Alap A1200. A rendszeróra és dátum az a gyártás napját jelöli? Még egy kérdés: tudni lehet napra pontosan, hogy mikor is jelent meg az 1200? Mert hogy idén lesz húsz éves a drága, kellene valami buli, esetleg Amicon a tiszteletére.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Jan. 16. 14:32 - Szerkesztve: dino


Nem birtam ki :) delben ebed ido alatt, feltettem a legfrissebb CGFX et es ime:

wb

Szoval jo lett, van itt mar mindenfele felbontas a Boingbagok utan is, ki szedtem a startupsequencebol, amit elozoleg befirkaltam.


Csarli... itt a jutalmad :D

kdolg

Koszi mindenkinek, aki segitett! :)

adsr@ latod, nem haragudott meg ;)

amigarules
Tag
# Elküldve: 2012. Jan. 17. 08:31


Nekem az óra nem marad a helyén, meg a keret ha el is tűnik következő bootoláskor visszajön:-(

amigarules
Tag
# Elküldve: 2012. Jan. 17. 08:32


Mikor láthatunk MOS screen-t Dino mester?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Jan. 17. 18:33 - Szerkesztve: dino


Quoting: amigarules
Mikor láthatunk MOS screen-t Dino mester?


Nekem ez a szin oszeallitas tetszik, bar tavolrol sincs meg kesz. Mostanaban minden szabadidomet a klasszikok elott toltom. Kepernyo tetejen a jobb harmadaban a bal fele levo csik:videoram megteltseg (64MB os a VGA) jobb csik:RAM (1.5GB) Mellette CPU monitor. Hja a gep:Powermac MDD, G4 1.2Ghz (silent) 1db 320GB 3.5 HDD,1db 60GB 2,5GB HDD az elso harddiszken MorphOS es OSX, a 60GB on meg MacOs 9.2. No itta kert, akarom mondani a kep :DD:DD
MDD

amigarules
Tag
# Elküldve: 2012. Jan. 19. 10:04


Tetszik. Honnan a kép? Netről vagy saját?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Jan. 19. 10:50 - Szerkesztve: dino


Quoting: amigarules
Tetszik. Honnan a kép? Netről vagy saját?

Igen, sajat, irtam is az elso sorban, hogy meg tavolrol sincs kesz. :)

Peti
Tag
# Elküldve: 2012. Jan. 23. 11:43


Még mindig a Sunrize:

dh1: a MOD lejátszás kicsinálja a 060-at (+AHI+AD516)? Az még egy A500-nak is gyerekjáték - akkor miért? Oké, az AHI fogja egy kicsit a gépet - de ennyire? Amúgy az AHI-t lehet úgy konfigolni, hogy CSAK az mp3-at küldje a kártyára, a mod-okat meg a Paula intézze?

Reynolds: a két kártya egy gépben van? Mert az AHI driver csak egy kártyát támogat. És milyen a cpu a kártya mellett?

Most akkor jó a kártya mp3-ra (Reynolds), vagy nem (dh1)?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Jan. 24. 01:25 - Szerkesztve: dh1


A kartya nem jo mp3-ra.
Leginkabb arra jo, hogy a hozza valo vago szoftverrel es a VLab cuccokkal egyutt mukodve hangot lehet vele vagni es keverni.

Az AHI egy fos ... jo dolog lenne de eleg szarul van megirva, mar a kodot keszito csoka szerint is.

Nextgen gepeken nem gond az AHI, mert elviszik az eros procik, de a classic rendszereknel csak hatrany ...

En nem azt mondtam, hogy a mod lejatszas kicsinal egy 060-ast!!!
Hogy csinalna ki, amikor A500-on is tokeletes. A Paula kivaloan vegzi a dolgat.
DE Ahi-n keresztul Ad516-al 030-on egy mod is megfekteti a gepet, CD minosegu beallitasoknal.

Az AD516 NEM zenehallgatasra kitalalt kartya. Nem is annak szantak. Az AHI drivere sem gyari, hanem valaki osszedobta, es beta allapotban maradt orokre.

Leteznek Amigara mp3 hw lejatszasra kepes hangkartyak, de az AD516 nem az ...

