Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic AmigaOS / Szoftver problémák, megoldások, tanácsok ...
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 53 . 54 . >>
Szerző Üzenet
Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Jan. 07. 10:07


@Peti
Más: Classic ppc+b/cvision esetben a grafikus kártya drivere 68-k alapú? Szóval használhatom a videókártyát úgy, hogy a ppc egyáltalán nincs használva? És ez a videókártya gyorsabb mint a CV64?

Mivel a Cyberstorm MKIII az egy PPC nélküli, csak 68k-t tartalmazó CSPPC tulajdonképpen, és arra is lehet CVisiont dugni, ez szerintem meg is válaszolja a kérdésed.

A BPPC viszont legutóbbi infóim szerint nem működik egyáltalán PPC nélkül, de itt sem a driver PPC-s, hanem a kártya belső működéséhez szükséges a PPC proci. De a driver itt is 68k-s.

És igen, a CVPPC gyorsabb mint a CV64, viszont 68k-s OS-sel csak CGFX driver van hozzá, P96 nincs, mig a CV64-hez mindkettő van. Ezen kívül a CVPPC tud Warp3D-t meg overlayt míg a CV64 nem (csak a CV64/3D).

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Jan. 07. 10:56


Quoting: Peti
Classic ppc+b/cvision esetben a grafikus kártya drivere 68-k alapú?


Szerintem ez egy atgondlatlan kerdes ... :)
Mert ugye azt feltetelezi, hogy PPC-s driver / OS kell a kihajtasahoz ...
Namost ugye, a MOS 1.4 joval korabban volt Classicra, de nem a kezdetektol. OS4.1 Classic sincs olyan regota ... tehat Peti, szerinted aki megvette a kartyakat (PPC + C/BVision) az csak nezegette otthon? :)

Mivel BPPC alatt nem lehet kikapcsolni a PPC-t igy a kerdesre a valasz nem is lehet mas, minthogy termeszetesen 68k alol ugyan ugy hasznalhato mind a PPC mind a grafkartya kulonben nem lenne ertelme ... :)

Peti
Tag
# Elküldve: 2014. Jan. 09. 13:53 - Szerkesztve: Peti


Quoting: charlie
Mivel a Cyberstorm MKIII az egy PPC nélküli, csak 68k-t tartalmazó CSPPC tulajdonképpen, és arra is lehet CVisiont dugni, ez szerintem meg is válaszolja a kérdésed.

Igen, ezt én is olvastam. Viszont lehet, hogy B/CSPPC esetén más a történet, ahogy írtad is, valószínűleg kell a PPC hozzá. Tulajdonképpen azt szerettem volna megtudni, hogy Fusion/ShapeShifter esetben (mivel maga az emu 68k-s) futhat-e az emu megjelenítése a grafikus kártyán - halott/hiányzó/fagyós PPC esetben, de bármilyen más program esetben is mehet-e a gép egy sima 68k+grafikus kártyaként. Ezek szerint ha hiányzik/teljesen halott nem, viszont fagyós esetben (valószínűleg) igen, mivel csak a boot elején szól a gép a ppc-hez, és ha ezt túléli, akkor már nincs gond. Jól gondolom?

Quoting: dh1
aki megvette a kartyakat (PPC + C/BVision) az csak nezegette otthon? :)

Nyilván nem, csak a fent említett speciális esetben szerettem volna tudni, hogy mi a helyzet.

Ezenkívül:
- A B/CVision esetében ha 24 bites színmélységben nagyobb képfrekit választok, akkor mennyire lassul le a kártya? És ha csak 60Hz-et akkor nem?

- A 603e és a 604e között milyen különbség van? Több/kevesebb utasításkészlet vagy processzor cache méret vagy ugyanazon az órajelen nagyobb sebesség, stb.?

- A CSPPC kártya 64 bites memóriaelérése mennyit gyorsít rajta? Szóval mennyivel gyorsabb a BPPC-hez képest? Érezhető?

