Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic AmigaOS / Szoftver problémák, megoldások, tanácsok ...
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 53 . 54 . >>
Szerző Üzenet
Peti
Tag
# Elküldve: 2013. Feb. 20. 10:12 - Szerkesztve: Peti


Quoting: charlie
Szóval inkább vegyél egy routert... :)

Vettem. Bár még ezzel is be kellett kapcsolni egy opciót a MiamiDX-ben, amit korábban nem kellett (Chello-n), de megy. :)
Quoting: Zolaash
mióta felraktam az InstallerNG

Ezt inkább hanyagold, nálam is sok gond volt vele, inkább a (frissebb) C= Installer

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Feb. 20. 10:14


@Peti:
Bár még ezzel is be kellett kapcsolni egy opciót a MiamiDX-ben, amit korábban nem kellett (Chello-n), de megy. :)

Melyik ez az opció?

Peti
Tag
# Elküldve: 2013. Feb. 20. 10:18


Divatamigás: fejből nem tudom a nevét, de este megnézem.

Peti
Tag
# Elküldve: 2013. Feb. 20. 22:59 - Szerkesztve: Peti


Megnéztem, az Interfaces / eth0 / TCP/IP settings... /Get dynamic DNS servers -nél kellett az "ignore"-t "add"-ra állítani (DIGI-s netnél). Amúgy manapság már igen nagy kínlódás 640x480-ban 64 színnel Netezni (vagy tíz éve még futott nagyjából minden, de most már...) - de azért (úgy-ahogy) működik. Legalább a Java lenne már teljesen implementálva valamelyik 68K-s böngészőben (flash már nem annyira fontos, a HTML 5 meg csak álom), és semmi baj nem lenne. Amúgy a NetSurf-nak miért kell olyan sok erőforrás (060,128MB, CGX)? A három klasszikus browser is elfut szépen jóval gyengébb gépen - ez már annyival modernebb, hogy rögtön ilyen magas a minimális HW követelménye?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Feb. 21. 00:45 - Szerkesztve: charlie


@Peti:
Megnéztem, az Interfaces / eth0 / TCP/IP settings... /Get dynamic DNS servers -nél kellett az "ignore"-t "add"-ra állítani (DIGI-s netnél).

Ez nem Digi specifikus, ez alap. Benne is van a leírásban, amit csináltam. Az a csoda, hogy az UPC ment enélkül. Valószínűleg a Databases / DNS Servers-ben benne van az UPC DNS-e (mondjuk mert valaki belevéste kézzel) ami nem fogad el az UPC hálózatán kívülről kérést.

Legalább a Java lenne már teljesen implementálva valamelyik 68K-s böngészőben

Kedves felhasználó! Köszönjük, hogy ma is összekeverte a Java-t a Javascript-tel, aminek a J A V A betűkön kívül amúgy semmi közül egymáshoz. :)

Amúgy a NetSurf-nak miért kell olyan sok erőforrás (060,128MB, CGX)? A három klasszikus browser is elfut szépen jóval gyengébb gépen - ez már annyival modernebb, hogy rögtön ilyen magas a minimális HW követelménye?

Ez már leginkább annyival szarabbul van megírva, amikor egy telefon is négymagos meg 2GB RAM van benne és másfél Ghz magonként, meg 3D gyorsító, akkor mi a fasznak programozni tudni? Nekem pl. a PIV-es A2000-n kapásból nem ment, tippem szerint mert nyitott egy truecolor képernyőt, ami a PIV-en 24 bites, ez meg 32 bitben akarta kezelni, szóval szépen össze is fosta magát... Ezekután nem próbálkoztam vele. Igényes ware. (Nem.)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Feb. 21. 07:15 - Szerkesztve: dino


Ne sirjatok... Aminet megy? Amigaspirit megy? Yam megy? FTP megy? A tobbi nem erdekes :)

siz
Tag

# Elküldve: 2013. Feb. 21. 09:42


Quoting: charlie
Kedves felhasználó! Köszönjük, hogy ma is összekeverte a Java-t a Javascript-tel, aminek a J A V A betűkön kívül amúgy semmi közül egymáshoz. :)

Ezt pont tegnap láttam, ide illik. Ugyan Mac-es de legalább a bevezető tisztázza az alapfogalmakat, ha hiányoznak.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Feb. 21. 10:18


Quoting: charlie
mi a fasznak programozni tudni?


Igen!
Basszus ha olyan szinten programoznak a mai vasakat ahogy egy C64-et, vagy A500-A1200 gepeket, csodakat lathatnank. De ahol az OS maga szaz es szaz megakba fer csak bele, sot mar gigagba lassan ott ne varjunk csodakat. Csak az OS futtatasa elviszi az eroforrasok jelentos reszet.

Na itt az egyik varazsa a retro gepeknek.

1 - 7 mhz es csodakat latsz!

Peti
Tag
# Elküldve: 2013. Feb. 21. 10:41 - Szerkesztve: Peti


Quoting: charlie
Köszönjük, hogy ma is összekeverte a Java-t a Javascript-tel, aminek a J A V A betűkön kívül amúgy semmi közül egymáshoz. :)

Java / Javascriptet akartam írni, de a vége lemaradt. Azért van némi köze egymáshoz (persze nyilván nem ugyanaz a kettő), mivel mind a kettő a böngészőkhöz kötődik.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Feb. 21. 11:10 - Szerkesztve: dh1


:)

http://plastik.hu/2013/02/20/java-alapismeretek/

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Feb. 21. 11:18 - Szerkesztve: ratman


@Peti: Nem.

