Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic AmigaOS / Szoftver problémák, megoldások, tanácsok ...
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 53 . 54 . >>
Szerző Üzenet
dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Júl. 02. 23:18 - Szerkesztve: dh1


Csinalj egy 2 vagy 4 gigas DH0-t SFS-el, megfelelo mask es transfer ertekekkel

(erdemes csinalni egy olyan boot floppyt amin rajta van az SFS, a HDToolbox es errol megcsinalni a DH0-t)

Ha ez megvan installald fel a DH0-ra a WB3.1-et pl. Van szep installere, nem ordongosseg.

Ha ez megvan szerezz be egy ujabb scsi.device-ot ... v43, v46 stb.

Startup-sequence elso soraban a rendszernek megfeleloen (Blizkick, RemApollo, vagy siman Loadmodule-val) told fel ramba a DEVS:-be masolt uj SCSI.DEVICE-ot ... pl.: c:loadmodule devs:scsi.device (ha 3.9 akkor itt kell egy plusz uj sor, ez: c:setpatch skipromupdates "scsi.device" quiet).

Reboot ... ez kicsereli a ROM-ban levo, nem kompatibilis scsi.device-ot az ujabb v43, v46 stb.-re.

Innentol kezdve a HDToolbox es a gep mar rendesen kezeli a 4 giga feletti particiokat es a nagy vinyot is ...

Letezik tobbfele HDToolbox is ... az alap 3.1-esbol van olyan ami pacskert kapott es alapbol jobban kezeli a vinyokat ... ugye a legelejen kiolvastatod a HDD adatait a HDToolbox-al es csak utana particionalsz?!

Amugy ha nem akarsz kinlodni, egy usb-s 2,5" ide illesztovel WinUAE alatt is intezheted ezeket sokkal gyorsabban ... nem kell lemezezni stb...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Júl. 02. 23:23


Quoting: peachman
A trukk: formazast (nem quick) csak le kell allitani.


Mi a halalert nem quick formatot csinalsz? Meg vagy orulve? :)
Ki a faxom varja azt vegig!
Boven eleg a quick! :D

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2014. Júl. 02. 23:55


Quoting: dh1
Csinalj egy 2 vagy 4 gigas DH0-t SFS-el, megfelelo mask es transfer ertekekkel

500MB-ot hagyok mindíg a rendszernek. Mask, MaxTransfer beállítva mindíg.

Quoting: dh1
(erdemes csinalni egy olyan boot floppyt amin rajta van az SFS, a HDToolbox es errol megcsinalni a DH0-t

Pipa. Ilyet már a CF idején csináltam. Rajta az SFS, PFS3_AIO is.

Quoting: dh1
ugye a legelejen kiolvastatod a HDD adatait a HDToolbox-al es csak utana particionalsz

Természetesen

Quoting: dh1
egy usb-s 2,5" ide illesztovel WinUAE alatt is intezheted ezeket sokkal gyorsabban

Van USB-s rack-em hozzá, de real Amiga-ról az igazi élvezet :)

Mivel Apollo 030 kártyám van, a RemApollo nem pálya, LoadModule marad. Kell hozzá a reverse paraméter is?

Quoting: dh1
Mi a halalert nem quick formatot csinalsz? Meg vagy orulve? :)
Ki a faxom varja azt vegig!
Boven eleg a quick! :D

Tegnap rengeteget kattogott a HDD, akartam egy ellenörzést csinálni... De végigvárni PIO0-val a 40GB-ot... :)

AmiNet-en keresgélek, de nem tudom melyik scsi.device lenne jó.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Júl. 03. 09:12 - Szerkesztve: dh1


Itt a v46-os asm-ban ujrairt, optimalizalt verzioja, lehet probalgatni:

http://wt.exotica.org.uk/test.html

Topic: http://eab.abime.net/showthread.php?t=67067&highlight=v43.47&page=4

Mivel ez opensource scsi.device, meg fejlodik ... szal lehet a v43-as szeria meg gyorsabb ... lehet probalkozni :) persze ne az ertekes adataitokkal

uj 46.1-es verzio ... TESZT verzio! :)
http://eab.abime.net/attachment.php?attachmentid=40274&d=1402591606

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2014. Júl. 04. 22:18


A ClassicWB 16 színű ikonjait használom wb3.1 alatt. Viszont a paletta nem megfelelő színekkel jelenik meg. Hogyan tudnám használni a jó palettát?
Prefs/Env-Archive-ban nem találok paletta cfg-t.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Júl. 04. 22:58


A ClassicWB nem valami MagicWB-szerű ikonszettel jön? Mert akkor leginkább egy MagicWB ColorDaemon vagy valami hasonló tool hiányzik az user-startupból.