- A B és CVison PPC kártya között van különbség (nyilván az illesztést leszámolva, tehát teljesítményre/tudásra gondolok)?

- Korábban úgy olvastam, hogy nem lehet lekérni a szabad ram mennyiségét a kártyákon - ez változott azóta?

- A mostanában használatos videó kodekekkel (divx, xvid, mkv, stb.) kódolt filmeket le lehet játszani vele? Ha igen melyik programmal? Ingyenes vagy fizetős?

- Az utolsó classic ppc-s MorphOS-es kiadáson (1.4.5) lehet futtatni az aktuális OWB-t (szerk: közben olvastam, hogy sajnos nem, csak max. az 1.18-ast)? Ha igen milyen teljesítménnyel? Ha nem: tudom hogy már volt róla szó, hogy "lassú" a classic ppc, meg a videókártyája is, meg kevés a ram, meg a buszok sebessége sem az igazi - de ha már csak az OWB menne rajta (legfeljebb kompromisszumokkal), már az is fantasztikus lenne! Ha meg még a videólejátszó is - nyilván nem a nagyfelbontású filmekkel - meg esetleg a játékok egy része is (legfeljebb kisebb felbontásban) az már szinte a non plus ultra lenne... :)

- A "contact switch" (jól írtam?) dolog mennyire érezhető, mit befolyásol pontosan? ppc+060-nál is fennáll?

- A rev.6-os 060 miben más, mint pl. a rev.1-es (azonkívül hogy nem melegszik, jobban húzható)?

Bocsi, hogy ilyen sokat kérdezek, de a PPC/Videókártyás "világ" nekem teljesen új, akár az is elég ha linkeket írtok (akár az amigaspiriten belül is), ha már volt szó róla korábban.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Jan. 30. 08:55 - Szerkesztve: dino


No, hasznal valaki meg levelezo klienst 68k Amigahoz?
Milyen lehetosegek vannak?
A YAM a legjobb?
Ugy emlekszem, kellett neki meg valami kiegeszito is, hogy mukodjon.
Koszi!

Kozben megtalaltam, ezeket is fel kell rakni, hogy mukodjon a YAM ugye?
http://yam.ch/wiki/Documentation/Requirements

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Jan. 30. 09:59


Quoting: dino
No, hasznal valaki meg levelezo klienst 68k Amigahoz?


Simple Mail

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Jan. 30. 10:09


Quoting: dh1
Simple Mail


Tapasztalat? Melyik a jobb es miben?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Jan. 30. 10:24 - Szerkesztve: dh1


Quoting: Peti
Igen, ezt én is olvastam. Viszont lehet, hogy B/CSPPC esetén más a történet, ahogy írtad is, valószínűleg kell a PPC hozzá. Tulajdonképpen azt szerettem volna megtudni, hogy Fusion/ShapeShifter esetben (mivel maga az emu 68k-s) futhat-e az emu megjelenítése a grafikus kártyán - halott/hiányzó/fagyós PPC esetben, de bármilyen más program esetben is mehet-e a gép egy sima 68k+grafikus kártyaként. Ezek szerint ha hiányzik/teljesen halott nem, viszont fagyós esetben (valószínűleg) igen, mivel csak a boot elején szól a gép a ppc-hez, és ha ezt túléli, akkor már nincs gond. Jól gondolom?


Szerintem ha 68k mondban nincs gondja a kartyanak akkor kb 99%, hogy a grafkartya is menne PPC nelkul ...

Quoting: Peti
A B/CVision esetében ha 24 bites színmélységben nagyobb képfrekit választok, akkor mennyire lassul le a kártya? És ha csak 60Hz-et akkor nem?


Nem lassul, alapbol sem tul gyors sajnos :) Szal nem veszel eszre semmit kb.

Quoting: Peti
- A 603e és a 604e között milyen különbség van? Több/kevesebb utasításkészlet vagy processzor cache méret vagy ugyanazon az órajelen nagyobb sebesség, stb.?