Nagy valoszinuseggel 060-on sokkal jobban teljesit az AD516-on keresztuli mp3 lejatszas, de ehhez vajmi keves koze van az AD516-nak. Mivel az hardveresen nem segit semmit a lejatszasban, szimplan csak engedelyezi a magasabb minosegu lejatszast es ra van iranyitva.

Ilyen szempontbol az AD516 nem jo vetel szerintem. Tobbsavos rogzitesre es vagasra valo kartya ... ennyi.

Mp3-ra siman eleg Paulaval a 060, vagy Prelude hangkartya MpegIT modullal.

AD516 leirasa a Big Amiga Book-on, elso mondat: "A full length Zorro II 8 channel (requires at least an 030 for all 8 channels) 16 bit sound card designed for SMPTE and post production work." - tehat vagasra, utomunkara, keveresre szolgalo kartya, nem annyira zenehallgatasra, sot leginkabb nem arra ...

A kartyan van egy 2105 DSP, de csak a mintavetelezesnel (digitalizalas) hasznalja a Studio16 nevu szoftver. A Commodore csodje miatt a kartya DSP-je sohasem lett kihasznalva driver hianyaban (a fejleszto nem nagyon kapkodta magat).

A kartya ugy is mondhatnank, hogy nem is annyira hangkartya, hanem inkabb egy digitalizalo kartya profi videos utomunkahoz, mert a Studio 16-al kepes 8 savosan rogziteni (030-tol felfele) es azt a sajat formatumaban visszajatszani HQ minosegben ... illetve akar 4 kartyat is hasznalhatunk egyszerre 15 savval egy gepben ...

A kartyan nincs audio chip, nincs audio codec ... csak egy felig hasznalt DSP ... az is specializalva ... ezert nem jo mod es mp3 lejatszasra, 060-on nem lesz feltuno, lassabb kepeken kinlodas ... ennyi

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Jan. 24. 01:48 - Szerkesztve: dh1


A1500,2000,2500,3000,3500,4000 Zorro II/III

Melody kartya - MPEG I/II realtime dekodolas = mpeg audio lejatszas hw-bol
Delfina kartya - mukodo DSP, Crystal audio codec = mp3 lejatszas hw-bol
Concierto - ESS-es audio chip, talan ez is kepes mp3 hw letolasara
Repulse - AC97 codec ... mp3 hw-bol

A1200 oraport

VF Sound System - MP3 lejatszas hw-bol
Prelude 1200 - Crystal audio codec, ez tuti tudta, mert volt ilyenem es ment
Delfina Flipper - eros es tamogatott DSP, gondolom ez is tudja

Aki tobbet tud kiegeszitheti ...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Jan. 24. 07:23


dh1
Szep leiras! Egyebkent szerintem is igy van. No, tovabb teszteltem a Delfina hangkartyamat, valtoztatok a velemenyemen. A nagyobb mintavetelezesu MP3 mat ha fulelem, picit ugrik. 128Kb/s tol folfele. Egyebkent meg mindig ez a kartya szol legszebben amit Amigaban hasznaltam. A modulok is ugy szolnak, ahogy meg soha nem hallottam oket! Hja, volt VSS es em is, az sem szolt (MP3) kristalytisztan jo cuccon. Vagy lehet nagyon igenyes lennek... :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Jan. 24. 15:26


Az AGA gepekben kellett volna az uj 16 bites audio rendszernek es az integralt DSP-nek bemutatkoznia, de sajnos az eladosodott Commodore kivagott minden nem letszuksegletu fejlesztest az ablakon.

Az Amiga 3000+ -ban alaplapon van DSP pl. ... az lett volna az igazi A4000, s helyette lett a most A4000-kent ismert vas.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Jan. 24. 19:39 - Szerkesztve: charlie


@dh1:
Na ennyi marhaságot is rég olvastam hangról szóló postban egy helyen. :)

Melody kartya - MPEG I/II realtime dekodolas = mpeg audio lejatszas hw-bol

Helyett, MPEG-1 Layer 1/2 lejátszás támogatása. Az MP3 viszont MPEG-1 Layer 3. A Melody-n lévő DSP egész egyszerűen nem elég erős az MP3 lejátszáshoz. Az MP2 fájlokat meg egész emberi sebességgel viszi egy 030 is. Szóval MP3 miatt ne vegyél ilyet. :)

Delfina kartya - mukodo DSP, Crystal audio codec = mp3 lejatszas hw-bol

Kivéve, hogy az eredeti Zorros Delfinán lévő DSP nem elég gyors az MP3 dekódoláshoz. Az elméleti lehetőség ugyan ott van, de a DSP nem bírja el. Közel van, mert a 73Mhz-s verzió éppen hogy elbírja, de pl. a Lite verzió a crippled 8 bites busz illesztővel már nem. Szóval ha veszel is ilyet, a legdrágább és legritkább verzió kell, másképp bukó.