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2014. Júl. 05. 05:14


Quoting: charlie
Mert akkor leginkább egy MagicWB ColorDaemon vagy valami hasonló tool hiányzik az user-startupból.


Köszönöm.
De, olyasmi ikonok vannak.
Az alábbi meg is oldotta a problémát.

copy > NIL: SYS:S/RAM.info TO RAM:Disk.info ; added by MagicWB

run >nil: C:MagicWB-Demon 4,123,123,123 5,175,175,175 6,170,144,124 7,255,169,151 8,0,0,255 ; added by MagicWB

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2014. Júl. 05. 12:15 - Szerkesztve: peachman


Újabb probléma:

PFS3_AIO-handler a használt fájlrendszer mindegyik partíción. Nagyon úgy tűnik, hogy a fájnevek hosszúságával gondja van. Úgy emlékszem nem jelentett régen gondot a 80 karakter sem. Most lényegesen kevesebbet tudok használni. Van erre valami megoldás vagy rosszul emlékszem.

Update:
Találtam ilyen sort a neten
pfsformat drive dh0: name "Workbench" quick noicons fnsize=107
Ez elméletileg megcsinálja a hosszú fájlneveket. Kipróbáltam egyik partíción és nem törölt le semmit, viszont a FileMaster másolásnál nem nyavalyog felülírás miatt, mert nem csonkítja a hosszú fájlneveket és nem lesz egyezés véletlen sem.

Fura, hogy nem formáz ... Csak inicializálás fut le és ennyi.

Update2: Tévedtem, formáz :) dh0: leformázva. Gondolom a 4GB feletti részekkel dolgozik furán csak.

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2014. Júl. 05. 12:59 - Szerkesztve: thomassd


Quoting: peachman
PFS3_AIO-handler a használt fájlrendszer mindegyik partíción. Nagyon úgy tűnik, hogy a fájnevek hosszúságával gondja van.



fnsize parameter a baratod :)

Magat a pfs3 filerendszert is fel kell raknod a winyora
pfs3-020 ezt hdtoolboxal particionalasnal rakd fel
A 020 szinte mindenhol muxik

Utana mar mukodni fog a pfsformat

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2014. Júl. 05. 13:12


Quoting: thomassd
Magat a pfs3 filerendszert is fel kell raknod a winyora

Öööö... PFS3_AIO-handler van feltéve HDToolBox-al, mask-maxtransfer-buffer beállítva minden partíción. Nem jó fájlt raktam fel akkor a HDD-re?

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2014. Júl. 05. 13:14


http://aminet.net/package/disk/misc/PFS3_53

Szerintem ez lesz a baratod.

Aoi-handler t nem ismerem

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2014. Júl. 05. 13:19


Oké, felteszem mondjuk a 020 vagy 020ds-t. Eztán az fnsize=107 formázásnál kell csak vagy startup-ba is bele kell tenni?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Júl. 05. 13:33


1., Thomas félrebeszél. Jó handlert raktál fel. Használd a frissebb AIO-t.
2., Az fnsize csak formázáskor kell, utána nem.

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2014. Júl. 05. 13:35


1. Oké.
2. Köszönöm.

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2014. Júl. 05. 14:56


Quoting: charlie
Chain-Q

# Elküldve: 2014. Júl. 05. 13:33

Válasz getQuotation('charlie');Idéz


1., Thomas félrebeszél


Jo rendben ez volt az utolso hogy ide irtam.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Júl. 05. 16:16


Bocs, hogy kijavítottalak, hogy a két éve kiadott "nyers" PFS3-at ajánlod az usernek, és nem az azóta is aktívan karbantartott, bugfixelt és minden OS alatt futó változatot.