Peti
Tag
# Elküldve: 2013. Feb. 21. 11:30 - Szerkesztve: Peti


Csárli, dh1, ratman: a linkelt oldal (is) azt hozza, hogy a böngészőkhöz (is) kötődik.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Feb. 21. 11:57


Hm ... szerintem nem azt mondja :)

YADA
Tag

# Elküldve: 2013. Feb. 21. 12:37


Is? Akkor egyel szart, az is az emeszteshez kotodik mint a rantotthus :-)

Calhoun
Tag

# Elküldve: 2013. Feb. 21. 15:44


Amennyire én tudom a javascript neve csak marketing okokból javascript.
Amikor a Sun házalt a jávával, senki sem akarta elhinni, hogy mennyire
frankó. Egyedül a Natscape mondta, hogy tényleg milyen jópofa lenne
ezt a programnyelvet integrálni a Navigátorba. De mivel nekik már volt
egy másik gyerekük is, egy fene se tudja már milyen nevű szkript, azt
ajánlották a Sun-nak, hogy akkor azt meg had nevezzék el javascriptnek,
így a 2-t együtt vezetnék be a köztudatba. Amúgy semmi közük egymáshoz.

Gondolom innen ered a "böngészőhöz kötődés".

YADA
Tag

# Elküldve: 2013. Feb. 21. 19:51


Leanykori neven ECMA script.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Feb. 21. 20:03


Fordítva: a Javascript szabványosított változatát hívják ECMAScriptnek. Szóval az volt később. (ECMA == European Computer Manufacturers Association).

YADA
Tag

# Elküldve: 2013. Feb. 21. 21:07


Lehet, szamomra a javascript olyan mint a lepra.
Kerulom.
Tavolrol.

Peti
Tag
# Elküldve: 2013. Ápr. 11. 08:55 - Szerkesztve: Peti


írtam LaySoft-nak és Csárlinak is, de mivel érdemben nem történt semmi / nem volt válasz, ezért kiírom ide, hátha érdekel valakit:

2012 november 7.-én, napra pontosan 19 évvel a Nic Wilson-féle v3.24 után az Amigások legfontosabb rendszertesztelő programjának megjelent a v4.0-ás változata (immár Geijer fejlesztésében)!
A fontos újdonságok/hibajavítások:
- 64MB, vagy nagyobb fizikai memóriát helyesen jeleníti meg (végre!)
- 68060-as processzort helyesen detektálja (végre!), bár az LC és EC procik között még nem tesz különbséget
- a 64MB-nál több ramot tartalmazó kártyák hibátlan megjelenítése
- több apróbb hibajavítás

Bár még maradtak benne hibák / hiányosságok, de ígéretes a fejlesztés!

http://sysinfo.d0.se

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Ápr. 11. 09:00


Hat Peti, szerintem ezert nem tortent semmi:

http://forum.amigaspirit.hu/index.php?action=vthread&forum=11&topic=35&page=80#msg201 78

Mar masnap, itt nalunk benne volt az ajanloban, lattuk mind :)
De persze koszonjuk!

Ha van erdekes hired es szeretned kitenni irhatsz nekem is, en biztosan reagalok es kiteszem!

dh1 at amigaspirit dot hu

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Ápr. 11. 09:01


Quoting: Peti
http://sysinfo.d0.se"


Jah igen, es rossz a link is ...
Szerintem egy idezojellel tobb van :)

Javitsd plz, ha mar itt is fent van!

Koszi!

Peti
Tag
# Elküldve: 2013. Ápr. 20. 11:29


Létezik olyan weboldal, ahol összegyűjtötték azokat a játékokat, amik:

- 4 player adaptert használnak (az amigakit-en ugyan van egy lista, de nem tudom hogy teljes-e),
- soros porton összekötve 2 Amigán játszható,
- analóg joystick használható benne?

Mivel a HOL amúgy űberkirály adatbázisában nyoma sincs ezeknek...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Ápr. 20. 21:19


Peti megkaptad levelben amit kertel tolem?

Peti
Tag
# Elküldve: 2013. Ápr. 21. 08:57


dh1: igen, válaszoltam is - nem ment át a levél?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Ápr. 21. 10:04


Quoting: Peti
dh1: igen, válaszoltam is - nem ment át a levél?


nem, de a lenyeg, hogy megkaptad :)

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2013. Ápr. 22. 11:43


Keresek olyan parancssoros programot, amivel zmodem bináris feltöltést lehet eszközölni.

Amineten van egy zmodem.library, amihez van egy send.c forras, de leforditva nem talaltam meg.

A lenyeg, hogy OS3-on futo Term-nek szeretnek fajlt kuldeni masik geprol, amin nem fut a Term.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Ápr. 22. 12:16


Lazi: Hümm és feltétlenül szükséges z/x modemet használni? :)

Twinexpress nem lenne jobbabb? :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Ápr. 22. 13:24


Gondolom a tavolsag miatt kell, tehat nem egy meteres korzetben lesz erre szukseg :)

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2013. Ápr. 22. 13:24


Lehet. Megnezem. Koszi, mar el is felejtettem, hogy olyan is van (mindig parnetet hasznaltam).

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Ápr. 22. 13:27


jahjahjah

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 53 . 54 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic AmigaOS / Szoftver problémák, megoldások, tanácsok ...
 
 

Powered by online community software miniBB™ © 2001-2024