Concierto - ESS-es audio chip, talan ez is kepes mp3 hw letolasara

Na ez ROTFL. Azon egy ESS1688 chip van, ami a leggagyibb hurkatöltő ISA-s SB-klón színvonal, egyenesen a DOS-os PC korszakból. Nekem volt ugyanilyen chipes kártyám PC-be, annó kb. 1500 forintért b*szták hozzám, csak vigyem a francba. Nem tud az a chip semmit. Mellékesen a Conciertoval még azt a keveset sem lehet kihasználni mert egy trágyadomb a drivere, és még bónuszban szarul is szól. Egyetlen értelme, hogy egyetlen kimenetbe össze tudja keverni a TV, a CD és a Paula hangját, PicassoIV esetén. MP3 hardveresen, persze, lófaszt... :) (A Conciertóról ezen felül úgy általában annyit, hogy én inkább a Paulát preferálom, pedig van Concierto az A2K-mban...)

Repulse - AC97 codec ... mp3 hw-bol

Ez sem nyert. Az AC97 codec nem a bármilyen tömörített streamek lejátszásáról szól. A Repulse-n lévő hardveres MP3 lejátszás támogatása arról szól, hogy a rajta lévő SPDIF (digitális) kimenetre ki tud tolni egy MP3-at, hogy külső hardveres modullal (pl. a digitális erősítőd, ha tud ilyet) dekódoltathasd. A Repulsehoz terveztek tényleges MP3 dekóder modult egyébként, de - tudtommal - sosem készült el. De maga az alap kártya sosem fog neked MP3-at dekódolni.

VF Sound System - MP3 lejatszas hw-bol

Valóban. Bár a drivere egy több mint érdekes darab, és a HW sem tűnt egy túl robosztus valaminek nekem. Amik nálam jártak VSS-ek, azok általában a huszonharmadik HW revízión is túl patchelt, össze-vissza forrasztgatott darabok voltak. Ennek ellenére, ha kifogsz egy jót, akkor valóban fasza.

Prelude 1200 - Crystal audio codec, ez tuti tudta, mert volt ilyenem es ment

A Prelude A1200-ból három féle verzió van, sima, Plus és Pro. A rajta lévő Crystal audio codec *TERMÉSZETESEN* nem fog neked MP3-at dekódolni, de mellékesen a Plus verzión van egy MPEG 1 Layer 1-2 (azaz max. MP2) a Pro verzión pedig egy MP3 dekódolásra is alkalmas DSP. Vagyis ebből is a leg-leg-leg verzió kell, ha kezdeni akarsz valamit.

Delfina Flipper - eros es tamogatott DSP, gondolom ez is tudja

Tudja. Igazából ez az egyetlen komolyan vehető, és tényleg elérhető opció, hiszen ez még néha kapható itt-ott... Nagy kár, hogy Schönfeld fogadkozása ellenére a Flipper kártya sosem készült el hozzá, így PCI-s és Zorros gépekbe nem tudod beletenni, a clockport interfész meg kézifékként működik, ha véletlenül nem MP3-at játszanál le vele, hanem mondjuk játékok hangját tolnád, mert a 44Khz 16 bit stereo tömörítetlen hang egyszerűen túl sok adat egy clockportnak, fogja a gépet mint a gyesznyó. Mondjuk ez bármelyik clockportos hangkártyára igaz.