Ezt nem tudom sajna, de gondolom Google segit :)

Quoting: Peti
A CSPPC kártya 64 bites memóriaelérése mennyit gyorsít rajta? Szóval mennyivel gyorsabb a BPPC-hez képest? Érezhető?


Igen, erezheto, de nem csak ezert, hanem a nagyobb buszsebesseg es savszelesseg miatt (ha jol tudom), a CVPPC ezert gyorsabb mint a BVPPC ...

Quoting: Peti
- A B és CVison PPC kártya között van különbség (nyilván az illesztést leszámolva, tehát teljesítményre/tudásra gondolok)?


Mindketton ugyan az a TVP 4020GFN tipusu Permedia 2-es GPU van 8-8MB 64bites SGRAM, 800MB/sec sebesseggel. Mindketto egy specko PCI buszon (asszem BV esten valami mini PCI buszon) CV eseten is egyedi PCI illeszton kapcsolodik a PPC kartyahoz. Mivel a buszsebesseg es a savszelesseg nagyobb A3000/4000 eseten ezert ott ugyan az a GPU es memoria nagyobb powert tud magabol kifacsarni. Erezhetoen gyorsabb a CVPPC! Tudom, volt mindketto nalam! Demok es jatekok is gyorsabbak rajta ... ilyen
20-40% kb. a kulonbseg.

Quoting: Peti
- Korábban úgy olvastam, hogy nem lehet lekérni a szabad ram mennyiségét a kártyákon - ez változott azóta?


Huhh erre mar nem emlekszem es most nincs ilyen kartyam egyik sem ...

Quoting: Peti
A mostanában használatos videó kodekekkel (divx, xvid, mkv, stb.) kódolt filmeket le lehet játszani vele? Ha igen melyik programmal? Ingyenes vagy fizetős?


Nincs szerintem a Permedia 2-ben direkt videocodec gyorsitas, ez sokkal korabbi GPU mint a maiak. Itt csak kb annyit tesz hozza a grafkartya, hogy milyen gyorsan tudja kirakni a kepkockakat amit a PPC erobol szamol ki. De szerintem egy-egy 640x480-as regi DIVX, vagy MPEG1 a max amit meg szepen elvisz, efelett felejtsd el nyugodtan ... MKV-t plane ... asszem nincs is MKV-t tudo lejatszo Classicra ... minek is lenne ... :)

Quoting: Peti
Az utolsó classic ppc-s MorphOS-es kiadáson (1.4.5) lehet futtatni az aktuális OWB-t (szerk: közben olvastam, hogy sajnos nem, csak max. az 1.18-ast)? Ha igen milyen teljesítménnyel? Ha nem: tudom hogy már volt róla szó, hogy "lassú" a classic ppc, meg a videókártyája is, meg kevés a ram, meg a buszok sebessége sem az igazi - de ha már csak az OWB menne rajta (legfeljebb kompromisszumokkal), már az is fantasztikus lenne! Ha meg még a videólejátszó is - nyilván nem a nagyfelbontású filmekkel - meg esetleg a játékok egy része is (legfeljebb kisebb felbontásban) az már szinte a non plus ultra lenne... :)


Almodsz! :) Rati tudna errol referalni, nala van egy MOS-ra es OS4-re is belott A4000 ... de kb. o sem fog mast mondani. Ezek ilyen eleg fura kerdesek, amikor egy G4-es 1,6-os PPC egy ATI Radeon 9700-al es 128 mega VRAM-mal nem tud lejatszani egy nagyfelbontasu videot mar ... akkor egy sokkal, de sokkal gyengebb Classic vas szerinted honnet varazsolna elo ezeket a teljesitmenyeket? :) A lenyeg, hogy egy Amiga 4000-et a 10-15 evvel ezelotti tartalmakhoz kell viszonyitani sebessegben es tudasban es akkor mar hozza az elvarasokat, sot! Istencsaszar lesz! A mai tartalmakhoz mar 2 magos C2D-s de GMA3000 alatti GPU-s pecek sem tudnak hozzaszagolni ...