Főleg úgy, hogy a PFS3 azon kevés amigás szoftver egyike, amit nyílt forrásúvá tétele után nem egypár félidióta kezdett el szétbarmolni valami "Open Source Team" név alatt, mint rendesen, hanem pár hozzáértő ember (Toni Willen, Piru, stb) vette kezelésbe.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Júl. 05. 20:07


jah, van uj PSF3 ... en megis SFS-el rohangalok, de majd kiprobalom az uj PFS-t is

nzo
Tag

# Elküldve: 2014. Júl. 07. 12:22


dh1: Nekem annó a SS-ben a BlizKick-es sorom így nézett ki:
C:BlizKick * EXTRESBUF 50000 MODULE FusionReserve romfixes FileSystem.resource FastFileSystem scsi.device QUIET

Alapból 3.1-es ROM volt a gépben, asszem Blizz060-nal használtam és a 3.5-ös ROM-ból töltöttem be vele modulokat.

Exec a FastRAM-ba pedig ezzel.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Júl. 07. 12:53 - Szerkesztve: charlie


@nemazoty:
Exec a FastRAM-ba pedig ezzel.

Ez egy elég régi cucc. Azóta a BlizKick-nek lett "LocalFast" modulja, ami ugyanezt megcsinálja neked.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Júl. 07. 14:10


ooo ... latest Blizkick az ami az Amineten van?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Júl. 07. 14:20


Igen, az 1.24-es a latest. Piru oldalán is az van fent.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Júl. 07. 15:16


Koszi

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2014. Júl. 07. 19:48


Ez a pfs3 elgondolkodtatott, lehet hogy újrahúzom ezzel az A1200-t, mert sajnos van parajelenség. v43-as scsi.device-al minden faszán látszik, az első rebutig, akkor a dh1 elszáll error 80000004-el (vagy valami ilyesmivel).
Értem, hogy ssd, meg minden, de mielőtt blizzkickkel elkezdtem volna csiholni a vasat - ami egyébként nagyon durván sokkal jobb lett - nem csinált ilyet. Kicsit konfúz vagyok, de mentésem van, mi bajom történhetne? :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Júl. 07. 22:40


Ez erdekes!
Ma en is feltettem a Blizkicket, bar en a v46.1-es scsi.device-al es nekem is hasonlo a jelenseg. Elso boot minden rendben, masodik bootnal dh1, dh2 eltunik (beszurkul, nincs inicializalva), wifi nem megy ... meg maszirozom, de a jelenseg tok ua. es szinten SSD :) Jah, latest 68k SFS ...

Meg valami, mondjatok egy jo FTP klienst, mert az AmiTrade egy fos ... allandoan megall ... AmiFTP meg regisztracio utan sikitozik ...

Amugy Amigaspirit.hu szerverrol wifin az A1200 egy 700k-s allomanyt 8 sec alatt huzott le ... az meg boven elviselheto

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2014. Júl. 30. 17:11 - Szerkesztve: peachman


Van par demo ami az istenert nem akar elindulni, ha benne van a gepben a 030-as kartya. Lehet valahogy rabirni az A1200-at, hogy ne hasznalja? Kick-ben nincs valami tiltas erre? Ki-beszerelgetni nem szeretnem folyton. Egy Apollo 030 Turbo a kartya. Esetleg valami hw kapcsolo?

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2014. Júl. 30. 19:45


Ha blizzard 1230IV, akkor a kettes gombot kell nyomni a billentyűzeten bekapcs után és akkor ki tudod kapcsolni. :)
(Onnan lehet tudni, hogy sikerült, hogy nem csinál copperlistát reset után).

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2014. Júl. 30. 21:42


Sajnos Apollo, nem Blizzard.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Júl. 31. 00:07


Melyik demok?

Mohican
Tag
# Elküldve: 2014. Júl. 31. 01:06


egen ... milyen demók ? ill whdload v. trackloader/dosdiks ?

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2014. Júl. 31. 02:55


Huh, most pontosan nem tudom megmondani.
Floppy-s demok ezek pl. 3D Demo. Ugy emlekszem irja is, h vegyem ki.

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 53 . 54 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic AmigaOS / Szoftver problémák, megoldások, tanácsok ...
 
 

Powered by forum software miniBB™ © 2001-2024