Ennyi. Véleményem szerint ha classic Amigán MP3-at akarsz, akkor vagy megelégszel a 22Khz 14bit stereoval és a Paula-val (ami egy kis DAC kalibrálás után igen szépen tud szólni) és azt röhögve elviszi egy 060, vagy fogsz egy *BÁRMILYEN* 44Khz, 16 bitet tudó kártyát (lehetőleg NEM clockportosat), aminek normális AHI drivere van, meg egy PPC kártyát, felbaszol egy PPC natív mpega.library-t, oszt heló. Minden egyéb csak értelmetlen szopás meg vagyonok kiadása a semmiért. Én maradtam az 1-es opciónál.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Jan. 24. 20:16


Quoting: charlie
*BÁRMILYEN* 44Khz, 16 bitet tudó kártyát (lehetőleg NEM clockportosat), aminek normális AHI drivere van,

No es melyiknek van normalis AHI driver e szerinted?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Jan. 24. 20:20


@dino:
Passz, nekem soha nem volt egy se, a Conciertot nem számítva... :) Az biztos, hogy az AHI forrásban alapból csak Paula és Toccata támogatás van (a PCI-s és nextgen szarokat nem számítva), szóval ez a kettő biztosan a lehető legjobban működik... A többi? Passz...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Jan. 24. 20:31


Egzebkent nekem van 2db Toccatam is, de terheli az AHI a CPU t itt is. Jobban mint pl a Delfina Lite n. Ne kerdezd mi az oka. Viszont most en kerdeznek. Van ugye nekem egy GoldenGate Vortex 486 os iksznyocvanhatos pc emulator kartyam, gondoltam megkerdeznem, hogy van e olyan ISA slotos hangkartya, ami tud MP3 mat lejatszani DSP vel?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Jan. 24. 20:58 - Szerkesztve: charlie


@dino
PC-n sosem voltak igazán divatban a hardver dekóderes kártyák. Mire az MP3 korszak úgy igazán keményen beköszötött, egy átlag hurkatöltőben bőven elég kakaó volt az MP3 lejátszáshoz (egy 90-100Mhz Pentiumnak már nem igazán feladat az ilyesmi, ami nyugaton már a kilencvenes évek közepén is mainstream cucc volt), ráadásul az ISA-s kártyák korszakának már igencsak a végét éltük, új fejlesztések nem igazán jöttek ki. A tömegek 99%-nak gépében lévő ISA-s kártyák meg amúgy sem a szofisztikáltságukról voltak híresek, kb. volt hang, jó esetben még hangerőt is lehet állítani, örülj paraszt... Ha meg teljesítmény kellett, egyszerűen kicserélted a procit kettővel nagyobbra és már elbírt "bármit".

Az ISA-s SB-k, klónok és különféle wavetable hangkártyák (GUS, AWE32/64) korszaka után a következő nagy kunszt a PCI-s kártyáknál a 3D hang volt, ahol az SB Live! (EAX) és az Aureal Vortex (A3D) vívott vérre menő küzdelmet. De ekkoriban már egy átlag alatti, 200-300Mhz-s fostömlőn 10-15%-nyi CPU-t vitt egy teljes minőségű MP3 lejátszás, amit egyszerűen nem volt értelme hova gyorsítani DSP-vel...

Egyébként manapság már relatív igen olcsón lehetne Zorros Amigába hiperfasza hangkártyát csinálni, ami MP3-tól kezdve a wavetable mixelésig meg a realtime effektezésig mindent megcsinál neked akár többszáz sávon egyszerre, mert olyan többszáz Mhz-s ARM SoC-ok vannak beépített DSP-szerű utasításkészlettel, sok RAM-mal meg I/O lehetőségekkel, hogy beszarsz. És marékszám szórják, fillérekért. Csak nincs hardveres aki megtervezi, nincs pénz legyártatni meg nem vagyok időmilliomos, hogy megírjam a szoftverét. Pedig ha szabadon választhatnék, hogy min dolgoznék szívesen, rajta lenne a Top5-ös listán...

Szerk:
Egzebkent nekem van 2db Toccatam is, de terheli az AHI a CPU t itt is. Jobban mint pl a Delfina Lite n

Az ok igen egyszerű: egyik amigás hangkártya sem tud DMA-t a CPU felől a hangchip felé, viszont a Delfina-nak van saját RAM-ja, így hiába lassabb a busz interfész, a lejátszás ott annyiból áll, hogy a CPU kiírja a kártya RAM-jába az aktuálisan lejátszandó hangblokkot, és a hangchip majd onnan lejátsza szépen időzítve. A Toccata-n viszont nincs RAM, csak valami minimális I/O buffer, vagyis a lejátszást időzíteni nem a hangchipnek, hanem a CPU-nak kell, ami extra terhelést jelent. Gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy másodpercenkénti mondjuk 20-30 megszakítás helyett, többszáz, vagy akár többezer interruptból oldható csak meg a lejátszás. Emiatt van, hogy szinte az összes amigás hangkártyán igen CPU igényes a tömörítetlen, jó minőségű hangadat lejátszása.