Quoting: Peti
- A "contact switch" (jól írtam?) dolog mennyire érezhető, mit befolyásol pontosan? ppc+060-nál is fennáll?


Konkretan nem erzed, inkabb abban nyilvanul meg, hogy lehetne gyorsabb a vegrehajtas minid 68k mind PPC reszrol, ha nem kene valtogatni a ketto kozott ... valaki okosabb talan leirja profibban ... :)

Quoting: Peti
- A rev.6-os 060 miben más, mint pl. a rev.1-es (azonkívül hogy nem melegszik, jobban húzható)?


Pontosan azert is huzhato jobban meg nem melegszik annyira ... a huzas egyik legnagyobb hatulutoje, hogy iszonyatosan huteni kell. Ezek a REV-ek jobban birjak, langyosabbak, igy stabilabbak kisebb hutessel is ... persze itt ilyen feszemelesek vannak meg ki tudja mik, ehhez sem ertek sajna ... SzorG vagy Mohican elmondja

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2014. Jan. 30. 11:56 - Szerkesztve: lazi


@Dino

Yam mukodik (bar egesz nagyra hizott mar annak ellenere, hogy semmi komoly elorelepesre nem emlekszem az elmult tiz eveben).

Az a nehany requierements kozott emlitett mui class kell neki, meg a codesets.library, azt kesz.

Simplemail tud IMAP-ot es html megjelenitest, kisebb cucc. Valami miatt azonban nem valtottam YAM-rol, de nem elmekszem az okara.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Jan. 30. 13:18 - Szerkesztve: dino


Koszi, aszem a YAMhoz van magyar local, de Simplemailhoz nincs ugye?

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2014. Jan. 30. 22:39


@dino: Télleg, működik a cucc amit kűdtem?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Jan. 31. 09:59 - Szerkesztve: dino


Quoting: ratman
@dino: Télleg, működik a cucc amit kűdtem?

Jezus ereje, nem kaptad meg a mailt, amit irtam???

Elkuldtem ujra a mailt, lehet lelottek a galambot? :D
2014. január 27. 10:43 dino a varazsereju írta

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Feb. 03. 10:34


ratman

Nem kaprtad meg a 31. ei emilt sem, vagy szetszed a zelet? :)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2014. Feb. 03. 13:42


Szétszed.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2014. Feb. 11. 14:52


Egy amigás sráctól nálam járt 4 Blu-ray lemeznyi (67 GB) Amiga stuff, mindenféle cucc. Akit érdekel, várhatóan viszem Amiconra!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Feb. 11. 15:32 - Szerkesztve: dino


Quoting: adsr
4 Blu-ray lemeznyi (67 GB) Amiga stuff


Nincs is ennyi Amigas stuff :D (csak vicc voot) amugy mivel masoljuk at AmiConon? Nemhiszem, hogy van valakinek is blurej masologepe.

siz
Tag

# Elküldve: 2014. Feb. 11. 15:40


Addigra átmásolja vinyóra és USB-s vinyón lehet terjeszteni. ;)

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2014. Feb. 11. 16:05


Quoting: adsr
(67 GB) Amiga stuff


Akkor a vilagvegeig mar csak anyagcsere meg stuffozas :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Feb. 11. 18:43


Mi? Anyagozni fogunk? :D

YADA
Tag

# Elküldve: 2014. Feb. 11. 19:49


Ahh, mar minden kodot megirtak, kar tovabb erolkodni.
Megyek is nyugdijba.
:-)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2014. Feb. 12. 07:49


Quoting: dino
Nincs is ennyi Amigas stuff :D (csak vicc voot) amugy mivel masoljuk at AmiConon? Nemhiszem, hogy van valakinek is blurej masologepe.