Szerk#2:
És még a fentiekhez annyit, hogy PC-n ez azért nem volt gáz, mert az összes korabeli hangchip (az amigás kártyákon lévők is) általában ISA buszhoz lett tervezve, aminek képesek voltak használni a DMA-ját. Mert az ISA busz ugyan hiperfapadfaékbuta volt, a DMA-ja meg egy totális horrorborzalom, de arra mégis bőven elég, hogy a fent leírt módon a töredékére csökkentse a CPU terhelését (a kártya/chip a CPU kínok között tartása nélkül tudott időzítve lejátszani egy megadott RAM területről). Ezt a funkcionalitást viszont nem lehetett a Zorrohoz illeszteni egyszerűen, így a lehetséges megoldásokat vagy kártyára saját RAM integrálása, vagy a CPU szétkínzása jelentette. Utóbbi fajtát viszont sokkal egyszerűbb megtervezni és olcsóbb gyártani... Na ezért olyan a kártyák többsége, amilyen.

Van kérdés...? :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Jan. 24. 21:45 - Szerkesztve: dino


Ertem, koszi. Meselhetnel meg egy kicsit arrol az ISA s GUS hangkartyarol amit anno a A2k dban lattam a fixTV n. Mit tud egy ilyen? Mire hasznaltad? Gondolom MP3 mat nem tud. Csak azert mert nekem is vannak ilyen GUS ok (meg eredeti dobozosak is tobb fele verzio) annyira szepen vannak megcsinalva, hogy neha kibontom a dobozbol es nezegetem :) jo hulye vagyok mi? :DD:DD viszont pecebe meg sajnalom betenni. Ezek is ugylatom eleg komoly penzekert mennek az aukcios oldalakon, amik dobozosak...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Jan. 24. 21:50


Quoting: charlie
(ami egy kis DAC kalibrálás után igen szépen tud szólni)

Igen ezt en is ismerem, tenyleg ugyes volt aki kitalalta. Viszont eltart egy feloraig, mire szepen belovod a gepedhez :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Jan. 24. 22:03 - Szerkesztve: charlie


@dino:
<OFFTOPIC>
Az eredeti Gravis Ultrasound egy wavetable hangkártya, vagyis van rajta 256K-1MB RAM meg egy GF1 nevű szintetizátor chip, ami egyszerre max. 32 mono, vagy 16 stereo csatornán képes lejátszani 8 vagy 16 biten, maximum. 44Khz, 16biten, a rajta lévő RAM-ból. Viszont megkötésekkel, mivel ha mind a 32 csatorna szól, akkor már csak 19Khz-n tud mixelni. De azért 1993-ban amikor megjelent ez is quantum leap volt bármi korábbihoz képest, főleg abban az árkategóriában.

A GUS a PC/DOS-s demoscene szent grálja volt, gyakorlatilag egy Paula-szerű sokcsatornás MOD-okra kihegyezett hangchipről van szó, amely ráadásul hangminőségben is agyonbaszta a korabeli konkurenciát. A PC-s XM modul formátumot pl. egyértelműen a GUS tudásához igazították, ugyanúgy ahogy Amigán az eredeti MOD meg a Paula tudásához volt igazítva. Emellett rajta lévő RAM-nak köszönhetően szoftveresen feltölthető MIDI patchkészletekkel is tudott dolgozni, így sokkal rugalmasabb eszköz volt, mint egy-egy korabeli - jóval drágább - MIDI-re kihegyezett (pl. Roland) "profi" hangkártya.

A végső változata az úgynevezett "GUS PnP", amin egy a Gravis mérnökei által tervezett AMD Interwave chip fut, ez egy "GF1-on-steroids", vagyis 32 csatorna egyszerre, max. 48Khz, 16bit stereoban, korlátozások nélkül, és 256K-tól 8MB-ig, a kártya hekkelésével akár 16MB-ig bővíthető a rajta lévő RAM, ezenkívül egy alap hangminta ROM-mal is rendelkezik. De ez is csak egy wavetable chip, DSP-szerű effektezési és ki-be tömörítési funkciók nélkül.