1. Én sem tudom mitől 67 GB. VAN. KÉSZ. ;-)
2. Már át van másolva a hurkatöltőre.
3. El tudom kérni újra az olvasót.

Örömé bódottá ;-).

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Feb. 22. 18:46 - Szerkesztve: dino


Feltelepitettem a Yamot, a kovetkezo hibauzenet fogad 50 hibaval, mi lehet a gond?
kep
Ugy gondolom, mindent feltettem, amit irtak az oldalon, vagy megsem?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Már. 02. 19:49


Hat, nem jovok ra, de nem is sok idom van meditalgatni rajta, van valakinek otlete? Wb 3.0' 030 Blizzardal, Amiga 1200 on.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2014. Már. 02. 20:14


@dino: És magyar lokállal. :/

Egyébként meg datatype problem lesz, szerintem. Azt kipróbáltad amit mondott? :D

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Már. 02. 20:43


a programdir en belul bent vannak azok a fileok, amiket itt ir, multiview az hova kell neki? Vagy mit nezzek meg meg?

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2014. Már. 03. 09:10


Hogy multiview megnyitja-e azt a fájlt, amire panaszolkodik. Vagy bármi, ami datatype-okat tud használni. :)

... vagy, hogy megvan-e fájl egyáltalán. :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Már. 03. 09:41


Koszi a segitseget.
A fileok azok megvannak. Mivel tudom azt elerni legegyszerubben, hogy megnyissa a multiview amit meg kell neki nyitni? Vagy valami olyan megoldas, ami a yamon belul megnyissa a szukseges allomanyokat.
Az ikonnak a tooltipejaban nem kell allitanom semmit?
Hogy lehetne legegyszerubben megoldanom?

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2014. Már. 03. 19:10 - Szerkesztve: ratman


@dino: Csak most, csak neked, telepítek egy YAM-ot és megnézem, hogy mi lehet vele a baj. :)
(Ugyanis jópár éve már egyáltalán nem használok mail klienst. nem csak Amigán, máshol sem. :D)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Már. 03. 20:37


Quoting: ratman
@dino: Csak most, csak neked, telepítek egy YAM-ot

Koszonom Mester! :)
Quoting: ratman
(Ugyanis jópár éve már egyáltalán nem használok mail klienst. nem csak Amigán, máshol sem. :D)

En sem, de kivancsi lennek, hogy Amigan mennyire lenne hasznalhato...(csak sima levelezesre)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2014. Már. 03. 20:42


Nah, sikerult reprodukalni, hogy baj van. :D

Nézem a megoldást - a doksit, bazzeg, mert igazi Amigás vagyok, doksit csak akkor olvasok, ha nagyon nem megy. :D

sirszor
Tag
# Elküldve: 2014. Már. 05. 09:31


Valaki tudna nekem adni egy WHDload gyorstalpalót?
Próbálom beüzemelni az A600 Vampirral, de nem igazán sikerül. Próbáltam a whdload.prefs fájlban néhány gyanús parancsot aktiválni, hogy kivettem előle a ;-t, de nem igazán akar sikerülni. Főképp, hogy nem igazán vagyok benne biztos melyik kell és melyik nem. Átnéztem a WHDLoad doksit is, de nekem nem sokat segít. Már sikerült elindítani egy-két játékot, de tovább állítgattam (hátha jobb lesz) és most még ezt a variációt sem találom. :-)
Már problémás 020 turbókártyáknál milyen beállítások kellenek? Parancssorral nem szeretnék bajlódni. Jó lenne ha egy globális beállítással sikerülne beállítani. Ha jól gondolom erre van a whdload.prefs fájl is.
Vagy a játékok esetén melyik fájlt kell megnézni, ill. szükség esetén módosítani?

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 53 . 54 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic AmigaOS / Szoftver problémák, megoldások, tanácsok ...
 
 

Powered by easy forum software miniBB™ © 2001-2024