Én megboldogult PC-s koromban imádtam a GUS-t, okkal, és a mai napig fenntartom, hogy az egyetlen hardver, amit hiányolok az Amigából. Az okokat szerintem fentebb részleteztem... Egyébként a saját gyűjteményemben 9db GUS van... :) Sajnos az A2000-ben levő GUS-t nem sok mindenre használom, leginkább a mindenféle bemenetek összemixelésére a Concierto helyett, valamint elkezdtem írni egy drivert, ami a GUS-t tudná hasznáni a PC kártyán keresztül lejátszásra. De időhiány miatt messzire nem jutottam vele sajnos...
</OFFTOPIC>

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Jan. 24. 22:03 - Szerkesztve: dh1


Quoting: charlie
Na ennyi marhaságot is rég olvastam hangról szóló postban egy helyen. :)


Na kicsit vegyel vissza plz ... :)

En azokat a kartyakat irtam le amiben elfogadhato DSP, vagy azon kivul van valami audio chip/codec. Valoban nem jartam utana, hogy melyik DSP eleg eros mp3 dekodolashoz, vagy melyik codec tamogatja hw-bol (vannak ilyen codecek) ... en csak a lehetoseget irtam le.

Mint ahogy elotte korrekten leirtam, hogy hiaba a csucs AD516, ha meg a mod is szaggat 030-on vele a szar AHI driverrel ... illetve azert, mert csak atcsuszik rajta a hang magasabb minosegben ... azt attol meg a 030 kinlodja ki magabol ... csak modot hallgatva nincs gond, de ha kozben mast is akarok akkor vege az egesznek ... szal nincs ertelme AD516-on hallgatni a zenet, mert szarabb teljesitmenyt kapunk mint nativan Paulaval ...

Valszeg egy 060 + AD516 combo nem lenne ennyire finnyas, de nekem most nincs mukodo 060-am ... szal errol nyilatkozzon mondjuk Reynolds, neki van.

Az AD516 utomunkara valo kartya, kozvetlenul a vinyora valo felveteli es visszajatszasi lehetoseggel (sajat formatum) amit a DSP tesz lehetove, de a DSP csak erre van igenybe veve illetve egy-ket effekthez Studio16-ban, semmilyen mas funkciohoz nincs hasznalva.

Amigan az audio ha Paula felett akarunk tenykedni kb. fail dolog ... nincs normalis megoldas DMA es CPU ero hiany miatt.

Prelude 1200 vitte az mp3-akat siman, jo minosegben, nekem volt, ez 100%-os info. AmigaAMP meg meg valami progi direktben tamogatta ... igaz egy 060 es egy 604/233 tarsasagaban, s ott a gep erobol kitolta magabol

Tehat Amigan ha nincs direkt mp3-as tamogatas akkor egy eros proci kell. Ennyi ... amugy meg mp3-at szerintem nem Amigan kell hallgatni, arra ott a pece, mac, iphone stb ... itt MOD-ot kell a fulbe juttatni

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Jan. 24. 22:12


Van parhuzamos portos mpeg audio kartya ... az jo mindegyik Amigahoz, azt kell venni ... :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Jan. 24. 22:16


@dh1
Na kicsit vegyel vissza plz ... :)

Miért is? :) Nem én írtam olyat, hogy a Concierto tud MP3-at dekódolni... :)

Prelude 1200 vitte az mp3-akat siman, jo minosegben, nekem volt, ez 100%-os info. AmigaAMP meg meg valami progi direktben tamogatta ... igaz egy 060 es egy 604/233 tarsasagaban, s ott a gep erobol kitolta magabol

*facepalm* ... Valszeg akkor ott nem a Prelude miatt ment simán a dolog, hanem a PPC miatt, mert a sima Prelude *NEM* tud hardveresen MP3-at dekódolni, csak a Pro verzio. A PPC-n meg átesik a cucc, hogy észre se veszed, főleg ha van mellette egy 060 is.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Jan. 24. 22:17


Valami trukk van a Prelude 1200-vel mert ket progi is tamogatta direktben ...

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 53 . 54 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic AmigaOS / Szoftver problémák, megoldások, tanácsok ...
 
 

Powered by simple bulletin board miniBB™ © 2001-2024